Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Szabikaa20 válasza Polllen (#3200) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ubuntu-t és kubuntu-t már használtam inkább akkor megpróbálkoznék azzal a studiossal.

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3202) Polllen válasza Szabikaa20 (#3201) üzenetére


Polllen
nagyúr

Annyi a különbség, hogy itt LXDE a kezelőfelület. Nagyon minimál, de ez jól is fog jönni ehhez a bika procihoz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3203) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Érdekes kis kütyü! Sbooster Vbus2 Isolator.

"Ez a kis toldó egység akkor hasznos, ha pl. olyan USB DAC-kal rendelkezünk, aminek van saját tápellátása és így egyáltalán nincs szüksége az USB-s forrásból (PC-ből, streamerből) érkező tápáramra, ami csak szennyezi a számunkra fontos audio jelfolyamot."

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3204) Patice válasza Mezga Aladár (#3203) üzenetére


Patice
Topikgazda

Következő hétvégén nálam kipróbálhatod. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3205) Mezga Aladár válasza Patice (#3204) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Lehet hogy, nem tudok menni. :(

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3206) Tamoo válasza Mezga Aladár (#3203) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Magyarul annyi, hogy az 5V le vannak szedve és nem megy tovább a kimenetre? :D

(#3207) Mezga Aladár válasza Tamoo (#3206) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen.
Ezzel kideríthető h., az usb kábelek azért szólnak másként mert jobb/rosszabb a szórt zajokra a védelmük.
Szerintem azért mert nincs ott a tápfesz egész másképp fognak szólni.
Én amikor kerestem hasonló funkciójú kábelt akkor nem találtam. DIY pedig szóba sem jöhet ennél.
Túl nagy a rizikója h., elbaltázom a dac bemenetét. :D

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3208) Patice válasza Tamoo (#3206) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egyes alaplapokon van dedikált USB hanghoz. Ezeken sokszor kapcsolható a tápfesz UEFI-ből. Pl. Gigabyte B85N Phoenix. Ezt is ki akarom majd próbálni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3209) Mezga Aladár válasza Patice (#3208) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most tanultam. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3210) Tamoo válasza Patice (#3208) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez nekem is új, hogy kapcsolható a tápfesz. Tök jó. Csak kár, hogy sajnálom a lóvét ilyen lapra. :D

[ Szerkesztve ]

(#3211) Patice válasza Tamoo (#3210) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amikor több OP rendszert kezdtem rakni a HTPC1-re, akkor fedeztem fel az UEFI-ben turkálva. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3212) Mezga Aladár válasza Tamoo (#3210) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez a kütyü 6 forint a kacsánál. :D Ha javít akkor akkor aprópénz. Persze ez rendszerfüggő. Nálad is(nálam is) mint opció felmerül. Patice a bladi dac-al nem tudja használni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3213) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv !

Érdekelne vki. ismeri-e ezt: [minidDSP] leírása: [subwoofer integráció]

Tervem, kiegészíteni ezt: [JBL LSR305]

Egy ilyennel:[saját készítésű "W" Ripol subbal] kép:Ripol

A miniDSP lenne az aktív crossover, a Ripolban meg a már meglévő Pio CS5070 20centis driverei dolgoznának.

Ripol erősítője a NADD3020 lenne, külön csatornán hajtva a két hangszórót.

Lehet hülyézni...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3214) robi-k


robi-k
őstag

Egy érdekes konkurens a 3-as málnának, 35$-ért: NanoPi M3

Tulajdonságok:

(#3215) tsilver


tsilver
aktív tag

Pi3-hoz tudtuk ajánlani megfizethető de jobb USB kábelt?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3216) Tamoo válasza tsilver (#3215) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#3217) tsilver válasza Tamoo (#3216) üzenetére


tsilver
aktív tag

ez jónak nézne ki, csak kell hozzá találnom egy USB A to mini (merthogy a DAC-n ilyen van) aranyozott átalakítót :)

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3218) Patice válasza robi-k (#3214) üzenetére


Patice
Topikgazda

Tényleg érdekes.

A probléma vele: csak a gyártója adja a szoftveres supportot hozzá. Ha egyszer eltűnik a gyártó, akkor csá. :(

A Málna többek között azért jó, mert nagyon sokan használják és ezáltal nagyon jó a közösségi szoftveres támogatása.

Megfelelő szoftveres fejlesztés nélkül bármelyik ilyen lap zsákutca. Néha a Cubox-i-vel is ezt érzem, bár még nem túl sok rendszert próbáltam ki rajta. Pl. kíváncsi vagyok, hogy egy Armbian-ból kiindulva mit lehet kihozni belőle, ha nem az audio célú felhasználást tartom szem előtt.

Ez a NanoPi mondjuk abban jó/jobb, hogy a csatlakozói szerencsésebben vannak elhelyezve és így könnyebb bedobozolni egy lineáris táp mellé. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3219) tsilver válasza tsilver (#3217) üzenetére


tsilver
aktív tag

inakustik-el van valakinek tapasztalata?

(megtaláltam a Klotz "minit" is :) )

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3220) Tamoo válasza Cool Face (#3180) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezek az "usb problémák" a Pi3-at is érintik? Mintha említette volna valaki, hogy a lan és usb itt már külön vezérlőn van. :F De fogalmam sincs.

[link] elég baráti áron mennek ezek a szettek.

[ Szerkesztve ]

(#3221) Dorian válasza Tamoo (#3220) üzenetére


Dorian
félisten

AVX-en valaki írta, aki vett h igen érinti :(

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3222) Tamoo válasza Dorian (#3221) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Picsába.... pedig gondolkoztam, hogy venni kellene egyet.
Cubox meg relatíve drága hozzá képest.

[ Szerkesztve ]

(#3223) Patice válasza Tamoo (#3222) üzenetére


Patice
Topikgazda

Megoldás: a Pi-t hálózatról kell etetni és HDMI kijáraton használni. :K

Egyre több HDMI bemenetes DAC lesz...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3224) Tamoo válasza Patice (#3223) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez nem megoldás. Maximum egy rossz alternatíva. ;]

kockát honnan érdemes rendelni?
Agyalok mi legyen... még mindig ott tartok, hogy van egy "hangos" pc-m. Vagy veszek kockát vagy ezt alakítom passzívra.

[ Szerkesztve ]

(#3225) dunkel válasza Tamoo (#3224) üzenetére


dunkel
őstag

Én meg pont most alakítom aktívra a PC-t passzívról.

(#3226) Dorian válasza dunkel (#3225) üzenetére


Dorian
félisten

Az egyszerű, csak dobni kell bele pár ventilátort ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3227) Tamoo válasza dunkel (#3225) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na jó, én sem ragaszkodom a passzívhoz, max tápban. Egy minőségi csendes proci+rendszerhűtő hangja nem zavar.

Miért alakítod aktívra?
Zenehallgatáshoz mit használsz? Voyage mpd? Gondolom filmezéshez Win.

[ Szerkesztve ]

(#3228) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Hahó srácok!!
A pi3-ban van integrált wifi, és az nem közös szerintem az usb port-al.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3229) dunkel válasza Tamoo (#3227) üzenetére


dunkel
őstag

Több oka is van ami összességében ide vezet, az indíték a kocka táp analóg tápra cseréje:
- passzív pc-t csak felülre lehet az állványon tenni (sok hőt termel a procim)
- hifi szélességű ház nem fér el fent a CC901 miatt
- amibe lenne csak egy új passzív ház abból kijön kb. egy új aktív ház + lin. táp

Dual boot igen: voyage mpd és win10 kodi dsplayer.

(#3230) contaxg válasza Tamoo (#3220) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem semmi gond nincs a Pi3+belső WLAN kapcsolattal. Jobb, stabilabb mint a Pi2 az USB WLAN kártyával.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3231) Patice válasza Tamoo (#3224) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én innen vettem. DHL-lel a kezemben volt 1 héten belül.

Amúgy de, megoldás. Próbáltam.

Nekem a Braswell nagyon bejött filmre és zenére is. :K Kocka meg marad referenciának, meg vékony-kliensnek, ha kész lesz a szerverem. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3232) Polllen válasza Patice (#3231) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kár, h nincs sok tapasztalat pi+dac+ coax forrásról.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3233) contaxg válasza contaxg (#3230) üzenetére


contaxg
veterán

Tegnap hazajött a Pi2+, így most ki tudtam próbálni hálózatról (Win10 Music könyvtárból) a lejátszást és semmi gond nincs vele

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3234) Patice válasza Polllen (#3232) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hifiberry Digi-re gondolsz?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3235) Polllen válasza Patice (#3234) üzenetére


Polllen
nagyúr

Aham.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3236) Patice válasza Polllen (#3235) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én a konyhába akarok majd egyszer olyat.

Csak először a konyhára (is) kell költenem. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3237) dunkel válasza Patice (#3231) üzenetére


dunkel
őstag

Nekem a Braswell nagyon bejött filmre és zenére is. :K Kocka meg marad referenciának, meg vékony-kliensnek, ha kész lesz a szerverem. :D

Ezt helyezd légy oly kedves kontextusba: :R
- gyári táp vs gyári táp?
- sbooster vs sbooster?
- lan vs lan?
- alaplapi usb kijárat?
- voyage vs voyage?

Mert ugye 1 db Braswell processzort nem nagyon lehet egy komplett géppel összevetni.

(#3238) Patice válasza dunkel (#3237) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK. :)

A "bejött" az első sorban az, hogy kellemes kompromisszum fogyasztásban/teljesítményben/tudásban egy ARM-os minigép és egy desktop proci között.

A fejlett IGP-nek és az Intel által Linux-hoz kiadott drivernek köszönhetően szvsz. filmre teljesen vállalható, ha nem a csúcsminőségű (~ MadVR-es) képalkotás és vászonra vetítés a cél, hanem pl. egy gyári MP kiváltása.

Zenei oldalról ismerve a kocka limitációit proci teljesítményben pont annyival erősebb a Braswell, hogy pl. lejátszás közben átkódolja a DSD-s fájlokat (.dff, .dsf) PCM-be, így nem DSD képes DAC-okat is lehet mellé használni.

Fogyasztásban nem sokkal több egy ARM-os gépnél, és lényegesen kevesebbet eszik egy hagyományos procinál, így könnyebben tápolható, mivel nem kell neki akkora teljesítményű lineáris táp.

Kicsi a proci hőtermelése, nem kellett rá nagy hűtőborda, így akár passzívan, vagy nagyon halk aktív hűtéssel is üzemeltethető, nem kell neki nagy ház.

Kocka + Voyage MuBox + gyári táp vs. HTPC2 (Braswell) + Voyage MPD + gyári (FSP) táp összehallgatás megvolt. Nem túl nagy a különbség hangban, inkább csak más, nem jobb vagy rosszabb. (USB kijáraton, AQ Carbon kábel, NAD C510 DAC, NAS-ról etetve mindkettő, NFS megosztással, természetesen kábeles kapcsolaton keresztül.)

Kipróbáltam Sbooster táppal is mindkettőt, amivel jobb hangot kaptam mindkét esetben, kb. ugyan annyira dobta meg mindkettőt, a karakterük ugyan úgy megmaradt.

Szóval az a kis plusz kakaó, amit a Braswell (Atom) nyújtani tud most, az szerintem nagyon jó alapot ad egy zenés-, filmes géphez, így nem muszáj külön cuccot venni, ha nem high-end igényeink vannak.

És ugye Braswell-ből vannak 40 ezer alatt gyárilag összerakott gépek, amibe csak RAM és SSD kell, ha hálózati lejátszásra keresünk valami jót. Szerintem egy ilyen gép most nagyon best buy annak, aki most keres valami jót. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3239) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#3093) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azóta kitakarítottam (de amúgy elég tiszta volt) és újrapasztáztam (a régi paszta totál meg volt száradva), de a venti állandóan megy (persze terheléstől függő fordulattal), de nem vészes a hangja, úgyhogy nem elégedetlenkedem :N . És szerencsére a "schawo" által árult win 7 aktiválása is sikeres volt és win 10-re is simán tudtam frissíteni.

Mondjuk kíváncsi volnék hogy a "hűtőcsövön" az a szilikonszerű megoldás elég jó-e, bevett dolog-e, és hogy még oda is szükséges-e valamilyen hőközvetítő közeg, a szilikonlap és a chip közé (valamilyen olajszerű folyadék) vagy elég annyi mint ami alapból rajta maradt?

[ Szerkesztve ]

(#3240) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!

Kezd összeállni a dolog az összekukázott alkatrészkből... :D Ma megjött a dobozka,kicsit átvan alakítva,használtan vettem.

Volna 1-2kérdésem,de ez nem biztos,hogy ide tartozik,de akkor irányítsatok át...
Windows 7 HP ment jól csak kevés volt a ram és nagyon belassulgatott.Tegnap felraktam a Win10 x86-ot aztán feltelepítettem a video kártyát ami Intel GMA 3600....Alapból is felismerte mint általános microsoft videókártya,de mondom azért feltelepítem.Vesztemre ahogy felfutott a Win utánna fagyás és nem kapcsolt be.
Aztán felraktam a Win10 x64 ez megy simán,sokkal jobban mint a 7-es,de most ugyan az a problémám,hogy nem baj ha nincs rendesen feltelepítve a video kártya?
Hangkarit is felismerte egyébként valamilyen VIA HD audio,de nem megy a hang.A winbe mutatja hogy megy,de néma,mintha valahol lelenne véve a hang,én nem vettem le sehol.Ehez is van,de csak win7-es driver es 32bites.Ugyanugy a videokarihoz is...
Ilyenkor mi van?Nem használhatok win10-et?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3241) PuMbA válasza Szabikaa20 (#3240) üzenetére


PuMbA
titán

"Ilyenkor mi van?Nem használhatok win10-et?"

Ilyen elavult hardveren nem, évek óta nincs támogatása :)

(#3242) Szabikaa20 válasza PuMbA (#3241) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hát az baj! :O :O Mégiscsak vehetek újat...A Win10 nagyon megtetszett!Linuxot se támogat ez az alaplap...
Kicsit feljebb írtátok az ubuntu studiot...Ezt letudom tölteni?Gondolom ingyenes nem?Vagy mit tudnák még kipróbálni,ami nem bonyolult?Zene a lényeg,de azét szeretném,ha net is lenne meg videót is lejátszana.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3243) Patice


Patice
Topikgazda

Egy kis anyag a lejátszókhoz... :C :Y ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3244) Tamoo válasza Szabikaa20 (#3240) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ilyenkor ami működik nem cseszteted, amihez mindenképpen kellene a gyári driver, azt próbálod rendszergazda jogosultsággal kompatibilitási módban telepíteni.
Mostanában notebook-okkal küzdöttem így, de (ha órák alatt is) mindenre lett megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#3245) Patice válasza Szabikaa20 (#3242) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Linuxot se támogat ez az alaplap..."

He ? :F

Azért majd próbáld ki. Szerintem egy desktop Linux elmegy rajta, lásd a Logout-on megjelent cikket az Ubuntu 16.04 LTS-ről. :K

De szvsz. ahogy Tamoo is írta, csak kicsit küzdeni kell és rá lehet venni a Win10-et is, hogy telepíted a megfelelő drivert az adott komponenshez,még ha az nem is Win10-hez készült. Win7 driverrel is próbálkozhatsz nyugodtan.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3246) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#3239) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hi.

Örülök, hogy nem lett turbina belőle. De mondom, nekem még soha egy laposom sem hangoskodott. A jelenleginek annyira nincs hangja, hogy kb. 20 centiről épp csak hallok valamit és mivel 2 méterre van a gép, így 0 a zavaró hatása.

A második részre nem tudom a választ. :B

"csak a zene van"

(#3247) Dorian válasza dgyuri0123 (#3246) üzenetére


Dorian
félisten

Ez teljesen esetleges, mákod volt.
Az eddig velem egy háztartásban élő 5 db laptop közül csak a jelenlegimnek minimális a hangja (mint ahogy leírtad), áldom is a szerencsém miatta. (Dell Insp. 5521). A páromé bizony zavaró, pedig nem a kommersz sorozat, hanem egyel feljebb (HP Probook).

Mondjuk minap NAS témában is előkerült ez a dolog, valószínűleg én érzékeny vagyok a zajokra, ill. nálunk elég kicsi a lakás alapzaja.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3248) dgyuri0123 válasza Dorian (#3247) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volt 1 LG, 3 (4 ?) db Acer és most a Dell 5558. Lehet, hogy tényleg szerencse kell hozzá, de akkor most van három gyártó, akikről tudjuk, nem zajos a gépük.

Jó, tudom, ez nem így működik. :D

A cégnél lévő HP EliteBook-ok épp csak meleg állapotban is "turbináznak". Nem tudom, ennek mi értelme van, de biztosan van rá magyarázat. Viszont zenehallgatáshoz tuti nem vennék ilyet.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3249) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#3246) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem ez az első laposom, úgyhogy nincs összehasonlítási alapom. Ezt azért 3m-ről is meg lehet hallani erősen fülelve teljes néma csendben, de az asztali gépemhez képest ég és föld.

Régebbi darab (dell e6400), de azért annak örültem (még ha nem is fogom használni) hogy a fhd tartalmakat gond nélkül játszotta. Mondjuk Win 10-re frissítés után voltak röccenések, de a vlc-t feltéve mindenhol helyreált a rend. Az azért meglepett hogy friss win7 telepítésnél alapból jó volt, win10-nél pedig csak azt követően, miután egy másik lejátszó kodekjeit megkapta a rendszer.

(#3250) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#3249) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Zenére sokkal jobb a w10, majd meglátod (hallod) remélhetőleg. Ha nem hallod, az baj...akkor valami csereérett a rendszerben. :)

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.