Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Zadia válasza Trasho (#1599) üzenetére


Zadia
senior tag

Köszi! :R
Meg is van . :C

(#1602) kymco válasza hruodnand (#1600) üzenetére


kymco
veterán

Pingelni tudtam, de nem tudok a megosztott részekbe bejutni...
Én már megszoktam, hogy nem látható a gép, de ha az ip címre rákeresek, akkor tudok vele dogozni..
Hol lehet az ip címmel rákeresni a hálózatos gépre?

www.refujvaros.hu

(#1603) asysoft válasza kymco (#1602) üzenetére


asysoft
aktív tag

Ha az Intéző címsorába \\IPcím -et írsz, akkor szerintem mennie kell.

(#1604) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Vistában az óra mellől eltűntettem valahogy a HU-t és most mindig megjelenik ha telepítek valamit (szóva mikor az a biztonsági kérdést felteszik a gép) és akkor a jobb felső sarokban található, de normál állapotban nem látszik sehol.
Hogyan tehetném vissza a helyére?
Előre is köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#1605) CocooN-z válasza CocooN-z (#1510) üzenetére


CocooN-z
őstag

Legalább annyit írjon valaki hogy '' sry nem tudom miért van ez'' :F

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#1606) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végülis megoldottam az update problémát.

Szóval a hibakódok: 0x8000FFFF
8000FFFF


Megoldás: Ez a hiba ált. egy igen drága Fujitsu laptopnál jön elő, amiben 4 giga ram van. Ott bevált, hogy kivették a felét, aztán miután feltelpűlt a win, és az updater is, visszarakták a ramot, és éltek boldogan míg meg nem haltak...

A megoldás hasonló volt nálam, bár fele ennyi ramom sincs, és nemis laptop... :C Szóval kivettem az 1 gigás ramom mellől az 512-est, vista fel, updater progit kézzel telepítettem,(telepítőnél az értesítsen később dolgot választottam mikor a frissítsét kérdezte), és lőn a csoda, updater progi felmegy, újraindít, ram berak, updatek szépen jönnek lefelé...


Nah a mai jótett megvolt, jót nem várok cserébe... :B

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1607) Digital


Digital
addikt

Melyik NOD32 kompatibilis a Vista-val?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1608) Digital válasza Digital (#1607) üzenetére


Digital
addikt

Megvan! Ez az Aero hogy is működik? Csak a start gomb melletti gombbal lehet lapozni:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1609) Lortech válasza Digital (#1608) üzenetére


Lortech
addikt

Meg a windows gomb + tabbal.

Thank you to god for making me an atheist

(#1610) rétisün válasza Digital (#1607) üzenetére


rétisün
veterán

nálam a 2.30.72-es megy, minden gond nélkül (igaz, ez a legujabb, erre frissítette magát a használat során...de ha letöltötd a legujabbat, az biztos jó lesz vistához is)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1611) scs_tic


scs_tic
csendes tag

Segítség!

Tud valaki megoldást arra, hogy egy ütemezett feladat végrehajtására felébredő VISTA a feladat végrehajtása után aludjon vissza üzembiztosan. Jelenleg ha ütemezett TV felvételt kérek tőle néha a felvétel után rögtön elszenderedik, néha pedig nem. Ezt azzal orvosoltam, hogy a teljesítmény gazdálkodási beállításoknál megadtam hogy 10 perc után kezdeményezze az alvó állapotba térést.
Ez így működőképes, de ebben az esetben DVD írás közben is 10 perc leteltével ( akár a médiacenteren belül, akár az intézővel kezdeményeztem) alvó állapotba tér és sorra teszi tönkre a lemezeimet. :Y

tic

(#1612) Siriusb válasza CPT.Pirk (#1606) üzenetére


Siriusb
veterán

Azt tudtam, hogy érzékeny a Vista, de hogy ilyen baja legyen?!
Érdekes jelenség...

32 bites Vistánál 4 G rammal még talán lenne összefüggés, de így?!

(#1613) Trasho válasza lordjancso (#1604) üzenetére


Trasho
tag

Lépj be a Vezérlőpult - Területi és nyelvi beállítások - Billentyűzetek és nyelvek ''fül'' - Billentyűzet váltás... - Nyelvi eszköztár ''fül''be és ott betudod állítani hogy hol jelenjen meg (''Legyen az asztalon'' vagy ''Legyen a tálcán'' esetleg ''Legyen rejtett''):)

Richard.Sawyer™ | |

(#1614) Trasho válasza Lortech (#1609) üzenetére


Trasho
tag

Könnyebb szerintem úgy lapozni hogy Windows + CTRL + TAB...Mert ott marad és több ablaknál szerntem jó ha megtudod nézni :)

Richard.Sawyer™ | |

(#1615) jolti05 válasza Trasho (#1580) üzenetére


jolti05
őstag

Kipróbálom, bár nem tudom, ez segíthet-e.
És nincs, semmilyen rúterem sincs :o

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1616) amdni


amdni
aktív tag

Heló!

Routeres hálózatom van 2 db gép, vista és xp. Az internet megy mindkét gépen, a két gép látja is egymást, pingel leteszteltem, de a hálózati helyeknél nem jelenik meg a másik computer. Ugyanaz a munkacsoport, a vistás gépen a munkacsoportban csak a vista gép ikonja látható, az xp-s gépnél pedig egyáltalán nincs semmi a munkacsoportban.

Visszaolvastam már a forunban, de nem találtam megoldást erre.
Routeren nem kell állítani valamit hogy ez működjön?

(#1617) Digital


Digital
addikt

A Windows Mail-t be lehet úgy állítani,hogy e-mail érkezésekor valami kis kép/jelzés bukkanjon fel? Ezért tetszett az incredimail,viszont megfelelne nekem a Win Mail is ha ezt tudná :F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1618) rétisün válasza Digital (#1617) üzenetére


rétisün
veterán

a rendszerhangoknál be lehet állitani, milyen hanggal jelezzen e-mail érkezésekor, ha jól tudom (xp-nél legalábbis volt ilyen) az nem jó?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1619) Cyrin válasza Digital (#1617) üzenetére


Cyrin
addikt

jobboldalt a tálcán megjelenik az ikonja, ha új levél van.

(#1620) Digital válasza Cyrin (#1619) üzenetére


Digital
addikt

Nekem nem :( Van valami beállítási lehetőség?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1621) Cyrin válasza Digital (#1620) üzenetére


Cyrin
addikt

fogalmam sincs, kicsit utána kéne nézni, nálam alapból ilyen, nem állítottam semmit, de XP-nél is így volt.

(#1622) Digital válasza Cyrin (#1621) üzenetére


Digital
addikt

Minialkalmazások között találtam egy ilyen progit,idáig jól muzsikál. Viszont az oldalsáv is néha eltünik:F,bár úgy van beállítva,hogy ne legyen mindíg látható:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1623) Digital


Digital
addikt

Még egy olyan BS player verzió kellene,ami fut Vista alatt:F
A C meghajtón maradt az XP után egy Windows.old mappa,ez nekem kb 8 giga (program files/documents...) Ezt kitörölhetem?

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1624) Thrawn válasza Digital (#1623) üzenetére


Thrawn
félisten

A legfrissebbet használd, az jó hozzá.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1625) vsz


vsz
tag

A követketkező dologban szeretnék segítséget kérni: feltettem a vistát, de nem akarja ''elfogadni'' a hálókártyámat. Rendesen fel van telepítve, az eszközkezelőben ok, de a hálózati helyeknél azt írja ''limited connection''. Próbáltam neki fix ip-címet is megadni, de az sem használt. (xp alatt is így kellett, de onnantól, hogy beírtam egy fix ip-címet semmi gond nem volt.) A hálókártya a saját programja szerint is tökéletesen működik. Egyébként egy Asus P5K lapra integrált, Attansic L1 Gigabit márkájú kártya.

(#1626) Digital


Digital
addikt

Mostmár tényleg ez az utolsó :D :
A C meghajtón maradt az XP után egy Windows.old mappa,ez nekem kb 8 giga (program files/documents...) Ezt kitörölhetem?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1627) jolti05


jolti05
őstag

Trasho: Nem jött össze, továbbra sem müxik :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1628) ZéZé@PH válasza Digital (#1626) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

A régi windowsod maradványa, ha nincs szükséged rá törölheted.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#1629) Razor1


Razor1
aktív tag

Nálatok működik a diavetítés? Nálam bejön a fekete képernyő, rajta a betöltés ikon, utána vibrál egyet a kép és feljön egy hibaüzenet h indítsam újra az intézőt. Nemtom mi lehet a gond.

(#1630) Digital válasza Razor1 (#1629) üzenetére


Digital
addikt

Megy!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1631) amdni


amdni
aktív tag

Heló!

Két gépet akarok routerrel hálózatba kötni, a net megy mindkét gépen, pingelni is tudja egyik a másikat, de a hálózati munkacsoportban nem jelenik meg a másik gép. A munkacsoport ugyanaz, vistás másik xp-s gép.
Hálózat felderítés, filemegosztás be van kapcsolva. A hálózat varázsló le van futtatva xp alatt is.
Ha valaki tud légyszi segítsen!

(#1632) fero02 válasza amdni (#1631) üzenetére


fero02
veterán

Attól tartok, h ez az téma olyan lesz (egyik gép Xp-s a másik Vista-s), mint anno 98-at és Xp-t összehozni. Nem lehetetlen, de nem is olyan könnyű...

(#1633) hruodnand válasza amdni (#1631) üzenetére


hruodnand
senior tag

Routerben UPnP engedélyezve van? FileSharing vagy egyéb port ki van nyitva (pl.: TCP 445 stb.)?

(#1634) Lortech válasza hruodnand (#1633) üzenetére


Lortech
addikt

Semmi köze hozzá a routernek, UPNP-nek meg főleg, nincs is route, egy tartományban vannak switchen kapcsolódva.

Mindkét gépre fel kéne venni egy azonos nevű és jelszavú, lehetőleg administrator jogú felhasználót, és ezzel belépve próbálkozni elérni a másik gépet. Ha ez nem megy, tanácsos ip címen vagy gépnéven keresztül is megpróbálni.

Thank you to god for making me an atheist

(#1635) amdni válasza Lortech (#1634) üzenetére


amdni
aktív tag

Kipróbáltam, ugyanaz a login és a password is, így sem, hálózatvarázslót lefuttattam újra xp alatt. Ugyanaz a munkacsoport neve.
Hihetetlen hogy ilyen körülményes xp-t vistával összekötni.

(#1636) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tud valaki olyan progit, ami alkalmas ati VGA-k tuningjára, és működik 64 bites vista alatt is?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1637) ZéZé@PH válasza amdni (#1635) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Direkt elérés sem működik, név vagy ip alapján?
Először próbáld Vista alól az Xp-t elérni, mert talán az a könnyebb. :)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#1638) Lortech válasza amdni (#1635) üzenetére


Lortech
addikt

:) Olyan körülményes, hogy fél perc alatt szoktam megcsinálni. Semmiféle varázslót nem használok. Network centerben legyen bekapcsolva file sharing, jogosultságok rendben legyenek, 3rd party tűzfal ne blokkoljon, meg lehetőleg ne legyen semmi más elpiszkálva a házirendben sem. Na meg a lényeg, gépnévvel vagy ip-vel el tudod érni?

Network centerben a hálózati térképen (nem tudom magyarul minek fordították) látja a másik gépet? Ezt fel kéne rakni esetleg, és úgy megnézni: [link]

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#1639) AMD_ok válasza CPT.Pirk (#1636) üzenetére


AMD_ok
őstag

[link]

Sztem műxik 64 bites Vistan is

(#1640) amdni válasza Lortech (#1638) üzenetére


amdni
aktív tag

Nem látja a másik gépen. Pont ez a gond. Be van kapcsolva a hálózati ás megosztási központban már minden így sem megy. A házirendnél nem állítottam el semmit.
Lehet újratelepítem, valami biztos el van állítva és nem jövök rá mi az.
Csak ping parancsal tudom elérni a másik gépet.

(#1641) xXxPongi


xXxPongi
tag

egérgyorsítást próbálta már valaki kivenni?

vagy unlockolni az usb frekit? [link]

Usbport.sys becseréltem úgy ahogy kellene, de akkor behal az usb :(
1000hz-s egér és 64bit-s vista.

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1642) xXxPongi válasza vsz (#1625) üzenetére


xXxPongi
tag

nekem is ilyen lapom van és megy simán. Talán máshol van a gond.
Hálózati és megosztási központban kell pipálgatni amit úgy érzel.
Amúgy router, switch...? Net, vagy háló sincs?
...

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1643) vsz válasza xXxPongi (#1642) üzenetére


vsz
tag

Sikerült végre megoldanom, fix ip-t adtam a hálókártyának és most már megy az adsl, habár a hálózati kapcsolatnál továbbra is ott van a sárga felkiáltójel és azt írja rá, hogy limited connectivity. De így, hogy megy a net, már nem érdekel.
Neked egyébként még ilyen jelenség sem volt?

(#1644) xXxPongi válasza vsz (#1643) üzenetére


xXxPongi
tag

nem, semmi
nekem pl. router van előtte és az kizárhat már egy-két bakit (de ha xp-nél így ment neked rendesen, akkor most sem lehetne gáz)
Nálam is fix ip van (dns kiszólgáló stb.)

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#1645) Ottoka


Ottoka
őstag

Asus A8N SLI alaplap-os gépen nforce 4 vista druver telepités után nem működik a hang vezérlő, találkozott már valaki ilyennel?

Mezőhegyes

(#1646) ssolitude


ssolitude
őstag

[link]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1647) Thrawn válasza CPT.Pirk (#1636) üzenetére


Thrawn
félisten

Érdemes lehet megnézni a RivaTuner-t, mert már vannak aláírt driverek hozzá! [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1648) Digital


Digital
addikt

A Vista indításakor nem jön be az oldalsáv:F Beállításoknál úgy szerepel,hogy induljon el,és ne látszódjon a többi ablak elött. Van valami megoldás?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1649) Siriusb válasza Digital (#1648) üzenetére


Siriusb
veterán

A Feladatkezelőben látod a sidebar.exe-t?
Egy képernyőt használsz, vagy többet?

(#1650) Digital válasza Siriusb (#1649) üzenetére


Digital
addikt

Egy képernyőt használok,és most hogy fut így látom a sidebar.exe-t. Megnézem majd ha restartolok mi a helyzet!
Ez a ''comm surrogate'' hibaüzenet mit takar? Valami ütközést lehet:F A nero showtime-ra gondolok...

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.