Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) dvdbackuper válasza apro (#746) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ahha!! nekem is ugyanezt csinálja a kis csintalan, de egy ideje abbahagyta...HD Sentinel 100%-osnak mondta, de mióta abbahagyta a rosszalkodást, nincs S.M.A.R.T... :( legalábbis a HD Sentinel szerint. Biosban engedélyezve van...mitől lehet?

(#752) westlake válasza cellpeti (#739) üzenetére


westlake
félisten

en ugy tudom, hogy nem lehet magyarra tenni.. van normalis magyar vista, azt kell feltenni..
mod: lehet, hogy tevedek, de en inkabb feltennek gyari ''nyelves'' verziot, mint lokalizalnek egy masikat..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#753) Thrawn válasza westlake (#752) üzenetére


Thrawn
félisten

Elvileg lehet gyakorlatilag nem próbáltam ki. Viszont az Ultimate csak akkor szedte le a Texas Hold'em-et (Ultimate extra) ha az angol MUI packot feltettem rá :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#754) westlake válasza apro (#746) üzenetére


westlake
félisten

irany a control panel / power options-nal atallitjatok high performance-ra, majd irany a change plan settings aztan a change advanced power settings menu, ott a hard disk, amit ertelem szeruen never-re kell allitani.. (mashoz nem kell nyulni itt!)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#755) westlake válasza Thrawn (#753) üzenetére


westlake
félisten

ha alapbol magyar a vista, akkor le kell szedni az angol mui-t, mivel vannak olyan progik, amik egyszeruen nem viselik el a gyarilag magyar oprendszert (magaban)

Play nice!

(#756) Thrawn válasza westlake (#755) üzenetére


Thrawn
félisten

Nos ez a pókerjáték tulajdonképpen a Vista-hoz tartozik, ezért nem értettem mi van. Próbaképpen leszedtem az angol mui-t a frissítések közül, utána megjelent mint elérhető frissítés. Az időjárásjelző gadgethez is trükközni kell, de én abból egy másikat használok.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#757) westlake válasza Thrawn (#756) üzenetére


westlake
félisten

ne egy idoben magyar windows-t hasznaltam, de amikor a 4. olyan bosszanto hibat eszleltem, ami angol windows-nal nem jon elo, inkabb valtottam az eredeti nyelvre.. en szemely szerint mindenkinek ezt ajanlom, mivel manapsag az angol nyelvtudas eleg alapnak szamit, ha viszont megsem pro valaki, akkor meg gyakorol..

Play nice!

(#758) Thrawn válasza westlake (#757) üzenetére


Thrawn
félisten

Én jobban szeretem a honosított szoftvereket, de ha angolul tudnak az is jó :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#759) westlake válasza Thrawn (#758) üzenetére


westlake
félisten

mindenki azt hasznal, amit szeretne..

Play nice!

(#760) westlake


westlake
félisten

megvan a 32 bites beta sp1.. persze az x64-eset nem tettek volna ki :(((

Play nice!

(#761) Vistaboy válasza ERPY (#749) üzenetére


Vistaboy
veterán

Feltettem, és felupdate-eltem a 4.36-os verzióra, így már működik. Köszi. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#762) dinka.86 válasza Vistaboy (#761) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Tudnál egy linket adni,ahonnan le tudnám szedni? :U és a pendrive-os történet is megy?
:R

(#763) péter007


péter007
senior tag

hy minednkienk

kéne nekem egy kis segítség
tegnap fel akartam rakni a vistat a gépre és a következő történt
az hozzá kell tennem hogy haveré a dvd de teljesen karcmentes
2.4 Gb ebbe benne van a home basic ultimate stb. asszem 5 verzió
bejön a telepítő kiválasztom hogy ultimate kihagyom a sorozatszámot :DDD mindent
elindul a telepítés szépen és 93%-nál aszongya nekem hogy tegyem be a második cd-t

azt elfeljettem hogy a dv-n egy darab iso file van plussza crackek de azok külön
na ilyenkor mivan?
beraknám a másik cd-t de nincs

köszi a segítséget előre is

(#764) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.honnan tudok leszedni Sound blaster live!5.1-es drivert 32-bites Vistahoz? :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#765) sszever válasza péter007 (#763) üzenetére


sszever
őstag

Végy eredetit! Az nem kéri a második lemezt :DDD

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#766) Thrawn válasza PPSH (#764) üzenetére


Thrawn
félisten

Sehonnan, a Creative nem ír Vista-s drivert hozzá csak Live! 24bit-től. :(
Talán valami régi béta van, de nem az igazi (finoman szólva)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#767) péter007 válasza sszever (#765) üzenetére


péter007
senior tag

lehet igazad van de addig nem veszem meg míg nem látom milyen

esetleg valaki másnak ötlete?

(#768) ent


ent
őstag

szia all!

Keresgettem de biztos rég volt: Lehet olyat csinálni, hogy a bootnál egy 2 magos proci esetén az egyik progit az egyik másik progit a másik mag töltse be? Csak a gyorsaság miatt!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#769) Nkboy válasza PPSH (#764) üzenetére


Nkboy
senior tag

Windows Vista Update-n láttam, hogy van hozzá driver, de hogy jó-e hozzá azt nem tudom.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#770) bucilali válasza péter007 (#767) üzenetére


bucilali
aktív tag

a vista dvd-n nem 1 db iso file van... :(
valami szart kaptál, vagy ki kellett volna írni az iso fájlt..

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#771) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok.

Ismét gondom van a Vista64-el. :)
Jobban mondva mióta használom a Vista-t azóta fennáll ez a gond csak most kezd elegem lenni. :W

A Vista wlan részéről van szó ugyanis spontán időközönként bontogatja a kapcsolatot a gép és a Router között.
Szabályosan elveszíti a kapcsolatott a Router-el pár másodpercre, de néha teljesen és utána szét görcsölöm az agyam mire megint megy.
A jelerősség kiváló és nagyon jó között ingadozik tehát nem ez a gond mert XP alatt nincs ez a probléma.
Olvastam másik fórumon is, hogy másnak is ilyen gondja van Vista-val, de ő nem kapot segítséget. :(
ZD1211-es USB adapterem van.

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném. :R

[Szerkesztve]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#772) ent válasza Tigi (#771) üzenetére


ent
őstag

Olvastam itt a PH! fórumán ilyen problémáról és úgy emléxem volt megoldás! [bíztat]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#773) westlake válasza Tigi (#771) üzenetére


westlake
félisten

driverek? ahogy nezem ez a yzdas marka eleg erdekes.. se egy sajat honlap, se semmi.. lehet, hogy ehhez a vevohoz nincs normalis vistas driver.. probald ki egy masik vevovel.. mondjuk egy broadcom alapuval..

Play nice!

(#774) bucilali


bucilali
aktív tag

Hali Mindenkinek!
dobjon valaki egy linket, ahonnan az angol MUI-t le tudom tölteni..
örök hálám..

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#775) westlake válasza bucilali (#774) üzenetére


westlake
félisten

windows update?

Play nice!

(#776) lordjancso


lordjancso
senior tag

Nincs valakinek új WhereIsIt nevű progija Vistára? Vagy valami lemeznyilvántartó?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#777) Tigi válasza ent (#772) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi.
Nem emlékszel pontosan, hogy hol lehet az a megoldás?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#778) Tigi válasza westlake (#773) üzenetére


Tigi
őstag

Neked is köszi.
64 bit-es driver van fönt és az eszközkezelő se ír hibát.
De van valahol valami hasonló Senao nevű wlan usb kütyü, kipróbálom azzal is hátha az jobb lesz.


[Szerkesztve]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#779) Tigi


Tigi
őstag

Hát sajna a másik adapterhez (Senao SUB-316) meg abszolut nem találok 64-es drivert. :(

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#780) bruce24


bruce24
tag

Lehetséges az hogy nem fér össze az xp és a vista ?

"I have never made but one prayer to God, a very short one: 'O, Lord, make my enemies ridiculous.' And God granted it." -Voltaire

(#781) bucilali válasza westlake (#775) üzenetére


bucilali
aktív tag

ahh, hm.. kevesebbet kell innom.. :W
már jön is lefele..
üdv

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#782) B@bL3ve5


B@bL3ve5
aktív tag

haly

nekem olyan problémám lenne h van két vinyom. egyiken XP van másikon Vista. az XP-s az SATA a Vistas az PATA. nahmármost. indítás után nem jön be semmien ''boot'' menü h meik oprendszert szeretném indítani. alapból az XP-jön. az ibndítási fájlt átartam. jelenleg így néz ki :
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=''Microsoft Windows XP Professional - magyar'' /fastdetect
multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\Windows=''Microsoft Windows Vista - magyar'' /fastdetect

gép indításokar be is jön a ''boot'' menü h válasszak az oprendszerek közül. az XP bejön de ha vistára kattolok akkor fekete hátté fehér szöveg h nem tudja elindítani a vistát mert stb stb. szoal valszeg rosszul adtam meg a disket. de tuti jól adtam meg mert amelyikenk a Vista van az az 1es disk. az XP meg a nullás. őartíció is jó mert az elsődleges partíció mind a kettő vinyón 1-es. szoal nem értem mi a gond. PLS HELP
előre is kösy

(#783) westlake válasza Tigi (#778) üzenetére


westlake
félisten

attol meg, hogy nem ir hibat, siman lehet szar a vezerles.. en a helyedben (mar hamindenfelekeppen ragaszkodsz az usb-s vevohoz), szetszednem es megneznem milyen vezerlo ic van rajta.. lehet, hogy egy masik ''gyarto'' driverevel tokeletesen mukodne.. nem hinnem, hogy ez a gyarto sajat maganak gyartatna vezerlot is.. az nem 2 forint.. esetleg everestel nezd meg, hogy nem ir-e ki tobb infot a vevorol..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#784) westlake válasza Nkboy (#769) üzenetére


westlake
félisten

en eddig egy olyan windows update altal felajanlott driverrel talalkoztam, amitol aztan kekhalallal elszallt a gep.. konkretan egy notebook szeria synaptics touchpad drivere volt.. amit az update felajanl, az donto tobbsegben mukodik is

Play nice!

(#785) maru


maru
aktív tag

Sziasztok!

A telepítettem az Outlook 2007 próbaverziót, majd leszedtem. Azóta a IE7-ben nem elérhető „ A lap küldése e-mailben...” menüpont. Az alapértelmezett levelező a Windows Mail.
Mit állítsak, hogy használható legyen?

(#786) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.az a gondom hogy a gep mindig ujraindul 3 ora jatek utan(Vista 32). :F mitol lehet ez?es a legszebb az egeszben hogy hiaba mentek ha kilep minden elveszik :W amugy a Titan Quest-rol van szo. :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#787) Vistaboy válasza dinka.86 (#762) üzenetére


Vistaboy
veterán

A telefonodhoz kellett hogy kapjad az eredeti lemezt, azt kell feltelepíteni, és utána lefuttatni az AutoUpdate-t. ;)

Ui.: Nekem még a Pendrive-okkal nem volt problémám ezelőtt sem.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#788) B@bL3ve5 válasza B@bL3ve5 (#782) üzenetére


B@bL3ve5
aktív tag

nah miaz nekem senki se tud segíteni? :((( :( :O

(#789) ajoka


ajoka
tag

Sziasztok!
A gépemen egy 64bites vista van, ami mellé vettem egy x-fi gamer hangkarit. A gondom hogy a zenéket/filmeket továbbra se tudom lejátszani 5.1-ben pl a win media playerrel, csak a jetaudioval. Beállítottam a hangkari driverében, a controlpanelban, és a winmediaplayerban is az 5.1 hangzást. A WMP tesztjében meg is szólal mind az összes hangszóró külön külön, de lejátszáskor csak az első kettőt használja.

Mit kell még letölteni, beállítani?

(#790) Bazsó


Bazsó
tag

Háj!

INTEL Core2 Duo E6750 2.66GHz / ASUS P5KC / CORSAIR TwinX 2048Mb DDR2 800Mhz /
EVGA 8800GTS 320MB KO ACS3 HTD PCIE /

ilyen configom van,erre szeretnék Vistát........de nem vágom milyet??? :F
főleg dx10 lenne fontos,és fog müködni minden mint pl. az xp-ben.....mert sok helyen olvastam hogy nem kóser a Vista.ehez kérnék segítséget
Megköszönném ha vki segíteni. :R :R :R

□ "Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél" □

(#791) Cyrin válasza Bazsó (#790) üzenetére


Cyrin
addikt

32 bites Home Premium elég.

[Szerkesztve]

(#792) csaboo


csaboo
tag

Üdv ifjak, és kevésbé ifjak!

A problémám a következő: érdekesen néznek ki a betűk itt Vista alatt. Ez miért van? Olyan, mintha több színből állnának össze (pedig feketének kéne lenniük), és néhol mintha elmosottabbak lennének, mint más helyeken...na ezt jól megmagyarfogalmaztam, de remélem azért érthető valamennyire. 96dpi-s default-ra van állítva a betűméret, kipróbáltam a 120-ast is, de ott meg nagy hülye bumszli betűk lesznek :(
A videókari egy 8600GTS, a legújabb vistás driverrel felvértezve, szóval gondolom (remélem) nem ezzel van a probléma.
Aki tapasztalt hasonlót, és tud rá esetleg gyógymódot, az kérem segítsen, mert zavarja a szemem ez a szar.

Köszi!

Aki korán kel...az előbb iszik.

(#793) Quent1n


Quent1n
senior tag

Hi!

Most vettem egy Dell 6400 as notit amihez sajna Vistat kaptam méghozzá Home Basicet. Olyan problémám lenne,hogy az Ati Catalyst drivert nem tom rendesen felrakni. Vmit felrakott belöle, de azt meg leszedni nemtom. Kezdek kicsit ideges lenni. Valaki nem tudna segiteni? Bár a win latja alapbol a notiban lévö X1400ast de nekem kéne a Catalyst Center.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#794) Benmartin válasza B@bL3ve5 (#788) üzenetére


Benmartin
senior tag

ha a számítógépen vista és xp is van, akkor a vista bootloadere fogja végezni a betöltést ergo állítgathatod a boot.ini-t, sokat nem érsz vele. amennyiben ez a vista bootloader megsérült bootolj be a vista telepítő cdről és végezz el egy javítást, az efféle problémákat alapól kezeli, nem kell már fixboot, fixmbr és társai.

esetleg valami nem világos, akkor nézd meg ezt a videot: [link]

(#795) Benmartin válasza Quent1n (#793) üzenetére


Benmartin
senior tag

''leszedni nemtom, felrakni nemtom''
arre csak azt tudom mondani, hogy töltsük le mindig a legfrissebb verziót a telepítő úgyis tudja a régi verzió eltávolítást vagy annak javítását és frissítését, aki meg teheti tegye fel a display driver only-t, kevesebb gond van vele és a kapott teljesítmény ugyanaz lesz.

(#796) Quent1n válasza Quent1n (#793) üzenetére


Quent1n
senior tag

Illetve még olyan gondom is lenne, hogy a Total Commander lehujabb verzioja nagyon lassan töröl nagy fájlmennyiséget. A win intezö meg pikk pakk. A lomtárt meg vmi kinszenvedés üriteni. Van benne kb 2giga cuc de ha ramegyek h üritse 10 percig semmit se csinál. Kénytelen vagyok belépni és kis csoportokban törlgetni a cuccokat...

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#797) Quent1n válasza Benmartin (#795) üzenetére


Quent1n
senior tag

A lehetö legfrisebb Catalystet szedtem le. A sajat telepitöje képtelen leszedni a progit mert nem is települt fel teljesen. Nem a teljesitménnyel kapcs. van problémám, csak pl. megneznem hany fokos a vidkari meg a control centert is szivesen hasznalnam.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#798) Benmartin válasza ajoka (#789) üzenetére


Benmartin
senior tag

talán az adott fájltípushoz társított wmp codec nem támogatja a 5.1-es lejátszást, próbálj meg codec frissítést.

(#799) Benmartin válasza Quent1n (#796) üzenetére


Benmartin
senior tag

az új teljesítményfokozó patch-ek javítanak a fájlműveletek sebességén is: [link]

(#800) Benmartin válasza Quent1n (#797) üzenetére


Benmartin
senior tag

catalyst eltávolításában segíthet: [link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.