Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Polllen válasza Patice (#3550) üzenetére


Polllen
nagyúr

Volumio 2-t használtam eddig.

Ami biztos, hogy az rpi nagyon kényes a tápra. Lehet ez okozza azt, hogy nem annyira energikus, mint az asztali gép és egy lineáris táp vagy tápszűrés helyretenné. IFI-d nem jött még meg?

Azért rpi/kockához csak olcsóbb egy ilyen, mint a pc-hez, uh nem tekintem lefutott meccsnek. Sokan dicsérik az rpi + lin.tápot, mint forrást. Akár usb akár spdif forrásként használják bár az usb részét sok helyen ekézik, hogy asztali pc ebben jobb.

Lehet egy i2s -> spdif hat-t kellene hozzá szerezni, amin van tápszűrés és letudva. Sajnos a kali reclocker nem megy ezekkel az átalakítókkal. Akkor tuti nem lenne gond a tiszta forrás.

Hja és a tapasztalataimhoz tegyük hozzá, hogy a denon da 300-s dac-m saját táppal rendelkezik, szóval nem minden zajt húz be a pi-ről. Ha onnan szedné, nem hiszem, hogy jobb lenne pc-nél.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3552) Honkydoo válasza Polllen (#3551) üzenetére


Honkydoo
őstag

Nekem a PC-n, mint forráson sokat dobott egy USB-s izolátor a Schiit Wyrd. Pi-vel azóta nem próbáltam, lehet megérne majd egy próbát..

Szerk.: Az is igaz, hogy nálam a DAC-ba épített USB -> I2S konverter az usb-ről kapja a tápot.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3553) Patice válasza Polllen (#3551) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem, még nem. Most úgy néz ki, hogy hétvégére csúszik az érkezése. :))

Az USB probléma miatt döntöttem anno a kocka mellett. És úgy látszik a többletköltség kifizetődő volt, mivel akkor, amikor először elkezdtem használni, akkor verte a Win-es rendszereket, még optimalizálva is. Mindezt saját kapcsi táppal.

Kíváncsi leszek nagyon, hogy tényleg hoz-e a hangon az iFi. Mindenképpen beszámolok majd róla.

Szerintem a Kali reclocker pl. a HIFIberry Digi+-szal megy, így transzportnak kiváló lehet.

De ha már itt tartunk, én mostanában fedeztem föl, hogy a francia Audiophonics webshop egész jó DAC kártyákat kínál RPi-hez, és ma néztem, hogy az eddigi Sabre 9023 chip helyett megjelent egy 9018-as DAC is, ami szintén kompatibilis a Kali recklocker-rel. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3554) Ereshkigal válasza Patice (#3550) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A roonról végül letettél?

(#3555) Patice válasza Ereshkigal (#3554) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem.

Pont a kocka + iFi iPower lesz az egyik Roon végpont, mint a Sonicorbiter SE.

Csak hát sok minden jön még közbe, előtte, amire költenem kell, költeni akarok.

Ha otthon rendben lesz a szerver és a végpontok, akkor jöhet a trial időszak. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3556) Polllen válasza Patice (#3553) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mókolás nélkül nem megy sajnos.

A 9023-ról én letettem, mert a beszámolók szerint tipikus sabre hangja van, ami nekem túl ideges. Lehet ezt jobban összerakták?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3557) Patice válasza Polllen (#3556) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Tipikus Sabre hang..."

A DAC chipek hangja inkább az implementációtól, a körítéstől, kiszolgálástól függ, nem pedig magától a chiptől.
Talán pont az olcsó körítésből ered a "tipikus Sabre hang".
Azért elég neves készülékek használnak Sabre chipet, mondjuk nem a 9023-t, hanem a 9018-at. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3558) Polllen válasza Patice (#3557) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, drága eszközökben jól szól, az olcsókban meg úgy ahogy nem tetszik. :)

Rajta van a listán a kali relocker + dac, de nem tudom egyelőre hova tenni. A denon a több bemenet miatt kell. Ha az első páros meg is közelítené a denon szintjét, akkor is kell a pc-mhez valami és akkor ugyanott vagyok költségben. És lesz egy jó meg egy elmegy cuccom. Most legalább ugyanazt a nekem jó cuccot használom mindenhez.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3559) Patice válasza Polllen (#3558) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát igen. Ebbe a dilemmába én is belefutottam. :B

Sehogy sem lehet megúszni olcsón. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3560) Polllen válasza Patice (#3559) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért nálad a multiroom-mal még van értelme több jobb dac-t venni. De nálam a htpc, a tv, a hifi, az rpi mind-mind ugyanott van a nappaliban. Nem is gondolkodom multiroom-ban.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3561) Patice válasza Polllen (#3560) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát, azért az túlzás, hogy a konyhába, meg a gyerek szobába olyan nagyon jó minőségű kellene. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3562) Dorian válasza Patice (#3557) üzenetére


Dorian
félisten

Attól, hogy jó minőségű, még nem feltétlenül tetszik valakinek. Pl. Teac 501 is kissé nyomulós- erőszakos hangú, pedig minőségre semmi kifogás nem lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3563) Polllen válasza Patice (#3561) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért egy 10k-s allo piano csak belefér, nem? :P

Amúgy elég sokat túrtam a netet, olyan véleményeket találtam, hogy egy cambridge audio dacmagic-t pl. a reclocker+piano legyőz. A mamboberry egy hrt ms+t-t. Szóval az árukat bőven megérhetik, komolyabb dac-kal még nem láttam összehasonlítást, max olyat, hogy 2-300 USD-s cuccokból soknál jobb.

Visszalépni meg ki akar. :P

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3564) Ereshkigal válasza Patice (#3555) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A trial után ha olyasmit írsz, hogy még tesztelnéd kicsit,mielőtt megveszed,jó eséllyel felajánlanak egy ingyen hónapot.

(#3565) dunkel válasza Patice (#3557) üzenetére


dunkel
őstag

Drága készülékekben sem jó szvsz. Nuforce10, Oppo ha1, audiogd nfb xy? mind sabre hangú. Számomra az oppo volt legkevésbé hallgatható: csak a részleteket mutogatja.

[ Szerkesztve ]

(#3566) Polllen


Polllen
nagyúr

Volumio shop-ba csendben felkerültek a hifiberry cuccai is. Dac + és digi +.

2-3 EUR-ral olcsóbb innen rendelve. Rendre kevesebbet számol fel volumio webshop a szállításra, mint az eredeti oldalról rendelve. Mamboberry-nél is ez volt a múltkor a helyzet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3567) Patice válasza Ereshkigal (#3564) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nocsak, esetleg próbáltad?

(#3565) dunkel:

Köszi! :R Akkor ezeket "kerülöm". Meglátom, hogy az iFi táp mit hoz majd kockánál/raspberry-nél/Chromecast Audio-nál. :))

(#3566) Polllen:

Tegnap felfigyeltem rá én is. Meglátjuk, hogy mi lesz ebből az egészből nálam. Egyelőre kütyüzök, hallgatózok, próbálgatom a dolgokat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3568) Ereshkigal válasza Patice (#3567) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Aha, próbálgattam, de hangilag véleményt nem mernék még mondani, annyi időm sajnos nem jutott rá. Az audio PC-ből kellett az SSD, így azzal nem is próbáltam, csak egy NanoPi NEO-val. Alaposan ösze akarom vetni, hangilag észreveszek-e valamit a Audio PC+Voyage MPD+SSD, illetve a Audio PC+Roon Bridge+szerver PC között. Aztán még a Nanopivel is akarok játszani.

[ Szerkesztve ]

(#3569) Patice válasza Ereshkigal (#3568) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kíváncsi leszek a végeredményre. :K :R

De amúgy így elsőre milyen a kapott hang? :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3570) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

szenvedek ezzel a daphile-el.. nem bírom elérni sehogy sem, h lássa a nagyvinyómon a zene mappámat
a vinyot látja ez a szr, de empty mindig
az egy dolog, h minden második indítása kifagy a kernelnél, de amikor végre megy, tudnék legalább böngészni az albumok között...

[ Szerkesztve ]

(#3571) Polllen válasza Tibiajax (#3570) üzenetére


Polllen
nagyúr

Valami ott nem kerek, mert nem lenne szabad, hogy kifagyjon. Illetve a HDD felismerésnek is automatikusnak kellene lennie. Reinstallal próbálkoztál már?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3572) dunkel válasza Tibiajax (#3570) üzenetére


dunkel
őstag

Át kéne tenni disabled-ből enabled-be (usage) és a forrás könyvtárat (source directory) megadni neki.

(#3573) Tibiajax válasza Polllen (#3571) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen. alapvetően megy a cucc, most ott tartok h megadtam a beállításnál a zenemappám elérési útvonalát (az eddig lemaradt), így most már restart után nem disabled megint, hanem ott a vinyo megosztás a setup->storage-nél. viszont ugyanúgy empty...
így adtam meg: music/albums
nem tudom, lehet kell elé backslash is?..dune-nél is hasonló volt a felállás, ott nem kellett

[ Szerkesztve ]

(#3574) Tibiajax válasza dunkel (#3572) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

most ilyen. de empty..

amúgy a radiók se mennek. egyet se lát, sehol. csak gondolkodik.

(#3575) Patice válasza Tibiajax (#3574) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem kell egy frissítést is nyomni ezután, hogy a megadott útvonalon elérhető zenékből létre tudja végre hozni az adatbázist, hogy lássa is a zenéket a lejátszó. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3576) Tibiajax válasza Patice (#3575) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ég világon semmit nem csinál, hiába frissítek..
de elég is volt ennyi most belőle. nekem olyan cucc kell, ami ennél sokkal gyorsabban és stabilabban működik. két órát vacakoltam vele, nem képes látni a vinyót, netrádiókból, shopcasból ég világon semmi nem megy, csak teker teker gondolkodik, hagyjuk... :)
majd megnézem a többi ilyen lecsupaszított audiofil akármit, amit ajánlgattál a blogírásaidban, meg itt a topicban is. nem baj ha fapados, csak menjen pendrive-ról és lásson nekem mindent, ne kelljen vele órákat vacakolni
addig meg elvagyok a jó kodi/wasa-párossal..

(#3577) dunkel válasza Tibiajax (#3574) üzenetére


dunkel
őstag

A usage=music oké. A mappa elnevezés nem megy fejből, de az is jó, ha azt üresen hagyod=végigmegy az egész lemezen. A Share pipa nem szükséges.
Kitöltés után az oldal aljára görgetve van valami save vagy apply gomb az kell.

Asszem infó fülön lehet utána követni a scan statisztikákat.

(#3576) Tibiajax
Ez akkor nem a te topikod lesz, ha már most elég volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#3578) Polllen válasza dunkel (#3572) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam plug'n play volt. Semmit nem adtam meg külön.

Tibiajax

Usb 2.0-n is nálam gyors, uh ott valami nem kerek. Ami hasonlóan egyszerűen kellene működnie az a volumio. Daphile hangban jobb, de ha nálad nem akar működni, akkor igazából ez mindegy.

Nálam amúgy az ubuntu studio is jó szolgálatot tesz pendrive-ról, de usb 2.0-n ajánlott a türelem hozzá az indításoknál. Illetve ott alapból csak a desktop felület van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3579) Polllen válasza Polllen (#3551) üzenetére


Polllen
nagyúr

A powerbank-n van egy 2.1A-s kimenet is, elsőre csak az 1A-n próbáltam. Ezzel megjött a hiányolt energia.
Szóval táp-táp-táp. :)

Illetve időközben kipróbáltam a w10+foobar+fidelizer-t. Tényleg sokat javít a hangon. Tisztább & feszesebb hangok. Hozza a daphile szintjét, de annál vagányabb. Daphile nyugodtabb hang. Mondjuk hangulat függően tudom váltogatni. Pl. Megadeth jobban esik a foobar-ból.

Amúgy a w10+foobar+fidelizer-hez nagyon hasonló lett a rpi3+moode+2.1A powerbank. Amiben ez utóbbi jobb, az a hangszerek szeparációja. És a basszus egy kicsit vékonyabb, de szerintem ez a természetesebb.
Illetve az egész hangkép természetesebbnek hat.

Szóval minden hangulathoz lassan lesz egy kombóm ;]

És a vicc az egészben, h ez csak a forrás variálása. Minden utána ugyanaz. Illetve természetesen azért a DAC & lánc alapstílusa nem változott meg. Csak azon belül változik a hangkép.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3580) Polllen válasza Honkydoo (#3552) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a cucc, tuti, hogy sokat hozott nálad. Szerintem akkor is hozna, hanem USB-ről kapná a dac az áramot.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3581) Honkydoo válasza Polllen (#3580) üzenetére


Honkydoo
őstag

Elképzelhető, de ezt nem mertem állítani.
Valszeg ebben a felállásban a Pi-vel is egész jó erdményeket lehetne elérni.
Konkrétan láttam külföldi fórumokon, hogy valaki Pi-vel használja a Schiit Wyrd-et.

Tibiajax:
Fel van telepítve nálad a Daphile, vagy csak ramdiskből használod? Érdemes feltelepíteni mert tudtommal csak úgy menti el a beállításokat, plusz a hangja is jobb.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3582) Tibiajax válasza Honkydoo (#3581) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hogy érted, hogy telepítettem-e? iso-t leszedtem, rá bootolható pendrive-ra, majd abból volt még egy lehetőség a beállításokban hogy telepítés. és telepítettem, egy másik pendive-ra - ugyanazt kaptam egyébként..
nem járt sikerrel a projekt, sajnos

a fidelizert viszont még nem próbáltam, csak olvastam már sokat róla
mi a francot csinál ez egyébként, hogy valóban hatásos? folyamatokat kapcsol ki a háttérben, vagy hozzáad valami driverszerűséget, ami javít a hangon??.. :) de azt hogy? olyan nonszenszül hangzik ez, ha ennyit lehet javítani egy adott hangon, konfigon belül, ha ennyi puffer van akkor még az egészben benne, miért nem tudják ezt elérni eleve a gyártók? olyan.. fura ez az egész nekem

ne értsétek félre, nem a szkeptikusság beszél belőlem, inkább a tiszta értetlenség

(#3583) Polllen válasza Tibiajax (#3582) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én csak kiírtam az iso-t egy penre és onnan már nem telepítettem semmit. Működik. Szerencsére.

A fidelizer driver nélkül szoftveresen optimalizál. Pl.a zene kap elsődleges prioritás. Restart után eltűnik a hatása, így nyugodtan kipróbálhatod.

Rengeteg lehetőség van benne, ez az előnye és hátránya is. Ugyanazon a pc alapú rendszeren két zenelejátszó program is tud másképpen szólni, miközben mindkettő bit-perfect. Ami elméletileg nem lehetséges, mert mindkét esetben ugyanaz az adat ment át.

A gyártónak ez üzlet. Lehet jobbat gyártani - ami az adattal menő zavarokat is jobban kezeli, de meg is lehet kérni az árát. A DIY még nem terjedt el annyira, hogy árat csökkentsenek.
Ezek a tweak-ek amúgy ezeket a jellel menő zavarokat tudják - szerintem - befolyásolni, amit a "gyengébb" szűréssel rendelkező cuccok meghálálnak.

Ez a topik is azért született, hogy megtaláljuk a legjobb megoldást egyénre szabva.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3584) Patice válasza Polllen (#3579) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha már táp, akkor:

Még csak bekötöttem a kockával, hagyom járódni, nem csináltam még oda-vissza tesztet, de nagyon tetszik amit hallok. :K

Tisztább a zene, jobbak a mélyek, energikusabb, feszesebb. Eddig. :DDD :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3585) Polllen válasza Patice (#3584) üzenetére


Polllen
nagyúr

Rpi-t se felejtsd el tesztelni;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3586) Patice válasza Polllen (#3585) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jóhogy.

Ma éjszaka szerintem "rágyújtok" arra is. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3587) Tibiajax válasza Patice (#3584) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Tisztább a zene, jobbak a mélyek, energikusabb, feszesebb. Eddig.
azért, nagy összeget raktam volna arra, h még véletlenül sem írnál olyat, hogy kb semmi változás nincs..
:)
ha már kicsengettél érte összeget, muszáj hallani is valamit :D

(#3588) Polllen válasza Tibiajax (#3587) üzenetére


Polllen
nagyúr

Hibás hozzáállás. ;)

Próbáld ki!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3589) Patice válasza Tibiajax (#3587) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezért írtam, hogy vissza még nem volt időm tenni a gyári tápot. Addig még én sem ítélkeztem, de ismerem annyira a rendszerem hangját, hogy ha van változás és az észleléshez elég nagy mértékű, akkor meg szoktam hallani.

Tudom, hogy bőven benne van a placebo, de igyekszem józan ésszel értékelni magamban ezeket a tapasztalatokat. Eddig nem csalódtam a hallgatózások alkalmával bennem kialakult érzések, benyomások adta "hangképben" és mások visszajelzései alapján ezek több esetben is megerősìtést nyertek.

Lehet nekem hinni meg nem hinni is, az mindenki szíve joga. Félrevezetni nincs szándékomban az embereket, pláne nem egy nyilvános fórumban. Abból van elég ebben az országban...
Tapasztalatot igyekszek megosztani, hogy aki hasonlót akar, annak könnyebb legyen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3590) Patice válasza Polllen (#3585) üzenetére


Patice
Topikgazda

No, Rpi2 + Volumio 2 iFi táp vs. Sunny táp, USB DAC = FiiO E10, ami egy Shure SHR-240a-t hajt.

Még csak egy (nem audiofil) számmal teszteltem iFi, aztán Sunny, aztán vissza az iFi.

A gyári táppal is teljesen hallgatható a zene, de az iFi-t visszarakva én már az első traktusoknál felfigyeltem a dinamikakülönbségre, energiára. Szélesebb, tisztább tér, szeparáltabb hangok, folyósabb a zene és precízen mutatja az összes hangot.

Mindjárt jön az SD kártyára egy RuneAudio. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3591) Polllen válasza Patice (#3590) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elérte a pc-nél említett energikusabb hangot?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3592) Patice válasza Polllen (#3591) üzenetére


Patice
Topikgazda

Erre most még nem tudok válaszolni, de igyekszem majd azzal is összehasonlítani.

Most a Win10 + Foobar asztaliról hallgatva ugyan azt a számot más az összkép, valahol a kettő közötti, csak a hangerő sem ugyan az volt, holott a potihoz nem nyúltam a FiiO-n. :))

Szóval még egy kis időt kérek. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3593) liszi70 válasza Polllen (#3588) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egyáltalán nem hibás hozzáállás. Reális, nyitott, okos hozzáállás. Tisztában van vele, hogy a hallás összetett agyi tevékenység, és NEM csak a kipróbált eszközöktől függ, amit hallani vélünk. :K

[ Szerkesztve ]

(#3594) Patice válasza Patice (#3590) üzenetére


Patice
Topikgazda

RuneAudio-val is megerősítve. Ugyan az az eredmény.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3595) Polllen válasza liszi70 (#3593) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam a reális, nyitott, okos hozzáállásnál nem fér bele egy általánosítás. Főleg ha hisz abban (vagy még erősebben fogalmazva tudja), hogy a hozzáállása befolyásolja, mit fog hallani vélni. :)

A hozzászólása inkább konzervatív, ami ugyanúgy lehet okos, meg reális, csak nem nyitott. Zenelejátszó építéséhez kell a nyitottság szerintem, ergo a hozzáállása továbbra is hibás. Már ha zenelejátszót akar építeni a kiváló hangzásért.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3596) liszi70 válasza Polllen (#3595) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nyitottság ahhoz kell, hogy megérts és elfogadd, sőt, leteszteld, kipróbáld annak a lehetőségét, hogy az eddigi korlátos ismereteiden és a kipróbált tárgyakon túl vannak más jelentős összetevők is, amik befolyásolják az érzékelésedet. Persze attól, hogy nem tudsz róla, vagy nem akarsz róla tudomást venni, még ugyanúgy működik, de sokkal jobb ezzel tisztába kerülni. :)

"Nálam a reális, nyitott, okos hozzáállásnál nem fér bele egy általánosítás."

Milyen általánosításra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#3597) Polllen válasza liszi70 (#3596) üzenetére


Polllen
nagyúr

"ha már kicsengettél érte összeget, muszáj hallani is valamit"

Ez egy általánosításon alapuló prekoncepció.

Az első bekezdést miért írtad?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3598) liszi70 válasza Polllen (#3597) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hogy amit írt általánosítás és prekoncepció-e, azon lehetne vitatkozni, az viszont tény, hogy az "összeg kicsengetése" csak egy a sok-sok befolyásoló tényezőből, ami torzíthatja (és torzítja is) a hallást. :)

"Az első bekezdést miért írtad?"

Igen, kicsit kacifántos lett az első bekezdés, de nyugi, mert a következő is az lesz. :D Szóval azért írtam az első bekezdést, mert te azt írtad, hogy nem nyitott a hozzáállása. Énszerintem meg ahhoz kell az igazi nyitottság, hogy valaki túl tudjon lépni a berögzött, megszokott, dogmatikus hifista-sémákon, és elkezdjen tágabb értelemben, kíváncsian, nyitottan foglalkozni azzal, hogy valójában milyen tényezők összessége adja ki a hallásnak hívott érzékelést. Szerintem (és egyre többünk szerint) a "hallásnak hívott érzékelésben" a pszichés faktornak nagyon nagy jelentősége van, akkora is lehet, mint azoknak a tárgyaknak, aminek eddig kizárólagos jelentőséget tulajdonítottunk. Szerintem erre akart rámutatni az ő mondata is, de egyszerűsített formában. :D

[ Szerkesztve ]

(#3599) Honkydoo válasza Tibiajax (#3582) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen a webes felületen a Settings alatt van egy olyan menüpont hogy System Firmware, ott ki kell választani a pendrive-ot amire fel akarod rakni. Lehet ugyanaz a pendrive is ami most van a gépedben.
Ez azért jó, mert így el tudod később menteni a beállításaidat, nem kell minden bekapcsoláskor újra állítani. Plusz a hangja is jobb lett így a szoftvernek szerény véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3600) Polllen válasza liszi70 (#3598) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt feltételezed, hogy én nem tudom, mennyire összetett lények vagyunk? Nem csak a hallásunknál van ez így, sok másban is így működünk. Számomra ez nem kérdés. Ezért kell a nyitottság, és a józan ész.

De ha ezt elfogadjuk és ennek ellenére kiragadunk egy faktort és elfogadjuk magyarázatnak... Hát az nem reális, okos és nyitott.

Ebben a témában a legegyszerűbb, ha valaki nem elméleteket gyárt, hanem kipróbálja és leellenőrzi maga az eredményt.

Ezért írtam, hogy ki kell próbálni és - ezt már csak hozzágondoltam- nem elzárkózni tőle egy "ha költök rá úgyis jobbnak hallom" jelmondattal, hiszen ez pont olyan hibás, mint a dogmatikus hifista-sémák egy része.

Ha meg annyira nem érdekli, hogy kipróbálja, akkor az elméletgyártás csak időpocsékolás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.