Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Thrawn válasza c41r0^ (#549) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor tehát a kérdésem, hogy a driver azért nem működött, mert nem WHQL?
Igen, azért.
Ki lehet-e kapcsolni, hogy ne csak WHQL drivereket fogadjon el a Vista?
Boot során nyomogasd az F8-at vadul, és a megjelenő menüben kiválaszthatod, hogy ne csak a WHQL drivereket töltse be.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#552) apro


apro
senior tag

hali
lenne egy kérdésem! Ezzel a Vista pont mizéria,vagy micsoda?. mármint mi alapján pontozza a Vista a rendszert, mert felraktam a 32bit-es vista Ultimate verz. csak alapon, ez vólt rajta és néztem mennyi pontot ad a rendszerre(csak kiváncsivoltam rá) és erre adott 4.5. pontot
namár útána rátelepitettem azokat a progikat amit haszn..szoktam Wincom.Adobe.Bsbpl...felrektem az Ofice.
kész a rendszer, na most nézzűk a pontokat !dolgozik,doldozik a gép
és LÁZSD 4.5 ismételten, (a configom alul) szerintem ez a pontozás egy nagy kalap....
vagy másnák más a véleménye??
hali

(#553) Thrawn válasza apro (#552) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tudom mire kaptál 4.5 pontot, de ilyenkor hiába ér el a többi komponensed jobb eredményt, a vége mindig 4.5 marad.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#554) Vistaboy válasza apro (#552) üzenetére


Vistaboy
veterán

A Hardver összetétele és sebessége alapján pontoz. Elméletileg egy új driver is gyorsíthat a gépen, de Pl. Nálam még egyszer sem változott meg a pontozás. Nekem 5.3 van. Ez a proci miatt (Leggyengébb láncszem :DDD ). Egyszer, amikor a Raptor bekerült fő vinyónak, akkor az addigi 5.7 megugrott 5.9-re, de mivel a proci nem változott, így a pontom maradt 5.3.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#555) apro válasza Thrawn (#553) üzenetére


apro
senior tag

hali
csak a csúpasz Vista volt fent, és a Vista pontozza úgyibár!! a rendszert,,
és erre az alap Vista Ultimáte-re. Vagy én nem tudom jól, hogy most a Drivereket pontozza vagy a telepitett progikkal együtti configot,?
Ja közben megkaptam a választ
köszi értem
hali
Ja még egy mennyi a max pont amit elehet érni?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#556) c41r0^ válasza Thrawn (#551) üzenetére


c41r0^
őstag

köszi, még meg sem néztem az F8 menüt...nem hitem volna, hogy bővítettek rajta...
ezt a beállítást el is menti, vagy minden indításnál F8azni kell, ha van egy nem WHQL driverem? (remélem nem, mert nonszensz lenne)

(#557) c41r0^ válasza apro (#555) üzenetére


c41r0^
őstag

5.9 a max pont (mind eszközönként és összesítve), és az öszesített pont értéke mindig egyenlő a leggyengébb komponens pontszámával

(#558) Thrawn válasza apro (#555) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs max pont, határ a csillagos ég.

c41r0^: nem menti el, minden bootnál be kell állítanod. Lehet van rá más megoldás is, de nem tudok róla.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#559) ZéZé@PH válasza zedii (#550) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

32 bites böngésző alatt működik a flash player, ehhez nem kell 32 bites oprendszer.
64 bites Vistakon van 32 bites és 64 bites ie böngésző is. Firefoxból tudtommal eddig csak 32 bites készült. Adobe Flashben rendszeresen dolgozom még nem volt vele probléma.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#560) apro


apro
senior tag

hali
köszönöm a válaszotokat
hali

(#561) ZéZé@PH válasza Thrawn (#553) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

A memóriára ad 4.5-t, ha apro rakna bele plusz egy gigát rögtön felkúszna 5.0-ra. :)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#562) tkazmer


tkazmer
addikt

Hogyan lehet előhozni a 3d-s megjelenítést?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#563) szasanyi válasza tkazmer (#562) üzenetére


szasanyi
félisten

A start gomb mellet van egy lapok 3d mejelenítése ikon, vagy mi... erre gondolsz? :U
De ez csak akkor működik, ha több lap van megnyitva.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#564) Vistaboy válasza tkazmer (#562) üzenetére


Vistaboy
veterán

WIN + TAB

A Flip3D, ha erre gondoltál. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#565) tkazmer válasza szasanyi (#563) üzenetére


tkazmer
addikt

Nos ez lehet, probléma, de nekem ott csak switch between windows gomb van,amire ha rákattintok, ez jön elő:[link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#566) tkazmer válasza Vistaboy (#564) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, lehet, h ez a neve. A win+tab nem működik, bár lehet, ennek a vpc az oka...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#567) k. válasza tkazmer (#565) üzenetére


k.
őstag

Neked nem megy az aero.A flip3d csak aero felület alatt megy.

(#568) tkazmer válasza k. (#567) üzenetére


tkazmer
addikt

Na és hogyan tudom elindítani az aero-t?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#569) sszever válasza tkazmer (#568) üzenetére


sszever
őstag

a vpc alatt virtual pc-re gondolsz?

Ott sehol, hisz a virtual pc alatt lévő virtuális videókártya eléggé alap ahhoz, hogy ne támogassa.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#570) ERPY válasza Thrawn (#558) üzenetére


ERPY
őstag

De van, jelen pillanatban a max elérhető pont 5.9.
Ennél többet nem lehet csak csalással elérni, mondjuk így: [link]
Ez nem Photoshop, valóban ezt irja ki!

[Szerkesztve]

(#571) westlake


westlake
félisten

[link]
valahonnan gyorsan le kell tolteni :D

Play nice!

(#572) westlake válasza apro (#552) üzenetére


westlake
félisten

a pontok meghatarozasa egyszeru benchmarkokkal tortenik.. aki figyelmes, az rajon a ''jelekbol''.. en pl. pont eleget benchmarkoltam ahhoz, hogy tudjam, nincs 100%-osan pont teszt.. ami viszont a legfontosabb, hogy egyaltalan nem mindegy, mikor es milyen korulmenyek kozott futtatod a tesztet.. te irtad, hogy tobb progit feltelepitettel.. na, pont emiatt kaptal mas eredmenyt.. pl. teleszemetelodott a memoria.. vagy akarmi mas... restartolj 4x es futtasd le mindegy egyes alkalommal a tesztet.. szerintem ugyanazokat az ertekeket kapod..

mod: jobban megnezve ezt a pontozast, rajottem, hogy baromsag.. em nem ajanlanam senkinek, hogy barmit is adjon a pontokra..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#573) ERPY válasza westlake (#571) üzenetére


ERPY
őstag

32bit magyar:
http://rapidshare.com/files/47595125/Windows6.0-KB938194-x86.zip
http://rapidshare.com/files/47596187/Windows6.0-KB938979-x86.zip

64bit magyar:
http://rapidshare.com/files/47594862/Windows6.0-KB938194-x64.zip
http://rapidshare.com/files/47597779/Windows6.0-KB938979-x64.zip

(#574) szasanyi válasza tkazmer (#568) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, látom a képen, hogy a START gomb mellett nincs ott az az ikon.
Az AERO egy téma, ott kell beállítani és megy. Egy milyen Vista?
Nálam Ultimate volt fennt, abban tökéletesen működött minden. Csak
a játékok akadtak, de más gond nem jelentkezett. :U
Ha van jó driver, és nincs ez az akadozás, még mindíg az van fent,
mrt nekem amúgy nagyon tetszett. És ettől eltekintve jónak is találtam.
Bár nagyon hardver zabáló, és a teljesítményt is csökkenti ezáltal...

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#575) Polllen válasza ERPY (#573) üzenetére


Polllen
nagyúr

Várakozás nélkül 3dguru.com

Vagy winportal.net vagy microsoft.com :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#576) westlake


westlake
félisten

Polllen, ERPY.. nem hinnem, hogy egy dologrol beszelunk.. vagy megis? ;) tudomasom szerint az sp1-es patch nem toltheto le ''legalisan''

[Szerkesztve]

Play nice!

(#577) Thrawn válasza westlake (#576) üzenetére


Thrawn
félisten

Jól tudod, csak tesztereknek elérhető. Viszont állítólag lesz publikus béta változat belőle :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#578) Polllen válasza westlake (#576) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én Erpy posztjára írtam, hogy onnan egyszerűbb leszedni a 2 javítást&nem az sp1-t :DDD

Amúgy a két foltozás tényleg jó!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#579) Lui76 válasza tkazmer (#568) üzenetére


Lui76
őstag

A gép teljesítménytesztét lefuttatva automatikusan bekapcsolódott nálam.



Az intéző leáll hiba lehet instabil rendszertől ?

Már 10-edx telepítem a Vista32bitest és mindig ebbe a problémába ütközök.
- már az elején...

www.kezmuveskeramia.hu

(#580) zedii válasza ZéZé@PH (#559) üzenetére


zedii
aktív tag

tudsz egy linket adni, ahol le tudom szedni? mert én idáig jutottam:
[link]

:R

(#581) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy kérdésem. Abszolút lövésem sincs a témában. Szóval:
Szeretnék feltenni Vistát (csak kipróbálni milyen). Meg is van Vista Ultimate X86 telepítője és azt szeretném felrakni. Gondolom a telepítéssel nem lesz problémám, de mikor fentvan az oprendszer, honnan szerezzek drivereket a hardvereimhez? 32 bites gépem van és mindig leszedem a legújabb alaplapi és videókártya drivereket, de azokat gondolom nem tudom használni majd a Vistán. Tudnátok segíteni honnan tudnám ezeket beszerezni?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#582) Thrawn válasza lordjancso (#581) üzenetére


Thrawn
félisten

A hardvergyártók oldalain nézz szét van-e már Vista-s driverük. Egyébként nagyon sok driver benne van a Vista-ban, és még többet magától leszed netről.

Most nézem nForce2 chipsettel szerelt lapod van. Erre az nVidia nem hajlandó Vista-s drivert írni...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#583) lordjancso válasza Thrawn (#582) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, a videókártyámhoz találtam is egy ilyet: 162.22_forceware_winvista_64bit_english_whql.exe
Csak ezzel az a fenntartásom van, hogy ugye ez egy olyan driver (szerintem... de javíts ki ha tévedek), hogy olyan nVidia VGA-khoz való, amik 64bites rendszerbe való PCI Express-es kártyák, nem? Mivel nekem sima AGP-s karim van, ez a driver nem jó hozzá. Akkor használhatom a Vista alatt az eddigi drivert?
És ha az alaplapomhoz nem gyártanak Vistas drivert, akkor bukta az egész?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#584) peeta válasza balu47 (#535) üzenetére


peeta
csendes tag

Nekem is hasonló konfigom van, most vettem.

Az a lényeg, h a 32bites Vista összesen 4GB memóriát lát a VGA-val együtt. Így te3,25 fogsz látni a 4ből. Ez biztos, nekem is ennyit mutat. 2GB-nál érdemes többet venned, de a 3,25 bőven elég lesz.

Memóriára figyelj, ha különböző helyekről rakod össze, mert nekem A-DATA-val nem ment a konfig (mivel egyben vettem, nem volt gon, most Kingston van benne.)

Ha kell még info szólj.
Azt tudod ugye, h a Q6600 ára majdnem feleződött - nehogy megvezessenek :)

Szerintem 6850-nel jobban járnál, a négy magot szinte semmi nem használja ki, és 6850 jóval magasabb frekvencián ketyeg - én lusta voltam kivárni :)

P5K Delux WiFi; E8400; Zalman CNPS 9500; 2*2*1GB Kingston cl4; EVGA 8800 GTX; Chieftec 550W; --VISTA--; mx518; Xgamer Fi

(#585) FireLord


FireLord
aktív tag

Szeretném a laptopomra felrakni 1600-on 512 rammal működne a vista?

(#586) Thrawn válasza lordjancso (#583) üzenetére


Thrawn
félisten

A 64 bites drivert találtad meg, neked viszont a 32 bites kellene. Tessék: [link]
Az, hogy AGP vagy PCI-E az teljesen mindegy.

Az alaplapod driverhiánya okozhat gondot, de elvileg futni fog.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#587) bucilali válasza Thrawn (#577) üzenetére


bucilali
aktív tag

már fenn is van..
[link]
üdv

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#588) Thrawn válasza bucilali (#587) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem ilyen public beta-ra gondoltam :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#589) lordjancso válasza Thrawn (#586) üzenetére


lordjancso
senior tag

Köszi szépen a drivert!

Akkor az alaplapnak ne is tegyek fel drivert, hanem fogadjam el alapból, amit hozzárendel majd a Vista? Gondolom akkor fel fogja ismerni a hangkártyámat, a hálókártyámat és az USB 2.0-t alapból nem? És tegyük fel mi van, ha nem ismeri fel ezek közül valamelyiket? Az USB még a kisebb gond, de a másik kettő rendkívül fontos. Szóval ha nem látná, mit csináljak? Vagy az kizárt, hogy nem fogja látni?

Azzal tisztában vagyok, hogy csomó program nem lesz jó a Vistán, amit eddig az XP-n használtam. Vegyünk egy alap példát: Nero. Most a Nero 7.0.0.0-et használom. Ez szerintem nem fog menni a Vistán, de gondolom, van már a Vista-ra való Nero. Honnan tudom, hogy melyik az? Vagy a Vistára készült programokban ki van emelve, hogy ez Vista-ra való? Vagy mondjuk a Winamp, vagy akármilyen más olyan progi, amit sűrűn használ az ember. Mert az a tervem, hogy most összeszedem a vinyómra a progikat, hogy a telepítés után ne kelljen vele szórakozni.

Ja és most ezt az oprendszert fogom feltelepíteni: Microsoft.Windows.Vista.Ultimate.X86.OEM.DVD
Ha ez alapból angol nyelvű, tudok belőle magyart varázsolni? És az updateket érdemes feltelepítenem hozzá?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#590) ZéZé@PH válasza zedii (#580) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

[link]
Innen telepítsd a Flash Playert aztán 32 bites ie böngészőben vagy firefoxban ellenőrizz egy flashes oldalt.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#591) Thrawn válasza lordjancso (#589) üzenetére


Thrawn
félisten

Ne tegyél fel drivert nézesd meg vele, hogy az ismeretlen eszközökhöz talál-e. Mondjuk ha az Ethernethez nem talált alapból, kipróbálhatod az XP-s drivert is. Ha jól emlékszem a hangot egy Realtek chip (ALC650) adja, ahhoz meg vannak Vista-s driverek. Meg is van: [link]

A Nero 7-es verziója éppenséggel fut Vista alatt ;)
A Winamp is jó, de ha ellátogatsz az általad használt szoftverek honlapjára, biztos találsz Vista-ra utaló nyomokat.

Az Ultimate Vista-khoz le lehet tölteni nyelvi csomagokat, az updateket meg érdemes feltenni :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#592) ZéZé@PH válasza FireLord (#585) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Működni működne, de lassabb lesz mintha Xp-t tennél fel.
Ajánlott az 1 Gb ram.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#593) ZéZé@PH válasza Polllen (#578) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

A két teljesítmény javító javítás már hivatalosan is elérhető.
[link]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#594) lordjancso válasza Thrawn (#591) üzenetére


lordjancso
senior tag

Okézsoké. Azt hiszem, hogy mostmár bele merek vágni a telepítésbe. :) Köszi szépen mindent! Ha gondom lesz, még jelentkezem. ;)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#595) lordjancso


lordjancso
senior tag

Jajj még egy kérdésem lenne. 20 giga elég lesz a C meghajtónak? Vagy mennyit foglal a Vista natúrban?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#596) westlake válasza lordjancso (#595) üzenetére


westlake
félisten

20 giga a minimum.. asszem 16 gigasnal kisebb particiora nem is hajlando felmaszni.. mas kerdes, hogy telepites utan a disk cleaner lekap valami 4 gigat ;)

#589: a poplaris programok altalaban vannak annyira frissitve, hogy vista kompatibilisek legyenek.. mondjuk a legtobb sima xp-s progi is megy vista alatt.. inkabb az x64 az a dolog, ami haklisabb a progikra.. meg mindig sok olyan ismertebb program van, amiknek egyszeruen lustak x64 kompatibilis valtozatot ''irni''..

en is azt javaslom, hogy a vista felinstallalasa utan egybol latogass el a windows update reszhez, majd ezutan nezd meg a hardverlistat.. ha talalsz valami kerdojeles, akkor lehet problemazni ;) (egyebkent en a te konfigoddal nem eroltetnem a vistat :B )

[Szerkesztve]

Play nice!

(#597) Thrawn válasza lordjancso (#595) üzenetére


Thrawn
félisten

A kipróbálásához elég lesz a 20, de ha nagyobb játékot (esetleg többet is) szeretnél rajta kipróbálni akkor inkább 30-40.

mod: csúnya kaszás bácsi megelőzött :D

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#598) lordjancso


lordjancso
senior tag

A játékokat külön meghajtóra szoktam tenni, úgyhogy azzal nem lesz gond. Akkor szerintem 20 gigát hagyok neki, aztán majd meglátom mi lesz. Köszi mégegyszer mindkettőtöknek!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#599) petyus80


petyus80
csendes tag

segítségre lenne szükségem.felraktam a vistát,de sajnos az ide kártyámhoz(ultra ata ide controller card 133)nem találok raid drivert.tudnátok adni egy oldalt amin találnék esetleg.anélkül nem látja a rackemet és az írómat.a telepítő lemezén csak olyan van ami az XP-hez való

előre is köszönöm

(#600) Kicsirics77 válasza petyus80 (#599) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pontos tipus nélkül nehéz lessz
de a barátod gugli
vagy a gyártó oldalán

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.