Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) katt777 válasza #54715584 (#1199) üzenetére


katt777
félisten

Akkor nézd meg, el tudod-e távolítani a program uninstall-ból. Ha nem, akkor bogarászd végig a registry-t, és törölj minden, erre vonatkozó bejegyzést (viszont hibák jelentkezhetnek, ha az ezt használó program innen keresgél, és nem csak a feltelepített fájlokat nézi). Máskülönben komplett reinstall lesz, ha tudni akarod, mi pakolta fel, mert ha egyszer már érzékeli hogy fent van (ha nem a registry-t nézi, hanem a fájlokat, az még gázabb, mert akkor azokat is keresgélni és törölni kell, amit meg lehet, hogy nem hagy a rendszer), akkor nem fog újra megjelenni, hiába telepítgeted újra az összes drivert és programot. Ja, és a rogramok eltávolításával az Open AL-t nem fogja eltávolítani az azt telepítő alkalmazás. De mondom, ez nem kémprogram, valaminek szüksége van rá, szóval ha nem olyan fontos, hogy a következő aktuális rendszertelepítés :) előtt megtudd, mi tette fel, akkor nem pazarold rá az idődet.
Álmoskönyv szerint a rutinszerű kattintgatás nem jelent jót. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1202) katt777 válasza Richter36 (#1200) üzenetére


katt777
félisten

Ki Doom-ozik? :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1203) #54715584 válasza katt777 (#1201) üzenetére


#54715584
törölt tag

annyira abszolute nem fontos, hiszen most raktam ujra a rendszert :D
csak eddig nem volt ott...vagy csak nem vettem eszre...de mind1 is, majdcsak kiderul egyszer, minek kellett :)

(#1204) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Sziasztok,bocsi az offért de a red alert 2 meg vistán,egy 16:10es képarányú laptopon?
Előre is thx

(#1205) szasanyi válasza Lotusomega (#1204) üzenetére


szasanyi
félisten

Elég régi játék, ezért nem biztos. :U Nem tudom, lesz-e vki aki biztos választ tud
adni a kérdésedre. De próbáld ki - esetleg XP kompatibilitási módban indítva is.
Az a biztos. ;)

(#1206) Cyrin


Cyrin
addikt

És a Düne2 ? :D

(#1207) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok, daemon tools egyik verzoija sem indul el, viszont a poweriso gond nelkul muxik...
nem akarna megiscsak a daemon mukodni? vmelyik verzio? :)

(#1208) szasanyi válasza #54715584 (#1207) üzenetére


szasanyi
félisten

A V4.08HE és a V4.09HE nálam működött. Most az előbbi van fennt, mert az tud
magyarul is. ;)

(#1209) Lotusomega válasza szasanyi (#1205) üzenetére


Lotusomega
senior tag

hát jah tudom régi,de jó gém volt az anno :)
mert az alábbi helyeken azt írják hogy műxik:
[link]
[link]

de volt olyan lista ahol meg nem votl benne tehát ezé nem vagyok benne biztos,és nem nekem kellene,ezért nemtudom megnézni..

(#1210) katt777 válasza #54715584 (#1207) üzenetére


katt777
félisten

x64 v. x86 rendszerhez is friss a 4.10-es verzió.
[link]
PowerISO nálam anno összeakadt más progikkal, én nem használom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1211) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Yamaha 724-es hangkarihoz drivert talált valaki?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1212) pyo válasza csumpy (#1161) üzenetére


pyo
csendes tag

Hi,
nekem is van egy okos és egyszerű crackem a Vista mindegyik vrziójához. Ha kell, jelentkezz!
Üdv

(x+a)^n=∑_(k=0)^n=n¦k) x^k a^(n-k)

(#1213) szasanyi válasza pyo (#1212) üzenetére


szasanyi
félisten

Bár értékelem segítő szándékod, DE ha így is van, egy privi okosabb lett volna. :U

(#1214) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Én szeretnék hálózati meghajtót hozzáadni, mint az XP-be,hogy adok neki külön meghajtó nevet,megadom külön a méretét.

De ilyet nem találtam.
Csak olyat találtam,hogy internet vagy FTP címet kell megadni.

Tudna valaki segíteni? :F

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1215) cellpeti válasza szasanyi (#1208) üzenetére


cellpeti
veterán

Nekem a Daemon Tools felajánlotta a 4.10es verziót.
Valakinek fent van ez?Nem okoz problémát?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1216) Gabás válasza cellpeti (#1214) üzenetére


Gabás
addikt

jobb klatty a Hálózat ikonra > Hálózati meghajtó csatlakoztatása

(#1217) #54715584


#54715584
törölt tag

daemon tools-hoz: a 4.10-es verziot probaltam, le is tiltotta rogton az xp
erre felraktam egy regi 3.46-os verziot, ott minden rendben volt, kiveve magat a + driveot :) a 4.9-es telepitoje el sem indult, a 4.8-asat meg nem probaltam :)
a poweriso mukodik, de az a progi nem tetszik :U

(#1218) arpi6k


arpi6k
addikt

Üdv!

Még mindíg lehet ingyen használni a Vistát pár hónapig? Honnan tudom leszedni a telepítőt hozzá?

Intel & ATI

(#1219) arpi6k


arpi6k
addikt

2X ment el

[Szerkesztve]

Intel & ATI

(#1220) Harti


Harti
senior tag

Tudtok ajánlani egy könnyen használható letöltés manager-t az IE7-hez?

Hasonlót mint az FF vagy Opera managerek!

Leszedtem párat de katasztrófa volt mindegyik!

Természetesen ingyenest szeretnék!:)

(#1221) ssolitude


ssolitude
őstag

Azt hol lehet beállítani, hogy az intéző megnyitásakor az éppen bejelentkezett user Dokumentumait ne nyissa szét a böngészősávon?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1222) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!
A gépem nem ereszti magára az eredeti, ehhez a géphez vásárolt XP Home-omat 10-nél többször...ezt 10 alkalmat nemrégiben sikerült túllépnem, mivel úgy 3 hónapja 1 fél éves generál újrahúzás után, egészen egyszerűen a WinUpdate a teljesen lesikált merevlemezre felpakolt XPt fél perc alatt halálra fagyasztotta, majd többszöri újraindítás, majd újratelepítés után is ez történt (annyi időm sem volt, h az ''msconfig'' ban letiltsam a wuauclt processt, sima vezérlőpultbeli kikapcsolás nem segített..).
1 időre visszatértem a Windows 2000hez, ami stabilan ment ugyan (az Update is működött), de ezzel számos kompatibilitási gondom volt, főleg az eszközdriverek és az újabb játékok esetében, amelyek min. XPt ill. Vistát igényelnek.
Nemrégiben kedvezményesen sikerült hozzájutnom egy Vista Home Basic verzióhoz, ami már megfelelően működik, csak épp az én öregecske konfigom már nem annyira bírja (A64 3200+, 1GB Ram, 7600GT).
A kérdésem a következő: olvastam sokféle teljesítménytrükköt a Vistával kapcsolatban, azonban találtam ellentmondásos tippeket is. Tudna valaki megbízható linket, vagy ötleteket adni ahhoz, mintegy összefoglaló jelleggel, hogy a mostani Vista rendszerem nagyjából annyi erőforrást emésszen fel, mint 1 XP ugyanezen a gépen? Vagy ez rendszerszinten lehetetlen? A választ előre is köszi

[Szerkesztve]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1223) ZéZé@PH válasza Harti (#1220) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Free Download Manager [link]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#1224) ZéZé@PH válasza Goatman (#1222) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

[link]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#1225) munky válasza Lotusomega (#1209) üzenetére


munky
őstag

hát nemtudom itt nem mind1ik igaz mert nekem pl a Half-Life 2 ment Vista alatt, igaz kevesebb fps-el mint xp alatt de akkor is futott. Rome: Total War szintén ment nálam.

[Szerkesztve]

(#1226) bbazsy


bbazsy
őstag

hi

vistának van saját partíciónálója?(üres területre raknék partíciót)
nem találom, és ha jól emlékszek pmagicnél kompatibilitási dolgokat írt ki...

köszi
bébé

..

(#1227) #54715584 válasza bbazsy (#1226) üzenetére


#54715584
törölt tag

pmagic nekem sem mukodott
de egyebkent igen, van olyanja :)

vezerlopult - felugyeleti eszkozok - szamitogep kezeles - es ott lemezkezelo :)
ugyanugy nez ki, mint a pmagic :)

(#1228) brownus


brownus
veterán

hi,

nem találok drivert a kártyához: 3Com 3C905-TX (fast etherlink XL 10/100), help plz:)
(az alaplapi elromlott, és ezt tudtam hirtelen szerezni... lehet öreg már a kártya)
és köszi előre is!

(#1229) bbazsy válasza #54715584 (#1227) üzenetére


bbazsy
őstag

köszi

primary-logical váltást nem tudom vele megcsinálni, de lényegében ez mind1 is... vagy tud ilyet is? :F

[Szerkesztve]

..

(#1230) #54715584 válasza bbazsy (#1229) üzenetére


#54715584
törölt tag

hat, azt nem tudom... :)

(#1231) cellpeti


cellpeti
veterán

Sikerült a meghajtót hozzáadnom.

De azt hogy tudom megcsinálni,hogy a másik gépről is tudjak arra a meghajtóra tenni vmit.

Mert be akarok lépni és akkor jelszót és felhasználónevet kér!

HELP!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1232) cellpeti


cellpeti
veterán

az a bajom,hogy a saját gépemen megcsináltam a hálózati meghajtót.
de azt szeretném,hogy egy másik(azonos hálózaton)gépről is el tudjam érni ugyanezt a mappát/meghajtót.

De a másik gépről megpróbálom elérni az én általam létrehozott meghajtót,de felhasználónevet és jelszót kér hozzá.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1233) erdoke


erdoke
titán

Hiába állítottam be, hogy a merevlemezeket kapcsolja le 20 perc után, csak a külső csipre kötött vinyóknál működött, a déli hídra (nF4) aggatottaknál nem. Nosza, tegyünk fel újabb nForce I/O drivert. Most az UNMOUNTABLE_BOOT_DEVICE nevű BSOD-t bámulom, és túrom a Google-t, hogy mit tegyek. Sajnos Safe Mode-ba bootolva is ez a helyzet, tehát max. XP alól, vagy a Vista install CD-vel tudok bármit is csinálni. :(

A legjobb aláírás a héten

(#1234) Lortech válasza erdoke (#1233) üzenetére


Lortech
addikt

Last known good config? System restore?

Thank you to god for making me an atheist

(#1235) katt777 válasza bbazsy (#1229) üzenetére


katt777
félisten

Ugyanott, a bootolható partíció fölötti menüben kiválasztható a Partíció aktívvá tétele. Angol verziónál Mark partition as active.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1236) katt777 válasza #54715584 (#1217) üzenetére


katt777
félisten

A 64bitest??? A progi első futtatását adminisztrátor üzemmódban kell megtenni. A progit állítsd erre a parancsikon tulajdonságainál, ne a felhasználót (az úgyis az, gondolom). UltraISO-nál meg Alcohol-nál is ez kellett (mindegyiknél kűködött a virtual drive is). Egyébként szerintem használd az Alcohol 120%-ot.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1237) erdoke válasza Lortech (#1234) üzenetére


erdoke
titán

System Restore XP alól? :F
Last known good config általában nem megoldás, ha Safe módban se tudsz bootolni, de persze próbáltam, és ugyanaz. Egy ideig töltődik, aztán kékhalál az említett üzenettel.

A legjobb aláírás a héten

(#1238) Harti válasza ZéZé@PH (#1223) üzenetére


Harti
senior tag

Köszi de azt nem írtam oda hogy mindenképp kerülném az ilyen flashget szerű managereket mert nagyon nem szimpatikusak!
Egy kis egyszerűre lenne szükségem ami egy új fülön nyílik meg mint az Operáé vagy egy pici ablakban mint az FF-é!

Léteznek ehhez hasonló klónok?:)

(#1239) Lortech válasza erdoke (#1237) üzenetére


Lortech
addikt

Általában nem, de ezesetben volt rá esély. Bocs, hogy említettem.
S.r. nem xp alól, majd biztos rájösz magadtól is.

Thank you to god for making me an atheist

(#1240) erdoke válasza Lortech (#1239) üzenetére


erdoke
titán

Nem fikázni akartam, csak értetlenkedtem. Meg ne sértődj. :)
Jelen helyzetben nem hiszem, hogy rájövök magamtól, kicsit bedühödtem az nVidiára. :((

A legjobb aláírás a héten

(#1241) Lortech válasza erdoke (#1240) üzenetére


Lortech
addikt

[link]

Thank you to god for making me an atheist

(#1242) erdoke válasza Lortech (#1241) üzenetére


erdoke
titán

Ja, erre gondolsz. Kösz, már elkezdtem túrni a Vista DVD után, de még nem jártam sikerrel. Eddig nem volt rá szükség, nem gondoltam, hogy valami ilyen könnyen gallyra vágja.

A legjobb aláírás a héten

(#1243) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Olyan problémám lenne,hogy feltettem a Windows Vista Business-t a notebookomra,WIndows Update leszedet minden frissítést és feltelepítette őket,viszont mikor újraindult a gép,a kép elfeketedett és nem törtét semmi. Ezért a power gombal kikapcsoltam és bekapcsoltam újra,betöltötte a windowst és fel is telepítette a frissítéseket,viszont ekkor lett 1 hiba ami korábban nem volt. A Windows érzékeli,hogy hálózatról megy a gép,viszont a kijelző fényerőssége nem változik,olyan mintha még mindig akksiról menne,hiába próbáltam állítani az akkuumlátor és a hálózati erőforrás beállításait is,nem változott a fényerősség. Valami 5let?

[Szerkesztve]

(#1244) erdoke válasza erdoke (#1242) üzenetére


erdoke
titán

Hmm, már el is felejtettem, hogy nálam a Vista nem képes se települni, se DVD-ről megtalálni a telepített példányt, ha a rendszervinyón kívül más HDD-k is rá vannak dugva a gépre. Csupa SATA HDD és 2007-ben. :))
Szóval be az asztal alá, és lehúz minden kábelt, kivéve a boot HDD-ét. ;)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#1245) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#1243) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Feltettem 7.8as Catalyst-ot és megoldódott a gond.

(#1246) erdoke válasza erdoke (#1244) üzenetére


erdoke
titán

Azt hiszem, a probléma pár napra jegelhető, nagy valószínűséggel a ki-bekapcsolgatás közben elhalálozott a tápegységem. :O Szerencsére még garanciális, de beletelik pár napba. :(

A legjobb aláírás a héten

(#1247) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

#1211 erre valaki? :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1248) katt777 válasza Ragadozó (#1211) üzenetére


katt777
félisten

[link]
[link]
Hogy jók-e nem tudom, csak simán Windows-t írnak, lehet, hogy nem.
De próbálkozz a keresőkkel. Persze lehet, hogy nem is adtak ki hozzá, nekem is van jó néhány ilyen hardverem - scanner, TV tuner, nyomtató, telefonkábel, monitor. Egy bármilyen régebbi alkatrészt tartalmazó konfig kihasználásához XP kell.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1249) Szöö


Szöö
csendes tag

Hello!
Van egy kis gondom a vista telepítővel és nem tudok már semmit csinálni vele..
Lehet volt már erről szó de ne haragudjatok meg hogy nem olvasom végig azt a 15 ezer hozzászólást .. kb .. Szoval a telepítő belefagy a telepítésbe ..mégpedig ott amikor az első csíkot betölti és utánna már megvan a háttér és az egér is mozog de nem jelenik meg a képernyőn továbbá semmi. A konfigom a8n-e 3700+sandiego asus 1950 pro. a dvd tuti jó mert máshol betölti. 2 vinyóval is próbáltam sata, ide vinyoval is meg 2 féle optikai meghajtóval, levettem minden bővítőkártyát, kivettem 1 ramot tuningot is levettem, de minden hiába nem jut tovább mindkét vinyón van egyéként xp de ez elvilegnem lehet gond?! .. Aki tud valami okosat mondani pls segítsen! Előre is köszi
Üdv

(#1250) Bici


Bici
félisten

Helló!

Sziasztok!

A jelenlegi gépemen Xp van fent, és azon szoktam játszani.
Szeretnék Vistát felrakni a nagyobbik gépre, de nem tudom, hogy a régebbi játékok menni fognak-e rajta.
Tulajdonképpen olyan játékok listájára vagyok kiváncsi, amik nem mennek Vista alatt, vagy nem tökéletesen.

Ha van ilyen, akkor linkeljétek be légyszi!

ui.: tudom, hogy gugli a barátom, és használom is, de biztos, hogy Ti jobban tudjátok, hogy hova kell nyúlni.

Köszi szépen!!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.