Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Szabikaa20 válasza fehér_ember (#2999) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát végül is,hogy minőségi kondenzátorokat pakoltak bele a tisztább hang miatt vagy valami ilyesmi.De gondolom ennek az USB kimenethez semmi köze.Vagy? Mert az audio kimeneteket úgyse használnám én se!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3002) Honkydoo válasza Tamoo (#2997) üzenetére


Honkydoo
őstag

Wow, jó kis pc! :)

Egyszerű mint a szeg, mégis igényes. grat hozzá!

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3003) Tamoo válasza Honkydoo (#3002) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi!
Igényes akkor lenne ha végre venném a fáradtságot és színre fújnám a tetejét. Eredeti tetőt nem akartam kilyukasztani, inkább vágattam hozzá aluból és arra raktam a ventit porszűrővel. Az Athlon 5350 (25W TDP) nagyon melegedett még úgy is ha rajta volt a saját prociventije. Megszorult a meleg... de így már teljesen jó.
Ilyen szempontból már sokkal jobbak az új N-es intelek, 14nm-re lementek, már csak ~6W a TDP. De gondolom egy totál zárt házban venti nélkül ahol nem mozdul a levegő még ezek is "izzadnak" erőforrás igényes feladatoknál.


Van még egy ugyanilyen házam csak Streacom, egy-két dolgot rendbe kellene tenni rajta aztán abba építeni egy passzív gépet. :D

[ Szerkesztve ]

(#3004) contaxg válasza Tamoo (#3003) üzenetére


contaxg
veterán

Elég rendesen fejlődött a cuccod az elmúlt évek alatt. :K

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3005) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Androidra van az ampd. Vezérlésre az MpDroid. Otg keresztül elméletileg megy a külső dac. De hogy a b&dvs francba lehet cifs/nfs megosztást androidra felcsatolni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3006) Honkydoo válasza Tamoo (#3003) üzenetére


Honkydoo
őstag

Nm.

Még egy észrevétel:
Ugyanolyan márkájú DAC-unk van! :DD Csak az enyémben van fejhallgató erősítő is! :))

De mostmár nem offolok tovább. :R

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3007) Honkydoo válasza Mezga Aladár (#3005) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ahogy nézem megfelelő kernellel és root joggal megoldható a dolog.
De én egyiket se vállalnám be. :N

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3008) Polllen válasza Tamoo (#3003) üzenetére


Polllen
nagyúr

A dac-t közvetlenül USB-n eteted vagy van valamilyen transportod?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3009) Patice válasza Mezga Aladár (#3005) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hmm, a kockára rakható Android is. Azt is ki akartam már próbálni. :D

De most épp Win10-ezek, legalizáltam Win7-ről. :B Mehet a tweak-elés. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3010) Mezga Aladár válasza Patice (#3009) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szóval mindenki kütyüzik. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3011) Patice válasza Mezga Aladár (#3010) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát, akad pár lehetőség. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3012) Tamoo válasza Polllen (#3008) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gustard U12 (xmos) a transport.

(#3013) Mathiask válasza Tamoo (#3012) üzenetére


Mathiask
senior tag

Mennyi egy ilyen Gustard U12 mire hazaér? Vagy lehet itthon is kapni?

(#3014) Tamoo válasza Mathiask (#3013) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Itthon nemigazán. 45 alatt nemigen lehet megúszni. +még ráverhetik az áfát is.

(#3015) envagyok válasza Tamoo (#3014) üzenetére


envagyok
veterán

Ne röhögjetek ki, de szeretném megkérdezni, mivel jobb ez pl.usb-n pc-re vagy rpi-re kötve , mint az adott eszközök hdmi kimenetén megjelenő , vagy alaplapi spdif-en kivezetett digitális jel?
Valahol már olvastam erről egy tesztet, hogy beküldtek egy digitális hangmintát, majd a kijövőt felvették, és összehasonlították. Ugyanaz a digitális 0-ás, 1-es sorrend jött ki, mint be. Nulla hibával. Mindegyik eszköznél. Akkor miért kell egy ilyen eszközt pluszban beilleszteni a láncba?
Mert még egy dac-nál, vagy fejhallgató erősítőnél elismerem, hogy nem mindegy, milyen a digitális-analóg konverzió minősége.
Illetve elképzelhető, hogy gagyibb HM erősítőknél nem túl jó a dac bent.
De hogy usb-n keresztül kiadott digitális jelet hdmi/coax/spdiffé alakítson?
Majd jönnek páran a jitterrel, az biztos van. Csak kérdezem én, hogy miért gond a létezése, ha tulajdonképpen ugyanaz a számsor jön ki a lánc végén a dac-hoz.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3016) Mezga Aladár válasza envagyok (#3015) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

USB Audio

Röviden. Az aszikron usb átalakítók megjelenése óta beszélhetünk igazán pc-audióról. (itt kérlek titeket ne kössetek belém, ez a szubjektív véleményem :D ) Ezek az átalakítók tették lehetővé az igazán precíz hang adat kinyerését a pc-ből, jó-minőségben, olcsón. Előnyük a galvanikus leválasztás és a pc órajel ingadozásokkal szembeni, nagyfokú érzéketlenségük. (Jitter)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3017) envagyok válasza Mezga Aladár (#3016) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor ha jól értem, olyan eszközökhöz kell, aminek csak usb kimenete van, és nincs sem hdmi, sem coaxial, sem optikai?
Tehát pl. pi-re hdmi kimenetnél, illetve egy alaplapi optikai/coaxial kimenettel ellátott hangkártyánál már nincs rá szükség?
Amennyiben pi-re pl. vesz az ember hifiberry digi+-t, akkor elvileg ugyanezt a hangminőséget el lehet érni, ha pl. az erősítőn nincs hdmi bemenet?

Például ez: [link]
Mivel rosszabb?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3018) Alabástrom válasza envagyok (#3015) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Több oka van. Nagyon-nagyon leegyszerűsítve a dolog lényege, hogy fizikai szintem minden jelátvitel analóg! A digitális jel is fizikailag egy feszültséghullám (Nem 0-ák és 1-esek szaladgálnak a dróton). Ebből a hullámból kell kiolvasni 0-ákat és 1-eseket, megfelelő ütemezéssel. Ha a jel bármilyen torzulást szenved, akkor már nem biztos, hogy pont ugyanazt olvasod ki a végén. Márpedig fizikai szinten semmi sem tökéletes.

Szerk - Közben megválaszolódott. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#3019) Mezga Aladár válasza envagyok (#3017) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem. Ha van koax, hdmi kimeneted és összehasonlítod ezeket a kimeneteket az usb-vel, akkor az usb egy aszinkron illesztővel az esetek 99,99% sokkal jobb hangot ad.
A hifiberry digi más tészta, belső porton keresztül készít koax digit kimenetet, és a gyártó kihangsúlyozza a galvanikus leválasztást. Én nem próbáltam, de valószínűleg jobb minőséget kapunk mint egy áttlagos hangkártya koax kimenetén.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3020) Tamoo válasza envagyok (#3015) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jitter, ütemezési gondok, egyéb analóg torzítások magától a digitális jel sértetlenségétől függetlenül átjuthatnak. Legalábbis ilyesmi magyarázatok szoktak lenni. Én nem értek annyira hozzá, hogy ezzel kapcsolatos vitákba belemenjek.

(#3021) envagyok válasza Alabástrom (#3018) üzenetére


envagyok
veterán

Ha nem ugyanaz jön ki, akkor miért mérték mindig ugyanazt a kimeneten?
Szerintem digitális átvitelben az olcsó consumer cuccok is tökéletesen jók, pont erre találták ki őket.
Ez ugyanaz, amikor drága hdmi kábelekre mondják, hogy jobb, mint egy olcsóbb.
Ez hülyeség. Egy digitális átvitelre tervezett kábel vagy jó, vagy nem jó. Nics jobb/rosszabb ez érvényes a digitális/digitális átalakítókra is.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3022) envagyok válasza Mezga Aladár (#3019) üzenetére


envagyok
veterán

De hogyan lehet különbség, ha a lánc végén mindig ugyanaz a számsor jut át?
Annyit lehet maximum elérni, hogy a jobb jitter, és időzítések miatt a dekódoló eszköz dolgát megkönnyítsük, de ha ezt sikerül szabványon belül tartani, akkor nem lesz semmilyen jeltorzulás/veszteség.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3023) Mezga Aladár válasza envagyok (#3022) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az adatok időbeli eloszlása(jitter) és a fémes kapcsolaton keresztül a pc elektromos zavarainak a megjelenése.

Az elmélet mellett ajánlom, próbálj ki egy, pl xmos usb-koax átalakítót. Pl egy Hiface Two. Linux támogatja, használtan nem egy hatalmas összeg. Garantálom, nyitva marad a szád a meghallgatás után. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3024) Alabástrom válasza envagyok (#3021) üzenetére


Alabástrom
senior tag

"Ha nem ugyanaz jön ki, akkor miért mérték mindig ugyanazt a kimeneten?"

Fizikailag nem ugyanaz jön ki a végén. A feszülséghullám torzul többé-kevésbé. Amikor ezt átalakítják digitális jellé, annak van valamekkora hibatűrése. Ha csak kicsit torzult a jel (stb, stb..), akkor a végén tényleg ugyanazt a digitális jelsort kapod.

"Egy digitális átvitelre tervezett kábel vagy jó, vagy nem jó. Nics jobb/rosszabb"

A valóság soha nem fekete-fehér. Csak elméletben. :) Mint mondtam, 0-ák és 1-esek csak elméletben vannak. De hallgass meg különböző cuccokat. Ha nem hallasz különbséget, vedd az olcsót.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#3025) envagyok válasza Mezga Aladár (#3023) üzenetére


envagyok
veterán

Én pit használok hdmi és ilyen [link] kimenettel. Illetve egy asrock beebox-ot.
A kimenetek hangminősége között nem hallok különbséget, egy onky tx-nr3008-al (nappali), és egy ht-r548-al (háló) tesztelve. Maximum a jel-zaj viszony jobb a hdmi javára kicsit.
Viszont a lejátszószoftver nagyon nem mindegy nálam. Az openelec/kodi sokkal rosszabb mint a volumio/moodeaudio, ne kérdezzétek miért.

Ezzel szeretném is ezt lezárni. Majd lehet egyszer meghallgatok egy usb-coax egységet.

Köszönöm a válaszokat a kérdésemre.
Tényleg mindenkinek saját magának kell megtapasztalnia, jobb-e vagy nem bizonyos változás a konfigurációjába.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3026) Mezga Aladár válasza envagyok (#3025) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az egy csöppet elviheti az embert h., amit a pi-n használsz az egy komplett dac, és csak analóg kimenete van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3027) Patice válasza envagyok (#3015) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem akarom tovább görgetni a témát, csak pár általam eddig elfogadhatónak tűnő választ szeretnék hozzátenni (én is kíváncsi vagyok a miértekre, tudományos alapon magyarázva, ha lehet):

1. a digitális átvitelnél nem csak az információ (a nullák és egyesek) a lényeg, hanem annak időzítése, hogy a DAC chip az eredetileg rögzített jelalakhoz minél közelebb álló hullámformát tudjon kiadni az analóg kimenetén. Minél rosszabb ez az időzítés (jitter), annál zavarosabb, mosottabb lesz a kapott hangkép.

A PC-k alaplapján, a dedikált USB kártyákon is van órajel generátor (clock), ami egy piezo elven működő kristály rezonátor. Ezek (optimális hőmérsékleten!) egy adott frekvenciát bocsátanak ki magukból elektromos áram hatására. Mint tudjuk, semmi sem tökéletes, ahogy ezek az órajel generátorok sem. Adatátvitelhez jók, audio célra kevésbé. Az alaplap gyártóknak egyáltalán nem szempont, hogy hogyan fog szólni zenével. Sokadik szempont a tervezésnél.

Ezért kezdtek el szaporodni mostanában a tuning kártyák, ahol a leglényegesebb módosítás, a gyári clock jobb minőségűre, pontosabbra cserélése + pár kondenzátor helyettesítése. Valamint ugye ezeknek is kell stabil tápellátás (pláne a clock chipnek), ami azt jelenti, hogy lehetőleg állandó 5,00 V-ot kapjanak, ne 4,98-at, vagy 5,03-at. Ezért szükséges ezeket a kártyákat külön táplálni --> külső, vagy belső lineáris táppal.

2. Ha a digitális jel átment a DAC-ba, ott is van clock, sokszor a jitter kiküszöbölése miatt a digitális jelet pufferelik és "újra-órajelezik" (re-clock), amihez ugye megint csak egy órajel generátor kell. Itt ugyan azok a problémák igazak, mint az egyes pontban. Stabil tápellátás (hőmérséklet) és jó minőségű oszicllátor kell a jó hanghoz. És ugye ez a kettő szépen emeli is a DAC árát.

Az aszinkron DAC-ok - ahogy Mézga Aladár is említette - kiküszöbölik ezt a hibát, mivel nem függenek a PC-től kapott órajeltől, hanem csak a sajátjukat használják --> ismét clock minőség + tápellátás stabilitása...

3. A PC, mint jelforrás alapból igen zajos, még a galvanikusan leválasztott DAC-ok, melyeknek nincs szüksége az USB kábel 4 eréből kettőn "utazó" áramra, is jobban szólnak, ha az USB kijáraton meg sem jelenik a tápáram, mert ez is csak felesleges zajt generál magában a kábelben, ami rárakódik a számunkra hasznos jelre. Ezek a zajok nem a digitális jelet szennyezik, hanem a DAC-ban az analóg kijáratot, ha nem megfelelően van elszeparálva a DAC-ban az analóg jelért felelős tápkör. Főleg olcsóbb DAC-okban lehetséges ez szerintem, de nem lepődnék meg, ha a pár százezres kategóriában is találkoznánk olyan megoldással, ahol erre nem figyeltek.

Remélem így már tisztább a kép. :B

És ezek alapján a kérdésedre a válaszom: azért jobbak a külső USB --> S/PDIF átalakítók, mert (jobb esetben) külön áramforrásuk van (akár akkumulátor formájában!) és újramintavételezik a jelet, amit lehet az utánuk kötött DAC is megtesz, de a re-clock szerintem nem olyan gyakori régebbi, de jó hangú DAC-okban, amiket pl. CD transzportokhoz használtak régen. Ezekhez tökéletes társ egy jó USB --> S/PDIF bridge.

Szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3028) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Sziasztok!

Korábban már beszéltük itt a DAC kérdését Raspberry Pi 3-hoz. Úgy döntöttem, hogy dobom az Oppo-t és a Marantz NA8005-öt és inkább veszek a RPi3 mellé egy jobb DAC-ot. A képminőségét még nem volt időm tesztelni, de ahogy olvastam elég jónak írják.(erősítsen meg benne valaki hogy nem fogok mellé :) )

Mi az az összeg, amit rá kell szánni egy jó hangminőség eléréséhez és milyen DAC-ot ajánlotok?

Előzményként a rendszerem:
Erőlködő: Marantz PM 15-S2
Hangsugárzó: Focal Electra 1038 BE
Kábel: Hydra Sound Titan II Mk1

(#3029) Polllen válasza Cool Face (#3028) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Mi az az összeg, amit rá kell szánni egy jó hangminőség eléréséhez és milyen DAC-ot ajánlotok?"

Ez megfoghatatlan. Valakinek 20k, valakinek millió. Szerintem annyit kell rá költeni, amit nyugodt szívvel rá tudsz. Mindig lehet jobb a hifi rendszer. Illetve a dac topik jobb helye ennek a kérdésnek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3030) Mezga Aladár válasza Cool Face (#3028) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A képminőségét még nem volt időm tesztelni, de ahogy olvastam elég jónak írják.(erősítsen meg benne valaki hogy nem fogok mellé :) )

Hát, én az 1-est próbáltam, nem érte el a popi a210 képminőséget.

Mi az az összeg, amit rá kell szánni egy jó hangminőség eléréséhez és milyen DAC-ot ajánlotok?

A Denon DA-300USB nagy közönség kedvenc. Ebbe a láncba egy Wadia 121 is elfér. Az Audiogd dac-ok jó ár értékkel bírnak. Természetesen mindegyik meghallgatást igényel.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3031) Cool Face válasza Mezga Aladár (#3030) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Polllen Köszi lehet megér egy próbát a DAC topikba is. Úgy gondolom, hogy ez szorosan összefügg a rendszer többi elemével is. Nyilván a 20e forintos DAC-ot nem egy high-end erősítő mellé teszik.

Mezga Aladár Megnézem Őket köszönöm. Remélem, hogy 2 generáció alatt javítottak rajta, hátha jön majd valaki akinek pl 3 vagy 2 van.

(#3032) Polllen válasza Mezga Aladár (#3030) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én mytek, m-dac vonalon nézelődnék a helyében. De tényleg másik topik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3033) Warter


Warter
őstag

Udoo X86, na ez jó cucc lesz zeneszervernek :)

(#3034) Polllen válasza Warter (#3033) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem rossz cucc, csak zeneszervernek minek rááldozni ennyit? :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3035) Patice válasza Warter (#3033) üzenetére


Patice
Topikgazda

És ez mennyit eszik százon?

Nekem Intel Braswell utánérzésem van kicsit. A tudása nagy részét tudja ez is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3036) Polllen válasza Patice (#3035) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ott van a leírásban, hogy Intel Braswell... :DDD X5-8000 + 2GB a kisebb és N3160 + 4 GB a nagyobb.
5-6 W-t írtak a fogyasztásra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3037) Polllen válasza Polllen (#3036) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az jutott eszembe, h ha az msata port-ra rá lehetne kötni egy egpu-t akkor komoly kis nem is annyira retro játékgépek lehetne belőle kihozni.:D

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3038) toroB86


toroB86
csendes tag

Sziasztok,

már elég régóta volumio-zok egy Raspberry Pi 1 Model B-n, egy Behringer UCA 222 DAC-cal. csak ez van az USB-n, a zenék etherneten jönnek egy külön banánról, NFS megosztáson.
A komponensem többi része erős alsókategória, pro-ject stereo box és egy pár heco victa prime 202, az analóg szekció meg most érdektelen.

A DAC-ot szeretném tuningolni:
vagy saját táppal hajtani és a pi-ből csak az adatot kapná,
vagy az egész pi tápellátását cserélni lineárisra (esetleg még külön tápolni a dacot),
vagy I2S DAC-ot venni (a pi-m elég régicske, kérdés, találok-e valahol hozzá valót),
vagy szerzek egy AudioQuest JitterBug-ot (ami pont az ilyen kérdésekre ad megoldást),
vagy ezek bármiylen permutációja :D

Egyrészt az szimpatikus, hogy a behringeren van input, szóval ha nagyon kellene, tudnék vele digizni lemezeket, másrészt az I2S szuperkompakt megoldás lenne, és egy lineáris táp elég lenne mindenhez.

Ti melyik úton indulnátok el?

Köszi!

(#3039) Patice válasza toroB86 (#3038) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pi-re való i2s DAC kártyák mind ugyan azt a GPIO tüskesort használja, amelyik mindegyiken ugyan az (tudtommal).

HiFi Berry kártyát próbálnék ki a helyedben, aminek analóg kimenete van egyből, és akkor tényleg elég lenne egy lineáris táp a zenegépedhez.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3040) toroB86 válasza Patice (#3039) üzenetére


toroB86
csendes tag

közben meg is találtam, a hifiberry dac jó lenne az enyémhez is. ott azt írják, az újabb pi-khez már a dac+ kell.

Lineáris tápot honnan? Milyet? Ebben vannak tapasztalatok?

Köszi!

(#3041) nojgli


nojgli
csendes újonc

Sziasztok! Mézga Aladár már próbált segíteni más fórumon, csak még nem tudja, hogy mennyire analfabéta vagyok.:) Szóval a kérdés. Linux Mintet használok, Kodival, usb-spdif, dac, stb. Feltelepítettem az Mpd-t, engedélyeztem Kodiban a kiegészítőt. Ezzel most így kész vagyok - tehát a Kodi az Mpd kliens - vagy be kell még állítanom v.mit?
A másik, hogy mióta Linux van, azóta max. 48 kHz megy, se 88.2, se 96. Ezt, hogy tudnám orvosolni szerintetek? Kicsit bővebben ha kérhetem, mintha óvodás lennék. Kösz!

(#3042) Mezga Aladár válasza nojgli (#3041) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Üdv itt. :)
Milyen típusúak a cuccaid? (usb-spdif, dac)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3043) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#3042) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Olvasd át a doksit.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3044) nojgli válasza Mezga Aladár (#3043) üzenetére


nojgli
csendes újonc

Usb-spdif: M-Audio Transit
Dac: Harman Kardon HD990

Olvasom a linket, lent van az Mpd és az Mpc, nyitottam egy terminált, de az már nem megy, hogy normál felhasználó vagyok-e és a saját home-omban vagyok. Jaj nekem mit csinálok! :W :)

(#3045) Mezga Aladár válasza nojgli (#3044) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Remélhetőleg semmi rumlit nem csináltál.
Próbaképpen felraktam, Mintx64 cin, mpd, mpc, ncmpc, cantata, kodi. Cantata kliensel tökéletesen ment az mpd, a kodi mpd pluginjával nem. Látta a zenekönyvtárt, lehetett léptatni a lejátszási listában, de sem pause sem stop állásból nem sikerült rávennem arra h., elinduljon a lejátszás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3046) Patice válasza Mezga Aladár (#3045) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hasonló gondom volt nekem is korábban. A kodi alá rakható kliens tele van bug-gal. Használhatatlan.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3047) nojgli


nojgli
csendes újonc

Az Mpd-vel még semmit nem tudtam csinálni. Fent van a Cantata, Sonata és a Gmpc. Egyikkel sem tudok megnyitni egy fájlt sem. A Cantata-ba legalább sikerült betallóznom a zene mappámat. Hogyan tovább?

(#3048) Mezga Aladár válasza nojgli (#3047) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nyisd meg a saját-gépet és nézd meg az etc/mpd.conf állományt.
Ha megy copy-paste a tartalma ide a fórumra.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3049) nojgli válasza Mezga Aladár (#3048) üzenetére


nojgli
csendes újonc

Nemtom megnyitni; ismeretlen fájltípus.

(#3050) Smiley válasza nojgli (#3049) üzenetére


Smiley
őstag

Sima text file, dobd bele valami szovegszerkesztobe.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.