Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Ribi válasza Mezga Aladár (#2450) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezt a 2 voltot szerintem manapság már senki sem veszi figyelembe. Legtöbbször megadják mekkora jellel vezérled maxra az ampot, de az a legritkább esetben 2V. Rendszerint már jóval kisebbel.
Ahogy tudom a legtöbb sabre dac is elég nagy sávban bitperfekt erősít (és pl 3Vpp a kimenete), de nem drága attól még. :N

(#2452) Mezga Aladár válasza Ribi (#2451) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam pontosan az értékek szerint müxik az integrált. A végfok be 1v, elöfok 2v, előfok xlr 4v.
A dac analóg kimenetén pontosan ezeket az értékeket tudom beállítani.
A dac digitális vol. -48dB-ig bitperfect.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2453) tamasgal


tamasgal
senior tag

Egy fura kérdés: szerintetek minek van jobb hangja? Raspy+spdif panel vagy számítógép+XMOS? Raspyhoz melyik a legjobb minőségű spdif panel, amiket találtam elég egyszerűen néznek ki!? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2454) krichd1 válasza tamasgal (#2453) üzenetére


krichd1
addikt

Attól függ milyen PC, milyen szoftver, stb...
Ha valami modern DAC-ot veszel, aminek már van jó beépített USB vezérlője, akkor már nincs szükség külön S/PDIF panelra, vagy külső konverterre, kivéve ha maximalista vagy. Viszont utóbbi esetben jóval fentebb kell gondolkodni, valami atom órában. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#2455) tamasgal válasza krichd1 (#2454) üzenetére


tamasgal
senior tag

A dac-om az atom stabil helyet foglal magának a rendszeremben, semmiképpen sem bántom, viszont csak spdif optika/rca van rajta usb nincs! Jelenleg egy Acer I3-as mingép teljesít szolgálatot optikával csatlakoztatva a dac-hoz.
A cél az volna, hogy jobb minőségben tudjam összecsatlakoztatni akár az Acer-rel (pl XMOS) vagy raspy-t veszek spdif-el kérdés, hogy van e olyan minősége mint az XMOS-nak? Azért szenvedek mert mindenképpen külön akarom választani a mozi lejátszót (KODI-hoz ragaszkodom) és a zene lejátszót. Ha eladnám az Acert-t annak az árából akár két kopmlett raspy-t is tudok venni, így külön lenne KODI-m és külön zenelejátszóm. Vélemény? :R

(#2456) krichd1 válasza tamasgal (#2455) üzenetére


krichd1
addikt

Mi ez a DAC, amihez ennyire ragaszkodsz?
Nem ismerem a Pi2-höz gyártott S/PDIF modulokat. Az is egy lehetőség, ha Pi2-höz veszel XMOS transzportot.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#2457) tamasgal válasza krichd1 (#2456) üzenetére


tamasgal
senior tag

TagMclaren AV32R imádom :K
Igen tudom, hogy az XMOS raspy-hoz is jó lenne csak nem olcsó belőle egy jobb darab sajnos.

(#2458) futizoli válasza Mezga Aladár (#2450) üzenetére


futizoli
tag

Szia!

Fentebb a digitális hangerő szabályozásról ejtettetek szót.
Amióta megvan az rpi2-m, felvértezve egy hifiberry dac+ al, a kis lm1875-ös erősítőm potméterét háromnegyed állásig feltekerve hagyom, és az openelec/kodi alatt távirányítva (yatse) állítom a hangerőt. Nagyon hozzá szoktam ehhez a kényelmes megoldáshoz.
Laikusként kérdezem, vajon lényegesen romlik így a hangminőség, digitálisan állítva a kimeneti jelszintet?
Lehet botfülű vagyok, de nem igazán hallok különbséget a potméteres és a digitális szabályozás között.
Zene hallgatásra is kodit használtam eddig, volumiot és a 'többit' még nem próbáltam...
Most viszont a diy enigma hangdobozaimat egy ugyancsak sk. hta30 erősítővel akarom hajtani, ami kifejezetten végfok, potméter nélkül, így itt választásom sincsen, marad a digitális szabályozás. Esetleg egy analóg poti beiktatása.
Természetesen mások véleménye is érdekel...

[ Szerkesztve ]

(#2459) krichd1 válasza futizoli (#2458) üzenetére


krichd1
addikt

Szia.
Ha nem hallasz különbséget, akkor mid1. :)
Itt van egy kis elmélet hozzá, elvileg jó minőségű analóg hangerő szabályozás jobb. Van már digitális hangerő szabályzóból is elég jó, szoftvertől és hardvertől is függ. Például Jriver 64bites hangerő szabályozást is tud.

(#2457) tamasgal: Jóféle lehet. Ez elég jól néz ki áráért.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#2460) tamasgal válasza krichd1 (#2459) üzenetére


tamasgal
senior tag

Igen azzal szemezek én is csak az árából egy komplett pi+spdif ki jönne ezért vacillálok.

[ Szerkesztve ]

(#2461) futizoli válasza krichd1 (#2459) üzenetére


futizoli
tag

Köszi, megnéztem a linkelt oldalakat, jó kis leírások. :)
Egyelőre maradok a kényelem mellett.
Volumio-val azért teszek majd próbát, ott lehet jobban kiütköznek majd a különbségek.

(#2462) drdr válasza futizoli (#2458) üzenetére


drdr
senior tag

Szerintem hibás a forrás hangerejét szabályozni, főleg digitálisan (persze biztos van jó minőségű lebegőpontos v. sok bites megoldás, de ahhoz a dac is olyan legyen.) Végfok előtt analóg hangerő változtatás szerintem máig a legtisztább,,,

(#2463) Patice válasza tamasgal (#2455) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem neked egy Hummingboard-ra van szükséged. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2464) futizoli válasza drdr (#2462) üzenetére


futizoli
tag

Értelek.
Engem meggyőzött a hifiberry dac hangerő szabályozása, de meg fogom hallgatni potméterrel és anélkül is az erősítőt.

(#2465) tamasgal válasza Patice (#2463) üzenetére


tamasgal
senior tag

Kicsit utána nézek a kütyünek! Van vele esetleg személyes tapasztalatod zene lejátszó oprendszer terén? :R

Ránéztem, drága nekem de azért köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#2466) Patice válasza tamasgal (#2465) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Hummingboard hardverileg ugyan az, mint a Cubox-i, ami nekem is van, azaz szoftver ügyileg ami jó a Cubox-i-re, az 100% kompatibilis a Hummingboard-dal.

Voayge-MuBox, Volumio, OpenELEC (Freescale iMX6 Builds) megy szépen rajta. :K

További lehetséges SW-eket még ki akarom próbálni, pl. az Igor Pečovnik féle Debian változatot, vagy az Androidot és ezen a Kodit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2467) Ereshkigal válasza Patice (#2466) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nekem i4pro-n ez az Igor-féle Armbian fut hónapok óta. Stabil cucc. (Néhány szerver+torrent megy rajta, zenére speciel nem használtam még a kütyüt.)

[ Szerkesztve ]

(#2468) Patice válasza Ereshkigal (#2467) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én azért szemeltem ki, mert sok dolgot megoldott benne Igor, amit csak jóval nehezebben tudna bárki megoldani. Pl. wifi, ir, bt. Ezek egy kis kompakt hálózati zenelejátszóvá, meg streamerré teszik a kockát. Akár filmről, akár zenéről van szó. Ugyanez érdekel android alatt is. :)

+ távolabbi terv, hogy asztali vékony kliensként mennyire használható egy szerveren futtatott desktop virtuális gép vezérlésére. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2469) Ereshkigal válasza Patice (#2468) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jó darabig arch-csal használtam, összeraktam magamnak nulláról, de időnként (jellemzően, ha valamit frissítettem) előjöttek bugok, aztán egy idő után meguntam a hegesztést, ennyire nem hobbim a linux. Az Armbian meg jól egyben van, megy szépen. Néha frissítgeti Igor. Kb. kéthavonta indítom újra, akkor is csak frissítés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2470) Primary92


Primary92
senior tag

Raspberry-vel vagy valami nem drágább alternatívájával lehet CD-t lejátszani? Volumioval vagy valami hasonlóval. Szökő évente előkerülhet esetleg egy hanglemez is, CD olvasók meg vannak itthon szép számmal.

Melyik oprendszer a legrugalmasabb? Mert azonkívül, hogy PC-ről telefonról távirányítom, szeretnék rá kijelzőt és kezelőszerveket.
Alapvetően szeretnék ARM vonalon maradni, mert vannak komolyabb terveim (ZYBO).

Majd talán pár hét múlva neki tudok esni a dolognak.

(#2471) Ribi


Ribi
nagyúr

Én is fel akarok rakni egy kis linuxot pendrivera tesztelés céljából.
A olvasgattam kicsit, de általában csak pendriveról telepítésről esik szó.
Tehát ha pendrivera akarok telepíteni, akkor valószínű 2 pendrive kell, 1 amiről és 1 amire menne?
Mit érdemes mostanában telepíteni, aminek van guija?

(#2472) Mezga Aladár válasza Primary92 (#2470) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Daphile

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2473) sutyi987


sutyi987
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy dedikált, hálózati zenelejátszó gépet összerakni, kiváltani ezzel a HTPC-vel való zenehallgatást.

Jelenlegi láncom zenére:

routerre kötött külső HDD--->Brazos alapú HTPC (jelenleg W10+foobar, néha Kodi, próbáltam az USB-s voyage MPD-t, elég tetszetős volt)---->ASUS Xonar STX analóg kimenete---> Denon AVR 3312---- Hivox által tuningolt Jamo C405 hangfalpár

Véleményetek szerint ezek közül melyik adhat jobb hangminőséget zenén:

HTPC HDMI kijárata---> 3312 (erősítő DAC-ja használva)

Xonar STX analóg kimenete---> 3312 (analóg bemenet használva)

Xonar STX Coax digitális kimenete---> 3312 (erősítő DAC-ja használva)

A negyedik lehetőség, amin épp gondolkozom, az egy Rpi2 + Hifiberry DAC+ + Volumio (2) kombinációja.

Hozhat-e a zenében hangminőség javulást ez utóbbi, érdemes lenne-e belevágni, vagy akkora különbséget nem fogok észrevenni az előzőekhez képest?

Válaszotokat előre is köszönöm

Üdv

S.

(#2474) Primary92 válasza Mezga Aladár (#2472) üzenetére


Primary92
senior tag

Ezzel a vonallal 3 bajom van:
bonyolultabb táp,
nagyobb,
melegebb.

Persze megvannak az előnyei.

(#2475) Mezga Aladár válasza Primary92 (#2474) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem feltétlenül, inkább drágább. Fitpc, intel nuc, stb.

Akkor a pi alapú cuccok. A kezelőszervet meg lehet oldani egy usb bill.-el. Ilyenkor kell egy kicsit szögelni.
Itt találsz leírást amit lehet használni.
Ir távot, lirc használatával lehet készíteni. A gui, hát az fogós, talán lesz egy guru aki segít.
CD volumio.

(#2471) Ribi Penre ugyan ügy tudsz telepíteni mint hdd-re. Gui lásd feljebb.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2476) Primary92 válasza Mezga Aladár (#2475) üzenetére


Primary92
senior tag

Van itthon egy d945gclf2 alaplap. Abból indulnék ki, ha PC vonalat választom. Csak hangos.

Az egésznek szeretnék egy kulturált dobozt készíteni. A kezelőszervek annyiból nem problémásak, hogy előtudok állítani egy HID eszközt, szóval csak bele kell hegeszteni a rendszerbe.

Egyébként lehet, hogy kihagyom a CD játékos dolgot és veszek egy szimpla lejátszót.

(#2477) Mezga Aladár válasza sutyi987 (#2473) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A hdmi felejtős, nem sztereóra találták ki.
Xonar analóg vs koax: ezt neked kellene tudni NÁLAD melyik szól jobban. Én egyiket sem ajánlom.
Túl sok elektromágneses szemét ül így rá a hangra.
A negyedik lehetőség, amin épp gondolkozom, az egy Rpi2 + Hifiberry DAC+ + Volumio (2) kombinációja.
Ez már izgalmasabb, de nem e dac-al hanem a hifiberry digi-vel. A komplett dac nem hiszem h., komoly hangot tudna, viszont a digivel lenne egy jó transportod, amit koaxal az erősítőhöz köthetsz.
És meglenne a továbblépés lehetősége a későbbiekben egy külső dac-al, ami már komoly ugrás hangban.

(#2476) Primary92 Ha a proc venti hangos akkor, biztos lecserélném valami passzív hócsövesre.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2478) Primary92 válasza Mezga Aladár (#2477) üzenetére


Primary92
senior tag

Ezért is jobb lenne a Pi. Egyébként lehet rá hegeszteni koax SPDIF kimenetet? Mert ugye van rajta I2S.

(#2479) Mezga Aladár válasza Primary92 (#2478) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mármint a pi-re? Igen, hifiberry digi-vel

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2480) Tamoo válasza Mezga Aladár (#2477) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azért én nem zárnám ki a HDMI-t. Nem feltétlenül jobb AVR-nél a koax sem (típusonként/gyártónként is lehet más és más).
Na meg az se egy elvetendő kérdés, hogy Ő ebből mennyit hall meg a rendszerén.

(#2481) Mezga Aladár válasza Tamoo (#2480) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2482) Primary92 válasza Mezga Aladár (#2479) üzenetére


Primary92
senior tag

Ha Pi lesz, akkor melyik változatokat érdemes választani? Egyébként melyik rendszer a legrugalmasabb, melyikbe tudnék belehekkelni egy LVDS kijelzőt, mennyire van alattuk normál linux?
Stream szolgáltatások vannak integrálva (Tidal, Spotify)? Mondjuk csak tervben vannak.
DLNA-n átlehet lőni zenét?

(#2483) tamasgal


tamasgal
senior tag

Srácok erről mi a véleményetek: melyik spdif kimenet lehet a bit helyesebb, a raspi I2S/spdif átalakítóval vagy PC Xmos/spdif átalakitóval?

(#2484) Polllen válasza tamasgal (#2483) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mindkettő lehet bitperfect.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2485) tamasgal válasza Polllen (#2484) üzenetére


tamasgal
senior tag

És vajon melyik lehet zenélni az ideálisabb? Azért kérdem, mert ha jól gondolom akkor az I2S-nél nem kell usb-re alakítani, kvázi egy "varia" kimarad. Vagy rosszul gondolom?

(#2486) Polllen válasza tamasgal (#2485) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mik a szempontok? Szerintem mindkettőből lehet jó hangot kicsiholni. Ha van már pc-d, amire rá tudod dugni majd az xmos-t, akkor ez lesz egyértelműen az olcsóbb. Kevés macera, kellemesen szól.

Ha nulláról építkeznél, akkor meg rpi+i2s.

Alapbeállításokkal jó eséllyel az rpi jobban szól, mint a pc, de a kérdés, van-e füled meghallani a különbséget?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2487) tamasgal válasza Polllen (#2486) üzenetére


tamasgal
senior tag

Én két gépet szeretnék (jelenleg egy mini pc-m van), az egyiken OpenElec Kodi lesz, a másikon valamilyen speckó hifi oprendszer. A dilemmám az, hogy ha veszek egy pi-t akkor arra menjen a kodi vagy a hifi oprenszer, a pc-re meg a másik, annak figyelembevételével, hogy a prioritás a jobb sztereó hang elérése. Hogy meghallom e azt nem tudom, majd kiderül.

(#2488) HAuser0


HAuser0
csendes tag

Sziasztok!
Elindítottam a Voyage-MPD 0-9-5 és Volumio 1-55 Pendrive verzió-t, de annyira lassan tölti be a libraryt hogy .... :Y
Tehát fut a volumio, most már megtalálta egymást a telefon és a gép is (sima böngészős 192.168...) , ha frissítem a libraryt akkor hosszasan teker és 10 perc után már 3 mappát is látok a telefonon. Ebből kettőben egy szám van, a 3.-ban semmi nem volt még és feladtam. Ötlet? :)
A rendszer ssd-n van, a hdd-t már le is kötöttem, a zenék pendrive-on vannak.

(#2489) Mezga Aladár válasza HAuser0 (#2488) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A rendszert tedd a pen-re,+ 1 lemez a zenékkel a hasában.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2490) HAuser0 válasza Mezga Aladár (#2489) üzenetére


HAuser0
csendes tag

Rosszul fogalmaztam, maga a win van ssd-n, amihez igazából nincs is köze ennek :)
Pendrive-on van a volumio és egy másikon a zene. A hasában? :F :)

(#2491) Mezga Aladár válasza HAuser0 (#2490) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Készülékben.
A lényeg 1 lemez legyen csatlakoztatva sata porton.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2492) HAuser0 válasza Mezga Aladár (#2491) üzenetére


HAuser0
csendes tag

Köszönöm. Olyan (jó) megoldás van, hogy ezt a -zenés- pendrive-ot a hátsó sata-n csatlakoztatom?
Vagy felejtős és kell pl. egy ssd?

(#2493) Mezga Aladár válasza HAuser0 (#2492) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Fogalmazz pontosabban. pen+ sata?? :F

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#2494) HAuser0 válasza Mezga Aladár (#2493) üzenetére


HAuser0
csendes tag

Arra céloztam hogy valamilyen formában tudom-e a pendrive-ról játszani a zenéket, ha már azért vettem :D

(#2495) Polllen válasza tamasgal (#2487) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én a pc-re tenném a mozizást és pi-re a zenét, ha mindenképpen kettő rendszer kell.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2496) tamasgal válasza Polllen (#2495) üzenetére


tamasgal
senior tag

Nem mindenképpen gondolkodom a két rendszerben, csak valahogy a dualboot-os megoldások olyan kényelmetlennek néznek ki (de olvasgatok ezügyben is, hátha) . A válaszod köszönöm, megfontolom.

(#2497) Polllen válasza tamasgal (#2496) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én pc-vel oldottam meg. A zene többnyire win 8.1 alól megy. Néha pendrive-ról elindítok egy-egy speckó disztrót, de kényelemben valahogy mindig elvérzik hosszú távon mindegyik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2498) tamasgal válasza Polllen (#2497) üzenetére


tamasgal
senior tag

Sajnos én is erre számítok.

(#2499) HAuser0 válasza Mezga Aladár (#2491) üzenetére


HAuser0
csendes tag

Sajnos ugyanaz volt a szitu, ha pendrive-ról megy a volumio és sata-n van egy ssd, amire zenét is másoltam.
Más nem is volt a gépben, mégsem láttam többet, mint eddig.
MPD sem szuperál, eleve valami settings gondja van.

(#2500) Mezga Aladár válasza HAuser0 (#2499) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Milyen lap?

Itt az usb-re kattintatva mit látsz?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.