Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-05 13:51:56

LOGOUT.hu

Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) contaxg


contaxg
veterán

Pi3+ Volumio 2.0 egy idő után elkezdett hülyeségeket csinálni. Megoldáskánt feltettem helyette a Rune-t és megdöbbentően stabilabb a Volumihoz képest. Érdekes, hogy ha a PC megosztott könyvtárából játszok ki zenét elég szépen szaggat a lejátszás. De ha webrádiót hallgatok és közben a belső memóriába zenét másolok gond nélkül működik minden. Hangilag most jobb mint a Volumio.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3152) Patice válasza contaxg (#3151) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszönjük a tapasztalatokat! :R

Kár, hogy nincsen még Rune Cubox-i-re, pedig kipróbálnám. Lehet beszerzek majd egy Pi3-at én is. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3153) liszi70 válasza contaxg (#3151) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha a PC megosztott könyvtárából játszok ki zenét elég szépen szaggat a lejátszás."

Mármint ez a Rune, vagy a Volumio?

(#3154) contaxg válasza liszi70 (#3153) üzenetére


contaxg
veterán

Ez a Rune... ha a Volumio-val teszem ezt nincs gond, egészen addig míg valamiért el kezd molyolni és onnan vagy reset vagy pár óra várakozás a megoldás. A Rune-nál nem tapasztaltam ilyet. A hálózatos DLNA kapcsolatot még nem próbáltam ki.
Az is lényeges, hogy a Pi3 belső wifi-je sokkal jobb, stabilabb, mint a külső USB-s TP-Link adapteres megoldás a Pi2-vel

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3155) liszi70 válasza contaxg (#3154) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az zavart meg, hogy azt írtad, "megdöbbentően stabilabb". Hogy lehet "megdöbbentően stabil", ha szaggat a lejátszás? :D Ezért nem tudtam hirtelen eldönteni, melyikre is gondolsz. :)

(#3156) contaxg válasza liszi70 (#3155) üzenetére


contaxg
veterán

Igen értem...de tényleg így van... a szaggatás a Windows könyvtárból történő kijátszásnál volt csak tapasztalható. Ez lehet a Windows hülyesége is. Nincs NAS-om így nem tudtam kipróbálni más hálózatos könyvtárból a lejátszást. Még a DLNA kapcsolatos zenélésre kíváncsi vagyok, mert az egy picit más mint NAS kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#3157) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Amatőr kérdés.
x86-os gépen voyage mpd feltelepül pendrive-ra is?

(#3158) Mezga Aladár válasza Tamoo (#3157) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen, ráadásul van készen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3159) Tamoo válasza Mezga Aladár (#3158) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Win32DiskImager-el felírtam pendrivera a voyage honlapjáról letöltött 10.0-ás iso-t, de nem akar bebootolni. vagy megáll GRUP és villogó promptnál vagy csak szimplán újraindulgat a gép. Ha bedugok egy openelec-es pendrive-ot az meg simán bejön.
Próbálkoztam két pendrive-al is és többször felírtam... Nem tudom mi a gond, múltkor ez a rész simán ment.

Gép ugyanaz, ami változott, hogy 4GB helyett 8GB RAM van benne illetve ki lett szedve a HDD és ODD. Biosban beállítást próbáltam úgy belőni ahogy múltkor volt. Letiltottam egy csomó dolgot... Lehet van eltérés, de fogalmam sincs mi kavarhat be, de valószínűleg itt lehet valami.
Héten beraktam a korábban használt voyage-os vinyót, mert hagytam rajta feltelepítve, de már az is megakadt a grub+prompt-nál. Pedig mennie kellett volna, de akkor betudtam annak, hogy régi 80GBos cucc, biztos beadta a kulcsot, de most ugyanitt megakadok pendrive-al.

[ Szerkesztve ]

(#3160) Tamoo válasza Tamoo (#3159) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Megvan .... jó kis szopatás volt. Share memory-t kellett 1GB-ról lentebb venni. 32MB-ra állítottam.

(#3161) Mezga Aladár válasza Tamoo (#3160) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Vga memória?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3162) Tamoo válasza Mezga Aladár (#3161) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja... de hogy miért azt ne kérdezd. Kínomban már mindennel próbálkoztam.

(#3163) Polllen válasza Tamoo (#3162) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam se nagyon akart elindulni asztali gépről, de lehet kipróbálom ezzel a trükkel... :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3164) Mezga Aladár válasza Tamoo (#3162) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pedig hasznos. Nekem is volt integrált vga-s lap, amivel nem boot-olt. Lehet azon is segített volna.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3165) Patice válasza Tamoo (#3160) üzenetére


Patice
Topikgazda

Baazz, lehet ezért nem sikerült nekekm sem a HTPC1-re felrakni a Voyage MPD-t.. :W

Holnap kipróbálom, hogy nálam is működik-e így.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3166) Tamoo válasza Mezga Aladár (#3164) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez egy Asrock H81M-HDS lap Celeron G1820 cpu-val.

(#3167) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Tegnap elég döcögősen, de eljutottam a végére.
[link] ezt a telepítési videót zongoráztam végig + Mezga Aladár írását.
mount -o loop /lib/live/mount/medium/live/filesystem.squashfs /tmp/root
Telepítéskor azt hiszem ennél a sornál tértem el a videótól egyedül.

Elvileg működik a dolog, annyi nyűgöm van, hogy rendszerindítás után nem csatolja fel a samba megosztásom csak ha kiadom a mount -a parancsot.
Elvileg ennek le kellene futni magától is, nem? Mi lehet a gond? Vagy valami fájlba még be kellene írnom?

[ Szerkesztve ]

(#3168) Mezga Aladár válasza Tamoo (#3167) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mennie kellene.
Fstab-ba irtad a mount-ot?
//192.168.1.250/Zene /mnt/Szerver cifs username=mpd,password=voyage,file_mode=0644,dir_mode=0755,iocharset=utf8 0 0
Gondolom valahogy így, mert müxik a mount -a command.
Próbáld az /etc/rc.local fájlba beírni.

#!/bin/sh -e
#
# rc.local
#
# This script is executed at the end of each multiuser runlevel.
# Make sure that the script will "exit 0" on success or any other
# value on error.
#
# In order to enable or disable this script just change the execution
# bits.
#
# By default this script does nothing.

mount -a

exit 0

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3169) Tamoo válasza Mezga Aladár (#3168) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

fstab-om jó, a parancs után csatolja amit kell.
Nem értem mi a baj.

rc.local megoldás működik, köszi! :R Én is ilyenre gondoltam, csak nem tudtam melyik fájlba kell beírni.

Na, elvileg kész vagyok. Már csak a picopsu kell bele, hogy halk is legyen és HW-esen is kész. Mondjuk a 8GB RAM kicsit túlzás, de vagy itt van vagy a fiókban.

[ Szerkesztve ]

(#3170) Mezga Aladár válasza Tamoo (#3169) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most akkor a voyage-mpd 0.10.0 verzió?
A 8 GB ram igen overkill. :))

82 MB memóriahasználat, és megy a lejátszás.
Nálad viszont menni fog a dsd on fly pcm.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3171) Tamoo válasza Mezga Aladár (#3170) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, 10.0-át raktam fel.
Annyi a "szépséghiba", hogy a DAC-om koaxon csak 96kHz-et tud max.

(#3172) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Sziasztok!

Zenelejátszó építéséhez milyen forrást javasoltok? A cél 1080p filmek és zene lejátszása. A keret 100k körül, vagy indokolt esetben kicsit több. A DAC Teac 503 vagy Audio-Gd master 7.

(#3173) Patice válasza Cool Face (#3172) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Pi3-ban mi nem jött be? Milyen OP rendszerrel próbáltad ki? Volumio? Rune? Moode?

Épített géphez szvsz. elég egy N3150/N3700 vagy J3160/J3710 lap is (+ megfelelő körítés), de ez csak a saját szubjektív véleményem. :B

Más:

(#3160) Tamoo:

Megerősítem. Nekem is sikerült 32 MB-re levett IGP memóriával felrakni a Voyage MPD-t a HTPC1-re. :K

Köszönöm az infót! :R

Így nemsokára tudok csinálni majd egy "csoport-tesztet"...
Résztvevők:

Cubox-i2eX + Voyage MuBox
HTPC1 + Voyage MPD 0.9.5
HTPC2 + Voyage MPD 0.9.5

DAC: egyelőre Bladelius USB DAC, de ki akarom próbálni M2Tech Evo DAC Two Plus + Evo Clock Two + Evo Supply Two hármassal (link) is. :))

Aztán kiegészítésként jöhet az MPD Ubuntu Serveren vs. Voyage MPD kipróbálás ugyan azon a vason.
Ha hangilag nincs különbség, akkor egy elég jó kis mindenest lehet csinálni pl. N3150 alapon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3174) Tamoo válasza Patice (#3173) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó nagy szívatás volt ez a memória dolog. Eltartott egy darabig mire rájöttem.

De nincs szerencsém, megint beszívtam. Beleraktam a picopsu-t a gépbe, de folyamatosan ledobálja az xmos konvertert usb-ről, pedig a fesz értékek elvileg rendben vannak meg a tápnak is kb. kétszer el kellene bírnia ezt a konfigot. :(

Előbb utóbb én is veszek vagy egy kockát vagy egy pi3-at, már kezd a tököm tele lenni. Ennyire nem unatkozom...

[ Szerkesztve ]

(#3175) Patice válasza Tamoo (#3174) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az én gépem is már vagy két hete szét van szedve és úgy használom, úgy próbálkoztam az UEFI-vel, meg mindennel, de az IGP memóriája nem is jutott volna eszembe.

512 MB-tal megint nem indul el, 32-re visszavéve meg igen. :))

Az a vicces, hogy az N3150-es lapon ugyan úgy a rendszermemóriából vesz el az IGP és ott simán felment a Voyage MPD a "szokásos" UEFI módosítások után, hogy megegye a nem UEFI-s telepítőt.

Utána meg úgy is a Grub intézi a rendszerbetöltést, így nem kell a későbbiekben állítgatni semmit.

Szvsz. az N3150 pont jó átmenet egy gyenge ARM-os gép és egy erős asztali CPU között, így filmezésre (alap igényekkel persze) és zenelejátszásra is optimális választás. Ismétlem szerintem.

Május végén lesz pár szabad napom. Akkor akarom megcsinálni a tesztet.

Érdeklődőket szívesen vendégül látok majd. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3176) Polllen válasza Tamoo (#3174) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én az ilyen jellegű gondokat mindig úgy oldottam meg, hogy felraktam egy másik disztrót, ami elindult. Így kötöttem ki az ubuntu studiónál. Bár lassan össze kellene hallgatni win10-zel, hogy van-e még értelme. Mióta teljesen újratelepítettem a win10-t, egész kellemesen szól. A 8.1-re frissítés után kb. nem változott semmi.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3177) Mezga Aladár válasza Cool Face (#3172) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én két különböző gépet ajánlok, most. Lehet Patice tesztje után már nem :) . Szerintem egy csöpp pc kevés hardverrel és voyage-mpd-vel adja a legjobb minőséget.

(#3173) Patice Kíváncsi vagyok az eredményre. Ha belefér az időmbe akkor mennék a saját pc-mel és a dac/xlr párossal. :R

(#3160) Tamoo: Engedelmeddel, ezt vga ram problémát beszerkeszteném a voyage telepítési leírásába.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3178) Tamoo válasza Mezga Aladár (#3177) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak egész nyugodtan.

(#3176) Polllen: Az a baj ez most valami HW-es "zavar". :( Picopsu helyett vissza kellett raknom az fsp tápot, csak így meg relatíve hangos a gép.

[ Szerkesztve ]

(#3179) Patice válasza Mezga Aladár (#3177) üzenetére


Patice
Topikgazda

Gyere!

Május utolsó hétvégéje van kiszemelve. Remélem nem jön közbe semmi. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3180) Cool Face válasza Patice (#3173) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Az egyik legnagyobb gondom a málna usb portjával van. A Pi egyszerűen nem arra lett kitalálva, hogy DAC-ot kössünk rá. Több sebből vérzik a dolog. Pattog a hang, késik, a minőség sokszor gyalázatos. Mivel a Lan és az USB egy vezérlőn van minél nagyobb a forgalom rajtuk annál rosszabb a helyzet.

[link] Itt egy komplett lista az usb-t érintő problémákról, aminek a nagy része hardveres eredetű.

A többi már kisebb probléma, ezt előbb vagy utóbb valahogy úgy is megoldanám, vagy lemondanák pár szolgáltatásról, de egy disztribúció alatt sem tudtam megoldani, a számomra szükséges összes alkalmazás futtatását. Nem igazán járható út, hogy 3 oprendszert folyamatosan cserélgetek ha pl zenét hallgatni, filmet nézni vagy éppen Transmission, miniDLNA airplay szolgáltatásokra van szükségem, de legfájóbb ez a nyavalyás USB-s mizéria.

(#3181) Cool Face válasza Mezga Aladár (#3177) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Egy ilyen pl? [link]

Bár szerintem ezért az összegért jobbat össze lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#3182) Mezga Aladár válasza Cool Face (#3181) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jó lehet csak drága.
Asrock beebox, + kell ram, lemez. Csak usb 3 portjai vannak, ez kérdéseket vethet fel a dac kompatibilitással kapcsolatba.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3183) Polllen válasza Mezga Aladár (#3182) üzenetére


Polllen
nagyúr

40k-ért ezekkel a szolgáltatásokkal nem is annyira rossz vétel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3184) Mezga Aladár válasza Polllen (#3183) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocsi elnéztem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3185) Polllen válasza Mezga Aladár (#3184) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mit? :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3186) Mezga Aladár válasza Polllen (#3185) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most melyikről beszélünk? :DD

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3187) Patice válasza Mezga Aladár (#3186) üzenetére


Patice
Topikgazda

:DDD

Asrock Beebox N3000

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3188) Polllen válasza Mezga Aladár (#3186) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én az asrockra gondoltam, mint nem rossz vásár. Olcsóbban akkor sem ússza meg az ember, ha magának rakja össze ITX-ben. Max használtan.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3189) Cool Face válasza Mezga Aladár (#3182) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Hülye kérdés de, hogy lehet kideríteni, hogy kompatibilis-e? :B

btw: az intel gpuk között nincs képbeli különbség? Vagy csak driver függő a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#3190) Mezga Aladár válasza Cool Face (#3189) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

de, hogy lehet kideríteni, hogy kompatibilis-e? :B
Ez az izgis rész, csak úgy, rádugod a dac-ot és kipróbálod. Szinte semmi infót nem találtam a hálón ebben a témában. Persze lehet, rosszul kerestem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3191) Cool Face válasza Mezga Aladár (#3190) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Végül is 2 hétig elállhatok a vásárlástól ha neten veszem... :D

[ Szerkesztve ]

(#3192) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!
Tegnap faszoltam egy ilyen alaplapot Asrock AD2550B-ITX. [link]

Eredetileg egy [ilyet] terveztem venni,de ez ingyen jött szóval felhasználnám,ha édemes vele valamit kezdeni.Szerintetek? Haver azt mondta mar nagyon öreg,de az adatlapja szerint azért annyira nem rossz intel atom két magos,sata,usb 2.0,van benne 2gb ram ddr3l-es stb...
Kezdhetnék vele valamit?DAC-om egyenlőre nincsen csak a hangkártya jack dugóját használnám egyelöre!
Milyen windows ajánlott rá?
Köszi!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3193) Tamoo válasza Szabikaa20 (#3192) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Voyage MPD-t fognak ajánlani. :DDD
De ne fogj hozzá ha távol áll tőled a parancssoros telepítés, mivel grafikus felülete az nincs.
Ha a saját "hangkártyáját" fogod használni, akkor igazából mindegy mit raksz rá.

[ Szerkesztve ]

(#3194) Patice válasza Szabikaa20 (#3192) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezzel az alaplappal szerintem felejtsd el a Windows-t.

Linux még jó lesz rá, azzal egész használható lap.

Ha zenelejátszónak szeretnéd befogni, akkor első sorban Voyage MPD-t ajánlanék ((#3193) Tamoo ;) ), másod sorban más, grafikus felülettel rendelkező disztrót (pl. Audiophile Linux), de ahogy látom csak D-Sub monitor kimenete van, erre figyelj!

Vagy akár egy sima asztali Linuxot felraksz és különböző zenelejátszó programokat próbálsz ki rajta.

Amúgy kétlemezes NAS-nak is befogható, bár csak 100Mbit-es rajta a hálókártya, így inkább zenelejátszónak lesz jó mégis.

Megfelelő házzal raksz mellé akár két 3,5-es HDD-t és egy jó kis egyedileg épített lejátszót faraghatsz belőle, sok háttértárral, amire csak át kell másolnod a zenét hálózaton keresztül és akár ezt meg is oszthatod helyi hálón, hogy más kliens eszköz is elérje, lejátszhassa róla. Szóval egy lejátszó + zeneszerver csinálható belőle. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3195) Mezga Aladár válasza Szabikaa20 (#3192) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Winhez gyenge, parancssoros telepítés macerás.
Próbáld a Daphile-t. Van gui és a beépített hangkártyához tökéletes.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3196) Smiley válasza Szabikaa20 (#3192) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem siman lehet belole jo lejatszot csinalni... "potom" penzert. Kell ala valami normalis hasznalt tap, tele kell rakni memoriaval, meg guberalni kell hozza valami fasza studio hangkartyat, es kesz is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#3197) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Tamoo: Az nagyon távol áll tőlem én inkább valami Windows félét szeretnék ahoz értek. :B Esetleg Windows 7 starter? Vagy a Win10-re is azt mondják mindenre van,nincs nagy gépigénye.Sajátját,de csak indeiglenesen.Szeretnék egy Denon DA300-is majd később.

Patice: Windows 7 Ultimate ment rajta évekig! :DDD Haver vett új komplett belsőt ezt meg megkaptam szervízdíjként! :) Van otthon egy kihasználatlan Sata2-es Seagete 500gb 2,5" HDD-m vadi új azt pakolnám bele.Akkor azért mégse veszett ügy annyira! :) Igen D-Sub van csak rajta sajnos,de a TV-n is van szóval nem gond,de jobb lett volna HDMI vagy legalább DVI kimenet.

Mezga aladár: Épp most írtam feljebb,hogy Win7 ultimate futott rajta évekig. :) Maradnék valami Windows-nál inkább...

Smiley:Valami kis dobozt szeretnék hozzá,tv alá szeretném,mert ott van az erősítő is.Most 2gb memória van benne a manual szerint 4-et támogat úgyhogy majd még 2gb-ot teszek mellé.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3198) Polllen válasza Szabikaa20 (#3197) üzenetére


Polllen
nagyúr

El fog futni rajta a windows, de zenére szerintem egy átalakított linux rendszerrel jobban járnál.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3199) Szabikaa20 válasza Polllen (#3198) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Végül is kipróbálhatom,ha nem fogok hozzá érteni,max teszek windózt...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3200) Polllen válasza Szabikaa20 (#3199) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha nagyon windows feelinget akarsz, akkor ubuntu studio. Ha kicsit bátrabb vagy, akkor mehetnek azok, amit korábban ajánlottak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.