Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) liszi70 válasza Polllen (#3600) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezzel összességében egyet tudok érteni, de azért részletezem:

"Nem csak a hallásunknál van ez így, sok másban is így működünk."

Pontosan.

"a legegyszerűbb, ha valaki nem elméleteket gyárt, hanem kipróbálja és leellenőrzi maga az eredményt."

Egyetértek, és ha ez így működne, és gyakorlat lenne, akkor nagyon sok posztom meg sem születne. :D De a helyesen felállított tézisedből az a bizonyos "leellenőrzés", a gyakorlatban nagyon-nagyon sok esetben nem történik meg. :)

"nem elzárkózni tőle egy "ha költök rá úgyis jobbnak hallom" jelmondattal"

Értem, de szerintem nem jellemző a "kipróbálástól elzárkózás" emiatt. Elzárkózást inkább azoktól érzek, akik nem tudják vagy akarják megérteni és elfogadni az alapvetést a hallásunk összetettségéről és a pszichés faktor jelentőségéről. :)

(#3602) liszi70 válasza Polllen (#3600) üzenetére


liszi70
nagyúr

bocs, kétszer ment

[ Szerkesztve ]

(#3603) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Skacok !

Nem látom, hogy aki foobart használ mint én, RAM-disc-ről játssza le a zenét, vagy sem. Nálam egyértelműen jobb RAM-ból, ezért ajánlanám a figyelmetekbe, ezt sem lenne célszerű kihagyni.

Lánc: NAS-WIN10-Foobar (Ramdisc!!!)-Fidelizer-FIIOE10K-Klotz madzag-JBL-LSR305 sóágyon;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3604) Polllen válasza alphamooncam (#3603) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Nálam úgy van beállítva, h ramból játssza le a zenét.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3605) Patice


Patice
Topikgazda

Hagytam járódni az iPowert 3-4 napig folyamatosan, hogy legyen benne pár óra bejáródás. :D

Tegnap tudtam csinálni pár oda-vissza kört a gyári táp vs. iPower között. Igyekeztem figyelni a különbségekre és lehetőleg józanul ítélkezni, bár tudom, ezt nem lehet 100% kizárni.

Összességében kicsi a különbség a két táp között hangban, de nálam most van olyan teszt cucc, amit elég jó felbontásúnak tartok ahhoz, hogy meg tudja mutatni a különbségeket. Kisebb felbontású láncban nagy valószínűséggel ezek a különbségek nem lennének szerintem.

A lánc: Focal Electra 906, Nordost Heimdall 2 hangfalkábelek, Norma Revo IPA-140 erősítő IsoTek Evo3 Optimum tápkábellel, TEAC UD-503 DAC, Nordost Heimdall 2 RCA kábellel bekötve. Forrás a kocka volt Voyage MuBox-szal, AudioQuest Carbon USB kábellel.

Tapasztalatok: ez a táp ugye aktív zajszűrővel leviszi a tápzajt elég alacsony szintre és a hangi változások ehhez köthetőek. Az alacsonyabb zajszint miatt tisztább a hangkép, és így ugye több részlet tűnik elő, ami a gyári táppal is megvan, de nem annyira kifejezett, mint ezzel a táppal. Talán ez az az eset, amikor azt szokták mondani, hogy nagyon jó lesz vele a mikrodinamika. Mivel alacsonyabb a zajszint, így az apróbb részletek is megvannak, mert csendesebb lesz a "háttér". Makrodinamikában nem igazán hallottam változást, inkább a zajszint csökkenés miatt lett kifejezettebb minden.

Általános megfigyelésem, hogy finomít a hangon, élethűbbek a hangszerek, főleg az olyan zenéken vettem észre, ahol sok az "ide-oda" mászkáló effekt, vagy ami eddig az egyik hangszórón kívülről jobbra szólalt meg, az még egy kicsit jobbra és előre tevődött.

A hangfalak előtt is élőbb lett a tér, miközben a mélysége nem változott. Bizonyos zenéknél már-már egész 3D-s hatást véltem fölfedezni. :))

Ha a költségviszonyokat nézem: a kocka árának (~100€) kb. a felébe került az iPower (~49€), így nekem megérte a hangi változás a befektetést, még ha a különbség nem is olyan nagy.

De ez is relatív, hogy ki mekkorának éli meg ezt a különbséget. Meg ugye rendszerfüggő is.

Számomra ad annyi pluszt a zenehallgatásban az iPower, hogy ajánlani merjem másoknak is, de csak megfelelő felbontású lánchoz!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3606) Polllen válasza Patice (#3605) üzenetére


Polllen
nagyúr

De fáj a szívem egy olyan TEAC-re. :)

Köszi a beszámolót. Bladival is majd hallgasd meg, a TEAC azért igencsak a többszöröse, ott már elvárnám, hogy a bemenetre ne legyen annyira kényes.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3607) Patice válasza Polllen (#3606) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem kényes a bemenetre, csak megmutatja mit tud a bemenetre kötött forrás. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3608) s4tch válasza Patice (#3605) üzenetére


s4tch
veterán

"Norma Revo IPA-140, TEAC UD-503 DAC"

Fapfapfapfapfap :DDD

(#3609) Polllen válasza Patice (#3607) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amíg forrás oldali tápcserét hallod, nálam érzékeny. Persze tudom, állom, hogy ne legyen. De nem mindegy mennyire az.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3610) Tibiajax válasza Patice (#3605) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

elég jó kis teszt cucc.....

(#3611) tsilver válasza Patice (#3605) üzenetére


tsilver
aktív tag

végül is honnan rendelted? magyar vagy külföldi forgalmazó?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3612) Patice válasza tsilver (#3611) üzenetére


Patice
Topikgazda

A magyar forgalmazó egyszerűen annyit írt a megkeresésemre, hogy "egy darabot nem fog rendelni". Ennyit az ügyfélbarát hozzáállásról.

Németországból hozta be egy ismerősöm. De németből lehet hazai szállítással is rendelni. iFi honlapján fent vannak a márkakereskedők és a honlapjaik linkje. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3613) Polllen válasza Patice (#3612) üzenetére


Polllen
nagyúr

És már ingyenes a szállítás az amazon.de-ről.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3614) Polllen


Polllen
nagyúr

Időközben nálam osmc került az rpi3-ra és teljesen rendben hangügyileg. Semleges, nem színezős tiszta hang.

Ha tudok dual boot-t összehozni usb-ről akkor összehallgatom moode-dal, de nem érzem szükségét osmc mellett mókolni mással. Egyelőre.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3615) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Rátaláltam erre a topikra, elkezdtem kicsit érdeklődni és visszaolvastam elég sokat.
Nekem egy olyan variáció kellene, hogy legyen egy NAS (gondoltam Raspberry-re is, de szerintem egy Remux filmnél nem lenne elég erős), illetve egy szintén Raspberry+Hifiberry DAC+ zenelejátszónak. Egy Denon AVR 2113-ra lenne kötve. Jelenleg egy HP8760W notebook-ot használok, de szerintem mint munkagép egyben nem a legmegfelelőbb zenehallgatásra.

NAS-nak milyen házi megoldás lenne jó, amire rá lehet dugni USB-n egy 1TB-os külső merevlemezt, illetve elbírna egy BDRemux-szal?

A lejátszó mennyire lenne előrelépés, ha dedikáltan csak ezt a feladatot látná el? Jó lenne, ha tudnék SACD-t is hallgatni. Ilyen esetben, ha több csatornás, akkor a HDMI-vel még megoldható a többcsatornás hang kiküldése az erősítőnek? Vagy ha ilyen elvárásaim vannak, akkor mi lehet még jó lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#3616) Patice válasza tibi970307 (#3615) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nas-nak is elmegy a Málna, meg lejátszónak is. Archphile rendszerrel le tudsz játszani vele SACD-t is.
Én lehet inkább gyári NAS-t néznék, Zyxel-ből van 30 alatt is konyhakész megoldás.
Lejátszónak akár mehetne egy Odroid C2 is. :K De ez csak az én véleményem.

Banana Pi sata csatival még akár jobb is lenne NAS-nak.

A laptophoz képest szerintem biztosan előrelépés lesz hangban.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3617) tibi970307 válasza Patice (#3616) üzenetére


tibi970307
tag

Köszönöm a választ, sokat segített! Így legalább már tudom, hogy merre is érdemes elindulni.

Gyári NAS-t azért nem szeretnék, mert nekem felesleges a sok belső HDD hely, mivel csak egy külső HDD-m van, ami bőven elég is. Ha ezen még elfut egy torrent kliens, akkor teljesen elégedett vagyok. Az Odroid viszont nagyon jó cuccnak tűnik. A Gigabites port és a sok USB kifejezetten jól jönne, így akár még filmre is jó alternatíva lehetne, ha tudná a HD Audio Bitstream-et.

(#3618) Patice válasza tibi970307 (#3617) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mivel az Odroid C2 Amlogic S905-ös cucc, ezért LibreELEC is pakolható rá (portolták erre is), amivel akár egy kalap alatt megoldható a film és a zene is és még zenén így is előrébb lehetsz, mint a lapossal. Persze szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3619) tibi970307 válasza Patice (#3618) üzenetére


tibi970307
tag

Így viszont egyenesen tökéletes lenne, mivel jelenleg is Kodi-t használok és már megszoktam.Befogok szerezni egy ilyen Odroid-ot. Köszönöm a segítséget! :R

(#3620) Polllen


Polllen
nagyúr

Megérkezett ali-ról a Pifi Digi + v1.0-s i2s -> spdif átalakító rpi-hez (4-5k között van az ára). Lényegében egy hifiberry digi másolat.

Összehallgattam a win 10-s pc-vel, ott usb-ről ment a dac, itt coax-ról. Rpi-ről tisztább a hang és erőteljesebbek a mélyek, de nincs eget rengető különbség. Ami tetszik, hogy rpi-nél így a tápcsere már kevésbé hallható ki és a pc meg maradhat usb-n.

Menet közben majd biztos meghallom az apróbb különbségeket is, de egy így első benyomás alapján azt mondom, hogy akinek kell egy olcsó transzport, annak simán ajánlott. Rpi-n moode-t használtam, ez is marad, mert végül az osmc hangja nem jött be.

Rpi saját usb-vel nem hallgattam össze, de ami feltűnt, hogy wifi-n néha veszteségmentes zene meg-meg akadt, ha a dac usb-n lógott. Azt hittem a routerrel van gond, mert elég sok kütyü lóg rajta, de most ezzel a legdurvább 24-bit 192khz-s anyagnál sincs röccenés.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3621) Polllen válasza Polllen (#3620) üzenetére


Polllen
nagyúr

Illetve még annyi, hogy a drágább spdif átalakítókon van saját óra, szóval simán megérheti egy drágább is, de nálam most csak az azonos szint volt megcélozva, hogy legyen spdif forrás is az usb mellett.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3622) Patice válasza Polllen (#3620) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszönjük az infót! :R Várjuk majd az "összehallgatás" eredményét, még ha sejtem is, hogy melyik lesz jobb. Én az Audiophonics kártyájára csorgattam a nyálamat, de jelenleg nem fér bele a költségvetésembe (pláne, hogy Allo Klai kompatibilis..). :D

Más:
Nemrég összeállt az épített NAS-om OMV3.0-val és ráraktam az összes zenémet (3x3TB :DDD ) és próbáltam "megetetni" a kockán futó Voyage MuBox-szal, de többször belefagyott az adatbázis frissítésbe, vagy nem tudta végigcsinálni. Hasonló eredményre jutottam a HTPC-re rakott Voyage MPD-vel is (0.9.5-ös verzió), aminek majdnem teljesen sikerült teljesen végignyálazni, csak újraindítás után elfelejti az egészet.
Hasonló a helyzet a kockán is, holott eddig ezzel nem volt gondja.

Arra gondoltam, hogy lehet, hogy az adatbázis túl nagy lesz ennyi zenétől és egyszerűen nem fér a két gép memóriájába, mielőtt ki tudnák írni SD kártyára, SSD-re? Erős kétségeim vannak, de nem tudok rá más magyarázatot adni. Vagy hiányozhat mindkét esetben a Linuxnak a swap? (HTPC-n a 4 GB RAM és SSD mellé úgy gondoltam nem kell a Linuxoknak swap.)

Van esetleg ötletetek? :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3623) Polllen válasza Patice (#3622) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ma meg is ejtettem az rpi3 usb vs i2s-> coax spdif összehasonlítást. Az i2s jobb. Kicsit melegebb, tisztább, részletesebb és precízebb a hang. Jobban bejön így.

Usb-ről is jó, de fél óra spdif-ről hallgatás után váltottam usb-re és csak pilláztam, hogy ez most mi...Természetesen ugyanazzal a playlist-tel hallgattam őket, a zene a pc-ről ment foobar upnp controller-rel.

Amúgy a különbség nem nagy a rendszerek között. Ha simán nekiállok váltogatni, hallható, de nem az a hűha. Viszont ha hallgatom az egyiket 5-10 percet, majd így váltok, jobban feltűnik.

Egyelőre lezártnak is tekintem az rpi3 tesztelgetést, a tapasztalataim:

- a tápra nagyon kényes, power bank vagy jobb táp erősen ajánlott hozzá (power bank-kel azért macerás, figyelni kell, hogy fel legyen töltve, cserébe nem 15k, mint egy ifi töltő)
- az usb része nem rossz, de klotz usb kábellel használva egy 4-5k-s pifi digi v1.0 is egy alap kácsa kábellel jobban szól minden téren, megéri így használni
- az én egyéni rangsorom jelenleg: pc win10-zel, foobar, usb-ről -> rpi3, moode, usb-ről -> rpi3, moode, pifi digi

Fidelizer-rel vagy oprendszer cserével a pc-n lehet javítani és be lehet fogni az rpi-t normál táppal is. Paneltáppal lehet még jobb is lenne a pc.

Hang és költség tekintetében is egy sima pc (j1900, athlon 5350) és egy rpi normális táppal, i2s kártyával hasonló árkategóriába esik (30-35k) szóval azért nincsenek csodák. Én egyelőre maradok pc párti, mert bár nagyobb, erősebb és univerzálisabb.

Az adatbázis építéssel kapcsolatban szerintem valami szoftveres bug lesz, 4GB ram-mal nem kellene ettől elhánynia magát.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3624) Patice válasza Polllen (#3623) üzenetére


Patice
Topikgazda

Valami ilyesmire számítottam. :)) Köszönöm a beszámolót mindenki nevében! :R

Én épp akkor olvastam a hsz.-edet, amikor épp Pi-ről ment a muzsika, RuneAudio-val. Gondoltam összeeresztem a Pi-t iFi táppal és az új szerverrel. RA-nak nem volt gondja az adatbázissal, igaz úgy 3 órájába telt, de megcsinálta. :D Most épp mentem lefelé az SD kártya képét.

Ezek alapján arra tudok csak következtetni, hogy az adatbázis méret miatti hiba Voyage MPD/Voyage MuBox bug lesz. :(((

Más:

Volumio 2 update:

Málnára van Dec. 12-es kiadás (2.041)
X86/x64-re Nov. 20-as van ég mindig (2.030)
+ Cubox-i-re is megjelent végre! Nov.18-as - nem is figyeltem eddig (2.029) :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3625) Polllen válasza Patice (#3624) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én nem számítottam arra, hogy ez a klón ennyire jól teljesít. Illetve a denon da-300-s dac-mról az a vélemény, hogy coax és usb hasonlóan jó... Ez alapján szerintem nem...

A moode óta nem érdekel a volumio. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3626) Primary92


Primary92
senior tag

Építgetek egy hordozható hangcuccot, amibe tennék egy Pi Zero-t (van egy felhasználatlan itthon). A fő kérdés, hogy milyen rendszert tegyek rá. Legvégső esetben egy legelső verziójú Pi B van még, de azt inkább kerülném.

Webes felület mindenképpen kell.
MPD klienssel lehessen távirányítani. Igazából én szeretném egy saját programmal irányítani (alap vezérlések, aktuális szám adatai).
Elsősorban lokális háttértárról szeretnék lejátszani, esetleg nagyobb mókolás nélkül felismerjen egy pendrájvot.
Szeretném megoldani, hogy lehessen csatlakozni hozzá direktbe, mint hotspot, illetve tudjak egy helyi wlan hálózathoz csatlakozni, és úgy távirányítani.
Az sem lenne baj, ha lenne valami Chromecast-szerű megoldás, amivel egyszerűen lehet rá streamelni, de ez nem annyira fontos.

Én most úgy látom, hogy valami alap disztro kellene rá, hogy az egyéb pici alkalmazásaim is elfussanak könnyedén, egyszerűen; és erre kellene telepíteni valami szoftvert (Modipy?). Ha valami célrendszer használnék (pl.: Volumio), akkor mennyire ütköznék falakba? SSH, sorosport kezelés lenne elsősorban.

(#3627) Polllen


Polllen
nagyúr

Daphile - USB vs Moode - coax
0-1

A daphile nagyon analitikusnak hat a másik mellett.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3628) pip válasza Polllen (#3623) üzenetére


pip
aktív tag

kosz, ez nagyon hasznos volt. Jomagam egy j1900 + paneltap asztali geprol hallgatom a zenet, SSD-n tarolva, USB-n keresztul (MSII+), de nagyon piszkalta a fantaziamat az RPi. Ezek utan nem veszem meg, a win8-->win10 valtast viszont meglepem, mert mindenki a win10 hangjara eskuszik.

(#3629) Polllen válasza pip (#3628) üzenetére


Polllen
nagyúr

A win upgrade mindenképpen ajánlott.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3630) tsilver


tsilver
aktív tag

moode player
1. melyik kernelt használjátok PI-hez a standard vagy az advance-t?
2. nincs valami egyszerűbb 1 kattintásos módja a playlista törlésnek, mint pl. a Rune-ben.

A Rune-hez képest kicsit mintha teresebben, könnyedebben szólna, de minden mély magas ugyan ott van :)

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3631) Polllen válasza tsilver (#3630) üzenetére


Polllen
nagyúr

A playlist-t én úgy szoktam, nagy ritkán, hogy új számnál play & clear.

Amúgy most nézem, hogy 2.7-t használok, most 3.1-nél tartanak. Ebben egy fajta kernel van. Frissítést nem is enged, uh telepíthetek újra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3632) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Szoftveres oldalon mókolgatok mostanában (az nem kerül pénzbe :D). Van egy kis szerverem (CuBox-i4Pro) mindenfélével, többek között MiniDLNA is fut rajta, a nappaliban arról nézzük a filmeket. Most feldobtam egy MinimServert, a zenepécére pedig az upmpdcli-t (TIDAL-lal, csak hogy azt is próbálgassam). Az érdekelne, hogy aki már többféle szerver/kliens programot kipróbált, tapasztalt valamit hangilag köztük? Funkcionalitásban, kényelemben persze lehetnek eltérések, de egyébként? Mert lehetőség az van: Roon, UPnP, DLNA, NFS, Samba... Tudom, én is tesztelhetnék :), fogok is majd, csak kíváncsi vagyok, más tapasztalt-e valami eltérést.

[ Szerkesztve ]

(#3633) Patice válasza Ereshkigal (#3632) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem pozitív tapasztalataim vannak Minimserver + BubbkleUPnP-vel, hangban nem jobb, mint az NFS kockán (mivel ugye ugyan úgy az MPD-n megy át a hang), de más hálózati eszköz, hálózati lejátszó esetén azért észleltem különbségeket.

Pl. saját HTPC-mnek is más hangja van Voyage MPD-vel, Ubuntu Server + Kodi 17-tel, meg Win10 + Kodi17-tel is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3634) Ereshkigal válasza Patice (#3633) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:R
Igen, más OS (és lejátszó progi) az hangban hozhat markáns változásokat. Az eredményeidre is emlékszem.
Azt megkérdezhetem, mik voltak azok a más hálózati eszközök, ahol érzékeltél különbséget? Arra tudok első körben gondolni, hogy esetleg azok gyengébb hardverrel bírnak, és nem mindegy, milyen protokoll szerint kapják/dolgozzák fel az adatot, így magasabb számításigény esett romolhat a hangminőség. Egy erősebb SBC-n vagy egy PC-n viszont már nincs különbség. De ez pusztán csak elmélkedés, lehet hülyeség.
Mindenesetre nem akarok két szervert futtatni ugyanarra a feladatra, így lehet maradok a minidlna-nál (sajna a Minim nem tud videót streamelni).

[ Szerkesztve ]

(#3635) Polllen válasza Ereshkigal (#3632) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amit én próbáltam és ez alapján az én rangsorom:

Windows 10 + Foobar upnp -> Windows 10 + minim -> daphile

A HW minden esetben ugyanaz volt. Az, hogy a daphile és egyéb Logitech média server között van-e különbség, nem tudom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3636) Ereshkigal válasza Polllen (#3635) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Mármint a daphile volt a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#3637) Polllen válasza Ereshkigal (#3636) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen.

A lejátszó a egy rpi3 + pifi digi + moode volt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3638) Patice válasza Ereshkigal (#3634) üzenetére


Patice
Topikgazda

Auralic Aries Mini, Yamaha mini-hifi MusicCast-tal, Cambridge Audio CXN, Popcor Hour A500Pro, TEAC NT-503 és most Hegel HD30. :D

Amúgy több DLNA szerver nem nagy cucc egy gépen, még a Cubox i4-en sem. Szerintem nyugodtan mehet rajta párhuzamosan a miniDLNA, meg a Minimserver is.
Az épített szerveremen is OMV-t használok, ami a pluginként felrakható miniDLNA-val osztja a videókat, zenére meg a külön felrakott Minimserver-t használom. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3639) Ereshkigal válasza Patice (#3638) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hú, akkor tévedtem, nem a hardverrel volt "gond". :DDD :B :B

Lehet tényleg ez lesz egyelőre: a MiniDLNA-nál leredukálom az adatbázist csak videókra, a Minimserver meg marad audióra.
Persze, bírja a kocka: torrent+samba+ftp+upnp+dlna+tűzfal mellett is bőven 300 MB memória alatt van a fogyasztása lejátszás közben, a magokat is csak alig rángatják a process-ek.
A Voyage linuxos zenepécémből meg akkor kikerül a háttértár, a rendszer is jó ideje már pendrive-ról megy.

[ Szerkesztve ]

(#3640) Patice válasza Ereshkigal (#3639) üzenetére


Patice
Topikgazda

"...a MiniDLNA-nál leredukálom az adatbázist csak videókra, a Minimserver meg marad audióra."

Ennyi. Én is így állítottam be.

Nálam a kétmagos kocka az épített szerveren lévő zenemennyiségemet nem tudta "megemészteni". :DDD De inkább (L)user error lesz az, mert ugyan úgy NFS-sel próbáltam meg fölcsatolni a megosztásokat, ami sikerült is, meg a jogosultság beállítása is, akkor fagyott mindig le, amikor az adatbázis frissítésre rányomtam. Nem volt még időm kinyomozni, hogy mi nem tetszett neki az egészben, de majd még teszek pár próbát.
Azóta Voyage MuBox-ot külső eSATA-s HDD-vel tudtam életre kelteni, ami amúgy jobb hangú is picivel, mint az NFS, lehet majd ez lesz a kocka sorsa, vagy akár rárakhatom erre én is a Minimserver-t és kész.

Közeli terv nálam: úgy döntöttem belevágok a Roon tesztidőszakba, a szerver és a kocka adott hozzá, kíváncsi vagyok nagyon a RAAT protokoll előnyére (ha van). :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3641) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Lehet nem idevaló a kérdés,de hátha tud valaki mondani erre valamit.
Van egy jó pár válogatás lemezem flac-ba.
A totalcommander egy track-nek lát egy lemezt,viszont mikor a foobar-ral megnyitom hozza külön a számokat.
Van valami olyan program,amivel szét tudom vágni a számokat,hogy a nekem nem tetszőket szelektálni tudjam?
Valaki csinált már hasonlót?

(#3642) Polllen válasza ctrlaltdel13 (#3641) üzenetére


Polllen
nagyúr

Foobar-ral is meg tudod csinálni. Kijelölöd a számokat, jobb klikk, convert és ott add meg, h flac legyen.
(Ha más programmal csinálod, ugyanúgy konvertálni fog egyet sajnos.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3643) ctrlaltdel13 válasza Polllen (#3642) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Most nem vagyok gépnél,ezért nem tudom a folyamatot csinálni.
Ez minőség romlást nem okoz? Ha jól értelmeztem akkor kérni fog egy mentés helyet és kész,onnantól mint különálló adathalmazt tudom kezelni?

(#3644) Patice válasza ctrlaltdel13 (#3643) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem nem okoz minőségromlást. A Foobar mellé én felraktam ilyen célból a FLAC frontendet, így a konvertálás előtt be lehet lőni minden paramétert, pl. hova mentse a létrehozott fájlokat (~ a forrásmappába), hogyan nevezze el a fájlokat, milyen külső kódoló alkalmazást használjon (~ flac.exe).

Géped számítási teljesítményétől függően végez a feladattal és kész.

Utána törölheted az eredetit és válogathatsz. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3645) ctrlaltdel13 válasza Patice (#3644) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Köszönöm a segítséget.

(#3646) Polllen válasza ctrlaltdel13 (#3643) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem okoz. Foobarban is ott van a paraméter beállítások.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3647) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok foobar beállításába tudtok segíteni? Próbálnám a wasapi az aiso és ks betenni,de a hivatalos oldalról
valami fbk2-be jön le,nem zip-be,és onnantól meg vagyok lőve. Az audioland oldalon láttam foobar beállítást,azt szeretném megcsinálni,hogy a windows mixerét ki tudjam hagyni a hang útjából.

(#3648) Ereshkigal válasza ctrlaltdel13 (#3647) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kétszer rákattintasz, így elindul a file. Leokézod, hogy települjön fel. A foobart újra kell indítani a végén, és már használható is a plugin.

[ Szerkesztve ]

(#3649) Polllen válasza ctrlaltdel13 (#3647) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Ahogy a kolléga írta, érdemes lehet simán duplán rákattintani és foobar-ral megnyitni, bár nálam ettől kifagy.

Foobar-n belülről:

[link]

Vagy csak egy képpel illusztrálva:

A wasapi-t nyugodtan leszedheted a foobar oldaláról, de asio-ból van már újabb. Ha a hangkártyádhoz van asio driver akkor használhatod asio-val, ha nincs, akkor maradj wasapi-nál, mert az asio4all csak egy wrapper.

Ideális esetben amúgy nincs különbség wasapi és asio között.

Illetve foobar 2000 topik.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3650) ctrlaltdel13 válasza Polllen (#3649) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Sikerült köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.