Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Ear001 válasza s4tch (#5995) üzenetére


Ear001
addikt

Nekem most ez a kedvenc lineáris tápom: TMP Audio. 35 000 pénz, és nekem jobban működött streamerhez, lemezjátszóhoz, switchez, mint egy Heed táp, VAGY-féle lineáris, Sbooster, meg a mindenféle kapcsolóüzeműek.

[ Szerkesztve ]

(#6002) Polllen


Polllen
nagyúr

A bőség zavara. :)

Időközben pont találtam itthon egy usb-dc kábelt - egy régi külső dvd házhoz adták. ;]

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6003) s4tch válasza Ear001 (#6001) üzenetére


s4tch
veterán

Postával és ezzel a fostalicska árfolyammal majdnem ennyi lenne a Nirvana is. Hümm...

Jól látom, van rajta egy usb-a aljzat is, így két eszközt is lehet róla etetni? Az USBridge-hez azt is javasolja a gyártó, hogy az alaplapot és az usb modult külön tápoljuk, ha van rá mód.

A feszültség házilag állítható abban az esetben, ha mondjuk másik eszközhöz szeretné befogni az ember a tápot?

(#6004) Ear001 válasza s4tch (#6003) üzenetére


Ear001
addikt

Van/lehet USB kimenet. 2 + 1 eszközt tudsz etetni, mert nekem két 12 voltos leágazás van, plusz USB. A lényeg, hogy amperben beleférjen a terhelés. Az állítást nem tudom, lehet-e otthon tekergetősre kérni, de az átalakítást utólag biztos megcsinálja neked. Lehet nagyobb teljesítményű is, akkor nagyobb trafó kell bele, meg akkor nem ilyen cuki kis háza lesz, de ahogy Tamást ismerem, minden megoldható. Ha érdekel, csörögj rá.

(#6005) contaxg válasza s4tch (#6003) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem egy próbát megér (főleg ha van belőle próbadarab)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6006) Mathiask válasza s4tch (#5998) üzenetére


Mathiask
senior tag

Én, ha elég a 12W, akkor ilyet vennék: GS15A-1P1J
Vagy ha nagyobb teljesítmény kell akkor: GS25A05-P1J
Illetve nekem ezek vannak az Allo Digione Signature-höz. De vannak dugvillás változatban is.
A te 2.5/5.5 bemenetedhez kelleni fog valami ilyesmi.
Ez szerintem a minimum kategória, amivel lehet indulni és ha amúgy bejön a dolog, akkor lehet picit javítani, próbálkozni esetleg drágább tápokkal.

(#6007) vrob71


vrob71
tag

Nagyon szépen muzsikál a RPi3, Hifiberry DAC+ Pro kombó is. Egy Pace műholdas receiver dobozába szerkesztve, toroid trafoval, lineáris táppal meghajtva. Az Rpi3 a DAC-on keresztül van táplálva.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6008) Patice válasza vrob71 (#6007) üzenetére


Patice
Topikgazda

"like" :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6009) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Gondoltam majd idővel "mobil zene lejátszóvá" teszem a Pi3B+-t. Az ötlet: Power Bank-ra kötném (a hangfalak USB-sek, így azok a Pi-ból kapnák az áramot). Kérdés, hogy ezt hogyan lehet a legegyszerűbben megcsinálni? A Pi Power micro USB-jére közvetlen rádughatom USB kábellel a Power Bank-ot és ennyi? Azt látom, hogy akkor 5V és min. 2.5A kellene neki?

(#6010) Polllen válasza SunMount3r (#6009) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, ennyi.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6011) Patice válasza SunMount3r (#6009) üzenetére


Patice
Topikgazda

Működik megfelelően combos akkuról is. Egyszer-kétszer használtam is így rövid távon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6012) H.Kornél81 válasza derrik (#5971) üzenetére


H.Kornél81
tag

Szia!
Hiby r2!
Szerintem ez bőven jó lesz számodra.

(#6013) contaxg


contaxg
veterán

Összemókoltam egy Roon Bridge-t. A rendszer Raspberian Lite alapú, erre került fel a real-time kernel
Linux raspberrypi 4.19.71-rt24-v7l+ #2 SMP PREEMPT RT
Még pár dolgot le kell majd kapcsolnom (HDMI hang, VGA, stb) de amit nem értek, hogy miért nem látja az USB DAC-ot a rendszer? A belső hangkártya megy, látja és kezeli az Alsamixer és a Roon is. Egyébként a belső hangkártyáról hallgatva mintha testesebb, sötétebbnek tűnik a hangkép ezzel a kernellel.
A hűtésen is dolgozni kell mert melegszik szegény rendesen.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6014) Patice válasza contaxg (#6013) üzenetére


Patice
Topikgazda

Miért mókolsz?
Van Ropieee készen Málnára.
Vagy DietPi....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6015) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

Szeretném Veletek áttárgyalni, állhat-e következő igények mentén a következő setup:
- multiroom megoldás kellene, ahol APP-on tapicskolva a telón lehet megmondani nappali / háló zónáknak, hogy melyik mikor mit játsszon. Mindkét helyen megy ugyanaz, és mikor gazdi befekszik az ágyikóba, nappalit lelőhesse telefonról, míg ágyban még kicsit hallgatózik, végül onnan is lelövi és csend, rendszer off, aluka.

- nappalit DSP-znénk, hálót nem feltétlen (de benne van a pakliban). Mik a tapasztalatok a miniDSP-vel ? (Aki már dolgozott vele). A teljesen digital megoldására lőnék, RPi -> usb-n miniDSP -> SPDIF-en külső DAC -> erősítő(k).

- Volumio Roon plugin-el már ment nálam Pi-n, beváltnak tűnik, de hangerőt nem tudom, lehet-e állítani rajta. Két Pi-re gondoltam, egyik a Core lenne, másik a hálónak a lejátszója.

- azt hiszem, ennyi is hirtelen. Van bármi, amit máshogy csinálnátok ?
(DSD nem érdekes, PCM bőven elég 24/96-ban).

Még valami normálisabb RPi4 házat keresek, aminek kicsit is hifi szaga van, ez a rengeteg műanyag csoda nem az én kenyerem. Tipp erre esetleg ? :R

Ui.: 1 sub már van, RCA-t is fogad ("low input") és a hangszóróktól direkt kábelt is ("high input").

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6016) Ear001 válasza Dißnäëß (#6015) üzenetére


Ear001
addikt

Roon Rock, mint szerver valami Inteles vason, rádugva egy USB háttértár, azon a zenék. Hogy aztán melyik szobában milyen a Roon végpont, szól, az már rád van bízva. Málna, telefon, stremaer, számítógép, ami kényelmes lehet éppen..

miniDSP minek? A ruppótlan DA átalakítói nagyjából minden értelmet ki tudnak ölni a zenehallgatásból, annyira lapos, egyforma, unalmas lesz tőle minden. Ha nagyon csecsén akarsz EQ-zni, akkor azt a Roonban is tudod, parametrikusan meg konvolúciós szűrővel is.

(#6017) Dißnäëß válasza Ear001 (#6016) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Iigen, az SHD szerian kivul kb. ertekelhetetlen a DAC-uk, es az SHD sem tul eros, ezt latom en is. Ezert is szavaznek a digi-in, digi-out verziora. Ott nincs DAC, kulso lenne, normalisabb.

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6018) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#6017) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Egy cikkben epp ezt olvasom:

Fortunately, Roon now features many DSP options natively and these will run on the core i7 NUC.

Szoval akkor tud valamilyen szinten maga a Roon is korrekciot. Akar helyisegenkent is, jol emlekszem ? (Probaltam korabban).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6019) contaxg válasza Dißnäëß (#6015) üzenetére


contaxg
veterán

https://flirc.tv/more/raspberry-pi-4-case
nekem eddig ez jött be a legjobban hifis házként, csak kellene rendelni párat, hogy a szállítás megérje
Patice
Valahogy nem ugyanaz...pl az USB sem működik :)) De tényleg jobban szól eddig bárminél ami azért meglep. Lehet, hogy a kernel paraméterei mások.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6020) Dißnäëß válasza Ear001 (#6016) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az említett EQ/szûrôk DSD-vel is mûködnek ? :F :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6021) Dißnäëß válasza contaxg (#6019) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hat ezek sem tul hifi szaguak.. egyszeruen senki nem csinalt meg normalis, kicsit is igenyesen kinezo RPi kuckot. Lehet fogok egy DIY hazat es magam megoldom, jobb hijan.

A masik a hatso panel. Vadaszom mar egy ideje a Pi4-hez valo hatso panelt, mint a PC-s alaplapoknal.. hogy igy beepithessem, de max. meglevo fem haz szetfureszelesevel menne :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6022) contaxg válasza Dißnäëß (#6021) üzenetére


contaxg
veterán

Nálam a léghifiszagúbb akkor volt mikor egy fenyőlapkára felragasztottam a Pi-t.
Az nagyon high-end volt! :DDD :))
Vannak még szép házak itt is... https://www.argon40.com/raspberry-pi-cases/argon.html

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6023) Dißnäëß válasza contaxg (#6022) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D Oh, és tényleg. Na mindjárt körbenézek.

Végül lehet, egy DIY-os alu ház lesz, a Core-nak és egy Pi-nek benne, ez két lejátszó Roon ökoszisztémában elvileg, tehát le lenne fedve a két helység, illetve tennék rá pár mini jack-et trigger jel kiadásához + két IEC aljzatot (valami stabilabb relével ellátva) két kis áramfelvételű eszköznek (DAC itt és most). Azt hiszem, a testreszabhatóság miatt DIY kuckó lesz és a trigger jeleket megoldom Arduino-val, és/vagy Volumio GPIO plugin-el a Pi-ről.

A tippeket, linkeket köszönöm. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6024) Polllen válasza contaxg (#6019) üzenetére


Polllen
nagyúr

Melyikkel nem megy?

Én RopieeeXXL-t használtam, ott működött minden.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6025) contaxg válasza Polllen (#6024) üzenetére


contaxg
veterán

A saját gyártásúval... :)) de majd kitalálom mert most Mikrotik "tanfolyamon" vagyok. :U

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6026) Mathiask válasza Dißnäëß (#6021) üzenetére


Mathiask
senior tag

"egyszeruen senki nem csinalt meg normalis, kicsit is igenyesen kinezo RPi kuckot."
Ez se jó?

(#6027) Polllen válasza contaxg (#6025) üzenetére


Polllen
nagyúr

Áhá. :DDD

Amúgy ez is egészen jó ház szerintem rp4-hez:
[link]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6028) Dißnäëß válasza Mathiask (#6026) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Akkor csinált. Visszaszívtam. :D
Klassz. :K Kicsit Orange County Choppers-re emlékeztet ez a nyers fém, de amúgy poén. :K

@Pollen, igen. Minden, amiben tud hûlni, okés.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6029) contaxg válasza Dißnäëß (#6028) üzenetére


contaxg
veterán

A logó bemarást mellőzném és felpolíroznám! Ragyogjon mint a Salamon töke! :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6030) Dißnäëß válasza contaxg (#6029) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nekem az is elég, ha valami klasszik hifire hajazó formát ölt fel a maga pici dobozában :D
De tényleg saját kuckó lesz mostmár, világossá vált számomra.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6031) H.Kornél81 válasza Dißnäëß (#6015) üzenetére


H.Kornél81
tag

Szia!
Nekem egy Argon one v2 volt a Pi4 háza. Nézz rá!
Legnagyobb előnye számomra az volt, hogy minden kábel hátulra kerül. [link]

(#6032) Dißnäëß válasza H.Kornél81 (#6031) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi, tényleg jó.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6033) robi-k


robi-k
őstag

Felmerült bennem egy őrült ötlet: mint közismert az MQA kódolást tartalmazó fájlok (pl. Tidal stream is ilyen) unfold 2 és 3 dekódolást a DAC-nak kell(ene) elvégeznie a szabványelőírások alapján.
Felmerült azonban, hogy milyen "kütyüt" lehetne építeni közismert alapokra, ami elvégezni az MQA upsamplinget unfold 1-3 szinten, amit utána akár SPDIF-en, akár USB továbbadna a DAC-nak? Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#6034) contaxg válasza robi-k (#6033) üzenetére


contaxg
veterán

Ilyen létezik? De én nem halnék bele az utolsó up-sampling hiányába. Egyszer ennek az MQA örületnek is vége le. Optikai bekötések, 5g hálózat, stb csak idő kérdése hogy ki fog múlni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6035) robi-k válasza contaxg (#6034) üzenetére


robi-k
őstag

Jelenleg nem ismerek olyan megoldást, ami tudna szoftver+hardver kombinációval kibontani/felkonvertálni és átkódolni SPDIF/USB kiküldéssel az MQA adatsávot tartalmazó zenéket olyan DAC-ra, ami hivatalosan nem tudja az MQA-t.

(#6036) Mathiask válasza robi-k (#6033) üzenetére


Mathiask
senior tag

Ilyet nem engednek. Csak olyan eszközhöz adják oda a 2-3 szintű unfold megoldást, aminek csak és kizárólag analog kimenete van.

(#6037) contaxg válasza robi-k (#6035) üzenetére


contaxg
veterán

A Roon elég jól megoldja de az utolsó fázis ott is kimarad. kép

Tegnap találtam egy YT videót erről a témáról.
Még nem tudtam megnézni de talán érdekel vkit.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6038) Dißnäëß válasza contaxg (#6037) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Pont ma volt téma az MQA.
Kehes ló..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6039) Ear001 válasza contaxg (#6037) üzenetére


Ear001
addikt

Valakit biztos.

(#6040) contaxg válasza Ear001 (#6039) üzenetére


contaxg
veterán

A neved alatt feltehetem a blogomba, hivatkozva a végén az eredetire?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6041) s4tch válasza Ear001 (#6039) üzenetére


s4tch
veterán

(#6042) Patice válasza Dißnäëß (#6021) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akasa Maze Pro:

Végpontnak jó a Pi, de a Core, az inkább X86/x64 architektúra legyen (azaz ne ARM, hanem PC-s vonal).
Raspberry-hez kell majd még egy DAC is, ahogy a Core-nál is, ha az lesz a másik végpont.

Szerintem DSD anyaggal is működik a Roon DSP-je, de ilyenkor nagy valószínűséggel először PCM-é fogja alakítani és ezen számolja majd ki a beállított szűrőket.

És igen, minden végponthoz tartozhat külön DSP beállítás. REW-vel készített méréseket megeszi.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6043) Ear001 válasza contaxg (#6040) üzenetére


Ear001
addikt

Persze.

(#6044) Dißnäëß válasza Patice (#6042) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ooo szuper, koszi !! REW, UMIK mikrofon van..

Jo ez a Maze Pro, de sajat DIY kucko kell igencsak, berendeltem a cuccokat, erositoket, dac-okat, mikrokontrollert, rele is uton holnap, es a szurt linearis tapocska is az elejuk valo toroid trafoval, 2 Pi kell meg, abbol is a 4-es a legstabilabb USB kimenetu (DAC-hoz).
Es kell meg egy mini ITX lap is (vagy NUC), valami asztali combosabb-huvos processzorral.

Meg talan supercapacitor hat a Pi-knek, vagy minimum valami nagy kondi, amirol vagy 20-30 mp-ig mukodnek meg, miutan elmegy a halozati aram. Amit a mikrokontroller eszlelne, es kiadna a jelet a ket Pi-nek, hogy shutdown. Igy nem az SD kartya korruptalodna hirtelen aram veszteskor, aminek veszelye fennall. Vagy RAM-bol futna a linux, vmi olyat neznek. Fene se tudja, mi a jo megoldas erre, de szeretnek keszulni ra.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6045) akva válasza Dißnäëß (#6044) üzenetére


akva
tag

A PiCorePlayer nem ír a kártyára, csak ha mondod neki. De spéci distro, nem tudsz rá (könnyen) bármilyen csomagot feltenni.

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#6046) Dißnäëß válasza akva (#6045) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi, szerintem jó is lesz nekem, Roon végpont lenne a két Pi, semmi más. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6047) Polllen válasza Dißnäëß (#6046) üzenetére


Polllen
nagyúr

A ropieee, mint roon által ajánlott end-point nem lenne egyszerűbb?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6048) akva válasza Dißnäëß (#6046) üzenetére


akva
tag

Igazából nem tudom, mennyire "roon-olható" a pcp, ez lényegében egy squeezebox környezet (lms és squeezelite player). De lehet, hogy van rá roon bridge.

Az biztos, hogy kiváló "vékony" kliens lehet, én meg remekül megvagyok Roon nélkül (lement a 3 hónap trial, jó cucc, de részemről semmi különös, többet vártam tőle).

Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

(#6049) Dißnäëß válasza Polllen (#6047) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Dehogynem, arra gondoltam, csak kevertem hirtelen a Picoreplayer-el.

Ropieee lesz ! :K :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#6050) Dißnäëß válasza akva (#6048) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én is próbáltam, igazából Volumio + Roon bridge volt a Core melletti 2. hifi, de egy fizetôs Volumio-hoz képest is többet tud. Nekem szimpi volt. Ez a REW-es room korrekció nagyon jó, nem akartam alapvetôen miniDSP-zni, a hangfalak is passzívak..

Ear-el egyetértek, hogy agyon DSP-zni sem szeretnék semmit, ne legyen "döglött" a cucc. Valahol középen megüljük a lovat elsôre, és majd látjuk.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.