Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Patice válasza Primary92 (#3100) üzenetére


Patice
Topikgazda

Class 4-essel nem voltak problémáim a sebességgel. Class 4 és 10 között sem éreztem semmilyen különbséget. --> A rendszer a gép memóriájából fut. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3102) tsilver


tsilver
aktív tag

Pi3 és SynoNAS-t (DSM6) szeretnék párosítani RuneAudioval de hiába adom meg a webes felületen a SMB vagy NFS-t, az útvonalat és a NAS-on az NFS hozzáférést nem látja a NAS-t. Ha jól emlékszem ugyanez volt a baj a Volumio-al is. Van valakinek ötlete, vagy parancssorból valahogy fel tudom mountolni?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3103) ZooLee válasza toroB86 (#3038) üzenetére


ZooLee
őstag

már elég régóta volumio-zok egy Raspberry Pi 1 Model B-n, egy Behringer UCA 222 DAC-cal. csak ez van ...
Ti melyik úton indulnátok el?

Szia / Sziasztok,

Már egy ideje olvasom a topicot (ill pár másikat is) és már én is építésben vagyok. Párhuzamosan egy PC-t és egy RPi-t építgetek, elsősorban az otthon "talált" anyagokból, aztán lépegetek előre.

Az RPi már működik nekem is Volumio-val igaz, csak alapkiépítésben (egyelőre, mert már jönnek hozzá a kiegészítők :) ) Sima kapcsolóüzemű táp, saját műanyag háza.

Szóval nekem is egy sima RPi B muzsikál, gondolkodtam a cserén, de csak akkor, ha majd a RPi lesz a gátja a továbblépésnek. Egyelőre nem az. DAC-ként nekem egy X-Fi HD volt, most egy Denon DA-300USB van, de az RPi ismert USB-gyengesége miatt nem vagyok biztos benne, hogy ez a legjobb megoldás. Ezért kipróbálásként rendeltem egy PiFi Digi-t, hogy Coax-on is kipróbáljam majd. Lassacskán meg kell, hogy érkezzen, majd jelentkezem. Van direkt DAC kártya is, nem tudom milyen minőségű, de pl a HifiBerry-s DAC Burr-Brown alapú, gondolom annyira rossz nem lehet...

Lináris tápot én építek, egy nagyon jó cikket találtam, ez alapján próbálok menni. Toroid trafót és fém műszerdobozt itthonról, bármely elektronikai áruházból tudsz rendelni, a regulátort a cikkben lévőt rendeltem meg, meg is érkezett, eléggé bizalomgerjesztő :) Ha lesz időm, akkor lassan össze is építem majd.

E mellett még van egy Adafruit GPIO-s LCD panelem, ezt is megpróbálom majd beépíteni, webrádióra nagyszerűen üzemelt MPD-vel, vagyis Volumio alá is megoldható lesz. Remélem :)

PC-s vonslon is mozgolódok, ott van egy régebbi Atomos integrált mini-ITX lapom, fel is ment rá az AP-Linux, de egyelőre bott után, mikor indítaná a grafikus felületet eldobja magát, resetel az egész cucc. :( Ide nem akarok egyelőre invesztálni, jó lenne kipróbálni majd az RPi ellen, és utána tovább menni.

Z.

[ Szerkesztve ]

(#3104) liszi70 válasza tsilver (#3102) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha jól emlékszem ugyanez volt a baj a Volumio-al is."

Hogy írtad be az elérési utat?

(#3105) Patice


Patice
Topikgazda

"Koczkázatos" DAC teszt. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3106) tsilver válasza liszi70 (#3104) üzenetére


tsilver
aktív tag

köszi megoldottam, a Guest felhasználót kellett engedélyezni,

[ Szerkesztve ]

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3107) s4tch válasza Patice (#3105) üzenetére


s4tch
veterán

Az a Norma Revo komoly cucc lehet...

(#3108) krechl válasza Honkydoo (#3097) üzenetére


krechl
csendes tag

Én ezt használom, de csak a cirrus kártya miatt.
Praktikus, hogy ha zenét akarok hallgatni, akkor az mpd-t indítom el, vagy a SqueezeAudioplayert, de ha filmet szeretnék nézni, akkor váltok kodira, nem kell kártyát cserélgetnem.

(#3109) Honkydoo válasza krechl (#3108) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi!
Mennyire lassítja be a pi-t ez a sok szolgáltatás?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3110) krechl válasza Honkydoo (#3109) üzenetére


krechl
csendes tag

A max2play csak egy felület, ahonnan vezérled, mikor, mire szeretnéd használni. Persze, futhat több alkalmazás is egyszerre, ha nem ugyanarra a hangkinetre vannak beállítva. Pl. ha a KODI HDMI-n küldi a hangot tv-re, vagy házimozi erősítőre, akkor simán futhat mellette az mpd, ha azt USB-n kötötted egy DAC-ra. Nem lasstják egymást. Ez nem windows :DD

(#3111) Honkydoo válasza krechl (#3110) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi!

Én azt tudom, hogy nem windows, de a pi erőforrásai + a memóriája korlátozottabb mint egy PC-nek, ezért kérdeztem. :K

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3112) krechl válasza Honkydoo (#3111) üzenetére


krechl
csendes tag

Ja! Úgy igazad lehet, ha tényleg egyszerre akarsz használni több alkalmazást. Én még nem próbáltam, de logikus. Én úgy értettem, hogy nem kell kilépned az egyikből, hogy elindítsd a másikat. :R

[ Szerkesztve ]

(#3113) tsilver válasza krechl (#3112) üzenetére


tsilver
aktív tag

itt is optimalizálva van a zenéhez a progi? Hangminőségben tudja a Volumio szintet?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#3114) Primary92


Primary92
senior tag

Contaxg-rol nem tud valaki valamit?

(#3115) Fandango válasza Primary92 (#3114) üzenetére


Fandango
veterán

Keresd a kezdő fotósok topikban, ott most rendszeresen jelen van.

(#3116) contaxg válasza Primary92 (#3114) üzenetére


contaxg
veterán

itt vagyok :)

(#3115) Fandango
hát most egy darabig nem :D
"Tessék megérteni, hogy az a téma nem a point 'n shoot típusú képek gyűjtőhelye." - szólt a moderátor :DDD

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3117) Fandango válasza contaxg (#3116) üzenetére


Fandango
veterán

Fentről leszólt a hang? :D

(#3118) contaxg válasza Fandango (#3117) üzenetére


contaxg
veterán

Nem tudtam felmérni az irányát :)) de szerintem nem maradok le semmiről.

Jelentem az Pi3 stabilabb mint a Pi2 volt. Hogy ez a Volumio2 miatt van vagy sem, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3119) Polllen válasza contaxg (#3118) üzenetére


Polllen
nagyúr

Forrásnak jobb, mint egy pc vagy squeezebox?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3120) contaxg válasza Polllen (#3119) üzenetére


contaxg
veterán

A SB pár éve feldobta a talpát, pécét egy ideje nem hallgatok, így nem tudom Összességében Pi2 az egyes Volumioval jobban tetszett. Mintha kevesebb lenne most a részlet és elkentebb lenne a hangja.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3121) Polllen válasza contaxg (#3120) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

Jó ideje tervezgetem, hogy ki kellene egy ilyen board-t próbálni, de valahogy a noti/asztali gép mellett nem visz rá a lélek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3122) contaxg válasza Polllen (#3121) üzenetére


contaxg
veterán

Célhardvereké a jövő. Egy notinak vagy egy asztali gépnek sokkal bonyolultabb és költségesebb a jó tápot biztosítani. Ez pedig a siker egyik kulcsa

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3123) Polllen válasza contaxg (#3122) üzenetére


Polllen
nagyúr

A notit mindig aksiról használom, 7-8 órát simán elfut róla.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3124) Patice válasza Polllen (#3123) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az állítólag tévhit, hogy az akksi MINDIG jobb lesz tápellátás szempontjából. Ott is tud ingadozni a feszültség, főleg amikor merül és a kapacitás vége felé közeledik...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3125) Mezga Aladár válasza Patice (#3124) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az egyen feszültségből inverterek állítják elő azt a több feszültség értéket, amire a notinak szüksége van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3126) contaxg válasza Mezga Aladár (#3125) üzenetére


contaxg
veterán

Jó kis nagyfrekis "zajgenerátorok" :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3127) Patice válasza Mezga Aladár (#3125) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az a baj, hogy még a kockában is 2-3 féle feszültség szint kell a működéshez. És ezt a bemenő 5V-ból a belső fesz. szabályozók "állítják elő", így a kockánál limitált egy kicsit a lineáris táp hatása.

De pl. az USB-s DAC-oknak jól jön a "közvetlen" "sima" 5V. :)) (Ezt minap tapasztaltam egy Hiface Evo Two-val és a hozzá való táppal, no meg Sbooster-rel.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3128) Mezga Aladár válasza Patice (#3127) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor agyaljunk egy kicsit. :))
Kocka+bladi+Sbooster, egyértelműen hallható volt a táp jótékony hatása.
Kocka+Wadia+Sbooster, egyértelműen nem hallottunk semmi változást.

Adott a kérdés miért?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3129) Patice válasza Mezga Aladár (#3128) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért mert a Bladi USB-s táplálású és a kockától kapja a tápot. És mivel az USB-n is 5V megy ki, ezért nagyon valószínűsítem, hogy a kocka 5V-os tápja közvetlenül táplálja az USB kijáratokat, ezért volt jó hatással a jobb táp a hangra.

Wadia-nak van saját tápja, ezért neki nincs szüksége az USB-s tápáramra, nem is csinál vele semmit.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3130) Ereshkigal válasza Mezga Aladár (#3128) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Mondjuk mert az egyikben igényesebben történik a tápfeszek előállítása?

Nézzük pl. a Denon DA-300USB-t, ami egy közkedvelt (legalábbis itt a fórumon) DAC:

"As for the power, the symmetrical voltages (+ 11V and -11V) coming from the switched mode power supply have their own LM7809 and LM7909 linear regulators which provide a regulated current of + or - 9V for the analogue part of the circuit. "

"The positive current of 11V also provides the necessary power for the logic circuits and the digital to analogue convertor, namely +5V with a LM7805 integrated regulator, which in turn feeds an AP1117-3.3 regulator which provides 3.3V."

Mindezt ugye a betáplált 15 V-ból állítja elő. Többen lin. tápra váltottak, pozitív javulásról számoltak be, de látszik, hogy ez magában nem minden.

[ Szerkesztve ]

(#3131) Mezga Aladár válasza Ereshkigal (#3130) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És Patice.
A lin. táp a kockára volt dugva. Tehát ennek függvényében nézd amit írtam. Hogy miért nem hallottunk változást? Lehet h., a mögé dugott lánc (olyan 5 m forint értékben) nem volt elég jó hangú hozzá, vagy a fülünk volt kevés (bocs Patice :D )? Vagy a wadia saját táp+galvanikus leválasztás ennyire jól dolgozik, és ezen a láncon nem hallottuk meg a tápcserét?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3132) Patice válasza Mezga Aladár (#3131) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor és ott a torkom volt begyulladva, nem a fülem. :DDD Te voltál a kontoll.

Wadia elég jól össze van rakva táp oldalról is. Te is ezt mondtad.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3133) Mezga Aladár válasza Patice (#3132) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hi, hi. Zavar, azt meghallom ha a konnektorba fordítva van a dugó, itt viszont semmit nem detektáltam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3134) Ear001 válasza s4tch (#3107) üzenetére


Ear001
addikt

Hááát.... ;)

(#3135) Mezga Aladár válasza Ear001 (#3134) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Na mond. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3136) Patice válasza Mezga Aladár (#3133) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem is kezdtük el forgatni a dugót. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3137) Mezga Aladár válasza Patice (#3136) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tényleg, ez hiba volt. :DD

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3138) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok! 30 ezerért milyen usb-spdif átalakítót ajánlanátok? Van valami tuti befutó ezen az árszinten? Használt ellen sincs kifogásom. Köszönöm szépen

(#3139) Mezga Aladár válasza tamasgal (#3138) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

hifsce two.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3140) tamasgal válasza Mezga Aladár (#3139) üzenetére


tamasgal
senior tag

Köszönöm szépen, van is avx-en 26 ért egy. Ez az ár korrekt érte?

(#3141) Mezga Aladár válasza tamasgal (#3140) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem igen

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3142) tamasgal válasza Mezga Aladár (#3141) üzenetére


tamasgal
senior tag

Köszönöm még egyszer, megkérdem az eladót, hogy otthon kipróbálható e és ha tetszik megveszem. Szuper vagy!

(#3143) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Srácok, nem tudja valaki, ha nem használom (ki kommentezem) a
audio_buffer_size "2048"
buffer_before_play "30%"

sorokat, akkor az mpd kliens milyen értékekkel fut? Van valami parancs ami megmutatja az éppen aktuális beállításukat?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3144) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Végre kiszedtem a fitpc2-böl a wifi kártyát. Az a vicces, nem tudom objektíven tesztelni, igen macerás a kártya ki/be rakása. :D Elfogadom h., biztos jobb, egy zajgenerátorral kevesebb.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3145) tamasgal válasza Mezga Aladár (#3139) üzenetére


tamasgal
senior tag

Sajnos nem jot össze a Hiface vásárlás, valahogy elbeszéltünk egymás mellet az eladóval!

Erről mi a véleményetek, most 24.000Ft-ért tudnék hozzá jutni kinából:

[link]

Köszönöm
Tomi

(#3146) Mathiask válasza tamasgal (#3145) üzenetére


Mathiask
senior tag

Én is keresek valami hasonlót.
Csak jobb lenne itthonról kipróbálható esetleg garis cuccot venni.
Amúgy hallottam már olyat hogy valaki rendelt hasonló(nem ezt hanem a nagyobb saját tápos cuccot 50k környékén) breeze audios cuccot és nem működött, utána ment a levelezés meg mondták hogy küldenek másikat. Végül nem tudom mi lett, de hetekig húzódott a story.

Nem igazán értem itthon miért nem kapni akár 50k környékén is valami normális USB-SPDIF átalakítót.
Egyedül talán a HiFace van, de azon nincs optikai kimenet, amit meg szeretnék.
Vagy van itthon is ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#3147) Polllen válasza tamasgal (#3145) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az xmos u8-ra eddig nem nagyon volt panasz. Ha jól látom ez az upgradelt verzió.

10k-ért van az alapváltozata doboz nélkül.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3148) tamasgal válasza Polllen (#3147) üzenetére


tamasgal
senior tag

Érdemes lehet azt az upgradelt verziót választani? Számit vajon valamenyit az órajel generátorok ilyen szintű pontossága?
Win10 vajon támogatja?
Köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

(#3149) Polllen válasza tamasgal (#3148) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sajnos nem hallottam még upgradelt verziót. Nekem még csak nem is U8-s xmos transzportom van. Viszont win 10 alatt tökéletesen működik.

Amúgy a dac-s topikban is most került elő a téma, [link]

Amire most én várok, az Bodz-tól az X-USB vélemény.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3150) tamasgal válasza Polllen (#3149) üzenetére


tamasgal
senior tag

Köszönöm ránézek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.