Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) éN79 válasza rétisün (#1900) üzenetére


éN79
addikt

Na igen, bár én azért tapasztaltam némi rugalmasságot az MS -től ilyen részen, igaz nem lehet erre alapozni.

(#1902) rétisün válasza éN79 (#1901) üzenetére


rétisün
veterán

meggyőzted a telefonos nénit, hogy nem jókedvedből cseréltél lapot, és engedte ujraaktiválni a másik lappal?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1903) Pulsar válasza rétisün (#1899) üzenetére


Pulsar
veterán

vegyek új vint, ha beszarik az alaplap? :) Ez LOL :)
Mondjuk ez az aktiválás téma elég nevetséges. Annó amikor be lett ez vezetve a 2000-be voltam microsoftéknál oktatáson, és ott kérdezgettem ezt az, éshát a végeredmény az volt, hogyha felhívom naponta őket, hogy elromlotta gép, megint újrateleítettem, és bediktálom a kódot, akkor is generál egy másikat :)

(#1904) rétisün válasza Pulsar (#1903) üzenetére


rétisün
veterán

ez csak az OEM-nél van...de (mint éN79 írta följebb) azért nem ennyire durva a helyzet....a dobozost akárhányszor aktiválhatod, de egyszerre csak egy gépen. persze annyival többet is kérnek érte :Y

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1905) éN79 válasza rétisün (#1902) üzenetére


éN79
addikt

Telefonos néni 20 percnyi várakoztatás után ennyit tett:
'' -Jó napot kívánok! Maga a xxxxx-xxxxxx-xxxxxx.....
- Jó napot kívánok, igen, én vagyok.
- Ismeri a rendszert?
- Igen.
- Akkor továbbítom az automata felé, viszont hallásra''
És innentől ment minden mint a karikacsapás. :U

(#1906) rétisün válasza éN79 (#1905) üzenetére


rétisün
veterán

meg se kérdezték, miért akarsz ujraaktiválni? gondolom előtte próbáltad neten, és azt nem engedte, mivel (gondolom) alaplapot cseréltél.

az eladó 6320-as, ami tegnap még az aláirásodban volt, a tiéd?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1907) éN79 válasza rétisün (#1906) üzenetére


éN79
addikt

Pontosan, lapcsere után próbáltam az aktiválást, és ez lett belőle.

(#1908) rétisün válasza éN79 (#1907) üzenetére


rétisün
veterán

mivel most még ugysincs aktiálható vistám, ez a része a dolognak nem érint, hál'isten, de azért nem bizok benne, hogy mindig ilyen simán menne az ujraaktiválás.
egyelőre 30 napokat indítgatom ujra, de tetszik a vista, fogok venni...

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1909) k.


k.
őstag

Találtam 1 kis problémát a vistában.Szóval a mai nap töltöttem le a frissitéseket az office 2007hez.11dbot.De elsőre valamiért nem tudta installálni.Szerencsére másodszorra sikerült.Viszont a listában igy 2szer van 11szer hogy nem sikerült és megint 11szer hogy sikerült.Hogy lehetne ezt eltüntetni?Próbálkoztam de nem sikerült.

[Szerkesztve]

(#1910) k. válasza rétisün (#1908) üzenetére


k.
őstag

ÉN xpnél aktiváltam ujra.Nekem is csak annyi volt hogy megkérdezték hogy én használom a számitógépet és hogy az xp-t csak ezen a gépen használom.Mondtam hogy igen aztán kapcsolta az automatát.Szóval nagyon egyszerű ebből a szempontból korrekt a microsoft.

(#1911) Pulsar


Pulsar
veterán

Tényleg, vistába nem talált már valaki olyat, mint régen pl a 98-ba control nyomásával a start menüben elösött egy plüsz menü, vagy valami hasonló?! :)

(#1912) ssolitude


ssolitude
őstag

Hiberfil.sys megoldva. A rendszerpartíción a RAM mennyiségétől függően 1-2 giga hely felszabadítható a hiberfil.sys tiltásával.
Ehhez: Parancssor futtatása rendszergazdaként, majd a ''powercfg -h off'' parancs(természetesen idézőjel nélkül), és enter. Restart.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1913) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.nem tudjatok veletlenul honnan lehet szedni a 6000 build-es Vistat?x64-es kellene es torrent kilove mert 10 kb/s fole nem megy :( :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#1914) klewy


klewy
aktív tag

Sziasztok.

Kábelmodemes internetet lőnék be TvNetwork kábeltv-modemes hálózaton.XP alatt tökéletesen megy, minden automatikusra van állitva, viszont Vista alol nem indul el, nem kapIP-t a gép.PLZ segitsetek!Mit állitsak vagy mit engedélyezzek?

music4ever

(#1915) Mark-a-megy válasza Racecam (#1) üzenetére


Mark-a-megy
csendes tag

Pingvin-Himnusz

Üdvözlény májkroszoft, ballaszttal teljes
Picipuha bajszod ,tejszíntől nedves
Töröld meg msn-en,kedélyesen
Az új veziót messzenem szeretem.
Csardzs mi 9K for breeding,will you?

Vígyél minket a kísértésbe,ne szabadíts meg
A pingvinektől, A visztát szívd vissza, bár -sajna
Hozzá visz minden út, a hardver –verem.
Lever, ha spywered-bekevered,
És nem jön az ápdét,csak benyeled a lét.

Frissísd fel magad egy kiló dollárral,
Nem lóg ki a lóláb,ha kitolsz a polgárral
Monopólium?- lovaspólóba jó vagy,
Adakozz csak, hízzon a csekk, kecskére káposztát
Osztasz.Trust me, i am nát a tröszt!

Mennyből az angyal, eljött hozzátok, pásztorok!
Mennyiből, agyalja a jöttment, hozzátok pásztorórákat?
Párszor szoftban nyomtam, gondoltam, a jégmezők madara
Bekavarhat, de a nyers erő leverő, inkább leheverek
És letöltelek, új verzió, a fáljcsere-felcsere befed minden sebet.

Üdvözlégy májkroszoft,Ballasztal terhes...
a rendszered Rettenetes!hergel engem
és mert rest leszel ,Esetetben
egyetlen elv lehet eredményes:vesszen a Vista!
Amit nyujtasz nyista. Hiába nyüstölöd naphosszat, folyvást csak bosszant ,
s nyomaszt!
Kobzostól orzott szóval rontok terád,
hát:

TŰNJ EL májkroszoft, ballaszttal terhes
miképp a monitorról, úgy netről is,Ámen!


(#1916) Gorneck válasza Mark-a-megy (#1915) üzenetére


Gorneck
titán

Ügyes vagy...

Gorneck#1239

(#1917) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert már kifogytam az 5letekből.
Van egy satas vinyó, amin volt egy xp 64 bit és egy vista 32 bit. Egyéb okból újra kell telepítenem a vistat és meg szüntetem a 64 bites xp particiót is. Letöröltem a particiókat, előtte fixboot, fixmbr ....
Most, hogy telepíteném a pistát boot, majd a szép grafikus háttér és ennyi. Nem jelenik meg a billenetyű, ország, nyelv stb.. első választási lehetőség. Ha várok akkor sem.
Kikapcs, sata lehúz, csak IDE vincsik, akkor elindul a telepítő :o ???

Valami 5let????

Köszi
toto

(#1918) Vistaboy válasza toto76 (#1917) üzenetére


Vistaboy
veterán

Húzd le a PATA vinyókat, csak a SATA-sakat hagyd rajta a gépen. Ha így sem indul el a telepítő, akkor boot-oljál be egy floppy-ról és minden esetegesen rajtamaradt partíciót töröljél le a vinyóról. Így már szerintem menni fog.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1919) toto76 válasza Vistaboy (#1918) üzenetére


toto76
tag

A PATA vinyókat már lehúzkodtam, de semmi. Az összes partició törlése már felmerült bennem is, de egy kicsit rázós, mert nem tudok 'hova tenni' 160 gigát hirtelenjében :O
Mondjuk ha ez lesz a megoldás, akkor egy kicsit nevetséges lenne :Y

toto

(#1920) Vistaboy válasza toto76 (#1919) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem kell minden vinyóról törölni az adatokat. Hagyd azt az egyet a gépben, amire a windowst telepíteni akarod, és elég ha arról letörlöd Őket.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1921) toto76 válasza Vistaboy (#1920) üzenetére


toto76
tag

Igen arról beszélek. Ez egy 200-as egyik particiója.

(#1922) Vistaboy válasza toto76 (#1921) üzenetére


Vistaboy
veterán

Végső esetben csináld azt, hogy felrakod az XP-t, majd Upgrade-eled. :DDD
Tudom, nem ilyen a rendes install, de ha más nincsen... ;]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1923) wwhy válasza toto76 (#1917) üzenetére


wwhy
veterán

Hogy telepíted? cd boot vagy xp alól:F BIOS-ban SATA-PATA sorrend illetve boot sorrend? RAID van?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#1924) toto76 válasza wwhy (#1923) üzenetére


toto76
tag

Tehát cd-ről bootolok.
Van egy raid kártyám, de azt kiveszem, tehát csak a sata vincsi marad egy dvd író processzor, memó, vga :C
De most komolyan nincs benne semmi plusz csak a sata. Sorrend jó.

:W

(#1925) Immy


Immy
őstag

Valaki megmondaná honnan szedjek le 64bites vistához magyarítást?
windows update között nincs magyar MUI :F

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1926) #54715584 válasza Immy (#1925) üzenetére


#54715584
törölt tag

ahonnan a 64 bites vistat szedted le ;]

(#1927) Thrawn válasza #54715584 (#1926) üzenetére


Thrawn
félisten

De csak ha Ultimate az a Vista...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1928) ssolitude


ssolitude
őstag

Be lehet állítani Vista Home Basicben, hogy induláskor ne csatlakoztassa a hálózati meghajtókat?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1929) Immy válasza #54715584 (#1926) üzenetére


Immy
őstag

nem leszedtem, hanem ''megvedtem'' :P
igen ultimate és angol
szóval akkor honnan is lehet leszedni?:D jöhet pübe is...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1930) sEKTOr


sEKTOr
csendes tag

Hy all

A vista ultimate 30 napos ''demo''-ját próbálgatom, de nem sok sikerrel. A fő probléma, hogy meg meg szakad az internet. Wifi routerrel van osztva a net több gépre, de csak nálam jelentkezik a probléma vistán!. Játékoknál erően érezhető kb percenként megál 1-3 secre az adatforgalom. Ilyen jópofa téglalapokat létrehozva a diagrammon: [kép]
Amihez tudtam felraktam vistás drivert a hálókártyához is ''edimax ew-7128g'' én mégis arra gyanakszom, hogy vele lehet a gond bár más még nem panaszkodott hasonló hibára.
Gépem egyéb paramétere: c2d e6300/ p5b/ 3gb/ ram/ nv7600gt. Eléggé tanácstalan vagyok a hibával kapcsolatban :F

PLS HELP :DDD Köszi.

(#1931) sEKTOr


sEKTOr
csendes tag

Nemsikerült a kép igaz linkbe kellett volna :U [link]

(#1932) sEKTOr válasza sEKTOr (#1931) üzenetére


sEKTOr
csendes tag

Sajnos megvan a próbléma ez a jelenség egy élményfokozó szolgáltatás a vistában minden 60sec után elkezd keresni a wireless hálózaton úgynevezett ''lag spike''-ot okozva.
Megoldás lenne a [link] , de ez meg nem támogatja a hálókártyám.
Jó lenne ha valaki tudna erre valami megoldást :O Nem akarok új hálókártyát venni csak azért mert értelmileg fogyatékosok a mikoronál. .....

(#1933) D@ni88


D@ni88
addikt

Hali, most tettem fel a Vistát, aztán betettem a lap cd-jét, h chipset, hálókarit meg ilyeneket feltegyek, aztán csak a hangkari driverét mutatja...
Vmi 5let?

(#1934) Kicsirics77 válasza D@ni88 (#1933) üzenetére


Kicsirics77
veterán

aha van ötlet valszeg a lapod telepítő cédéjén nincs vista driver :W
mennyé fel szépen a lapod honlapjára és tőcccsed le ezerrel onnan

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1935) D@ni88 válasza Kicsirics77 (#1934) üzenetére


D@ni88
addikt

Hát izé, ott nagyon nincs, vagy dee nem ismeri fel alapból a 965ös chipsetet?

(#1936) D@ni88


D@ni88
addikt

és azt hogy lehet beállítani h ne szokványosan legyenek elrendezve az ablakok hanem úgy ferdén?
mert feltettem a drivert de semmi...

(#1937) bogyó73 válasza D@ni88 (#1936) üzenetére


bogyó73
tag

nekem a start menü mellett a tálcán van az ''ablakok közti váltás'' és azzal lehet lapozni.

de az élményindexet azt frissítsd.

[Szerkesztve]

Marquee 9000 LC

(#1938) D@ni88 válasza bogyó73 (#1937) üzenetére


D@ni88
addikt

és azt hol lehet?

(#1939) bogyó73 válasza D@ni88 (#1938) üzenetére


bogyó73
tag

vezérlőpult=teljesítményadatok és eszközök. ott lessz jobb oldalon a számok alatt.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Marquee 9000 LC

(#1940) Zoliboy95


Zoliboy95
tag

Sziasztok!

A gépemen a Vista ultimate 32Bites változata van, angol nyelvü.
Kérdésem az lenne, hogy lehet-e valahogy magyarosítani a Vistát? Üdv. :))

A 95 a nevemben nem azt jelenti, hogy 95-ben születtem. :-)

(#1941) Joshi


Joshi
titán

Hali!
Vista Ultimate 64bit magyar változatát szeretném használni. Amikor legutoljára próbáltam(március.április) még nem volt jól működő ATI driver x1950xt kártyához. Most már nincs probléma a VGA driverekkel? :U
Ehez a Vista verzióhoz van végleges törés? :U

:R :R :R

(#1942) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok. Tud valaki segíteni hálózati kérdésben, a Vista és XP problémáról lenne szó. Vissza olvastam már, de megoldást még nem találtam.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1943) Kicsirics77 válasza Zoliboy95 (#1940) üzenetére


Kicsirics77
veterán

igen lehet magyarosítani mégpedig úgy hogy telepítessz 1 magyar vista ultimatet

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1944) bandus


bandus
veterán

sziasztok!
a kinézett notimhoz win vista basic hun oprendszer fog társulni. az lenne a kérdésem, hogyez mennyire számít lebutítottnak a többihez képest? illetve van-e az office2k7-nek olyan featur-e, ami miatt érdemes ezt használni a vistához, mint az eddigi kedvenc 2003-at?
köszi előre is :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1945) D@ni88


D@ni88
addikt

Vistához feltettem az alaplapi hangkari driverét, de egy gondom van vele. nem szól 5.1be, csak 2.0ba... magat a drivert nem lehet megnyitni mint Xp alatt... 5let?

(#1946) vidobali


vidobali
tag

Hi all

Ismételt kérdés, hátha valaki mert nekem nem sikerült rájönnöm. Szal még XP-n kimentettem az outlook expressz levelezőből minden adatot (beérkezett üzenetek, elküldött üzenetek, stb...) és most ezeket az adatokat, hogy tudom átülteni a vistás windows mail-be?

thx :R

(#1947) Lortech válasza bandus (#1944) üzenetére


Lortech
addikt

[link]
Itt találsz egy egyszerűbb az összehasonlítást a Windows Vista verziók között. Office 2007 felhasználói felülete teljesen más ( szerintem jobb, de nagyon szokatlan lesz ). Konkrétan Vista kapcsán olyan új feature nem hiszem, hogy lenne, amit használnál is, de ha ''csakúgy'' lehet választani, akkor 2007.

Thank you to god for making me an atheist

(#1948) Vistaboy válasza Zoliboy95 (#1940) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az Ultimate-nál ha jól tudom, lehet letölteni Language Pack-okat, kérdés hogy van-e benne Magyar?

Amúgy meg az Angol eredeti kulccsal simán aktiválhatod a Magyart is... ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1949) dvdbackuper válasza Vistaboy (#1948) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nincs benne magyar... :(

(#1950) bandus válasza Lortech (#1947) üzenetére


bandus
veterán

huhh, elég vérszegény a többihez képest :) mindjárt megnézem mennyi az árkülönbség a home premiumhoz képest, bár ha ez van a laptopon akkor nincs sok választásom :) lehet kipróbálom a 2007-est nem teljesen hivatalosan :D bár olcsónak gondolom nem olcsó, de max összerakom rá a pénzt, és a noti legalább teljesen legális lesz :B az office 2003-as ugye ingyen hozzáférhető a kormány valamiféle szerződése révén.

32k az office otthoni és iskolai csoma :U ilyet se most veszek

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.