Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) mszl válasza dunkel (#3291) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Én az Orange Squeeze-t használom már vagy 2 éve. Akkoriban megvásároltam a Stefan Hansel féle androidos squeeze playert is, mert kiszuperált telókat használtam lejátszónak. De tökéletes az ingyenes Logitech Squeezebox Controller. is.
Nálam a Daphile server egy atom 270 vékony kliensen fut, ehhez csatlakoznak a "kiszuperált" Alix board-ból kialakított lejátszók. Ezek CF kártyáról futnak Voyage linux alapon, squeezeplayer progival, wifi-n csatlakozva a hálózathoz.Ha esetleg kell van CF image is a javításhoz új telepítésekhez csak paramétereket kell átírni.
3 lejátszóm van, a konyhában, nappaliban, garázsban is mehet a zene.
Akkoriban azért döntöttem a Logitech Media Server mellett, mert verhetetlen az online rádió listája. Szerintem :DD
Ja és pikk-pakk tolhatom a listámat ide-oda a lejátszók között amikor járkálok éppen attól függően hol ténykedek otthon.....

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#3302) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Újabb mérföldkőhöz érkeztem a Squeezebox install-lal: végre megy Bluetooth hangszóróval is. Jelenleg a felállás:
QNAP NAS-on egy Docker containerben a 7.9-es LMS
Rpi-n egy Max2Play disztró, 2 playerrel: egyik az RPi hdmi kimenetét használja (ez egy Philips soundbarra van kötve), a másik player pedig a bluetooth dongle-n keresztül egy kis sony hangszóróra. A Max2Play-be nemrég került bele a BT támogatás, és nagyon jól szuperál. Gond nélkül visszakapcsolódik az előzőleg párosított hangfallal, és tényleg jól megy. A BT dongle valami Asus, volt vagy 4eFt.

Szóval szép és jó, de a music library részen elakadtam. Eddig minidig csak music folder módban használtam, vagy a tunein radio részét. Most azt vettem észre, hogy a NAS-on megosztott zenéket hülye karakter kódolással mutatja. Pl:
Fésűs Éva - Esőmese_Pogány Judit

Kérdés 1: ezen hogyan lehet változtatni, hogy rendesen azt írja ki, amit kell:
Fésűs Éva - Esőmese_Pogány Judit

Kérdés 2: hogyan tudom befolyásolni, hogy az egyes albumokat miként ismeri fel? Pl Andrea Bocelli albumát szépen felismeri, hozza a CD borítót, számcímeket. Ezt lehet valahogy egyedileg szerkeszteni? Pl Kodi-nál is, nem mindig ismerte fel az adott filmet, és akkor lehetett neki manuálisan segíteni (pl. ha több tippje is volt az adott címre). Itt zenénél nincs ilyen? Azt hol lehet megadni, hogy melyik scrapper-t használja (ha van egyáltalán több is)?

(#3303) simongab


simongab
senior tag

Nna, RP2B - RP4 kombó mivel a rune és a volumio sem akart kötélnek állni a Max2play meg nagyon káoszos és fizetős is a MOODE nél kötöttem ki (Depeche MOODE is lehetne :P ) Nagyon jól paraméterezhető, és jobb a kezelőfelülete mint a többinek. A softwares hangerőszabályzó még szeszélyeskedik, de gondolom ez is megoldódik... Készül a lineáris táp is, egy picit ez is csökkenti majd a zajt....

(#3304) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Sziasztok !

Szeretnék egy új DAC-ot venni. A kinézett [DAC] tud nativ DSD lejátszást ill. megfelelő esetben felkonvertálást is végez - utóbbi viszont nem működik linux alatt.

Próbához vinném a [Gigabyte PC-met], amin Daphile fut.

A DAC a Daphile-lal ( linux) elvileg nem működik együtt, de mivel a DAC natív DSD lejátszást tud, és a Daphile, meg fel tud konvertálni, elvileg működhet a DSD felkonvertálás (Daphile végzi) és DSD (D/A átalakítás) lejátszás ( DAC végzi ).

Nem az a probléma, hogy hogyan vigyem oda, vagy hogy kirpóbálható-e, hanem az, hogy a Daphile headless, és nem tudom a helyszínen vezérelni.

Otthon működik vezetékes és szimplán wifi módban is, azonban egy ismert hiba miatt nem működik az un. HOTSPOT mód.

Hálózatként látható, azonban nem lehet rákapcsolódni, nem jelenik a böngészőben a Daphile-t vezérlő weblap.

Nem találtam rá javítást, és a legfrissebb verzióra történt frissítés sem oldotta meg a problémát.

A probléma az, hogy a DAC-ot nem lehet csak a helyszínen kipróbálni, a helyi vezetékes és wifi hálózatomat meg nem tudom a helyszínre vinni.

Szóbe jöhető megoldásként egy WIFI alapú un. ad-hoc módszert találtam a neten, de azt meg nem tudom hogyan kell csinálni.

Helyszíni vezérlésre rendelkezésemre áll egy laptop Lubuntu operációs rendszerrel, meg egy Nokia Lumia 630.

Tudtok valami megoldást?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3305) Patice válasza alphamooncam (#3304) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vigyél mellé egy egyszerű, olcsó kis routert és előtte otthon lődd össze a Giga PC-t, a routert és a telefont.

Problem solved. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3306) alphamooncam válasza Patice (#3305) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ok !

És hogyan működne acces pointként? ( Net nem kell rá, csak meglegyen a kapcsolat a laptop és a Daphile között.)

Bocs de nem rétek hozzá.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3307) Patice válasza alphamooncam (#3306) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ilyenkor sima routerként fog működni, Daphile-t vezetékkel kötöd rá laptoppal, vagy telefonnal meg wifin csatlakozol a router wifijéhez. Net nem is lesz rajta, de így a wifi kapcsolatot nem a Giga gép intézi, hanem a router.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3308) mszl válasza Patice (#3307) üzenetére


mszl
aktív tag

Ha pedig esetleg van egy wifi kartyad a daphile-ban ami kepes mukodni AP-kent akkor mas nem is kellene a ket gepen kivul

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#3309) Patice válasza mszl (#3308) üzenetére


Patice
Topikgazda

A kérdező gépében van wifi kártya, csak a rárakott Daphile nem tudja AP-ként kezelni...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3310) alphamooncam válasza Patice (#3309) üzenetére


alphamooncam
őstag

Sajnos a régi routerem beadta kulcsot és nincs másik.

Van viszont egy Asus usb-s wifi dongle-m. Azzal esetleg nem lehetne megoldani ?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3311) Patice válasza alphamooncam (#3310) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem tudom sajnos. Próbáld ki, hogy azt tudja-e kezelni a Daphile.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3312) Polllen


Polllen
nagyúr

Mióta van volumio pc-re? :Y

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3313) Ereshkigal válasza Polllen (#3312) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tizedike óta, elvileg.

(#3314) Patice válasza Polllen (#3312) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hoppá. Köszi az infót! :R

Tegnap éjszaka még gyorsan ki akartam próbálni, mert leírás alapján elég hozzá egy pendrive SD kártya és csak elég róla bootolni, nem is kell telepíteni. :C

Nem tudom, hogy az én készülékemben, vagy pendrive-jaimban van a hiba, de az ajánlott pendrive készítő progival a másolás sikeres volt, csak a végén, amikor is validálja a felírt adatokat, akkor többször is hibaüzenettel ért véget nálam a folyamat.

Megpróbálom majd még egyszer letölteni a .zip-et, mert előfordulhat, hogy hibás volt, ami lejött, vagy nem tudom mi lehetett még az ok.

A hibás pendrive-al bootoltatni sikerült a rendszert, valamit csinált is magának rajta, de amikor úgy véltem, hogy elkészült vele, akkor webes felületen nem értem el.

De még nem adom fel. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3315) Polllen válasza Patice (#3314) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én csak letöltöttem & úgy hagytam, este már nem volt kedvem mókolni. De ezt látva, jobb is:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3316) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy Daphile-t hogy lehet úgy kiírni pendrive-ra, hogy a beállításoknál ne azt írja ki, hogy csak olvasható fájlrendszer? Mert így nem tudom elmenteni a beállításokat és nem tudom telepíteni a plugineket.

Köszi előre is! :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3317) Ereshkigal válasza Patice (#3314) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ez már akkor Volumio 2?

(#3318) Patice válasza Ereshkigal (#3317) üzenetére


Patice
Topikgazda

:K

Várom, hogy Cubox-i-re is megjelenjen. Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mit hoznak ki belőle és hogy mennyire lesz kiegészíthető plugin-ekkel. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3319) Honkydoo válasza Honkydoo (#3316) üzenetére


Honkydoo
őstag

Közben meglett. A beállítások menüben kell kiválasztani.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3320) Primary92


Primary92
senior tag

Van egy Pi zerom, amiből építenék egy buli média lejátszót. Azért Zero, mert ez van kéznél.
wifi, hdmi kijelző, billentyűzet valami egér helyettesítővel, usb bejárat, I2S DAC
Egy hub segítségével oldanám meg a wifi és pendrive csatlakoztatási lehetőséget. Örülnék, ha tudna valami videomentes youtube kliensről játszani, illetve ha valaki rádug egy háttértárat, akkor arról.

Szoftveresen milyen vonalon indulnátok el? Nagy minőségi igények nincsenek.

(#3321) Zizi123 válasza Primary92 (#3320) üzenetére


Zizi123
senior tag

"youtube kliensről játszani"
"Nagy minőségi igények nincsenek."

Miert erezted azt, hogy a "Zenelejátszó építése, a kiváló hangzásért" forum az ahol ezt meg kellene kerdezned???

(#3322) Zizi123


Zizi123
senior tag

Hmmm, tegnap is megjelent a RPi-hez 1 uj Volumio verzio, es ma is :)
Valami gyors hibajavitas lehetett. :)

Egyebkent csak en nem talalok semmi release notes-t, hogy megis milyen ujdonsagok vannak az ujabbnal ujabb verziokban?

(#3323) Primary92 válasza Zizi123 (#3321) üzenetére


Primary92
senior tag

Azt utólag biggyesztettem hozzá. Régóta olvasom a fórumot (tervben van egy minőségi lejátszó is), úgy gondoltam itt van a legtöbb hozzáértő koponya.

(#3324) Franklin89


Franklin89
csendes tag

Sziasztok!

Hifiberrytől való rendeléssel kapcsolatosan lenne pár kérdésem. Írtam nekik is az oldalon, de nem igazán válaszolnak. Magyarországra milyen áron és milyen szállítási idővel hozzák a terméket tapasztalataitok szerint?

Köszi

(#3325) liszi70 válasza Patice (#3318) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Várom, hogy Cubox-i-re is megjelenjen."

Én is várom, remélem rögtön megosztod, ha megtörténik. Igazából 1, azaz egy db. problémám van a jelenlegi Volumio-val, ha ezt megoldja a Volumio 2, akkor örülök. :) (Mondjuk az sem óriási probléma, elégedett vagyok így is vele.:) )

[ Szerkesztve ]

(#3326) Polllen válasza liszi70 (#3325) üzenetére


Polllen
nagyúr

És mi az az egy gond?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3327) liszi70 válasza Polllen (#3326) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, bocs, jogos. Már többször szóba hoztam, ez a legutóbbi.

(#3328) Polllen válasza liszi70 (#3327) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem a daphile csinálta azt notin, hogy pár perc tétlenség után lelőtte a wifi-t és így a távvezérlés is leállt... :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3329) schferenc77 válasza Franklin89 (#3324) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Szia, én reneltem majdnem ket hete, az eleje gyors volt, most meg egy hete a vamon áll a tracking oldal szerint. Ráadásul Svájcból kuldtek, tehat par nap alatt itt kellert volna legyen.

(#3330) Franklin89 válasza schferenc77 (#3329) üzenetére


Franklin89
csendes tag

Köszi! A 7 vagy a 14 eurós szállítást választottad?

(#3331) schferenc77 válasza Franklin89 (#3330) üzenetére


schferenc77
aktív tag

A 14 eurósat, gondoltam az csak gyorsabb :-(
Most megnéztem: 07.17-én küldtem el a rendelést, 25-én jött az MPL-től a vámkezelési papír (2500 Ft), kitöltöttem, visszaküldtem (elég szkennelve), most várom a csomagot.

(#3332) Franklin89 válasza schferenc77 (#3331) üzenetére


Franklin89
csendes tag

Köszi, akkor én maradok a 7 eurós megoldásnál, hátha egyszerűbb lesz.

(#3333) Patice válasza Polllen (#3315) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jelentem, a 2016.07.28-án kirakott Volumio 2 - 0.976-os build pendrive-ról sikeresen fut a Braswell-es HTPC-men, zenél, szkenneli a zenéimet a NAS-ról.

Úgy látszik sikeres volt a hibajavítás. :K

Tetszik az új felület, eddig kicsit futhatna gyorsabban is, de ez valószínűleg a pendrive-ra telepített és onnan futtatott rendszer limitációja.

Kíváncsi leszek, hogy mikor lehet majd telepíteni "rendesen".

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3334) liszi70 válasza Patice (#3333) üzenetére


liszi70
nagyúr

Van már hír Volumio 2-ről a kockára?

(#3335) Polllen válasza Patice (#3333) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hangra milyen? Érdemes vele foglalkozni?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3336) Patice válasza liszi70 (#3334) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak a honlapon látható infót tudom én is. A letöltéseknél néha végigmegyek és csekkolom, hogy mire csinálták meg. Szerintem most még eléggé elfoglaltak a Raspi-val, meg az X86/x64-gyel... Úgyhogy még nincs.

(#3335) Polllen:

Hangra még nem tudtam nagyon megfülelni, esetleg ma. Bár elég zavaró, hogy nem tudja végigszkennelni a NAS-om zenekönyvtárát, pár ezer szám után "elveszti a fonalat" és volt-nincs adatbázis. Amúgy tegnap éjszaka egész jónak tűnt. Szerintem próbáld ki, USB-ről boot-olsz és semmit nem változtat a gépen. Bűntetlenül kipróbálható.

Szóval vannak még bug-ok, de legalább már odáig eljutottak, hogy működik a felület és pendrive-ról fut. Szerintem stabilabb lenne, ha tudnám telepíteni SSD-re. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3337) schferenc77 válasza Franklin89 (#3332) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Megérkezett tegnap a Hifiberry DAC+. Összességében nagyon szép hangja van és a hangerő is megfelelő. Korábban egy RaspyPlay4 volt rajta, annak legalább 50%-kal volt alacsonyabb a hangereje.
Sajnos a szállítás eléggé bukta, azon kívül, hogy sok idő (svájcból majdnem 3 hét), még a tracking numberes szállításnál rájön a vám és az áfa. Így a 30+14 euron felül még fizettem 6000 Ft-ot. De megérte, mert a RaspyPlay4 is 20e körül volt, ez meg egy kicsit olcsóbb, de legalább sokkal jobban hallani.
Max2Play 2.34-es verzióval megy, jelenleg 3 player van konfigurálva (Hifiberry, hdmi és BT).

(#3338) simongab válasza schferenc77 (#3337) üzenetére


simongab
senior tag

RaspyPlay4 -el mi volt a baj? Nekem az van...és nem tudok róla akinek lenne rajtam kívül :D

(#3339) schferenc77 válasza simongab (#3338) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Halk volt a RaspyPlay4. Max2Play-jel használtam, ott nem volt erre a kártyára semmilyen boost lehetőség. Írtam a fejlesztőnek, azt mondta, hogy igen, egyelőre nem talált rá megoldást, illetve amit gondolt, az nem működött. Ekkor döntöttem úgy, hogy lecserélem Hifiberry-re. Csak összehasonlításként:
sony hifi, max hangerő a skálán 30-as
- rádiót hallgatva 15-ös hangerőn betölti a szobát.
- BT-on keresztül szintén 15-ösös ugyanaz.
- Audio bementen (erre volt kötve a RaspyPlay4) 30-as értéken hozta ugyanazt a hangerőt

cseréltem hifiBerry-re, felvettem a volume boost-ot 100%-ra, és 15ös hangerőn hangosabb, mint a BT, vagy az FM rádió.

(#3340) simongab válasza schferenc77 (#3339) üzenetére


simongab
senior tag

Nem értem, minimum vonal szintet vagy még többet ad le..potival...minek kell ennél több

(#3341) Patice válasza simongab (#3340) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezek az integrált kártyák a Málnáról kapják a tápot és nem mindegy, hogy milyen a tápszűrés megoldása a DAC előtt. Ettől függően más kimeneti feszültséget ad a két kártya.

A line out kimeneti feszültsége változhat. Egyes (jellemzően drágább) készülékekben ez állítható is, mert nagyon nem mindegy az erősítőhöz való illeszkedés szempontjából ez a feszültség érték.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3342) simongab válasza Patice (#3341) üzenetére


simongab
senior tag

Bár én azt gondolom hogy az alaplapon is stabilizálva van a feszültség, ettől függetlenül az RP4 középállása kb a vonalszint, ha az kevés akkor tényleg az illesztéssel van a baj

(#3343) Patice válasza Patice (#3336) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerver oldali próbálkozások után ma lehet teszek még egy próbát a Volumio 2-vel MinimServer és/vagy BubbleUPnP Server párosítással.

+ Hülye voltam, hogy eddig nem próbáltam ki a MinimServer-t a Synology NAS-omon. Egész jó hangot csiholt ki Kodi-ból UPnP-n. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3344) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Sziasztok!

Van egy SMSL M8 DAC-om amit a Pi-vel szeretnék használni. A kérdésem az lenne, hogy muszáj Runeaudio, Moode vagy Volumio op rendszer hozzá? Esetleg Raspbiannal is el lehet érni hasonló hangminőséget és szolgáltatásokat pl MPD+Webguival?

Szeretném megtartani a jelenlegi Raspbiant sok más szolgáltatás miatt. 2. oprendszerként hozzá lehet adni utólag egy kártyára a Volumio-t?

(#3345) Patice válasza Cool Face (#3344) üzenetére


Patice
Topikgazda

Semmi sem muszáj...

Mivel a Raspbian a Debian portolása a Málnára, ezért alap repo-ból simán felrakhatod az MPD-t, megcsinálod a szükséges konfigurációt neki és szvsz. telefonról vezéreld inkább, amikor zenét hallgatsz, vagy ha Desktop kezelőfelület kell, akkor választhatsz az összefoglalóban felsoroltak közül. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3346) Cool Face válasza Patice (#3345) üzenetére


Cool Face
aktív tag

A többi szolgáltatást külön kell mellég feltenni, mint pl AirPlay? MPD-n kívül milyen beállítások kellenek? A Volumio webgui sem szükséges igaz, hogy elérjem pl ipadról?

(#3347) Patice válasza Cool Face (#3346) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, ha több szolgáltatást akarsz, ahhoz magadnak kell felpakolni külön.

A Volumio WEB GUI is ilyen külön "csomag", szvsz. felesleges, mert nagyrésze az mpd.conf-ban benne van a távirányítás meg úgy is mobilról menne, így nem kell web GUI.

iPad-hoz a fizetős MPad alkalmazás kell, hogy tudd vezérelni a felrakott MPD-t.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3348) Patice


Patice
Topikgazda

Más téma:

Mostanában találtam ezt:

Totaldac D1 server:

Érdekes a hátsó fertály.

Mi is van belül? :DDD (Egy kocka...)

Ez egy 5700 €-s cucc. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3349) Ereshkigal válasza Patice (#3348) üzenetére


Ereshkigal
őstag

És tényleg. :C Kocka nélkül nem lehet kérni féláron? :D De legalább odafigyeltek a belsejére, Kiwame ellenállók, Panasonic FC kondik, táp szeparálva, árnyékolás...

(#3350) Cool Face válasza Patice (#3347) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Vissza olvasgatva a fórumon azt írtad, hogy a Voyage MuBox-nak sokkal szebb hangja van. Szerinted azzal érdemesebb foglalkozni vagy Volumoival? Spotify-t szeretnél streamelni külön kliensel vagy Airplayen keresztül plusz zenék hálózatról. Van mellette egy Oppo-m is, de az nem tud spotify-t.. Nagyon kíváncsi vagyok vajon mit tudhat a pi és egy SMSL M8-as DACal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.