Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Mezga Aladár válasza liszi70 (#2350) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nincs szabad sd kártyád? :U

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2352) liszi70 válasza Mezga Aladár (#2351) üzenetére


liszi70
nagyúr

Időm nincs, nem SD kártyám. :D Addig is, amíg én magam ki nem tudom próbálni, kihasználom az időt arra, hogy az eddigi Volumio 2 user-tapasztalatokat olvasgassam. De úgy látom, nincs nagy tülekedés. :D

(#2353) contaxg válasza liszi70 (#2350) üzenetére


contaxg
veterán

kernel panic

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2354) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Megérkezett az rPI és a Hifiberry. Sikerült is beüzemelni a volumio-t, de lennének kérdéseim.
A zenéket NAS-on tárolom. Az mitől lehet, hogy a Zene mappából nem lehet minden zenét betallózni? Van olyan mappa, ami egyáltalán nem látszik a volumio-ban..

Mobilról miért nem működik a http:/volumio.local/?

Nem sok rádiót hallgatnék, de a Petőfit szerettem volna felvenni a rádió adók közé. Ez sikerült is, de a lejátszási sorba nem veszi fel valamiért. Mit nem csinálok jól?

Az elmentett lejátszási listákat, hogyan lehet törölni?

A létrehozott webrádiókat hogyan lehet törölni?

Nincs valami olyan lehetőség a volumio-nál, hogy felismeri a zenék címeit és letölti hozzá az információkat, borítókat stb?

Bocs a sok kérdés miatt?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2355) liszi70 válasza contaxg (#2353) üzenetére


liszi70
nagyúr

Min próbáltad?

(#2356) contaxg válasza liszi70 (#2355) üzenetére


contaxg
veterán

pi2

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2357) Mezga Aladár válasza ratkaics (#2354) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Első körben próbáld ki pl az mpdroid-ot androidra és a canntata klienst windows-ra. Ott az általad igényelt funkciók rendelkezésre állnak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2358) ratkaics válasza Mezga Aladár (#2357) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi!

Kipróbálom!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#2359) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Lehet vennék egy Raspberry-t lejátszónak. Mível a DAC-omon van aes/ebu bemenet, gondoltam megnézem, hátha elérhető ez a kimenet Raspberry-re, de nem nagyon találtam semmit. Az SPDIF bővítőkártyáknak jó hangjuk van, vagy van velük bármilyen tapasztalat? Szívesebben használnám, mint az USB-t.

(#2360) Mezga Aladár válasza DEJVID (#2359) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Usb ellen mi a kifogás?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2361) DEJVID válasza Mezga Aladár (#2360) üzenetére


DEJVID
őstag

Az már használva van a DAC-on, kényelmesebb lenne az SPDIF Coax.

[ Szerkesztve ]

(#2362) bogyo74 válasza DEJVID (#2361) üzenetére


bogyo74
tag

S/PDIF van, úgy hívják, hogy HifiBerry Digi(+). Én használom rég óta, ráadásul van belőle galvanikusan leválasztott változat white fülűeknek.
AES/EBU-ról nem tudok, ha az S/PDIF megfelelő, akkor van jó megoldás. Az USB-nél elméletileg jobb.

Bogyó

(#2363) Mezga Aladár válasza bogyo74 (#2362) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Az USB-nél elméletileg
jobb."

pi 1 gondolsz?!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2364) contaxg válasza Mezga Aladár (#2363) üzenetére


contaxg
veterán

Megjött a Kínából rendelt táp adapterem. Így végre az 5V-os SBooster tápommal tudom használni a Pi2-öt. A magas hangok, illetve azok lecsengései javultak a legtöbbet és a dinamika. Szerintem piszok jól szól! :)
Vicces.. a Rasberry szerintem elférne a táp dobozában.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2365) Patice válasza contaxg (#2364) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2366) Mezga Aladár válasza contaxg (#2364) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ismétlés de akkor is, :C .

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2367) contaxg válasza Mezga Aladár (#2366) üzenetére


contaxg
veterán

:R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2368) tamasgal


tamasgal
senior tag

Openelec-et használok egy kicsike i3-as Acer gépen és optikával van a dacba kötve. Szeretnék venni egy usb-koax átalakítót de nem találok sehol listát a támogatott átalakítóról. Van ötletetek hol találok vagy mi alapján válasszak?

(#2369) Mezga Aladár válasza tamasgal (#2368) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amikor játszottam az oe-el, akkor a hiface two ment vele.Xmos. A linux usb audio2 eszközöknek menni fognak.
Pontosabbat csak az Openelec fórumon kapsz.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2370) tamasgal válasza Mezga Aladár (#2369) üzenetére


tamasgal
senior tag

Köszönöm ez elég is nekem, van merre elindulni :) Valószínűleg xmos felé fogok menni mert ebay-en olcsón vannak diy átalakítók.

(#2371) k-dani


k-dani
csendes tag

Tanácsot kérnék zenelejátszó ügyében. Külső merevlemezen van egy csomó veszteségmentes zeném, ezt szeretném valami módon az erősítőm line bemenetére kötni. Próbáltam az elmúlt napokban utánanézni a dolgoknak, de még nem tiszta a kép. Ahogy levettem, nagyjából két út áll előttem:

1. Mini számítógép építése. Ez egyelőre akkora téma, hogy még fel se tudtam mérni, hogy milyen elemekkel és milyen áron lehet összehozni.

2. Raspberry+DAC. Ez kb. 30 000 Ft, ha jól számoltam. Kérdés, hogy ennél jobb minőséget ki lehet-e hozni kb. ezen az áron az 1. megoldással?

Olvastam olyanokat is, hogy a Raspberry és társai alapból alkalmatlanok minőségi zenelejátszásra (pontatlan óra, jitter). Ez valós probléma? Esetleg valami más hasonló kütyü (Cubox?) alkalmasabb?
Zenén kívül jó lenne, ha filmnézésre is alkalmas lenne a rendszer: full HD mkv, 1080p50 AVCHD.

Melyik megoldással lehet alacsonyabb költséggel jobb minőséget elérni?

(#2372) simongab válasza k-dani (#2371) üzenetére


simongab
senior tag

Szerintem itt az is kérdés hogy milyen hangsugárzón és környezetben szeretnéd hallgatni a cuccot...Nem hiszem hogy ebben a sorban a RP+DAC lenne a leggyengébb láncszem...

Full HD filmet lejátszani tudó dolog szerintem egy másik téma, ilyen all in one dologra vegyél egy laptopot, az csupa kompromisszum...de működik...

(#2373) Polllen válasza k-dani (#2371) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az rpi 1/2 + dac-nál 30k-ból nem nagyon tudsz jobbat kihozni szerintem zenére. Az rpi 2 filmnézésre is jó lesz, de rpi topikban kérdezz rá, hogy mit tud.

Egy mini gépet ennyiből csak normálisabb DAC nélkül tudsz összerakni vagyis kvázi az alaplapi hangkártya adja majd a zenét, az pedig nem túl acélos. (Ha nagyon régi cuccból rakod össze, akkor futhatja DAC-ra, jobb hangkártyára is, de akkor meg nem lesz hw támogatás a fullhd filmekhez.)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2374) Tomacko válasza k-dani (#2371) üzenetére


Tomacko
senior tag

A PC-s megoldás felejtős 30ezerből. Ahogy előttem is mondták, a 30ezres PC régi anyagokból jöhet csak ki ami nem fog FHD de szerintem még HD minőséget sem tudni videóban. De jobbat mondok, veszteség mentes zenék hallgatása sem egy olyan hűde proci kimélő feladat a PC-nek, ergó azért a csak zenehallgatáshoz sem árt egy minimum közepes erősségű gépet összerakni. Szóval én valami minimum I3 proci szintet jelölnék meg zenehallgatásra is, de mozizni ennél jobb kellhet, és persze minimum 4 giga ramocska, hogy szépen lag nélkül szóljon az a muzsika a memóriából. :)

Ergo ahogy az itteni történéseket olvasgatom, bizony jobban jársz egy RPI alapú géppel + DAC hozzá. Ahogy sokak írását el olvastam már, elég szépen tudhat az is muzsikálni. Viszont én ehhez úgy vagyok hülye, mint Paganini a villanygitárhoz :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#2375) Melorin


Melorin
addikt

Üdv. Szeretnék összedobni egy rpi alapú zenelejátszót a spdif bemenettel rendelkező erősítőmhöz.
Viszont nagy a kavar a fejemben az rpi-vel kapcsolatban :) Segítenétek?
Látok az alin hifiberry-t, hifi digi+, pifi, aztán van rpi 1-2, zero stb. Melyik kell nekem?
Olvasom a topicban, hogy valami volumino-t érdemes feltenni zenehallgatásra. Ez egy oprendszer vagy csak egy zenelejátszó program? Mire megy fel az oprendszer? Van beépítve valami memória, vagy külső sd kártyára települ? Kártxaolvasó van alapban a rpi-ken? Ha kártyán van a rendszer akkor miről játsza le a zenéimet ha nem hálózatról szeretném üzemelni? Ha nincs hálózaton, hogy indítom, léptetem a számokat? Járható út egy wifi stick az usb-be?
Látjátok, van kérdés bőven :)

(#2376) Mezga Aladár válasza Tomacko (#2374) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

De jobbat mondok, veszteség mentes zenék hallgatása sem egy olyan hűde proci kimélő feladat a PC-nek

Ha bitperfekten van kitolva a zene, pl egy usb dac-ra akkor minimális az erőforrásigénye.

(#2375) Melorin Ez egy oprendszer vagy csak egy zenelejátszó program?
Mindkettő. Egy mini linux disztró amit zenelejátszásra optimalizáltak és integrálták a playert.
Ajánlanám az összefoglalót, és az abban szerepló linkek böngészését. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2377) Melorin válasza Mezga Aladár (#2376) üzenetére


Melorin
addikt

Az összefoglalót már olvastam, nem juttatott sokkal előrébb a nem értett dolgokkal kapcsolatban. Kb annyit lehet belőle leszűrni, hogy van pc és egyéb kütyü alapú lejátszási lehetőség. Egy marék program fel van sorolva és azt osszam be :D
De az hogy nekem pontosan melyikre van szükségem közülük vagy miket kell ezekhez vásárolnom és hogy kell a nulláról elkezdeni, nem nagyon találom.

(#2378) Mezga Aladár válasza Melorin (#2377) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szóval, adott a pi mint az alap eszköz, ehhez csatlakoztatod mondjuk a hiffi berry digi+ Ezt beteszed egy házikóba. Letöltöd a volumio-t, kiírod sd kártyára, boot, másik pc/tab böngésző, pi ip cím, beállítod és müxik. :)
A zenéket usb lemezel tudod megoldani. Ha beállítottad a wifit akkor utána már nem kell az ethernet.
Usb wifi megy.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2379) Polllen válasza Tomacko (#2374) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az I3 helyett egy athlon 5350 is elegendő lesz FHD-ra, ott is csak a lap és apu 15-20k.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2380) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok.

Win10 alatt sem alacsonyabb a Foobar latency igénye, mint eddig Win8.1 alatt volt. Most is kb 1000 ms kéne neki, mert alatta sikoltozik, hogy baj lesz.
Tud rá valaki magyarázatot adni? Én ezt nem értem, mindenki szerint jobbnak kéne lennie.

Kösz minden segítséget.

Ja a gépem Dell 5558 I7 8GB.

"csak a zene van"

(#2381) PuMbA válasza dgyuri0123 (#2380) üzenetére


PuMbA
titán

Hol sikoltozik? Az a felirat alatta csak egy általános figyelmeztetés és lövése sincs a programnak, hogy amit beállítottál elég lesz-e az akadás illetve hibamentes lejátszáshoz vagy sem :) Egyébként a Buffer értékének nincs köze a hangminőséghez, szóval nyugodtan maradhat 1000ms-en, nekem is annyin van :)

[ Szerkesztve ]

(#2382) dgyuri0123 válasza PuMbA (#2381) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az a felirat alatta, igen.... hogy az a.

Azt gondoltam, a Foobar ennél kicsit intelligensebb program. :)
Lényeg, a hang és az szerintem jó lesz , csak még nem volt időm behatóbban foglalkozni vele.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2383) Melorin válasza Mezga Aladár (#2378) üzenetére


Melorin
addikt

Értem, ez nem tűnik túl komplikáltnak :)
Bármilyen wifi usb sticket felismer vagy külön rpi-hez való kell?
Van valami jó hely ahonnan aránylag gyorsan megérkezik? A dx.com-on van de gondoltam hátha tudtok jobbat.

(#2384) Mezga Aladár válasza Melorin (#2383) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Árakkal nem tudom hogy állnak, a kinti rendelésekkel összehasonlítva. [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2385) bogyo74 válasza Mezga Aladár (#2363) üzenetére


bogyo74
tag

Igen, a PI 1 esetén (+ modell is) rengeteg helyen írják, hogy az USB a megosztott erőforrások miatt rangsorban hátrébb áll az I2S megoldásokhoz képest (pl.: hifiberry).

Pi2 esetében nem tudom, de tippelném, hogy ott is. Talán a dedikált csatorna jobb, mint a megosztott.

Bogyó

(#2386) bogyo74 válasza k-dani (#2371) üzenetére


bogyo74
tag

Olvastam olyanokat is, hogy a Raspberry és társai alapból alkalmatlanok minőségi zenelejátszásra (pontatlan óra, jitter). Ez valós probléma? Esetleg valami más hasonló kütyü (Cubox?) alkalmasabb?

Alapvetően igaz a mondás, ezért használunk hozzá külső DAC-ot, úgy már picit sem alkalmatlan. Az alkalmatlanság az analóg kimenet miatt van.

Bogyó

(#2387) Melorin válasza bogyo74 (#2386) üzenetére


Melorin
addikt

A jitter digitális kimeneten is jelentkezhet, és ha már azt kapja egy külső DAC...

(#2388) Patice válasza Melorin (#2387) üzenetére


Patice
Topikgazda

... akkor fogja a külső DAC és reclock-ol. :P

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2389) bajnokpityu válasza Patice (#2388) üzenetére


bajnokpityu
félisten

marha nagy tévedés lenne azt hinni, h akkor minden ami előtte van lényegtelen.
nem tudtam, h a pi ennyire gázos jitter szempontjából.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2390) Patice válasza bajnokpityu (#2389) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tudom, hogy nem ad mindenre megoldást a reclock, de azért nem rossz, ha van.

Pi-vel még nincs tapasztalatom, de a pi2 úgy látszik már jobb USB-n is, mint a korábbi változatok. I2S szvsz. tutibb megoldás ettől is. Hifiberry is erre épít. A DAC+ Pro változat pl. kétféle clock-ot használ a különböző mintavételekhez. Ez is jól hangzik, nem tudom mennyi haszna van.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2391) simongab válasza bajnokpityu (#2389) üzenetére


simongab
senior tag

Nincs ebben a jitter dologban ennyi. Ha egy PCM5122-nél valaki észreveszi a csúszásokat akkor az igencsak vájtfül :D

(#2392) bajnokpityu válasza simongab (#2391) üzenetére


bajnokpityu
félisten

5122 ennyire hulladék lenne?
nemtom jitter-e, de nekem van jó reclockom is, depner szintű fáziszajú órákkal (-140db körül), mégis baromira nem mindegy, mi adja a digi forrást. persze mindenki elöntheti, h hol húzza meg a határt, h mivel foglalkozik, de nekem pl fontos.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2393) simongab válasza bajnokpityu (#2392) üzenetére


simongab
senior tag

Esetleg szkóppal ki tudod mérni a különbbséget, de hogy meghallani nem fogod az tuti... Akkor meg minek rugózni rajta...

(#2394) bajnokpityu válasza simongab (#2393) üzenetére


bajnokpityu
félisten

további jó építgetést!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#2395) Mezga Aladár válasza bajnokpityu (#2389) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pi1+hiface two, jitterre utaló dolgot nem tapasztaltam,(hatalmas tér megfogott precíz mélyek) ellenben adat kapcsolati hibát igen. Aszinkron usb kicsatoláskor, nem csomagokban kapja az adatokat az usb vevő?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2396) simongab válasza bajnokpityu (#2394) üzenetére


simongab
senior tag

Megvagyokmá :P

Hétvégén hívtam tesztelni laikusokat, a basszusemelést hiányolták, és a félédes bor fogyott. Ilyen világ ez :P Szóval óvatosan a jitterezéssel :D

[ Szerkesztve ]

(#2397) bogyo74 válasza Melorin (#2387) üzenetére


bogyo74
tag

Persze, ez igaz. De ennyire rossz lenne a PI ilyen szempontól? Gyakorlatban nekem szépen szól, nem tűnik rosszabbnak mint a NAD CD-m futóműnek használva.

Bogyó

(#2398) krichd1 válasza Mezga Aladár (#2395) üzenetére


krichd1
addikt

Ezt a kapcsolati hiba milyen gyakran fordul elő?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#2399) Mezga Aladár válasza krichd1 (#2398) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Súrún. Mint ha egy poros vinil szólt volna. Usb-n.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2400) krichd1 válasza Mezga Aladár (#2399) üzenetére


krichd1
addikt

Akkor az valami súlyos hardveres vagy szoftveres hiba lehet, de amúgy Pi1-re sok panasz volt, valamelyik fórumban lehet már megtalálták ennek okát. Szerintem pont emiatt nem mertem anno bevállalni a Pi1-et.
Sima PC-vel Windows alatt ilyenkor általában elég lejátszóban latency értéket módosítani és/vagy USB portot váltani.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.