Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Bullet_


Bullet_
tag

üdv.
biztos ezren kérdezték már, de hogy lehet kikapcsolni ezta rákérdezős cuccot, pl mikor telepitek elszürkül a cucc, h. folytatom-e v. egy program inditásánál h. engedélyezem-e.
a másik, hogy, hogyan tudom kikapcsolni ezta felugráló buborékot: ''az inditópult letiltott programjai..............''

(#1952) ssolitude válasza Bullet_ (#1951) üzenetére


ssolitude
őstag

UAC(UserAccountControll). A Biztonsági Központban kikapcsolható. Mindkét funkció megszűnik, amit írtál.

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1953) Bullet_ válasza ssolitude (#1952) üzenetére


Bullet_
tag

és ott pontosan hol? nem találom :F

(#1954) ssolitude válasza Bullet_ (#1953) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem Vista előtt ülök(munkahely rulez ;) ) de innen válogathatsz: [link]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1955) barnam_ válasza Bullet_ (#1951) üzenetére


barnam_
nagyúr

Vezérlőpult -> Felhasználói fiókok -> A felhasználói fiókok felügyeletének be- vagy kikapcsolása

(#1956) Bullet_


Bullet_
tag

kikapcsoltam, köszi mind2tőtöknek

(#1957) vallas


vallas
senior tag

Hali!

lassan jön az új konfig, jövő hét elvileg :D

szerintetek kibírja a vista ha kihúzom alóla a jelenlegi (a)lapot, és kicserélem egy asus i35p5k
8600gts, és egy 4400 procira?

a vista satás vinyón van ez marad is .
úgy gondoltam, hogy csere előtt felmásolom az összes új drivert a régi vinyóra, és ha csökkentett módban elindul, akkor szerintem nem lehet gond.

vélemények? ti hogy csinálnátok?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#1958) Lortech válasza vallas (#1957) üzenetére


Lortech
addikt

Jóslásokba bocsátkozni felesleges, reális az esélye, hogy nem fiog működni. Nincs kizárva, hogy igen. Még ha valaki a tieddel 100%-ig megegyező forrás és célhardverrel sikeresen véghezvitt is volna egy költöztetést, akkor sem mehetnél biztosra.

Ha mindenképpen a régi rendszert kellene használnom újratelepítés nélkül, akkor én syspreppel csinálnám, habár még Vista alatt nem használtam.

Thank you to god for making me an atheist

(#1959) achon válasza vallas (#1957) üzenetére


achon
aktív tag

Használd ezt:
[link]

Nekünk a cégnél jól bevált. XP-ről Vistára és Vistáról Vistára is.
A többit nem próbáltuk.

A legszebb múzsa a határidô.

(#1960) barnam_ válasza vallas (#1957) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mielőtt összerakod az új gépet, szedj le minden drivert a gépről, úgy szerintem nem lesz gond vele. De az alaplapcsere miatt mindenképpen újra kell majd aktiválnod a Vista-t.
De miért nem telepíted újra?

(#1961) D@ni88


D@ni88
addikt

Vistához feltettem az alaplapi hangkari driverét, de egy gondom van vele. nem szól 5.1be, csak 2.0ba... magat a drivert nem lehet megnyitni mint Xp alatt... 5let?

(#1962) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Hello!

Sajnos a ''Probléma a DVD/CD íróval'' topicban nem kaptam segítséget, viszont a hibát valószínűleg a Vista okozta, ezért ha nem baj ide is beírom. Remélem meg lehet oldani a bajomat.

Szóval: Vista Ultimate 64 van fent, Nero 7.5.9, Daemon Tools 4.09HE. Azért csak ezt a két programot írtam, mert valószínűleg csak ez a kettő beszél bele az optikai meghajtók működésébe. A probléma az, hogy pl DVD író esetén, Bios-ban látható az eszköz, és a Boot is működik róla (Vista, XP bebootol róla), de Vistában már nem látható, felkiáltójel van az eszközkezelőben a DVD író mellett. Próbálom újrarakni a driverét (Windows Update-ról) de így nem jó.
De sajnos nem csak a fizikai eszközzel van gond. A virtuális meghajtók sem működnek. Az eszközkezelőben látni, de felkiáltójel itt is van. Nagyon zavar a probléma, mert nem ártana adatokat átraknom egy másik gépre. És hát WLAN-on 10gigákat nem túl kellemes élmény átcipelni, majd onnan kiírni.

Nagyon megköszönném, ha segítenétek megoldani :)
Köszi!

///

(#1963) vallas válasza barnam_ (#1960) üzenetére


vallas
senior tag

Lortech, achon, Agregátor Köszönöm! :R

megnézem amit írtatok.
én is úgy gondoltam, hogy előtte leszedem a a drivereket.

Azért nem akarom újratelepíteni, mert már olyan jól beállítottam mindent, és lusta vagyok kicsit :D az aktiválás annyira nem izgat, mert volume licenses vista prof fut a gépen, szóval az nem lesz gond.

Majd megírom a fejleményeket, csak jöjjön már meg a cumó

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#1964) ssolitude válasza Frenky87 (#1962) üzenetére


ssolitude
őstag

A 4.09-es DT bugos mint az állat. 4.10-est kell feltenni.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1965) Frenky87 válasza ssolitude (#1964) üzenetére


Frenky87
aktív tag

most van egy steames letöltésem, de ha lejött, felrakom a DT-t. egy próbát megér :)
ha ettől helyrejön, dobok egy hátast ;)

///

(#1966) dikmen


dikmen
tag

Hello!
Nem tudjátok mi lehet az oka hogy egy ideje nem tudom hibernáli a vistát?
:R

(#1967) Deathmatch


Deathmatch
tag

Sziasztok!

Ismét itt vagyok hogy boldogítsalak titeket kérdéseimmel! :))

Ugye kidobtak 2 teljesítménynövelő csomagot Vistához. Azt szeretném megkérdezni hogy ezek valóban javítják a teljesítményt? Ha igen, mennyivel?

Előre is köszi!

Ha feladod az álmaid meghalsz, Élve halsz meg! De boldogságot, vagy szép halált, Csak e föld adhat neked!

(#1968) Frenky87 válasza Deathmatch (#1967) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Ha jól tudom, az egyik a másolással volt kapcsolatban. Na hát nekem update után is ugyanúgy leesik a sebesség, szóval az nem valószínű, hogy megoldódott. De lehet, hogy nálam van a probléma :)

///

(#1976) Frenky87 válasza ssolitude (#1964) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Nem változott semmit a helyzet. Ugyanúgy nem látja az optikai meghajtókat.

Valaki segítsen legyen szíves. Már lassan 1 hónapja van ez, nagyon sok mindent kipróbáltam már, de mégsem megy. :O

///

(#1979) Siriusb válasza Frenky87 (#1976) üzenetére


Siriusb
veterán

Hali!

Ezt már olvastad? [link]

(#1980) Joshi válasza Frenky87 (#1976) üzenetére


Joshi
titán

Optikai meghajtóknak nem kell külön drivert telepíteni, ott valami más probléma lesz. Én is Ultimate 64bit Magyar verziót használok, de nekem minden tökéletesen működik. Neroból a 7.10.... verziót raktam fel Daemonból pedig a 4.10-et. Mindegyik jól működik, próbáld meg ezeket használni. A Vezérlőpult=>Rendszer=>Eszközkezelőben milyen hibaüzenet van?
Az ATA/ATAPI Vezérlőknél nekem ki van pipálva a DMA mód:
[kép]
Ha sehogy nem lesz jó keresd a hibát az alaplapi driverben, szerintem ott nem stimmel valami. :U

(#1981) Frenky87 válasza Siriusb (#1979) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Olvastam és nem találtam megoldást a problémámra.

///

(#1982) Joshi válasza Frenky87 (#1981) üzenetére


Joshi
titán

Az alaplapod chipset drivere és Biosa a legújabb legyen ha egy mód van rá. ;)

(#1983) Frenky87 válasza Joshi (#1980) üzenetére


Frenky87
aktív tag

1 hónapja még ment ezekkel a programokkal (rendszer visszaállításhoz azért nem folyamodnék, mert azóta eléggé sok dolog felkerült/változott, nem szeretnék mindent újrarakni).
Felraktam a 4.10es DT-t, de semmi változás. Az alaplapi drivereket is ellenőriztem/újratelepítettem. DMA engedélyezve van.

Ezt írja ki:

Jobb felső az ATA 0, alatta a daemon virtuális meghajtója van. (DVD írót átraktam bnőm gépébe, hogy legalább használni lehessen nagy nehézségek árán)

[link]


[Szerkesztve]

///

(#1984) Siriusb válasza Frenky87 (#1983) üzenetére


Siriusb
veterán

S ha kitörlöd az eszközkezelőből és újra felismerteted? Vagy ezt érted a driver újratelepítés alatt?
Nem lehet, hogy felraktál olyan cd/dvd kezelő progit, ami bekavart? nero és daemon toolson kívül van más is?

(#1985) Frenky87 válasza Siriusb (#1984) üzenetére


Frenky87
aktív tag

S ha kitörlöd az eszközkezelőből és újra felismerteted? Vagy ezt érted a driver újratelepítés alatt?

Igen, erre gondoltam. Semmi változás, ugyanúgy ott van a sárga háromszög.

Nem lehet, hogy felraktál olyan cd/dvd kezelő progit, ami bekavart? nero és daemon toolson kívül van más is?

Nem tudok róla. Nero, DT, ennyi.

///

(#1986) Joshi válasza Frenky87 (#1983) üzenetére


Joshi
titán

Neked is így kellene kinéznie az eszközkezelődnek:
[link]

Azt ajánlom sűrgősen távolítsd el az ATI T200 Unified AVStream Drivert és a vele kapcsolatos dolgokat :U Ha megoldódott a problémád írj! Hamar utánanéztem fórumokon és másoknál is előfordult hasonló probléma. Igazábol nálam is előidézhetném a jelenséget mert x1950xt kártyám van, de inkább kihagynám. Tényleg, melyik VGA driver van fenn? :F

[Szerkesztve]

(#1987) Frenky87 válasza Joshi (#1986) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Így kellene?? mert? Annyi a változás, hogy kinyitogattam...

Leszedtem (először disable-ra raktam, utána uninstall) az AVstream-et. Változás semmi.


7.9, de a 7.8-cal sem volt másabb a helyzet. Énis utánanéztem már nem 1 helyen, gondolhatod, de nem nagyon találok használható infót. Van akinek a SonicStage miatt volt a hiba. Leszedtem azt is, hátha amiatt hibádzik, de nem. Kezdek már beleőrülni :(

///

(#1988) Joshi válasza Frenky87 (#1987) üzenetére


Joshi
titán

Valamit akkor is felraktál ami bekever, nem emlékszel arra a pillanatra amikor még jó volt majd szar lett? :F

(#1989) Loretto


Loretto
veterán

Topic takarítva, ne a crack legyen a téma.

Soirée...

(#1990) Joshi válasza Loretto (#1989) üzenetére


Joshi
titán

:B

(#1991) Frenky87 válasza Joshi (#1988) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Na ez a gond, hogy nem.

Egy pénteki napon szedtem ki a PX-740A-t, átraktam húgom gépébe (hagyaték gyanánt :DDD ). Mindent elcsomagoltam, 3 napig nem is voltam otthon, tehát gép nem használ. Aztán költöztem BP-re. Gép összeapplikál, barátnőm Pioneer-ja betesz. Ettől a pillanattól kezdve nem látja az optikai meghajtókat, legyen az fizikai, vagy virtuális.

Íme a programok, amik fent vannak:

[link]

/a két operából az egyik véletlenül maradt fent, update után, de ez lényegtelen, lusta voltam még leszedni./

///

(#1992) Joshi válasza Frenky87 (#1991) üzenetére


Joshi
titán

Én a helyedben Reinstallhoz folyamodnék, így sok fejfájástól mentesülhetsz. ;]

Tényleg, tudod hogy kell kikapcsolni a Digitális aláírás figyelést? Ugyanis frissen telepített Vistára sikerült feltelepítenem a RivaTunert és működött is, de ahogy befrissítettem a rendszert a Windows Update helyről már visszapofázik és nem engedi futni. :F

(#1993) Harti


Harti
senior tag

Üdv!

Nem működik a mikrofonom!:(

A hangbeállításoknál azt írja a recording fül alatt a mikrofonra hogy unavailable!

A line in-re pedig azt hogy working!

Nem igazán értek ehhez, valaki tudna segíteni?

A hangkártyám SB Audigy LS!

(#1994) Frenky87 válasza Joshi (#1992) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Na ja... de ez nem megoldás a problémára. És nem szeretném egy ''elvileg'' piti probléma miatt újrarakni a rendszert.


///

Nekem ilyen problémám még nem volt. Alig van ''aláírt'' driver a gépen, de egyiknél sem volt még probléma.

///

(#1995) Joshi válasza Frenky87 (#1994) üzenetére


Joshi
titán

Azt írtad, hogy több hónapja próbálod megoldani a problémát mindhiába. :U Akkor még sem olyan kis probléma. :D
Te használsz tuning progit(Ati Tool, RivaTuner stb) Vista alatt? :F Mert ezeket nem lehet használni, telepíteni is csak akkor, ha be van kapcsolva az UAC. :W

(#1996) Frenky87 válasza Joshi (#1995) üzenetére


Frenky87
aktív tag

1 hónapja, igen. :B Reménykedem benne, hogy idetéved egy szaki és segítségemre lesz, mert hát az mégsem megoldás, hogy minden probléma után winreinstall van...


Nem, nem használok. Még nem vettem észre, hogy az általam használt dolgoknak ne lenne elég a 6600-as C2D és a 2900XT. A VGA-t meg amúgysem húznám :)

///

(#1997) lordring


lordring
aktív tag

A Vista mellé az előbb feltettem egy XP-t is, meg akartam nézni valamit. Külön partíción van. Most azonban csak az xp-be tudok bootolni. :O Ha F8-cal megállítom és visszalépés a rendszerválasztó menübe, akkor csak az xp látszik. No most mit tegyek? :F

(#1998) Siriusb válasza lordring (#1997) üzenetére


Siriusb
veterán

Vistabootpro: [link]

(#1999) ela válasza lordring (#1997) üzenetére


ela
tag

Easy Boot Cd [link]

Talán egyszerűbb használni .

A jó pap is holtig tanul.

(#2000) zso73


zso73
veterán

Hogyan lehet kiszedni az indító menüből a régebbi Vista telepítéseket?
Vista 64 bit javított, /ez nem él/ Vista,xp. A fixboot nem oldotta meg a problémámat.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.