Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) joz11


joz11
csendes tag

Helló!

Tudnátok ajánlani valami frankó tűzfalat windows vista 64bit-es op rendszerhez eddig nem sok mindent találtam hozzá. Előre is thanks! :R

(#702) Thrawn válasza joz11 (#701) üzenetére


Thrawn
félisten

A beépített nem jó? Ha nem akkor: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#703) baratka87


baratka87
tag

Sziasztok!
Végre feltettem a gépemre a Vistát...de két bajom van hirtelen....
1,feltettem a vistacodecpackot,de kép nincs....tettem fel divx6.1et még igysincs kép filmeknél...
2,az integrált hangkártyámhoz tettem drivert de nem akar szolni az 5.1,az van beállitva....zenénél szolt xpbe,itt nem.másik meg a center nem szól a tesztnél.
elöre is köszönöm a helpet :)

(#704) baratka87 válasza baratka87 (#703) üzenetére


baratka87
tag

a kép megoldodott:) feltettem a legujabb bsplayert és már lett kép....másik gondom még(már egyszer irtam)xpbe jo volt,router+adsl...kiirta hogy az internetátjáro mennyi ideje van kapcsolodva és ott tudtam kapcsolatot is bontani.vistába nem jön ki ez...igza van egy internet gateway,de nem tudom beállitani h jelenitsen meg ikont az ora mellett....valami megoldás nincs erre?egy Belkin router

(#705) westlake válasza baratka87 (#704) üzenetére


westlake
félisten

tudomasom szerint nem lehet megcsinalni azt, amit az xp-nel..

Play nice!

(#706) moonman válasza baratka87 (#704) üzenetére


moonman
titán

egy hálózati ikon alatt van minden. kapcsolat bontása: jobbkatt az ikonra, majd disconnect from...

a kapcsolódási időket a network centerben tudod megnézni az egyes kapcsolatok mellett lévő ''status'' linkre kattintva.

(#707) moonman válasza baratka87 (#703) üzenetére


moonman
titán

1. legközelebb ne tedd fel.
2. vistában alaplapival buktad az 5.1-et, hacsak nincs kifejezetten vistás driver hozzá.

(#708) moonman válasza ERPY (#697) üzenetére


moonman
titán

még elvileg sem.

(#709) petyus80


petyus80
csendes tag

olyan problémám lenne,hogy vista alatt nem működik a mikrofon.Skype-on nem hallanak.Én őket igen,de fordítva nem

segítséget előre is köszönöm

(#710) westlake válasza baratka87 (#703) üzenetére


westlake
félisten

probald meg ezzel (he te nem ezt tetted volna fel) [link]

Play nice!

(#711) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Most updatelem a Vistát és megnéztem miket akar frissíteni. Láttam hogy vannak nyelvi csomagok is amiket le lehet szedni de magyar nincs közötte. Nincs valakinek olyan update-je amiben van magyar nyelvi csomag? Nagyon megköszönném!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#712) bpx válasza joz11 (#701) üzenetére


bpx
őstag

én az alap windows tűzfal + nod kombót ajánlom :)

régen én is mindig külön tűzfalat használtam, mert a csapból is az folyt, hogy a windowsos az milyen gyenge + rossz + stb, aztán közben meg nem is, hónapok óta használom így és semmi baja nincs a gépnek (nem csak vistan, hanem xp-ben is)

[Szerkesztve]

(#713) lordjancso válasza bpx (#712) üzenetére


lordjancso
senior tag

Én meg pont vírusírtót nem használtam soha, csak egy jó tűzfalt (Sygate Personal Firewall). Egyetlenegyszer sem kaptam be semmit.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#714) petyus80


petyus80
csendes tag

egy kéréds:Pi melyik nero-t tettétek fel a vista alá?most raktam fel a 7.10.1.0.-t,de mindig írási hibára fut.tipp?

(#715) westlake válasza petyus80 (#714) üzenetére


westlake
félisten

az nem a nero es nem is a vista hibaja.. az osszes neronak mukodnie kell normalisan vista alatt..

Play nice!

(#716) petyus80


petyus80
csendes tag

akkor mitől lehet?

(#717) ZéZé@PH válasza lordjancso (#713) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

A lent említett tűzfal nem a legjobb. Az igaz, hogy megvéd mindentől, de zabálja az erőforrásokat főleg lassabb gépeknél.

[Szerkesztve]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#718) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Három kérdésem lenne:
Hogy kell szabályosan VGA drivert telepíteni?
Nézetet nem lehet valahogy visszatenni XP Classicra?
Rivatuner miért nem megy az új patchekkel :((

All Black...

(#719) ZéZé@PH válasza petyus80 (#716) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Próbáld ki ezt: [link]
Ha ezzel is parák vannak az íród vagy a drivere nem megfelelő

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#720) westlake válasza Stalker-2572 (#718) üzenetére


westlake
félisten

mit ertesz az alatt, hogy szabalyosan?
van egy olyan, hogy theme settings (asszem) asztalon jobb gomb, properties es azon belul.. ott ugyanugy vissza lehet allitani a temat, mint az xp-nel.. rivatunerhez nem tudok hozzaszolni

[Szerkesztve]

Play nice!

(#721) westlake válasza petyus80 (#714) üzenetére


westlake
félisten

esetleg nem warez a key, amit megadtal? :U a nero epitett be regen ilyen ''vedelmet''

Play nice!

(#722) ZéZé@PH válasza Stalker-2572 (#718) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Nvidia oldalra fel -> US verziójú drivert le -> drivert telepít
Ha ezt egyszer már eljátszottad onnantól a windows update keresni fogja a frissítéseket a videokártyádhoz, de lehet hogy egyébként is :D
Úgy emlékszem, hogy a Rivatuner nem Vista kompatibilis progi.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#723) petyus80


petyus80
csendes tag

van hozzá egy key fájl ami generál hozzá kulcsot.azzal raktam fel.az előbb belinkelt progival sem írt semmit.az írónak nem hinném,hogy baja van,mert rendesen olvas mindent

(#724) Tomi84


Tomi84
aktív tag

sziasztok

lenne néhány kérdésem vistával kapcsolatban. Vista Business 64-bit-es rendszert használok, a változatosság kedvéért teljesel legálisan :DDD Egészen jól kijővünk, sőt már majdnem azt mondhatnám, hogy kifejezetten tetszik, de van egy-két dolog ami azért kissé zavaró.

1. Átalagosan mennyi memóriát eszik? Én egy kicsit sokallom, mert nekem lekiismeretfurdallás nélkül lefoglal 1.1Gigát, és nem is nagyon akar ez alá menni. Ha még futtatok is valamit 1.2-re is simán felmegy.

2. Baromi magas a lemezhasználat. Nem úgy tűnik mintha swappolna, hiszen még bőven lenne a memóriból, de nagyon gyakran olyan 10 percre elkezd kerregni a vinya, és nem tudom mitől. Resource monitor azt jelzi, hogy a System működik, és valamit loggol. de ennyire??

3. Hogy lehet az UAC-al ''megjegyeztetni'' hogy mit engedélyezek és mit nem? Pölö egy fájl felülírása egy másikkal, csak négy engedélyezés után lehetséges. Néha ez azért egy kicsit frusztráló, főleg, hogy a monitorokat is ''villogtatja''.

Előre is köszi. :R

(#725) #54715584 válasza ZéZé@PH (#722) üzenetére


#54715584
törölt tag

nekem az xp-nel a windows drivere lahalasztotta a gepet, el sem indult, csak csokkentett modban, a vistanal is mukodik ez?
meg azok nem regebbi driverek?
csak azert kerdem, mert mindenki azt mondja, az ujabb jobb, a jatekmaniakusoknak meg megvan a kedvenc verzioszamuk :)

(#726) westlake válasza petyus80 (#723) üzenetére


westlake
félisten

akkor elkepzelheto, hogy a drive vezerlok kozott osszekutyulodott valami.. az a baj, hogy azon altalaban csak a reinstall segit :( milyen irod van?

Play nice!

(#727) westlake válasza #54715584 (#725) üzenetére


westlake
félisten

akarmilyen uj lehet egy windows, mire kijon, mar biztos, hogy a hardvereszkoz gyartoja elerhetove tette az ujabb drivert.. persze van olyan is (mint pl. a 8110-es relatek halokartyanal), hogy a vista update ujabb drivert tolt le, mint ami kint van a relatek oldalan.. ebben csak az az erdedekes, hogy a realtek elegge ogyafigyel a szoftvertamogatasra.. en mindig a legujabb drivereket teszem fel es meg sosem volt belole problemam..

Play nice!

(#728) westlake válasza Tomi84 (#724) üzenetére


westlake
félisten

az 1.1 giga becache-elese teljesen normalis.. ez nem ugy van lefoglalva, hogy teljesen bezarolja a vista.. ha valamilyen alkalmazasnak szuksege van ra, akkor azonnal felszabadit mindent.. ugye vannak olyan funkciok a windows-okban, mint pl a system restore.. nem azt mondom, hogy az ir allandoan a winyora, de szeritnem valami hasonlo ''mento'' progi lehet..
uac-hoz nem tudok szolni, en lekapcsolom mindig :D

Play nice!

(#729) petyus80 válasza westlake (#726) üzenetére


petyus80
csendes tag

LG H12L.szóval újra kellene raknom az egész gépet végső esetben.azt írja ki a nero többek közt,hogy egymenetes felírás nem indítható,a tároló túl nagy

(#730) westlake válasza petyus80 (#729) üzenetére


westlake
félisten

mit akarsz kiirni?

Play nice!

(#731) Tomi84 válasza westlake (#728) üzenetére


Tomi84
aktív tag

oksa, köszi

UAC-hoz mág annyi kérdés, hogy érdemes kikapcsolni? A legtöbb ''biztonságiszoftvergyártó'' szerint érdemes bekapcsolva hagyni. Vagy szerintetk nem jelent túl nagy védelmet?

(#732) petyus80 válasza westlake (#730) üzenetére


petyus80
csendes tag

a filmjeimet a vinyóról.esetleg ha felrakok régebbi nero 7 verziót,az segíthet?bár ez is hülyeség,nem?

nem lehet hogy azért csinálja velem ezt,mert az írót és a rackemet csak RAID driverrel látja.lehet hogy annak a driverével van valami bibi?de mondom elvileg a lemezeket mindet beolvassa rendesen,csak az írás a gyenge pont

[Szerkesztve]

(#733) Cyrin válasza Tomi84 (#731) üzenetére


Cyrin
addikt

Érdemes bekapcsolva hagyni.

(#734) lordjancso válasza ZéZé@PH (#717) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nekem nem volt gondom vele. Penge gyors volt a rendszerem mindig.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#735) lordjancso válasza Tomi84 (#731) üzenetére


lordjancso
senior tag

Jobb egér azon a fájlon, amit ki akarsz vonni az UAC alól >Tulajdonságok > Biztonság fül > Szerkesztés > “Felhasználók” kijelölése > alul “Teljes hozzáférés” (”Full Control”).

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#736) ERPY


ERPY
őstag

Sokakat, többek közt engem is igencsak zavart ez a vinyókerregés, hogy Vista inditás után sokáig csesztette a vinyót, és menet közben is ha úgy érezte szükség van rá.
A lényegét nem irom le miért csinálja, viszont ki lehet kapcsolni az előtöltés kikapcsolásával. Ennyi. Utánna már nem kerreg.

(#737) dinka.86


dinka.86
aktív tag

Sziasztok. Én az USB-vel szopok egy ideje és nincs rá megoldásom :( az van h pendrive-ot nem tudok használni mert nem ismeri fel,és vmi ''mass storage''-t nem talál,és nem telepít illesztőprogramot,de szte magától működnie kéne. A másik h a mobilomat sem ismeri fel az adatkábelen.... :O vkinek vmi ötlet? tépem a hajam

(#738) Kicsirics77 válasza dinka.86 (#737) üzenetére


Kicsirics77
veterán

milyen mobil

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#739) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Nekem olyan gondom lenne,h feltettem a Vista Ultimate verzióját,de nem találom a frissítések között a magyar nyelvet,hogyan lehet magyarrá tenni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#740) dinka.86 válasza Kicsirics77 (#738) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Motorola V3,de az USB-s para jobban fáj... :O

(#741) Kicsirics77 válasza dinka.86 (#740) üzenetére


Kicsirics77
veterán

remélem nem valami warez cuccal próbálkozol
nálam teljesen jogtiszta a pista és semmi ilyen gond nincs vele nem igazán találkoztam még ilyennel

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#742) Kicsirics77 válasza cellpeti (#739) üzenetére


Kicsirics77
veterán

van valami magyar nyelvi fájl hozzá de inkább jobban járnál ha alapból magyar pistát tolnál föl a vasadra és nem lenne ilyen gond

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#743) dinka.86 válasza Kicsirics77 (#741) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Én is remélem...

(#744) cellpeti válasza Kicsirics77 (#742) üzenetére


cellpeti
veterán

Ebbe teljesen igazad van.

A leírásba az volt,h ez magyar Vista!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#745) Vistaboy válasza dinka.86 (#740) üzenetére


Vistaboy
veterán

Na, akkor már ketten vagyunk. Nálam sem ismeri fel a Motorola V3-amat (V3v). És az enyém jogtiszta, úgyhogy azzal nem lehet gond. Ha esetleg találsz valami megoldást, vagy valaki más tud megoldást a problémára, please szóljon! :R
Unalmas folyton kiballagnom tesómhoz, az Ő XP-s gépén leszedni Pendrive-ra a mobilommal készített fotókat. :O

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#746) apro


apro
senior tag

hali
lenne egy kérdésem, Vista Ultim-ot használok az egyik vinyon(van mellette még 4.db.mármint vinyó)ha a vistán internetezek, vagy azt az oprendszert használom, alkalmazások közben hallom amikor kattan eggyet és lekapcsolja a vinyot, útána csak egy pár másodpercig is eltart mig valamit megnyit, már mint alkalmazást, és lehet hallani mikor elindúl a vinyó és akkor már múködik rendesen és eszt nagyon gyakran csinálja 3.4 percenként,(jogtiszta a Vista)
ez mitöl lehet??
hali
Ja olyan mint amikor a vinyón leejti az ólvasó fejet, és csak ezt a vista csinálja, amikor más oprendszer volt rajta ezen a vinyon nem csinálta

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#747) Thrawn válasza apro (#746) üzenetére


Thrawn
félisten

Nézd meg azt a vinyót Hard Disk Sentinel-el, mert lehet meg fog hibásodni :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#748) Vistaboy válasza apro (#746) üzenetére


Vistaboy
veterán

Vagy esetleg nézd meg az Energiagazdálkodásnál, bár ott azt hiszem, alapból 20 percre van állítva a leállási idő.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#749) ERPY válasza Vistaboy (#745) üzenetére


ERPY
őstag

Tegyétek fel a legújabb, Vista kompatibilis Motorola phone tools progit. Azután már minden rendben vele, látni fogja a tellát és az USB része is rendben lesz.

(#750) baratka87 válasza westlake (#710) üzenetére


baratka87
tag

Ez van fent,már csak olyan bajom van h nem szol a center.....5.1 meg csak dvd filmnél van.igaz center nélkül....ha ez megoldodna nagyon örülnék :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.