Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) crok válasza tordaitibi (#24299) üzenetére


crok
Topikgazda

Fent van a modul?
Kell egy terminal emulator.
aztan elinditod majd beirod hogy
su
es enter majd
mcs [parameterek]
es enter

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24302) crok válasza KamuMazsola (#24300) üzenetére


crok
Topikgazda

En se tapasztalok semmi hibat a 9.5.4.0-val.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24303) Gloob válasza crok (#24301) üzenetére


Gloob
addikt

És ezt minden újra indítás alkalmával be kell írni?

Samsung Galaxy A52S

(#24304) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok.
Valaki próbált már a Note 4-hez tükör tokot?
Valahol lehet már ilyet kishazánkban kapni hozzá?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#24305) crok válasza Gloob (#24303) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, elmenti a modul.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24306) kanyi51 válasza KamuMazsola (#24300) üzenetére


kanyi51
senior tag

Több helyen láttam írogattak sok problémát. Nekem pl. annyi bajom hogy a menük nem egyformák egy másik ugyan ilyen rommal. a Globál van fenn , de nekem elfogadhatóan működik eddig

(#24307) csoki9019


csoki9019
csendes tag

Sziasztok!

Ma lettem egy Redmi note 4 tulajdonosa de már hibába ütközök.
Leszögezem nincs hackelgetés romolás meg hasonló tudásom és nem is áll szándékomban.

Egyszerűen a hálózatot nem akarja felismerni. 2 sim-el is próbálkoztam de semmi.

SIM1 Vodafone - mutatja hogy van "villanyoszlopom" vagy mi de mellette no service
hívást indítani nem tudok: "no cellular network"
probáltam manuálisan váltani hálozatot de egyikre sem tud csatlakozni azok közül amit lát de semmi.
Probáltam acces point resetet de semmi.
*#*#4636#*#* ba beléptem és probáltam egy két forum alapján átállítani kódolást de semmi.

SIM2 Telenor - megvan a "villanyoszlop" és ki is írja hogy csatlakozott egy hálózatra de ugyan ugy nem tudok hívást kezdeményezni, az előzőeket itt is végigzongoráztam sikertelenül.

Próbáltam a telefon mindkét sim férőhelyében is.

Valaki találkozott már hasonlóval, tudna esetleg segíteni?
Vagy kuka és küldhetem vissza 3 napon belüli cserére? Mi a garancia hogy a következő nem e lesz ugyan ilyen, ez szeria hiba, gyarkan előjön netalántán?
Nem akarok romolgatásba mindenbe belemenni.

Nagyon tetszik a telefon szép és működik, de így eléggé csalódott vagyok hogy amire kellene azt nem lehet vele...

[ Szerkesztve ]

(#24308) KamuMazsola válasza csoki9019 (#24307) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Szerintem abba a menübe nem kellett volna belenyúlnod nulla hozzáértéssel. Jobb lett volna először kérdezni. Amúgy nincs ilyen típushibája, egyedi eset.
Imei számok rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#24309) csoki9019 válasza KamuMazsola (#24308) üzenetére


csoki9019
csendes tag

IMEI szám rendben alatt mit kell érteni?
*#06# -re kiírja az IMEI1 és IMEI2-őt de hogy az rendben van e hogyan ellenőrzöm?

(#24310) tachikoma válasza crok (#24302) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Nekem ugyanúgy merül, mint 9.2.1.0-val. Pedig azért raktam fel ilyen gyorsan, mert ez volt az egyik javítás...

(#24311) KamuMazsola válasza csoki9019 (#24309) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ha nem nullák vannak az Imei helyén, akkor jó.
Esetleg a rádió részt nem állítottad el, pl amerikaira?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#24312) csoki9019 válasza KamuMazsola (#24311) üzenetére


csoki9019
csendes tag

Nem azt biztosan nem.
Már factory reseteltem becsomagoltam és küldöm vissza, holnap ügyfélszolgálattal még beszélek.
Bízom benne hogy a következő működni is fog.

Köszönöm a segítséget!

(#24313) Pakliman válasza Kobe (#24269) üzenetére


Pakliman
tag

Nálam nem tűnt el.

(#24314) kanyi51 válasza Pakliman (#24313) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nekem is minden megvan mint rég, csak éppen nem működik :(

[ Szerkesztve ]

(#24315) crok válasza kanyi51 (#24314) üzenetére


crok
Topikgazda

Régióátállítással próbáltad már?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24316) kanyi51 válasza crok (#24315) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen, csakhogy nem engedi betenni.

(#24317) Lezlike51


Lezlike51
csendes tag

Helló mindenki!

Az utolsó frissítés óta/9.5.4/ nem tudok az otthoni wifire csatlakozni,minden más wifi,hotspot jó!
Nálatok is így van,lehet valamit kezdeni ezzel vagy várjak hátha lesz hamarosan update?

(#24318) vipviform


vipviform
senior tag

Megosztanám a tapasztalataimat. A felborult telómat az új EPIC rom /8.3.15/ segítségével sikerült újra élővé tenni. MIUI EU dev-et frissítettem a 8.3.22-re, és utána állt le. Miután szeretem a MIUI képességeit, ezért választottam a MIUI-ra épülő EPIC romot. Minden vissza került a helyére , az appok és az adatok, telószámok, téma, launcher, stb. ugyanúgy a helyükön vannak ahol voltak, a MICLOUD-ból visszaállítódtak. Néhány jelszavas progit újra kellett éleszteni, de miután a jelszavaimat tudtam /mentettem, tároltam/ ez sem volt gond. Ami sokkal jobb az, az akkuidő ugyan olyan használati szokások mellett, valamint témázható is mint régen, régió váltás nélkül. Ha gondoljátok, egy próbát megér annak aki szereti a MIUI-t használni, kínai appok és felesleges GOOGLE progik nélkül. Bocsi, ha hosszú voltam...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#24319) Tidzsi1953 válasza vipviform (#24318) üzenetére


Tidzsi1953
tag

.Megegyeznek az én tapasztalataimmal, amit az EpicROM-ról írtál. 8.3.15-től pedig Aroma telepítővel ki lehet választani, hogy milyen összetevőket akarsz telepíteni, egyedüli ebben a mezőnyben!
Mindenkinek ajánlom kipróbálásra. Van stabil verziója is, a letöltési oldalukon elérhető szintén.

(#24320) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.

Előfizetéses telekom kártyához tudna valaki Internet ( APN ) és Mms beállítások leírni.
Köszi.

(#24321) crok válasza vigyori78 (#24320) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglaló -> crok logout blogja -> ctrl + F -> APN beállítások itt -> Telekom -> profit ( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24322) Trailblazer válasza vipviform (#24318) üzenetére


Trailblazer
addikt

Megerősítem amit írsz (szintén most váltottam miuihuról Epicre), azzal a kivétellel, hogy nálam valamivel rosszabb az akkuidő.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#24323) kelly416 válasza vigyori78 (#24291) üzenetére


kelly416
veterán

Feleségem "csak" annyi hibát talált eddig, hogy a messenger nem jelez, csak nagyon ad-hoc.

(#24324) csoki9019 válasza KamuMazsola (#24311) üzenetére


csoki9019
csendes tag

Ismerősöm emlitette, neki mintha össze kellett volna kötnie egy MI accounttal és aktiválni a sim kártyát.
Olvasgattam erről az accrol de nekem nem úgy tűnik, hogy ez lenne a probléma, miért kötnék mi acc hoz a sim használatát mikor az accot sem kötelező haszálni.
Vagy lehet van benne valami és meg kéne próbálnom beállítani?
Nem tudom mit nézhetek el de szerintem elég triviális kellene hogy legyen, bedugom a simet és kész :)

[ Szerkesztve ]

(#24325) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Feladtam az EU romot...

Reggel vettem le, eltelt fél óra, és 83%-on, nulla deepsleep.

Ébrentartás oka, Android OS, hibába nézem már Wakelockkal is , semmit nem bírtam kisakkozni

Ezen valamit nagyon elcsesztek.

Gondolom csak full wipe árán mehetek vissza másik romra.

8.3.22-esen vagyok, de visszamennék a 8.1.18-ra. Vagy bármi másra, mert ez hulladék kategória, pedig ritkán szoktam hisztizni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24326) Imi1981 válasza csoki9019 (#24324) üzenetére


Imi1981
veterán

Mikor megvettem a telót én beraktam a sim kártyát és pár másodperc (max 20) és volt térerő. Semmit nem állítottam. Szerintem a te telód hibás és szerintem cseréltesd.

[ Szerkesztve ]

(#24327) vargalex válasza Graphics (#24325) üzenetére


vargalex
félisten

Pénteken volt frissítés, azóta sincs semmi gond vele nálam...

Alex

(#24328) Graphics válasza vargalex (#24327) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem már az előző is beragadt, pedig semmi más alkalmazás nem volt befrissítve se, és letöltve se.

Csináltam egy újratelepítést, sajnos buktam mindent... Már előtte volt egy sanda gyanús, hogy nem szabad frissíteni.

Ha lejön az epic teszem fel azt. Eddig jó volt az EU ,de feltehetőleg a China romból hoztak valami nyűgöt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24329) sandró60 válasza KamuMazsola (#24300) üzenetére


sandró60
addikt

Az egyik kolléga írja"Én se tapasztalok semmi hibat a 9.5.4.0-val"
Ugyanakkor a telefonomról el tűnt a frissítési lehetőség.
Én nem szoktam egyből fríssíten.1-2 hetet várok,hogy milyen hozzászólások vannak ezzel kapcsolatban.
Így tettem most is.

(#24330) Dr. Gonzο válasza sandró60 (#24329) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nem tűnt el, csak máshova tették. Beállítások - A telefonról - Rendszerfrissítés.

(#24331) kanyi51 válasza Lezlike51 (#24317) üzenetére


kanyi51
senior tag

Szia, Sajnálatos módon visszavonták az alábbi hiba miatt : A visszavonás oka a wifi kapcsolódási bug (wep titkosítással nem kapcsolódik csak erősebb wpa-psk-val. Sokan nem tudják átállítani a routert.. + egyébb nem ennyire jelentős hiba végett)

(#24332) crok válasza Graphics (#24325) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy dirty flash + dalvik/ART cache törlés + cache törlés elég lett volna a visszaálláshoz. A wakelock detector-ban látni kellett volna rendesen, hogy mi tarja ébren.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24333) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki tájékoztasson légyszi, hogy bármilyen másik launchernél mi a bánatot kell engedélyezni, hogy a k.rva értesítési ikonok működjenek, ha jön pl. egy mail? Már nem tudom hányszor átbogarásztam, minden rohadt engedélyt megadtam mindennek és még mindig nem jelzi... próbáltam nova launcher + kiegészítőjével és most evie -vel is, ugyanúgy b.szik működni, csak a gyárival jó.
Novánál addig eljutottam,hogy messenger oké volt, de gmail app nem. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24334) borzosmorzi válasza V.Stryker (#24333) üzenetére


borzosmorzi
tag

Tesla Unread fel van rakva?

(#24335) Graphics válasza crok (#24332) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rootoltam, feltettem a wakelockot is , de nem sikerült kinyomozni.

Mindegy, megy rá az epic, de már a 8.1.13-ason vagyok, és nem merül

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24336) V.Stryker válasza borzosmorzi (#24334) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Persze. Erre írtam, hogy plusz kieg.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24337) KamuMazsola válasza V.Stryker (#24333) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Beállítások - Értesítések és állapotsor - Értesítési ikonok kijelzése
Ez be van kapcsolva?

Üdv.: KamuMazsola

(#24338) V.Stryker válasza KamuMazsola (#24337) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem. :DDD Erre azt hittem, hogy fent az óránál abban a sorban kirakja az értesítési ikonokat, ezért nem kapcsoltam be. - Sőt most bekapcsoltam és tényleg azok, így arra nincs is szükségem.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24339) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Epic ROM-ban nincs benne az automatikus feladatok ? :(

Azt hittem tényleg lesz egy patent rom. Kár variálnom azt hiszem...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24340) punky10 válasza V.Stryker (#24338) üzenetére


punky10
addikt

Nova esetén a TU vacakol.Van pl 2 e-mail,kijelzi,elolvasom,nem tünik el az ikon.Megnyitom a TeslaUnreadot,rábökök a gmail ikonra,és eltünik a kijelzés.Nálam a Nova és a TU is védett,lakatolt alkalmazás,mégis úgy néz ki,mintha a TU nem működne.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#24341) crok válasza punky10 (#24340) üzenetére


crok
Topikgazda

Tegyétek be auto-start-ba is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24342) crok válasza Graphics (#24339) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyik alternatív alkalmazás se vált be? Miért pont a beépített kell? Estére kikapcsoltatod, reggelre bekapcsoltatod?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#24343) Graphics válasza crok (#24342) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha van beépített, akkor nem akartam alternatív után kutatni, azok nem váltak be nálam.

Nem értem miért kerül ki, sokan nem használják biztos, de nekem pont ideális volt. :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24344) Lezlike51 válasza kanyi51 (#24331) üzenetére


Lezlike51
csendes tag

Köszönöm a választ!
Akkor most várnunk kell,hogy a MIUI hátha dob ki egy új javitott frissítést nemsokára,vagy van más megoldás a root helyett? Mert ha a wifit átállítom wpa/wpa2-re,a laptop nem talál hálózatot!

(#24345) punky10 válasza crok (#24341) üzenetére


punky10
addikt

Lehet,hogy ez lesz a megoldás!Ugyanis sokáig jól működött,mert megadtam az engedélyeket,betettem autostartba,és védetté tettem.Most,hogy írtad,megnéztem,és ki volt kapcsolva az autóstartból.
Valamikor félrenyomtam,vagy valami más okból kikapcsolódhatott?

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#24346) amdboy válasza csoki9019 (#24324) üzenetére


amdboy
senior tag

szia! Ha nem garis a telod, tudok neked xiaomi szakit aki olcsón és profi módon dolgozik. Ha kell az elérhetősége írj privit.

(#24347) trebrona válasza Graphics (#24343) üzenetére


trebrona
nagyúr

Próbáld ki a mi-globe romokat, azok multiból készülnek.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#24348) punky10 válasza punky10 (#24345) üzenetére


punky10
addikt

Mégsem jó... :(((
Visszakapcsoltam autóba,de ugyanúgy nem tünik el az értesítés,csak ha megnyitom a TU-t... :(

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#24349) rin33


rin33
senior tag

Most, hogy a Google kitiltja a nem licenszelt eszközöket, működni fog a Gapps (Play Store stb) Miui Global stable alatt?

(#24350) crok válasza rin33 (#24349) üzenetére


crok
Topikgazda

Kellene mert nem kínai hanem global - de ha mégsem akkor most dolgoznak egy Magisk modulon amivel behazudják a fingerprintjét egy validált eszköznek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.