Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Kicsirics77 válasza EkSYS (#948) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Miert nem akarhatott .exe file-t elinditani a Vista?
mert be van kapcsolva az UAC(fiók felügyelet)ha ezt kilövöd mint én is akkor minden simán települ mint xp alatt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#952) Gyúrma


Gyúrma
tag

Hy!

Az lenne a gondom, hogy a 64bites Vistám véletlenszerűen írásvédetté teszi a partíciókat(hol egyiket, hol másikat) csak a rendszerpartícióhoz nem nyúl. Már többször újraformáztam a winyókat de így is fenn áll a problem. :O Másnak szokott ilyet csinálni :F
Sztetek az segítene, ha újra húznám a Vistát?

Előre is THX :)

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#953) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Segítséget kérnék, bár nem vagyok benne biztos hogy jó topicban...

Fent van nekem egy x32-es Vista, futó programok közt van egy ilyen hogy ''audiodg.exe''. Egy hete kezdte el ez a kis ''progi'' azt csinálni velem hogy az egyik procimagot folyamatosan 100% on használja. Nem közvetlenül miután bebootolt a rendszer, hanem mondjuk zenehallgatás és mellette valami egyébb játék vagy ilyesmi ami hangot adna ki. Nah ettől teljesen megfekszik a vindóz. Ha leállítom a folyamatot akkor viszont egy mukkanás sem préselhető ki a gépből, a Foobar200 is I/O hibára panaszkodik. Egyik ilyen leállítás után megkerestem, meg is találtam a sys32 mappában, de nem indítja újra, rendszergazda futtatással sem... Mit tudok kezdeni ezzel? hibajavítás lemezről vagy esetleg ezen részét valahogy frissíteni? Tanácstalan vagyok... :( (affinitása nem állítható az exe-nek)

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#954) peeta válasza szasanyi (#897) üzenetére


peeta
csendes tag

Na, akkor megnyugodtam, h jól döntöttem. :)

A helyzet az, h én nem értek hozzá, ezért én beállíttattam a boltban. (mondjuk komplett konfig-ot vettem)
Ami számodra érdekes lehet, hogy eredetileg A DATA memóriát vettem (ugyanolyan specification), de azzal nem tudták elindítani.... Egyszerűen nem futott a konfig rendesen, így lett Kingston. Lehet, hogy nálad is inkább hardveres a probléma.
Próbáld meg másik memóriával, hátha ott a gond

üdv

P5K Delux WiFi; E8400; Zalman CNPS 9500; 2*2*1GB Kingston cl4; EVGA 8800 GTX; Chieftec 550W; --VISTA--; mx518; Xgamer Fi

(#955) peeta válasza szasanyi (#897) üzenetére


peeta
csendes tag

Ja és összesen 3,3gb-ot lát a négyből. Ez van, de ennyi mondjuk elég. 2gb necces lenne.

P5K Delux WiFi; E8400; Zalman CNPS 9500; 2*2*1GB Kingston cl4; EVGA 8800 GTX; Chieftec 550W; --VISTA--; mx518; Xgamer Fi

(#956) lordjancso


lordjancso
senior tag

Hali!
Nincs valamelyikőtöknek magyar nyelvi csomagja a Vistához? Az updateben nem volt benne.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#957) amdni


amdni
aktív tag

Heló!

Van valakinek audigy2 kártyája amit 5.1-ben használ vista alatt?

Folyton visszaáll 2.0-ra, és nem szól a center és a basszus, creative audio console-ben hiába állítom visszaugrik 2.0-ra, speker settingsel is ugyanez a helyzet, ha az audio console-ben restartolom a beállításokat helyrejön és megengedi az 5.1-et, de újrainduás után visszaáll 2.0-ra.

Ennyira nem kompatibilis a creative driver a vistával(32 bit)?
Találkozott már valaki ilyen problámával?

(#958) szasanyi válasza peeta (#954) üzenetére


szasanyi
félisten

A lóf@szból vegyek + 4x1GB RAMot? :F Felbosszantottam magam, és
maradt 2x1GB. Nálam sehogyan nem mert, az istenért sem látta csak a 2
vagy a 3 gigát. :W

(#959) apro válasza amdni (#957) üzenetére


apro
senior tag

hali
itt a topicban olvass vissza ,mert másoknak is volt már gond vele, és adtak tanácsot, és útána müködött,
olvass vissza és megtalálod, amúgy énnekem audigy4 kártyám van de én csak audiot halgatok a vistán,és a zenénk nem kell 5.1
hali

[Szerkesztve]

(#960) amdni válasza apro (#959) üzenetére


amdni
aktív tag

Köszi már nekis is állok visszakeresni.

(#961) apro válasza szasanyi (#958) üzenetére


apro
senior tag

figyusz, nekem 2X512, van és mégis megy a Vista, igaz a ramokra csak 4.5pontot ad de nemnagyon érdekel,mert müködik Vista Ultimate 32bites van fent,
(Amugy nem vagyok töle ....annyira oda)csak csillagratta, és egy s más nem megyrajta... gond régebbi progik, kiváncsi leszek rá amúgy a hétvégén teszek bele +2gb ramot, hogy miden változik.
hali

(#962) amdni válasza apro (#961) üzenetére


amdni
aktív tag

Nekem 1x1 gb ran van 800Mhz, nekem is 4.5 pontot adott rá a vista.

[Szerkesztve]

(#963) weky


weky
tag

Sziasztok!

A mai napon kaptam egy 64-bites Vista Home Premiumot. Minden szépen fel is lett telepítve, de semmilyen külső tűzfal (Kerio, ZA) nem indul el, mivel 64 bites az Istenadta.

Van 32 bites emulátor vagy tudtok ajánlani vmi 64 bit kompatibilis tűzfal progit?
A Daeom Toolsal is ilyen gondjaim vannak, ennek a 64 bites verziója sem indul el, a telepítés során NSIS error üzenettel leáll... :((((

Előre is köszönöm a segítséget!

Resonance multi gaming baráti közösség

(#964) Benmartin válasza weky (#963) üzenetére


Benmartin
senior tag

beépített tűzfal tökéletes, nem kell más.

(#965) achon válasza amdni (#960) üzenetére


achon
aktív tag

HI,

Próbáld meg ezt.
[link]

Bár az 5.1 inkább csak filmeknél működik Vista alatt (az is K-Lite csomaggal), mivel a játékokhoz többnyire Alchemy kell, ami fizetős Audigyhez. :(


[Szerkesztve]

A legszebb múzsa a határidô.

(#966) Siriusb válasza weky (#963) üzenetére


Siriusb
veterán

Jelenleg a KIS 7-et tudnám javasolni, az megy 64 bitesen is, és elég jó.
Deamon tools-re nem tudok mit mondani, volt már más is, aki panaszkodott. Esetleg próbálj meg egy clean install-t, de ez csak egy tipp.

(#967) munky válasza amdni (#962) üzenetére


munky
őstag

nekem meg 4X512 és 5,3-at ad rá.

2GB-al már tökéletes.

(#968) Goddyevil


Goddyevil
tag

Hi
2 napja tesztelgetem a vistát(32bit).
Eddig megbirtam oldani mindent,de a le-feltöltésem nagyon gyenge.
Használom a cfosspeed progit,és sehogyan nem akar működni.
Tud valaki valami tanácsot adni?

Notebook, laptop cpu-k olcsón.

(#969) Siriusb válasza Goddyevil (#968) üzenetére


Siriusb
veterán

A 4-es verziót használod? ha jól tudom, 3.22 vagy 3.23-tól támogatja a Vistát. Tűzfalat használsz? Pingelést engeded (pl. outpostban ezt külön engedélyezni kell)?

(#970) katt777 válasza Benmartin (#964) üzenetére


katt777
félisten

Hát, ahány program-kommunikációs kísérletet megfog XP alatt egy SPF, amelyeket a Tűzfal észre sem vesz, én nem hinnék annyira a Vista hasonló tűzfalában. :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#971) katt777 válasza Siriusb (#966) üzenetére


katt777
félisten

KIS 7: Mi is ez pontosan? Nekem is jó lenne egy hasznos tűzfal Vista 64 alá, mert lehet, hogy valami illegális kommunikáció miatt felejti el a net-et. Tegnap megint újratelepítettem emiatt, mert a szolgáltatások és hotfixek eltávolítása sem segített. Kezd kicsit uncsi lenni, mert hogy ez szar, meg az szar benne, az egy dolog, de nem szeretek fél du.-kat a programtelepítéssel tölteni. :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#972) tupacamaru válasza katt777 (#971) üzenetére


tupacamaru
veterán

Kaspersky Internet Security 7.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#973) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Win betöltésénél mindig felugrik az ''Inditópult letiltott programjai'' ablak, az automata inditású rivatuneremet akarja mindig blokkolni...amikor belépek ebbe letiltós menübe az engedélyezést nem engedi a rivatunernél..., ja azt a defendert is letiltottam és így sincs változás...

(#974) szasanyi válasza Monya78 (#973) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem nyújt vigszt, de én ugyanígy jártam a CoreTemp nevű programmal.
Én sem találtam rá megoldást. :(

(#975) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok :)
biztosan volt mar soxor ez a kerdes, de nemtom milyen szora kene keresnem, hogy megleljem a megoldast...
szoval a problema: 64 bites vistat tettem fel, es rengeteg program nem kompatibilis, pl a mcafee se...tudom, majd kesobb talan lesznek hozza progik, de most a kerdesem a 32 bites verziohoz kapcsolodna: mennyire stabilak azok a progik, amik 32 bites xp alatt futnak? esetleg ha nincsen vistas verzio az adott programbol, akkor nyugodtan hasznalhatom az xp-s progikat?

(#976) Siriusb válasza #54715584 (#975) üzenetére


Siriusb
veterán

Be lehet állítani az xp kompatibilitási módot, persze nem biztonsági programoknál.
Minden szoftver természetesen nem fog működni. Próba szerencse.

(#977) maru válasza Monya78 (#973) üzenetére


maru
aktív tag

Szia!
Milyen Vista? Nekem az RC1-el voltak ilyen gondok.

(#978) #54715584 válasza Siriusb (#976) üzenetére


#54715584
törölt tag

koszi :)
csak azert kerdezem, mert ha kiprobalgatom a 30 napos verzioval a pogikat, amik kellenek, es mukodnek, akkor idegesito lenne, a teljes verzioval ugyanazt vegigcsinalni :)

(#979) nakerma


nakerma
tag

Sziasztok egy kis segítség kellene mi lehet a hiba mi okozhatja játék közbe megakad a kép majd 20 30mp után ujra van kép és videohardver hibát ir ki

Hibaüzenet:

Leírás
A videohardver hibája miatt a Windows nem működik megfelelően.

Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: LiveKernelEvent
Operációs rendszer verziója: 6.0.6000.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

xp nél ilyen nem volt csak most jött elö 32 bit vista ultimate
Előre is köszi az ötleteket

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#980) Lui76 válasza amdni (#957) üzenetére


Lui76
őstag

Nekem egy csepp hang sem jött ki vista 32bit alatt az audigy2-ből :(

www.kezmuveskeramia.hu

(#981) m0h0senator válasza Monya78 (#973) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nekem is ugyan ez van és nem tom sehogy kilőni.. :B :O :F

An odyssey through the realm of consciousness.

(#982) Monya78


Monya78
veterán

Köszi srácok!

Szóval nincs megoldás, na mindegy úgyis csak próba volt a vistás pályafutásom egyelőre, a nforce2-re úgy sincs hivatalos driver, így is két napomba került hogy 5.1-et varázsoljak ki a soundstormból :(( , plusz a teljesítmény kb. 1/3-val kevesebb :Y az XP hez képest.

(#983) germanh


germanh
senior tag

hi
van valaki vista-használónak Logitech MX510 egere?
Meg lehet csinálni az usb-frissítést 500Hz-re?
Meg lehet oldani hogy 800dpi-n menjen az egér mint xp alatt?

Enjoy the pain!

(#984) katt777 válasza tupacamaru (#972) üzenetére


katt777
félisten

Kösz! Letöltöttem, feltelepítettem, és működik. Egyelőre a net is működik.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#985) weky


weky
tag

A Vista sikeresen fel lett telepítve, de gyakran eltűnik a net, pedig hálózati kapcsolatok élnek, a wifi router is tökéleseten üzemel, egyszerűen nem tudom, hogy mi lehet a gond. Gondoltam arra, hogy esetleg a Window Update szedett le pár olyan részt, ami hazavágta a netet, nem tudom.
A legújabb pedig az, hogy az IE7 ideig óráig megy, de a Firefox egyáltalán nem, semmit sem nyit meg.

Valaki találkozott már hasonló problémával?

Resonance multi gaming baráti közösség

(#986) ákos0226


ákos0226
csendes tag

nem tudjátok honnan tölthetnék le nero 64 bites változatban ?

(#987) katt777 válasza ákos0226 (#986) üzenetére


katt777
félisten

Szerintem sehonnan, mert a legújabb is csak 32 bites, de tökéletesen megy 64 bites Vistán.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#988) katt777 válasza weky (#985) üzenetére


katt777
félisten

Ugyanezzel a gonddal küszködtem. Ha telepítettél valami programot, amely küldött kompatibilitási hibaüzenetet (nekem pl. egy video editor volt), mégis rányomtad, az lehet a gond. Először én is frissítésre gyanakodtam, de amióta nem telepítettem föl olyan programot, amely efféléket üzengetett volna, nincs gondom. Kop-kop. És feltettem a Kaspersky 7-et, mert az is lehet, hogy kereng valami veszélyforrás a neten, amely még nincs beazonosítva. A másik, hogy egy normális tűzfallal megakadályozhatod, hogy minden szar kis driver meg program lépten nyomon kommunikáljon a neten keresztül (főleg a freeware-ek, naná, hogy semmi nincs ingyen :D ). Ezeket a Windows tűzfal simán átengedi. Amiről nem tudom, hogy micsoda, vagy nagyon is tudom, hogy mi, azt letiltom (meg le is törlöm, ha már tudom, mit kell, persze van, amikor úgy meg nem megy a progi, úgyhogy ez esetben marad a letiltás). Ne b@szakodjanak már olyan programok, és lassítsák a gépemet, amelyeknek semmi keresnivalójuk ott. (Jó öreg DOS!!!)
Nálam is tűzróka kezdte, aztán behalt az IE, végül már csak az update-ek működtek, majd azok sem. Szóval lehet valami driver, vagy program is, amely megakasztja a netet, mert kommunikálni próbál, csakhogy nem kompatibilis a Vistával, aztán nesze neked. :W Rosszindulatú feltételezések szerint maga a Microsoft próbálkozik valamivel a gépen, de hangsúlyozom, hogy én nem tudok, és soha nem is hallottam ilyesmiről. ;]

[Szerkesztve]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#989) amdni válasza achon (#965) üzenetére


amdni
aktív tag

Kösz a linket, már töltöm is le, remélem működni fog vele.

(#990) Cyrin


Cyrin
addikt

Én csak Vista kompatibilis progikat tettem fel, nem trükközök, és minden megy, semmi különösebb problémám nem volt eddig.

Tűzfalat nem teszek fel pluszban, bár egy értelme volna, amit ti is mondtok, hogy megfogni azokat a progikat amik a netre mennek feleslegesen, pl Media pllayer stb.

(#991) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Milyen ingyenes spyware és társai eltávolítót ajánlotok ami teljesen Vista kompatibilis?

Eddig Adaware-t használtam de az még nem Vista Ready ahogy láttam a hivatalos oldalán!

Köszi!

(#992) biga


biga
senior tag

Gyors kérdés egy érdekes problémára, hátha valaki tudja a megoldást:

Távoli asztallal kezelek egy Windows Vista-t használó gépet (amiröl kezelem, azon is Vista van). Néha ellenben hasznos lenne, ha a távoli gépet le tudnám távolrol kapcsolni, vagy újra tudnám indítani. Ezt azonban alapbol letiltja a Vista, alapbeállításban nincs leállítási vagy újraindítási lehetőség távoli asztal esetén. Tehát kérdés: milyen paranccsal (vagy egyéb módon) tudnám távolrol lelőni a Vista-t használó gépemet?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#993) amdni válasza achon (#965) üzenetére


amdni
aktív tag

Na letöltöttem a drivert amit ajánlottál, sajna men sok sikerem volt vele.
Feltelepítés után újraindult a rendszer, és utána nemhogy 5.1 hang nem volt de semmilyen hang nem volt.
Uninstalláltam a drivert, és utána kékhalállal indult mindig a gép, még szerencse hogy a rendszer visszaállítás be volt kapcsola így meg tudtam javítani.

Hát már kezd elegem lenni a vistából, ma vettem egy pendriveot a readyboost-hoz, és kiderült hogy amit vettem pont nem támogatja. (kingston 2Gb)

(#994) LeslieG Jr. válasza Harti (#991) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia! :)

Én jelenleg a Vista alatt a következő spyware eltávolító progikat használom. Ezek tuti hogy mennek...legalább is nálam tökéletesen megy mindegyik: Ad-Aware 2007, Spybot Search & Destroy, SpywareBlaster, SpywareTerminator 2.0. Ja és ez megvan toldva egy Nod32-vel. Ezzen a védelmen eddig nem jöt be semmi. :D És nem is fog. ;]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#995) amdni


amdni
aktív tag

Ja az is nagy gond vista alatt hogy utorrent 7.2 -ben hiába adom meg a letöltési limitet, teljes sebességgel tölt le.

Használ mág más valaki vista alatt utorrentet?

(#996) Siriusb válasza amdni (#995) üzenetére


Siriusb
veterán

Ebbe én is belefutottam. Kapcsold be a Settings/Bittorent-ben a Limit local peer bandwidth-et.

(#997) fero02 válasza amdni (#995) üzenetére


fero02
veterán

Én is azt használom, de eddig semmi gondom nem volt vele.

(#998) amdni válasza Siriusb (#996) üzenetére


amdni
aktív tag

Kösz, erre nem goldomtam hogy ki van kapcsolva valahol akorlátozás, nem is értem hogy minem az a kapcsoló, hiszen ha a letöltéshez ''0''-t írok akkor korlátlan lesz.

(#999) amdni válasza LeslieG Jr. (#994) üzenetére


amdni
aktív tag

Tűzfalat használsz a windowsén kívül?

(#1000) LeslieG Jr. válasza amdni (#999) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hali! :)

Nem használok más tűzfalat csak a Vista-ét. :D

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.