Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Stalker-2572 válasza Stalker-2572 (#1383) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Miért nem futnak a pajzssal védett programok? (up) :U

[Szerkesztve]

All Black...

(#1402) moonman válasza Stalker-2572 (#1401) üzenetére


moonman
titán

eseménynapló, azon belül is szolgáltatásnaplók-uac ?

(#1403) hruodnand válasza moonman (#1391) üzenetére


hruodnand
senior tag

moonman!
Készítettem egy képet az event viewer-ről: [link]
Éppen most osztottam meg a netet és van pár hibája, úgy látom. :F

(#1404) Stalker-2572 válasza moonman (#1402) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Angol Vistam van, hol találom eztet?

All Black...

(#1405) hruodnand válasza Stalker-2572 (#1404) üzenetére


hruodnand
senior tag

start -> event viewer

(#1406) Siriusb


Siriusb
veterán

Újra telepítettem a Vistát, s előállt egy furcsa jelenség. Ha a merevlemezen található html fájlt akarom megnyitni böngészővel, kiírja, hogy nem találom a megnyitandó fájlt, blabla.
Mindeközben a böngészőben megjelenik a kérdéses fájl. :F

(#1407) moonman válasza Siriusb (#1406) üzenetére


moonman
titán

ha ezt beimportálod és újraindítod, utána is? [link]

(#1408) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A Windows DVD készítőt ajánlom, használjátok nyugodtan, egyszerűen lehet néhány kattintással látványos DVD-ket készíteni.
Épp most kódolja a gép a nyaralásról készült fotókból a DVD-t.

(#1409) hruodnand válasza (Kolombusz) (#1408) üzenetére


hruodnand
senior tag

Nekem is bejön ez a DVD készítő.
Pofon egyszerű, és sok téma közül, lehet választani. Jó pofa. :)
Csak a hálózati problémám oldódna meg valahogyan. :(

(#1410) hruodnand válasza hruodnand (#1403) üzenetére


hruodnand
senior tag

itt egy event:
Log Name: System
Source: Microsoft-Windows-SharedAccess_NAT
Date: 2007.08.28. 12:06:08
Event ID: 34005
Task Category: None
Level: Warning
Keywords: Classic
User: N/A
Computer: hruodnand-PC
Description:
The ICS_IPV6 was unable to allocate bytes of memory. This may indicate that the system is low on virtual memory, or that the memory manager has encountered an internal error.
Event Xml:
<Event xmlns='http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event'><System><Provider Name='Microsoft-Windows-SharedAccess_NAT' Guid='{A6F32731-9A38-4159-A220-3D9B7FC5FE5D}' EventSourceName='ipnathlp'/><EventID Qualifiers='0'>34005</EventID><Version>0</Version><Level>3</Level><Task>0</Task><Opcode>0</Opcode><Keywords>0x80000000000000</Keywords><TimeCreated SystemTime='2007-08-28T10:06:08.000Z'/><EventRecordID>626</EventRecordID><Correlation/><Execution ProcessID='0' ThreadID='0'/><Channel>System</Channel><Computer>hruodnand-PC</Computer><Security/></System><EventData Name='IP_ICS_IPV6_LOG_DELETE_IPV6_ADDRESS_FAIL'><Data Name='param1'></Data></EventData></Event>

(#1411) Siriusb válasza moonman (#1407) üzenetére


Siriusb
veterán

Be sem importálja, azt mondja, bizinyos kulcsokat egy másik folyamat használ. Az alapértelmezett böngésző visszaállítva ie-re, anti spyware, av, tűzfal letiltva, mégsem megy. Lehet csökkentett módban kellene megpróbálni.

(#1412) Bash válasza katt777 (#1398) üzenetére


Bash
őstag

Ne haragudj, de #1361 semmi más, csak puszta kábítás, holott te pontosan azt állítottad, hogy ezt te nem teszed. moonman válaszait nem vontad kétségbe, azzal azért te is tisztában vagy, hogy kb. labdába sem rúghatsz ellene. Vannak tények és vannak álhírek, összeesküvések, meg piszkos fantáziák (utóbbiakat kissé meredek információszerzésnek nevezni), mindenki azt hiszi el, ami neki szimpatikus. Van akit könnyen meg lehet győzni és van aki csak a tényeknek hisz...

http://bashtravel.com/

(#1413) munky


munky
őstag

Megosztom veletek 1-2 tapasztalatomat a Vistával kapcsolatban:

Engem a Superfetch rohadtul idegesített. Amúgy is útálom, hogy ha a vinyó ''darál'', de amit Vista alatt a Superfetch-nek köszönhetően művel az mindent visz! A rendszer felállása után még kb 1 percig nem tudom használni a gépet miatta ( :F) , ha kilépek egy játékból akkor szintén várni kell kb 30-35s-et mire elcsendesedik. Régen amikor 512mb ram volt a gépemben akkor az XP is alig tudta összeszedni magát miután kiléptem egy memória igényes játékból. Ezeket az időket juttatta eszembe a Superfetch. Csak most 2GB memória virít a gépemben...

UAC szintén idegesítő. Igazából az zavar benne a legjobban, hogy bizonyos programjaimnál minden indításnál rákérdez, hogy bizots futtatni akarom-e. Ez marha idegesítő! Nem értem miért nem lehetett úgy megcsinálni, hogy ha ''megbízom a program gyártójában'' akkor ne kérdezzen rá minden indításnál. :W : Ha kikpacsolom akkor meg a biztonsági központ csesztet, hogy kapcsoljam be szóval kész őrület. :W :O Remélem a SP1-el orvosolják ezeket az idegesítő dolgokat.

Játékra meg aztán tényleg nem alkalmas jelen állás szerint a Vista.
(az én gépemel legalábbis biztos nem)

3D mark 06-ban csak 75pont volt a különbség. Persze az XP javára. Ez nem nagy küömbség viszont a játékok mást mutatnak:

A HL2DM (1280X1024 6X AA 16X AF) XP alatt megy 60fps-t , Vista alatt meg ugyanott 22fps-t... :O

F.E.A.R (1024X768 4XAA 8XAF) - XP: min: 26 fps average: 57 fps max: 151 fps

F.E.A.R (1024X768 4XAA 8XAF) - Vista: min: 25 fps average: 50 fps max: 123 fps

HL2 Loat Coast (1280X1024 6XAA 16AF) - XP: 65.1 fps

HL2 Loat Coast (1280X1024 6XAA 16AF) - Vista: 50.9 fps

COH (1280X1024 no AA no AF) - XP: min: 22,6 fps average: 48 fps max: 114.0 fps

COH (1280X1024 no AA no AF) - Vista: min: 19,5 fps average: 40.0 fps max: 94.6 fps

Ezenkívül játék közben sokszor nagyon lecsökken a sebesség még olyan helyken is ahol XP alatt simán ment a játék.

Gondolom ilyen VGA-val nem is nagyon fog már változni a helyzet. Vehetek új videokártyát ha Vistán normálsian akarok játszani...

XP alatt a CPU-m 2,4GHZ-en szoktam járatni tudom nem nagy tuning de a Vista már ezt sem viseli el. 2290 körül vége (az alap 2200mhz tehát elég vicces...), 2300mhz fölött minden indításnál kékhalál fogad... :( Tudom érzékenyebb a memória kezelése meg ilynek de akkor is egy antituning rendszer benyomását keltette bennem Vista.

Úgy érzem, hogy a CPU-m elég kevés hozzá, nagyon kellene neki a 2 mag. Sokszor elég rendesen leterheli a processzort, ilyenekor pl a WMP-ben megakad a zenelejátszás is.

WMP11 szintén nem jön be. A 10-es verzióban ha megnyitottam egy mp3-at tartalmazó mappát akkor ''Most játszott'' menüben megjegyezte és indításkor nem kellett megnyitni újból mint a 11-ben :((( :W
Ráadásul nagyon eröltetik a ''műsortár'' használatát amit én soha nem használtam és engem bosszant az is, hogy indításnál automatikusan ebben a menüben találom magam...
Mivel a 10-es verziót nem lehet visszatenni kénytelen voltam más lejátszó után nézni.

Amik szintén nagyob bosszantottak azok a lassú fájlműveletek voltak. Hihetetlen, hogy az XP mennyivel gyorsabb ilyen szempontból (is). A tempót a nemrégiben kiadott ''teljesítmény növelő javítások'' sem orvosolták nálam.

Ami tetszik az az AREO. Meg az egésznek az atmoszférája.

Mindent egybevetve sajnos azt hiszem amíg nem fejlesztek a gépemen addig le kell mondanom a Vistáról. Egy X2-vel és egy ''normális'' DX10-es VGA-val megtámogatva lehet, hogy kisebb lenne a külömbség a 2 rendszer között. Én 90%-ban játékra használom a gépem de ez Vista alatt nem megy ezzel a gépel akármennyire is le akarom cserélni az XP-t.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1414) ssolitude válasza munky (#1413) üzenetére


ssolitude
őstag

Játékra meg aztán tényleg nem alkalmas jelen állás szerint a Vista.

Nem a Vista nem alkalmas játékra, hanem a géped.

Úgy érzem, hogy a CPU-m elég kevés hozzá, nagyon kellene neki a 2 mag. Sokszor elég rendesen leterheli a processzort, ilyenekor pl a WMP-ben megakad a zenelejátszás is.

Nekem egy 2800+-os A64 Sempronon fut a Home Basic 2*512MB RAM-al, meg egy 6200TD-vel.Hibátlanul, döccenésmentesen. A viszonylag gyenge vga miatt a Vista is jól lehúzta a gépet.(Szerk.: természetesen ezen nincs játék.)
[kép]





[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1415) katt777 válasza Bash (#1412) üzenetére


katt777
félisten

Nem kábítok senkit, kábítja mindenki magát, ahogy csak tudja. :) És persze másokat is lehet hülyének nézni, csak ezzel nem azokat minősítjük. Említettem, hogy könnyű zseninek hinni magunkat, ha tudásunkat körbezárjuk, és nem nézünk a falaknál tovább. Ellenkező állítások propagálásában hivatalból érdekeltekkel nem érdemes vitatkozni, mert bármilyen érvet lesöpörnek azzal, hogy ők tudják az igazságot. A maflábbakat ezzel persze meg is tévesztik. :) Tényleg vannak, akik a tényeknek hisznek (pl. én), nem a propagandának és a marketingnek, mert nem lusták körülnézni a nagyvilágban, ha érdekli őket valami. Ezért nem csak a számítástechnikában vagyok tájékozott (noha vannak nálam e téren tájékozottabbak is). Már mondtam, vaktában tagadás helyett nézzen utána, akit érdekel. Részemről tényleg kiszálltam ebből, inkább szellemileg nyitottabb társaságot keresek. :)
Jó munkát és hitet mindenkinek! :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1416) Digital


Digital
addikt

Vett már valaki Vistát a T-online-tól? [link] Itthonra melyiket volna érdemes megvenni,ha hosszabb távra gondol az ember?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1417) moonman válasza Digital (#1416) üzenetére


moonman
titán

ha céges tartományi hálózatban is akarod használni business.
ha emellé kell multimédia is ultimate.
ha csak otthon és kell multimédia is home premium.

(#1418) Siriusb válasza Digital (#1416) üzenetére


Siriusb
veterán

T-Online-tól szerintem egyiket sem.
Otthonra szvsz a Home Premium bőven jó. Abból is a 32 bites, hacsak nem 4 GB-nál több RAM-od van és támogarja a CPU-d.

(#1419) munky válasza ssolitude (#1414) üzenetére


munky
őstag

természetesen ezen nincs játék

ezzel le is írtad a lényeget...

Nem a Vista nem alkalmas játékra, hanem a géped.

hát igen ez egy belépőszitű PC de XP alatt érdekes módon lehet vele játszani....

Bioshock demo pl megy maxon XP-n 30-35fps-t. Vistán 25fps körül megy...

(#1420) Thrawn válasza munky (#1419) üzenetére


Thrawn
félisten

Az ATI kártyád látván elgondolkodtam, vajon a Bioshock-os Catalystet tetted fel avagy sem :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1421) Digital válasza moonman (#1417) üzenetére


Digital
addikt

Az adataimnál lévő gépen futna a home premium játék alatt is?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1422) moonman válasza Digital (#1421) üzenetére


moonman
titán

igen, simán, bár durvább játékokhoz elkelhet majd még egy giga ram.

(#1423) Digital válasza moonman (#1422) üzenetére


Digital
addikt

A T-s szoftal mi a baj? Megvehetem ott?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1424) Stalker-2572 válasza moonman (#1402) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nem találom... kezdem feladni :((( sikerült annyit elérni, hogy mostmár megkérdezi futassa-e a ''gyanus'' programot, de ha rámegyek, hogy igen nem csinál semmit :W

Milyen office kell a Vistahoz?

All Black...

(#1425) munky válasza Thrawn (#1420) üzenetére


munky
őstag

nem :B

az milyen verziószámú :F

tudna valaki linket adni :)

(#1426) Thrawn válasza munky (#1425) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1427) drankenhal válasza moonman (#1347) üzenetére


drankenhal
csendes tag

O hogyne, mikor c-s meg d-s xp-m volt egyidejuleg, akkor a d-s xp magat d-nek latta, s igy volt ez anno millenium-mal is. Csak a Vista probal okosabb lenni...

(#1428) munky válasza Thrawn (#1426) üzenetére


munky
őstag

köszi! :R

(#1429) moonman válasza Digital (#1423) üzenetére


moonman
titán

ugyanazok a bitek vannak a lemezen, ha fizeted a részletet, akkor mi a különbség? :)

(#1430) moonman válasza drankenhal (#1427) üzenetére


moonman
titán

gondolom ott valamelyik nem CD-ről bootolva lett telepítve, vagy az egyik kiterjesztett partíció volt. ha elindul a setup honnan a bánatból tudja, hogy a másiknak kéne C-nek lennie?

(#1431) moonman válasza Stalker-2572 (#1424) üzenetére


moonman
titán

vezérlőpult - keresőbe írd be eseménynapló, majd van egy olyan kategória, hogy szolgáltatások és azon belül UAC. nemtom pontosan hogy van magyarul, angol rendszerem van.

(#1432) Digital válasza moonman (#1429) üzenetére


Digital
addikt

Ezért gondoltam: [link] Én sem értem miért nem szabad itt megvenni:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1433) apro


apro
senior tag

hali
egy kis segítség kellene, a Vista Ultim 32bites reg.verziom van fent és olyan problémám adodott,hogy a regisztrált Néro íro progit nem telepiti fel ,semmilyen modon nem tudom használni,(Na enyit a Drága zsozsot kidob,néró,) valami ötlet,már kiprobáltam a letöltött 1hónapos nero.7.is az demo ez sem kell a vistának, milyen íro progit lehet használni a vista alatt, ne a beépitett DVDszerk,,,nem kell.köszi elöre is a segitséget
hali

(#1434) moonman válasza Digital (#1432) üzenetére


moonman
titán

''T-t ne!'' hát ezzel az érvrendszerrel attól tartok nem tudok vitatkozni. :)

(#1435) Siriusb válasza moonman (#1434) üzenetére


Siriusb
veterán

Azért mondtam, mert úgy gondolom, máshol olcsóbban meg lehet kapni.
Odaírtam, hogy ''szerintem'', ami azt jelenti, ez az én szubjektív véleményem.
Az idézet némiképpen pontatlan. :)

(#1436) Cyrin válasza apro (#1433) üzenetére


Cyrin
addikt

nálam megy a Nero, 7.9.6.0, és csak az íróprogi van benne, egyéb sallang nincs.

(#1437) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Lenne kettő kérdésem a témával kapcsba.

1. Van két gép egyiken Vista, másikon XP, routeren elosztva a net. Azt hogy tudom megcsinálni, hogy a két gép között tudjak adatokat átvinni? Amikor mind2 gépen XP volt simán tudtunk egymás gépéről fileokat áthúzni, de most valahogy nem jövök rá, hogyan lehetne összehozni.

2. Már meglehet buherálni az usbport.sys filet, hogy az egér 1000HZ-en mennyen a 125 helyett?

Válaszokat előre is thx.:)

[Szerkesztve]

(#1438) keIdor válasza SzlobiG (#1437) üzenetére


keIdor
titán

A hálózatra gondolszt végülis? Szerintem az XP és Vista között nem fog menni...:(

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1439) _cirmos_


_cirmos_
őstag

sziasztok!
lenne egy-két kérdésem:

ki lehet kapcsolni valahol azt, hogy 5%-os akkutöltöttségnél a vista hibernálja a rendszert? nem találom sehol...

msconfigban kiszedtem néhány progit az automata indításból, de most minden bootnál jön a lufi, hogy a windows ezt meg ezt blokkolta az indulásnál. és nincs sehol pipa hogy ezt az üzit nem akarom látni többször. ezt ki lehet kaccsolni?

az rmclock-ot nem kelett installálni, de beírta magát registrybe hogy mindig induljon az oprendszerrel együtt, és erről is kapok üzit mindig hogy megengedem-é hogy elindljon. itt is kéne egy pipa hogy mindig megengedem, de nincs ilyen...


előre is köszönöm!

(#1440) SzlobiG válasza keIdor (#1438) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen arra. Olyan nincs, mennie kell.:D

(#1441) keIdor válasza SzlobiG (#1440) üzenetére


keIdor
titán

Ha régebbi Windows verziókra gondolok ott se ment. :( Pl. annó volt már próbálkozásom ME és XP között... sikertelen. :(

[Szerkesztve]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1442) SzlobiG válasza keIdor (#1441) üzenetére


SzlobiG
félisten

Addig eljutottam, hogy az egyik gép látta a másikat, de nem tudtam belépni.:(

Szerintem csak nem olyan hülyék ms-ék, hogy ezt nem oldották meg, hogy ne legyen hálozat a két OS között.:U De majd jön moonman és felvilágosít, vagy is remélem.:)

[Szerkesztve]

(#1443) maru válasza SzlobiG (#1440) üzenetére


maru
aktív tag

Nálam megy. Vista + egy XP home + XP Pro. :B
A gépek látják egymást?

Ja, már válaszoltál. :D

[Szerkesztve]

(#1444) keIdor válasza SzlobiG (#1442) üzenetére


keIdor
titán

Nálam sajnos nem sikerűlt annó, de XP-Vista kapcsolatot nem ismerem, lehet mennyi fog. ;) Én is kiváncsi vagyok moonman mit mond majd.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1445) SzlobiG válasza maru (#1443) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor megnyugodtam.:)


Keldor: Annó XP-ME nekem se ment.:D

(#1446) maru válasza SzlobiG (#1442) üzenetére


maru
aktív tag

Vistán a mappa megosztásnál adjál hozzá egy”Mindenki” felhasználót, és már be is lehet lépni (elméletileg).

(#1447) DroneZ^ válasza SzlobiG (#1445) üzenetére


DroneZ^
őstag

ez mekkora avatar már :Y kár hogy nekem nemlehet fele ien jo sem :O

(#1448) SzlobiG válasza maru (#1446) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csináltam egy Public mappát, de jelszóval van védve azt írja. Holnap elválik, hogy jó-e próbálkozok vele.

Az xp-s gépen mit kell állítani?


DroneZ^: Már elég régóta ez van, ha eléred az Őstagot neked is lehet.:)

[Szerkesztve]

(#1449) keIdor válasza SzlobiG (#1448) üzenetére


keIdor
titán

+600nap ;)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1450) maru válasza SzlobiG (#1448) üzenetére


maru
aktív tag

Én csak megosztottam amit akartam (Ezek a könyvtárak nem „Felhasználók” mappán belül vannak).
Az Xp semmi különöset.. A „Varázsló” megoldja

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.