Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Cs(|)be válasza ZéZé@PH (#95) üzenetére


Cs(|)be
tag

Próbálkozhatsz esetleg a Premiere CS3 változatával az már biztos Vista ready. Tegnap tetetm fel a CS3 Monster Collection-t de még nem próbáltam ki. PS, Illsutrator, AE, stb..stb.. mind megy, Premiere -nek is mennie kell.

(#102) Vistaboy válasza munky (#100) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igaz, de ha írnának a régebbi hardverekhez is jó driver-t, akkor nem lenne velük ennyi promléma. (Ergo, a matricát Bárki rá tudja rakni, nem? :P )

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#103) dikmen


dikmen
tag

Szaisztok!
Modemet csréltek és azóta nem megy a netmegosztás.
Vistába azt írja ki hogy korlátozott.
Már próbáltam mindent,de semmi.
IPcímet is autómatikusan kéri a routertől.
Helyi háló működik, de csak a fő gépen megy a net.
Valami ötlet?
ipv4:helyi
ipv6:korlátozott.
:O

(#104) ZéZé@PH válasza dikmen (#103) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Akkor talán a routeren kéne megnézni a beállításokat nem? :)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#105) he7edik.


he7edik.
addikt

Urak!

Gondolkodom rajta hogy vásárolok egy VISTA Home Premium HUN OEM változatot.
Kérdései lennének: 1. 32Bit-es vagy megkockáztassam a 64Bit-est?
2. Az alaplap részévé válik és valami történik a lappal akkor megoldható hogy ne keljen újabbat vásárolni? Vagy ha cserélem más tipusúra?
3.Hol jelenleg a legolcsóbb kiskerben?

Égő szöveg a flém vázon

(#106) Cyrin válasza he7edik. (#105) üzenetére


Cyrin
addikt

én is ezt kérdeztem korábban, de senki sem válaszolt.

Az OEM az alaplaphoz van kötve, ha BIOST frissítesz akkor újra kell aktiválni. De ezt neten csak korlátozott számban lehet elvégezni.

Ha meghibásodik az alaplap garanciális időn belül, akkor alaplapcserét lehet csinálni, és újra lehet aktiválni.

Ha ez garanciaidőn túl történik, és úgy cserélsz másikra akkor buktad. Újat kell venni.

(#107) dikmen válasza ZéZé@PH (#104) üzenetére


dikmen
tag

ott minden jól van.

(#108) dikmen válasza dikmen (#107) üzenetére


dikmen
tag

észrevettem hogy a hálózatban látható szokott lenni a router most meg nem.

(#109) Kiskutya válasza Gucunja (#91) üzenetére


Kiskutya
veterán

erdekes modon a baratnomnek amikor felraktam a magyar vistat(ultimate) nf7-s 2.0 alaplapra tokeletesen felismert mindent semmit nem kellett telepitenem ment a hang is(tokeletesen szolt nem recsegett) a net is igaz nem satas vinyo van a gepebe valoszinu ez megkonnyitette a dolgomat de a drivereket nem ertem hogy neked miert nem mukodtek..
ami gondot okozott nala is az az 512 ram ami kevesnek bizonyult de mukodott azzal is csak kisse erezheto volt a hianya!:)

hmm...

(#110) Vistaboy válasza Cyrin (#106) üzenetére


Vistaboy
veterán

Na, akkor Én válaszolok, mindkettőtöknek (he7edik-nek is):

1. 32-biteset vegyél, hacsak nem akarsz 4GB vagy több RAM-ot. Máshoz nincsen értelme.

2. Az OEM az alaplaphoz van kötve, azaz, ahogyan Cyrin is írta, ha kicseréled az alaplapot, újat kell venned (Persze a garanciális cserére nem vonatkozik). Mondjuk, blöffölhetsz, hogy nem cseréltél lapot, közben mégis, de nem biztos hogy beveszik.

3. Most kb. 25.000.- be kerül, Én Februárban 30.500.-ért vettem.

4. Abban tévedsz, hogy BIOS-frissítésnél újra kell aktiválni, Nálam nem kellett (Mondjuk voltak olyanok, akiknek meg nem kellett az alaplapi chipset és SATA-driver után újraaktiválni, Nekem meg igen. Úgyhogy lehet hogy Te kifogtad). Ki lehet cserélni olyan BIOS-ra, ami ''hack''-elve van, így nem kell aktiválni. De ez illegális!

5. Az Interneten összesen háromszor engedi aktiválni, utána csak telefonon lehet. Javaslom, mindjárt először telefonon keresztül aktiválj. Így elég egyszer leírnod a kódot, többször fel tudod használni.

A Vista egyetlen problémája a legális aktiválás nehézkessége. Olvassátok el a ''Windows Vista Aktiválás''-t a blogomban.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#111) Cyrin válasza Vistaboy (#110) üzenetére


Cyrin
addikt

A BIOS-t még nem frissítettem, így saját tapasztalat nincs, hogy kell-e aktiválni, vagy sem. Egy másik topicban hangzott ez el. Nem próbálom ki.

Az viszont elég gáz, ha tönkremegy az alaplapom gariidőn túl, akkor újat kell vennem.

Kérdés a 2. ponthoz: Ez ilyen beveszik nem veszik be játék? Mi alapján veszik be, vagy nem?

Kérdés az 5. ponthoz: Miért tudom felhasználni a telefonos kódot többször is, az internetest meg nem?



(#112) kispéé


kispéé
aktív tag

hali!
föltelepítettem a vistát,egyenlőre az xp mellé.kérdésem,hogy hogyan tudom változatni a indulásnál az op.rendszer választó menünél a 30 másodperces időt és hogy automatikusan melyiket indítsa el.Azt szeretném,hogy ha nem nyúlok hozzá a bootoláshoz akkor az 5 másodperc múlva XP-t indítsa.Egyenlőre az lenne a elsődleges rendszer,vistát még szokni kell:)

(#113) Thrawn válasza kispéé (#112) üzenetére


Thrawn
félisten

Katt a Start gombra, begépeled hogy msconfig, elindítod és: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#114) rétisün válasza kispéé (#112) üzenetére


rétisün
veterán

pl. az easybcd progival [link] tudod a különböző bootolási beállításokat módosítani (vagy pl. vistabootpro-val, de az easybcd talán egyszerűbb)

Thrawn: az se rossz :D :B

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#115) kispéé válasza Thrawn (#113) üzenetére


kispéé
aktív tag

óó bakker és tényleg.xp alatt már csináltam ilyet,hogyhogy nem jutott eszembe! hát ezer hála érte!:) :R :R :R

(#116) ZéZé@PH válasza dikmen (#107) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Pasz, talán indítsd újra a gépet. Nézd meg kap-e IP-t a routertől, ha nem akkor vagy nem automatikusan kéri az ip-t vagy a router nem ad neki ip címet, vagy a kábel xar.
Ha kap, akkor vagy a router blokkolja a windowst vagy beállításbeli gond van a network and sharing centerben, vagy a kábel xar.

IP címedet lekérdezheted ha a prancssorba beírod a ipconfig /all parancsot.

[Szerkesztve]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#117) Gucunja


Gucunja
aktív tag

egyébként a történet nem az enyém ha nem derült volna ki a buzz.hu rol van asszem csak nagyon jó azért volt a ctrl v ....

(#118) szőnyeg


szőnyeg
csendes tag

 

a szőnyeg jobb, mint a parketta

(#119) Cyrin


Cyrin
addikt

Egy link az aktiválásról

[link]

(#120) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Tudtok adni vmi linket, ahol 64bites vistához lehet leszedni progikat.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#121) fero02 válasza zolee0307 (#120) üzenetére


fero02
veterán

Ez nem így megy. :( Felmész a gyártó honlapjára és leszeded magadnak... ;)

(#122) ZéZé@PH válasza zolee0307 (#120) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

[link] [link] [link]
Jó keresgélést! :)

[Szerkesztve]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#123) Razor1 válasza Vistaboy (#90) üzenetére


Razor1
aktív tag

pontosan hol kell kikapcsolni a thumbnaileket? a status bart már kilőttem de még mindig jönnek ezek a hibaüzenetek

(#124) Siriusb válasza zolee0307 (#120) üzenetére


Siriusb
veterán

Szia!

[link]

Mod: hopsz, nem vettem észre, hogy oldalt váltottunk :B

[Szerkesztve]

(#125) C.Brigante


C.Brigante
veterán

ha esetleg vki nem ismerné mindenképp próbálja ki, nagyon jó kis progi!!!

Yamicsoft Vista manager V 1.1.7

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#126) Thrawn válasza C.Brigante (#125) üzenetére


Thrawn
félisten

Mit tud? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#127) C.Brigante válasza Thrawn (#126) üzenetére


C.Brigante
veterán

[link]

itt egy kép róla, talán így látod, h mik vannak benne. rendszer optimalizáló, junk, registry, egyéb takarítás, felesleges és veszélyes folyamatokat lehet leállítani stb. sztem elég sokat tud, egy próbát megér. :)

http://www.yamicsoft.com/vistamanager/index.html

[Szerkesztve]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#128) Thrawn válasza C.Brigante (#127) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi! Ez olyasmi, mint a Tweak-XP volt?
Ja és free? Fenét, 40 dolcsi :(

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#129) C.Brigante válasza Thrawn (#128) üzenetére


C.Brigante
veterán

nem tudom mert én Xp re még anno a Tuneup utility 2007-et használtam az is hasonló volt mint ez, de sztem ez jobb.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#130) Thrawn válasza C.Brigante (#129) üzenetére


Thrawn
félisten

Magyarul tud? A Tweak-XP nem tudott, de lefordítottam :D A fordítást is elküldtem nekik, de sz....tak rá :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#131) C.Brigante válasza Thrawn (#130) üzenetére


C.Brigante
veterán

nem tud, inglish!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#132) h-yle


h-yle
addikt

Hali!

Hogy lehet drivereket elindítani?

system32\driver mappában lévő sys driverekről lenne szó, konkrétan usbcir.sys, hidir.sys, circlass.sys fájlokról. Mind kernel driver. Valami Winupdate elrontotta a notim IR vevőit, ezeket kéne visszakapcsolni (nincs hozzá, és sose volt külön driver, de update előtt máködött) így se infra telefon, se távirányító...

Köszi

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#133) Lui76


Lui76
őstag

Ma raktam fel elöször Vistát (magyar)
csak annyi a bajom hogy a vga driver mint mai utso program felraktam ,újraindítás felbontás változás majd hiba (nem biztos hogy összefügg)- az intézőt újra kell indítani...
állandóan ez jön fel ...

www.kezmuveskeramia.hu

(#134) h-yle válasza h-yle (#132) üzenetére


h-yle
addikt

Probléma megoldva. A driverek még mindíg disabled, ellenben elindítottam, és autora tettem, a Human Interface Device Access service-t, és lás csodát müxik a remote. A fene se gondolta volna, hogy nem driver probléma... 3 nap szarakodás után viszont ismét okosabb lettem. :D

U.i.: Sehol semmilyen tech support nem tudott segíteni... Nesze neked szolgáltatás, meg customer care.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#135) Vistaboy válasza Cyrin (#111) üzenetére


Vistaboy
veterán

Na, akkor sorban:

2. Hát ez egy olyan játék, hogy ugyebár a kód mindig változik, ha változtatsz a hardver-en. Elég egy vinyót beletenned vagy letiltani/engedélyeztetni valamit az alaplapon. De némelyik nem változtatja meg nagyon a kódot (Pl. vinyó), így ezeknél nem kér újraaktiválást. Az alaplap az már más tészta, gyakorlatilag egy teljesen új gépet jelent. Nos, ha Te alaplapot cserélsz, és azt mondod, hogy nem cseréltél, akkor az kétesélyes. Nálam pl. alig akarták elhinni, hogy nem cseréltem ki az alaplapot. Pedig nem, csak a hálókártyát kellett aktiválnom, amikor beköttettem a netet. De hallottam olyanról is, Akinek lazán bevették egy alaplapcsere után, hogy nem cserélt. Úgyhogy ez ilyen zsákbamacska-dolog. De ha eredeti kulccsal ilyet csinálsz, és nem jön be, letiltják azt, így még a régi alaplaphoz sem fogod majd tudni használni (szerintem). Persze, egy hamis kulcsot nem sajnál az ember, ha van helyette másik... :U

5. Telefonon kapsz egy kódot, amit bármennyiszer felhasználhatsz, Interneten keresztül nem kapsz kódot, csak aktiválod. De ha valami miatt újra kell raknod a Vistát (Pl. vírus), akkor utána kód híján csak Interneten keresztül tudod aktiválni. Ez még jó, de jegyzik, hogy hányszor lett aktiválva a Vista. Három után már csak telefonon lehet ígyis-úgyis. Ha viszont beregisztrálod telefonon, és leírod a kódot, annyiszor rakhatod újra, ahányszor akarod. Ha nem változtatsz a gépen, a kód ugyanaz marad. Csak akkor kell újra telefonálni, ha megváltoztattad a hardver-t (Vagy letöltesz egy új chipset és SATA-driver-t... ;] )

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#136) Vistaboy válasza Razor1 (#123) üzenetére


Vistaboy
veterán

Jobbklikk a Sajátgépen -> Tulajdonságok -> Speciális rendszerbeállítások -> Teljesítmény -> ''Miniatűrök megjelenítése ikonok helyett''

Ja, és még kipróbálhatod a ''Villámnézet és szűrők megjelenítése a mappában'' elől is kivenni a pipát, hátha...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#137) csizs


csizs
aktív tag

én nagyon meg fogom gondolni ezt a vista dolgot. énis kiprobáltam már, lenne is új gépem hozzá, de ez már nagyon gáz, amit művelnek ezzel az egésszel, pedig ugyanúgy lesznek hamisítványok.a másik jogtiszta winxp-m van és nagyon elégedett vagyo én használni akarom nem buherálni, pedig programozó vagyok. Eléggé kiforratlan ez még ahoz, hogy egyáltalán kiadható legyen. A másik, hoy szép, de eléggé lassítja a gépet, mert úgy van programozva nem a géped lassú hozzá, aztán eléggé idegesítő ez a rendszergazda mód. én miért ne lehetnék az állandóan, továbbá a dx10-et miért nem lehetett megcsinálni xpre, mert nem lenne nagy kaland és ha már ennyit kell érte fizetni miért nem csinálják már végre meg rendesen? Szerintem a VGA gyártók az egészre nagyívben szarnak és szabotálják az egészet, mert ez rendesen el lett cseszve.

1x éve a prohardveren!

(#138) tupacamaru válasza csizs (#137) üzenetére


tupacamaru
veterán

Lehetsz állandóan rendszergazda ha kikapcsolod az UAC-ot.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#139) Morris


Morris
veterán

Na Hölgyek, Urak! Sikerült megfagyasztanom a vistát. Háttérkép van, viszont semmi más nem működik.
neztezés közben történt mindez.
A véleményem: egy rakás hulladék a vista. szánalmas, hogy ki merték adni.
Ennyi.

(#140) wwhy válasza Morris (#139) üzenetére


wwhy
veterán

Ez aztán a szenzáció; valóban megért egy bejelentést ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#141) C.Brigante válasza Morris (#139) üzenetére


C.Brigante
veterán

hihetetlen, ilyen megtörténhet???? le is szedem a vistát nehogy nekem is lefagyjon ;]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#142) AMD Power


AMD Power
titán

ATi HD2400Pro VGA-al volt valakinek problémája Wista alatt?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#143) mfranky válasza Morris (#139) üzenetére


mfranky
őstag

Én 5 hónapja használom a Vistát, és eddig tökéletesen működik, se megfagyás,se kékhalál. A gondom vele csak annyi, hogy néha elfelejti bekapcsolni a képernyőkímélőt, vagy magát a monitort kikapcsolni a beállított idő után....ilyen XP alatt is előfordult.
De hibátlanul megy tényleg, eddig kopp-kopp-kopp...

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#144) h-yle válasza Vistaboy (#135) üzenetére


h-yle
addikt

Nekem a notimon, van egy kellemes tört Vista, ami nem kér se sorozatszámot, se aktiválást se semmit. Az eredeti meg ott csücsül a fiókban :) Szarozzon vele aki kitalálta a rendszert. Én egyszer megvettem, 1 napig szórakoztam vele, hogy minden jogtiszta legyen reinstallnál, aztán jött a torrent :) Eskü a legjobban az szorítaná vissza a varezt, ha az ilyen hülyeségeket kivennék a szoftverekből.

Ez egyébként backup copynak minősül? (sejtem, hogy nem mivel más a kulcs, sőt ez egy dell oem vista a HP notin) Vagy akkor ez tök u.a. mintha nem is lenne eredetim?

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#145) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Kellene egy kis help.
Vista telepítés alatt beadta a kék halált és ott olvastam, hogy memory managment, meg egy csomó mindent amit nem értettem (sok szám). Ez mit jelent, vagy mi okozhatta ezt?
Stalkernél is volt egyszer kékhalál, de az még 32 bites volt.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#146) Vistaboy válasza h-yle (#144) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát maximum ha jönnek a ''Mans In Black Car'', akkor bemutatod Nekik az eredetit... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#147) kymco


kymco
veterán

Engem az zavar az enterprise verzióban, hotgy nem teljesértékű a mediaplayer... ez ökörség még akkor is, ha azt vesszük, hogy az enterprise a munkahelyekre való... de pőlödö ott is létezhet és létezik dvd-svideó anyag megtekintése... nos erre most nekem egy másik szoftvert kellett telepítenem...

www.refujvaros.hu

(#148) Morris válasza wwhy (#140) üzenetére


Morris
veterán

Ki kellett írnom annyira felidegelt.
a játékok is szaggatnak, és sokkal lassaban futnak
másrészt annyiszor hallottam, hogy nem lehet megfagyasztani, nekem mégis sikerült, pedig csak 2 hete megy!
maga a felület szép, nekem tetszik, de valahogy mégsem az igazi.
Ez csak privát vélemény, lehet, hogy másnak nincs gondja vele. Csak megosztottam, hogy nekem van...sajnos

mindegy, holnap kipróbálom a 64 bites version-t.

(#149) Ronin-


Ronin-
senior tag

hali
nincs valami ötlet arra,hogy Battlefield 2 -t hogy tudom működésre bírni 64bites vista ultimate alatt ?? A játékba simán be tudok lépni, de amikor csatlakozni akarok egy serverre, és a textúrákat elkezdené betölteni, akkor simán szó nélkül kilép win. -be. Próbáltam már xp sp2 módba is meg ilyenek, de ugyan ez a szitu. Egyszerűen nem értem :U

(#150) zolee0307


zolee0307
őstag

145 hsz-re valaki?
Fontos lenne.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.