Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Kicsirics77 válasza Balázs1047 (#1147) üzenetére


Kicsirics77
veterán

[link]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1152) Balancee válasza éN79 (#1149) üzenetére


Balancee
aktív tag

CSao! Nekem is ez a gond. Igaz winamp alatt. A probléma az, hogy az online rádiok ablakát valamiért nem kezeli rendesen és kifagyot minden hibaüzivel. Én ugy csináltam meg, hogy kimásoltam az általam halgatott rádiok ip cimét egy txt file-ba, aztán ha kell csak bemásolom a winamp lejátsási listályába.
Tudom ez nagyon paraszt megoldás, de legalább nem fagy ki :)) Meg legalább tudom használni a steamrippel is mellete.

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#1153) éN79 válasza Balancee (#1152) üzenetére


éN79
addikt

Hasonlóképpen oldom meg én is a betöltést a winampba, de a lezárás sajnos valamiért nem megy, igaz lehet nem is a winamp szórakozik velem hanem a win media player, azt kellett külön bezárnom a feladatkezelőben, holott az alkalmazást elvileg be lett zárva az asztalon.

(#1154) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nos nem hallgattam a józan észre mondták többen hogy most már korrekt a Vista a javítócsomagok után érdemes feltenni.
Hát belevágtam.

Magyar 64bites verzió, dvdről bootol telepítésnél elérek a meghajtók kiválasztásához régi partíciót formázom majd később törlöm, létrehozom és újra formázom de a hibaüzenet ugyanaz:
''A windows nem talál olyan rendszerkötetet amely megfelel a telepítési feltételeknek.''

Ilyenkor mivan???
Sata vinyóról van szó a 63.5gbos partícióról és írja ezt a hülyeséget. Próbálnám esetleg a sata driver lemezt de azt már 1000 éve elkevertem neten meg nem találok most éppen tesóm 1000 éves gépéről írok. Valaki mondjon valami okosat légyszi!

(#1155) Probiker válasza BaLee (#1154) üzenetére


Probiker
aktív tag

Érdekes hiba. Én pont ma raktam fel a Vistát, de nálam nemvolt semmi hiba. :U

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#1156) Tigi


Tigi
őstag

Tényleg érdekesek ezek a 2 fontos update után fellépő hibák.
Nálam pl. azóta hülyéskedik az Advanced Disk Catalog.
Valahogy a frissítések előtt mintha stabilab lett volna a Vista. :F

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1157) Cyrin válasza Tigi (#1156) üzenetére


Cyrin
addikt

Lehet ezért nem jelent még meg az update-on?

(#1158) Tigi válasza Cyrin (#1157) üzenetére


Tigi
őstag

Hát bízom benne, hogy akik felraktuk külön ezeket a frissítéseket nem fogjuk megszívni. :F

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1159) bucilali válasza éN79 (#1153) üzenetére


bucilali
aktív tag

nem hinném, hogy a média pléjer kinja lenne..
ugyanezt csinálja a PVR2 progim a tunerkártyámhoz..
még nem tudtam orvosolni :O
sztem valami oprendszerbibi.. :F
üdv

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#1160) amdni


amdni
aktív tag

Azt nem tudja valaki hogy miért van az hogy pl. egy töredezettségmentesítő vagy a hard disk sentinel nem működik, az a hibaüzenet hogy nem kap a merevlemezhez hozzáférést?

(#1161) csumpy


csumpy
csendes tag

Sziasztok!
Én már régóta szívok a vistával. Sok vele a gond de nem tom miért de tetszik!
A gondom a 30 napos próba! Nem találok frankó megoldást a timer stopra!
Van 1 crack ami müxik de sajna benyaltam az uj validate updatét és most megint ketyeg az idöm!
Nem tudtok vmi müködő +oldást?
előre is THX :R :R :R

Gigabyte gtx 550ti, Intel I5 650, Corsair vengance ddr3 1600mhz 12GB, Asus p7 h55 usb3, chieftec tdc560a12s 560w,Kingstone ssd nowV 64gb, wd 1tb sata2, Thermaltake xaserV v6000a

(#1162) fero02 válasza csumpy (#1161) üzenetére


fero02
veterán

Ha újratelepíted a rendszert, akkor tudok küldeni egy 100%os cracket. :B Nekem is azzal megy már lassan egy éve. Jah, meg az összes többi olyan gépen is, amikre felraktam. ;)

(#1163) k.


k.
őstag

Mint mindenki én is egy problémával fordulok hozzátok.Szóval.Lassu volt a vista igy karbantartást végeztem a system mechanic progival.Elötte a bootidő(mire lehett használni) 10 perc volt.Most 2.Viszont nem indul automatán az oldalsáv.Valszeg ettől lett gyorsabb de szeretném ha ez automatán indulna inkább kilövöm a torrentet meg a messengert de ez induljon azonnal.Csakhogy.Nem szerepel a startup listán :Y az oldalsáv .A messenger meg a torrent ottvan.A progi a messengert is kilőtte de azt visszakapcsoltam.Csak oldalsávot nem találtam.Mert ha visszakapcsolnám meg tudnám nézni a gyorsulást mert ugye ha 2 egyébként ramzabáló progi nem megy akkor persze hogy gyorsabb a rendszer.De én inkább várok még plusz pár percet de induljon azonnal.
Javaslat?

(#1164) k. válasza csumpy (#1161) üzenetére


k.
őstag

Most nem azért.De itten nyiltan bevállaod hogy warez vistát használs.Azért én igy nem merrnék egy ilyen látogatott forumon a crackelési megoldásokat kérni. :(((

(#1165) sszever válasza fero02 (#1162) üzenetére


sszever
őstag

Lassan egy éve? :Y Mikor is jelent meg a Vista :F Itt valamit nagyon keversz...

Amúgy marha büszkék lehettek erre.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1166) maru válasza k. (#1163) üzenetére


maru
aktív tag

Ha elindítod az oldalsávot, jobb klikk rajta>>tulajdonságok itt be lehet állítani, hogy automatikusan induljon el.

(#1167) amdni


amdni
aktív tag

Az én problámámra nem tud senki megoldást?
1160

(#1168) rétisün válasza csumpy (#1161) üzenetére


rétisün
veterán

ezzel a módszerrel még kétszer meg tudod hosszabítani a próbaidőt: [link] ez is valami....

fero02:egy ilyen megoldás engem is érdekelne, amíg nem meg nem veszem....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1169) k. válasza sszever (#1165) üzenetére


k.
őstag

Gondolom a beta verziokat beleértve.
Mellesleg-és most a naiv énem jön-ha nincs pénzed vistára akkor nehasználj.Egy időbe még 3 éve nekünk sem volt legális windows már akkor is idegesitett de ahogy meglett.Hát hogyismondjam.Nekem nagy érték hogy nem valami warez rendszert használok hanem 1 eredetit.Valakinek ez nem ér semmit ,nekem sokat.Szóval menyj és vedd meg az a vistát. :W Ha meg nem akarsz vistát akkro xpt vegyé és gyüjtsél vistára.Szerintem ez a helyes.Ha már a progik varezok legalább az oprendszer ne legyen az.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1170) maru válasza amdni (#1167) üzenetére


maru
aktív tag

Rendszergazdaként futtatod?

(#1171) amdni válasza maru (#1170) üzenetére


amdni
aktív tag

Beállítottam a kompatibilitásnál hogy rendszergazdaként induljon, de így sem megy.
Neked működnem ilyen programok amiknek teljes hdd hozzáférés kell?
Lehet az NTFS jogosultságoknál kitöröltem valamit amit nek kellett volna. Ott teljes hozzáférést adtam a felhasználó nevemnek, és a SYSTEM-nek.

(#1172) maru válasza amdni (#1171) üzenetére


maru
aktív tag

Esetleg rendszer-visszaállítás.

(#1173) bebar


bebar
aktív tag

Nekem olyan gondom van, hogy a notebook-ban lévő 6100 nVidia kártyánál nem találom a színkezelést, tehát fényerő, kontraszt.
Pedig a súgója írja, csak épp sehol nincs..
Létezik?

(#1174) sszever válasza k. (#1169) üzenetére


sszever
őstag

XP-t vegyél, és gyűjts Vistára... --> nincs igazán értelme, mert minimális a különbség, főleg, hogy otthonra végkép nem kell Ultimate

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1175) k. válasza sszever (#1174) üzenetére


k.
őstag

Ez igaz csak én business verzióba gondolkodtam ugyanis az van a laptopon.Bocsi a megszokás teszi ezt.A nagy gépre majd valszeg ultimate lesz véve.

[Szerkesztve]

(#1176) sszever válasza k. (#1175) üzenetére


sszever
őstag

Nagygépre ultimate?
Mi az a funkció, amelyikre feltétlen szükséged van s más verzióban nem találod meg?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1177) szasanyi


szasanyi
félisten

Esetleg tudja vki, hogy az oldalsáv egyes elemeit (időjárás, RSS, stb.) hogyan
lehet működésre bírni? :F

(#1178) Siriusb válasza szasanyi (#1177) üzenetére


Siriusb
veterán

Töltsd le másik időjárás gadget-et a microsofttól, ill. az rss-t az ie-ben kell megadni.

(#1179) szasanyi válasza Siriusb (#1178) üzenetére


szasanyi
félisten

Most hírtelen egyiket sem vágom... a letöltést megnézem, de a RSS
beállításait az IE-ben hogyan kell megadni? Illetve az nem gond, hogy
a Maxthon2 böngészőt használom? :U

(#1180) Siriusb válasza szasanyi (#1179) üzenetére


Siriusb
veterán

Rákattintasz a Minialkalmazások hozzáadására, majd további m.a. keresése on-line.
Ha jól tudom, az RSS-t csak IE-ben lehet felvenni, de mivel én egyiket sem használom... :))

(#1181) szasanyi válasza Siriusb (#1180) üzenetére


szasanyi
félisten

:R

(#1182) Harti


Harti
senior tag

Üdv!

Feltelepítettem egy programot (RivaTuner) ami a windows indulásakor autómatikusan indul, vagyis indulna ha az UAC engedné!
Minden alkalommal nekem kell külön indítani!
Hol tudom belőni, hogy engedélyezze automatikusan?

(#1183) rétisün válasza Harti (#1182) üzenetére


rétisün
veterán

sehol, csak az uac kikapcsolásával.... az a siralmas ebben az egész uac bizbaszban, hogy olyan programokra, amiket te (mi, akik vistát használunk) tettél fel, ''megbízol benne'', minden alkalommal rákérdez. nem ugy, mint pl. egy normálisabb tűzfal, ami először még rákérdez, engeded neki, legközelebb már békén hagy.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1184) k. válasza sszever (#1176) üzenetére


k.
őstag

ÁÁÁÁ hülyeségeket beszélek itten.Szóval most friss fejjel pontositok.Nekem már a nagygép a laptop.Szóval majd frissitek a businessről ultimatere mert angol a business és akkor ott már lehet nyelvet választani és a sok driver meg számomra jó sony progik megmaradnak.Nagygépre home premium lesz.Bár az csak 1 év múlva kap vistát mert a szülők még nem akarnak arra.Aztmondták a szülők hogy az első javitocsomag után már van esély a megvételre.ÉS akkor egy uj korszak kezdődik :D

ÉS bocsánat hülyülésért este kissé meg voltam kergülve.

(#1185) k. válasza szasanyi (#1177) üzenetére


k.
őstag

Már válaszoltak igy töröltem a hsz-t!!!!

[Szerkesztve]

(#1186) Harti válasza rétisün (#1183) üzenetére


Harti
senior tag

Hát ez nem valami jó hír! :(

Mindegy, végülis nem halok bele a dologba de nem lett volna rossz!

Köszi

(#1187) jolti05


jolti05
őstag

Van valami tapasztalat 32 és 64 bites vista-különbséggel kapcsolatban? Most nálam 64es van fenn, de borzadály.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1188) #54715584 válasza #54715584 (#1146) üzenetére


#54715584
törölt tag

erre esetleg vki?
feleannyi terulet szabadult fel torles utan, mint amekkora fileokat valojaban toroltem... :F

fs-zsoci: keves program van meg, ami elindul a 64 bitesen, nekem az csak 30 napot volt fent a gepen
most a 32 bites verziot nyuzom
a ketto kozti sebesseggel nincs gond
de az xp-hez viszonyitva sokkal lassabb

(#1189) Siriusb válasza #54715584 (#1188) üzenetére


Siriusb
veterán

Valamit a Lomtárba töröltél.
Vagy kevés helyed volt, s a Vista rögtön rányomult a lapozófájllal.

Hirtelen ennyi jut eszembe.

(#1190) #54715584 válasza Siriusb (#1189) üzenetére


#54715584
törölt tag

lomtarba nem toroltem es csak 1 particion van lapozofile, de az masikon van...
akkor ez rejtely marad :D
de koszi a gyors valaszt :R

(#1191) Kicsirics77 válasza #54715584 (#1188) üzenetére


Kicsirics77
veterán

érdekes nálam pont fordítva van és gyorsabb lett az xp-hez képest mondjuk nem kapcsoltam ki az indexelést talán ez lehet az oka

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1192) #54715584 válasza Kicsirics77 (#1191) üzenetére


#54715584
törölt tag

magaval a windows mukodesevel nekem sincs gondom
csak pl filmkonvertalasnal es egyeb hosszabb ideju proginal erezhetoen lassabb, majdnem 2x olyan lassu...
azert a rendszert stabilabbnak erzem, jatekot meg nem probaltam
a hangkartyam jol muxik 5.1-ben

viszont van egy openal nevezetu progi, ami nem tudom hogy kerult a gepre, es egy AL betu az ikonja a programoknal...
van koze a hangkartyahoz vagy esetleg videokartyahoz?

(#1193) katt777 válasza #54715584 (#1192) üzenetére


katt777
félisten

Nálam Vista gyorsabb tömörítésben és videó konvertálásában is (sokkal). A megoldás talán a használt programban van, illetve, a jelek szerint nincs. :)
3DMark, UT2004, ilyesmik telepítenek OpenAL Audio-t. A működésükhöz szükséges.

[Szerkesztve]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1194) #54715584 válasza katt777 (#1193) üzenetére


#54715584
törölt tag

nos,a windowson kivul nem sokminden van fent...
az alapwindowson kivul szinte semmi nincs felrakva...
se teszt program, se jatek :)

(#1195) katt777


katt777
félisten

Nálam az XP és a Vista külön partíciókon vannak, egymástól teljesen függetlenül. Azt szeretném megtudni, hogy mit kell beírnom az XP indításához az XP mellé (Rendszertul. -> Spec. -> Indítás és helyreáll.), mert a Vistában nem találtam a rendszertulajdonságoknál ilyen lehetőséget. Addig OK, hogy 1. lemez és 2. partíció, de a többit nem tudom. Köszönöm, ha valaki tud segíteni.
Most mindig a lemezkezelőből kell kijelölnöm az aktív partíciót, ha váltani akarok, de szeretném ezt az XP indítómenüjéből tenni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1196) rétisün válasza katt777 (#1195) üzenetére


rétisün
veterán

a vista nem csinált bootmenüt? vagy pedig easybcd, vistabootpro progikkal tudod bekonfigurálni a rendszerindítást

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1197) katt777 válasza #54715584 (#1194) üzenetére


katt777
félisten

Talán a szinte semmi tette föl :F , mert éppen egy codec csomag is lehetett, hangkártya programtámogatás, illetve bármi, aminek szüksége van rá, nem csak játék és 3DMark. Sajnos így nem tudom. Általában minden program jelezni szokta, hogy telepíteni kívánja (egy szép nagy fehér ablak az OpenAL logójával a közepén). Nem nyomtál rá rutinból valami ilyesmire egy telepítés során? Én mindenesetre még nem találkoztam olyan progival, amelyik a hozzájárulásom nélkül feltette volna. Lehet, hogy itt uninstall-játék lesz ezt kiderítendő, de a géped gyorsaságát biztosan nem az OpenAL befolyásolja, szóval szerintem ezzel ne vacakolj, mert aminek kell, az meg nem fog működni nélküle.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1198) katt777 válasza rétisün (#1196) üzenetére


katt777
félisten

Az indításkor egy pillanatra bevillan egy lista, de tovább is megy, az XP-ben található helyen meg nincs ott, ami az XP-ben igen. Vista boot menüt hol tudom szerkeszteni? Leginkább kiszedném onnan a boot-olási infót, hogy betegyem XP alá, mert jobb szeretném XP alól megoldani a dolgot, de majd megnézem az általad említett programokat. Kösz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1199) #54715584 válasza katt777 (#1197) üzenetére


#54715584
törölt tag

nema gyorsasaggal van bajom, az mas jellegu problema volt :)
lehet, hogy a hangkartya tette fel, bar nem emlexem ilyen ablakra...
igaz, igazad van, hogy mar rutinbol nyomogatom a telepito progikat :)
csak nem tudok rajonni, hogy mi miatt kerult fol, nem zavar, nem is a sebesseggel van gond, csak ez feltunt

(#1200) Richter36 válasza Harti (#1182) üzenetére


Richter36
őstag

Kapcsold ki az UAC-ot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.