Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Patice válasza contaxg (#2046) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem jobb, csak fapadosabb a Volumio-tól: Voyage MuBox. Kezdőknek nem ajánlom. :))

Vagy RuneAudio.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2052) dgyuri0123 válasza Mezga Aladár (#2050) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ennek örülök.

Ha meglesz a Pi2-m, majd kérek tanácsokat. :K

"csak a zene van"

(#2053) contaxg válasza Patice (#2051) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem a Volumio is fapados :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2054) Polllen válasza Mezga Aladár (#2035) üzenetére


Polllen
nagyúr

Adtam egy új esélyt a daphile-nek (korábban nem indult el) és azt kell mondjam, hogy nem rossz. Kellemesebb a hangja, mint az ubuntu studio-nak (abban alapértelmezetten low-latency kernel van)

Még Tidal-t is szépen kezeli:

Öröm az ürömben, hogy ha nincs netforgalom, lekapcsolja a wifi-t és az adaptert ki-be kell kapcsolni, hogy újra működjön. (Persze csak offline zenénél.) Ha indulásnál már csatlakoztatva van az xmos transzport, nem ismeri fel, ki kell húzni és újra bedugni, illetve a menü néha hajlamos sokat gondolkodni, mire cselekszik. Lehet csak a wifi a probléma (a távirányító az asztali gépem volt). Kicsit így körülményes.

Squeeze-vel korábban próbáltam a spotify-t és a deezer-t is, azok is szépen futottak, uh szerintem stream-re kifejezetten jó megoldás lehet.

Eddig gui-s linux-t csak ezek miatt használtam, kellett legalább egy böngésző.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2055) Mezga Aladár válasza Polllen (#2054) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

ha nincs netforgalom, lekapcsolja a wifi-t

Nézd meg a beállítás power pont alatt.

(#2052) dgyuri0123 Hajrá.

(#2051) Patice És ha ráhegeszted az rt kernelt?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2056) Patice válasza Mezga Aladár (#2055) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha átköltözünk az új kecóba és kb. véget ér az épített szerver projektem, és ha lesz min hallgatni a különbségeket, akkor kipróbálom. :D

Jelenleg a kis Genius-ok nem tudják nagyon mutatni a kis változásokat. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2057) contaxg


contaxg
veterán

Rasplex nem akarja az igazat, Az indításkor egy színes négyszögnél leáll a betöltés :O

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2058) Mezga Aladár válasza contaxg (#2057) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kis mohó, minden progit kipróbálsz?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2059) contaxg válasza Mezga Aladár (#2058) üzenetére


contaxg
veterán

Azt azért nem mondanám,. De a Kodi nem álmaim álma. Egyébként meg elég jól belaktam., úgy hogy most a dual bottal (Volumio+Kodi) fogok inkább foglalkozni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2060) Polllen válasza Mezga Aladár (#2055) üzenetére


Polllen
nagyúr

Végignéztem, de sajnos nem találtam semmi használható opciót.

Viszont mivel notiról fut, bekacsoltam a local UI-t és le van tudva.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2061) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Aki használt már Squeezebox Touch-ot, ha jól tudom usb-s eszközről is letudja játszani a zenéket.
Ilyenkor is van adatbázis vagy csak filemód, illetve kezel-e valamilyen hálózati fájlrendszert a cucc?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2062) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

A Voyage MPD-t Windows-os gép alól is lehet vezérelni valamivel? Lejátszási listák stb...

(#2063) Mezga Aladár válasza Tamoo (#2062) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Cantata, gmpc, linkek a téma összefoglalóban.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2064) Tamoo válasza Mezga Aladár (#2063) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:B Köszi! Elsiklottam fölötte, hogy ez is benne van.

(#2065) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Mostanában olvastam, hogy Kodi-ból nem lehet a HD hangokat kinyerni. Igaz ez?
Titkon volt egy olyan elképzelésem, hogy a Pi2 leválthatná a Med600-at, de ezek szerint ez megmarad elképzelésnek.

"csak a zene van"

(#2066) Patice válasza dgyuri0123 (#2065) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a Pi2-őt HDMi-vel kötnéd AVR-re, akkor a legfrissebb OpenELEC tudja dekódolni a TrueHD-t vagy DTS HD-MA-t: Link. Így az AVR megkapná PCM-ben. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2067) dgyuri0123 válasza Patice (#2066) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi.
Bocsánat, hogy Offolok kicsit, de itt sokan értenek a Kodihoz is szerintem. Bár a koncertfilm is a zenehallgatás része, nem? :D

És igen, HDMI-n menne az erősítőbe a jel, és én valódi, kódolatlan HD hangokat szeretnék, amit az erőlködőből szeretnék visszakapni. Akkor Kodi? Vagy csak nehéz a felfogásom. :B

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2068) Patice válasza dgyuri0123 (#2067) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha megvan már a Pi2, akkor csak még egy microSD kártyára van szükséged és kipróbálod az OpenELEC-et. :K

Aztán tudsz dönteni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2069) dgyuri0123 válasza Patice (#2068) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Oks. Köszönöm.

De én az vagyok, aki előbb kérdez, aztán vásárol. :D

Nem akkor akarok rinyálni, mikor ott áll a polcomon és rájövök, hogy nem is erre lett volna szükségem.

Lényeg, hogy legyen HD hang és ezek szerint van, úgy veszem ki a válaszodból.

"csak a zene van"

(#2070) envagyok válasza dgyuri0123 (#2069) üzenetére


envagyok
veterán

Bitstreamben nem, 7.1 pcm-ben pedig kiadja a hd-s hangokat.
Ráadásul lekonvertálja kisebb sampling rate -re.

Szóval azért nem tökéletes (még)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2071) contaxg válasza Patice (#2066) üzenetére


contaxg
veterán

HDMI-ről ritka vacak a hang, szemben akár az usb-vel ami köröket ver rá. Én ugyan nem próbáltam nagy felbontású felvételekkel, de a rendszer adott lehetőséget arra, hogy 192kHz-ig az USB-re tudjam küldeni a jelet és simán vált a filmek 48k-ja és a zenék 44.1k-ja között.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2072) dgyuri0123 válasza envagyok (#2070) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszönöm neked is.

Igaz, ez zenelejátszós topik, de azért summáznám az elhangzottakat: A med600-ast nem váltja ki, mint "médiapléjer", ez kiderült számomra. :N
Marad a zenelejátszási képessége, ami azért mégiscsak a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2073) envagyok válasza dgyuri0123 (#2072) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem jobb annál. (legalábbis számomra)
Mondjuk nekem központi dvb-s dvb-t szerverem van plusz nas, és az egyik kliens Rpi2. Ezt semmilyen más médialejátszó nem tudja ennyiért, a hangjával is meg vagyok elégedve (hd is) ha meg zenét akarok rajta hallgatni, beteszem a volumio-s sd kártyát

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2074) dgyuri0123 válasza envagyok (#2073) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyjából ugyanez lenne az igényem.

Volumio "miatt" mindenképpen megveszem, kérdés, hogy filmre mennyire válik be. Ha csak paraszthajszállal is jobb lesz a Med600-nál, akkor utóbbi megy a háztól.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#2075) contaxg


contaxg
veterán

Volumio RuneAudio :C

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2076) Mezga Aladár válasza contaxg (#2075) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Melyiknek jobb a hangja?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2077) contaxg válasza Mezga Aladár (#2076) üzenetére


contaxg
veterán

IIgen :)

Nem hiszem, hogy lenne óriási különbség a kettő között, de talán a Rune melegebb tónusú..talán.Viszont működik benne minden faszán,kisebb bénázás és szerintem szebb is.

A wlan USB-t azonnal kezelte, működik rendesen a rádió streamek kezelése és minden szempontból felhasználóbarátabb.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2078) liszi70 válasza contaxg (#2075) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez az a bizonyos Volumio 2? Ugyanúgy kell telepíteni a kockára, mint az eddigi Volumio-t?

(#2079) contaxg válasza liszi70 (#2078) üzenetére


contaxg
veterán

Nem az még erősen alfa állapotban leledzik.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2080) liszi70 válasza contaxg (#2079) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, csak megtévesztett, hogy áthúztad a Volumio-t. Azt hittem, új néven jelent meg.

És ezt a Rune Audio-t ugyanúgy kell telepíteni a kockára, mint a Volumio-t? A felület lényegi része, úgy látom megegyezik a Volumio-val.

(#2081) contaxg válasza liszi70 (#2080) üzenetére


contaxg
veterán

Aha..értem. Igen.felírod egy flash-re az image fájlt és bedugod. Nálam nagyjából kulcsrakész volt így.

Képzeljétek...a Volumio2 image fájlja egyébként 3.5GB-os!!! :Y :Y
- Rune 1,94GB
- Rasplex 292MB
- Openelec(Kodi) 252MB

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2082) Mezga Aladár válasza contaxg (#2081) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Voyage-mpd iso, 122MB.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2083) contaxg válasza Mezga Aladár (#2082) üzenetére


contaxg
veterán

Kezdődik :))

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2084) Patice válasza liszi70 (#2080) üzenetére


Patice
Topikgazda

RuneAudio jelenleg csak RPi-re van. Cuboxra még meg sem jelent.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2085) liszi70 válasza Patice (#2084) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, kösz, látom.
Még mindig megvan az a bosszantóság nálam a Volumio esetén, hogy kb. 15-20 perc tétlenség után elveszíti a megosztott mappákat, és újra fel kell ismertetni vele. Simán lehet, hogy ennek az ég világon semmi köze a Volumio-hoz és máshol kell keresni a hibát, de ezt akkor tudom meg, ha megnézem más oprendszerrel is. Emiatt az egyetlen apróság miatt gondolkozok a kipróbálásán, hangilag szerintem nincs már ezek között számomra releváns különbség.

[ Szerkesztve ]

(#2086) Patice válasza liszi70 (#2085) üzenetére


Patice
Topikgazda

A problémád szvsz. szerver oldali lesz (ami ha jól tudom Win alapú, nincs pl. energiatakarékosság bekapcsolva a lemezekre ami miatt lekapcsolja az egyes HDD-ket a gép és ezért nem lesz elérhető?)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2087) contaxg válasza Patice (#2086) üzenetére


contaxg
veterán

Ideje lesz építeni egy Pi2 alapú szervert is hamarosan... ;)
most néztem meg pár hete még 24Font volt Pi2 az Amazonon...röhejesen olcsó

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2088) Mezga Aladár válasza contaxg (#2083) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A voyage az telepítő, a rune/volumio pedig lemezkép. A 10-szeres különbség ebből adódik.

(#2085) liszi70: A tűzfalszabályoknál nézd meg, "inaktív kapcsolatok fenntartása" vagy valami hasonló.
A kliens biztos nem szakítja meg a kapcsolatot.

Patice abx placebo! ;]

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2089) contaxg válasza Mezga Aladár (#2088) üzenetére


contaxg
veterán

Nézhetjük a tömörített lemezképek méretét is :) Akkor is egyértelmű, hogy ismét elkezdődött egy egyszerű rendszer elböhömösítése

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2090) Mezga Aladár válasza contaxg (#2089) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

elböhömösítése :D

Remélhetőleg nem ez lesz az irány!
Ha terminált használsz akkor megnézheted a valódi foglalási méretet: "cfdisk", "df"

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2091) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Ezek közül a kis rendszerek közül melyik RT kerneles alapból? Csak a Voyage-MPD?

contaxg: Tudsz egy linket dobni, hogy honnan érdemes pi2-t rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#2092) Mezga Aladár válasza Tamoo (#2091) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak a Voyage-MPD?

Igen a 0.9.5 verziótól. Muboxra felrakható az rt kernel.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2093) contaxg válasza Tamoo (#2091) üzenetére


contaxg
veterán

Én innen vettem. de lehet, hogy van ennél jobb is.

Az itthoni beszerzés is jó szerintem, ha az Áfát meg tudod oldani. Én pl a házat lehet, hogy tőlük fogom megrendelni.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2094) liszi70


liszi70
nagyúr

Patice és Aladár : Köszi, ezeken már túl voltam akkoriban is, amikor először kérdeztem tőletek, hogy mi a fenétől lehet ez. Sem a tűzfal, sem a HDD-beállítások nem befolyásolják. Kikapcsolt tűzfalnál is ez van. Annak idején a router-topikban is feltettem a kérdést, nem-e ott van valami bibi.

(#2095) Polllen válasza contaxg (#2093) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mennyi jön rá a szállítással?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2096) contaxg válasza Polllen (#2095) üzenetére


contaxg
veterán

GBP 29.40+GBP 5.54 szóval ha az Áfát meg tudod oldani akkor szerintem egyáltalán nem éri meg onnan rendelni.Mi több mindent rendeltünk így a szállítási költség szinte nem is terhelte a vételárat és vmiért akkor olcsóbb is volt.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2097) Polllen válasza contaxg (#2096) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2098) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kéne. Szeretnék valami jobb analóg kimenetet a Pi2-re, szerintetek a HiFiBerry helyett, alternatívaként egy ilyen? Mennyire lehet ez hozzá képest "kínai"?

(#2099) simongab válasza t.zolka (#2098) üzenetére


simongab
senior tag

Viszonylag olcsó, ha biztos a működés a chip garantálja a jó hangzást...

(#2100) Tamoo válasza simongab (#2099) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"a chip garantálja a jó hangzást"
Ezt ne kezd már itt is! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.