Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) nojgli válasza Smiley (#3050) üzenetére


nojgli
csendes újonc

Hozzáférés megtagadva. Azt hiszem root jog kéne neki. Azt, hogy kell?

(#3052) balee222 válasza Warter (#3033) üzenetére


balee222
újonc

Ár/érték arányban ez is jó lehet:
http://up-shop.org/up-boards/44-up-board-4gb-ram-64-gb-emmc.html

Egy ilyenen gondolkodom most, mint low budget media server. Erről Hiface Two -> DAC. A fájlrendszert pedig egy RPI szolgáltatná Samba Serveren. 64GB-ra fel is megy egy Win10, meg pár Linux disztribúció különböző lejátszókkal.

Ehhez az UP Board-hoz 5V / 3A táp kell és akárhogy keresgélek nem igazán találok viszonylag vállalható áron normális minőségű lineáris tápot. Tudnátok ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#3053) Mezga Aladár válasza nojgli (#3051) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jobb klik a fájlra, megnyitás rendszergazdaként opció, bekéri a TE jelszavadat, és megnyitja.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3054) nojgli válasza Mezga Aladár (#3053) üzenetére


nojgli
csendes újonc

Nincs ilyen opció sajnos. Máshogyan nem lehet megközelíteni?

(#3055) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasstok! Raspberry PI hez milyen USBs hangkartyat ajanlotok amivel optikai kimeneten keresztul tudok 5.1es hangot kuldeni az erositonek?

(#3056) Patice válasza Szicskeee (#3055) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem USB-set ajánlanék, hanem olyat ami a GPIO tüskesort használja. Link

Vagy

Erősítőn nincs HDMI?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3057) Szicskeee válasza Patice (#3056) üzenetére


Szicskeee
tag

Van csak elveszitem a CEC-t ha abba kotom be:/

(#3058) nojgli válasza nojgli (#3054) üzenetére


nojgli
csendes újonc

Krusader root mode segítségével megnyitottam az mpd.conf-ot. 23 oldal. Ki kíváncsi rá? :)

(#3059) Patice válasza nojgli (#3058) üzenetére


Patice
Topikgazda

Toljad! :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3060) nojgli válasza Patice (#3059) üzenetére


nojgli
csendes újonc

Inkább kérdeznék mást. Olyan bit perfekt lejátszó kéne aminek van Alsa kimenete, tudja a Dsd-t, mintavételezés akkora amekkora, nem max 48 kHz, androidos tabletről lehet irányítani a mappáim szerinti elrendezésben és nem a Daphile. :)

(#3061) Patice válasza nojgli (#3060) üzenetére


Patice
Topikgazda

Volumio?
Voyage MPD?
Voyage MuBox?
Archphile?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3062) nojgli válasza Patice (#3061) üzenetére


nojgli
csendes újonc

Valami olyasmire gondoltam, amit Linux Mint alatt letöltök a szoftverkezelőből és működik, hogy még én is értsem.
Ha nincs ilyen, a felsoroltak közül melyik a legegyszerűbb?

(#3063) Patice válasza nojgli (#3062) üzenetére


Patice
Topikgazda

Linux Mint alatt szerintem csak az mpd-t tudod repóbol felrakni, aztán megnézheted, hogy milyen klienst tudsz szintén repo-ból ráhúzni.

Az összefoglalóban fel van sorolva pár, abból biztos akad olyan, ami Mintre is felmegy alapból. :K

Más:

A kocka gyártója, a SolidRun úgy látom elkezdett foglalkozni bővebben az SBC-kel (Single Board Computer)

Pl. Braswell új steppinges vagy legújabb Atom procikból is csinál majd mini gépet. Specifikációk alapján egész vállalható rendszernek tűnnek, bár nem olcsó (most épp akciózzák :D ), de elég erős és kis mérető cucc. :C

Nemrég Warter is hasonlót linkelt, Udoo X86 néven. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3064) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Tudna valaki ajánlani nekem egy wireless médialejátszót, ami nem horror árban van és jó a hangja? Zenét szeretnék hallgatni rajta elsősorban, laptopról vagy telefonról vezérelhetőség fontos :U

(#3065) Polllen válasza Bull Boss (#3064) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy keret azért kellene, illetve az, h mennyire legyen készreszerelve?
Pl elboldogulsz egy boardpc-vel, ahol sd kártyára kell másolni egy oprendzsert vagy legyen csak bedugom és megy?
Ha jól értem, nem csak zene lenne. Mire kötnéd rá? Hifi/tv/Aktív hangszóró?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3066) Szicskeee


Szicskeee
tag

sziasztok lehet nem jo helyre irok
szoval eddig pi-vel akartam osszekotni de most ki akartam probalni laptoppal.
van egy lg hx906 hazimozim
egy acer r13 laptop

hdmivel osszekottotem de az istenert sem akar 5.1 es hangot kuldeni neki.
leszedtem ezt hd_dts_hd_master_audio_sound_check_5_1_lossless.m2ts siman stereoba megy es ha belemegy a windosos hangeroszabalyozba ott is csak stereot lehet valasztani...
Mitol lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#3067) Bull Boss válasza Polllen (#3065) üzenetére


Bull Boss
senior tag

jelenleg egy sztereo rendszerre

(#3068) Honkydoo válasza Bull Boss (#3064) üzenetére


Honkydoo
őstag

Chromecast Audio?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3069) Bull Boss válasza Honkydoo (#3068) üzenetére


Bull Boss
senior tag

na valami ilyesmire gondoltam, bár annyira nem értem ez hogy műxik. Akksiról?

(#3070) Honkydoo válasza Bull Boss (#3069) üzenetére


Honkydoo
őstag

USB kábelről kapja a tápot az egyik végén. A másik végéből jön ki a hang stereo jack kábelen keresztül, vagy optikán.

Kell hozzá egy wifis hálózat, arra csatlakozik fel, plusz kell hozzá chrome böngésző a PC-n, vagy Androidos/IOS-es telefon.

Szerk.: Van külön topikja is. Ott érdemes elolvasni a téma összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3071) robi-k


robi-k
őstag

Ezt ismeritek?: DAPHILE - Digital Music Convenience for Audiophiles
Érdekes projekt.

(#3072) s4tch válasza robi-k (#3071) üzenetére


s4tch
veterán

(#3073) Mezga Aladár válasza robi-k (#3071) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Khmm.. Az összefoglalóban is bent van. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3074) nojgli válasza Patice (#3063) üzenetére


nojgli
csendes újonc

Próbálkozom...
Újabb kérdés. Kodinak lehet v.hogy Alsa vagy Jack kimenetet csinálni?

(#3075) Patice válasza nojgli (#3074) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mi van most alatta? Pulseaudio?

Ha igen, akkor töröld le és rakd fel repóból az Alsa-t és azt állatsd be kimenetnek. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3076) fehér_ember válasza Patice (#2986) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sokszori átgondolás után végül mégis laptop mellett döntöttem. Ez elég jó vételnek tűnt, lecsaptam rá; remélem nem lesz túl hangos a ventije.
Néztem egyet, amikor egy "tesztet" elolvasva róla, megláttam hogy milyen áron volt annak idején.

[ Szerkesztve ]

(#3077) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#3076) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én kb. 12-13 éve használok "lapost", de tényleg soha nem volt gondom a ventilátor hanggal.

Volt LG, 3 db Acer és most Dell. Remélhetőleg neked sem okoz majd kellemetlen meglepetést.

Viszont, ha Win10 szeretne települni, ( szerintem ) hagyd, mert igazán jó hangja van zenén. Sokkal jobb, mint a Win7.

"csak a zene van"

(#3078) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Bocs, ha kicsit OFF, csak nem tudom, hol kérdezzek.

MKA konténerbe csomagolt DTS 5.1-es + FLAC filéből, ki tudom nyerni valahogyan csak az FLAC hangsávot ? Foobar-al szeretném lejátszani, de nekem csak FLAC kellene, de az meg nem látszik, mert csak egy db MKA file-om van.

Minden segítséget köszönök.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3079) Fandango válasza dgyuri0123 (#3078) üzenetére


Fandango
veterán

MKVToolnix+gMKVExtractGUI
Egy könyvtárba másold őket össze, majd az extractgui-val megnyitod az .mka fájlt, aztán kijelölöd mi kell a konténerből és extract.

[ Szerkesztve ]

(#3080) mhmpista válasza dgyuri0123 (#3078) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Szia Gyuri!
Simán foobarral kitudod szedni belőle. Most nem vagyok otthon nem tudom megnézni, de nem volt bonyolult.

(#3081) Fandango válasza mhmpista (#3080) üzenetére


Fandango
veterán

Na erre kiváncsi vagyok, hogy csinálod meg foobarral? Remélem nem konvertálással.

(#3082) Polllen válasza Fandango (#3081) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem hallottam olyan pluginről, ami extractolna. Szerintem convert lesz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3083) dgyuri0123 válasza Fandango (#3079) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi, kipróbálom. :)

(#3080) mhmpista: Szia! Neked is köszi. Kíváncsi lennék rá, hogyan csináltad.

De jó ez a DCD válogatás.... :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3084) Patice válasza Fandango (#3079) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én próbáltam ezt. Csak az a probléma vele, hogy a .flac fájlt egyben kapjuk meg a végén és nincs hozzá .cue fájl...

Én is Foobar-ral szedem ki, igen, konvertálással, .flac-ból .flac-ot csinál. Jelenleg nem tudok jobb módszert.

Ill. de, ha fent van az adott anyag az oroszoknál, akkor inkább azt szedem le. :D (Az esetek nagy részében igen.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3085) Fandango válasza Patice (#3084) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos .cue sheet nem lesz, vagy amit ki tudsz szedni azzal nem mész semmire.
Az orosz módszer sem rossz. ;)

(#3086) Polllen válasza Patice (#3084) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy cue sheet-t létrehozni semmiből sem tart. Sima szöveges file cue kiterjesztéssel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3087) Patice válasza Polllen (#3086) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK. De miből hozod létre? Honnan tudod, hogy hol vannak a track határok? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3088) fehér_ember válasza liszi70 (#2961) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szia!

Te nyertél :)
Laptopot vettem és annak ellenére hogy csak a hűtőlemezek között nagy sebességgel átáramló levegőnek van hangja, valóban igaz a megállapításod: "pláne, hogy az tuti nem lesz csendes"
Az asztali gépnél azért mindenképp halkabb. Olyan mintha kint mindig fújna a szél; mert akkor ugyanilyen süvítő hangot lehet a régebbi nyílászárók közelében hallani :)
Az ajánlott Beeboxtól az tántorított el, hogy nincs rajta sima usb 2.0 + nekem a billentyűzet monitor párosra is szükségem lesz néha, mivel nem mindenhez láttam megfelelő távirányító appot telóra (pl. deezer).
A billenytyűzet+monitor laptopnál pedig mindig kéznél van, ráadást esztétikus kivitelben.
Ha meg nagyon nem fogok vele megbékélni akkor legfeljebb eladom, és rákényszerülök hogy magam rakjak össze egy mini pc-t mivel a készen lévők közt nincs pont olyan amilyet szeretnék (ráadást az majdnem háromszoros árba van egy ilyen régi használt laposhoz képest).

(#3089) Polllen
Azért nem annyira vészes; de egy passzívhoz képest ...
Asztalimban nekem is i7 van, mégse csendes ;]

[ Szerkesztve ]

(#3089) Polllen válasza Patice (#3087) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mondjuk egy albumborító, amire rá van írva, hogy melyik szám milyen hosszú? :U

fehér_ember

Vagy csak rosszul választottál. ;)

Nekem i7 van a céges notimban és zenehallgatás közben síri csend van.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3090) s4tch válasza Patice (#3087) üzenetére


s4tch
veterán

Végighallgatod a lemezt? ;)

Egyébként meg a CueMaster tud olyat, hogy egy mp3 fájlhoz automatikusan, a hangfájlban található szünetek alapján készít cue fájlt. Ezt utána már elég könnyű szerkeszteni, ha bármi hiba lenne benne.

[ Szerkesztve ]

(#3091) Patice válasza Polllen (#3089) üzenetére


Patice
Topikgazda

Már nem azért, de csináltál már ilyet?

Én igen, még Nero-val vetemültem ilyesmire és elég nagy szopás végigtekerni az egész CD-t és felírogatni, hogy pontosan hol van a váltás. CD borítón elég ergya a számok valódi hosszúságának leírása, mivel se a szünetek hosszúságát nem veszi figyelembe, se a CD borító nyomtatása és a valódi CD kiadása közötti esetleges változtatásokat sem. Így sosem lesz pontos az ami a borítón van. :U

Szóval hajrá...

(#3090) s4tch:

Ha nagyon kell egy lemez hanganyaga, akkor megcsinálnám, de ha többet kéne így megcsinálnom, akkor hagynám a rákba az egészet. Maradok az orosz módszernél. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3092) Polllen válasza Patice (#3091) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, többször is, ezért ajánlottam. :U

Minden szám elejét és végét meg kell hallgatni kb. 1x, miután leírtad a számhosszokat a borítóról. Ezután felírod az eltéréseket és módosítod a hibákat a cue sheet-ben egyszerre.

Ha problémát okoz a számolás, az excel vagy bármelyik klónja megoldja helyetted másodpercre pontosan.

5-10 perc az egész maximum, ha tudod mit csinálsz és nem csak úgy random püfölöd a billentyűzetet.

fehér_ember

Asztali gép esetén még egyszerűbb megoldani, hogy ne hallja az ember a ventiket alapórajel mellett. Mert gondolom zenét nem 100%-s terheléssel hallgatsz. :)
Kell egy jól szellőző ház és egy/több normális ventilátor. Ez a kombó, hacsak alapórajelen akarsz hangtalan gépet, nem is drága. Az igazi költség ott kezdődik, amikor terhelés alatt is csendet szeretnél.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3093) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#3088) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Dell-em I7-es.

Néma csendben van, szinte mindig. Egy kivétel akad, ha játékkal megkergetem, akkor süvít, mint egy turbina, de zenehallgatás közben még egyszer sem kapcsolt be a ventilátor, pedig van, hogy 5-6 órát is megy egyhuzamban.

Nem lehet, hogy "rajtad" egy "újrapasztázás" segítene? Ha látszólag ok nélkül kapcsol be a hűtés, ott valami nincs rendben. Vagy csak tele van kosszal, porral a belseje ? Szvsz.

Foobarhoz van Remote alkalmazás, ami nagyon megkönnyíti a távolból való zenevezérlést. De, gondolom azt ismered... Én csak ezt az egyet használom.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3094) Patice válasza Polllen (#3092) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem okozna problémát, csak egyszerűen erre nincs időm. Nincs 5-10 percem egy albumra, max. fél, hogy beTAG-eljem, aztán megy a szerverre hallgatás után. Nem akarok konvertálgatással szüttyögni.

Írtam, hogy ezeknek az .mka-nak nagy része fent van normális formában, nincs szükségem a felkonvertált 5.1-re. Ezt egy jó házimozi erősítő simán megcsinálja bárkinek a sztereó forrásból bármikor. Lehet másnak kényelmes, de számomra kerülendő.

Peace.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3095) Polllen válasza Patice (#3094) üzenetére


Polllen
nagyúr

Soha sem volt még szükségem mka file-ból kiszedni bármit is. Nem is nagyon érdekel.

A problémára javasoltam egy megoldást.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3096) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#3093) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ennél alapból mindig megy a venti (persze változó fordulaton). Azért annyira nem vészes, de meg lehet hallani.
Mindenképp szét fogom szedni, ismerkedés és tisztogatás miatt is. Az ilyen használt cuccokat szeretem kívül-belül tisztába tenni. Majd nézek valami disassembly videót youtube-on, ha nem túl körülményes akkor a hangszóró rácsokat is ki kellene szerelnem egy jó alapos átmosás végett és hát a billentyűk alatt is jó lenne kitakarítani, már ha ez egyáltalán lehetséges.
Igen, a foobar appot pont tőled olvastam és amikor feltettem az asztali gépemre a zenelejátszót azt is aktiváltam.

[ Szerkesztve ]

(#3097) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Max2play

Ezt most találtam. Elég jó OS-nek tűnik a raspberry pihez. Próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3098) Primary92


Primary92
senior tag

Pi-be Volumio ala milyen kartyat erdemes venni?

(#3099) Patice válasza Primary92 (#3098) üzenetére


Patice
Topikgazda

4 GB-oson már kényelmesen elférsz...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3100) Primary92 válasza Patice (#3099) üzenetére


Primary92
senior tag

Es sebessegileg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.