Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Dorian válasza urbi107 (#3749) üzenetére


Dorian
félisten

Bevallom nem is foglalkoztam laptopról vezérléssel, mert teljesen jól működik a telefonos app, nem is számítottam rá.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3752) Honkydoo válasza tench (#3750) üzenetére


Honkydoo
őstag

Nekem a 10-zel volt hasonló problémám.
Ez a leírás megoldotta.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3753) tench válasza Honkydoo (#3752) üzenetére


tench
tag

Köszönöm szépen. Ráplóbálok...

(#3754) Polllen


Polllen
nagyúr

Használja valaki rpi3-n az új libreelec-t?

Ma feltettem és minimserver-ről etetve egész jól szól. A 7.x elég pocsék volt zenére szerintem, de ez már kezd pariban lenni a többi lejásztóval. 2 órát most erről szólt a zene és egyáltalán nem éreztem, hogy le kellene cserélni.

Igaz upnp forrást még nem sikerült saját libary-be integrálni, de egyszer csak meg lesz ez is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3755) Patice válasza Polllen (#3754) üzenetére


Patice
Topikgazda

17-es Kodiban changelogok szerint a zenei oldalon is sokat fejlesztettek, ami nagyrészt szerintem inkább a Library management részt érintette, de ugye a Kodi belső lejátszója is cserélődött mind video, mind audio oldalon.

RPi3-on még nem próbáltam, mert csak 2-esem van, de PC-n már régóta a 17-es Kodi van, és azon próbáltam én is a MinimServeres mókát. Tényleg jól szól.

UPnP forrást sosem fogsz tudni integrálni a librarybe, mert pont az a lényege ezeknek, hogy külső szerver szolgáltatja a library-t. SMB, vagy NFS kapcsolattal tud magának is építeni a Kodi könyvtárat a zenékből.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3756) Polllen válasza Patice (#3755) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor nem csak placebo. Amúgy a todo listán rajta van, hogy ne csak klasszikus filemegosztásokat tudjon library-be integrálni. Már nem tudom hol láttam, de tavaly decemberben már valami bétában volt ilyen, tesztelőket kerestek hozzá.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3757) Patice


Patice
Topikgazda

Ma jól indul a nap... :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3758) Patice válasza Patice (#3757) üzenetére


Patice
Topikgazda

Transzport összerakva, MoOde 3.1 beizzítva, kártya már szól, most csinál magának adatbázist. Hagyom járódni pár napig, aztán megfülelem. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3759) Polllen válasza Patice (#3758) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez csak egy ház vagy azért vettél belevalót is?:P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3760) Polllen válasza Patice (#3758) üzenetére


Polllen
nagyúr

Illetve a NAS-don van minim server, nem? Akkor nem kell csatolni a hálózati meghajtót, csak egy upnp vezérlő kell. Így is úgy is távirányítani fogod gondolom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3761) Satellite válasza Patice (#3757) üzenetére


Satellite
tag

Szia!

Ugyan már "letámadtalak" a PI-s Fórumban is, de itt is szeretnék segítséget kérni a tapasztaltabb Málná-s zenebarátokról: NAS-ról dolgozó Squeezebox Classic-om helyett szeretnék egy Pi3+DAC-os lejátszót építeni, főként a transzkódolás kiváltása céljából.
Mivel teljesen kezdő vagyok a Málna tekintetében, igyekeztem alaposan visszaolvasni a kapcsolódó témakörökben. A kiindulás egy jó DAC (HiFiBerry DAC+ PRO? vagy Audiophonics DAC I SABRE?) lenne, és később tervezném egy gyári 7"-es kijelzővel is kibővíteni.
Mivel a SqueezeServer-t már régóta használom, kipróbálnám Max2Play-jel, de érdekelne a hangja Volumio-val, piCorePlayer-rel és persze MoOde Audio-val is, - ezek közül van "egyértelmű" favorit?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#3762) Patice válasza Polllen (#3759) üzenetére


Patice
Topikgazda

A belevaló (Raspberry Pi2) már megvolt.

(#3760) Polllen:

Van a NAS-on Minimserver, de ezt is össze akarom majd hallgatni, hogy van-e különbség pl. NFS vagy DLNA elérés között.

Másrészt nem mindegyik zenei disztró tudja a DLNA/UPnP-t.

Harmadrészt a távirányításhoz egy asszony által "levetett" első generációs iPad mini áll rendelkezésre, amin a webes felület is teljesen jó vezérléshez, BubbleUPnP meg nincs iOS-en. :P

(#3761) Satellite:

Még nem mondanám magam tapasztalt Málnásnak, de most, hogy megvan a HiFiBerry Digi+ Pro, így már elkezdhetem kipróbálni az audio célú OP rendszereket (Archphile, Max2Play, MoOde, Mopidy, PiCorePlayer, PiMusicBox, sima Raspbian, RuneAudio, Volumio 1 & 2, Voyage MuBox), tapasztalatot ezek után osztanék csak meg.

Ha ismerkedsz a málnás "streamerekkel", akkor komplett megoldás lehet számodra az AudioPhonics Startupja, a RaspTouch. Nem olcsó, de készen kapsz egy Squeezebox helyettesítőt. :K

Amúgy szerintem jobb megoldás egy tablet, amit magammal vihetek, a Málna meg maradjon csak az erősítő közelében.

Ha a lehető legjobb minőség a cél, akkor a Málna + AudioPhonics V3 Sabre DAC-ot én még kiegészíteném egy Allo Kali I2S Reclocker-rel is és az egészet lineáris tápra akasztanám.

Csak ez így már olyan árú lenne, hogy mérlegelendő a külön sztereó DAC lehetősége is.
Én is ezért indultam el inkább a Digi+ Pro felé. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3763) Ereshkigal válasza Patice (#3757) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nekem is jött játék tegnap, NanoHat a Neo-hoz:

Nagy céljaim nincsenek vele (buherálhatnékom van :D), kap akksit, aztán gyakorlatilag egy tenyérben elférő, hordozható renderer, az itthoni szerverről etetve. A nappaliban nálam nem lesz helye, de máshol ráköthető az aktív hangfalakra/egyéb zajkeltőkre. :)

(Csak hogy ne legyen könnyű az élet: a képen is látszik, hogy forrasztás nélkül nem lehet megúszni, mivel a Neo két oldalára gyárilag b*sztak tüskesort rakni, így nem megy rá a DAC a tetejére. Sebaj, szeretem a gyantaszagot.)

[ Szerkesztve ]

(#3764) Patice válasza Ereshkigal (#3763) üzenetére


Patice
Topikgazda

Királyság! :C

Bírom ezeket a mini gépeket. :))

Nincs ezekhez valami gyári tüskesor, amit lehet készen venni? Vagy mindenképpen forrasztani kell?

Milyen OP rendszert fogsz rárakni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3765) Ereshkigal válasza Patice (#3764) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A Neo-n nincs sajnos, így azt mindenképp forrasztani kell. Azt viszont el tudom képzelni, hogy ha rendeléskor megírod nekik, akkor ráteszik, pár perces munka.
Nem tudom még, most mit rakok rá. Ubuntu Xenial volt rajta korábban, meg is lepődtem, milyen minimalista cucc, de szerintem kipróbálom a Debian Jesse-t is.

(#3766) Polllen válasza Patice (#3762) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezért használom én is pl. az ingyenes Linn Kazoo-t ios-n. :P
A moode/volumio/rune vonalnál pedig az upnp alap.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3767) enterlaci


enterlaci
senior tag

Hello srácok!

Sacd iso-ból mivel érdemes extraktálni dsd/dsf file-okat?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#3768) Patice válasza enterlaci (#3767) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pölö ezzel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3769) enterlaci válasza Patice (#3768) üzenetére


enterlaci
senior tag

Ez konvertáló progi a neve szerint, találtam egy leírás szerint extraktáló módszert. Szerinted van minőségbeli különbség a 2 között?

A Sonore programban melyik kimenetet válasszam? Philips dsdiff, edit master vagy sony dsf.
A Twonky média szerver nem tudom melyiket eszi, vagy éppen melyik formátum terjedt el szélesebb körben?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#3770) Polllen válasza Patice (#3762) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mire jutottál a hifiberry-vel?

Én most a haswell konfigot lecseréltem tápostul egy skylake-re és összességében jobb hangot kaptam, mint volt. Külön a tápot is cseréltem, de ott nem volt nagyobb difi. Főleg a lap csere javított. Azt, hogy ez most azért, mert minőségibb a lap vagy jobb a chipset, nem tudom.

Rpi3 + pifi digi+ + power bank + moode párostól már nagyon nehezen tudom elválasztani mikor melyik szól. Max akkor, ha olyan zene szól, ahol a hegedű szólózik vagy énekes magasra megy, mert ott a moode kicsit természetesebb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3771) Patice válasza Polllen (#3770) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mióta beüzemeltem, azóta sehová. Hallgatom, járatom és még mindig jónak hallom a hangját MoOde-val.

Ember tervez, asszony, gyerekek végeznek (engem kifelé...)
Kicsit máshogy alakul mostanában a szabadidőm, mint szeretném. :B

Voyage MuBox image már bekészítve, egyik este majd nekiállok bekonfigolni ezt is. Vagy lehet gyorsba bedobok egy Volumio 2-őt, vagy Max2Play-t. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3772) djlolo


djlolo
tag

Sziasztok!
Denon DA300 USB DAC-om van ami ugye PC-rol kapja a jelt. A legjobb minoseget szeretnem kihozni a rendszerembol. Kerdesem az lenne ,hogy erdemes dedikalt USB kartyat vasarolni vagy jo az alaplapi USB kimenet is ?. Alaplap ASUS F1A75-V-Pro.

[ Szerkesztve ]

(#3773) Polllen válasza djlolo (#3772) üzenetére


Polllen
nagyúr

Milyen usb kábelt használsz most? Mennyit szánnál a fejlesztésre és ragaszkodsz-e a pc usbéjéhez?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3774) Patice válasza djlolo (#3772) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dedikált zenelejátszó kütyüvel elég jó hang kihozható a Denonból. Sima PC-vel kb. a felét használod a tudásának. Szerintem.

A blogomban megtalálod a kockát példának.

Amennyit speckó, tuningolt USB kártyára, meg annak külső tápolására elköltenél, annyit simán lehet erre is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3775) Patice válasza Polllen (#3770) üzenetére


Patice
Topikgazda

No, sikerült életre kelteni a Raspberry-t Voyage MuBox-szal + HiFiBerry Digi+ Pro kártyával. Kis Guglizással meglett, hogy miket kell az MPD-s szokásos dolgokon kívül még belőni (két konfig fájlt kellett csak kiegészíteni, hogy bootkor elinduljon a Digi+ kártya és adjon is ki hangot magából).

Hangra majd mondok véleményt, ha a többit is sikerül belőni/kipróbálni vele.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3776) Ereshkigal válasza Patice (#3775) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Miert pont ezt a DAC-ot vetted hozza? Elvileg vannak ujabbak/jobbak is, mar amennyire en tudom.

(#3777) Patice válasza Ereshkigal (#3776) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez nem DAC kártya, hanem csak digit kimenet... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3778) Ereshkigal válasza Patice (#3777) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ah, akkor beneztem, bocs. Nem is tudtam, hogy ilyen is van mar.

(#3779) Patice válasza Ereshkigal (#3778) üzenetére


Patice
Topikgazda

Bizony. És ez csak az egyik a háromféle digi kártyából. :K

Itt lehet nézelődni.

A DAC kártyán agyaltam sokat és szvsz. úgy lehetne egy igazán jó forrás+ DAC kombót építeni ezekből, ha nem egymásra pakolnám őket (Raspi, Kali recklocker, DAC kártya), hanem egy nagyobb dobozba egymás mellé a rövid I2S jelút miatt és az egésznek mehetne egy stabil, lineáris tápolás elkülönített kamrában a házon belül.

De mire ezt mind megcsinálnám, addigra kb. annyiba fájna az egész, mint egy jó gyári DAC.

És így újra átgondoltam, hogy akkor már költség- és idő hatékonyabb nekem, ha csak transzportnak használom a Pi-t. Így van egy korrekt koax (Málna + HifiBerry Digi+ Pro) és egy korrekt USB-s (Cubox-i) forrásom is, amik egyedileg szoftverezhetők. És nekem ez az utóbbi a legfontosabb.

Még egy Nano Pi Neo-ra vagy Neo 2-re fáj a fogam. Nagyon tetszik. :D Optimális LAN-USB transzport faragható belőle. (Ahogy a Sonore és a Roon emberei megtették már...)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3780) djlolo válasza Polllen (#3773) üzenetére


djlolo
tag

Jelenleg QED Performance Graphite usb kabelt hasznalok . Nem ragaszkodom annyira az usb porthoz de amikor vettem a Denont itt a forumon azt mondtak hogy jo az usb-je es ajanlatos azt hasznalni ezert vettem a QED kabelt is hozza. Keret mennyi lenne hat nem is tudom mennyi egy lap de ugy 50 euroig lehet menni.
Egyebkent csereltem tapot,tapkabelt,hangfalkabelt es a win 10 -et pedig optimizaltam audio lejatszasra. A Denon tapja meg az eredeti,olvastam hogy sokan azt is lecsereltek.

(#3781) Dorian válasza djlolo (#3780) üzenetére


Dorian
félisten

3 fő iránya lehet a fejlesztésnek:
- Denonhoz Abasco lineáris táp vásárlása
- PC-be audio célú USB kártya vétele
- PC lineáris tápolása

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3782) dgyuri0123 válasza djlolo (#3780) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Közeli ismerősöm nem Abasco tápot vett, hanem kínai gyártású, "komolyabb" darabot. Én nem hallottam, de szerinte brutálisan sokat javult a DA300 hangja. Nekem az Abasco is jó volt, de biztosan nem tökéletes.
Inkább pénztárca kérdése, mennyit vagy hajlandó áldozni a tápra, de bármelyiket is választod, jobb lesz, mint a gyári kapcsolóssal. Most Bodor tápot használok (már nem a Denonhoz) és mondhatom, nem kis különbség van az Abasco és e között, megépítettségben és kivitelezésben, de ez nem jön ki 8e-ből.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3783) djlolo válasza Patice (#3774) üzenetére


djlolo
tag

Kisse bogaras zenerajongo vagyok ,nem igazan albumokat gyujtok hanem valogatok beloluk nehany szamot ami tetszik nekem. Persze vannak kivetelek is . Emiatt is a szamitogepes lejatszas all hozzam a legkozelebb, ez tunik egyszerubbnek es legolcsobbnak meg szeretem a kihivasokat is, ezt azt kiprobalni a konfiguracioban.
Igy nem kell cd-kre kiirnom a zeneimet s ha valami mar nem tetszik egyszeruen csak kitorlom vagy lehet jobb minosegben kapom meg csak szepen kicserelem. Megprobalom persze kihozni igy is a legjobb konfiguraciot (persze amennyire engedi a zsebem s az asszony :O ) es a leheto legjobb beallitast .

(#3784) djlolo válasza djlolo (#3783) üzenetére


djlolo
tag

dgyuri0123
Ez ok es elfogadom,eleg sokat olvasgattam a forumon a hifizesrol.Csak azt nem ertem pont a tap vagy tapkabel hogyan tudja befolyasolni a hangminoseget. Jobbak lesznek a magasak vagy a basszus?
Ketlem.

[ Szerkesztve ]

(#3785) djlolo válasza dgyuri0123 (#3782) üzenetére


djlolo
tag

Cserelgettem en is ezt azt de igazan erezheto javulast (olyan hogy brutalis hat az enyhen szolva tulzas) a hangfal kabel cserejekor hallottam. De azert erdekelne milyen taprol van szo.

(#3786) dgyuri0123 válasza djlolo (#3784) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pont így, ahogy mondod... :)

De még a tere-színpada is nagyobb lesz és még sok piszoktól tisztul meg a hang, így "érthetőbb" lesz szinte minden tartományban.

"csak a zene van"

(#3787) Ereshkigal válasza Patice (#3779) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ó, már Neo 2 is van! Na mindegy, ilyet már nem veszek. :D

Ezek az egymásra pakolgatós láncok szerintem azoknak tökéletesek, akik nem akarnak túl sokat költeni, meg később csereberélni. Összerakják, lesz egy kis helyet foglaló, nem drága, de jó hangúnak mondható láncuk, és kész.

Én is a "hackelhető" transzport + különálló DAC vonalat követem. Egyelőre maradok PC alapon. Egyébként próbálok mindent a DIY irányába elvinni (kábelek, lineáris tápok, erősítő már saját). Egy jó DAC-ot szeretnék még építeni (AD 1865-tel, csövekkel, trafókkal)... de hol szabadidő hiánya, hol lustaság miatt tolódik a projekt.

(#3788) djlolo válasza dgyuri0123 (#3786) üzenetére


djlolo
tag

Talan ezert van az hogy bizonyos szamoknal amig kevesebb hangszer szolal meg olyan szepen szol hogy meg en is csodalkozom aztan mikor minden egyszerre szol mintha mar nem lenne olyan jo. Talam megis jo volna kicserelnem a tapot es az USB kartyat. Esetleg valami nem tul draga de meg hatasos ajanlat?

(#3789) Patice válasza djlolo (#3788) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Esetleg valami nem tul draga de meg hatasos ajanlat?"

Elérkeztél ahhoz a ponthoz, amikor jelentős befektetés nélkül nem fogsz jobb hangot kapni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3790) Ribi válasza djlolo (#3785) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem rég teszteltem a hangfalam és kénytelen voltam konstatálni, hogy bármit is rakok alá nem lesz tőle jobb. Ha egyszer "lassú" a hangfal akkor azon a csoda sem segít. Persze amikor valaki egymaga gitározik akkor az szépen szól, de amint sűrűsödik a téma, na ott már jön a káosz.

(#3791) Polllen válasza djlolo (#3780) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, többen azt mondják - ahogy látod is - hogy megéri cserélni a tápot.

A keret azért érdekes, mert lehet annyit költesz a kiegészítőkre, amiből már kijön egy olyan dac, ami a meglévő láncban is jobban szól.

Én pl. az abasco tápban nem bíztam, mert volt akinek problémája volt vele, a jó minőségű táppal meg árban ott voltam, hogy egyszerűbb volt dac-t cserélni.

Ha pc vonalon akarsz maradni, mint forrás, akkor szerintem egy olcsóbb usb kártya segíthet, meg a táp.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3792) dgyuri0123 válasza djlolo (#3788) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A "kakofonikus" zenét amúgy, nagyon nehéz szépen megjeleníteni. Az "olcsóbb" rendszerek javarészt akkor véreznek el, amikor több zenész egyszerre kezdi "püfölni" a hangszerét és te csak kásás zörgést, mosottságot, sok sok torzítást hallasz, nem pedig muzsikát. A lineáris táp lök egyet előre afelé, hogy több részlet és tisztább, elkülönülőbb hangszer/énekhangjaid is legyenek. Nem csodaszer, de megéri beruházni rá. Természetesen nagyon rendszerfüggő a hatása, ezt fontos megjegyeznem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3793) djlolo válasza dgyuri0123 (#3792) üzenetére


djlolo
tag

Koszi a valaszokat,utananezek egy megfelelo tapnak a Denonhoz. USB kartya is erdekelne esetleg egy konkret javaslat valakitol aki beruhazott ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#3794) Ribi válasza djlolo (#3793) üzenetére


Ribi
nagyúr

Rendszered többi komponense mi, ha szabad megkérdezni?

(#3795) djlolo válasza Ribi (#3794) üzenetére


djlolo
tag

Az az igazsag hogy nem valami hires a rendszerem ( van egy Sony erositom ket turheto hangfallal es egy Logitech Z906) de en egyelore ezekbol szeretnem a maximumot kihozni es ertem is el eredmenyeket.

[ Szerkesztve ]

(#3796) Ribi válasza djlolo (#3795) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mi az a tűrhető hangfal?
Mert úgy érzem már így is bőven többet költöttél kábelekre meg mindenféle kiegészítőkre, mikor a rendszer "végé" miatt sosem kapsz majd jobbat, mert annak már ott a vége. Vehetsz gyémánt kábelt, meg minipaksot a dachoz, sokat nem érsz vele. Cserébe még több pénzt pazarolsz el amit az igazi javulásra költhetnél.

(#3797) dgyuri0123 válasza Ribi (#3796) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Abasco táp 7-8e Ft szállítással együtt. Ennyiből mégis mi mást tudna venni, ami valóban javítana a rendszere hangján? ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3798) Ribi válasza dgyuri0123 (#3797) üzenetére


Ribi
nagyúr

Plusz az USB kártya, plusz az USB kábel, aztán jön még ez az és máris tetemes összeg jön össze amit másra költhetne. Nem azt mondtam, hogy pontosan ezért vegyen valamit, hanem ennyivel többet költhetne olyanra aminél még nagyobb lenne a difi. Mindig van az a pont ahol már csak kicsit javít a dolgon a mégjobb kábel a még jobb ez az miatt, mintha mondjuk hangfalat vagy erősítőt cserélne akkor 10x annyit javulna.

(#3799) djlolo válasza dgyuri0123 (#3797) üzenetére


djlolo
tag

Ez attol is fugg mi volt elotte. Regi hangfal kabeleim egyszeru rezezett aluminium kabelek voltak(ki tudta amig nem olvastam bele a forumba) Tapkabel egy gyenge ,vegen beszakadt szigetelesu valami volt egy gyatra tappal.Nos ezeket lecsereltem Norstone hangfal kabelre, egy jobb tapkabelre egy uj BeQuiet tapra es valosan javult a hang. Ennyi befektetes kellett,ez sajnos meg csak a minimum.A wint is allitgatom itt ott na az nem kerul penzbe csak idobe.

(#3800) dgyuri0123 válasza Ribi (#3798) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És (#3799) djlolo

Értem én és igazad is van, de valahol el kell kezdeni. És szerintem a Denon nagyon jó kezdésnek, így a tápra költött pénz megtérül majd előbb vagy utóbb. Az viszont kétségtelen, hogy lenne min javítani, de az jóval komolyabb beavatkozást (és pénzt) kíván, mint a kiegészítők cseréje.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.