Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox 360 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:24

LOGOUT.hu

The Xbox 360 Store Will Close July 2024,
But You Can Keep Playing Your Favorite Games
2024. július 29-én bezár az Xbox 360 Store (marketplace.xbox.com)
A már megvásárolt tartalmak természetesen utána is elérhetőek lesznek a konzolokon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
adott az én xbox gépem, saját liveos előfizuval.
a tesómnak vettem karácsonyra egy xbox 360-ast, számítógépen elkészítettük a teljes profilját, bankkártya adatokat, stb.

nála csak mobil net van, ezért az én gépemre, az Ő usb-s vinyóját kötöttük rá, és a tesóm neve alá próbáljuk a live szolgáltatást beüzemelni.

ezt pontosan hogyan kell csinálni?

a profilja alatt a "sign up" opciónál kell megadni a Microsoft fiókos email cím/jelszavát?

köszi a segítséget

(#43402) section9


section9
őstag

Na, lesz a héten valami új akció? :D Ég a zsebem, egész sale alatt csak a Fable 2-3at vettem meg. :(

(#43403) section9 válasza section9 (#43402) üzenetére


section9
őstag

(#43404) NoMagix


NoMagix
addikt

Valami spéci torx csavarokkal van a kontroller összerakva?
Próbáltam szétszedni egy használt példány, amit ma vettem, hogy jól kitisztítsam, de nem ment!

Látom, T8 és lyukas a közepe.

[ Szerkesztve ]

(#43405) MasterMark válasza NoMagix (#43404) üzenetére


MasterMark
titán

Security torx.

Switch Tax

(#43406) NoMagix válasza MasterMark (#43405) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszi, azt hiszem rendelek egyet, ha nincs a szomszédnak!

link ilyet használ valaki, mennyire pontos az illeszkedése?

(#43407) Casoli


Casoli
őstag

Van egy NASom, amin van pár mkv kiterjesztésű videóanyag. Ha jól emlékszem DLNA streamen keresztül le tudja ezt játszani a boksz beépített médiaplejátszója, viszont ilyenkor fellép minőségromlás?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#43408) dilipok válasza Casoli (#43407) üzenetére


dilipok
veterán

nem jol emlekszel

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#43409) Casoli válasza dilipok (#43408) üzenetére


Casoli
őstag

Pedig kipróbáltam, lejátssza, de mintha gyengébb lenne a minősége.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#43410) dilipok válasza Casoli (#43409) üzenetére


dilipok
veterán

ez valami uj dolog h a box default lejatsza az mkv fileokat? Nekem a legutolso infom az, hogy nem... Nem lehet, h ott valami encode-ol neked utkozben?

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#43411) StLui válasza dilipok (#43410) üzenetére


StLui
veterán

valószínű, ha láthatóan gyengébb a minősége

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#43412) masterful87 válasza dilipok (#43410) üzenetére


masterful87
senior tag

A box nem tudja lejátszani az mkv fájlokat, azt a NAS dekódolja, ő ismeri a hozzávaló kodeket. Majd egyszerű videó streamként adja tovább DLNA protokollon keresztül a boxnak, ami pedig simán megmutatja, hogy mit sugároz a NAS.
Ha a NAS-on nem lehet állítani tömörítést, vagy bármi mást, akkor jó eséllyel olyan képet kapsz, amilyet. A NAS pedig biztosan jól betömöríti a streamet, hogy kevesebbet foglaljon. :(

De nem tudom pontosan, hogy mi befolyásolja a minőséget, talán ennyit tud a DLNA, vagy a NAS csak ennyit bír, talán drágább NAS-ok finomhangolhatóak, és szinte tömörítetlen videósávot küldenek ki, de az is lehet, hogy a BOX nem bírna többet fogadni, ezt nem tudom. Mi a NAS típusa Casoli?

[ Szerkesztve ]

(#43413) Casoli válasza masterful87 (#43412) üzenetére


Casoli
őstag

No, megnéztem, tényleg átkódolja az mkv fájlokat a NAS. Így akkor marad a TV USB bemenete, boxon keresztül picitakadt a kép. Egyébként az átkonvertált videó minősége így is elég jó maradt. Normál távolságból nézve egész jó. Synology oprendszerről ment.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#43414) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok !

Az xbox360 store -ban hogy lehet megnézni, hogy egy játék milyen nyelveket tartalmaz?
(csak 2 hete van xbox-om, bocsi hogy ilyen tudatlan vagyok a témában)
Ti hol nézitek meg, hogy milyen nyelveket (feliratokat) tartalmaz a játék? Mert én pl. múlt héten vettem meg a Fable 2 -őt, de nem találtam semmi infót sem a store-on, sem fórumokban, hogy az Xbox360- hoz az áruházból megvehető Fable2 milyen nyelvű feliratokat tartalmaz, így találomra vettem meg és reménykedtem hogy van Magyar feirat, szerencsémre volt. De nem csak ennél a játéknál van így, hanem szinte az összesnél. Nem tudom sehol megnézni, hogy tartalmaz-e Magyar feliratot. Nem tudom melyiknek kellene alapból tartalmaznia, vagy melyiknek nem és pont ez a gondom, hogy semmi info a nyelvi feliratokról. Ti hol nézitek meg ezt?
Vagy language pack-ek milyen feliratokat tartalmaznak és egyáltalán hol vannak az utólag a játékokhoz készített magyarítások xbox360 hoz? Tudom hogy van olyan oldal ahol letölthető néhány játékhoz, de csak flash-elt vagy más módon chipelt xbox360-hoz lehet őket valahogy belekókányolva használni. Nincs valami mód nem chipelt xbox-ra is az alapból magyar feliratot nem tartalmazó játékokhoz is használni a magyarításokat ?
De végül is a kérdés, hogy hol lehet megnézni hogy milyen feliratokat tartalmaz a game?

Listát sem találtam az alapból Magyar felirattal megjelent játékokról.

Köszi !

(#43415) haris válasza aftercooler (#43414) üzenetére


haris
őstag

Nem sok ilyen játék van, ráadásul nem jók az info-k a marketen. A játék oldalán a képek után van az "Áttekintés" rész. Ott néha írja, de lehet hogy nem:

Az AC IV "áttekintés" részén ez a szöveg van:
"A letölthető verzió a következő nyelveket támogatja: angol. A Letölthető játékok szekcióban kapható alapváltozat csak angol nyelven játszható. A francia, német, spanyol, olasz, orosz és portugál nyelvi támogatáshoz egy ingyenes nyelvi bővítőcsomag letöltése szükséges a játék „Additional Content” (További tartalmak) menüpontján keresztül."

Nem oly rég elkezdtük összeszedni a játékokat

Forza Horizon
Assassin's Creed 3-4
Fable 2-3
Watch Dogs
Farming simulator (2013)

(#43416) szabacsik válasza haris (#43415) üzenetére


szabacsik
őstag

+ami tuti:
Witcher 2,
crackdown,
fable 3 (talán a 2 is ez nincs meg nem tudom ellenőrizni),
fifa-k,
dishonored

ezekben meg nem vagyok biztos:
Dead Space 1
gears of war valamelyik része is mintha az lenne

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#43417) parandroid válasza szabacsik (#43416) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"gears of war valamelyik része is mintha az lenne"

A Judgement biztos, véletlenül magyar beállítással kezdtem bele, tele van a fordítási hibák mellett teljesen nyelvidegen, kényszeresen magyarított kifejezésekkel, azóta is azon röhögök, amikor eszembe jut a játék, hogy "cafatolós ölés". De rengeteg gyöngyszemmel szórakoztat, valóságos aranyköpésbánya. Nem tudom, hogy ez milyen fordítás, vagy ki csinálta, de tökékletes példa arra, hogy miért kell a játékokat eredeti nyelven játszani.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43418) szabacsik válasza parandroid (#43417) üzenetére


szabacsik
őstag

Igen valóban az tuti :)

Esetleg a deus ex megvan valakinek? Mintha úgy rémlene arról is volt szó. Csak most már ha ilyen szép számmal összeszedtük ezeket akkor tudjam mi magyar még :)

/\____/\

(#43419) oriic válasza parandroid (#43417) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na igen. Most a Gears 2-3-at tolom One-on, benthagytam mindegyiknél a magyar feliratokat, hogy mindent megértsek, de néha fogom a fejem egy két fordításon. :DDD

Live-Die-Respawn

(#43420) Crowent válasza szabacsik (#43418) üzenetére


Crowent
tag

Meg ne vedd mert az lessz a masodik Games with gold free game....

Need for Speed World Nickname: NORBI5528

(#43421) Medocsabi válasza parandroid (#43417) üzenetére


Medocsabi
addikt

Azokon a guglis fordításokon jókat lehet röhögni :D
Azért egy skyrim magyarításnak örülnék,nem is a játékmenetnél,de pl a könyveket könnyebb lenne lefordítva olvasni.így is megy,de jóval lassabban persze...:)

(#43422) aftercooler válasza haris (#43415) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok, köszi nektek !

(#43428) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Warez szintű témák továbbra is tilosak a fórumon, kéretik ezt betartani. Köszönöm.

Live-Die-Respawn

(#43429) Kvelstadt válasza szabacsik (#43416) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nemtom a letöltős verziókkal mi van de anno a tesom angliába is magyar feluratos dead space1-et kapott. Gears of war meg nekem van meg magyar felirattal az első rész.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#43430) r.levente75


r.levente75
addikt

Tisztelt fórumozók!
Új szereplő vagyok itt a fórumon, segítséget szeretnék kérni.
Kaptam karácsonyra egy xbox360-as gépet (4GB alapgép), két hét után a kontrolleren nem mindig működik a középső lapos jojstik gomb bal irányba.
A batra lévő kimagasló jojstik gomb pedig, mintha kismadár hangját hallatná mozgatás közben.
A garanciát már beregisztráltam az xbox honlapján, nagy nehézségek árán bejelentettem a hibát, mondván így gyorsabb lesz mint a bolton keresztül.
Két válasz e-mailt kaptam, az egyiket egy futárcégtől, a másikat a microsofttól. Utóbbi leirja, hogy mi a teendőm, mely szerint csomagoljam be a terméket az általuk előírt módon,
a szállítási cimkét nyomtassam ki a futárcég honlapjáról, ragasszam fel a dobozra és egyeztessek a futácéggel időpont és feladási helyszint.
Mellesleg ne felejtsek el szállítási igazolást és nyilvántartási számot kérni! A szállítási cimkén vettem észre, hogy a termék Franfurtba megy. Az átfutási idő 20 munkanap! Igaz a terméket
leírásuk alapján újra cserélik, és elküldik nekem.
Információim szerint háztól házig garancia van, ha pl. meghibásodik a gép, még csere készüléket is hoznak a javítás idejére, hogy ne maradjon az ember játék nélkül.
A kérdésem az lenne, hogy ez a történet így renben van e? Kell e nekem ilyen szinten foglalkoznom, mint vásárló egy garanciális problémával, amikor a terméket egy boltban vásároltam
a két éves regisztrált garancia megtörtént. Számításom szerint 20 munkanap azaz egy hónapig nem tudom használni a gépet! Merjem e elküldeni a hibás termélet, egy általam idegennek
vélt helyre?
Segítségüket várva üdvözlettel egy lelkes forumozó.

(#43431) Casoli válasza r.levente75 (#43430) üzenetére


Casoli
őstag

Uram isten, most mi lesz, két hétig nem fogod tudni használni :DDD Légy előrelátó, miért nem vettél rögtön két gépet? Most ott lenne a tartalék. Szóval azért egy játékkonzol nem egy lélegeztető gép. Mikor megvetted senki nem ígérte meg, hogy nem fog tönkremenni. Inkább örülj, hogy ilyen gyorsan meglesz a csere gamepad, és ehhez még ingyenes futárt kapsz (ki van nyalva a segged a vékonybélig).

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#43432) AtHoS válasza Casoli (#43431) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Légy előrelátó, miért nem vettél rögtön két gépet?"

Bakker ez tetszik :DDD Okostelós topikokban is lehetne "terjeszteni", mikor rendszeresen azon nyavalyognak, hogy garos javításra leadott teló helyett a javítás időszakára nem kapnak cserekészüléket és szidják a szervizt, telefon szolgáltatót, stb..... El vagyunk kényelmesedve na, be kell látni..

read-only mode on the forum

(#43433) NoMagix


NoMagix
addikt

létezik egy olyan lista, hogy eddig milyen játékokat adtak ajándéknak GOLD-hoz?

(#43434) haris válasza NoMagix (#43433) üzenetére


haris
őstag

(#43435) NoMagix válasza haris (#43434) üzenetére


NoMagix
addikt

köszönöm, ez nem is jutott az eszembe! :R :R

Látom 2013-tól indult, azt hittem régebbi történet!

[ Szerkesztve ]

(#43436) r.levente75 válasza Casoli (#43431) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszönöm az intelligens és egyben kimerítő válszt. Kiragadni és leragadni annál, hogy meddig nem lehet használni a készüléket a csere alatt, azt gondolom nem ez volt a lényege kérdéseimnek. Az, hogy kellett volna még egyet venni, mint említettem, kaptam! Az felettébb érdekes, hogy felteszek pár számomra igen egyszerű kérdést, annak a reményében, hogy valaki segít, és ennek ellenére bele kell futni ilyen intelligens válaszokba, és a seggnél és a vékonybélnél kikötni. Azért köszönöm Önnek, hogy egy újoncnak ilyen kimerítő válasz tudott megfogalmazni! Üdv. Casoli

(#43437) oriic válasza r.levente75 (#43430) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A dolog így működik igen, már évek óta. Az a 20 munkanap meg átlagban 14 rendes nap. Legutóbb a kontrollerem pontosan 14 nappal az után érkezett meg hogy a futár elvitte.

Live-Die-Respawn

(#43438) r.levente75 válasza oriic (#43437) üzenetére


r.levente75
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget.

(#43439) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok !

Meg lehet valahogy nézni az xbox360 hardvereinek hőfokait, van valami ami kimonitorozza, valami program?
Kíváncsi lennék hány fokosak, mert elég dúrván meleget fúj.

Köszi !

(#43440) oriic válasza aftercooler (#43439) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs ilyenre lehetőség. Különböző hőmérőkkel megnézheted a hőfokot, de slim gépektől már nem kell ilyenekkel foglalkozni. Ha túlmelegszik, lekapcsol magától anélkül hogy baja lenne.

Live-Die-Respawn

(#43441) jilian


jilian
addikt

Ti hogy tudtátok a kinect - nek a kábeljét a lehető legjobban eltüntetni?
Nálam minden kábel olyan szép rendezett, erre az a csumpi fekete kábel meg ott böki a szemem a tv felett.

Ha a kinect-et nem a tv közepe fölé teszem, hanem a sarkára az a játékélményt / mozgástartományt rontja?
Gondolom akkor nem a tv-t kell célozni a játékoknál.

(#43442) aftercooler válasza oriic (#43440) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Renben, köszönöm !

(#43443) MasterMark válasza jilian (#43441) üzenetére


MasterMark
titán

Miért a TV előtt megy le a kábel vagy mi? :F

Switch Tax

(#43444) csenor


csenor
senior tag

A Forza Horizon Évadbérlet minden autót megad?
Szeretném mind az 1000 medált megszerezni, mert a 2. demóját letöltöttem, de az nagyon nem tetszett. Így inkább az 1-el játszom.

(#43445) jilian válasza MasterMark (#43443) üzenetére


jilian
addikt

:DD

Neem, nekem a kinect a tv feletti polcon van. Kb. 30 cm-re...

Szerk. :

Most látom, hogy vannak ilyen tartók!
Van valmi bevált, esetleg elkerülendő termék?
A tv-m vastagsága felül 2,5 cm.

[ Szerkesztve ]

(#43446) Piziii válasza csenor (#43444) üzenetére


Piziii
tag

Sajnos nincs benne mind... :((( az előrendelői autók nincsenek benne... Vagy is én megvettem az évad bérletet és mikor elkezdtem az 1000 medállt akkor rögtön az eléjén az aston martinnál volt egy autó ami nincs benne... Tehát plusz 1290,- a maradék 5 vagy 6 autó

(#43447) MasterMark válasza jilian (#43445) üzenetére


MasterMark
titán

A normális tv tetejére tehető párszáz forintos ebay-es teljesen jó.

Switch Tax

(#43448) Crowent válasza MasterMark (#43447) üzenetére


Crowent
tag

Diablo 3-al szokott valaki játszani? Multiba szerintetek találok embert? :D

Need for Speed World Nickname: NORBI5528

(#43449) csenor válasza Piziii (#43446) üzenetére


csenor
senior tag

:O :O

(#43450) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ha esetleg netán valaki venne egy xbox 360at,lehet hogy tudok segíteni.... :DD :DD

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox 360 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.