Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) liszi70 válasza Patice (#2800) üzenetére


liszi70
nagyúr

"miért nem hálózatról eteted?"

Természetesen hálózatról etetem a kockát, de van bent egy pendrive, amit eddig kizárólag rádió-állomások indító-fájlainak tárolására használtam. Most rátettem néhány zenét, próbából, hogy mit kezd vele. Sajnos semmit. Se a rádiókkal, se a fájlokkal.
Az viszont nyilván az én saram, hogy a hálózatos beállítás sem sikerült, de nem fárasztalak tovább ezzel sem téged, sem a topikot. Egyértelmű számomra, hogy releváns hangminőség különbség nincs a volumio-hoz képest, de az egyetlen problémám miatt gondoltam, hogy megpróbálom.

"milyen fájlrendszerű a pendrive?"

Felismeri, listázza, de nem játssza le. Tehát nem ez a gond. (Egyébként valószínűleg ntfs.)

[ Szerkesztve ]

(#2802) Patice válasza liszi70 (#2801) üzenetére


Patice
Topikgazda

Rádiókat nem így tudsz hozzá adni. m3u-kkal próbálkozol? Az nem lesz jó.
A rádiók listájához kell magadnak hozzáadni a megfelelő fájl módosításával.

Ismétlem: adatbázis frissítést csináltál?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2803) liszi70 válasza Patice (#2802) üzenetére


liszi70
nagyúr

"m3u-kkal próbálkozol?"

Nem vagyok otthon, nem tudom megnézni pontosan, de biztos, hogy nem csak m3u formátum van benne. Többféle fájl van rajta. Egyiket sem játssza, mint ahogy a sima mp3-at sem.

"Ismétlem: adatbázis frissítést csináltál?"

Mivel nem tudtam hálózatos lejátszást elővarázsolni, így az adatbázis-frissítés is kivitelezhetetlenné válik. :D A pendrive-ról lejátszáshoz nem kell adatbázis frissítés, felismeri, listázza is a zenéket, de nem játssza le.

De hagyjuk. Biztos én vagyok béna, de megvárom, amíg a Volumio-hoz hasonló, attól esetleg még jobb, könnyen kezelhető, felhasználó-barát rendszerrel jelentkezik. Nem akarok ezzel napokat szopni.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#2804) Alabástrom válasza t.zolka (#2799) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Sajnos több infót én sem találtam róla egyelőre... Elvileg mennie kellene. Amúgy innen van, itt tudsz kérdezni.

A bluetooth-t kikapcsoltad? A Digi + elvileg csak úgy megy.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#2805) t.zolka válasza Alabástrom (#2804) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Köszi!
Pont az előbb rápróbáltam újra, és most működik a HDMI is, és ha akarom a Digi+ is!
Nem tudom este mi lehetett a gond, lehet hogy ő is fáradt volt már, mint én. :D

[ Szerkesztve ]

(#2806) Alabástrom válasza t.zolka (#2805) üzenetére


Alabástrom
senior tag

"Ha akarom a Digi+ is"
Ezt hogy érted? Még mindig trükközni kell vele? Pont most olvastam a Hifiberry oldalán, hogy csak szoftverhiba miatt nem ment a bluetooth-al együtt, és javították.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#2807) t.zolka válasza Alabástrom (#2806) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Úgy értem, hogy ha a output device-nál az ALSA-t választom akkor a HDMI aktív, ha a sndrpihifiberry-t, akkor a Dac+

(#2808) Alabástrom válasza t.zolka (#2807) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Majd számolj be a tapasztalatokról pls. Ha minden rendben megy, akkor most már tényleg nem áll semmi a Pi3 vásárlás útjában.

Amúgy van USB-s DAC-od? Ha igen, kipróbálnád, hogy mit szól hozzá, ha pendrive-ról eteted, azaz 2 USB megy egyszerre? (plusz wifi)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#2809) t.zolka válasza Alabástrom (#2808) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Délután majd tesztelgetem még egy kicsit.
USB-s nincs, csak DAC+ és Digi+ kártyám van. NAS-ról és külső USB-s HDD-ről tudom etetni.

(#2810) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Audio CDk FLAC-be való grabbelésére milyen programot ajánlanátok (Windows és Ubuntu játszik), és milyen tömörítési rátát?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#2811) Ereshkigal válasza Alabástrom (#2810) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én EAC-t (alaposan oda kell figyelni a beállításokra). Mások a dBpowerampre esküdnek. A ráta kb. mindegy. Azt hiszem, alapból 5-ös a beállítás, de ha bitfaragó vagy, felmehetsz 8-ig vele.

[ Szerkesztve ]

(#2812) Mezga Aladár válasza Alabástrom (#2810) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

dBpoweramp, nálam tömörítés nélkül van a flac.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2813) schawo válasza Mezga Aladár (#2812) üzenetére


schawo
titán

Akkor miért egyáltalán FLAC, miért nem wav konténert hsználsz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2814) Mezga Aladár válasza schawo (#2813) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amikor elkezdtem még nem ment a wav tagolás. Nemrég kiderült már müxik, de az általam használt szoftverek nem 100%-an támogatják. [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2815) Alabástrom válasza Mezga Aladár (#2814) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Volumio be tudja olvasni a WAV tag-et?

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#2816) Mezga Aladár válasza Alabástrom (#2815) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pasz. X86 voyage használok, az csak részlegesen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2817) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Építettem egy HTPC-t az oppo 103 kiváltására.

streacom FC9 ház passzív
hdplex hifi dc + dell 130W külső kocka
asrock h170 lap
skylake i3 6100T proci
m2 SSD

minden NAS-ról megy

a rendszer többi eleme focal 800 W széria és primare spa22 HDVB upgrade

szoftver:
filmre: kodi+mpc-hc+madvr
zenére: j.river

egyelőre minden HDMI-n.

képben sikerült elérnem az oppo-t, sztereo hangban egyelőre nem.
a kérdésem a következő lenne...

mi lenne logikus lépés részemről?

-venni egy usb/spdif transportot (hiface two már volt, nagyon tetszett)
és ezen keresztül hallgatni zenét
- külső DAC (nem tudom, milyen árban kellene nézelődni, ami megverné a primare belső DAC-ját)
- különválasztani a zenét és mozit és venni egy cubox i4pro-t? ezt most egy hiface two árában be tudnám szerezni) vagy ehhez is kell külön transport, esetleg külső dac? ahogy olvastam hdmi-n nem megy a hang...

kíváncsi lennék a véleményetekre...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#2818) Mezga Aladár válasza mandju (#2817) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Első körben egy usb/koax transzport. Ha ez nem tetszik akkor egy kocka+szoft, és ha ez sem jön be akkor egy külső dac. Nem ismerem ezt a primare vasat, első blikre nem lehet nagyon "rossz" a belső dac.
A kockához is az usb-n a legjobb. Hdmi-t felejtsd el sztereóra.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2819) robi-k válasza mandju (#2817) üzenetére


robi-k
őstag

Szia,

a 103-ast HDMI+coax-szal kötötted össze a primare spa22-sel?
Megjegyzem, a korszerű AVR-ek (és ebből az spa22 sem kivétel) arra vannak kihegyezve, hogy HDMI-n kapják a videó- és a hangjelet is. A többi csatlakozási lehetőség (coax, és főleg az analóg bemenet) csak as-is alapon vannak, hogy a specifikációban ki lehessen pipálni, hogy van ilyen is.
Hangban botrstream esetében HDMI-n keresztül - nem kell lennie különbségnek OPPO vs. HTPC között.

Coax esetében már lesz különbség, az OPPO tökéletesen kódolja át PCM-be a különböző hangformátumokat, egy USB/SPDIF adapter nem lesz vetélytársa.

Tehát HTPC esetén vagy HDMI-n adod ki a hangot (AVR-re), vagy kell egy jó USB-s DAC.De ha csak az spa22-est használod (nincs dedikált sztereó erősítőd), akkor használd a HDMI-t.

(#2820) mandju válasza robi-k (#2819) üzenetére


mandju
senior tag

Csak HDMI összeköttetés volt az oppo és a primare között.
Csakúgy, mint HTPC és a primare között.

Ennek ellenére az opponál jobb sztereo hangot kaptam. Nem tudom miért, de ez a helyzet.

Sztereo erősítő nincs a rendszerben. Ebben a felállásban azt mondod, semmit nem hozna egy jó usb/spdif transport sztereóban?

ui.:

az oppo-t ki sem próbáltam coax-szal... :)
elhittem egy fórumtársunknak, hogy nem annyira jó...

kb hol kezdődhet az a "jó usb dac" ami már előrelépés lenne a primare DAC-jához képest?
pár napja lecsúsztam egy teac ud501-ről. az már ok lett volna?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#2821) robi-k válasza mandju (#2820) üzenetére


robi-k
őstag

elhittem egy fórumtársunknak, hogy nem annyira jó... én nem azt mondtam, hogy nem jó (ebben az árkategóriában nincs jobb), csak azt, hogy van jobb, és az OPPO-ból is ki lehet hozni a még jobb digitális hangjelet :)

USB-s DAC témában passzolom a kérdést, ahány ember, annyi ízlés :) Én is épp DAC kiválasztási gondokkal küszködök (most ki akarok próbálni egy jobb R2R DAC-ot, ha sikerül majd szereznem - legalább tesztre - egyet). Valahogy a delta-sigma DAC-ok hangja nem az én világom...

(#2822) Patice válasza Patice (#2794) üzenetére


Patice
Topikgazda

Na ma volt egy kis időm egymás után meghallgatni az Arcphile-t és a Voyage MuBox-ot. Nagyon minimális különbséget véltem csak hallani, de ez még csak egy összevetés volt.

Archphile "friss" hang, izgága, magával ragadó, izgalmas; Voyage minimálisan nyugodtabb, talán picit részletesebb, pontosabb. A tér szélessége, hangszerek, énekesek pozícionálása, fókuszáltsága mindkét esetben remek.

Jelenleg AB-zhetetlen a két disztró hangjának különbözősége, más karakterűek picit, de alapvetően ugyan azt tudják. Talán a 17-es és a 19-es MPD közti különbséget hallottam...

Nem jártam még utána, hogy Archphile RT kerneles-e alapból, vagy simán hozza ugyan azt a hangot és nem is kell RT kernel, de ha létezik hozzá, akkor érdemes még figyelni rá. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2823) contaxg válasza Patice (#2822) üzenetére


contaxg
veterán

nálam ezért lett volumio és nem Archphile

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2824) Patice válasza contaxg (#2823) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pont ma reggel agyaltam rajta, hogy előveszem a Volumio-t is, hogy mind a három, működőképes rendszert össze tudjam hasonlítani. Most van hozzá elég jó cucc tesztelésre, hogy halljam is a különbségeket sztereó láncon. :B

Volumio-ra esetleg raktál RT kernelt? ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2825) contaxg válasza Patice (#2824) üzenetére


contaxg
veterán

Nálam gyári van..nem tettem semmit rá utólag...de nem RT van rajta alapból???

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2826) Patice válasza contaxg (#2825) üzenetére


Patice
Topikgazda

:N

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2827) arn


arn
félisten

van mar pi3ra normalisan mukodo distrib?
usbrol hasznalnam, a pi2nel is jobban bejott, mint a pifi spdif outja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2828) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

AURALiC ARIES MINI hálózati audio lejátszó teszt

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2829) contaxg válasza Mezga Aladár (#2828) üzenetére


contaxg
veterán

Ennél finomabban nem is mondhatták volna, hogy ha teheted használj külső DAC-ot.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2830) Mezga Aladár válasza contaxg (#2829) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az a megjegyzés a high-end kitételre vonatkozott. :) Egy erős audiofill láncban teljesen jó a saját dac.
A teszt eszközök ennél magasabb szinten voltak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2831) Patice válasza contaxg (#2829) üzenetére


Patice
Topikgazda

Írtam, hogy árban ott van a mini, mint a mostani felállásom és kb. hangban is. Ha elegem lenne a fejlesztgetésből, szoftveres, hardveres próbálkozásokból, akkor egy mini nekem elég lenne.

De jelenleg nincs elegem a próbálkozásokból. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2832) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Sziasztok!

A Raspberry Pi topikjában ajánlották, hogy kérjem ki a tanácsotokat mielőtt beruháznék egy Marantz NA8005 hálózati médialejátszóra. Spotifyról és néha NAS-ról szeretnék streamelni. Jelenleg egy Apt-x-es Bluetooth DAC-om van amivel szépen fogalmazva sem vagyok megelégedve. A lenti rendszer színvonalából adódóan teljesen kézenfekvő, hogy ehhez már nem elég egy mezei 20e-forintos DAC. A kérdésem az lenne, hogy érdemes a témával foglalkozni és a jelenlegi Pi 3-hoz venni pl egy ilyen DAC-ot [link] vagy felesleg is erőlködnöm? Nyilván nem egy ligában játszanak, de mivel úgy sem Spofiyon és NAS-ról hallgatom a minőségi zenéket, hanem SACD-ről így lehet, hogy inkább cost savinges megoldást választanám. Feltéve ha minimális befektetés mellett jobb hangminőséget tudok elérni mint a jelenlegi (szerintem nem lesz nehéz :D )

A rendszerem:
Erőlködő: Marantz PM 15-S2
Hangsugárzó: Focal Electra 1038 BE
Kábel: Hydra Sound Titan II Mk1

Szerk.: Milyen DAC-ot ajánlanátok hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#2833) envagyok válasza Cool Face (#2832) üzenetére


envagyok
veterán

[link] vagy [link]

[ Módosította: Tamoo ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2834) Patice válasza Cool Face (#2832) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ilyen rendszerrel komolyabb DAC után nézelődnék. Lehet, hogy az a kínai is jó lesz hangban, csak annak még kéne doboz, táp (!), kapcsolók vezetékek ("a körítés), amit ha megveszel, akkor kb. ugyan ott lennél, mint egy jó gyári DAC-kal, amit akár használtan is levadászhatsz.

A jel, a forrás meg mehet egy Pi-ről is akár. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2835) Cool Face válasza Patice (#2834) üzenetére


Cool Face
aktív tag

envagyok: Köszi, csekkolom

Patice: Ez most biztos nagyon zavaros lesz, de jelenleg a médialejátszómat (filmekre) és a DAC-omat (zenékre) szeretném lecserélni, de az igazat megvallva annyira sok opció van hálózati médialejátszóra és ilyen rendszerekre, hogy komolyan belefájdul a fejem mire valamit is eldöntök. Pl. kezdjük ott, hogy filmekre és nas-ra(lehet ez zene vagy film) kinéztem egy Oppot, ami sztereóban is szépen szól és ott van képminőségben is, viszont nem streamel spotify-t, .Akkor mondom, hogy ha már van Pi-m kötök rá egy dacot ami jó lesz spotify-ra. Ez még még mindig félmegoldás ha olcsón akarom kihozni, hiszen itt van a jelenleg is az olcsó apt-x-es. Ha veszek egy drága DAC-ot plusz Oppo akkor már nem jobban megéri még egy szintet feljebb lépni ami már tudja ezeket? Nem mintha már az Oppo is olyan olcsó lenne... Bocsi, hogy a 1st world problem gondjaimmal traktállak, de tényleg nyomasztó tud lenni, hogy nem haladok 1-ről a 2-re :DDD

Ezek után milyen jó gyári DAC-ot ajánlanál? :D

(#2836) Mezga Aladár válasza envagyok (#2833) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Legközelebb légyszíves, a link gombot használni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2837) s4tch válasza Mezga Aladár (#2836) üzenetére


s4tch
veterán

Mobil nézetben nincs link gomb...

(#2838) Patice válasza Cool Face (#2835) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem zavaros, nagyon is meg tudom érteni, hogy az ember el tud veszni ebben a "bőségben" és tapasztalatok híján nem tudsz dönteni, hogy melyik lenne a jobb választás.

Én ketté választanám a filmes és zenei forrást és akkor egy jó DAC mehet mindkettő mögé.

Nem tudom mennyire vagy HTPC párti, de kb. 100.000-ből simán kihozol egy olyan gépet, ami csuklóból hozza az Oppo képét, csak foglalkozni kell vele.

Pi-d már van, az zenei forrásnak jó lesz, pl. Volumio-val megy a Spotify is, többit a DAC intézné.

Ezek után tenném fel a kérdést, hogy akkor mennyi maradna DAC-ra, ha nem kerülnének olyan sokba a források?

Ha jól számolom, akkor olyan 3-4 kiló? Abból azért már lehet jó DAC-ot venni. Mondjuk az Audio-GD háza táján szétnézhetsz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2839) Cool Face válasza Patice (#2838) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Nézegettem a HTPC-ket is mikor kerestem a webszerverem alapját. Gondoltam már én is arra, hogy gépen oldom meg a filmek lejátszását. Viszont számolgatva DAC-al többe jönne is ki mint egy Oppo 103D vagy régebbi model használtan. A véleményeket olvasva jobbára mindenki elégedett a sztereo teljesítményével. A kérdés itt csak az, hogy megéri-e a plusz ráfordított összeget mind ezt a Spotify miatt.

A gondom az, hogy nem vagyok tisztába az árakkal így nem tudom, hogy HTPC+DAC komboval jobban járnék-e mint egy Oppoval. Mind zene mind film terén plusz pénztárca. :N

A volumiot ahogy néztem egy külön Linux disztribúció. Rasbian alá nincs hasonló? A bibi csak az, hogy azt használok Trasmmiterrel, DLNA, samab, cloudserver stbnek. Erre a célra is vettem inkább rasberryt mert a HTPC fogyasztását sokalltam 24/7-be és amint írtam jóval többe is jött volna ki a rendszer.

(#2840) Patice


Patice
Topikgazda

Tegnap elkezdtem újrarakni a gépemen az egyes partíciókat, hogy működjön a Voyage MPD a HTPC-n, de miért is ne alapon ki akarom próbálni az AP Linuxot, persze multiboot környezetben, nem úgy ahogy a honlapján ajánlják. Rákerestem itt a fórumban és megcsináltam a két pendrive-ot, csak valamiért a Redo backup nem akar rendesen bootolni a Braswell-es gépemen. Az asztalin OK.

BIOS-ban kéne valamit állítanom?

A pendrive-ról elindul a Telepítő (live linux), de amikor az indításra nyomok, akkor a végén nem a recovery menű jön, hanem egy ubuntu12-es prompt.

Valakinek ötlet?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2841) Mezga Aladár válasza Patice (#2840) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Esetleg merevlemez kezelésnél, ahci átkapcsolni compatibily módra?
Ssd ki asztaliba betesz, telepítést ott megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2842) Patice válasza Mezga Aladár (#2841) üzenetére


Patice
Topikgazda

Asztali gépemen is AHCI-ben van két SSD is és ott működött. Amúgy az SSD-t is kivettem és úgy formáztam meg a partíciókat előre és utána már csak választanom kellett, hogy melyikre mit akarok rakni. :))

Most kicsit áttérek a Voyage MPD-re, az már fent van, csak be kell konfigolni. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2843) Polllen


Polllen
nagyúr

Hali!

Windows 10-zel mik a tapasztalatok? Hangban megközelít már egy real-time kerneles linux disztrót? Holnap lenne időm telepíteni, de kb. ez lenne az egyetlen okom.:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2844) Patice válasza Polllen (#2843) üzenetére


Patice
Topikgazda

Épp most raktam újra az egész HTPC-met, Win10 is friss, UbuntuServer + EGL-es Kodi és Voyage MPD ment rá, most épp az Ubuntu Servert konfigolom, aztán a Voyage.

Win10-re eddig csak a Kodi-t raktam fel. Fidelizer 7.0 készleten, JRiver-t akarom még kipróbálni Foobar2000 mellett, csak működjön már végre a Voyage MPD is és akkor tudok összehasonlítást csinálni. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2845) Polllen válasza Patice (#2844) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jól jönne:) Voyage mpd-t ki akartam próbálni live penről, de alapértelmezetten nincs wi-fi. Ezt megoldom, erre csak két soundcard-t tud kezelni. Az USB-re már azt mondja, cannot bla-bla. Jó hát tiltsuk le az inteles cuccokat... Blacklist, de ugyanúgy betölti. Itt kikapcsoltam. Marad az ubuntu studio, az legalább működik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2846) Dorian válasza Patice (#2844) üzenetére


Dorian
félisten

AP Linux nem merült fel?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2847) PuMbA válasza Patice (#2844) üzenetére


PuMbA
titán

Win10 + Fidelizer + Foobar jó választás, nekem is az van :) Kíváncsi vagyok az eredményekre, csak ne felejtsd el a Fidelizer ajánlása alapján beállítani a Foobar-t :)

[ Szerkesztve ]

(#2848) Patice válasza Polllen (#2845) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát a pendrive verzió sajnos nem mindig működik jól, ezért ajánlott a telepítés natívan és úgy korrekt képet kap az ember. Engem csak a kockán elért eredmények miatt érdekel a PC-s verzió, amúgy nem biztos, hogy szarakodnék vele.

Node tegnap éjszaka/hajnalban még rávettem magam a Star Wars VII után, hogy megpróbáljam felrakni a Win10 és Ubuntu Server mellé a Voyage MPD-t. Mivel a Voyage telepítője nem tud partícionálni, csak formázni (az egész meghajtót) ezért előkészítettem egy partíciót neki, amit gépen kívül először Ext4-re formáztam, de kiderült, hogy ezzel nem megy, így az újrarakás kapcsán újra formáztam Ext2-re.

Erre felment ugyan a Voyage, de furcsán, mert csak a lényeg, az MPD nem volt telepítve, se az alsa, de szerencsére Debian repókból ez pikpak megvolt, függőségeket felraktam még mellé, frissítettem a rendszert, + a Mézga Aladár által leírt beállítást végigcsináltam (fstab módosítás, mpd.conf szerkesztés) és végre működik. :)

A bibi csak az, hogy HDMI-n nem sikerült hangot kicsikarni belőle, de USB-n probléma nélkül zenél. A HDMI azért nem megy, mert a HTPC-mben lévő N3150-es lapon 3 digitális videó kimenet van: Diplay Port, DVI és HDMI. Ezek linux alatt mind ugyan azt a hardverazonosítós kapják (hw:0,0), és még nem jártam utána, hogy hogyan lehetne valahogy megkülönböztetni őket, mert mindegyiket HDMI-nek írja (HDMI 0,1,2) és az Ubuntu Serveres Kodi-n a HDMI 2 az effektív HDMI kimenet.

Aladár esetleg ötlet? :U :B

Ja, és milyen a hangja? Fa**a, hozza a kockás Voyage MuBox szintjét csuklóból. :D
És még meg sem néztem, hogy a szokásos trükkök (folyamat priorizálás, többmagos rendszerben az mpd egyik maghoz rendelése, cron + adatbázis mentés, stb.) alkalmazva vannak-e, de még elleszek ma este ezzel.

+ Egy Volumio felületet lehet megpróbálok rárakni, mert az alap Meshlium sem megy (mert nincs telepítve szvsz.) és akkor böngészőből lehetne simogatni (most MPDroid-dal vezérlem telefonról).

Szóval én ajánlom a natív telepítéses próbát! :K

(#2846) Dorian:

Lásd: (#2840). Ezek után feladtam a próbálkozást. Lehet majd megpróbálom egy külön hdd-re felrakni és akkor nem szívok a multiboot-tal. Aladár véleménye alapján nem olyan nagy durranás, (neki elhiszem, próbálta) így lehet nem is fektetek bele több energiát. Bár a zenés/filmes rendszer egyben csábító, ugyan ezt lehet megcsinálom az Ubuntu Server-en is. :DDD Múltkor arra is felment repóból az MPD és szépen elvolt a háttérben, sőt Kodi filmlejátszás közben simán ment a zene USB-n, akár DSD on-the-fly átkódolással PCM-be. :K :C Viszont itt a real-time kernelt bukom, nem tudom, hogy van-e olyan friss RT kernel, ami a Kodinak is jó. Ennek majd még utána járok.

(#2847) PuMbA:

Ki fogom próbálni, csak eddig nem desktop módon használtam a HTPC-met és utána kell néznem a telefonos vezérlésnek. + Win10-re akarok még tolni egy JRiver-t is. Állítólag jó a hangja meg a képe is, csak szoknom kell az árát. :B Linuxos licensz lenne a legolcsóbb, azt még lehet be is vállalom majd egyszer.

És ahogy látom van már ARM procis cuccokra is JRiver. ;] Debian alapokon lehet elindulok a kockával.

Kíváncsi leszek az összevetésre, hogy a Voyage-hoz képest mit tud a Win10.

Ui.: Még két napig lehet nálam hallgatózni. Locsolkodás után az ajánlat véget ér.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2849) Mezga Aladár válasza Patice (#2848) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ki kellene próbálni vagy egy teljesen külön lemez/pen, vagy először végigcsinálni a voyage telepítését, utána átméretezni a partíciót és mellé a többit.
Az h., az mpd, stb nincs telepítve valamilyen hibára utal.
Nézd meg az mpd -V parancs milyen verziót ír.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2850) Patice válasza Mezga Aladár (#2849) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK, majd megnézem, de mondom, most működik, csak nem HDMI kimeneten.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.