Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Toobee


Toobee
veterán

Na, ma kipróbáltam a 2 PC-s JPlay-es lejátszást. Egyik gép HDPlex Asus Q87T alaplappal, i3 4130T-vel (a másik gépben is ez van), 2x2 GB RAM, meg egy 64 GB-os M.Sata SSD-n a rendszer. Mindkettő tiszta Win10 telepítést Fidelizerrel, JPlay+JRiver. A másik gép egy gagyi házzal, aktív hűtéssel szerelt GIGABYTE GA-B85N lapos 2x4 GB RAM-mal szerelt, 120-as M.Sata-s gép. Praktikussági okokból és időhiányból a most vásárolt NAS-t nem vontam be a képbe, bár a zenénél nem is fogom. Szóval a régi gépemen voltak a zenék, az volt a "főgép", amiről elindítottam a zenéket. A másik gépből ment a HA Tablába a delej, alaplapi USB-n (készül a kártya). Táp egy BQ 300w s7, a másik gépnek meg egy Dell töltő. Úgy csináltam, hogy mindkét gépen futott a JRiver, azon is amelyik csak a vezérelt PC volt, 1-1 perceket hallgattam bele a kedvenceimbe. Ha nagyon sasoltam, akkor hallottam különbséget, de egy vakteszten szinte biztos, hogy elbuknék. Nem írom le teljesen ezt a lejátszási módot, de a rendszerem jelenlegi felbontása kevés ahhoz, hogy kiaknázza az ebben rejlő lehetőségeket.

https://barbieripnk.hu/

(#2702) Mezga Aladár válasza Toobee (#2701) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A micro kevés volt?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2703) Toobee válasza Mezga Aladár (#2702) üzenetére


Toobee
veterán

Inkább a PC-kre gondolok. Teljesen alap mindkettő táp és órajel ügyileg is sőt, USB kártya sincs bennük. A többivel nem hinném, hogy komoly gond lenne (Tabla-Project Dac Box RS (gyári lin. táppal + EAT csövekkel) + Rotel RSP-1098 + RMB-1095)

https://barbieripnk.hu/

(#2704) envagyok


envagyok
veterán

Ehhez mit szóltok?
Elég ígéretesnek tűnik, és árban sem sok:
http://www.suptronics.com/Xseries/x400.html

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2705) Polllen válasza schawo (#2700) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az jó hír!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2706) Mezga Aladár válasza Toobee (#2703) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha elkészült a pc, letesztelhetnéd az x86 voyage mpd-vel is. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2707) Toobee válasza Mezga Aladár (#2706) üzenetére


Toobee
veterán

Mire megjonnek a motyok ebayrol...HDPlex PSU-t meg nem is lehet rendelni, nem tudom mikor lehet ujra. Tulspirazva nem lesz, 5 tapkor meg hasonlok. Csak egy nagy toroid lesz benne a Plex PSU-nak, meg egy 3,3 a clock-nak es egy 5 V-os.

https://barbieripnk.hu/

(#2708) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap este teszteltem egy kicsit a Pi3-at. Azt próbálgattam, hogy mi az ami elindul rajta, és mi az ami nem. Egyedül az openelec ami megy, a volumio, rune, moodeaudio, stb. meg se nyekken. Csak a szivárvány kocka, azonkívül semmi. De az openelec (?) sem tökéletes, mert a Pi3 egy DIGI+ kártyával olyan hangokat ad ki optikán, mintha űrháború menne a háttérben, és ezt le sem lehet lőni, csak ha kikapcsolom a kütyüt. A digi+ kártyával nincs baj, a Pi2-n tökéletesen működik. Úgyhogy most szépen várunk a fejlesztőkre. :D

(#2709) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Most kipróbáltam a DAC+ kártyát is openelec alatt, és az tökéletesen működik!

(#2710) Alabástrom válasza t.zolka (#2708) üzenetére


Alabástrom
senior tag

A Volumio.org-on a fórumon olyasmit olvastam, hogy a jelenlegi 1.55-ös Volumio-t valószínűleg nem fogják átírni Pi3-ra, hanem majd csak a 2-est... :O :O :O
Remélem ezt nem gondolják komolyan, vagy ha igen, akkor nagyon hamar kijön a 2-es. (Én is Pi3-at tervezek venni, de a fene sem akar hónapokat várni...)

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#2711) Alabástrom válasza t.zolka (#2709) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Nah, az lesz a legszebb, ha a Digi + kártya nem lesz kompatibilis a Pi3-al... :W

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#2712) schawo


schawo
titán

Zenelejátszó építése, a kiváló hangzásért Level ∞: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2713) liszi70 válasza schawo (#2712) üzenetére


liszi70
nagyúr

Aztakurva........ kerestem, hogy vajon fake-e, de szerintem nem az. Ez b@szott jó! :C

(#2714) Alabástrom válasza schawo (#2712) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ezanemsemmi!!! A srác szerintem már éjjel-nappal ezt a dallamot hallja, annyit dogozhatott/gyakorolhatott rajta. :DD

Azt láttátok, hogy a video két napja van fent, és 3millióan nézték meg? :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#2715) beef válasza Alabástrom (#2710) üzenetére


beef
őstag

Volumio2-t 2015 júniusban hírezték ki, február elején jött beta1, most beta4. Ha tartják az idei tempót akár hamar kész is lehet.

(#2716) tsilver válasza beef (#2715) üzenetére


tsilver
aktív tag

az supi lesz ha addig kell várnia Pi3 tulajknak

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#2717) tsilver válasza tsilver (#2716) üzenetére


tsilver
aktív tag

egy kis értelmezési segédletet kérnék, mert egyáltalán nem értem, Ha adott egy Pi+ DAC (IQ, Berry) akkor ha media lejátszásra szeretném hallgatni a Pi analóg vagy HDMI kimenete akkor "összeveszik" a DAC kimenetével vagy párhuzamosan a két rendszer tökéletesen működik. Ugyanez a kérdés ha nem DAC hanem AMP+ verziók vannak rajta?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#2718) Mezga Aladár válasza tsilver (#2717) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Párhuzamosan nem megy 2 kimenet. Max ha olyan dac van rajta aminek van analóg kimenete.
Ez a volumiora vonatkozik. Esetleg ha manuálisan konfigurálsz akkor talán elérhető(mpd.conf) Van olyan disztró (voyage mubox) ahol definiálhatsz több kimenetet, de az pi-re nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2719) tsilver válasza Mezga Aladár (#2718) üzenetére


tsilver
aktív tag

hát ne jó hír, akkor 2db-t kellene venni igazság szerint. A terv az volt, hogy nappal zene este Kodi, de hát szétszedni nem lehet naponta

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#2720) Mezga Aladár válasza tsilver (#2719) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

X86 gépen ez kivitelezhető, dual boot, voyage, kodi. Sajnos viszont drágább mint egy pi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2721) Primary92


Primary92
senior tag

Van előnye a Pi 2 B-nek a B+-hoz képest a zenehallgatás szempontjából? Volumio megy rá.

(#2722) envagyok válasza Primary92 (#2721) üzenetére


envagyok
veterán

Lassabb

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2723) Primary92 válasza envagyok (#2722) üzenetére


Primary92
senior tag

Ezt hol lehet észre venni? Induláskor, egy szám betöltésekor, lassú válaszidő? Csak zenére lenne céleszköz.

(#2724) contaxg válasza Primary92 (#2723) üzenetére


contaxg
veterán

Valószínűleg mozizásnál Kodival. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2725) Primary92 válasza contaxg (#2724) üzenetére


Primary92
senior tag

A mozi egyelőre tabu, mert kellene egy tisztességes megjelenítő eszköz előbb. Zenére raknék össze egy céleszközt (monokróm LCD, pár kezelőszerv, lan). FLAC lejátszás lesz a fő feladata, abból is max. 96 kHz/24 bit felbontással.

(#2726) Mezga Aladár válasza Primary92 (#2725) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

monokróm LCD

Ez minek?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2727) Primary92 válasza Mezga Aladár (#2726) üzenetére


Primary92
senior tag

Kiírni a szám címét meg hasonlók. Ilyen kis 64x256 pixeles kijelző, de lehet, hogy karakteres lesz.

(#2728) contaxg válasza Primary92 (#2727) üzenetére


contaxg
veterán

Hány méterről fogod nézni?
Nekem be van téve az egész a kütyük mögé...nem kell azt nézegetni... :N

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2729) Primary92 válasza contaxg (#2728) üzenetére


Primary92
senior tag

Még képlékeny a dolog, de egy 5,8"-os kijelző már elég jól látható. De majd kiderül, első körben úgy is csak deszka modell lesz.

(#2730) robi-k


robi-k
őstag

Srácok, ha valaki tervez venni egy új PI 3-ast, akkor szóljon. Gondolkodok azon, hogy építek egy kis média (zene) lejátszó készüléket PI3-as alapon, PI3->I2S->DAC felépítésben.

(#2731) Patice válasza robi-k (#2730) üzenetére


Patice
Topikgazda

t.zolka (#2708) pár hsz.-el ezelőtt már írt is tapasztalatokat a Pi3-ról. Még igen friss fecske. Még várni kell kicsit, hogy legyen rá adaptált rendszer. :K

Amúgy hajrá! HifiBerry? Vagy saját építés DAC esetében?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2732) robi-k válasza Patice (#2731) üzenetére


robi-k
őstag

Saját építésű DAC-ban gondolkodom, multibit (R2R) chipekre.

(#2733) contaxg válasza robi-k (#2730) üzenetére


contaxg
veterán

én tervezek, de ameddig nincs rendes szoftver rá addig várok...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2734) robi-k válasza contaxg (#2733) üzenetére


robi-k
őstag

Szóljál, ha elszánod magad a vásárlásra, lehet, hogy csatlakozom :)

Amúgy az ötletet a PI felhasználásra ez a francia kütyü adta: Audiophonics RaspDAC Network player Raspberry Pi 2.0 SPDIF. Helyette alkalmaza a PI3-ast kapunk (jó, még csak elméletben) egy jó, WiFi+BT képes forráskészüléket, ami párosítva pl. ezzel a DAC-kal igazán érdekes lehet ;)

[ Szerkesztve ]

(#2735) Primary92


Primary92
senior tag

Egyelőre csak gyűjtöm az információkat, de hogyan lehet a volumioból legegyszerűbben kinyerni az aktuálisan játszott szám adatait?

(#2736) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Egy kis vitaindító!
Contaxg, linkelteted volna. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2737) Patice válasza Mezga Aladár (#2736) üzenetére


Patice
Topikgazda

Rune képes eszköz hiányában most éppen nem tudom kipróbálni, de Voyage MuBox-szal össze fogom ereszteni. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2738) Mezga Aladár válasza Patice (#2737) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tedd azt is hozzá h., egy/két elég komoly dac lesz a popsijukba dugva. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2739) Alabástrom válasza Mezga Aladár (#2736) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Vajon ha az Auralic Aries Mini-t csatlakoztatták volna koaxxal a Pi-t pedig USB-vel, akkor is ugyanez ett volna a véleményük? :B

Lehet, hogy ezzel csak a DAC két bemenetét hasonlították össze...

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#2740) Patice válasza Mezga Aladár (#2738) üzenetére


Patice
Topikgazda

Bladelius vs. Aries Mini beépített DAC-ja... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2741) Mezga Aladár válasza Alabástrom (#2739) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egy jó usb bemenet nagyon jól tud szólni.
(#2740) Patice Ügy is, de a mini nagy erénye h., van usb kimenete is! Tehát csak futómként mit muzsikál a arm-es mini cuccokhoz képest. Ennyi pénzért nagyon ott kellene lennie a kocka+bladi nyakán.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2742) Patice válasza Mezga Aladár (#2741) üzenetére


Patice
Topikgazda

Na cseszhetjük. Aries nem ismeri fel a Bladit...

Kockán viszont sikerült elérnem, hogy kikapcs után is megmaradjon az adatbázis Voyage MuBox-szal. :C

Marad a teszt úgy, hogy Auralic Aries Mini + saját DAC (Sabre) vs. Kocka Voyage MuBox + Bladelius USB DAC( Wolfson).

Aztán mindkét oldal megkapja a maga tuning tápját.... ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2743) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Egy fogós kérdés.
A voyage-mpd, nfs szerverre csatlakozik induláskor. Ha a szerver nem elérhető(kikapcsolt állapot)
akkor sem a bekapcsolás sem a kikapcsolás nem megy. Megáll és addig amíg nem kapcsolom be a szervert, megáll a boot vagy kikapcs. Sambán nincs ilyen gond.

192.168.10.50:/volume1/Zene /mnt/Szerver nfs rw,noatime,rsize=8192,wsize=8192 0 0
Fstab parancs. Esetleg ha van valakinek ötlete. :F

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2744) Honkydoo válasza Mezga Aladár (#2743) üzenetére


Honkydoo
őstag

Lehet ez megoldja a problémádat.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2745) Smiley válasza Mezga Aladár (#2743) üzenetére


Smiley
őstag

Probald ki a "nofail" kapcsolot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#2746) Mezga Aladár válasza Smiley (#2745) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

és (#2744) Honkydoo

A timeo=xx és a nofail hatástalan. Úgy tűnik, ki kell próbálnom az autofs telepítését/használatát.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2747) Smiley válasza Mezga Aladár (#2746) üzenetére


Smiley
őstag

Ott akkor valami nagyon el van kefelve, depend-el valami a boot soran arra mount point-ra?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#2748) Mezga Aladár válasza Smiley (#2747) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha arra gondolsz h., valami függés van-e, nincs. Csak a zenéket tartalmazó mappát csatolja. Gugliban rákeresve eléggé általános probléma..

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2749) Smiley válasza Mezga Aladár (#2748) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor meg 1 tippem, van egy olyan kapcsolo hogy retry=0

The number of minutes that the mount(8) command retries an NFS mount operation in the foreground or background before giving up. If this option is not specified, the default value for foreground mounts is 2 minutes, and the default value for background mounts is 10000 minutes (80 minutes shy of one week). If a value of zero is specified, the mount(8) command exits immediately after the first failure.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#2750) Mezga Aladár válasza Smiley (#2749) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

192.168.10.50:/volume1/Zene /mnt/Szerver nfs rw,noatime,rsize=8192,wsize=8192,retry=0 0 0

Így gondoltad? Mindjárt próbálom.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.