Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem szoktam youtube-ról zenét hallgatni windows alatt, mert szerintem elég gyengén szólt eddig.

Most viszont keresgéltem ezt-azt és egész tisztességesen szól. Ez most a win10 creators update, a firefox vagy a youtube érdeme? Vagy együtt?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3852) dgyuri0123 válasza Polllen (#3851) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha Win7-ről léptél, akkor szinte kizárólag a Win10-nek köszönheted. Szerintem.

"csak a zene van"

(#3853) Polllen válasza dgyuri0123 (#3852) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3854) dgyuri0123 válasza Polllen (#3853) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor? 8.1 dettó. :)

"csak a zene van"

(#3855) Polllen válasza dgyuri0123 (#3854) üzenetére


Polllen
nagyúr

Lassan 1 éve windows 10-t használok. Reméltem, hogy a win 10 jobb, mint az előd win topikokat ugorjuk, ki lett tárgyalva sokszor. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3856) dgyuri0123 válasza Polllen (#3855) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bocs hogy szóltam...

"csak a zene van"

(#3857) dunkel


dunkel
őstag

Van itt még aki PC-vel zenél?
AP Linuxból 1,5 év után most jelent meg új verzió a 4.0: [link]
Voyage MPD-ből is kinn van pár hónapja a v11 [link]. Hírt nem ért meg a weboldalukon, de létezik. (Ugyanitt a nightly is sűrűn frissül.)
Érik nagyon az új Daphile release is, fél év kihagyás után 3 béta is megjelent idén.

[ Szerkesztve ]

(#3858) Ereshkigal válasza dunkel (#3857) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sokan, csak nem követi mindenki napi szinten az eseményeket. A Voyage egyébként már volt említve. ;)
AP-t anno próbáltam, de hol látta a DAC-ot, hol nem. Olvastam, hogy másnál is szórakozott a Denonnal, így hagytam a fenébe.

A V4-nél írják: "Even I am totally against using wireless on AP-Linux, wireless configuration is now simplified. But don’t judge the sound with wireless devices enabled." :W Valaki magyarázza már meg nekem, miért sz.r a wifi.

[ Szerkesztve ]

(#3859) Satellite válasza Polllen (#3849) üzenetére


Satellite
tag

Ma meghozta a futár a Boss DAC-ot, - már csak a Pi3-at várom a Fasttech-től. Ha az is megérkezik, és meg is szólal, akkor majd írok a hangjáról.

(#3860) Polllen válasza Satellite (#3859) üzenetére


Polllen
nagyúr

Allo.com-ról vagy a volumio-n keresztül rendelted? Illetve EU vagy India?

Én 15-n rendeltem végül egyet a volumio oldalán, de még csak order confirmation-t sem küldtek... Ez alapján nem mondanám, hogy ajánlott a hely...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3861) Satellite válasza Polllen (#3860) üzenetére


Satellite
tag

A Volumio.com-on 14-én reg-eltem, (erről azonnal jött egy üdvözlő e-mail), majd a megrendelés/fizetés után azonnal jött a PayPal-os visszaigazolás, és vele egy időben a Volumio-tól is. 18-án adták föl Indiában, és küldték a tracking number-t is, - szóval én csak jót tudok róluk írni...

(#3862) Polllen válasza Satellite (#3861) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az megnyugtató, hogy akár tudnak jól is működni, de akkor az én megrendelésem elkeverték és futhatok utána. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3863) Satellite válasza Polllen (#3862) üzenetére


Satellite
tag

A reg-ről sem kaptál semmit? Szerintem küldd el nekik a megrendelő-leveled másolatát, és kérdezz rá, hogy mikor kapod meg a küldeményt. :F

(#3864) Patice válasza Satellite (#3863) üzenetére


Patice
Topikgazda

Most hétvégén (Vasárnap + Hétfő) lenne időm, helyem és még cuccom a Pi-tesztre.

Ki akar jönni (BP XVII. ker.)? :D

Priviben küldöm a további elérhetőségeimet.

Pl. a Boss DAC érdekelne, nekem van egy Pi 2-m hozzá, arra rá tudnánk cuppantani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3865) Satellite válasza Patice (#3864) üzenetére


Satellite
tag

Nagyon szívesen részt vennék egy meghallgatáson, de a mostani hosszú hétvégén egészen más hangokat fogok élvezni... :D
Majd priviben próbáljunk egy másik időpontot keresni!

(#3866) Polllen válasza Satellite (#3863) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én külön regeltem, arról volt info. De aztán más semmi. Reggel írtam nekik és az allo-nak egy levelet az order számmal, ami a paypal fizetésnél volt és délelőtt vissza is írtak, kaptam tracking számot, időben feladták, csak elfelejtettek értesíteni róla. Szóval homok került a gépezetbe, de az e-mail megkeresésre már szerencsére reagáltak.

Ma ért amúgy a helyi postára, uh holnap már a kezemben is lesz. Mondanám, hogy jellemező, hogy Franciaországból lassabban ért ide a cucc, mint neked Indiából, de inkább nem teszem.
Remélem a cuccal már nem lesz gondom.

Patice

Én lehet rád írok holnap-holnapután, mert esélyes, hogy ráérek. Az m-dac már nincs meg, így azt nem tudom vinni referencia pontnak, de egy pifi digi+-t igen rpi3-mal.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3867) Alu


Alu
senior tag

Üdv Urak!

Remélem jó helyen járok. Zenehallgatásra szánt hifi rendszerem szépen épülget, de szükségem lenne még néhány tapasztaltabb kolléga tanácsára, hogy végre célba érhessek.

A rendszer:
Pc -> Dac (na ez mondjuk még pont nincs. :U Itt a fórumon Denon DA300 -at ajánlották, szóval ez van tervben) -> Exposure 3010 -> Dali ikon 6

Mint sokan mások én is a Pc alapú lejátszás felé szeretnék elindulni. Jelenleg van egy asztali Pc -m, amit internetezésre, filmnézésre használok (paraméterek itt). Ebből szeretnék lejátszásra alkalmas gépet csinálni, viszont az op. rendszert és a rajta lévő adatokat szeretném megtartani. Arra gondoltam, hogy csinálnék/csináltatnék hozzá egy analóg tápot, ami remélhetőleg zajmentesebb lenne és vennék bele egy plusz ssd -t. Így megmaradhatna az eddigi Windows és külön ssd -n lehetne a zenés rendszer is. A proci hűtő jelenleg is passzívan üzemel, szóval azzal nem lenne probléma. Szerintetek így megfelelő lenne zenehallgatásra?

Másik kérdés: a hifis ssd -re milyen op. rendszert érdemes tenni? Kérlek nézzétek el, ha hülyeséget kérdezek, de nagyon amatőr vagyok a témában. A Téma összefoglalóját átolvasva én az Audiophile Linux vagy Daphile -re gondoltam. (ha egyáltalán ezek jók lennének nekem)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#3868) alphamooncam válasza Alu (#3867) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szia ! Én azt gondolnám, hogy zenéléshez egy olyan PC., ami általános op. rendszert, pl. windows-t futtat nem túl ideális, max. úgy maradhatna meg a win. hogy választani lehessen bootoláskor, hogy az induljon, vagy egy spec. erre kitalált médialejátszó, akár az említett Daphile.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3869) Polllen válasza Alu (#3867) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Mennyi lehet a gép fogyasztása?

Az elképzelés amúgy jó. Én csak daphile-t ismerem, az pl pendrive-ról betöltve kb ram-ból is elfut. Persze telepíthető is. Az AP linuxhoz viszont tuti kell külön meghajtó.
Izles alapján szóbajöhet még a volumio, voyage is.

alphamooncam

A Windows 10 ebből a szempontból sokat fejlődött. Ha azt használja, nem biztos, h érdemes a többi OS-sel mókolni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3870) alphamooncam válasza Polllen (#3869) üzenetére


alphamooncam
őstag

Tisztában vagyok a WIN10 képességeivel, azok mókolási lehetőségeivel, ezzel együtt mondtam amit mondtam.

Szvsz. nem való általános felhasználásra tervezett op.rendszer minőségi zenehallgatásra. Lásd pl. anno a windows szerverrel kapcsolatos kísérletek.

Nem mellesleg, én egy házba építve nem alkalmaznék semmilyen olyan eszközt, amit motor hajt pl. venti, merevlemez, bármi, ami változó elektromos teret és/vagy mechanikus rezgést gerjeszt, kelt stb.

Nekem pl. választani lehet induláskor melyik bootoljon, Daphile, vagy Openelec. Nincs rajta Win.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3871) Dorian válasza alphamooncam (#3870) üzenetére


Dorian
félisten

Teljesen jó, egyenrangú a Win 10 hangilag a mindenféle audiofil Linuxokkal, mindegyik kicsit más hangkarakterrel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3872) dgyuri0123 válasza alphamooncam (#3870) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Nem mellesleg, én egy házba építve nem alkalmaznék semmilyen olyan eszközt, amit motor hajt pl. venti, merevlemez, bármi, ami változó elektromos teret és/vagy mechanikus rezgést gerjeszt, kelt stb."

Akkor a CD lejátszó sem alkalmas zenehallgatásra. ;]

"csak a zene van"

(#3873) Polllen válasza alphamooncam (#3870) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én azt gondolom, hogy ki kell próbálni.

Nagy támogatója vagyok a linux alapú rendszereknek, azoknak is, amelyek dedikált lejátszónak készültek, de ettől még, amikor összehallgatom azonos vason a windows 10-zel őket, nem találok égbekiáltó különbséget.
Windows 7 és 8-nál jelentős előnye volt ezeknek a rendszereknek. Ez mostanság sokat csökkent.

Szvsz egyébként általános célra készült hw már eleve korlátozottan alkalmas célfeladatra. Szóval, ha sznobok vagyunk, legyünk rendesen azok, ne csak félig...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3874) alphamooncam válasza dgyuri0123 (#3872) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ki lehet fordítani amit mondtam, PC alapú zenehallgatásról volt szó. A CD lejátszó arra készült, vélhetően optimalizált futóművel. Egy PC-be készült pl.DVD olvasó meg nem zenehallgatásra lett kihegyezve, de nevezzetek sznobnak.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3875) alphamooncam válasza Polllen (#3873) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Szvsz egyébként általános célra készült hw már eleve korlátozottan alkalmas célfeladatra. Szóval, ha sznobok vagyunk, legyünk rendesen azok, ne csak félig..."

Teljesen egyetértek, ez egy kompromisszum, amit elfogadtam.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3876) Alu válasza Polllen (#3869) üzenetére


Alu
senior tag

Ez egy nagyon jó kérdés. :)

Ez az írás alapján, ha minden plafonon megy, akkor:
- cpu: 95w
- alaplap: ~60w
- ramok: ~12w
- hddk: ~20w
- ssdk: ~6w
- optikai meghajtó: ~30w
- de még számoljunk rá egy kicsit, ha telepakolom az usb portokat: ~30w
Összesen: ~253w Tudom ez nem pontos érték, de sajnos nincs otthon fogyasztás mérőm.
Egy toroid trafó hatásfoka kb. 90-95%, tehát egy 300 wattos trafó 270 wattos hasznos teljesítménye elvileg elég lenne.

Egyébként ezek a speciális operációs rendszerek támogatják a Tidalt vagy a Spotifyt? Erősen gondolkodok, hogy kipróbálom a Tidal prémium verzióját, ami elvileg sok szám esetében CD minőségben streamel. Esetleg valakinek van velük tapasztalata? Netes írásoknak nem igazán hiszek, főleg mert a nagy részükben fejhallgatóval és telefonnal hasonlították össze őket. Hdtracksen kicsit sokallom a ~20 dolláros árakat egy albumért, főleg mert azok szerencsétlenek közé tartozok, akiknek albumonként max 2-3 zeneszám jön be. Azokért meg fáj az a 20$...

(#3868) alphamooncam: Igen, úgy gondoltam, ahogy írtad. Külön ssd -n lenne a hifis operációs rendszer és bootoláskor lehetne kiválasztani, hogy melyik induljon.

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#3877) Polllen válasza Alu (#3876) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem értek az analóg tápokhoz, de nem lesz kicsit drága 300W-t előállítani így?

A Tidal és spotify is működik daphile-lel, van hozzá plugin.

A spotify 320-s OGG maximum, míg a Tidal flac, így minőségben ez utóbbi jobb. Én végül úgy döntöttem, hogy 1,5k vesztéseges streamre, a maradék 1,5k-t havonta félreteszem és veszek belőle veszteségmentes formátumban albumokat. 3-5k között be lehet szerezni. Így bármit tudok hallgatni, de a kedvenceket a legjobb minőségben.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3878) Alu válasza Polllen (#3877) üzenetére


Alu
senior tag

Nem tudom. 300w toroid trafó használtan kb 5k. Egy normális egyenirányító, puffer kondik és stabilizátor ick szerintem kb ugyan ennyi. Nyilván ha minőségibb alkatrészeket teszek bele az drágább. Ismerősöm ilyenekkel foglalkozik, majd rákérdezek. Egyébként azon is gondolkodtam, hogy csak az alaplap+procinak és a spec. op.rendszert tartalmazó háttértárnak adok analóg tápot, a többi vinyó és optikai meghajtó mehetne az atx -es tápról. Így elég lenne egy kb. 200 wattos analóg táp, bár nem tudom mennyire hallatszana vissza az atx táp zaja, ráadásul így már kezd elég mókolós lenni a dolog.

Tetszik a taktikád. :)
Daphile telepítésében tudnál majd segíteni esetleg?

Az előző hozzászólásomból lemaradt:

Win 7-et használok, szóval speciális op.rendszerben gondolkodok. Viszont annyi kényelmi funkciót szeretnék, hogy telefonról wifin keresztül tudjam vezérelni a rendszert (pl. váltani a számok/mappák között, indítani/megállítani a lehátszást). Ez AP Linux és Daphile esetében is megoldható?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#3879) dgyuri0123 válasza alphamooncam (#3874) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"A CD lejátszó arra készült, vélhetően optimalizált futóművel."

Ezt viccnek szántad? Láttál már átlagos olvasó mechanikát és futóművet? :) Egy legolcsóbb PC-s mechanikát képzelj el...általában. Persze vannak jobbak, nem mondom, de amúgy ki beszélt PC-s DVD olvasókról? Én HDD-ről beszéltem.

Semmit nem fordítok ki. A HDD sokkal pontosabban, gyorsabban és jóval kisebb kiolvasási hibával dolgozik, mint egy High End CD játszó olvasófeje, ahol "optikai rálátással" olvas a fej, ami rengeteg hibát eredményez. Akkor ott van még a CD lemez állapota, ami lehet karcos, félig-meddig elveszett pitekkel, amivel szinte semmit nem tud kezdeni a kiolvasó egység, hiszen a Pitek eltűnése, deformálódása az kémiai/mechanikus hiba/okozat. Mondjam még, hogy PC alapon ott a rengeteg lejátszó program, amivel még tovább lehet hangolni a rendszert, ami egy CD játszó esetében megint csak lehetetlen.. Végső soron, szerintem a "PC" alapú zenelejátszás, (a megannyi hibája ellenére is) sokkal életképesebb, mint egy CD lejátszó.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3880) Alu válasza Alu (#3878) üzenetére


Alu
senior tag

Beszéltem ismerősömmel: nem lehetetlen az ekkora teljesítményű analóg táp, de a trafót (a különböző feszültségek miatt) valószínű egyedileg kellene tekercseltetni, illetve a szabályozás részét is precízen kellene megtervezni. Futok még néhány kört a témában, de nem ígérek semmit.

Raspberry így egyszerűbbnek tűnik. Ha ebbe az irányába indulok melyiket ajánlanátok? Pi3 model B + RaspyPlay4 Dac vagy Pi3 model B + Cirrus Logic Audio Card? Ezekkel ha jól látom megúsznám a külső (Denon) dacot, hangminőségre mennyire vállalhatóak ezek a bővítő kártyák? Nagy különbség van köztük és egy külső usb -s dac között?
Esetleg szóba jöhet Pi 2 Model B is?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#3881) toroB86 válasza Alu (#3880) üzenetére


toroB86
csendes tag

szia,

én egy első generációs pi B-ről zenélek, (2 USB, 512 MB) moode-val, az mpd-hez van androidra app, amivel kéynelmesen lehet vezérelni telóról, plusz webfelület amivel gépről. AZ újabb változatoknak már okosabb,jobb az USB megoldása, de ha I2S kártyában gondolkodsz, akkor ez kb mindegy. Szóval simán jó a pi 2 :)

[ Szerkesztve ]

(#3882) Dorian válasza Alu (#3880) üzenetére


Dorian
félisten

Nyilván óriási hangminőségi különbség van egy ilyen olcsó kártya és egy normális külső DAC között.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3883) alphamooncam válasza dgyuri0123 (#3879) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ezt Te írtad: "Akkor a CD lejátszó sem alkalmas zenehallgatásra "

Erre válaszoltam amikor azt írtam, hogy egy különálló gép, hogyan írjam hogy megértsd CD lejátszó, amit arra terveztek, hogy zenét játsszon le, és ami nem azonos egy PC-be szerelhető CD-DVD-BD satöbbi olvasóval és nem ugyanazzal a mechanikával készült... Érdekes, más értette. Sokadszorra elolvasva a hozzászólásom azt gondolom, hogy a (LE)játszó tévesztett meg.

Következő hsz-od: "Én HDD-ről beszéltem." Én meg pont arról, hogy ne legyen egy házban a PC-vel. Legyen mondjuk egy NAS-ban.

Most akkor mi van?! Szvsz. nagyon elbeszélünk egymás mellett...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3884) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Nem mellesleg csak pár CD-m, DVD-m van, ami csak addig kellett, amíg be nem rippeltem róla az anyagot. HTPC-mben pedig semmi mozgó alkatrész sincs.

Talán nem véletlenül hangsúlyozzák a vezető hifi-audiophile-highend gyártók, hogy miket meg nem tesznek azért, hogy hogyan csökkentsék a nemkívánatos rezgéseket.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3885) dgyuri0123 válasza alphamooncam (#3883) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Még a legszarabb PC-ből is ki lehet csiholni elfogadható hangot.

Legyen egy átlagnál jobb dacod, az sok mindent rendbe tesz. Nem azt mondom, hogy ne lenne különbség PC és PC között...
Nem mellékesen azért, mert HDD van egy PC-ben, még nem lesz ordenáré hangja. Vagy te lennél annyira szűk látókörű, hogy csak szuperlatívuszokban tudsz gondolkodni ?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3886) Dorian válasza alphamooncam (#3884) üzenetére


Dorian
félisten

Elsősorban (meg másod- és sokadsorban sem) nem ez határozza meg a jó hangzást.
Igaz az én audio pécémben sincs HDD vagy ventilátor, de ez csak messze az után fontos, hogy legyen egy lineáris táp és egy jófajta USB kártya.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3887) Polllen válasza Alu (#3880) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én is használok pi-t zenére. Pi3 moode-dal és pifi digi+ kártyával. Ez egy spdif forrás. A pc-m usb portjához képest a denon ezt meghálálta, az m-dac kb semennyire. Ha visszakeresel a nevemre meg tudod nézni, hogy mit mivel teszteltem.

Külső dac vs rpi-re illeszthető dac-kal kapcsolatban egyelőre nincs releváns infonk. Olvasni róluk mindenfélét...
Holnapra lesz egy allo boss-m, ha minden igaz, uh majd megosztom a tapasztalataim. Elméletileg ez az egyik legjobb rpi-re ültethető megoldás jelenleg. Meglátjuk mire elég.

A daphile-nál csak abban tudok segíteni, hogyan telepítsd pendrive-ra, mert én onnan használtam mindig. Böngészőből vagy squeezebox app-pal hibátlanul irányítható.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3888) alphamooncam válasza dgyuri0123 (#3885) üzenetére


alphamooncam
őstag

Már nem először illetsz negatív jelzőkkel. Meghajlok mindentudásod előtt. Zárójelben: Semmi gond, elég jól viselem a kritikát, akik olvassák biztosan jól mulatnak.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3889) alphamooncam válasza Dorian (#3886) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szerintem ez alap dolog egy PC alapú lejátszásnál, nem értem miért nekem címezted, abszolút egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3890) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Valamit nem értek.

Miért történik meg oly sokszor, hogy itt lenézik a másikat.

Úgy látom itt teljes félreértés van a szándékot illetően, amikor valaki értéket kíván hozzátenni egy, mások által elhanyagolt tényezőnek. Ilyenkor a reakció a kioktatás, ok nélküli sértegetés.

P.S.: Akinek nem inge, ne vegye magára !

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3891) Dorian válasza alphamooncam (#3890) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem csak arra próbálták felhívni a figyelmedet, hogy az audiopc-szinten kívül is van létjogosultsága a PC-nek, mint forrásnak.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3892) alphamooncam válasza Dorian (#3891) üzenetére


alphamooncam
őstag

Én ezt valahogy nem így éltem meg.

Persze, értem én, de nem az lenne a cél hogy minél jobb hangot kapjunk?!

Hogy analógiával éljek, minek találták ki a hozzáértők - magamat nem sorolom ide - pl. pure directet, a lehető legrövidebb jelutakat, felesleges áramkörök kikerülését.

Ez a filozófia nálam azt jelenti, hogy ami nem szükséges az csak ront az eredményen.

Remélem érthető voltam,de ha nem, inkább kérdezz, az ítélkezést pedig hagyd azokra akiknek ez zsigerből megy.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3893) Dorian válasza alphamooncam (#3892) üzenetére


Dorian
félisten

A maximalizmus káros, frusztrációt okoz és feleslegesen sok erőforrást igényel.
A "minél jobb hang"-ot korlátozza az anyagi- és egyéb lehetőségek, az érdeklődés szintje, az igényesség mértéke és még egy csomó minden. Gyakran az is probléma lehet, hogy a pontos cél nincs megfogalmazva csak nyomják a hi-fi treadmillt, mert az "audionervosa" dolgozik. Keresik kutatják a hibákat, hogy igazolva legyen a rendszerfejlesztés. A végtelenségig lehet ezt folytatni, egy idő után biztosan nem egészséges.
Az ember vagy megreked hifizős - hibakereső módban, vagy végre nekiáll annak, ami az egész fejlesztés célja: a zenehallgatásnak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3894) Patice válasza Dorian (#3886) üzenetére


Patice
Topikgazda

Beszállok egy jófajtának számító (?) "Ping-Pong" V2 USB kártyával. :D
Eddig egész meggyőzően zenél. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3895) alphamooncam válasza Dorian (#3893) üzenetére


alphamooncam
őstag

??? Már megalkudtam az élettel, ha annyira maximalista lennék, már vélhetően nem lenne lakásom, meg kocsim, és PC helyett pl. egy [Ilyennel] nyomnám az ipart.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#3896) dgyuri0123 válasza Dorian (#3893) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pontosan erről van szó. Sok év után végre zenét is hallgatok.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3897) Polllen


Polllen
nagyúr

A moOde mikor lett fizetős? :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3898) Polllen válasza Polllen (#3897) üzenetére


Polllen
nagyúr

Időközben megtaláltam, Húsvét körül & ez az első elképzelése a fizetésről. Elég érdekes...

Major releases $10, maybe 2 of these a year. Updates, new kernels, bug fixes, minor feature adds, etc $0. Something like that.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3899) Warter válasza Polllen (#3898) üzenetére


Warter
őstag

Akartam irni, hogy honap eleje, de akkor megtalaltad.

Van egyebkent valakinek egy regebbi verzio amit fel tudna rakni valahova? Megnezem szivesen, hogy ez mibol all.

(#3900) Polllen válasza Warter (#3899) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most délután töröltem le a 3.1 image-t, mert hogy nem kompatibilis az allo boss-szal... :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.