Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Sdi válasza Tosee (#1798) üzenetére


Sdi
addikt

Az MS honlapján nem találtam, bár lehet, hogy csak eldugták valahová / bár abban mi lenne a bót nekik :F /.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#1802) #54715584 válasza rétisün (#1800) üzenetére


#54715584
törölt tag

igen, olvastam en is, mar ha nem felejti el az ember szamoln ia napokat
de akkor javitok, 120 napig lehet hasznalni :)

Moderálva

Atlantis

(#1806) vidobali


vidobali
tag

Sziasztok

Egy gyors kérdés. XP alatt kimentettem az outlook expressz levelezőből minden adatot (beérkezett üzenetek, elküldött üzenetek, stb...) és most ezeket az adatokat, hogy tudom átülteni a vistás windows mail-be?

:R

(#1807) Vistaboy válasza #54715584 (#1802) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az egyik linkedben serial és torrent-link is van. Ha ez legális, akkor minden az... :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1808) Atlantis


Atlantis
veterán

Ne menjetek bele letöltési dolgokba, ha kérhetem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1809) Vistaboy válasza Atlantis (#1808) üzenetére


Vistaboy
veterán

Kérheted, pont azért írtam, hogy ez nem egészen legális... :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1810) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Sziasztok

Kipróbáltam Vista úgymond virágbolti verzióját..... de ez nekem mindíg ujraindul merrt megváltozott egy fálj és gondok vannak a licencel....(tudom nem túl szép dolog ez errefelé ;] )
Nos ezekután annyira felhúztam magam, hogy úgy döntöttem, hogy beszerzek egy legális OEM Home Premium verziót. Olvasgattam a topikban az aktiválási macerákról és módjáról (alaplapcsere, driver csere stb.. ) de mindenki általában mást írt :D
Szóval, hogy is van ez akkor az aktiválással pontosan :F
Direvernél még oké hogy ujraaktiválom stb... bár ez is túlzás, de ez van.... de az, hogy alaplapot cserélek és új Vistat kell vennem??? Kilehet ezt valahogy játszani vagy megkerülhető ez valahogy? (bár nem hiszem hogy holnap veszek alaplapot... mert egy hete sincs, hogy új gép duruzsol melettem... de mégis érdekelne a dolog)

(#1811) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Sound blaster live 24 bitet használok Vista alatt. Eddig egy 2.1-es hangszóróm volt, aminek egyetlen jack-je volt. Mivel automatán maga a hangszóró küldi ilyenkor a mélyet a sub-ra,így semmi gondom nem volt. Most egy 3 jack dugós normális 5.1-et kötöttem a hangkarira, és az istennek nem akar menni a sub. Win teszt alatt megy, sehol máshol nem. A poén az,hogy a Vistás driverben nincs bass redirection. Próbáltam KX drivert(nem ment fel), audigy régi drivert(abban van bass red.,de sb24-re nem engedte felrakni), xp-s drivert(2 front szól+bass,de a hátsó ahgnfalak jelét is ez adja le, ráadásul olyan lassú,mint a tetű.Gitárhoz kellene a dolog, de ezzel a driverrel 40ms késésem van, még ASIO-t használva is), mindent, de nem tudom összehozni. Nem tudna valaki segíteni? Esetleg regből megpiszkálni,mittomén.

(#1812) Pulsar válasza Vistaboy (#10) üzenetére


Pulsar
veterán

hol lehet venni doboost?

különben tudja valaki hogy Basic N-et miért nem lehet nálunk kapni? Vagy csak én nem találtam?

(#1813) fero02 válasza fero02 (#1791) üzenetére


fero02
veterán

Srácok!

Erre aki tud vmit pls! [link]

Köszönöm! :R

Üdv!

(#1814) Vincsó válasza fero02 (#1813) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Azt hiszem annó ezzel én is megszívtam ;] Szóval ne a vizsgára-re menj... hanem a gyakorlásra és ott nem fagy le ,nem tuti hogy ezek a menük vannak de valami hasonló, a gyakorlásnál is ugyanazok a kérdések vannak mint a vizsgában csak azt hiszem más sorrendben vannak a kérdések.......jah és 2 nap gyakorlás után 0 hibapontal mentem át :D és mindezt 7 perc alatt ;]

(#1815) fero02 válasza Vincsó (#1814) üzenetére


fero02
veterán

Nekem nincs lehetőségem, h válasszak a vizsga vagy a gyakorlás kérdéssorozat között... :(

(#1816) jolti05 válasza fero02 (#1813) üzenetére


jolti05
őstag

Ez melyik program is? :) Engem is érdekel.
A hibára nem nagyon tudok mit mondani. Vannak ilyen és ehhez hasonló, számomra érthetetlen dolgok. Nem tudom hogy müxik, de próbáltad esetleg máshova telepíteni, vagy simán újrarakni. Gondolom igen. 32 v 64 bites Vista? Mert utóbbin nem lepődnék meg :)
Másnál müxik, vagy csak nálad nem?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1817) Spirit válasza Spirit (#1811) üzenetére


Spirit
őstag

Nem ártana, ha valaki tudna mondani erre is valamit, sajnos sürgős a dolog.

(#1818) Thrawn válasza Spirit (#1817) üzenetére


Thrawn
félisten

Sima Live! 5.1? Not supported... :(((

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1819) Vistaboy válasza Pulsar (#1812) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szia!
Hát, szerintem egy normálisabb számtech vagy szoftverboltban biztosan. :U
Mondjuk az enyém OEM, de Nekem is meghozta a haverom egy pár napon belül. ;) Úgyhogy biztosan lehet dobozosat is szerezni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1820) Vincsó válasza Vincsó (#1810) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Na mind1... licence feltételek ide vagy oda... ma délután veszek egy OEM Home Premiumot :R :F Go To Work :(((

(#1821) fero02 válasza jolti05 (#1816) üzenetére


fero02
veterán

A program neve: Kresz 1.02. A Vista 32 bites, a telepítést is elvileg jól csináltam, mert egy Xp-s gépen gond nélkül fut.

(#1822) Vistaboy válasza Vincsó (#1820) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szia!
Hát ha egy viszonylag új géped van, amiben a közeljövőben nem cserélsz alaplapot, akkor nyugodtan vedd meg. Egyébként Nekem is az van, a blogomban olvashatsz a tapasztalataimról. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1823) Spirit válasza Thrawn (#1818) üzenetére


Spirit
őstag

Nem, Sb live 24 bit. Elméletileg van hozzá audio console-os, normális vista driver.Működik is minden, de hiányzik a bass redirection opció belőle, így teljesen hiányzik a mélyhang, és úgy szól szegény Genius,mint a zsebrádió:)

(#1824) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!
Lehet, hogy nem idevaló a kérdésem, de már kezd elegem lenni a gépemből. Az a problémám (vista 64 bitem van), hogy a konfigomnál a memóriák egyenként hiba nélkül mennek, de párban sem a dual channel, sem a single channel mód nem jó, mert a memtest és a vista memóriadiagnosztikája is hibát ír ki. Volt pár kékhalálom memory managment, video memory managment és page file-ra hivatkozott a windows. Játékból többször kilépett az asztalra, töltésnél is volt rá példa. Vista telepítésnél is volt kékhalál.
A szervíube visszaküldtem a memóriát, alaplapot, winchestert és ott azt mondták, hogy a szervíz és ők is (pcx) letesztelték többször és náluk működik minden frankón, hiba nem jött elő.

Okozhat a vista maga ilyen problémát, esetleg vmelyik driverrel van gond?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#1825) rétisün válasza zolee0307 (#1824) üzenetére


rétisün
veterán

csinálj egy memtest-et cd-ről bootolva, amit biztos nem zavar meg a vista....próbálj meg egy kis feszt adni a ramoknak....próbáld meg XP-vel is, azzal is csinálja-e....tegyél fel uj vistát, hátha tényleg a valami driver gond....de legelőször is, ha tuningolsz, vedd vissza alapra, ugy jó-e.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1826) zolee0307 válasza rétisün (#1825) üzenetére


zolee0307
őstag

A ramoknak nem merek feszt adni, mert nem tudom mennyit lehet adni. Nincs ráírva. A szervíz azt mondta, hogy 1 hétig tesztelgették memtestel és nincs hiba. Gondoltam arra is, hogy alaplapi driver okozza ezt, mert ugye a vista felismert mindent vga-n kívül és még felraktam az nvidia driverét, ami a satát, meg ezeket tartalmazza és lehet, hogy ez a baj.
Még megpróbálom újra rakni a vistát. Csak nem tudom érdemes-e az nforce-os drivert (nforce 650isli és 15.08-as ver.) felrakni? De a vista memória diagnosztikája is hibát ír két modullal, 1-el nem.

[Szerkesztve]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#1827) Siriusb válasza zolee0307 (#1826) üzenetére


Siriusb
veterán

Mindenképpen adj +0,1V-ot a RAM-nak, attól nem lesz semmi baja. A memória honlapján nézd meg, fel lesz tüntetve a max fesz. Szvsz 2 - 2,1V lesz a max.
Ha tuningolsz, pláne adj a memóknak feszt.

(#1828) zolee0307 válasza Siriusb (#1827) üzenetére


zolee0307
őstag

Oké, kössz a helpet. Majd kipróbálom.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#1829) jolti05 válasza fero02 (#1821) üzenetére


jolti05
őstag

Véleményem szerint akkor a program és a Vista nem jó haverok. Legalábis erre utalmak a jelek. Programkompatibilitást olvastál? Nincs hozzá valami readme, hogy min fut? Nem csodálkoznék, ha a Vista nem lenne feltüntetve egy ilyen helyen.

Más: Tuningolni én is akarok, mert eléggé lehúzza a gépet a Vista :) 2,2GHz-et gondoltam minimum 2,5-re, memóriák időzítését is egy picit lehetne csökkenteni, esetleg picivel 400 fölött futtatni. Vga-t meg nem nagyon merem húzni, mert használtan vettem a 79gt-t, már gari sincs rá, parázok, hogy előttem agyonhúzva használta az illető, és nálam adja meg magát. Mondjuk Gigabyte, nem Inno :P . Ezt csak azért, mert haveromnak elszállt 1 év után a 6800-as karija, azóta kerüli az Innot. Az ellenpélda meg én vagyok, aki megjárt egy 6600-ast, és egy 76gt-t, mind2ő Inno volt, és nem volt velük bajom. Na mind1.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1830) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Egy home premium boldog(talan) tulaja vagyok. Olyan problémám lenne, h ha hálózatra lépek, a Vistás emberkéket látom, a régebbieket nem. Ezen lehet állítani?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#1831) gyalak


gyalak
tag

Új gépem lesz és vista lessz rajt 64bites.Az lenne a kérdés hogy fut e rajta a powerquest partition magik?Mert a neten nem találom hogy vista kompatibilis lenne!

(#1832) rétisün válasza gyalak (#1831) üzenetére


rétisün
veterán

nálam anno nem ment, sőt még xp alól indítva se tudott semmit kezdeni a vista partíciójával. persze azóta (ez több mint fél éve volt) lehet hogy van ujabb verzió, mint amitén próbáltam. amugy a paragon partition manager 8.5 már vista-kompatibilis, esetleg használd azt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1833) DroneZ^


DroneZ^
őstag

volt 32bites vista ulti a gépemen... nagyon idegesitett hogy akárhányszor pici processzor terlehlés történt azonnal 0.1mpre beszaggatott az MP3.... de állandoan és mindig
ha 1 képet néztem ha 1 ablakot nyitottam meg, ha másoltam akármit, beszaggatott a hang, hogylehet ezt megoldani?

(#1834) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt tapasztaltátok, hogy firefox nem mindig tölti be elsőre az oldalakat? 64 és 32 bites ultimate-nél is előjött a dolog...


DroneZ: Alaplap drivere fentvan?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1835) Pulsar válasza Vistaboy (#1819) üzenetére


Pulsar
veterán

kerestem a neten és csak sima basic hómot írt ki. 17ezer forint körüli áron. Az lenne az?

(#1836) Siriusb válasza CPT.Pirk (#1834) üzenetére


Siriusb
veterán

Egyszer előfordult nálam, de nem jut eszembe, miként oldódott meg a dolog.

Töröm a fejem... ÁÁÁÁ, ez fáj! :D
Ha eszembe jut, megírom.

(#1837) LALA_kiraly válasza CPT.Pirk (#1834) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nekem folyton megy a gépem, és kb naponta előfordul, hogy a firefox, de az explorer is elszáll. Nem nyit meg semmit. A letöltések mennek, de lap sehol. Újraindítom és megy.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#1838) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam a fiefox átlag 6-7 oldalt nyit meg egyszere induláskor, abból szokott lenni 2-3 ami nem jön be, aztán nyomok frissítést, és okésak lesznek...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1839) gyalak


gyalak
tag

Háááááááát???! Amiket itt olvasgatok jobb ha maradok XP-nél? :F :F :F

(#1840) Cyrin válasza gyalak (#1839) üzenetére


Cyrin
addikt

pedig nem feltétlenül.

nekem pl semmi gondom nincs vele.

ilyen alapon még mindíg dos-t lehetne haszlálni.

[Szerkesztve]

(#1841) Siriusb válasza gyalak (#1839) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem megéri kipróbálni / használni a Vistát. Kell 1-2 hét, amíg megszokod, de azután...
Most már minden bajom van, ha XP-én dolgozom. :)
Jó, néha felmerülnek problémák, de idővel megoldódik minden, ahogy a driverek, progik Vista kompatibilisebbek lesznek. Vagy csak újra kell telepíteni a rendszert. ;]

(#1842) rétisün válasza gyalak (#1839) üzenetére


rétisün
veterán

nekem sincs vele semmi gondom, sőt ha megin xp-zek, az xp olyan ''fapadosnak'' tűnik a vista után... :D a partition magic meg csak nem elég indok, hogy amiatt xp mellett maradj :F
illetve használd a kettőt egy darabig egymás mellett, aztán akkor bármikor vissza tudsz állni xp-re, ha vista alatt nem megy valami, viszont a vistát is tudod addig tesztelni

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1843) gyalak


gyalak
tag

Meggyőztetek! Vista lesz :C

(#1844) gyalak


gyalak
tag

Még annyi hogy melyik verziot érdemes feldobni a 32 vagy a64 bitest? A procim 64 bites lesz de sokkal több hibát hallok a 64es-ről.

(#1845) CPT.Pirk válasza gyalak (#1844) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

64 bitesnél halálba idegesíti az embert a driver siging, vagyis h. csak microsoftnál aláírt drivert hajlandó telepíteni, ez nincs a 32 bitesben.

Egyébként meg xp után tök szép ez a 3d-s felület, bár mikor híresztelték h. vidkari kell neki, valami sokkal dúrvábbra gondoltam. De mostmár vista után xp elé visszaülni elég rossz... (mondjuk használom egyszerre mindkettőt)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1846) Thrawn válasza gyalak (#1844) üzenetére


Thrawn
félisten

32. 64 csak akkor ha mindenhez van 64 bites drivered.
mod: megelőztek

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1847) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Na úgylátszik csak holnap lesz vistam.... mert a birka idehoz nekem egy 64-biteset :W amikor a papírra felkiáltójelekkel rá van írva hogy 32 BIT!!!! :U sebaj... nagy az isten állatkertje :W

[Szerkesztve]

(#1848) m0h0senator válasza CPT.Pirk (#1845) üzenetére


m0h0senator
őstag

Hát igen elég fapados szegény xp.. :) főleg a vista-hoz képest, megjelenítés téren. Én nem vettem észre ezt az -aláírt drivert telepít csak- dolgot.. Igaz szól h nincs aláírva de mindig felteszi pl nvidia beta forceware-eket

An odyssey through the realm of consciousness.

(#1849) CPT.Pirk válasza m0h0senator (#1848) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbálj csak valami rivatuner, atitool stb. progit telepíteni, maga a progi felmegy, de a kernel módú driver része nem megy, ergo használhatatlan. Elvileg induláskor F8-al ki lehet iktatni ezt az ellenőrzést, de nekem úgysem ment fel semmi. Az nvidiás béta driverektől meg távoltartom magam, amíg nv karim volt igen pocsék képet csináltak...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1850) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Valaki tudja mikor lesz SP1 hozzá (nem béta)?

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.