Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Kékes525 válasza PuMbA (#2250) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2252) PuMbA válasza Kékes525 (#2251) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem elég :) Fusson a háttérben 2 percig és netezgessél, nézz 1080p YT videót teljes képernyőn egy kicsit és így királyul meg lesz a baj itt és még a Drivers fül tartalmát is szúrd be :)

[ Szerkesztve ]

(#2253) Kékes525 válasza PuMbA (#2252) üzenetére


Kékes525
félisten

_______________________________________________________________________________________________________
CONCLUSION
_________________________________________________________________________________________________________
Your system appears to be suitable for handling real-time audio and other tasks without dropouts.
LatencyMon has been analyzing your system for 0:02:25 (h:mm:ss) on all processors.

_________________________________________________________________________________________________________
SYSTEM INFORMATION
_________________________________________________________________________________________________________
Computer name: MIKLOS-PC
OS version: Windows 7 Service Pack 1, 6.1, build: 7601 (x64)
Hardware: ASUSTeK Computer INC., P8Z68-V PRO GEN3
CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i5-2500 CPU @ 3.30GHz
Logical processors: 4
Processor groups: 1
RAM: 16351 MB total

_________________________________________________________________________________________________________
CPU SPEED
_________________________________________________________________________________________________________
Reported CPU speed: 3399 MHz
Measured CPU speed: 1 MHz (approx.)

Note: reported execution times may be calculated based on a fixed reported CPU speed. Disable variable speed settings like Intel Speed Step and AMD Cool N Quiet in the BIOS setup for more accurate results.

WARNING: the CPU speed that was measured is only a fraction of the CPU speed reported. Your CPUs may be throttled back due to variable speed settings and thermal issues. It is suggested that you run a utility which reports your actual CPU frequency and temperature.

_________________________________________________________________________________________________________
MEASURED INTERRUPT TO USER PROCESS LATENCIES
_________________________________________________________________________________________________________
The interrupt to process latency reflects the measured interval that a usermode process needed to respond to a hardware request from the moment the interrupt service routine started execution. This includes the scheduling and execution of a DPC routine, the signaling of an event and the waking up of a usermode thread from an idle wait state in response to that event.

Highest measured interrupt to process latency (µs): 501,503154
Average measured interrupt to process latency (µs): 1,721414

Highest measured interrupt to DPC latency (µs): 272,890005
Average measured interrupt to DPC latency (µs): 0,796703

_________________________________________________________________________________________________________
REPORTED ISRs
_________________________________________________________________________________________________________
Interrupt service routines are routines installed by the OS and device drivers that execute in response to a hardware interrupt signal.

Highest ISR routine execution time (µs): 0,519859
Driver with highest ISR routine execution time: hal.dll - Hardware Abstraction Layer DLL, Microsoft Corporation

Highest reported total ISR routine time (%): 0,000001
Driver with highest ISR total time: hal.dll - Hardware Abstraction Layer DLL, Microsoft Corporation

Total time spent in ISRs (%) 0,000001

ISR count (execution time <250 µs): 9
ISR count (execution time 250-500 µs): 0
ISR count (execution time 500-999 µs): 0
ISR count (execution time 1000-1999 µs): 0
ISR count (execution time 2000-3999 µs): 0
ISR count (execution time >=4000 µs): 0

_________________________________________________________________________________________________________
REPORTED DPCs
_________________________________________________________________________________________________________
DPC routines are part of the interrupt servicing dispatch mechanism and disable the possibility for a process to utilize the CPU while it is interrupted until the DPC has finished execution.

Highest DPC routine execution time (µs): 21,286849
Driver with highest DPC routine execution time: ntoskrnl.exe - NT Kernel & System, Microsoft Corporation

Highest reported total DPC routine time (%): 0,000027
Driver with highest DPC total execution time: iaStorA.sys - Intel Rapid Storage Technology driver - x64, Intel Corporation

Total time spent in DPCs (%) 0,000048

DPC count (execution time <250 µs): 133
DPC count (execution time 250-500 µs): 0
DPC count (execution time 500-999 µs): 0
DPC count (execution time 1000-1999 µs): 0
DPC count (execution time 2000-3999 µs): 0
DPC count (execution time >=4000 µs): 0

_________________________________________________________________________________________________________
REPORTED HARD PAGEFAULTS
_________________________________________________________________________________________________________
Hard pagefaults are events that get triggered by making use of virtual memory that is not resident in RAM but backed by a memory mapped file on disk. The process of resolving the hard pagefault requires reading in the memory from disk while the process is interrupted and blocked from execution.

Process with highest pagefault count: none

Total number of hard pagefaults 0
Hard pagefault count of hardest hit process: 0
Highest hard pagefault resolution time (µs): 0,0
Total time spent in hard pagefaults (%): 0,0
Number of processes hit: 0

_________________________________________________________________________________________________________
PER CPU DATA
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 0 Interrupt cycle time (s): 6,403554
CPU 0 ISR highest execution time (µs): 0,519859
CPU 0 ISR total execution time (s): 0,000003
CPU 0 ISR count: 9
CPU 0 DPC highest execution time (µs): 21,286849
CPU 0 DPC total execution time (s): 0,000276
CPU 0 DPC count: 133
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 1 Interrupt cycle time (s): 2,451279
CPU 1 ISR highest execution time (µs): 0,0
CPU 1 ISR total execution time (s): 0,0
CPU 1 ISR count: 0
CPU 1 DPC highest execution time (µs): 0,0
CPU 1 DPC total execution time (s): 0,0
CPU 1 DPC count: 0
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 2 Interrupt cycle time (s): 2,211693
CPU 2 ISR highest execution time (µs): 0,0
CPU 2 ISR total execution time (s): 0,0
CPU 2 ISR count: 0
CPU 2 DPC highest execution time (µs): 0,0
CPU 2 DPC total execution time (s): 0,0
CPU 2 DPC count: 0
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 3 Interrupt cycle time (s): 0,917820
CPU 3 ISR highest execution time (µs): 0,0
CPU 3 ISR total execution time (s): 0,0
CPU 3 ISR count: 0
CPU 3 DPC highest execution time (µs): 0,0
CPU 3 DPC total execution time (s): 0,0
CPU 3 DPC count: 0
_________________________________________________________________________________________________________

[link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2254) PuMbA válasza Kékes525 (#2253) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek szerint semmi baj nincs :) Csináltál a mérés alatt olyat, ami miatt régen megakadt a hang? A hangkártyád kezelőfelületén mekkora buffer-t adtál meg?

[ Szerkesztve ]

(#2255) Mezga Aladár válasza Kékes525 (#2253) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

bios, cpu energiagazdálkodás,off.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2256) Kékes525 válasza PuMbA (#2254) üzenetére


Kékes525
félisten

Ugyanazt csináltam, amikor a döccenések néha hallhatók. A Advenced-Playback-Full file buffering=4000000kB.

(#2255) Mezga Aladár: Igen, ez megvolt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2257) PuMbA válasza Kékes525 (#2256) üzenetére


PuMbA
titán

Raknál be képeket a hangkártyád kezelőfelületéről, ahol ilyeneket lehet állítani? Ez a Full file buffering teljesen más buffer, ami nekem kell, lényegtelen beállítás, rakd vissza az alapértelmezettre :) Ami nekem kell az az, hogy hány milliszekundumot (ms, a lehetséges értékek 4-2000ms-ig vannak általában) vagy mintát (sample-t, a lehetséges értékek 32, 64, 128, 256 ,512, 1024, 2048) táraz be a hangkártya, hiszen 4MB-ot nem küld ki a géped egyszerre neki :)

[ Szerkesztve ]

(#2258) Mezga Aladár válasza Kékes525 (#2256) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Másik usb port?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2259) Polllen válasza PuMbA (#2248) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha a frissebb windows-t telepíted később, automatikusan frissíti neked a boot menüt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2260) Kékes525 válasza PuMbA (#2257) üzenetére


Kékes525
félisten

Hülyeséget írtam. Ez a foobar2000-né van beállítva.

Nem próbáltam még végig, csak 1X 2-es és egy 3-as USB porton. Talán a 3-as jobb volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2261) PuMbA válasza Polllen (#2259) üzenetére


PuMbA
titán

Ah, tényleg, hiszen a Windows 10 újabb, kösz :)

Kékes525: Mi ez a DirectKS? Sose hallottam róla, egyébként meg állítsd 40ms-re és így nézd meg, hogy van-e kihagyás :)

[ Szerkesztve ]

(#2262) Kékes525 válasza PuMbA (#2261) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez csel volt. :) Ez a Foobar2000 felülete, de a hangkártya beállítását nyitja meg saját felületen. Kipróbálom, hogy úgy hogy szól.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2263) Fandango válasza Kékes525 (#2260) üzenetére


Fandango
veterán

Ettől a windows témától még mindig a rosszul lét könyékez. Hogy lehet ezt szeretni? Tudom, hogy ez nem tartozik ide, de akkor is.

(#2264) Kékes525 válasza Fandango (#2263) üzenetére


Kékes525
félisten

Sehogy, de a kedvedért megváltoztattam. ;] Van egy másik is... ;)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2265) Fandango válasza Kékes525 (#2264) üzenetére


Fandango
veterán

Ez se egy szépség, de sokkal inkább ez mint az a Kékes :D

(#2266) Kékes525 válasza Fandango (#2265) üzenetére


Kékes525
félisten

Az szerintem zöldes volt, mint kékes. Kékes az én vagyok. :D Ha egyszer ez a nevem, muszáj, hogy a téma is ezt mutassa. :(

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2267) Mezga Aladár válasza Kékes525 (#2266) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Számomra az nem derült ki milyen felületen kapcsolodik a dac. asio wasapi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2268) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#2267) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ok. A telefonról nem volt értékelhető a kép. :B

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2269) Kékes525 válasza Mezga Aladár (#2267) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem WASAPI. A DAC ASIO drivere a VIA DirektKS ASIO:

Most látom, hogy már látod. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2270) Mezga Aladár válasza Kékes525 (#2269) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megnéznem ezt,

adott usb porton csak a dac legyen. Kipróbálnám wasapin, és megnézném az optimalizációk visszaállításával, kipróbálnám az asio4all felületen is.

Win 10, egyöntetű a vélemény h., jobb hangja van mint a 7-nek.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2271) Kékes525 válasza Mezga Aladár (#2270) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam ez így néz ki. Úgy látom csak a DAC van rajta.

Hangminőségnél nekem csak az időszakosan, most már ritkában jelentkező döccenések a gondok. A 10-es ezen is segítene? Ha igen, gondolkozok, hogy a 7-es mellé telepítek egyet csak lejátszásra.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2272) PuMbA válasza Kékes525 (#2271) üzenetére


PuMbA
titán

Na megjavult 40ms ASIO késleltetéssel a kihagyás? :)

"Ha igen, gondolkozok, hogy a 7-es mellé telepítek egyet csak lejátszásra."

Csak azért hajlandó vagy újraindítgatni a gépet, hogy zenét hallgass? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2273) Kékes525 válasza PuMbA (#2272) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy tűnik igen. Eddig még nem volt döccenés. ha lesz akkor lehet még nagyobbra is? Meddig érdemes elmenni?

Igen, van amikor nem háttérként hallgatom, akkor érdemes. Ha virtuális gépre teszem az nem jó? Persze akkor több felületen megy át. :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2274) PuMbA válasza Kékes525 (#2273) üzenetére


PuMbA
titán

"Úgy tűnik igen. Eddig még nem volt döccenés. ha lesz akkor lehet még nagyobbra is? Meddig érdemes elmenni?"

Akkor király, csak eddig érdemes :)

"Van amikor nem háttérként hallgatom, akkor érdemes."

Miért? Ugyanúgy fog szólni a külön rendszeren is, ehhez nem kell 2 rendszer, ami csak foglalja a helyet a vinyón :)

"Ha virtuális gépre teszem az nem jó? "

Természetesen nem :)

[ Szerkesztve ]

(#2275) Mezga Aladár válasza Kékes525 (#2271) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem jó mert ott mutat még egy eszközt. Bár lehet h., a dac tartozéka. Van ott üres port. Az usb 3 használatban van?

#2274) PuMbA "Ha virtuális gépre teszem az nem jó? "
Természetesen nem :)

Ez nem igaz. Vmware esetében van közvetlen hardver elérés. Én pl így is teszteltem oprendszert xmos alapú usb dac-al.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2276) Kékes525 válasza PuMbA (#2274) üzenetére


Kékes525
félisten

Ehhez nem, de máshoz igen. Fő rendszerként még nem akarom a 10-et telepíteni.

(#2275) Mezga Aladár: Akkor viszont lehet, hogy érdemes Vmware alá feltenni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2277) PuMbA válasza Mezga Aladár (#2275) üzenetére


PuMbA
titán

De két operációs rendszer esetén biztos, hogy nem lesz kisebb a rendszer késleltetés, csak nagyobb, a kollegának meg pont az a baja, hogy ki-ki hagyott a hang.

[ Szerkesztve ]

(#2278) Mezga Aladár válasza PuMbA (#2277) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet skálázni mennyi proci magot használjon hány szálon. Ha a host jól skálázza akkor ezeket a magokat csak a vendég rendszer használja. Egy próbát megér, kiderül a késleltetése a rendszernek.
RT kerneles linuxal nem volt probléma.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2279) Kékes525 válasza Mezga Aladár (#2275) üzenetére


Kékes525
félisten

Engem is megtévesztett, de amikor egy másikba tettem, amit előzőleg üresnek mutatott, ott is így jelent meg és amiről levettem az üres lett.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2280) Mezga Aladár válasza Kékes525 (#2279) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Dac-hoz tartozik. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2281) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Kicsit bütyköltem a Win10-et, lecsupaszítás után:

Vicces, hogy Fidelizer után egyébként több szál fut.

Lenne egy kérdésem is. Fidelizert futtatva a jellemző latency értékek a monitorozó programban:

Ezzel nem lenne gond, de egy perc körül mindig jön egy 36000 us körüli "akadás". Néztem, a monitorozó program drivere csinálja, továbbá kb. 200000 dpc-t produkál percenként, ami rengeteg. Másnál nem fordult még ez elő? A hangba nem hallatszik bele, meg hát ha nem futtatom ezt a szutykot, nyilván nem produkál ilyet, de nagyon furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#2282) Kékes525


Kékes525
félisten

Apropó Fidelizer. Ezt próbáltátok már: JetBoost Nem kimondottan audiora találták ki, de a segítségével nagyon sok szolgáltatást, háttérben futó programot lehet időlegesen kikapcsolni és a ha már nincs szükség a munkájára, mindent vissza is tud állítani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2283) PuMbA válasza Kékes525 (#2282) üzenetére


PuMbA
titán

A Win10-zel ezek létjogosultsága egyre csökken, hiszen alapból jó a hangminőség és az időzítések :) Pont tegnap néztem utána, valakinek már semmit se hozott a Fidelizer Win10 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2284) Dorian válasza PuMbA (#2283) üzenetére


Dorian
félisten

Azért sokat számít Win 10-en is. Ha jól emlékszem a DPC latency-t az eleve jó ~66-ról ~17-re csökkentette.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2285) Patice válasza Ereshkigal (#2281) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hogyan bütykölted? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2286) PuMbA válasza Dorian (#2284) üzenetére


PuMbA
titán

Az tényleg jó, bár nekem 100-on is akadás nélkül mennek a zenék, de kipróbálom a Fidelizert :)

(#2287) Kékes525 válasza PuMbA (#2286) üzenetére


Kékes525
félisten

A Fidelizerből van lehetőség újraindítás nélkül kilépni, vagy az általa létrehozott változásokat visszakapcsolni? Másrészt érdemes a fizetős verziót megvenni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2288) PuMbA válasza Kékes525 (#2287) üzenetére


PuMbA
titán

Elvileg igen, vagy elindítod a programot és van olyan gomb, hogy ideiglenes kikapcsolás vagy a futó folyamatok között kell leállítani a programot :) A fizetős verziót sokan jobbnak mondják, mert ott még több az optimalizáció, de hát senki sem tudja, hogy megéri-e neki míg meg nem hallgatja maga :)

[ Szerkesztve ]

(#2289) Kékes525 válasza PuMbA (#2288) üzenetére


Kékes525
félisten

Az ideglenes kikapcsolás az új lehetőség, mert mintha régebben nem láttam volna. A kilövés viszont nem állítja vissza a leállított folyamatokat, szolgáltatásokat.

Hát ha jobb, akkor erősen gondolkozok a megvételén. De melyiket a Fidelizer Plust vagy a Fidelizer Prot? PayPal nélkül is megvehető? Nincs accountom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2290) PuMbA válasza Kékes525 (#2289) üzenetére


PuMbA
titán

Fogalmam sincs, én is csak olvastam róla, de még nem telepítettem fel a programot :) Itt megtalálod a verziók közötti különbséget, szerintem elég a Plus, itt pedig, hogy a foobar-t hogy kell beállítani, hogy a legtöbbet profitálj :) Ezek mind a hivatalos honlapon vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#2291) Dorian válasza PuMbA (#2286) üzenetére


Dorian
félisten

Akadás gondom sosem volt a mostani gépemmel, még 10ms ASIO beállítással sem, de ettől függetlenül jót tesz a hangminőségnek a Fidi

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2292) Kékes525 válasza PuMbA (#2290) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ezeket ismerem. :K Csak egy tapasztaltabb véleményére is kíváncsi voltam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2293) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez az oldal elég alacsony Buffer szinteket javasol, nem tudom, hogy ez tényleg jó e. User Guide – How to improve sound quality with Fidelizer

"Setup output device with WASAPI (event), change output data format to highest supported bit-depth, and slide down Buffer length to 50ms. Increase to 100/200/500ms if you face stuttering." "WASAPI Hardware buffer in MS – push/event mode: 1/3/6/12/24/32 until stuttering is gone."

Ha nem lövöm be pontosan hogy mekkora az elfogadható legkisebb szint, ahol már nincs akadás, hanem nagyobbra állítom, azzal okozhatok valamilyen problémát?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2294) PuMbA válasza Kékes525 (#2293) üzenetére


PuMbA
titán

Sajnos ez gépről gépre változik, ahogy írva van, neked kell kitapasztalnod, hogy hol nem akad :) Én 1000ms-t és 32-t állítanék be és biztos nem lesz gond, de simán mennie kell kevesebben is :)

[ Szerkesztve ]

(#2295) Kékes525 válasza PuMbA (#2294) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha az ember többet állít be biztos ami biztos alapon, abból származhat valamilyen probléma?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2296) Ereshkigal válasza Patice (#2285) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Semmi különlegesre nem kell gondolni, kikapcsoltam mindent, ami nem kell nekem. Ezen a gépen csak zenét hallgatok, így lehet bátran állítgatni. Ezt és ezt az oldalt használtam kiindulópontul. Pár dolgot pluszban még kikapcsoltam ezekhez képest, pl. mindent, aminek a hálózathoz köze van.

Más. Egyesek azt javasolják, hogy érdemes kikapcsolni a HPET-et (High Precision Event Timer) a BIOS-ban, mert náluk latency csökkenést eredményezett. Másoknál így instabil lett a rendszer, ami alatt nem tudom mit értenek. Nálam egyértelmű változást nem okozott, így marad bekapcsolva, ami az általános ajánlás tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#2297) Patice válasza Ereshkigal (#2296) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi! :R

Ezeket az oldalakat ismerem én is, csak még nem néztem utána, hogy PowerShell-ben ezeket a parancsokat hogyan adjam ki. :B

Nekem viszont a hálózat kell, mert onnan játszom le a tartalmakat.

HPET - én azt olvastam, hogy ez pont kell a jó minőségű zenéléshez, szóval szerintem is a bekapcsolva a helyes beállítás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2298) PuMbA válasza Kékes525 (#2295) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, az alapértelmezett értékek egyébként biztos, ami biztos beállítások, szóval akkor hagyd úgy :)

(#2299) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Na megerkezett a Pi Zero, ara elvileg szerintem max 10€ lehet. Ugyhogy szerintem megvan az uj alap a zenelejatszoho+DAC omhoz. A pi2 meg marad a KODInak.

(#2300) Patice válasza xxlongikaxx (#2299) üzenetére


Patice
Topikgazda

Miről fogja játszani a zenéket?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.