Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Magany


Magany
tag

Legalabb ennyi haszon mara premium nelkul :C

[ Szerkesztve ]

(#3452) Djuree válasza fsb1000 (#3450) üzenetére


Djuree
félisten

honnan veszed hogy ma vagy hnap jön a peccs :F sehol nincs hírezve hivatalosan...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3453) scyllarus válasza Magany (#3447) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem a giga VRAM hiánya ott a gond. Inkább a DDR3 és a gyenge grafikus mag. Az a kártya 19 fps-sel tudja a World of Warcraftot high beállításon a tesztek szerint, ami azért nem egy hardverigényes cucc. Plusz az 1,6 GHz-es proci sem egy erőmű, és a wot nagyon prociigényes...

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#3454) Atlantis válasza fsb1000 (#3450) üzenetére


Atlantis
veterán

Kicsiben nem is érdemes játszani... :) Nekem csak 6 millám volt rá, de mivel ma már nem lesz update, este még egy felet összelövök talán.

Djuree: sok csúszás nem szokott lenni az orosz update után, szerintem holnap meglesz nálunk is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3455) Djuree


Djuree
félisten

VK3001H-t melyik pörkölővel érdemes használni?
a kisebbnek nagyobb a penje meg gyorsabban lő, de kevesebbet sebez
a nagyobbnak meg kisebb a penje de nagyobbat üt

VI 7,5 cm KwK 42 L/70 135/135/175 150/194/38 13.04
VII 8,8 cm KwK 36 L/56 220/220/270 132/171/44 8.11

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3456) scyllarus válasza Djuree (#3455) üzenetére


scyllarus
veterán

KwK 36 L/56. Igaz, hajlamos pattanni :( Pár goldot szoktam magammal vinni, biztos, ami biztos. (Mondjuk, és a 3601-en használom). Éles helyzetben az a 2xx-as puszi megállít szinte mindenkit, van idő eltűnni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#3457) virkir


virkir
veterán

Mi a csecs van ma?
Victory! Map: Mountain Pass 2013. March 5. 9:46:38
Vehicle:: M4 Sherman
Exp: 2 592 (x2) + Credits: 27 859
Achievements: : Top Gun

Victory! Map: Malinovka 2013. March 5. 9:54:02
Vehicle:: AMX 50 100
Exp: 1 570 (x2) + Credits: 18 504
Achievements: : Top Gun

Amit elindítok azt gyak azonnal duplázom. Eddig hét körből csak egy bukó.
Nem lesz ez így jó :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3458) Dr_Syrex válasza virkir (#3457) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

A délelőtti játék örömei :)
A reggeli kávé mellé, ez az igazi :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#3459) fsb1000 válasza Djuree (#3452) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megérzés. Szerda egy jó nap a peccselésre.

(#3455) Djuree Konisch, meg az abba való prémlőszer. 15-20db is tud 0 szaldós lenni.

(#3457) virkir: Én rég leszoktam a duplázgatásról - 65 tankkal gyak kitöltötte volna a játékidőmet - meg van az a babona, mely szerint a duplázost kört nehezen engedi a WG. (azaz duplázgatással lehet legjobban statot rontani)
De ez megdőlni látszik. Az 5x-es hétvége óta sorozatban tudok duplázni. Egészen jó csatákkal. Aztán megakadok egy tanknál 5-6 bukó, de a sorozat folytatódik.
Ezt fel kel jegyezzem a babona jegyzettömbömbe.

[ Szerkesztve ]

(#3460) virkir válasza Dr_Syrex (#3458) üzenetére


virkir
veterán

Az mondjuk tény, hogy így reggel, délelőtt lehet a legjobbakat menni. Tegnap is 10 körből csak 2 bukót sikerült összehozni reggel meg kora délután.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3461) Rambovits válasza scyllarus (#3453) üzenetére


Rambovits
senior tag

Ahogy én észrevettem, a wot sokkal inkább eszik a procit mint a vga-t. Az én esetemben a bf3 közepes beállításokkal simán megy 60 fps-el, a wot maxon 10 fps :/ Így azért abból is vissza kellett vennem, de egy közepesen magas beálításokkal simán megy. No meg az se mindegy, hogy az az 1.6 ghz-es proci celeron, pentium, c2d, vagy i3 :D
Szóval csak megerősíteni akartalak :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3462) Magany válasza scyllarus (#3453) üzenetére


Magany
tag

Tehat hamarosan nem fogok tudni jatszani vele tovabb :(

(#3463) Rambovits válasza Magany (#3462) üzenetére


Rambovits
senior tag

Ugyanígy tudni fogsz játszani, nem fog "elfogyni" a géped. Csak meg kell elégedned gyenge grafikai beállításokkal (nem lesz szép a játék). Scyllarus itt arra akart utalni, hogy nem a memória mérete szabja meg a videókártya sebességét, hanem a grafikus mag órajele, és a memóriák sávszélessége. A te kártyád DDR3-as memóriával van szerelve, ami videókártyák tekintetében lassú.
Egyébként ez az a fajta játék, amelyik alacsony grafikai beállítások mellett is élvezhető, szóval ne aggódj. :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3464) scyllarus válasza Magany (#3462) üzenetére


scyllarus
veterán

Ha jól emlékszem, 7.4 vagy 7.5-tel kezdtem. Celeron D 3GHz (egy magos!!!) proci, 1,5 GB DDR1!!! ram, Radeon 9550 128MB!!! videókártya. És működött. (Valahogy)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#3465) Rambovits válasza scyllarus (#3464) üzenetére


Rambovits
senior tag

Nem rég még én is laptopról nyomtam ([link]). Azon is lehetett vele játszani, igaz elég nagy kompromisszumokkal.
Miután elromlott a laptopom, visszatértem az asztali gépemhez, C2D e6550, 3 giga ram, hd 6790. Azért így már mindjárt nagyobb a játékélmény :) Főleg a 15 colos kijelzőről a 22-esre való visszatérés miatt :D

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3466) fsb1000 válasza scyllarus (#3464) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bizony! És a bétában még egy közepes CPU + alaplapi!!!! (GAMxxx) vga-val is futott élvezhetően a játék. elég volt 1 GB ram is.

Kb 1 hete próbáltam egy 4 magos IvyBridgevel meg az ő IGP-jével +16GB RAM és normál beállításokon használhatatlan volt, viszont minimumom, elérte az átlag 30-40 fps-t, amivel a WoT már játszható.
Persze néhány pályán sniper nézetben leesett 10 fps-re. Ott ahol a VGA elfogy és nagyobb VGA-k is kicsit megszeppennek.
Szóval még mindig lehet próbálkozni diszkrét VGA nélkül, de ahhoz bivaly CPU + IGP kell.

Néha azt gondolom szándékosak ezek az errőforrás növelések (mármint nem csak a látvány javulása miatt történik) és a legtöbb esetben játékok gerjesztik PC upgradeket.
Az NVDIA promóció sem véletlenül született meg. Persze együtt működnek a cégek, hogy a felhasználó még több élményben részesüljön, géforcosodik a WoT is, csak közben a hardverigény is szép lassan növöget.
Jellemző hogy TOP kártyákhoz adják a kupont.
*********

Erről jut eszembe, úgy néz ki ismét sikerül szerezni egy NVDIA kupont. Nagyon megéri ez az akció is, bár az ára már 6K vagy felette.

(#3467) fsb1000 válasza Rambovits (#3465) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egyébként egy OFF topikban mi a csudáért raktok OFF-ba a játékkal kapcsolatos véleményeket? Vagy bármi mással kapcsolatos írásokat?
Nem kell félni az éberen figyelőktől. Alapvetően a fórum van mi értünk, nem pedig fordítva. Ha nem így lenne, akkor fizetni kéne érte. Semmi sincs ingyen, vagy következmények nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#3468) Magany válasza Rambovits (#3461) üzenetére


Magany
tag

Szoval a gond nem is a grafikaval van hanam a belepessel a jatekba....Addig nem indul mig mindnt le nem allitok, skype, bongeszo, total commander de neha azok nelkul sem.Mar az inditaskor ki rak az asztalra es ezt ismetelgeti.....Olyankor bezarom es 3-4 nekifutasra elindul.

(#3469) bullseye válasza Magany (#3468) üzenetére


bullseye
addikt

Az lehet memória is, 2 GB alatt problémázhat amúgy is a program, pláne ha sok minden fut a háttérben.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#3470) Rambovits válasza fsb1000 (#3467) üzenetére


Rambovits
senior tag

Gondoltam ez inkább hardveres kérdés, mint a játékkal kapcsolatos :D

***

Érdekes ez az XVM... 802-es effit ír, míg planetwot közel ezret.
Most ilyenkor melyiknek érdemes hinni? Én természetesen a PlanetWot-osnak szeretnék :D

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3471) fsb1000 válasza Rambovits (#3470) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Planetwot-on oda van írva, hogy OLD eff!
pár hete írtam egy hszt, hogy mi a különbség a régi meg az új számítása között.

(#3472) Magany válasza bullseye (#3469) üzenetére


Magany
tag

4 gb os a memoria

(#3473) virkir válasza Rambovits (#3470) üzenetére


virkir
veterán

Nézd meg a konfig fájlod mert az már nem az effi hanem az wn6-os értéked.
A planetwot meg nem igazán pontosan számol.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3474) fsb1000 válasza Magany (#3472) üzenetére


fsb1000
nagyúr

MIlyen CPU-d van? Ha C2D vagy DC és sikerülne kicsit feltuningolni 1,6-ról 2,2-2,5GHz közé már javulna a helyzet.
Sajnos a VGA kártyádal ezt nem nagyon tudod megtenni. Az csere.

És máris többet költöttél WoT-ra, mint mások 1 év alatt GOLD-ra.
Így megy ez, ha elkap a gépszíj.

Egyébként a Wot-nak elég egy kétmagos magas órajeles C2D is (3.0 Ghz vagy nagyobb), de igazából SB Cpu-val érzi magát jól, sajnos az azonos kategóriában lévő AMD cpu-k kissé gyengébbek, főleg az egy szálon futó alkalmazások esetében.

(#3475) bullseye válasza fsb1000 (#3474) üzenetére


bullseye
addikt

A VGA alapján gyanús, hogy ez notesz, azt inkább ne tuningolja, főleg ne 0 tapasztalattal ezen a téren.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#3476) Magany válasza fsb1000 (#3474) üzenetére


Magany
tag

Ez sajna egy ASUS laptop, minden adott nem fejleszheto.Anno nem volt tervbe hogy jatszani fogok rajta es tessek most meg csak a problema van vele.Az zavar hogy masnak 1,8 as doalcoral siman mukodik....Amugy a CPU AMD Brazos Dual Core E450 1,65 GHz 4GB ram A jatek kb.70-80% ra terheli be a procit

[ Szerkesztve ]

(#3477) Gaz 78


Gaz 78
aktív tag

klassz kis vas ez a Pz4 S.

[link]

(#3478) Plasticbomb válasza Magany (#3476) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az E450 hááát.. pont nem alkalmas erre. Procierőben nem elég a wot alá. Egy csúcs körüli Llano lenne, vagy egy újabb közép felső kategóriás Trinity, akkor nem lenne vele nagy gondod. Nem jól mértétek, vagy mérte fel az az igényeket és a hardver képességeit, aki ezt ajánlotta neked. Átlag bugyuta meg régebbi 2000-2005 közötti játékokhoz fogjuk rá elég, de egy újabbhoz már nem ajánlottam volna. Arra elég, hogy internetezz, meg neten egy két böngészős játékkal eljátszogass, és filmet nézz, dokumentumot szerkesztgess, de többre nem.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3479) jimmy74 válasza fsb1000 (#3474) üzenetére


jimmy74
őstag

Milyen amd-s magot tipust tudsz mondani max.30 k-ig vagy olcsóbban de ár-értékben jó amit a wot szeret?

WoT:jimmbo

(#3480) Pttypang válasza jimmy74 (#3479) üzenetére


Pttypang
veterán

Azért a wothoz procit venni hiba szerintem.. :)

Everybody lies.

(#3481) Rambovits válasza fsb1000 (#3471) üzenetére


Rambovits
senior tag

Jogos, az az "old" elkerülte a figyelmemet. :)
Így viszont jó lesz ha összekapom a gatyámat... Minimum a jó játékosok szintjét szeretném elérni, bár egyelőre sok még az olyan tank amiket fel kell fejlesztenem (pl. M4-et is most vettem csak meg). Szerintem kell egy 3-4k csata, amire kialakul az a pár tank minden tierben, amivel szivesen játszom, és jól is megy majd vele. :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3482) jimmy74 válasza Pttypang (#3480) üzenetére


jimmy74
őstag

Nem úgy értve hanem ha a jövőben vennék procit akkor ezt is figyelembe venném!Vagyis nem biztos hogy vennék 4 magost..

WoT:jimmbo

(#3483) Pttypang válasza jimmy74 (#3482) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha 4 magosat is veszel, akkor még mindig benne van a pakliban, hogy egyszer rendesen optimalizálják a játékot több magra.. :U

Everybody lies.

(#3484) fsb1000 válasza Magany (#3476) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs.. ez a gép biztos nem WoT-ra való. A játékélményed és a statod is ezért lehet gyenge.
Ne kínozd vele magad.
------------

(#3479) jimmy74: Processzorok tekintetében nincs olyan markáns preferencia mint a VGA kártyák esetén bizonyos játékok kapcsán. Nem csak erdei körökben elterjedt az a nézet, hogy egyes játékok Geforce vagy Radeon (NVIDIA/ ATI-AMD) kártyákkal jobban teljesítenek.

CPU-nál csak a nyers számítási teljesítmény számít, meg persze az ár.
Ha nincs Socket függésed AMD vonalon (azaz nincs meglévő alaplapod), akkor valamelyik A10-et javasolnám (ami még épp befér a büdzsédbe pl A10-5800K), de az FX sorozatból is lehet valamelyik, főleg ha van affinításod ahhoz, hogy 4Ghz főlé tuningold. (pl 4300-as remek darab). Kb. egyformák lehetnek WoT tekintetében.

Na de 30K-ból kijön egy i3-3220-as is, amely mérhetően gyorsabb mint a fenti AMD-k, igaz hogy csak 2 magja van, de a WoT csak 1-et használ.
Más játékokban is jobban teljesít az említett Intel CPU, lásd PH! cikk: [link]

(#3485) Pttypang válasza fsb1000 (#3484) üzenetére


Pttypang
veterán

Gondolom AMD-s lapja van, ezért kérdezi az AMD-t :)

Everybody lies.

(#3486) fsb1000 válasza Pttypang (#3485) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Akkor meg socket függő, abból kéne választani.

Szerk: Jah látom.. AM2.... hát ott nagyot nem lehet alkotni. Használtan keresnék egy brutálabb darabot a mostani helyett. (PHENOM II X2 550)
Én lapot cserélnek... de ha már lapcsere akkor olcsó Asrock/Intel-re.

[ Szerkesztve ]

(#3487) Pttypang válasza fsb1000 (#3486) üzenetére


Pttypang
veterán

AMD® AM2+ négymagos CPU/AM2 CPU támogatás

Ezt írja a lapja adatlapján.

Everybody lies.

(#3488) fsb1000 válasza fsb1000 (#3459) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Csak jó volt a "megérzés"

Menjen a lőszer biznisz! hajnalig 1-2 millát össze lehet még farmolni,

(#3489) Pttypang válasza fsb1000 (#3488) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem láttad? :(

Everybody lies.

(#3490) emre válasza fsb1000 (#3488) üzenetére


emre
veterán

azé annyira ne kapkodjál vele

6 pages long, 225 people currently viewing topic.... You're all excited about what tomorrow may bring.... It will give you one of 2 things.

A - A stockpile of shells.

B - Your money back.

For shells purchased in 8.3, they sell back for the same value in 8.4,
for shells purchased in 8.4, they sell back for their increased value in 8.4

Buying a ton of shells now does nothing for you except fill your depot with lots of HE shells for the 20 pounder. Sorry folks, the Developers were on to this. The spike in purchases especially today was kinda huge.

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/217469-84-investment-opportunity/page__st__500__pid__4181545#entry4181545

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3491) fsb1000 válasza Pttypang (#3489) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem.
Egyébként jogosnak érzem, mert megint azok jutottak volna extra profithoz, akik amúgy is tele vannak ezüsttel.
Én is jól jártam volna, pedig csak a szerény középosztályt képviseltem 14 milla befektetéssel.

Ez van.... jól jött volna 7 milla tiszta haszon. egy t10 tank ára.
Farmolás lefújva, kapkodás nélkül lehet majd jókat játszani.

(#3492) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Azért átolvasva a WG fórumokat az is felötlött bennem, hogy ez csak egy piár akció, annak érdekében, hogy a pestisként terjedő hír hallatán, a játékosok ne adják el tömegesen a tankjaikat és tárazzanak be MK3 lőszerből.

Holnap meglátjuk mi is az igazság és hogy a kapkodás mennyire volt fals vagy sem.

(#3493) Pttypang válasza fsb1000 (#3492) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha nem vettél semmit, nem bukhatsz semmit.
Egyszerű :)

Everybody lies.

(#3494) fsb1000 válasza Pttypang (#3493) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Már hogyne vettem volna.... engem is elkapott a láz. Ezüst dollárok villlództak a szemem előtt.

Sőt! ahogy túráztatom magam rajta, egyre inkább azt gondolom az eredeti tervet hajtom végre és veszek még pár milláért MK3 lőszert. Ilyen az mikor az okostóni játékos 18-ra lapot kér.

(tegnap szinte mindent nyertem type-al, t34-el csak 50%-ban, de jól termelt az is.)

(#3495) Pttypang válasza fsb1000 (#3494) üzenetére


Pttypang
veterán

Sok szerencsét, hátha összejön a 21 :)

Everybody lies.

(#3496) Bingisz válasza fsb1000 (#3494) üzenetére


Bingisz
addikt

Ennyi.

Mondjuk még sehol se írták azt hivatalosan, hogy ti nem fogjátok megkapni a nyereséget, az hogy egy nem hivatalos oldal kiírta, az nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#3497) fsb1000 válasza Bingisz (#3496) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sőt! Megvettem a Luchs-ot is! Csak.
Meg annnyi WoT kupont használok fel amennyit csak lehet. Ez is egy befektetés tuti 50% nyereséggel.

Miért a WG gazdagodjon? Az utóbbi 3-4 évben csak szegényedtünk itt KKE-ben. Előtte nem érdekelt mennyi a kenyér ára vagy a gázszámla, mostanság meg nem csak nálam, hanem az összes ismerős körében ez a téma.
Elvesztettük a nietzsche meg dosztojeszvszkij vonalat... leszalámizták a pénztárcánkat. Már Marxnak is tele lenne a töke.

Egy idő után már nem szégyelljük az ilyen "trükköket", még egy virtuális világban sem.

[ Szerkesztve ]

(#3498) Stigma.HC válasza fsb1000 (#3497) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Csak azért is megvettem én is :DDD

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#3499) Bingisz válasza fsb1000 (#3497) üzenetére


Bingisz
addikt

Luchs nekem is megvan. Meg megvettem a leot is.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#3500) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Belinkelem ide is. Szerintetek? ;)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.