Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) toroB86 válasza krechl (#3699) üzenetére


toroB86
csendes tag

ezt már mi is megcsodáltuk melóhelyen, számolgattuk, mennyi lehet az a bambuszház meg az akksis lapka+ poti bekerülési költsége :D

(#3702) Dorian


Dorian
félisten

Win 10 alapon Foobar távoli vezérlésére telefonra gondolom van app.
De laptoppal való távoli vezérlésre mi a megoldás?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3703) s4tch válasza Dorian (#3702) üzenetére


s4tch
veterán

Remote desktop?

(#3704) Dorian válasza s4tch (#3703) üzenetére


Dorian
félisten

Ne kérdezd, halványlila finn gomb sincs ezekről ;]
Szóval ez jó?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3705) Polllen válasza Dorian (#3704) üzenetére


Polllen
nagyúr

A remote desktop-pal azt látod a notin, ami a gép asztalán történne. Szerintem ide verébre ágyúval.

Foobarhoz van http control, ami azt jelenti, hogy böngészőből tudod vezérelni. Nem annyira kifinomult, mint mobil app, de működik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3706) Dorian válasza Polllen (#3705) üzenetére


Dorian
félisten

Ja akkor az olyan, mint a Teamwiever.

Foobarhoz http control az gondolom jó lesz. Állítgatni úgysem ezzel akarom, csak zenéket a playlistbe tenni, indítani - leállítani, ilyenek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3707) s4tch válasza Polllen (#3705) üzenetére


s4tch
veterán

Nem tudom, nálam otthoni hálón belül tökéletesen működik, ingyenes (tudtommal minden win10 része), pofonegyszerű beállítani, minimális erőforrást igényel, és a használatát sem kell külön tanulni. Nem muszáj ezt használni, a http control is megfelelhet a célra, de hogy ágyúval verébre lenne, abban nem értünk egyet.

(#3708) Dorian


Dorian
félisten

A célom (amit persze mondanom kellett volna): monitor nélküli audio-PC vezérlése laptoppal, amivel közben amúgy netezek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3709) Dorian


Dorian
félisten

Most kukáztam a cégből egy régi kis monitort, de azt hiszem, ezt a megsárgult vastagkeretes műanyagot mégsem akarom nézegetni a nappalimban ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3710) krechl válasza Dorian (#3709) üzenetére


krechl
csendes tag

Ez esetben tényleg a remote desktop, vagy teamviewer a legjobb megoldás.

(#3711) krechl válasza krechl (#3710) üzenetére


krechl
csendes tag

Egyébként elég ha a laptopon és a pc-n is futtatsz egy foobart, és mindkettőre felrakod a foo_upnp kiegészítőt. A laptopodon az UPNP controllerben a pc-n futó foobart választod renderernek.

(#3712) Polllen válasza s4tch (#3707) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tehát ha egy zenelejásztó programban szeretne playlisteket módosítani, létrehozni és zenét lejátszani arra nem túlzás a teljes számítógép-vezérlés. Ebben nem tudok egyetérteni.

Használom én is a remote desktopot, ha kell, de Foobart még nem akartam ezzel irányítani.

Amúgy az upnp is jó megoldás, lehet még egyszerűbb is, mint a http control.

Szerk.: Látom közben a foobar vezérlés, teljes számítógép vezérléssé avanzsált. Ebben az esetben valóban a remote desktop lehet a jó megoldás. (vagy a zenepc-n futattott programok távvezérlése)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3713) Patice válasza Dorian (#3702) üzenetére


Patice
Topikgazda

:)

Ezért jó egy headless Linux (pl. Voyage MPD) + MPDroid. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3714) Dorian válasza Polllen (#3712) üzenetére


Dorian
félisten

"Látom közben a foobar vezérlés, teljes számítógép vezérléssé avanzsált."

Bocsánat, én fogalmaztam félreérthetően / hülyeséget.
Az audio-PC vezérlés alatt a Foobar vezérlését értem természetesen. Mást nem is hiszem, h fogok rajta futtatni, max ha filmezésre ki akarom próbálni.
Jelenleg úgy van beállítva, h egy lepucolt Win 10 van rajta, bekapcsoláskor automatikusan elindul a Fidelizer Pro optimalizáló, és utána a Foobar, de az adatfolyamot a DAC felé a Jplay protokoll játsza ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3715) s4tch válasza Polllen (#3712) üzenetére


s4tch
veterán

Miért lenne túlzás? :) Belép a remote desktopba, ott látja a komplett foobar felületet, mintha a gép előtt ülne, és csinálja pont ugyanazt, mintha a távvezérelt gép előtt csücsülne. Ebben semmi túlzás nincs, ez a megtestesült praktikum. Nem kell új felületet tanulni, nem fut bele abba, hogy a http-s remote felületen esetleg nem ér el valami funkciót. No mindegy, túlbeszéltük, a kolléga majd eldönti, mit és hogyan szeretne.

(#3716) Patice válasza Dorian (#3714) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én is a távoli asztalra szavazok, ha ennél a felállásnál akarsz maradni hosszú távon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3717) krechl válasza krechl (#3711) üzenetére


krechl
csendes tag

találtam még egy megoldást :D

hozz létre egy m3u8 kiterjesztésű lejátszólistát, a következő szöveggel:
http://IP_cím:port/content/psc.wav
Az IP-cím a laptopod IP-je, a port pedig a foobar beállításaiban UPnP szerver alapbeállításaiban megadott érték. A lényeg, hogy ne ütközzön semmivel. Alapból 8000.
A létrehozott lejátszólistát nyisd meg a lejátszó, monitor nélküli gépeden futó szoftverrel. A belső hálózatodon fogsz úgy streamelni, mint egy online rádióadás, csak veszteségmentesen.

(#3718) Tamoo válasza krechl (#3710) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én RealVNC-t használok. :)

(#3719) Dorian


Dorian
félisten

Köszönöm a tippeket, úgy tűnik a gyakorlatban egyelőre a Foobar remote telefonos app is kielégíti az igényeim. Filmhez úgyis bekapcsolja az ember a tévét, talán egyedül majd Tidal-hoz fog kelleni a laptopos távoli elérés.

Szombat délutántól vasárnap estig csak zenét hallgattam, én nem nagyon hittem benne, de elképesztő javulást adott laptophoz képest. A mindenféle hangi jellemzők boncolgatása helyett összefoglalva a természetes hangban, jelenlétérzetben ad sokkal jobbat, gondolom a sokkal kisebb torzítások miatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3720) dunkel válasza Dorian (#3719) üzenetére


dunkel
őstag

Milyen gép lett végül, ki csinálta?

(#3721) Dorian válasza dunkel (#3720) üzenetére


Dorian
félisten

Használtan vettem Sebitől. Alapvetően Bodor-féle gép egy igényesebb házban
Full passzív hűtés, integrált procis alaplap ( ez ), 8W-os 4 magos procival. 4GB RAM, 120GB HyperX SSD, Tényleg komoly analóg táp az alaplapnak és külön toroidról analóg az USB kártyának (Bodor-féle mk2-es verzió) és SSD-nek. Mindez egy Silverstone 04-es fekvő házban.
Windows 10 fut rajta, manuálisan pucolva, vásárolt Fidelizer Pro optimalizálja, Foobar a lejátszó program és Jplay protokoll játsza ki az adatfolyamot a DAC felé.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3722) dunkel válasza Dorian (#3721) üzenetére


dunkel
őstag

Jól hangzik.

(#3723) Patice válasza Dorian (#3721) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amíg a Kodit meg nem szokod, addig nem is akarom tanácsolni hogy az SSD-re dobj fel egy Ubuntu Servert EGL-es Kodival, meg mellé egy Voyage MPD 0.9.5-öt zenére. :))

Kíváncsi lennék, hogy egy ilyen hardveren hogy muzsikálna a Voyage. ;]

Amúgy grat a géphez. Hardveresen tök jó alap filmre és zenére is. :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3724) Tamoo válasza Patice (#3723) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Kíváncsi lennék, hogy egy ilyen hardveren hogy muzsikálna a Voyage."

Én meg arra hány napig csuklanál mire felrakja. :D

(#3725) Dorian válasza Patice (#3723) üzenetére


Dorian
félisten

Bele nem piszkálok a rendszerbe amíg jól működik az biztos! :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3726) Patice válasza Dorian (#3725) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jól megcsinálva csak annyi lenne a dolgod, hogy bekapcsolás után egy menüből kiválasztod a megfelelő OP rendszert a listából, amelyiket épp használni akarod.

A mostani Win-t nem kell ehhez letarolni, Ubuntu simán felmegy mellé és tudja indítani a Win-t is (próbáltam).

De nem akarlak én semmire rábeszélni. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3727) Polllen válasza Dorian (#3725) üzenetére


Polllen
nagyúr

Vannak pendrive-ról futtatható disztrók is. Érdemes kipróbálni őket. Tudom, hogy a többség a windows és annak berhelésére esküszik, de szerintem egy minimal linux real kernellel jobb erre a célra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3728) Tamoo válasza Polllen (#3727) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De pl. a voyage mpd feltelepítését "átlag" user-nek nem merném ajánlani. :) Haja elmegy tőle.

(#3729) Polllen válasza Tamoo (#3728) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez így van. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3730) Tomacko válasza Tamoo (#3728) üzenetére


Tomacko
senior tag

Már pedig ugye Dorian egyik szempontja az is volt, hogy ne kelljen már a rendszert mókolni meg faragni stb.stb :) Meg fülelném, meg bele lesnék abba a Silverstone házikóba én is szívesen. :) Nekem egy Antec cube fazonú házban lekik az mATX gépem, de egy régebbi történet az enyém :) asus e45m1-m pro Ha majd nagyon ráérős leszek egyszer éjszakás műszakban akkor talán meg tanulom valakitől itt, hogy miként kell ezeket a linux alapú cuccokat telepíteni :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#3731) Dorian válasza Tomacko (#3730) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, h egyszer rászánom magam, h kivegyem a helyéről, de majdnem leszoptam magam, mire oda került ;]

A tévé alatti Ikea Lack asztalba magasságilag cuppra fért be, úgy, hogy az előlapja, ami felfelé kicsit kilóg, már az asztal elejének ütközött, így gyakorlatilag be van építve :D Nagy élmény volt a hátuljába mindent bedugdosni, közben egyensúlyozni a center-tv-sub szentháromság között fél lábon, lehajolva.

Őszintén szólva eddig nem tudtam értelmezni mi az amikor valaki számítógépes lejátszáskor a "fárasztó hang"-ról magyaráz. "Én nem fáradok el zenehallgatáskor, miről beszélnek ezek?" ;]
Most már megértem milyen volt. / Az elektromos zajok torzításokat okoznak, így az agy folyamatosan kompenzálni kényszerül /

Ill. a "nyugodt" jelző sem feltétlen punnyadt, részlettelen, az "analógos" sem feltétlen meleg, lassú mélyekkel.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3732) Polllen válasza Dorian (#3731) üzenetére


Polllen
nagyúr

Erről szól ez a topik. A millás lejátszók és a random gép között rengeteg fokozat van. Nagyon sok tweak még csak pénzbe sem kerül, csak némi tanulási időbe.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3733) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Valamelyik streaming szolgáltatás free verzióját szeretném megetetni az MPD-vel, bármilyen megoldás érdekelne. Néha jól jönne, amikor vendégek vannak nálunk.

(#3734) envagyok


envagyok
veterán

Synology (xpenology) nasra tervezem feltenni a volumiot dockerrel.
Van valakinek tapasztalata ezzel?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3735) Patice válasza Ereshkigal (#3733) üzenetére


Patice
Topikgazda

MPD ebből a szempontból kicsit korlátozott, mert saját magától ilyenekre nem képes. Kell hozzá valamilyen kiegészítő, ami "eteti".

Pl. az UPmpdCLI ilyen, amivel DLNA/UPnP renderer-t varázsolhatsz az MPD-s gépből és így már elég sok minden ráküldhető pl. telefonról, tabról, PC-ről.

A következő szint lenne talán a Mopidy, ami szintén MPD alapú, csak írtak hozzá bővebb körítést.

(#3734) envagyok:

Sosem próbáltam még. Én most OMV-t használok fájltárolásra a szerveren, az már támogatja a Doscker-t, de még azon sem próbáltam, hogy miket lehetne rávarázsolni.

Csak érdeklődöm: miért pont Volumio, ha már szinte bármilyen "rendszert" fel lehet rakni Docker alapokon?
Pl. ott van egy csomó RPi-ra írt zenei OS, azokat megcsinálta már valaki Docker verzióban?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3736) Ereshkigal válasza Patice (#3735) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Igen, ezt tudom. Sajnos az upmpdclinek nincs spotify tamogatasa, a mopidy pedig nem megy free accounttal. Itt akadtam el. Mindenesetre feltettem egy mps-youtube-ot, megteszi, amíg nincs jobb ötletem. Igaz, ehhez így ssh kell, de tabletről viszonylag kényelmesen használható már.

(#3737) Polllen válasza Ereshkigal (#3736) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezeknél a szolgáltatásoknál az api-k előfizetéshez vannak kötve. Anélkül kész megoldás nem lesz. Maximum ha megkerülöd rootolt / jb-zett készülékkel valamilyen stream capture-rel. Pl. bubble upnp androidon azt hiszem tud ilyet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3738) envagyok válasza Patice (#3735) üzenetére


envagyok
veterán

Azért volumio, mert azt találtam meg :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3739) krechl válasza Ereshkigal (#3736) üzenetére


krechl
csendes tag

Volumiohoz van spotify plugin. Nem próbáltam még, de ott van a telepíthető kiegészítők között.
Egy Squeezeplay szoftver viszont mindet kezeli.

(#3740) Polllen válasza krechl (#3739) üzenetére


Polllen
nagyúr

És mindegyik csak prémium előfizetéssel megy. ;) Lásd előtted szereplő hozzászólás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3741) krechl válasza Polllen (#3740) üzenetére


krechl
csendes tag

jogos :R

(#3742) Patice


Patice
Topikgazda

Na valahogy így képzelem el a "zenére való PC-t" :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3743) Phülöp válasza Patice (#3742) üzenetére


Phülöp
addikt

"Aurender's remote control / library management app is called Aurender Conductor. It's only available for iOS running on an iPad."

ügyes

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3744) s4tch válasza Phülöp (#3743) üzenetére


s4tch
veterán

Így is lehet ejteni :DDD

(#3745) enterlaci


enterlaci
senior tag

Sziasztok!

Melyik most a legolcsóbb 1 lemezes, csendes full DLNA kompatibilis NAS? Olyan érdekelne amelyik képes magától kikapcsolni is.

Néztem a SynologyDS115j-t, de nem tiszta mi pontosan DLNA Compliance? Biztosra kéne mennem, hálózatos zene lejátszáshoz legfőképp.

Szerk.
Most látom, rossz helyre ment, bocsi, de most már itt hagyom, hátha valaki csípőből tud választ. :R

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#3746) Patice válasza enterlaci (#3745) üzenetére


Patice
Topikgazda

WD MyCloud.

Bár, ha 1 TB tárhely is elég, akkor majdnem egy ár a Syno DS115j + lemez.

DLNA Compliance = Ismeri a DLNA szabványt és az ilyen eszközök számára meg tudja osztani, elérhetővé tudja tenni vezetékes, vagy vezeték nélküli hálózaton.

Ezeket érdemes vezetékkel egy routerhez (vagy switchez) kötni, hogy megfelelően gyors legyen a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3747) enterlaci válasza Patice (#3746) üzenetére


enterlaci
senior tag

Köszi! Jól néz ki, csöndes, kicsi, de valamennyire erős.
Amennyiben tovább mennék, milyen lánc lenne a javaslatod - akár csak elvi szinten. Prioritás szerint: flac, dsd kiszolgálás (Heos zónajátszó részére, DLNA kell?); 20-30Mbps film lejátszás pc kiváltás céljából mert jelenleg pc-kodi-hdmi-tv útvonalon megy; fotó megosztás-lejátszás.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#3748) Patice válasza enterlaci (#3747) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a filmek tárolását is központilag akarod megoldani, akkor már inkább egy kétlemezes Syno-t ajánlanék. A 216j erre tökéletes megoldás, vagy hasonló tudású QNAP. (Filmekkel az egy lemezt hamar ki lehet lőni, hacsak nem 6-8-10 TB-os lemezzel kezdesz. :)) )

DLNA-n a natív DSD nem fog menni!!! Ha vannak ilyen zenéid, akkor ehhez külön - átkódolásra képes - Médiaszerver program kell a NAS-ra. Ebben nem vagyok képben, hogy melyik DLNA/UPnP képes médiaszerver képes erre. Talána Plex, vagy az Emby, de még ezekben sem vagyok biztos. MinimServer sem fog tudni DSD-ből PCM-et csinálni on the fly, így ezeket felejtsd el, ha csak DLNA-n fognak tudni kapcsolódni a kliensek.

A Synology, QNAP és más gyári NAS-okon van általában telepíthető - DLNA kompatibilis - médiaszerver. Ezekből a programokból nagyon sok féle van. Van amelyik csak NAS-okon érhető el, de elég sok telepíthető asztali gépre is (pl. Serviio, Plex, stb.)

Ha meglesz a NAS, akkor a Heos-okkal nem lesz gondod. A képnézegetés, filmlejátszás innentől kezdve hálózat képes (pl. DLNA-s) eszközökkel kényelmesen megoldható.

Utána igényfüggő, hogy milyen eszközök lesznek alkalmasak adott helyzetre a te rendszeredben.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3749) urbi107 válasza Dorian (#3702) üzenetére


urbi107
tag

Ha még nem talátál megoldást.
Én az Ultra vnc programot ajánlom.Érdemes a pc-n fix ip címet adni,hogy mindig könnyen ellehessen érni.
A zene gépen az ultra vnc server-t kell beállítani. A laptopon a client részén az ip címmel és jelszöval lehet belépni.Ez a program több mobilos remote desktop programmal működik. Én Ipad-ről is használom.

(#3750) tench


tench
tag

Sziasztok,

Van valamelyikőtöknek tapasztalata win server 2016-al? A telepítés lemegy rendben, a DAC- ot is felismeri a gép, de az USB kárya illesztőprogiját sehogy sem tudom telepíteni. A telepítés végén hibát ír ki.
Lehet a Windows- ban kell valami beállítást eszközölni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.