Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) dunkel válasza Patice (#4000) üzenetére


dunkel
őstag

Ha visszakötöm a kockát a lin helyére akkor eléggé összeesik. Úgy gondolom tehát, hogy a hdplex szerepe a kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#4002) Patice válasza dunkel (#4001) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK, köszi! :R

Nem vetettem el még a HD-Plex paneltáp ötletét, mert nem biztos, hogy HTPC-n maradok a kis Braswell-nél hosszú távon. Egyelőre abból főzök, ami van otthon (most kezdődik nemsokára a házfelújítás, arra kell a zsé), aztán majd meglátom hogyan tovább, ha lesz megint időm foglalkozni ezzel. Addig meg élvezem azt amit már eddig is sikerült kihoznom a saját láncomból. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4003) dunkel válasza Patice (#4002) üzenetére


dunkel
őstag

Így kell ezt. :-)

(#4004) Alabástrom válasza Patice (#3995) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Megvan a chromecast, további segítséget kérnék...
Melyik chromecast app-ban van equalizer?
Melyik chromecast app tud valamilyen módon zenefájlokat lejátszani (azaz nem streaming)?
Ti melyik appal használjátok?

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4005) Patice válasza Alabástrom (#4004) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én nem ismerek olyan app-ot, amiben lenne hozzá EQ. :U

Helyi NAS-on, vagy szervernek beállított gépen kell valamilyen DLNA szerver, aminek az adatbázisát Androidos mobilon BubbleUPnP-vel lehet a CCA-ra küldeni. Én javaslom a MinimServer-t szervernek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4006) Alabástrom válasza Patice (#4005) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi.
És iphone-al hogyan lehet a zenefájllejátszást összehozni? Sajnos semmi androidos eszköze nincs az illetönek...

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#4007) Patice válasza Alabástrom (#4006) üzenetére


Patice
Topikgazda

iPhone-nal marad a stream. Netrádió TuneIn-nel, Spotify, Tidal, stb. sima zenéhez. Nem ez volt az igény?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4008) Polllen válasza Patice (#4007) üzenetére


Polllen
nagyúr

A Linn Kazoo ios-n tökéletes dlna controllra. Minimserverhez én ezt használom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4009) alphamooncam válasza Mezga Aladár (#1) üzenetére


alphamooncam
őstag

Sziasztok !

USB-S/PDIF konverterek lelkivilágával kapcsolatos szeretnék tájékozódni.

Nemrég vettem egy Denon DN700AV előfokot.

USB bemenetét használva forrásként észrevehetően "gyengébb" minőséget kaptam, mint amikor a digitális koax bemenetét használtam egy FIIO E10K ( Daphile) közbeiktatásával.

Arra lennék kiváncsi, egyrészt miért lett észrevehetően folyékonyabb, dinamikusabb, kevésbé "szőrös" a zene, amikor S/PDIF transzportot használtam, másrészt szívesen fogadnék ajánlásokat elérhető árú USB-S/PDIF transzportra, ami még a jelenlegi minőségénél is jobban zenél.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4010) Polllen válasza alphamooncam (#4009) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Az usb vevők között elég nagy szórás van. Úgy tűnik ebbe a kevésbé jó kategóriából került usb.

A FIIO-t nem hallottam még, de ami ajánlott usb-coax transzport szokott lenni a dac topikban:

- használtan hivox suricata, ha éppen kapható (sztereó)
- xmos u8 chipes, ebay-s transzport, a csupasz board 10k körül indul ebay-ről és határ a csillagos ég (konkrétan az smsl x-usb-t használtam ezekből, 22k, dobozolt, jól néz ki, rendesen működik)

Nem írtad, hogy csak zenére vagy másra is kellene, de ezek az ajánlások csak stereóra valók.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4011) alphamooncam válasza Polllen (#4010) üzenetére


alphamooncam
őstag

Csak zenére, a mozi megoldott.

Olvasgattam a M2Tech Hiface two-ról, amiről azt írják, hogy újraórázza a jelet, ezáltal a jitter a minimálisra csökken, és ettől lesz jobb a hangja.

Nem tom az általad ajánlottak közül, melyik az ami tudja ezt, ill. semmi csicsára nincs szükségem, többit megoldja az előerősítő.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4012) Dorian válasza alphamooncam (#4011) üzenetére


Dorian
félisten

Valami Xmos alapút keress, azok olcsók és mind elég jók.
Nemsokára nekem is szükségem lesz rá, úgyh tájékozódnom kéne az aktuális kínálatról...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4013) Polllen válasza alphamooncam (#4011) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az xmos megoldások ugyanezt csinálják, csak olcsóbban.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4014) Patice válasza Dorian (#4012) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha az alap példányokat nézzük, akkor HiVox Suricata, M2Tech Hiface, Hiface Two. Utóbbiakhoz létezik külön táp és külön órajel is. Akkor ott van még a Halide Bridge, S.M.S.L. és az M2Tech kapcsolására alapozó, "tuning" Hiface akkus táppal, amit úgy hívnak, hogy Human Audio Tabla, vagy Tabla pico.

És persze rengeteg E-bay-es X-mos alapú átalakító, amik tök jók, csak a dobozolás, akár lineáris, akksis tápolás is szükséges melléjük, amivel együtt már nem biztos, hogy olcsóbbak lesznek.

Alacsony zajszintű, kapcsoló üzemű tápnak tudom ajánlani az iFi iPower tápokat. Nekem nagyon beválltak és jó az ár/érték arányuk.

Amúgy az átalakító elé mehet egy audiophile USB kártya is, ha épített PC-ről beszélünk. Ezt is lehet akár kívülről táplálni. (A napokban ezt akarom kivitelezni, ha végre megérkezik az alkatrész hozzá. :U )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4015) Dorian válasza Patice (#4014) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem a Hiface-eket, de már a Tablát is lelépték az occo Xmosok, közülük válogatok majd.
Ha a leendő DAC-ba bele tudom tetetni a kártyát, akkor annak a tápjáról fog menni, ha nem akkor vmi stabilizáló áramkört csináltatok hozzá.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4016) alphamooncam válasza Dorian (#4015) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kiváncsi leszek a végére... Jöhet majd a beszámoló !

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4017) Dorian válasza alphamooncam (#4016) üzenetére


Dorian
félisten

Odébb lesz az még, mert az új DAC-ot szeptemberre ígérték, amiből simán lesz október sztem.
Nekem ráér, nyáron nemigen ülök otthon zenét hallgatni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4018) Patice


Patice
Topikgazda

iEAST hálózati zenelejátszók elérhetők Magyarországon is.

A legkisebb vajon mire hajaz? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4019) Polllen válasza Patice (#4018) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem is tudom. :DDD

Mondjuk legalább leírták, milyen DAC chip van benne.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4020) Patice válasza Polllen (#4019) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az ellenfélben is ismert, hogy AKM chipes.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4021) dgyuri0123 válasza Patice (#4020) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A két kisebben Sabre ES9023 ...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4022) Polllen válasza Patice (#4020) üzenetére


Polllen
nagyúr

A múltkor kerestem a google oldalán, de nem nagyon leltem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4023) dunkel válasza Dorian (#4015) üzenetére


dunkel
őstag

Nem lépték le a Tablát, legalábbis amit 10 körül kapsz csupasz panelt biztos nem és annak dobozos verzió sem amik 20 körül lehetnek.
Gyurinak van egy rendesen megépített Xmos konvertere, az tudja a Tabla a szintet más karakterrel. Itt porosodik nálam már egy ideje mert nem használom. Szerintem elvihetnéd majd meghallgatni.

(#4024) Patice válasza dgyuri0123 (#4021) üzenetére


Patice
Topikgazda

A legkisebb egyértelműen a Google-féle Chromecast Audio ellenlábasa, erre írtam, hogy ismert a DAC chip típusa (AKM AK4430). :U

Pollen:

IFixIt szedte szét és akkor derült ki a képek alapján. Gugli hivatalosan nem specifikálta.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4025) alphamooncam válasza dunkel (#4023) üzenetére


alphamooncam
őstag

Engem esetleg érdekelne, ha én is játszom ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4026) dgyuri0123 válasza Patice (#4024) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K. Értem..

"csak a zene van"

(#4027) dunkel válasza alphamooncam (#4025) üzenetére


dunkel
őstag

Mi érdekelne? Sztem privátban írd meg.

(#4028) alphamooncam válasza dunkel (#4023) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem ide!

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4029) alphamooncam válasza alphamooncam (#4009) üzenetére


alphamooncam
őstag

Patice !

Itt említettél valamit, ami érdekelne, csak kéne több info.

Leginkább az érdekelne, hogy ezzel a megoldással, milyen minőségi szintet lehet elérni, mekkora ráfordítással.

Engem a produktum érdekel, és nem a kinézet.

Nagyon szép az az Oppo Sonica, de ha meg lehetne legalább közelíteni ezt a szintet, jóval kevesebb ráfordítással akkor megfontolnám...

Tudnál esetleg konkrét példát?

Vagy hogy meg lehetne-e egyáltalán hallgatni, vagy még inkább kipróbálni, szóval nem tudom merre induljak el.

Jöhetnének linkek konkrét összeállításra is, meg vmi. hiteles beszámoló összehasonlításra gyári megoldásokkal szemben, hogy legalább vmi. képet kapjak miről is van szó, de leginkább a saját tapasztalatodra lennék kiváncsi.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4030) alphamooncam válasza alphamooncam (#4029) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ez pl. megoldás lehetne a problémámra egy Pi-vel ?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4031) Polllen válasza alphamooncam (#4030) üzenetére


Polllen
nagyúr

Analóg jelet szeretnél a végén kapni a pi-ből vagy digitálisat?

Amire hivatkozol posztot, ott én csak digitális jelforrást látok, amit linkeltél az viszont analóg.

A pi-hez kapható dac-k nem rosszak, de a tudások korlátozott. Pl. az Allo Boss-t tartják az egyik legjobb pi-hez kapható dac-nak, de azért egy denon da-300/nad d1050 szintet nem ér el. Persze szerintem ezzel nincs baj, amúgy sem árkategóriában versenyeznek.

Ha digitális jel kell, akkor ezeket érdemes megnézni:
pifi digi - legolcsóbb hifiberry digi+ klón
hifiberry digi+ és hifiberry digi+ pro
Allo digione

Ezek egyikével, rpi-vel és egy jó táppal nagyon jó spdif forrást lehet összeállítani.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4032) alphamooncam válasza Polllen (#4031) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm a válaszod, segített tisztázni dolgokat.

Azt azért tudom, hogy mi a különbség a digitális és az analóg jel között, de mivel még nem tudom, hogy a Hifiberryben lévő DAC, vagy a Denonomban lévő lesz a végső befutó, ezért ezt dobtam fel kérdésnek. ( Az az XLR bemenet a hátulján nagyon kíváncsivá tett, és hát nincs mivel egyenlőre tesztelni, gondoltam megkérdeztem )

Egyébben viszont sikerült döntenem, szeretném az USB-t, mint szabványt a jelútból egy az egyben száműzni, mint minden jitterek anyját.

Patice korábbi hozzászólása segített erre rájönnöm, amit Neki külön is köszönök.

Ugyan találtam tesztet Hifiberryről, de a Denonom még annyira új - információm szerint Magyarországon az első lett az enyém - hogy semmilyen teszt, vagy adat nem található a komponenseiről, így azért elég nehéz eldönteni hogy melyik DAC lesz a jobb.

Most azt gondolom a Denonom DAC-ja kap először esélyt a bizonyításra... éljen a KOAX !

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4033) Polllen válasza alphamooncam (#4032) üzenetére


Polllen
nagyúr

Alapvetően a spdif jelnél is van jitter. Sok múlik azon, hogy a DAC-ban milyen megoldást alkalmaznak.

Pl. a denon da-300 szerintem sokat profitál az spdif coax-ból, míg egy m-dac vagy nad d1050 kevesebbet.
(És mivel maga a lejátszó más, így lehet, hogy nem is ez/nem csak ez az oka a javulásnak coaxon.)

Nyilván, ha a mostani eszközöd jobban teljesít spdif forrásról, azt kell elé tenni. Csak ne vesd el ettől egy esetleges cserénél az usb-t a korábbi tapasztalat miatt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4034) Dorian válasza Polllen (#4033) üzenetére


Dorian
félisten

Ráadásul a modernebb USB-k már most túllépték a spidifet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4035) Polllen válasza Dorian (#4034) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sajnos dac-ban ilyennel még nem találkoztam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4036) alphamooncam válasza Dorian (#4034) üzenetére


alphamooncam
őstag

OK ! Én elhiszem, amit mondasz, DE...

Akkor azt mond meg, hogy hogyan kerülöm ki ezzel, hogy ne legyen az USB kimenetén zaj, illetve hogy kerül az előfokba egy jittermentes jel, az elgondolásod szerint.

Meg hát jó lenne ha részleteznéd, hogy pontosan mire is gondoltál amikor azt mondtad, hogy modernebb USB-k már most túllépték a s/pdif-et.

Lehet beszélgetni általánosságokról, de én most a konkrét rendszerem fejlesztésének - megvalósítható - útját keresem, amit egyenlőre abban látok, hogy egy teljesen új forrást kell beszereznem, mert a jelenlegi egy hm.-hoz tökéletes, de sztereóhoz már kevés. Másszóval az alapokat kell először gatyába rázni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4037) Patice válasza alphamooncam (#4029) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szia!

Pollen (#4031-ben) megadta a választ.
Azért mertem ajánlani, mert ezt a felállást próbáltam. Meglepően jó hangja volt koaxon és ár/érték arányban szerintem verhetetlen.
Szóval ha koaxon akarod etetni a Denonodat, akkor ez egy jó alternatíva.

USB-ből is lehet jó koaxot csinálni, csak az szerintem költségesebb lenne.

(#4030) alphamooncam:

Szerintem felejtős. Dísznek jó az a két XLR, másra nem.

(#4034) Dorian:

Mire gondolsz pontosan? Netán az Amanero-ra (Audio-GD is előszeretettel használja)? Vagy a JLSound-féle Xmos implementációra?

Erről az egész USB --> SPDIF diszkurzusról beugrott a nemrég CA-n megjelent cikk a müncheni High-Enden debütáló Auralic Vega G2-vel, aminek a szövegében ez olvasható:

According to Auralic, "For the first time in the audio industry, it’s a DAC that operates independently of the source signal’s frequency: VEGA G2 buffers data in such a way that it has no need to lock on to the frequency of its source signal. Never before has a DAC been able to entirely govern timing with its own clocking."

Azt nem tudom, hogy itt az USB-ről ír, vagy bármelyik digitális bemenetéről, de lehet benne valami. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4038) Dorian válasza Patice (#4037) üzenetére


Dorian
félisten

Magára az egéaz átvitelre gondolok órajeles-tápos USB kártyástól, kábelestől, vevőstől.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4039) Polllen válasza Dorian (#4038) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én egyszer szívesen meghallgatnék egy olyan láncot, ahol a spdif coax forrásra ugyanannyi pénzt lapátol valaki, mint az usb vonal fejlesztésébe.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4040) alphamooncam válasza Polllen (#4039) üzenetére


alphamooncam
őstag

Az a baj , hogy a sztg-es forrástól, vagy NAS-ról mire eljut a jel az s/pdif konverterig óhatatlanul átmegy egy USB-n, kivéve a pi-hifiberry (és alteregói) kombót, én legalábbis nem ismerek más alternatívát elérhető áron.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4041) alphamooncam válasza alphamooncam (#4040) üzenetére


alphamooncam
őstag

Asszem belevágok egy pi3-hifiberry digi+pro projektbe.

Láttam Mood-ot, Roon-t, és Volumio-t stb.-t kipróbáltátok.

Szükségem lenne szoftveres szobakorrekcióra is, ha nem megy a hang rovására, nem tudom van-e erre vmi értelmes megoldás. ( Tidalt, meg egyéb online stream-et még nem használtam, de nincs is igazából a terveim között,csak a NAS-on található zenéimet hallgatnám. )

Mit ajánlatok OS (szoftver) ügyileg?!

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4042) alphamooncam válasza Patice (#4037) üzenetére


alphamooncam
őstag

Amit leszűrtem - a fordító segítségével - többek között az az, hogy az Auralic nem találta megfelelőnek a hagyományos (értsd többek között az USB szabványt is ) megoldást, és ezzel a Lightning megoldásával a szerver és a DAC közötti kommunikációt lecserélte egy olyanra, ami szerinte jobb.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#4043) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem tudjátok véletlenül, hogy odroid c2-re volumio-n kívül milyen distro van, ami zenére van kihegyezve?
Vagy milyen másik board jöhet szóba H265 hw támogatással?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4044) Patice válasza alphamooncam (#4040) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én olvastam egy alternatíváról. :)

Asszem holland csapat a Pink Faun és ők csináltak egyedül (tudtommal) eddig olyan PCI-E kártyát, ami normál asztali PC-ből, pontosabban a procitól "nyeri ki" az I2S jelet, amit aztán HDMI csatin tud kiküldeni olyan DAC-oknak, amiken van ilyen bemenet (linken fel is vannak sorolva).

Egyesek szerint nem lehetséges a gyenge áramú I2S jelet ennyi kábelen, meg csatin átvinni, mégis a legdurvább DAC-okon ott van az I2S bemenet akár HDMI, akár RJ45-ös csatlakozóval.

(#4041) alphamooncam:

Szobakorrekció szerintem egyikben sem lesz, max. ha egyedi disztrót raksz össze, akkor talán lehetséges egy szobakorrekciós szoftver kimeneti fájlját betöltetni, de ennek sosem olvastam utána, hogy tényleg lehetséges-e. Én nem a forrásnál oldanám ezt meg. Pláne nem egy Pi-vel.

Moode-val nekem csak jó tapasztalataim vannak. Volumio 2 RPi-re már elfogadhatóan használható, de nem kapkodós fajtáknak való, mert könnyen kifagyogat még. Lehet még próbálkozni Rune Audio-val, Voyage MuBox-szal, vagy akár Raspbian Light-tal. Utóbbi kettő esetén asszem nem lesz GUI, csak parancssor és mobilos kliens (összefoglalóban találsz párat), amivel vezérelni tudod.

(#4043) Polllen:

Passz. Szerintem csak zenei disztró nem nagyon lesz a Volumio-n kívül. Próbáld meg LibreELEC-kel is. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4045) Polllen válasza Patice (#4044) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nincs még ilyen cuccom, csak gondolkodom, hogy mi legyen a jövőben.

Libreelec-t próbáltam rpi-n és nem volt annyira vészes az akkori legfrissebb verzióval.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4046) Patice válasza Polllen (#4045) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nálam meglepően jól szólt az S905-ös procis Nexbox A95X-em az iFi nano USB3 + Bladelius párossal. Elsőre még jobbnak is tűnt a HTPC-nél, aztán pár perc múlva azt vettem észre, hogy nagyon nyomulós a hangja.

Szóval vagy két külön eszköz zenére és filmre, és akkor a forráson lehet spórolni kicsit, ha nem nagyok az igények egyik téren sem. Vagy egy HTPC multiboot rendszerrel, többféle OS-sel a felhasználásnak megfelelően.

Én ez utóbbit akarom már megcsinálni. Csak még mindig várok egy-két apró alkatrészre, hogy végre nekiessek a HTPC házam moddolásának. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4047) Polllen válasza Patice (#4046) üzenetére


Polllen
nagyúr

Majd meglátom az aktuális árakat, meg hogy a mostani gépemmel mi lesz. Az odroid azért tetszett meg, mert volumio van rá, volumio-hoz meg kodi plugin, így egy gépen futhatna minden.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4048) Patice válasza Patice (#3996) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ma délelőtt volt egy kis időm és sikerült megcsinálnom az adaptert a Paul Pang V2 külső táplálásához iFi iPower-rel.

Jelentem, a műtét sikerült, a beteg is él. A hatás sem maradt el: a rendszerem hangja - nem nagy mértékben, de számomra hallhatóan - tovább nyugodott, egészen finom, selymes lett ettől, részletes ÉS hosszan hallgatható egyszerre. A térleképzés és a szepíráció javult jobban, egészen pontosan behatárolhatóak egyes - jól kevert, jól felvett - felvételeken a hangszerek és a zenészek.

A filmek hangja is fenomenális, gyors, nagyon pontos, részletes, feszes. Örömködöm.

Már csak pár - szerintem szoftveres - problémát kell már csak megoldanom, hogy számomra tökéletes rendszerem legyen.

Hogy aztán felforgathassam az egészet újból - elérkezett a 8 TB-os vinyók kora nálam. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4049) krichd1 válasza Patice (#4044) üzenetére


krichd1
addikt

Nem lehetetlen, csak értelmetlen, az I2S jel nagyon instabil, hosszú kábeleken továbbvinni szinte már a mazohizmus mintapéldája. :)
Egyébként a korábbiakra reagálva a hifis paneltáp + lineáris külső táp mellett ne vesd el a jobbféle PC-s tápokat sem, azok is sokat fejlődtek az utóbbi években, igen kis zajúakat is találni már közöttük, csak körül kell jól nézni és keresni kell a teszteket mérések után. Aztán persze a gyakorlatban is kipróbálni néhányat.

(#4039) Polllen: Én már szinte el is felejtettem, hogy mi az a S/PDIF. ;]

Még egy megjegyzés úgy általában, a Hiface Two is Xmos alapú, igaz, a régebbi szériás van benne, nem a legjobb órákkal.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#4050) Patice válasza krichd1 (#4049) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem vetettem el a jobb PC-s tápokat sem, csak most még nem ebbe az irányba nézelődök. De köszi a tippet, olvastam már fórumtárstól, hogy milyen alacsony zajú ATX tápot vett, ami bevált nála.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.