Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) ZéZé@PH válasza SzlobiG (#1548) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Pingelni se tudod a gépeket?
Jó lenne tudni mondjuk a router beállításokat is.

[Szerkesztve]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#1552) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Sziasztok!
Valaki segítsen már nekem az ügyben, hogy a múlt pénteken feltelepített friss Vista-ra (32 bit, Home Pr.) hogy lehet a sikertelen frissítéseket feltelepíteni?

Köszi! (Van köztük fontos és ajánlott is, kb 10 db)

(#1553) Digital válasza SzlobiG (#1548) üzenetére


Digital
addikt

Ha sikerül rájönnöd a hibára,kérlek oszd meg velünk! Sok sikert!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1554) Trasho válasza AMD_ok (#1552) üzenetére


Trasho
tag

Szia!

Próbáld meg azt, hogy megnyitod a Súgót, és a keresésbe bemásolod ezt:
A frissítések telepítésével kapcsolatos problémák elhárítása

Elvileg itt találsz megoldást! De ajánlom az online súgó használatát! A jobb alsó sarokban tudod beállítani annak használatát! Ha nincs megoldás, jelezz vissza! :)

Richard.Sawyer™ | |

(#1555) CPT.Pirk válasza AMD_ok (#1552) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha rájössz, mond el nekemis...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1556) AMD_ok válasza Trasho (#1554) üzenetére


AMD_ok
őstag

Köszi, próbáltam, de nem igazán ad megoldást, aznap a frissítések kb fele nem települt, azt mondja a súgó, hogy a hibakóddal keressem fel a microsoft súgót, dehát az is sovány. Mit tegyek? Írjak nekik mail-t?
CPT.Pirk:Neked is ilyen gondod van? Mi a túró lehet vele?

[Szerkesztve]

(#1557) maru válasza SzlobiG (#1548) üzenetére


maru
aktív tag

Hali!

Ezt megcsináltad?
[link]
A múltkor írtam, hogy a „mindenki” felhasználót hozzá kell adni.

(#1558) LordVader80 válasza Trasho (#1550) üzenetére


LordVader80
senior tag

Köszönöm a segítséget, ez volt a gond.
Update-ból húztam le a drivert, és a ponotszás 1.0-án állt
nyomtam egy frissítést, így lett 5.7 és egyből megy :C :C

köszi mégegyszer :R
:R

(azt mondjuk nem értem, hogy egy x6850 proci hogy lehet a leggyengébb ''láncszem'' :F -->ez miatt csak 5.7))

May The Force Be With You!

(#1559) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok!

van 1 fura de annál rosszabb problémám a vistával. Létrehozok 1 visszaállítási pontot és mikor újra bekapcsolom a gépet ez törlődik!!!!!!!!!!! :((( :(((
Nektek is csinál ilyet??

Előre is köszi :R :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#1560) Mikádó


Mikádó
senior tag

Hali!

Haverokkal összeültönk lanozni de az istenért se tudjuk megosztani a mappákat. Mármint beállítjuk vista alatt hogy meg legyen osztva a meghajtó de nem tudunk egymás mappájába belépni :( Mindig ezt az üzenetet kapom:

[link]

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv Mikádó

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#1561) SzlobiG válasza maru (#1557) üzenetére


SzlobiG
félisten

Idáig még el se jutottam mert a két gép egyáltalán nem látja egymást.:( Szal ez se hozta helyre a hibát.:(


Asszem feladom.:)

(#1562) m0h0senator válasza Mikádó (#1560) üzenetére


m0h0senator
őstag

Routert v switchet használtok?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#1563) Mikádó válasza m0h0senator (#1562) üzenetére


Mikádó
senior tag

Routert, net van meg játékokban is látjuk egymást csak fájlokat nem tudunk áthúzni egymásról :(

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#1564) CPT.Pirk válasza AMD_ok (#1556) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem maga az updater progi nem települ fel, se updattel, se kézileg telepítve. Ellenben windefender frissíti magát... Most remélem hamarossan elérhető lesz az sp1 bétájának x64-es változata a napokban, megpróbálom azt felpakolni, ha nem lesz, akkor reinstall és reménykedés...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1565) tupacamaru válasza SzlobiG (#1561) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem csak hálózati meghajtót sikerült csinálni. A Vista lát egy XP-s és egy Win98-as hálózati meghajtót is. Úgy nekem sem sikerült összehozni mint ahogy régen az XP és a Win98 között. Tehát nem tudtam wincsit megosztani, mert sehogy sem látta. Hiába volt egy munkacsoport az sem segített. Próbáldmeg hálózati meghajtóként hozzáadni hátha neked is sikerül. :F

[Szerkesztve]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1566) maru válasza Mikádó (#1560) üzenetére


maru
aktív tag

[link]

Ui: Mindenkinek ez a baja, pedig oly egyszerű.

(#1567) maru válasza SzlobiG (#1561) üzenetére


maru
aktív tag

Valami hálózati probléma, esetleg kábel hiba lehet.

''Elvileg fixek az IP-k a router miatt. A hálózati felderítés bevan kapcsolva.''
Valami ilyesmit látsz?
[link]

(#1568) ZéZé@PH válasza maru (#1567) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Ha van net kábel hiba kizárva.
Ha rendesen működik a DHCP akkor fixipkre nincs szükség.
A probléma biztos, hogy beállítás beli, főleg ha xpkkel működött a dolog

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#1569) ZéZé@PH válasza SzlobiG (#1561) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Jó lenne tudni, hogy mit tudsz csinálni a géppel és mit nem mert ebből sok mindent le lehet szűrni. Pingelni tudod a gépeket? Mi az, hogy nem látják egymást?
Mivel próbálkoztál eddig? A routert mindkét gép látja? Ip címeket megkapják?
Hogy néz ki a hálózati infrastruktúra?...

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#1570) Harti


Harti
senior tag

Üdv mindenkinek!

A minap észrevettem az eszközkezelőben, hogy egy ismeretlen PCI Device van a gépben!

Ez azért érdekes mert 1 darab PCI eszköz van a gépben ami a hangkártya, az viszont fel van telepítve és látszik is az eszközkezelőben!

Valaki tudja, hogy ez mitől lehet?

Köszi

(#1571) jolti05 válasza Thrawn (#1534) üzenetére


jolti05
őstag

Azt hittem, mivel a cfos egy software, nem rak fel semmilyen drivert.
Érek vele valamit, ha nem külön vinyóra, csak másik partícióra állítom a lapozófájlt?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1572) Thrawn válasza jolti05 (#1571) üzenetére


Thrawn
félisten

Tesz fel drivert: [link]
Külön vinyóra és partícióra helyezve a lapozófájlt minimálisan gyorsítja a gépet. De lehet hogy csak bemesélem magamnak :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1573) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Tudtok ingyenes progit ami megnyitná az excel file-okat?

All Black...

(#1574) Thrawn válasza Stalker-2572 (#1573) üzenetére


Thrawn
félisten

Esetleg Openoffice?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1575) XaraX válasza SzlobiG (#1561) üzenetére


XaraX
addikt

[link]
[link]
Ezekkel a beállításokkal nálam minden tökéletesen műkődik.
Routerrel van a megosztás,megy a net,látja egymást a 2 gép,és a megosztott meghajtókról is lehet másolni.
Az egyik gépen vista van,a másikon xp és vista.
Xp alól és vista alól is működik rendesen.
Nálad esetleg valami máshogy van? :U


[Szerkesztve]

(#1576) asysoft válasza Stalker-2572 (#1573) üzenetére


asysoft
aktív tag

Ha csak olvasni akarod, akkor inkább Excel viewer: [link].

(#1577) asysoft válasza asysoft (#1505) üzenetére


asysoft
aktív tag

Ma pár WMDC-indítás után magától visszajött a listába a COM4, pedig nem módosítottam semmilyen BT/WMDC beállításon. Remélem mostmár így is marad...

(#1578) ssolitude válasza Harti (#1570) üzenetére


ssolitude
őstag

Milyen hangkártya? Van rajt game-port?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1579) jolti05 válasza Thrawn (#1572) üzenetére


jolti05
őstag

Nekem is van itt valami: [link] :F
Ezt a lapozófájl dolgot kipróbálom majd :P Hátha.

Most meg az a Vistával a gondom, hogy nemrég megvettem a CS:Source-t eredetiben, ment is,de most friss a rendszer, elindítom, és ''leáll a működése''. Egyszerűen nem tudom miért. És fura, hogy a Dance eJay 7 is ugyaígy reagál. Hol lehet a hiba? :F :o :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1580) Trasho válasza jolti05 (#1579) üzenetére


Trasho
tag

Próbáld meg azt, hogy a parancsikonra jobb klikk - Futtatás Rendszergazdaként vagy ha így sem megy, ismét csak parancsikonra jobb klikk Tulajdonságok - Kompatibilitás ''fül'' - Futtatás a következő kompatibilitási módban:...De a Tulajdonságok - Kompatibilistás fülön alul kitudod pipálni a Rendszergazdai jogosultságot eme parancsikonra! :) Remélem bejön valamelyik :DDD Ha nem, jelezz vissza :)

Richard.Sawyer™ | |

(#1581) Trasho válasza jolti05 (#1579) üzenetére


Trasho
tag

Ahogy néztem ezt a linkelt képet, a 6to4 Adaptert...Neked nincs véletlenül router-ed csatlakoztatva (mondjuk megosztod a netet valakivel vagy laptoppal vagy valami más) ? Mert talán azt ismeri fel hálózati adapterként! És ha igen, azzal nem kell köszködni! :)

[Szerkesztve]

Richard.Sawyer™ | |

(#1582) Trasho válasza Trasho (#1581) üzenetére


Trasho
tag

LoL vagyok! :Y Grat nekem, mellé néztem sry :C Ismeretlen eszköz - tudsz olyan hv-t ami nem működik? Talán az lesz az :DD

Richard.Sawyer™ | |

(#1583) Harti válasza ssolitude (#1578) üzenetére


Harti
senior tag

A hangkártya Audigy LS!

Igen van rajta gameport!

És most, hogy visszagondolok anno az XP-n látszott de most nincs az eszközök között!

Lehet őt kéne feltelepíteni?

Ha igen hogyan? :F



[Szerkesztve]

(#1584) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Tudja valaki, hogy esetleg működik-e már a Delphi6 Vista alatt? - vagy ne is reménykedjek ilyesmiben?

(#1585) Trasho válasza (ex)Cat (#1584) üzenetére


Trasho
tag

[link]
Úgy tudom, az RTM-től számítva (talán kissebb problémákkal de) fut a Vistan a Delphi! Azért csak nézd meg az adott linken! Több program neve is szerepel melyeket lehet bővíteni! Remélem segítettem valamit! :)

Richard.Sawyer™ | |

(#1586) Trasho válasza Harti (#1583) üzenetére


Trasho
tag

Ha megvan a telepítő lemez, húzd fel a drivert, aztán kiderül hogy felismeri e az eszközt, majd ő magának (ha nem Vista capable a driver) frissítést keres a WinUpdt-en! Ha talál király, ha nem..hmm...akkor nincs 5let! :( :)

Richard.Sawyer™ | |

(#1587) zso73 válasza Stalker-2572 (#1573) üzenetére


zso73
veterán

Excell viewer. Csak nézésre.[link]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1588) SzlobiG válasza maru (#1567) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha fixálom az IP-t akkor nincs net mert a router osztja ki DHCP-vel, vagy mivel.:U

De mostmár nemérdekel, felidegesített.


Van más probléma helyette.:((

A net szarakodik bármilyen honlapr rámegyek Az Internet Explorer nem tudja megjeleníteni a weblapot ezt írja de szinte az összes honlapon vagy 3-4-szer eljátsza. Mi a hiba?:)

(#1589) Trasho válasza SzlobiG (#1588) üzenetére


Trasho
tag

Szerintem configold újra a routered...Nállam is volt az elején ilyen, én ezt tettem (gyengitettem a router tűzfalán, a Vista-én meg erősítettem az internet beállításoknál és asszem azóta nincs probléma, de kevésbé tudom, mi az összefüggés :F ) :)

Richard.Sawyer™ | |

(#1590) sszever válasza SzlobiG (#1588) üzenetére


sszever
őstag

ha pingelni tudsz akkor DNS beállítási hiba.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1591) Lortech válasza SzlobiG (#1588) üzenetére


Lortech
addikt

Ha fixálom az IP-t akkor nincs net mert a router osztja ki DHCP-vel, vagy mivel.
A router az ip címeket osztja ki DHCP-vel, nem a netet. Megfelelő statikus ip címeket kell beírni, és lesz net.
Router lan tartományából egy ip-t, pl ha a router lan címe 192.168.0.1, akkor 192.168.0.2/255.255.255.0, átjáró 192.168.0.1, dns 192.168.0.1, egyik sem maradhat el.

Thank you to god for making me an atheist

(#1592) edgR


edgR
őstag

hi
mik a tapasztalataitok? 32-es vagy 64 bites vistat erdemes valasztani? foleg a driver kompatibilitas miatt kerdezem :F
home premiumot neztem ki. illetve abban segitsetek meg, hogy magyar vagy angol verziot erdemes venni? mert allitolag az angol stabilabb, bar en ezt nemi ketkedessel fogadtam, nemtom mi koze a language packnek a stabilitashoz..
bocs, tuti hogy volt mar a kerdes, de nem szeretnek enniy hsz-t vegigolvasni. az utobbi 100ban nem talaltam..
koszonom elore is :R

(#1593) Cyrin válasza edgR (#1592) üzenetére


Cyrin
addikt

Home premium 32 bit, magyar, semmi gondom vele.

(#1594) Digital


Digital
addikt

Gyors kérdés:
Xp-re telepítenék Vista Home Premiumot,az XP egy 9,7 gigás partición van. A Vista a telepítéskor képes ezt a 9,7-es részt kb 15 gigásra növelni (nem kell partition magic-et használn:F) ?
Köszi

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1595) kymco


kymco
veterán

Sziasztok!
XP-n könnyen tudtam olyan hálózatra kapcsolt számítógépket megkeresni, amit a hálózati kapcsolatokban nem találtam, mert rákerestem a keresővel közvetlenül az IP címére (volt konkrét számítógép keresés funkciója).
Most hasonló helyzetbe kerültem a vistával. Létezik a hálózati gép, meg is van osztva, de nem látom a hálózat mappában.
Keresnék IP címre, de nem tudom, hogy hol lehet. Hol lehet? :)

www.refujvaros.hu

(#1596) Digital válasza Digital (#1594) üzenetére


Digital
addikt

Még egy dolog:
Érdemes frissíteni az Xp-t,vagy a tiszta telepítés ajánlott?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1597) munky válasza Digital (#1596) üzenetére


munky
őstag

szvsz a tiszta telepítés ajánlott.

(#1598) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy nagy problémám.
Tegnap figyelmetlenségből kitöröltem az asztalon lévő lomtár ikonját. :W
Segítsetek légyszi,hogy honnan tudám újra elővarázsolni? :F
Köszönök minden épkézláb ötletet. :R

(#1599) Trasho válasza Zadia (#1598) üzenetére


Trasho
tag

Asztalon jobb klikk Testreszabás és bal oldalt ott lesz az asztali ikonok módosítása, ott pedig kipipálhatod :)

Richard.Sawyer™ | |

(#1600) hruodnand válasza kymco (#1595) üzenetére


hruodnand
senior tag

Parancssorba kiadod, hogy:
ping [gép ip címe]
Amúgy szerintem csak egy munkacsoportba kellene rakni, (mondjuk HOME) és akkor már látják egymást.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.