Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) fero02 válasza moonman (#50) üzenetére


fero02
veterán

Esetleg nem tudsz nekem vmi stuffot adni, (vagy mondani) h hogyan lehetne a leállítás időtartamát lerövidíteni? :B

Xp alá volt vmi .reg file, vmi hasonlóra gondolok...

(#52) moonman válasza fero02 (#51) üzenetére


moonman
titán

[link] itt megtalálod, de nem javasolt, legalábbis 10 mp alá venni. hadd állítsa le rendben, amit kell.

(#53) fero02 válasza moonman (#52) üzenetére


fero02
veterán

Értem. Akkor inkább hagyom.

(#54) Hack3er


Hack3er
őstag

Lehet már találni valami Tippek és trükköket a vistához?
Tudjátok mint anno is volt sok kis állítgatás az xp-nél.

(#55) fero02 válasza Hack3er (#54) üzenetére


fero02
veterán

Amit moonman linkelt oldal, azok azok. ;) Vagy akár Te is szétnézhetsz :P :DDD

(#56) moonman válasza fero02 (#55) üzenetére


moonman
titán

azok még főként XP-hez vannak, de többségük Vistán is ugyanott van. bár ezt a ''trükkök'' dolgot sosem értettem, konkrétan szükség van valamire, vagy csak úgy állítgatni akarunk? :)

(#57) fero02 válasza moonman (#56) üzenetére


fero02
veterán

Sztem vmi olyasmire gondolt, mint pl.: az experience kis progi és tsai.

(#58) gabi123 válasza gabi123 (#6) üzenetére


gabi123
senior tag

Esetleg? :F :O

Forza Ferrari!

(#59) Vistaboy válasza Hack3er (#54) üzenetére


Vistaboy
veterán

Próbáld ki az Ashampoo WinOptimizer 4-et, abban benne van egy pár tweak...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#60) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a vistába beépített Windows DVD Maker névre hallgató progit, le lehet tölteni vhonnan xp-re?

(#61) ZéZé@PH válasza gabi123 (#58) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Talán a gyártó oldalán találsz drivert vagy google-ban keresve.
Egyébként passz, jobb ötletem nincs. :(

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#62) ZéZé@PH válasza Atikusz (#60) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Utánna keresve nem találtam xp-s verziót, nagy valószínűséggel nem is lesz mivel ez is Vista feature. :D

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#63) Gran válasza Vistaboy (#10) üzenetére


Gran
tag

Hali! Nekem hamarosan Vista lesz a gépemre rakva!
Lenne pár kérdésem a Vistával kapcsolatban!
Azt írtad, hogy ''egy alaplapi driver-frissítés után is újraaktiválást kér!''
Nos akkor elöbb rakjam rá a drivereket és utánna akvitáljam majd a Vistát?
Csak alaplapi driver frissítés után kéri az újraaktiválást, vagy vga driver frissítésnél is?
(Nekem is Home Premium OEM változat van)
Kérlek, ha tudsz akkor válaszolj!:)
Előre is köszi! :R

"Szegedet már akkor szerettem, amikor még nem is ismertem." - Darvas József

(#64) Vistaboy válasza Gran (#63) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát az alaplapi chipset-drivert és a SATA-Driver-t a legújabbat tedd fel, ami tuti működik, és tegyél fel mindenhez driver-t, addig ne aktiváljad.
VGA- és Hangkártya-driver-nél nem sipákol (Jó is lenne, kukáznám egyből), csak az alaplapi és SATA driver-nél.
Amúgy érdemesebb telefonon keresztül aktiválni, mert az Interneten csak egy párszor lehet, utána már csak telefonon keresztül tudod. Mellesleg, ha valami miatt újra kell raknod a Vistát, csak lehúzod a netet, újrarakod a Vistát, felrakod a driver-eket, amik voltak, a kód ugyanaz lesz, és csak beírod Neki a telefonon kapott kódot. Csak azt ne felejtsd el leírni.

A legfontosabb, hogy az OEM alaplaphoz van kötve, azaz ha alaplapot cserélsz, akkor nem tudod újraaktiválni (Esetleg blöffölhetsz, de nem biztos hogy bejön).

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#65) vallas


vallas
senior tag

Hogy meglegyetek!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#66) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Kb egy hónapja használok Vistát a configomnál látott géppel. A sebességgel lenne problémám elsősorban. Nincs arra valami magyarázat,hogy néha miért teper az Xp-nél észrevehetően gyorsabban, majd ül le annyira, hogy szinte használhatatlan?
Pl. Elindítok egy videót media playerrel, kapok egy ''homokórát'', a cpu terhelés 1-2%, memória 60%-os töltöttségen, vinyó nem dolgozik, és áll a gép kb 10-15mp-ig, semmire nem lehet kattintani sem, csak az egér mozog.Majd szép lassan behozza, és elindul a lejátszás. Játéktöltésnél is megcsinálja,hogy látszólag van hely a memóban, nem tölt a vinyó,mégis áll a töltés.

(#67) Tigi válasza moonman (#50) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi moonman a felvilágosítást. :R
Egyébként minha kezdene normálisan működni a Vista. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#68) Cyrin válasza vallas (#65) üzenetére


Cyrin
addikt

És mi van akkor, ha pl. tönkremegy az alaplap, és cserélni kell, mondjuk fél éves korában? Akkor mi lesz a Vistával?

(#69) Cyrin válasza Cyrin (#68) üzenetére


Cyrin
addikt

Látom, hogy garanciaidőn belül újra lehet aktiválni. És azon túl?

(#70) bbazsy


bbazsy
őstag

sziasztok

miért van az, h az internet explorer megnyitása és cím beírás után nyit egy újat(elsőnél trusted sites, másodiknál(amibe megnyitja) internet a zone).

hogy tudom visszaállítani alap helyzetre?

..

(#71) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdés: Az automatikusan induló programok blokkolását le lehet valahogy lőni? Mármint abban az esetben, ha az adott program 'not yet classified', mint pl a Notebook Hardware Control. Bosszant, hogy minden indításnál blokkolja, és főleg, hogy van egy olyan érzésem, hogy én bénázok el valamit...

Az MS megoldása nemigen tetszik: ''If a program that you want to run at startup is being blocked, check the publisher's website to see if there is an updated version of the program available that doesn't require permission or an administrator password to run.

p
''

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#72) Thrawn válasza parandroid (#71) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem hiszem, ehhez a Defender-t kellene kiiktatni talán :F
Engem is bosszantott, de már megszoktam.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#73) vallas válasza Cyrin (#68) üzenetére


vallas
senior tag

Ezt biztos nekem írtad? :)

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#74) Cyrin válasza vallas (#73) üzenetére


Cyrin
addikt

nem

(#75) Siriusb válasza parandroid (#71) üzenetére


Siriusb
veterán

Ezt nem egészen értem. Bemész az indítópult programjainak módosításába, s tudod engedélyezni / tiltani az automatikusan induló programokat.
Esetleg válaszd az is ki, hogy megjelenítés minden felhasználó számára.
Vagy mi blokkolja nálad a szóbanforgó alkalmazást?

(#76) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv Mindenkinek!
Úgy néz ki,hogy eladom a gépem,amelyen egy Vista Home xy OEM van..
Namármost ilyenkor mi van? Mehet a kukába a DVD :F :F :F

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#77) gabi123 válasza ZéZé@PH (#61) üzenetére


gabi123
senior tag

Ezzel kezdtem...;)

De azért thx.

Forza Ferrari!

(#78) parandroid válasza Siriusb (#75) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az 'enable' opció szürke, inaktív, azt nem választhatom az adott programnál. Csak kézzel tudom minden egyes indításnál kiválasztani a 'run blocked programs' tálcamenüből a programot, ami bosszantó. Sajnos nem találtam módot az aktív beavatkozás nélküli automatikus indításra. Az MS helpje szerint azért, mert nem lehet megbízni a program gyártójában, csináljon ő új verziót a programból, mert a Windows ugyan nem fogja engedni ezt elindulni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#79) parandroid válasza mcwolf79 (#76) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, adod a géppel együtt az új tulajnak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#80) Siriusb válasza parandroid (#78) üzenetére


Siriusb
veterán

Úgysem megy, ha először rákattintasz a Megjelenítés minden felhasználó számára?

(#81) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nekem olyan bajom van a vista ultimate-tel hogy nem engedi a win könyvtárarat irni.
Hol lehet nála kikapcsolni a fájl védelmet?


Megköszöném........... :R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#82) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Valaki meg tudná mondani nekem, h melyiket érdemes feltelepíteni:

Vista 32/64 bit
Xp 32/64 bit

Fontos, h játszok rajta sokat valamint az office-os alkalmazásokat is használom, azon kívül a szokásos multimédia progikat...( dvd lejátszótól a képszerkesztőn át, dvd konvertálás, stb...nem tudom ezek mennyire lényegesek a kérdés szempontjából)!!
Úgy tudom, h sok játék nem nagyon megy Vista alatt, de lehet csak kamu...?! És hogy a Vista kényesebb a programokra, mármint, h kompatibilis-e vele, stb...

És mi a különbség a 32/64 bit között?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#83) Hack3er


Hack3er
őstag

Lenne egy kérdésem: Mi akar lenni ez a hiba üzenet amit manapság látok, néha beadja
COM Surrogate működése leállt.

(#84) Siriusb válasza Gyuro! (#82) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha 3 GB-nál több ramod van, a 64 bitest.
Ha biztosra akarsz menni, használj XP-ét a játékok miatt. Vistánál legalább 2 GB ram kell, ha játszani is akarsz. Szerintem megéri kipróbálni a Vistát, nekem jobban bejön, mint az XP, igaz nem játszom. A Dirt volt fent kipróbálásra nemrég, az futott.
Természetesen nem minden alkalmazás fog futni Vista alatt, ami XP-n ment, ezzel együtt kell élni. Azonban van kompatibilitási módban futtatásra lehetőség, az megoldhat bizonyos problémákat.

Mi a különbség? 64 bites több memórát tud kezelni, s natív alkalmazások gyorsabbak. Viszont a 64 bites driver ellátottság mint tudjuk nem a legjobb.

(#85) ZéZé@PH válasza Gyuro! (#82) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Progiktól is függ. Ha 4 gb nál kevesebb memód van akkor felesleges 64 bites oprendszert felrakni mert 64 bites progikat nem nagyon használsz.
32 bitesből gyakorlatilag tök mindegy bár konfig függő, de ha biztosra akarsz menni akkor XP.

Sok játék megy Vista alatt is, nekem eddig csak a halo2 nem ment. :)

[Szerkesztve]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#86) 33as válasza parandroid (#78) üzenetére


33as
senior tag

Szia ne is próbáld nem lehet, csak a digitálisan aláírt programoknak engedi az automatikus indulást. :))

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#87) Gyuro! válasza ZéZé@PH (#85) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Akkor azt mondjátok, h maradjak a 32 bites XP-nél, akkor baj nem érhet?! :DD
Egyenlőre csak 2 giga ramom lesz...! Amúgy pl milyen progi használja ki a 64 bitet?
Mert így első látásra nem volt sok értelme ennek a 64 bites hardvereknek, szoftvereknek...
Thx!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#88) ZéZé@PH válasza Gyuro! (#87) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Különféle szerkesztő (video, kép, szöveg), tömörtítő, dvd-író progik, ritkább esetben egy két játék,meg mondjuk a x64 IE is gyorsabb valamivel, de flash player már nincs alá.
A hardvereket nagyon meg kell ám válogatni, most kaptam kölcsönbe egy genius mouspen táblát és a toll nyomásérzékenysége nem megy és nincs hozzá gyári driver csak 32 bites Vista alá.
Nem baj úgy is Wacomot akartam venni :D

Ha kísérletező kedvű vagy rakj fel Vista-t, ha nem akkor XP-t.


[Szerkesztve]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#89) Gyuro! válasza ZéZé@PH (#88) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Thx!
Nem vagyok annyira, kivárom, amíg olyan nem lesz a Vista, mint az XP, mármint használhatóságra...! :DDD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#90) Vistaboy válasza Hack3er (#83) üzenetére


Vistaboy
veterán

Régebben Nálam is csinálta, sajnos az okát nem tudom, újratelepítettem már azóta többször a Win-t, de ha jól emlékszem, akkor az segített, ha kikapcsoltam a Thumbnail-eket (Előnézeti kép) a Teljesítmény fülön. (Csak ikonok lesznek a kép- és videó-fájloknál.) Valami codec-hibára gyanakodtam. De nem tudok biztosat mondani. :F

Ja, és az ablakoknál a Status Bar-t is... Magyarán, ahol mutatná pl. egy kép ''képét'' ( :DDD ), vagy egy videó adatait, azt tiltsd le.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#91) Gucunja


Gucunja
aktív tag

egy jópofa és egyben nagyon tanulságos történet nagyon ismerős sokaknak a helyzet:

Van úgy néhanap, hogy az ember unalmában, jódolgában már nem is tudja, mit cselekszik. Minden rossz előjel és megérzés ellenére olyan dolgokkal próbálkozik, amelyekről a szíve mélyén tudja, hogy jól nem igazán sülhetnek el, mégis belevág. Én is így jártam a minap, gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat.

De kezdjük inkább az elején.

A több éves Windows XP-m vírusfertőzés áldozata lett. Nem foglalkoztam komolyabban a dologgal, ráeresztettem egy vírusirtót, amely látszólag letakarította a kártevőt, amely többek között véletlenszerűen reklámablakot dobott fel. A következő újraindításnál a rendszerem azoban ismét a régi tüneteket produkálta, pedig többféle vírus- és kémprogramírtót is bevetettem. Úgy döntöttem, hogy a toldozgatás-foltozgatás helyett teljesen újratelepítem a rendszert, mert egyébként is nagyon sok sallang (nem használt program, mindenféle temp könyvtárbéli maradék és egyéb digitális hulladék) halmozódott már fel az évek során. Ez még racionális döntés volt. Ekkor azonban elkezdett mocorogni bennem a kisördög. Mi lenne, ha egy füst alatt kipróbálnám a Vistát is?

A gond csak az volt, hogy egy Nforce2 chipsettel rendelkező Abit NF7-S alaplapra, SATA-s merevlemezre szándékoztam telepíteni a Microsoft új operációs rendszerét – ez még az álmoskönyv szerint sem jó ötlet, hát még a különböző számtech fórumok hozzászólásai szerint! Mindenféle rémtörténeteket olvastam nem működő hangkártyákról, hivatalosan nem támogatott chipsetekről, hiányzó driverekről és inkompatibilis szoftverekről. Valamilyen velemszületett optimizmustól hajtva azonban irracionális módon abban bíztam, hogy én leszek majd a kivétel, akinél működni fog ez a kombináció.

Óvatos ember lévén azonban tettem néhány előkészületet. Először is lefutattam a Windows Vista Upgrade Advisor névre hallgató kis programocskát, amelynek – ahogy a neve is mutatja – egyetlen feladata, hogy letesztelje gépünket, vajh alkalmas-e a Vista futtatására. A rohadék persze mindenhová kis zöld pipákat rakott, bár tudálékosan megjegyezte, hogy nem ártana több memória, gyorsabb processzor, ez-az. Arról egy szót sem szólt, hogy esetleg gond lehet az alaplappal.
Letöltöttem egy csomó friss drivert, összekészítettem őket egy mappába, előszedtem mindenféle telepítő CD-t, drivert, lefuttattam egy defragot és belevágtam. Némi BIOS-beli turkálást követően be is bootolt a Vista telepítő DVD-je, és szépen nekiállt előkészíteni a telepítést. El is jutott egészen addig, hogy „Nem találtam merevlemezt, amelyre telepíteni lehetne” vagy valami ilyesmi. Persze, egyetlen SATA-HDD van a gépben egy elterjedt (Silicon Image) vezérlőn, miért is kellene ezt automatikusan felismernie egy 2006-os oprendszernek?! Annyi könnyítést engedélyezett a Vista, hogy már nem ragaszkodik a floppy-hoz (nincs is floppymeghajtó a gépemben pár éve), nagy kegyesen elfogadja pendrive-on vagy CD-n is a SATA drivert. Előkotortam a fiókból egy évek óta ott porosodó floppymeghajtót, kábelt és az alaplaphoz adott SATA-floppyt. Gép kikapcs, floppy rádug, lemez betesz, reboot. Vista telepítő ismét ügyködik, kéri a SATA-drivert, megmutatom neki a floppy-t, amelyet az XP telepítésekhez szoktam használni – merevre fagy. De komolyan, ilyen merevre fagyva a Win98 óta nem láttam még gépet. Hm, ez így nem lesz jó.

Kiveszem a DVD-t, floppyt, WinXP hála istennek még működőképes, némi keresgélés után találok egy frissebb SATA-drivert, hurrá, letöltöm egy pendrive-ra, reboot, DVD be, telepítés. Kéri a SATA-drivert, megmutatom neki a pendrive-ot, megjelenik kismillió vezérlő, kikeresem az enyémet, nem fogadja el. Kiválasztok egy másikat, az sem jó. Anyád, reboot, WinXP, google, fórumok turkálása, egy külföldi guru nem a legújabb, hanem eggyel régebbi drivert javasol, nosza. Drivert lecserélem a pendrive-on, reboot, a többit tudjátok. A Vista végre méltóztatik elfogadni a SATA-drivert, elkezdődik a tényleges telepítés, állományok másolása, megnyugszom kissé. Néhány gyors kérdés és kb. 45 perc után bejön a grafikus felület, nagy baj már nem lehet, gondolom balgán. Tévedtem.

Az Eszközkezelő tele van sárga felkiáltójelekkel – sebaj, telepítsünk Nforce driverkészletet, attól majd elmúlnak. Legújabb, még meleg drivert rányomom, közben leugrom egy pohár ásványvízért a konyhába, mire visszaérek, kék halál, de szöveg nélkül, Vista merevre fagyva. Affene, reboot, csökkentett mód, chipsetdriver levakar, reboot, előszedek egy régebbi verzót valami CD-ről, felmegy, látszólag minden rendben, oké. Nem is volt ez olyan vészes, ennyi még belefér.
Akkor csatlakozzunk az internethez, Hálózati varázsló azt mondja, hogy nincs hálókártya telepítve. Hogyne lenne, hiszen itt is van az Eszközk… de miért van még mindig sárga felkiáltójel a hálókártya előtt? Ránézek a tulajdonságaira, valamit hablatyol a Vista, hogy ilyen-olyan konfliktus van, meg hogy telepítsem újra a meghajtóprogramot, érzem, hogy csak le akar rázni. Mindegy, frissítem a meghajtóprogramot automatikusan, Vista szerint ez egy tökéletesen megfelelő driver az eszköz számára – csak éppen nem működik vele. Kézzel kiválasztom az Nvidia mappából az ethernet drivert, hozzáadja a listához, ezzel sem működik. Radikális módszer, de néha beválik: eltávolítom és újra felismertetem a hálókártyát, tünetek megegyeznek az előbbivel. Cinikus Vista megkérdezi, hogy keressünk-e az interneten új drivert… ja, mondom neki, keressé, ha tudsz hálózat nélkül. 22-es csapdája, mert ugye amíg nincs hálókártya, addig nincs net, viszont a régi WinXP-t már felülírta a Vista. Jelenleg tehát nincs olyan operációs rendszerem, amelyről el tudnám érni az internetet.
Közben nézegetem a Vistát, recseg a hangkártya is, persze, nem optimalizált drivert szuszakoltam rá, megváltozott az audio-alrendszer is, ezen még sokat kellene hegeszteni. A új felületből sem látok sokat, mert valami hibaüzenet után visszaállt az alap Win2000-es szürke skin, a fenébe.

Úgy döntök, hogy részemről ezen a gépen ennyi volt a Vista-életérzés, megyek vissza a kényelmes, kitérdelt és megszokott kis XP-hez. XP CD elő, reboot, telepítés, F6, még szerencse, hogy a gépben hagytam a floppymeghajtót… Mi ez? Valami hibaüzenet dob a telepítő, hogy nem található az oemsetup.txt a floppyn, tegyek be egy másik lemezt. Hm, fura, javítókonzolból ránézek a lemezre, persze hogy ott van az ominózus file, mi a franc van már? Kezdem elveszíteni a türelmem, kétszer-háromszor próbálkozom, mindig ugyanaz. Aztán egyszer úgy indítom újra a gépet, hogy nincs benne a floppy, közben teszem be, zokszó nélkül betölti róla a SATA-drivert és elindul a telepítés… Az informatika misztikus tudomány.

Már éppen kezdenék reménykedni, hogy két nap szívás után sikerül többé-kevésbé elérnem azt a pontot, ahonnan elindultam, amikor leáll a szöveges telepítő és kéri, hogy tegyem be a telepítő CD-t, mert nem találja a mittudoménmilyen dll-t. Újrapróbálkozás nem segít, ESC-et nyomok, ez még néhányszor ismétlődik, majd a grafikus telepítő közli, hogy végzetes hiba történt, a telepítést nem lehet befejezni és most ő újraindulna.

Ez az a pillanat, amikor lefejelem a monitort, az egeret és a billentyűzetet kivágom a csukott ablakon és páros lábbal elkezdek ugrálni a gépházon, amíg a sorjás széle fel nem hasítja a lábam… Na jó, igazándiból csak az asztalra csapok párat dühömben és kikapcsolom az egész hóbelevancot, hogy végiggondoljam, mi lehet a gond.

Arra jutok, hogy megsérült/elöregedett a telepítő CD-m, ezért gyors telefon unokaöcsémnek, install CD van-e kéznél, máris megyek. Nos, az ő telepítő CD-je tényleg megsérült (még szerencse, hogy ott nála kipróbáltam), ezért telefon a másik kuzinomnak, kérdés és válasz ugyanaz, ismét motoron ülünk, immár ketten. Az övé már jó, húzok haza, gép bekapcs, telepítés indul, floppy-val már rutinos vagyok, közben nyomom be, elindul a telepítés és ugyanannál a file-nál leáll. Unokatestvérem felvetéseit (gép el van átkozva, én el vagyok átkozva, nem péntek 13. van?, stb.) elhárítom, tehát nem a CD volt a ludas, hanem valami más. Szerencsére van egy SATA-s DVD-író is a gépemben, próbaképpen megpróbálok arról telepíteni, érdekes módon zokszó nélkül végigmegy az install, fél óra alatt szűz XP-m van, halkan sírdogálok örömömben, könnyeim a klaviatúrára potyognak.

Gyors drivertelepítés, vírusirtó, tűzfal, stb. beállítása, alap szoftverek telepítése, már ezerszer csináltam, minden megy, mint a karikacsapás. Éjfél körül van egy működő XP-m, internetkapcsolattal, gyakorlatilag minden működik, már csupán a finomhangolások vannak hátra. Ekkor figyelmes leszek néhány oda nem illő mappára a D:\ADAT partíción. Windows, Program Files, Documents and Settings. Ezek meg hogyan kerültek ide? Eszembe jut, hogy az egyik Vista telepítést a D: partícióra tettem kínomban, hátha ott működni fog, ezek a mappák valószínűleg abból a telepítésből maradtak hátra. Sima F8-ra nem sok minden történik, a mappák zároltak, oldjam fel a zárolást. Megpróbálom őket törölni Intézőből, parancssorból, néhány mappa megadja magát és az örök bitmezőkre távozik, de a zöme marad és ragaszkodik a merevlemezemhez. Különféle segédprogramokat töltök le, Unlockert és társait, nem sokat használnak, pedig próbálom csökkentett módban is. Végül feladom, maradjanak.

Közben hab a tortán, hogy a legelején említett vírus visszatért, ismét nyitogatja a reklámablakokat, ezt nem hiszem el. Rákeresek, leszedek egy kimondottan ez ellen készült ellenszert, többszöri próbálkozásra és pár újraindítás után végül sikerül levakarni a gépről a kártevőt és valami furcsa csoda folytán a Vista hátramaradt mappái is törölhetővé válnak.

Két nap tömény szívás után kb. ott vagyok, ahol elindultam: van egy XP-m, van internetem és a megszokott kis munkakörnyezetem – meg persze jó pár ősz hajszálam, és magasabb vérnyomásom. Természetesen egy új operációs rendszerra való áttérés mindig rizikós, de ennyi szívás azért nem mindig fordul elő ilyen szerencsétlen kombinációban.

A tanulságok? Nforce2-re ne telepítsünk Vistát. Ami működik, azt ne cseréljük le. Néha ellenőrizzük a kábeleket, mielőtt kidobnánk a telepítő CD-t.

(#92) ZéZé@PH válasza Gucunja (#91) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Némi tapasztalattal is gazdagabb lettél! :)

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#93) ZéZé@PH


ZéZé@PH
aktív tag

Tudnátok nekem ajánlani valami jó videó vágásra alkalmas szoftvert Vista x64 alá?
Nehogy valaki beírja, hogy Windows Movie Maker. :)

[Szerkesztve]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#94) Gucunja válasza ZéZé@PH (#93) üzenetére


Gucunja
aktív tag

Windows movie maker :P

(#95) ZéZé@PH válasza Gucunja (#94) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Ezek szerint nem voltam elég érthető.
Nos a lent említett proginál kicsit komolyabbra gondoltam.
Probáltam volna az Avid-ot de még nincs Vistas változat belőle.
Premiere-m meg nincs jelenleg kéznél.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#96) Thrawn válasza ZéZé@PH (#95) üzenetére


Thrawn
félisten

VirtualDub? Sony Vegas?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#97) ZéZé@PH válasza Thrawn (#96) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Meglátjuk. Thx :R

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#98) Vistaboy válasza Gucunja (#91) üzenetére


Vistaboy
veterán

Tanulság: Új oprendszer -> Új alaplap. :DDD Nálam a GA-965P-DQ6-on is csak SATA-vinyók vannak, de Nekem alapból felismeri a Vista (Na jó, azért be szoktam tenni Neki a SATA-driver-t, de nélküle is felmenne, mert kiírja a partíciókat. De jobb a békesség ;) ).

Egyébként szerintem is röhej, ahogyan a régi hardvereket kezelik a szoftvergyártók. Az újabbakhoz jobban találsz driver-t, mint a régiekhez. Ha régid van, mehetsz a búsba. Vagy az XP-hez.

[Szerkesztve]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#99) wwhy


wwhy
veterán

Azt mondjátok meg, h Vista alatt, miért nem jön be a freemail:F minden egyéb maximális rendben, de a freemail sem az origo oldaláról sem a sajátjáról nem töltődik be. Kikapcsoltam már mindent (tűzfal, anti- minden), cookikat töröltem de nem tudok rájönni. Sem IE, sem Firefox, sem Opera alatt. Azért fontos, mert hiába, hogy be van állítva továbbküldésre a freemail, vannak esetek, amikor napok múlva küldi át (pl. tegnapi leveleimet még nem küldte át).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#100) munky válasza Vistaboy (#98) üzenetére


munky
őstag

ezért jó ha '' Vista Ready '' matrica vigyorog az alaplapod dobozán :U :P :) :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.