Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Thrawn válasza dikmen (#447) üzenetére


Thrawn
félisten

Suspend mode [S1(POS)only] --> S3
ACPI 2.0 Support [DISABLED] --> ENABLED

Ezek megváltoztatását lehet nem úszod meg reinst nélkül.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#452) T.Peter


T.Peter
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném abban, hogy szerintetek melyik vista verziót érdemes venni. Mert ár szempontjából már megfontolandó. Nem adok ki szívesen plussz 20-at, ha nem is használnám ki a beleépített plussz lehetőségeket.

(#453) peeta


peeta
csendes tag

Sziasztok!

Én 32bites Vistát vettem, mert azt mondták, hogy a 64bitessel sokal több kompatibilitási probléma lesz. Ez tényleg így van??? (mondjuk most már mindegy)
A 32 bites viszont csak 3,2GB-ot lát a 4GB memóriából.

thx

P5K Delux WiFi; E8400; Zalman CNPS 9500; 2*2*1GB Kingston cl4; EVGA 8800 GTX; Chieftec 550W; --VISTA--; mx518; Xgamer Fi

(#454) ZéZé@PH válasza peeta (#453) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Hardvere válogatja, de ez azért nem annyira kritikus mint sokan állítják. :)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#455) peeta válasza T.Peter (#452) üzenetére


peeta
csendes tag

Ezen én is sokat gondolkodtam, mármint, h ultimate vagy H premium.
Végül a Premium mellett dontöttem, hisz nincs semmi amit annyira kellene titkosítani, valamint céges hálózat sincs itthon.
A házi videot ne a gépen tartsd és akkor nem kell a ultimate ;]

Premiumhoz min 2GB (futó csé, + 7 internet ablak megnyitva = 1,5gb)
Basic-hez talán elég az 1GB

A 32 bites állítólag kompatibilisebb a régi dolgokkal, mint a 64bites (nem tudom, h ez tényleg így van-e), viszont max 4GB-ot lát, beleértve a videókártya memóriáját.

Nekem minden régi játék simán futott (32 bites) csé, MTW2, CIV4, Stalker, CIV4, Flight Sim X, Ceasar4, stb..- mondjuk ezek nem olyan régiek :) -telepítéskor telepítsd a dx9-et!
p

P5K Delux WiFi; E8400; Zalman CNPS 9500; 2*2*1GB Kingston cl4; EVGA 8800 GTX; Chieftec 550W; --VISTA--; mx518; Xgamer Fi

(#456) Monolith


Monolith
tag

Lehet nem a legjobb helyen teszem fel a kérdést, de itt van a gépemen a Vista 64 bites Ultimate változata nekem meg van egy w800-am, és nem tudom életre kelteni. a SE driver elvileg felmegy a gépre de ettől még nem jelenik meg mint USB háttértár. Tud vki vmilyen megoldást? Bár sztem ebből kártyaolvasó lesz...

(#457) T.Peter válasza peeta (#455) üzenetére


T.Peter
őstag

Kössz a választ. Igazából a különbségekkel tisztában voltam naggyából, csak nem tudtam mire jó pl: bitlocker, stb... , és ezért kértem segítséget. Mert az alap dolgokra, meg játékra a premium is jó, és a kihasználatlan dolgokért nem adok ki 20-szal többet.

(#458) szasanyi


szasanyi
félisten

Ma telepítettem a Vista Ultimate változatát, és a Defender nevű program
kártékonynak ismerte fel a telepített Daemon Toolst. :F
Miért? Mi ez a defender, és mit csinál? :U

MOD: 32 bites változat, ha ez lényeges.
Ja, és 5.5 ponttal díjazta a gépemet. Mennyi itt a maximum? Remélem nem 10...

[Szerkesztve]

(#459) Kicsirics77 válasza szasanyi (#458) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a deffender az lényegében 1 valós idejű kémprogram kereső
nálam is van deamon tools de nálam ki van kapcsolvaa deffender tök fölös

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#460) ZéZé@PH válasza szasanyi (#458) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

A Daemon Tools mellett lehet feltepítettél még valamit ami DT mellé adtak, azt érzékelheti spyware-nek

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#461) Kicsirics77 válasza ZéZé@PH (#460) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pontosan valami vvsn.exe sz**ság amit kémrobotnak érzékel

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#462) szasanyi válasza Kicsirics77 (#459) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. Az az érdekes, hogy engedtem neki eltávolítani, de a Daemon Tools fent
van és működik. Lehet, hogy nem voltam elég figyelmes, de a tököm se tudja
mit távolított el, vagy nem engedett feltelepíteni. :U

(#463) szasanyi válasza ZéZé@PH (#460) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom, csak azt a progit töltöttem le és telepítettem fel. Vagy vmit nem
vettem észre... :F

(#464) Kicsirics77 válasza szasanyi (#462) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a dt-vel együtt fölteszi úgy hogy észre sem veszed de nem sok vizet zavar a progi
legfejjebb lődd ki az msconfigba :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#465) rétisün válasza Kicsirics77 (#464) üzenetére


rétisün
veterán

én akármit lövök ki az msconfigban, következő indulásnál ugyanugy indul, mintha mi se történt volna.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#466) Draken


Draken
őstag

ez a problem nekem is előjött, csak ugy magátol hirtelen fél év után, hogy dt-vel sz*rakodott. egy kérdésem lenne, mikor ujratelepitettem vistát, nem találtam seholsem (nemértem hogyan miért) a formázási lehetőségeket, pedig kerestem...? Ujra kellene még1x tenni mert jön a vadiúj config.

(#467) szasanyi válasza Kicsirics77 (#464) üzenetére


szasanyi
félisten

OK :R

(#468) rétisün válasza Draken (#466) üzenetére


rétisün
veterán

ha xp alól kezded a telepítést, akkor nincs rá lehetőség. dvd-ről bootolva benne kell(ene) lennie....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#469) szasanyi


szasanyi
félisten

Ezt még csak megkérdezem: CD/DVD íráshoz melyik Nero változat a legjobb a
32 bites Vista alá? Illetve ugyanígy, DVD lejátszó szoftver tekintetében?

(#470) Thrawn válasza szasanyi (#469) üzenetére


Thrawn
félisten

Nero: 7-es sorozat, próbáld a legfrissebbet
DVD lejátszó: CyberLink PowerDVD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#471) szasanyi válasza Thrawn (#470) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, becserkészem. :)

(#472) kennyke


kennyke
aktív tag

Hy all!

Kaptam egy sitecom wl-107-es wlan kártyát [link], de vista alatt nem tudom működésre bírni.
Tudna valaki segíteni? Valami ötlet?
(Gyári driver nincs, próbáltam más termékük vistas driverével, illetve csak úgy találomra kiválasztottam pár vistába integrált wlan drivert, de semmi...)
Előre is köszi!

(#473) Thrawn válasza kennyke (#472) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld meg XP-s driverrel hátha. Ha nem akkor írj a supportnak, hogy szánjanak meg egy Vista-s driverrel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#474) kennyke válasza Thrawn (#473) üzenetére


kennyke
aktív tag

Kipróbáltam az összes drivert (98/me/2000/xp), de semmi.
Van fent a gépen egy Mandriva, de még az sem tudta működésre bírni.
Szerinted van rá esély, hogy küldenek is? :)

(#475) Thrawn válasza kennyke (#474) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tenném a nyakamat rá :)
Megoldás: ha el tudod adni, akkor vehetsz egy olyat amit már a Vista is ismer.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#476) twollah


twollah
nagyúr

Tudom ezerszer elcsepelt tema ez a kerdes.

Hogy lehet teljesen kiloni a Vista biztosagi riasztasait stb?

Mar kilottem a tuzfalat, de az a frany biztonsagiriasztas minden bootnal elojon.

A masik kerdes, hogy honnan tudok leszedni egy Vista install DVDt vagy mit.

Kaptam a notebookomhoz egy OEM Vista Home Premiumot elore telepitve, de szeretnem ha meglene az egesz kezzel foghato verzioban is.

Az MS magyarorszagnal azt mondtak, hogy 6 ezer local creditert ad barmelyik kereskedo (ha jol ertettem), ez egy kicsit nonszensz, hogy fizettem igy is eleget a Vistaert es most ujra tejeljek.

Amugy eddig tetszik a Vista, nekem stabilnak tunik, csak furcsa, hogy 1 giga rammal is dolgoztatja a HDDt.

(#477) Thrawn válasza twollah (#476) üzenetére


Thrawn
félisten

Az UAC-ra gondolsz? A Felhasználói fiókoknál lehet kikapcsolni. Én nem tenném.
Nem a kevés ram miatt tekeri a HDD-t, indexel a drága :)
Egy kis UAC ismertető: [link] Maga az oldal is igen hasznos.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#478) twollah válasza Thrawn (#477) üzenetére


twollah
nagyúr

Majd csinalok rola kepet, hogy mire gondolok.

(#479) Vistaboy válasza twollah (#476) üzenetére


Vistaboy
veterán

A Defender által blokkolt progiknál nem tudod kiiktatni a blokkolást, ezt minden alkalommal kézzel kell indítanod (Én is így vagyok a PlexTools-al). Meg kell várni az új, remélhetőleg már Vista-kompatibilis verziót.

Bámelyik Dark-oldalról tudsz letölteni lemezképfájlt. Ha a hivatalos kulccsal telepíted, nem lesz vele gond.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#480) bucilali válasza Vistaboy (#479) üzenetére


bucilali
aktív tag

bocsi: twollah-nak pü :DDD


[Szerkesztve]

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#481) bpx válasza twollah (#476) üzenetére


bpx
őstag

Control Panel - Security Center - Change the way Security Center alerts me - itt van olyan opció hogy ne értesítsen és az ikont se jelenítse meg

(#482) ZéZé@PH válasza twollah (#476) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Mielőtt folytatod az előtelepített verzióval a telepítést szedjél le mindent ghosttal.
Tudom nem telepítő cd, de jobb mint a semmi :)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#483) twollah válasza ZéZé@PH (#482) üzenetére


twollah
nagyúr

Mar lementettem a fenn levo rendszer az Acer backup programjaval.
2 DVD lett a cucc es ha gubanc van akkor allitolag a program a gyari (Acer) beallitasokkal ujra felpakolja nekem a szuz Vistat.

Legalabb nem kell kuzdenem a driverekkel.

(#484) Vistaboy válasza bucilali (#480) üzenetére


Vistaboy
veterán

Miért? Nem mondtam semmit... :U :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#485) rétisün


rétisün
veterán

na, pár napja próbálgatom a vistát, hát mit mondjak....a programok/játékok nagy része hibaüzenettel leáll. a windows defendernek minden indításkor meg kell mondanom, hogy engedélyezze azokat a progikat, amiket én telepitettem, engedélyeztem (már többször.) miért nem birja megjegyezni? ugy általában a rendszer nem rossz, tetszik, igaz a játékok alatt azért lassabb valamivel, mint az xp. ennek ellenére asszem a háromszori hosszabítás után nem fogom aktiválni, marad az xp.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#486) Thrawn válasza rétisün (#485) üzenetére


Thrawn
félisten

A programok/játékok telepítőjét én rendszergazdaként szoktam futtatni (nem tudom számít-e), és ha kell rendszergazda módban futtatom. A Defender addig le fogja tiltani a programjaidat, amíg nem lesz belőlük Vista kompatibilis verzió. Játékok alatt 15-20% lassulás is lehet, de ez idővel javulni fog.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#487) Xelo


Xelo
addikt

uhh.. unatkoztam
[link]

(#488) rétisün válasza Thrawn (#486) üzenetére


rétisün
veterán

''de ez idővel javulni fog'' akkor asszem megvárom azt az időt :DDD pedig nem lenne rossz ez az uj windows, de sajna még nem az igazi.....ezt a rendszergazdaként telepitést/indítást mindig elfelejtem....tényleg ennyire számítana?

xelo: ügyes vagy :C


[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#489) ZéZé@PH válasza rétisün (#488) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Nem Vista-s progiknál nagyon, amúgy meg progija válogatja.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#490) Thrawn válasza rétisün (#488) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor sosem lesz Vista-d :) Tényleg nem rossz, nekem annyira megtetszett, hogy az XP már csak nyomtatáshoz kell. A rendszergazdaként való telepítést gyorsan megszoktam, és így nem is volt olyan program ami szórakozott vagy kifagyott volna. Szerintem számít.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#491) bucilali válasza Vistaboy (#484) üzenetére


bucilali
aktív tag

jóvanna.. :U
rossz helyre nyomtam, aszt nem tudtam változtatni.. :W
üdv

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#492) Vistaboy válasza bucilali (#491) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rendben, Én meg úgy értettem, hogy finoman jelezni akartál Nekem, hogy ilyesmit priviben kell küldeni, arra mondtam, hogy nem mondtam semmit. :U

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#493) feka007


feka007
nagyúr

Még nem sok közöm volt ehhez a rendszerhez, de tapasztalat, hogy 2*512MB RAM/Core Duo T2050-nel szerelt laptopon tökéletesen fut a Home Premium.
Na mindegy, azt akartam kérdezni, hogy hol van legolcsóbban Home Premium?

(#494) Kicsirics77 válasza feka007 (#493) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gugli a barátod wiki meg a barátnőd
de a t-com és társai szolgáltatónál havi 1119ft

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#495) twollah válasza feka007 (#493) üzenetére


twollah
nagyúr

Vedd meg OEMben a laptom melle.
En ugy csinaltam 17ezer volt ugy a Vista Home Premium.

(#496) twollah válasza feka007 (#493) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem swappel sokat neked?

(#497) Kicsirics77 válasza twollah (#496) üzenetére


Kicsirics77
veterán

addig swappol sokat míg be nem indexel mindent
nálam ez kb 2 napot vett igénybe
azóta hallgat a vinyó és nem kerreg
mondjuk kicsit idegesítő de megéri mert gyorsabb lessz utánna minden

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#498) feka007 válasza twollah (#496) üzenetére


feka007
nagyúr

A laptop nem az enyém, de nem igazán vettem észre.

(#499) twollah válasza Kicsirics77 (#497) üzenetére


twollah
nagyúr

Indexel?

Lehet azt kikapcsoltam benne?
A meghajtoknal lehet azt ki-be kapcsolni?

(#500) Vistaboy válasza twollah (#499) üzenetére


Vistaboy
veterán

A Sajátgépben a meghajtókra kattintasz jobb gombbal, és ott Tulajdonságok. Alul lesz a lemezindexelés kikapcsolása.

Mod: Amúgy meg a Superfetch miatt is töltöget a vinyó minden rendszerindításkor, vagy játék- és programból való kilépéskor. De ez nem vészes.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.