Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) PPSH válasza Vistaboy (#850) üzenetére


PPSH
őstag

meg nincs ra szuksegem azert raktam fol az RC2-t :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#852) Stalker-2572 válasza westlake (#720) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Igazából az a baj, hogy semmit nem találok... nem a theme-t szeretném átállítani, hanem azt hogy az ikonok elrendezése / start menü stb olyan legyen, mint XP-ben (win98-ban). Szabályos driver telepítés alatt azt értem, hogy még az uninstallt sem találom, vagy ez Vistanál nem így működik? :F

All Black...

(#853) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Nekem olyan gondom lenne,h felraktam a Vistát.
Mikor CSS-ezek,akkor mintha kicsit akadna a kép.De az fps-t meg 100 körül mozog.

A gépem amire feltettem:

Core 2 Duo E6320
3GB DDR2 800MHz Kingmax MARS
Leadtek WF 7600GT

Tudna valaki segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#854) Magimano válasza Stalker-2572 (#852) üzenetére


Magimano
aktív tag

a startmenüt ugy tudodm visszállítani hogy megynitod astartmenüt éás egy semleges helyen ( mondjuk a kép melett ) jopbbklikk tulajdonságok.
onnan pedig egyszerü
a driveres részre ( nem 100% hogy erre gondoltál ) de. vezérlőpult és azon belül van egy programok és szolgáltatások. menüpont. remélem ez az :)

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#855) Stalker-2572 válasza Magimano (#854) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Na megtaláltam az uninstall funciót is :DDD, de ahogy néztem a Vista magától uninstalálj a régi verziókat telepítésnél. :)

All Black...

(#856) Magimano válasza Stalker-2572 (#855) üzenetére


Magimano
aktív tag

:)
akkor jo
Startmenü is sikerült?

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#857) #21346560 válasza cellpeti (#853) üzenetére


#21346560
törölt tag

Adok a gépedér egy 600-as duront /800-on kitűnően megy/ , 2x256 333-as ramot, gef2Ti-vel, szépen,akadás nélkül megy a cs rajta.. :D Igaz, w98se -vel... dehát neked a CS a fontos... :))

(#858) Stalker-2572 válasza Magimano (#856) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Igen ;) viszont a control panel még az új...

All Black...

(#859) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok !


Meg szeretném kérdezni mi a nyavaja az a GRUB4DOS a boot ban ?


''Booting GRLDR...
Reseting the boot drive... Success
Turning on gate A20... Success
hard drives 1, int13:F000A840, int 15 F000F859
get_diskinfo(80), int13/41(80), version=AA300005, int13/48(80),err=0, C/H/S/=0/0/0, Sector Count/Size=398297007/0, int13/08(80), version=3, C/H/S=0/0/0, LBA C/H/S/=0/0/0, Sector Count/Size=398297007/512,
boot drive=80, int13/4B01(80), err=1, drive=80, Not CD
get_cdinfo(F2), int13/4B01(F3), err=1, drive=F3''

meg még 2 oldal duma mi ez ??

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#860) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Az miért van, hogy csomószor úgy indít el játékot a vista, hogy átteszi egy ablakba. Hiába nyomok alt+entert nem lesz fullscreen :F :W

All Black...

(#861) munky


munky
őstag

sajnos nálam a 7.7-es ATI CCC sem hozott jeéentős javulást Vista alatt, ment vissza az XP. hihetetlen, hogy ennyi hónap elteltével még mindíg nagy gondok vannak a teljesítménnyel. (játékok alatt) és ha megnézzük a Vistás VGA driver-ek jelenlegi telejesítményét akkor a ''games for windows'' program 1Xűen nevetséges. :W

[Szerkesztve]

(#862) Magimano válasza Stalker-2572 (#858) üzenetére


Magimano
aktív tag

vezérlőpultopt elinditod.
a bal oldanon van egy kék sáv abban pedig a következő szöveg.
Vezérlőpult-Kezdőlap
Klaszikus nézet.
a klaszikus nézet a régi jól bevált soki konos :)

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#863) szasanyi


szasanyi
félisten

Na, újabb help kellene: Vista Ultimate 32bit install után megint csak 2GB
RAMot lát. Ha BIOSban bekapcsolom a ficsört, akkor BIOS látja a 4GB-ot,
DE Vista alatt ott is csak 3GB jelenik meg mint az XP alatt. :F
Miért? :Y

(#864) Nkboy válasza szasanyi (#863) üzenetére


Nkboy
senior tag

[link]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#865) Polllen válasza munky (#861) üzenetére


Polllen
nagyúr

A 7.7 elég rosszra sikeredett, régebbi játékokban nagyon esik a teljesítmény...De a 7.6 nagyon jó, nálam úgyanúgy fut minden gém, mint xp alatt, pedig csak egy 2800+ sempronom van x1600proval és egy home premiummal... :DDD

uh nem igazán értem a problémád, de valszeg nálad lesz a hiba ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#866) Vistaboy válasza szasanyi (#863) üzenetére


Vistaboy
veterán

A 32-bites oprendszer csak 4GB-ig tudja címezni a memóriát. De ebben benne van a VGA-nak a RAM-ja is, ha tehát van egy 512MB-os VGA-d, akkor csak 3.5GB-ot lát a Windows.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#867) szjoci


szjoci
őstag

sziasztok!

hogy tudom bekapcsolni az aero-t a vista ultimate-nél? az apperiance setting-be csak windows vista basic van, holott aero-nak is kellene lennie, nem?

[Szerkesztve]

(#868) Vistaboy válasza szjoci (#867) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az Aero-t többféle dolog miatt nem lehet bekapcsolni:
1. A géped nem elég erős hozzá,
2. Nem eredeti (Aktivált) a Windows,
3. Valamelyik futó program nem kompatibilis az Aero-val.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#869) Nkboy válasza szjoci (#867) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hello!

[link]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#870) szjoci válasza Vistaboy (#868) üzenetére


szjoci
őstag

5-ös a legrosszabb pötty az exp.indexben, a win aktivált, most telepítettem szóval nincs feltelepített futó progi. Ezek után valami tipp? :D

Nkboy: már ezt is próbáltam :U

(#871) dunc válasza szjoci (#870) üzenetére


dunc
nagyúr

VGA driver? :U
Futó bs playernél,müködő tv tunnernél kapcsolta ki az aero-t.

[Szerkesztve]

(#872) Vistaboy válasza szjoci (#870) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát akkor már csak ezt tudom javasolni áttanulmányozásra: [link]

Vagy esetleg kérdezd meg moonman-t... ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#873) Quent1n válasza lordjancso (#823) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nemtom miért gáz, csak én ugy nöttem fel :D h mindig volt egy elsődleges, meg x logikai. Megszokás. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#874) Vistaboy válasza szjoci (#870) üzenetére


Vistaboy
veterán

Esetleg ezt: [link]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#875) Magimano válasza szjoci (#870) üzenetére


Magimano
aktív tag

akkor marad Vistaboy által említett 2 es pont ;]

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#876) szasanyi válasza Nkboy (#864) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, megcsináltam. Csak sajna semmi sem változott.
Az alábbi választ kapom, és továbbra is 2gigát lát... :W

'' Nem sikerült menyitni a rendszerindítási konfiguráció adattárát.
A hozzáférés megtagadva. ''

További 5let? :F

(#877) szasanyi válasza Vistaboy (#866) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ezt tudom. A lap BIOSban látja a 4GB memóriát, DE Vista alatt 2GB látszik.
Nyílván annyit is használ... :U

(#878) Nkboy válasza szasanyi (#876) üzenetére


Nkboy
senior tag

Rendszergazdaként vagy bejelentkezve?
Ha nem próbáld meg úgy!
[link]

[Szerkesztve]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#879) Vistaboy válasza szasanyi (#877) üzenetére


Vistaboy
veterán

Próbáltál valamilyen Rendszerinformációs progit (Pl. SiSoft Sandra) lefuttatni? Ott is annyi van?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#880) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok! Az lenne aproblémám a ''drága'' 64 bites vista home premium-ommal h álandóan átrendezi a sajátgép kinézetét. Nézetek között beállítom a mozaikot és néha átrakja részletesre..+ h típus szerint csoportosítom és azt is átrendezi..nem lehet vhogy ezeket lefixálni.?
:R :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#881) szasanyi válasza Vistaboy (#879) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom, most telepítettem a Vistát, még nem néztem meg. Elakadtam
a RAM problémán...

(#882) szasanyi válasza Nkboy (#878) üzenetére


szasanyi
félisten

Na, ezt sem néztem. Most nem otthon vagyok, nem is tudom, de holnap
mindenképp.
Esetleg vkinek tapasztalat a 2GB vs. 4GB témában? Főként játék miatt
lenne érdekes. :U

(#883) viktor82


viktor82
őstag

Lenne egy kérdésem,ha valaki már valaki kérdezte,akkor elnézést,a pendrivekke kapcsolatban,hogy azt a vista ready boost-t hogy használja ki a vista,észrevenni gyorsulást a rendszeren mert épp pendrivet akarok venni és érdemes e olyant vanni amit kihasznál a vista!
Válasz előre is kösz!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#884) m0h0senator válasza viktor82 (#883) üzenetére


m0h0senator
őstag

Hát attól függ..2 giga ram fölött semmi különbséget nem veszel észre alatta viszont sokat. :) Sztem érdemes olyat venni..gondolom nem kerül többe mint a sima..legalábbis ez az én véleményem :DD

[Szerkesztve]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#885) amdni


amdni
aktív tag

Sziasztok!

Jól megjártam a Vistával.
Először próba képpen egy tartalék atás segate wincseszterre telepítettem a 32 bites vista premiutom, minden rendben volt, fel is telepítettem rá a drivereket stb.
Úgy döntöttem hogy felteszem az elsődleges satás wincseszteremre. Átgostoltam, de nem jött be a windows asztal, a bejelentkezésik eljutottam, de onnan nem ment tovább hiába vártam.

Errel kezdtem előlről a telepítést, mikor megvolt, első dolgom a netről a frissítéseket leszedni. Újraindulás után feltelepítettem az nvidia oldaláról az nforce4 drivert. Újraindul, és lefagyott betöltés közben, royal.sys -re és a memóriára hibatkozva, nem segített sem rendszervisszaállítás sem a javítás opció.

Ekkor megint újratelepítettem, és egyből az nvidia drivert lelepítettem a még ''szűz'' vistára. Újraindulás után lefsgyott az előbbi kékhalállal.


Most ilyenkor mi van? A sata samsung merevlemez nem tetszik neki az nforce driver telepítése után?
m2n4-sli alaplap. Van benne egy audigy és egy tuner.


Adnátok valami tippet hogy mit tegyek?
Járt esetleg már más is így vagy volt ilyen hibaüzenete valakinek hogy ''royal.sys''??

(#886) Thrawn válasza amdni (#885) üzenetére


Thrawn
félisten

royal.sys -> ejnye :) Nem szép dolog.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#887) amdni válasza Thrawn (#886) üzenetére


amdni
aktív tag

Tudsz erről valamit?

(#888) Ottoka


Ottoka
őstag

Hogy lehet megcsinálni hogy a netre magától felmenjen? Hiába raktam be az indítópultba a net parancsikonját nem inditja el.

Mezőhegyes

(#889) Ottoka válasza amdni (#887) üzenetére


Ottoka
őstag

Igen. Sztem rakd újra a vistát, de ne crackeld, és lehet jó lesz az nforce vezérlő

Mezőhegyes

(#890) amdni válasza Ottoka (#889) üzenetére


amdni
aktív tag

Upsz, lehet tényleg ez a gond, mert telepítés közben cra*kelődött. :))

(#891) amdni


amdni
aktív tag

Valahol azt olvastam hogy a crack közvetlen telepítés után kell.
Ezek szerint mégsem.

(#892) amdni válasza Ottoka (#888) üzenetére


amdni
aktív tag

Jó kérdés én a taskmgr.exe-t tettem az indítópultba de azt sem indította el.

(#893) katt777


katt777
félisten

Sziasztok!

A problémám az, hogy hiába próbálok VGA tuningoló progit tenni Vista U64 alá, még az állítólag kompatibiliseket sem indítja el, mondván, hogy ez a verzió kizárólag digitálisan aláírt programokat fogad el. Beleástam már magam a Vistába, de ez a probléma kifogott rajtam, sehol nem tudom kikapcsolni ezt a baromságot.
Ha valaki tud segíteni, azt előre is köszönöm.
Pedig a munka miatt leterhelt XP-nél kapásból 200 ponttal jobb lett alap órajelen egy 3DMark05 teszt, szóval játékokhoz jó lenne.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#894) peeta válasza szasanyi (#863) üzenetére


peeta
csendes tag

Szia!

Én annyit tudok, h max 4GB-ot lát, a VGA memóriájával együtt.
Azaz neked 4gb- 320mb-ig kellene eljutni.

Nálam ez a helyzet, nem mertem megvenni a 64bit-es Vistát, mert azt mondták sok lesz a kompatibilitási probléma. Most inkább azt venném.

P

P5K Delux WiFi; E8400; Zalman CNPS 9500; 2*2*1GB Kingston cl4; EVGA 8800 GTX; Chieftec 550W; --VISTA--; mx518; Xgamer Fi

(#895) Thrawn válasza katt777 (#893) üzenetére


Thrawn
félisten

Az AtiTool volt az? Általában ezek a programok saját drivert használnak, amik ugye nem rendelkeznek megfelelő digitális aláírással. Megoldás:
A boot során nyomogasd lelkesen az F8-at, a megjelenő menüben kiválaszthatod, hogy töltse be az olyan drivereket is amik nincsenek aláírva. Ezt sajna minden boot során el kell játszani.

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#896) Siriusb válasza viktor82 (#883) üzenetére


Siriusb
veterán

Érdekes kérdés, volt róla régebben szó. A tapasztalat azt mutatta, hogy van akinek látványos javulást hozott, néhányunknál azonban meg sem látszott. Szóval próba-szerencse...

(#897) szasanyi válasza peeta (#894) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem. Most is sokkal több gond van vele, mint a 32 bitessel. Nálad alapból
látta a teljes memória mennyiséget, vagy te is állítgattál ezt--azt, amíg jó lett?

(#898) szjoci válasza szjoci (#867) üzenetére


szjoci
őstag

baccus, rájöttem :D

engedélyezve volt a másodlagos képernyő, de csak 16 bites színmélységgel... átraktam 32-re és műxik :B

(#899) katt777 válasza Thrawn (#895) üzenetére


katt777
félisten

Köszönöm, Admirális. :)
ATiTool és RivaTuner is. Ez a mindig F8 elég gázosan hangzik, és azt hiszem, a tuningprogramokat írók később sem fogják digitális aláírással ellátni a programjaikat.
Azért próbálkozom még a kötelező aláírás kiiktatásával, vagy a CCC meghackelésével, de sok reményt nem fűzök hozzá. :(
Vagy azt nem lehet services-ben vagy valahol rákényszeríteni, hogy automatikusan betöltse a neki nem tetsző drivereket is?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#900) Thrawn válasza katt777 (#899) üzenetére


Thrawn
félisten

Az aláírás tudtommal nem kevés pénzbe kerül, egy nonprofit program írója nem hiszem hogy megfizetné. Ezen a módszeren kívül nem tudok mást, a 64 bites Vista ilyen szigorúra lett megírva. Ha csak órajeleket emelsz, akkor Rabit-tal módosíthatod a kártyád BIOS-át, annak nem kell hogy aláírva legyen:)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.