Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) der_ válasza Viewsonic (#200) üzenetére


der_
tag

erre már kaptam választ Vistaboy-tól (de ez volt az első amit csináltam ;) )
A korlátozott hálózat problémám van már csak....

[Szerkesztve]

(#202) priti válasza Endroo (#196) üzenetére


priti
addikt

Húzd le a netről a gépet ha félős vagy, aztán kapcsold ki a víruskeresődet, tilts le minden automatikus keresést, az egész víruspajzsot kapcsold ki és úgy nézd meg. Valszeg a víruskeresésre vársz. Norton antivírus 2004-nél láttam ilyet egy gépnél, egyszerűen kevés volt a RAM a gépben és emiatt megette a norton. Kb. 90%, hogy ez van. Próbálj ki egy másik vírusölőt, meg töltsd ki a konfiguráció cellát az adatlapodon :))

Hardverlesen

(#203) Endroo válasza priti (#202) üzenetére


Endroo
csendes tag

NOD32-m van, és csak néha csinálja, amikor olyan kedve van... De megnézem, hátha igazad van. Amugy én is vmi memory kezelésre gyanakodok. Köszi a tanácsot!

Beírtam a konfigot.... :))

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

-=|Endroo|=-

(#204) Razor1


Razor1
aktív tag

monitorom úgy van beállítva, h 5 perc tétlenség után kikapcsol. media playernél ez nem volt gond, ha ment a video nem kapcsolt ki. most áttértem bsplayer pro 2.20ra és sajna hiába megy teljes képernyőn a videó, nem veszi figyelembe és kikapcsolja a monitort 5 perc után. erre van vmi megoldás? gondolom a bsplayernél kell állítani vmit.

(#205) sszever válasza Razor1 (#204) üzenetére


sszever
őstag

Ha a bsplayer-ben nem tudod letiltani a screen savert, akkor használd a gome playert.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#206) Lui76


Lui76
őstag

Vki a problémámra okosat?
Szóval nem tudom megszüntetni a problémát
beér a win és bejön hogy az intézőt újra kel indítani - de ha a zárja be
lehetőség van akkor is folyamatosan feljön . Csökkentett módban csak egyszer.

Telepítsem újra?
- még épp csak befejeződött a rendszerrakás progikat semmit nem raktam
csak drivereket.

www.kezmuveskeramia.hu

(#207) Vistaboy válasza Lui76 (#206) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem ugyanez volt, szerintem vírus lesz, vagy valami nem kompatibilis szart töltöttél le véletlenül a netről. Én is letöltöttem a Firefox-hoz egy bővítményt és utána mindig feljött az ablak, hogy az Explorer leállt, újraindít... Explorer leállt, újraindít... mókuskerék. Le sem sikerült semmit sem uninstallálni. Mire behoztam volna bármit is, már indult is újra. Beszoptam. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#208) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Srácok! Valaki mondja meg miért darál szinte folyamatosan a vinyó, az alábbi konfigon???? Indexelést mindegyik vinyón kikapcsoltam, de ennek ellenére is. Egy idő után elég idegesítő mikor seek-el a raptor! :O

(#209) Vistaboy válasza Cs(|)be (#208) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem a Superfetch miatt. Bár Nekem csak 2GB van, de Nálam is szokta csinálni, főleg bekapcsolás után vagy programból való kilépéskor. De nem sokáig, csk kb. öt percig.
De lehet a vírusirtó is, pl. a NOD32 folyamatosan ellenőrizni szokta a fájlokat.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#210) Kiskutya


Kiskutya
veterán

valaki tud valami okossagot a cs: source-ra? a gondom az lenne hogy xp alatt megvolt a 125fps ugy hogy nem tuningoltam semmit a konfigom amugy a64-3200+ 1g ram volt + msi 6800gs videokari vista telepitese utan mar csak 60fps volt jatek ami enyhen jatszhatatlan mert ha sokan vagyunk vagy robbanas es egyebek jonnek nagyon akadozik. probaltam tobb drivert de 1-2 fps-en kivul semmi valtozas a videokarit is probaltam huzni kb 15%al noveltem az orajeleket de szinten semmi. akkor a ramra gondoltam hogy tuti keves neki az 1g ezrt ma vettel bele 2x1g kingmax ramot es legnagyobb meglepetesemre ez sem segitett:( valakinek van valami otlete?

hmm...

(#211) Harti


Harti
senior tag

Üdv mindenkinek!

Az eredeti DVD-ről milyen módszerrel tudok biztonsági másolatot készíteni, hogy az ne minősüljön warez-nek?

Köszi :R

(#212) Vistaboy válasza Harti (#211) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ha megvan az eredeti DVD, kóddal, matricával, mindennel, akkor nyugodtan lemásolhatod egyszer, de azt sem adhatod oda Senkinek.

Kiskutya: próbáld ki a legújabb, 162.22-es driver-t: [link]
Ha az sem hoz javulást, akkor tedd vissza az XP-t. :DDD Sokan mondják, hogy Vista alatt lassabbak a progik, mint XP alatt. Mondjuk Én ilyesmit nem vettem észre.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#213) Kiskutya válasza Vistaboy (#212) üzenetére


Kiskutya
veterán

mar az ezt a drivert is probaltam de semmi:( en arra gondolok hogy leszarjak a regi kartyakat es az ujakra fejlesztenek drivereket mert masra nemtok gondolni amugy a +1ramtol erezhetoen gyorsult a vista szoval mindenkinak ajanlom hogy legalabb 2g ramot vegyen bele en is azt hittem hogy 1g-vel is jo. az a gaz hogy en elegedett vagyok a vistaval csak a cs meg az egyik kedvenc jatekom szinte csak azzal jatszom ha van 1 kis idom vagyis jatszanek!

[Szerkesztve]

hmm...

(#214) Harti válasza Vistaboy (#212) üzenetére


Harti
senior tag

Egy sima Néro DVD Copy-val le is tudom másolni pl.?

Az hittem valami komolyabb mehanizmusa van a dolognak. :B

(#215) Vistaboy válasza Harti (#214) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem igen, mondjuk Én az Ashampoo Burning Studio 7-et ajánlom. Vista alatt nem használok Nero-t.

Kiskutya: Hát igen, a C.S. ugye elég régi játék, Vista alatt az összes régi játék köhécselve fut. Hacsak nem írnak hozzá egy Vistára Optimalizáló Patch-et, akkor még egy darabig lassabb lesz, mint XP-vel. Csakhát ugye egy Multis-FPS-nél sokat jelentenek az FPS-ek. :P

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#216) Kis Samurai


Kis Samurai
tag

Hali!
Nem tudtok vmi olyan programot a Vista-ra, amivel elő lehet hozni rejtett beállításokkat? Mint ami régen az xp-hez is volt a tweak.ui...

Nincs nálam toll, sorry...

(#217) Kiskutya válasza Vistaboy (#215) üzenetére


Kiskutya
veterán

jaja amugy tuti driverrel lesz gaz mert a havernal vistan a 8600gt karival siman 100 felett volt az fps szerintem nem optimalizaljak a regebbi vidikarikra az uj drivereket:(

hmm...

(#218) Vistaboy válasza Kis Samurai (#216) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ashampoo WinOptimizer 4. Magyar nyelv is van benne.

Kiskutya: Hát igen, ez sajnos általános probléma. Amint kijön egy új kártya, a régire már nem optimalizálják a driver-t, max. elmegy vele a kártya.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#219) Kis Samurai válasza Vistaboy (#218) üzenetére


Kis Samurai
tag

Thx :R Kipróbálom!

Nincs nálam toll, sorry...

(#220) Kiskutya válasza Vistaboy (#218) üzenetére


Kiskutya
veterán

szerinted akkor nem is varhato a kozeljovoben 1 normalis driver?(az uj nem jo sajna szerintem a kovetkezi minimum1 honap)

hmm...

(#221) Ronin- válasza Ronin- (#149) üzenetére


Ronin-
senior tag

látom akkor erre ne is várjak választ.

(#222) Vistaboy válasza Kiskutya (#220) üzenetére


Vistaboy
veterán

Elvileg minden új driver-ben javítanak ki hibákat, így elméletileg minél újabb a driver, annál jobbnak kellene lennie. De a gyakorlat nem mindig ez. Minél régebbi egy kártya, annál rosszabbak rá az új driver-ek. Komolyan, volt egyszer, hogy egy régebbi driver-t kellett feltennem egy kártya alá, mert az új tele volt bugokkal.

A Te esetedben szerintem jobban járnál egy újabb kártyával. Most mondhatnám azt is, hogy rakd vissza az XP-t, de előbb-utóbb úgyis át kell majd állnod Vistára.

Ronin- : Nézz utána, hátha van 64-bites Patch a honlapján. Sajnos a 64-bites oprendszer alatt még nem sok játék megy normálisan.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#223) Xelo


Xelo
addikt

a 64bites Vista alá milyen codeceket ajánlatos felrakni? esetleg van valami jobbfajt codec pack? (K-Lite nekem anno XPn bejött) másik dolog hogy van olyan ingyenes irodai szoftvercsomag ami Microsoft Word, Excel-hez hasonló programokat tartalmaz Vista 64bit-re?

[Szerkesztve]

(#224) Ronin- válasza Vistaboy (#222) üzenetére


Ronin-
senior tag

nincsen patch, és minden más játék megy, szóval ez a ''nem sok játék megy normálisan'' butaság. Csak ezzel az eggyel van ilyen gond

(#225) Lui76 válasza Vistaboy (#207) üzenetére


Lui76
őstag

Azután jött be hogy az nvidia vga drivert amit frissen töltöttem le akkor ,feltelep újraindít...
Azóta eltávolítottam de nem változik . ilyenkor az újratelepítés magára telepít?

www.kezmuveskeramia.hu

(#226) wwenigma válasza Xelo (#223) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Vista Codecs Pack.... kereső...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#227) Vistaboy válasza Lui76 (#225) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ha letöltesz egy új driver-t, akkor azt ''Futtatás Rendszergazdaként'' telepítsed. Úgy kell. Amúgy igen, az NV driver felülírja a régit. De némelyik előbb uninstallálja az előzőt. Amúgy ha meg vírus volt (Amit kétlek, ha a hivatalos oldalról szedted le), akkor ne csodálkozz, ha nem tűnik el. Futtass vírusírtót.

Ronin- : Ha Nálad minden más megy, akkor csak azzal lesz gond. Egyébként Én még a 64-bites XP-t próbáltam, és sok játék nem működött alatta normálisan. Ment, de fagyogatott, bugos volt, etc. Lehet, hogy a Vista már jobb ebből a szempontból. De Én attól maradok a 32-bitesnél. Majd ha 4GB RAM-om lesz, esetleg kipróbálom a 64-bites Vistát.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#228) Gran


Gran
tag

Hi all!
Na végre már én is Vistaról írok!:)

De sajna akadt egy kis problémám...
Felraktam a Mozilla FireFoxot és azt kéri, hogy telepítsem a bővítményeket!
Amikor akarnám telepiteni rámegyek hogy telepités felmegy a zöld csík és azt írja ki, hogy
''Nem települtek a bővítmények!'' :((
Már probáltam kézi telepítéssel is, de úgy sem jó!

Valaki tudna segíteni?

[Szerkesztve]

"Szegedet már akkor szerettem, amikor még nem is ismertem." - Darvas József

(#229) Gran válasza wwenigma (#226) üzenetére


Gran
tag

Ez engem is érdekelt volna, hogy milyen Codecet ajánlanátok! :)

Kitudnád fejteni bővebben, hogy pontosan miket is tartalmaz ez a Vista Codecs Pack?

"Szegedet már akkor szerettem, amikor még nem is ismertem." - Darvas József

(#230) Vistaboy válasza Gran (#228) üzenetére


Vistaboy
veterán

Töltsd le Őket a Mozilla honlapjáról, máshonnan ne, mert egyszer beszoptam egy jó kis vírust így. Ha letöltötted, akkor úgy futtasd, hogy rákattintasz jobb gombbal, és ''Futtatás Rendszergazdaként''.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#231) Lui76 válasza Vistaboy (#227) üzenetére


Lui76
őstag

Ahh köszönöm.
A vinyó amire rakom korábban családunk másik gépében volt ahol volt nod32
tehát elvileg vírus nem lehet rajta.
A saját 250es WD-men van az XP és csak a bios boot sorrenddel
állítom melyikbe akarok menni , így ha jól látom nem avatkozik egyik a másikba.

De akkor most újra kell a Vistát raknom ugye ? ezt nem lehet meggyógyítani ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#232) Gran válasza Vistaboy (#230) üzenetére


Gran
tag

Keresgéltem míg végül ezt találtam
[link]
Hiába telepítettem fel, még mindig kéri a bővítményeket!
Tudsz adni egy pontos linket?
Vagy te is erre gondoltál? :F

"Szegedet már akkor szerettem, amikor még nem is ismertem." - Darvas József

(#233) Siriusb


Siriusb
veterán

A hócipőm tele van.
Feltelepítettem egy Logitech Ultra Vision webkamerát. Ha újraindítom a gépet, vagy újra csatlakoztatom az eszközt, illesztőprogit akat telepíteni!!!
Először a kamerára, ha ezt engedem, többször már nem jön fel, de a mikrofon miatt minden újraindításnál nyavalyog. :O

Valaki találkozott már ilyen problémával?

(#234) Tigi


Tigi
őstag

Bőven van itt még mit forrni a Vistának sajna. :(

Nekem most olyan gondom van vele, hogy sehogy sem tudom rábírni a hátsó hangfalakat a működésre.
Hiába a legfrissebb driver (Realtek HD Audio) egyszerűen nemtudom beállítani, hogy szóljanak a hátsó hangfalak.

Valaki találkozott már ezzel a gonddal?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#235) Tigi válasza Gran (#228) üzenetére


Tigi
őstag

Én is így jártam, de külön fel tudtam tenni a Flash player-t, de utánna a Firefox csontrafagyasztgatta a Vistát.
Most IE7-et használom az megy. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#236) Xelo válasza Xelo (#223) üzenetére


Xelo
addikt

a második kérdésemre valaki?
''másik dolog hogy van olyan ingyenes irodai szoftvercsomag ami Microsoft Word, Excel-hez hasonló programokat tartalmaz Vista 64bit-re?''

(#237) Siriusb válasza Tigi (#235) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem megy normálisan, de hogy mit csináltam, ne kérdezd. :)

(#238) Tigi válasza Xelo (#236) üzenetére


Tigi
őstag

A legújabb Openoffice-t próbáltad?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#239) Gran válasza Tigi (#235) üzenetére


Gran
tag

AZ IE7 nekem is megy, de a mozilla :(

"Szegedet már akkor szerettem, amikor még nem is ismertem." - Darvas József

(#240) apro válasza Gran (#239) üzenetére


apro
senior tag

hali
nekem az Ultimate van fent és megy rendesen a Mozila Firefox.és az Openofice van fent a legújabb ezekkel semmi gond, de a hátsó hangfalak nekem sem szóltak az alaplapi hangkarin( beletettem Az Audigy4-et SB és ez tökéletes
hali

(#241) Tigi válasza Gran (#239) üzenetére


Tigi
őstag

Mondjuk nekem pár sec-ig ment a tűzróka addig amíg nem kellett képet vagy flash-t betöltenie az aktuális oldalról mert abban a pillanatban megfagyott az egész Vista úgy, hogy még az egér se ment.

Egyenlőre jó lesz az IE7 amíg nem lesz jó Firefox.
Amúgy nekem tetszik az IE7.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#242) Gran


Gran
tag

Naaa végre sikerült megoldanom a problémát!
Letöltöttem a flash playert és kézileg telepítettem!
Most faxa a mozilla is meg az IE7 is! :DDD :R

"Szegedet már akkor szerettem, amikor még nem is ismertem." - Darvas József

(#243) 33as


33as
senior tag

Én is ezen gondolkozom, hogy melyik a jobb az IE7-t a védett módjával vagy az Opera,Firefox páros nem tudom?

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#244) Gajdi


Gajdi
tag

Helló!

Lenne egy kis problémám, ami Vista rilétid.
Az a helyzet, hogy gyakran foglalkozok videókkal - általában nézem őket, erre szuper
az ffdshow.

Node mióta vistám van, most először próbáltam volna konvertálni, és előjött egy kis gond.
VirtualDub-bal kezdtem volna neki, de mikor oda értem, hogy vieo codec-et válasszak, VirtualDub kijelentette, hogy nincs semmilyen video codecem. Ez furcsa, mivel x264et és xvidet is raktam fel, melyek látszólag fel is mentek - dekódolásnál működnek, ffdshow is látja őket.

Azóta kipróbáltam más programot, hátha virtualdub a hibás - tmpgenc, adobe premiere elements, de ők sem találtam video codecet.

Gondoltam felrakok próbaképp egy Lame Mp3 codecet, hátha az sem megy, de elsőre felment, és minden progi látja.

Ezután keresgettem egy kicsit a neten, és olyat találtam, hogy a regsvr32.exe -vel regisztráltatni kéne a System32ben nyugvó xvid.ax-t. Ezt megtettem, nem segített.

(Minden progit futtattam adminisztrátorként is meg simán is)

Van valakinek valami ötlete? :(

Kösz
G.

(#245) Aaron14


Aaron14
őstag

Hellosztok!

Van egy apró hibám a Vistában. A Vista képmegjelenítőjében a képen kívül sárgás az üresen maradt tér. Ez miért lehet?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#246) Xelo válasza Tigi (#238) üzenetére


Xelo
addikt

nem, még nem állt össze a gépem, csak bespájzolom a programokat :D

(#247) LordX válasza Gajdi (#244) üzenetére


LordX
veterán

A VirtualDub a Video for Windows frameworköt használja, és ez alapból nincs bekapcsolva az ffdshow-ban. Van egy olyan ffdshow beállító link a start menüben, hogy VfW configuration, abban kapcsold be a mindenféle formátumhoza VfW dekódert..

Egyéként a VfW már a 3.1-es Windowsban is benne volt, rohadtul elavult, több sebből vérzik (B-frame kezelés a legsúlyosabb). Próbáld ki a VD helyett az Avidemux-ot, az már DirectShow szűrőket használ... E miatt egyébként nem lennék meglepve, ha nem lenne benne a VfW a Vistában, még nem próbáltam a Vistás gépemen videót szerkeszteni. De asszem ezt nem dobták ki, mint pl. a DirectSound3D-t..

(#248) wwenigma válasza Gran (#229) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Vista Codecs Pack homepage: [link]

Vista Codecs Pack changelist: [link] alján kodekek felsorolása.

Van x64-es kiegészítése is x64es kodekekkel, all in one, mindent visz, felesleges nincs benne... egy MPC-t raksz mellé és kész. (HC edition ajánlott EVR miatt)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#249) Nordik


Nordik
őstag

Üdv!

A Windows Defenderhez kapcsolódó ikon megjelenik a tálcán, minden indításkor. Itt megjelenik még egy buborék ''tipp'', hogy az indítópult bizonyos programjait letiltotta. Ezt a buborékot nem lehet valahogyan eltüntetni, hogy ilyen értesítés ne legyen csak az ikon jelenjen meg a tálcán és semmi más? Válaszokat előre is köszönöm! :R

[Szerkesztve]

(#250) Tigi válasza Nordik (#249) üzenetére


Tigi
őstag

A Vista telepítés után az volt az első dolgom, hogy a Defendertől megszabaduljak.
Nekem a bubi az ikonnal együtt egy idő (pár újraindítás) után eltünt, hátha neked is elfog.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.