Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) Integrale válasza Sungoo (#43139) üzenetére


Integrale
veterán

Van a 8.1-ben is, legalabbis Samsungon.

Clemi: Tiltsd le az Insidert, hogy ne futhasson a hatterben. Igy megmarad minden hasznos tulajdonsaga, de az akksi szopas legalabb elmulik.

"Bad reklám is reklám too"

(#43153) Blyan válasza Bogyó bá' (#43144) üzenetére


Blyan
félisten

Mondjuk pont Te vagy az utolsó akitől hiteles lehetne ez a vezetékes telefon duma... :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#43154) polonic válasza szőröscica (#43084) üzenetére


polonic
félisten

akkor van tárcsahang, ha a hívott félnek jelzi a hívást, addig csak nagy csend
szóval úgy tűnik a hívott félnél nem jelez
wp-s a hívott fél?

(#43155) Clemi válasza Integrale (#43151) üzenetére


Clemi
veterán

Azt már próbáltam, rögtön miután megjelent a 8.1 és benne az új akku figyelés. Az égvilágon semmi nem változott.
A tegnap esti örömködés, hogy egy kis időre nekem is 1,7%-os óránkénti energia vesztést jelzett a rendszer, ma reggelre az enyészeté lett. Hiába szedtem le a programokat, továbbra is közelít a 3%-hoz az érték.
Most épp töltöm és ha végzett tolok neki egy HR-t.
Egyébként csak úgy megkérdezem, hogy akiknél 2% alatti értékek vannak, az adatkapcsolat (2G/3G/LTE) egyáltalán be van kapcsolva? Mert nekem állandóan megy a WiFi és a 4G/LTE.

(#43156) zsoltek válasza Clemi (#43155) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Megy a 4g, és 3%? Tedd össze a két kezed, hogy annyit merül.

Huawei P30

(#43157) Rigormortiis válasza Clemi (#43155) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nekem csak 2g megy folyamatosan, sőt, éjszakára az sem, csak akkor kapcsolok wifit\3g-t ha nagyon kell. Fényerő alapból kicsire van állítva, és úgy elmegy egy napot, hogy nyúzom rendesen. Viszont tényleg szedd le az akksimonitotozót, nálam is merítette, amióta töröltem, semmi bajom az üzemidővel.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#43158) waces válasza Blyan (#43152) üzenetére


waces
aktív tag

kulso aksi? bagoert van par hasznalhato tipus,neha jol jott mar,hogy ott hevert a taskaban. bar az teny,hogy 24 ora elvarhato

Every living creature on earth dies alone.

(#43159) WinPho


WinPho
senior tag

Már nem mi vagyunk a leggyorsabbak gépelésben! :O

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#43161) Oppenheimer válasza WinPho (#43159) üzenetére


Oppenheimer
veterán

:C Jó cuccnak tűnik :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43162) Clemi válasza zsoltek (#43156) üzenetére


Clemi
veterán

Persze összeteszem, DE a lényeg itt most az, hogy a legutóbbi frissítéssel szinte mindenkinek csökkent a merülési tempó üresben (éjszaka) nekem meg semmit nem változott, talán még nőtt is. Na ez az ami bassza a csőröm és nem maga a százalék nagysága.

(#43164) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Telefonom memóriájában van 529,99 MB ideiglenes fájl és amikor a törlésre nyomok nem törlődik.
Csak úgy tudok némi szabad helyet csinálni, hogy minden alkalmazásban külön törlöm az ideiglenes fájlokat.
Nem akar sehogy törlődni. Valakinek van ötlete?
8.1 frissítés előtt akarok felszabadítani némi helyet, mert most csak cca 1GB van rajta szabadon.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#43165) catroot válasza Porcupain (#43164) üzenetére


catroot
veterán

Akkor nem marad más, mint a HR.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#43166) Porcupain válasza catroot (#43165) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Igen ezt szeretném elkerülni, de ha muszáj...
Ha be van állítva a biztonsági mentés, és manuálisan csináltam biztonsági mentést, akkor biztos mindent vissza fog állítani?
Gondolom az sd kártyát előtte vegyem ki.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#43167) Integrale válasza Porcupain (#43166) üzenetére


Integrale
veterán

SD-re nincs hatassal a HR, ugyhogy csak ezert nem kell kivenned.

"Bad reklám is reklám too"

(#43169) Blyan válasza waces (#43158) üzenetére


Blyan
félisten

Persze, hordozhatnék külső akksit is, de akkor inkább gyártó dobjon a telefonba plusz 20 grammot egy jobb akksi miatt (de az sem baj, ha optimalizál ). :D
Szerintem 24 óra mindennapos használat nem túlzott elvárás egy telefontól, nem igénylem a 4-5 napot.

Példa, csütörtökön utaztam egész nap, a telefon (920) délelőtt 10-től este 10-re csontra merült, különösebb használat nélkül (szokásos dolgok, szinkronizáció, 2 óra telefon, némi IM ). Ez azért eléggé gázos.
De majd a horgásszaki megmondja, hogy az én hibám.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#43177) Pttypang


Pttypang
veterán

Na megvan a dc-16
Gondolom van benne vmi melymerules elleni vedelem, ha rajta hagyom a telot es teljesen lemeriti..?

Everybody lies.

(#43183) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Nyugalom Uraim! Aki pihenni szeretne az nálam jelentkezzen.

(#43184) SsPL711 válasza CoolMan (#43183) üzenetére


SsPL711
őstag

Ez gyors volt :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#43185) leximester válasza Pttypang (#43177) üzenetére


leximester
tag

Barátnőm nem rég vett ilyen töltőt, nálad is úgy van hogy kb. 10perc töltés után a 4ledből már csak 1 villog?

(#43186) kisnokia


kisnokia
aktív tag

Csak egy filozófiai töprengés: az a Microsoft, amely a Windows révén uralta a piacot, nem tudott volna olyan szintű integrációt kidolgozni a teló és más készülékek között-kihasználva a mobileszközök előretörését-amellyel simán letarolta volna a piacot?

(#43187) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Nem tudjátok véletlenül, hogy 8.1 alatt milyen NFC-s progival lehetne be illetve kikapcsoltatni a brutuszt illetve az internet sharingot?

Köszönöm,

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#43188) gege547 válasza kisnokia (#43186) üzenetére


gege547
tag

Ez egy jó kérdés. A válasz pedig nem egyszerű. Ugyanis tudott volna és tudna is és akar is és csinálja is és mégsem nem tud.
Bővebben kifejtve:
A Win 8 nak eredetileg pontosan ez volt a koncepciója egy operációs rendszer telefonra, tabletre valamint pc re. Csakhogy jöttek a gondok. Az x86 os okostelefonok nem nagyon vannak valamint a tablet is csak megmaradt egy felnagyított okosetelefon szintjén amivel nem lehet telefonálni. ehez hozzá jött az is hogy a pc-s Win 8 igencsak nagyra hízott és így nem lehet felrakni telefonokra tehát kell egy "butított" rendszer. A tablet még csak csak ment volna de sajnos továbbra sem divat 64-120 gigás tabletet piacra dobni és ha ki is dobják, irrálisan többe kerül mint a többi 8,16, 32 gigás társaik pedig azok a fránya memória chipek nem lenének annyira drágák. Nézd csak meg a pendrive árakat és mondjuk oszd el őket 2 vel de lehet 4 el is oszthatod.
A Surface 1 bukott és hála a főleg iDiot okból álló online "ujságórknak" mindeki elhitte hogy az ms féle cucc trágya. Ami annyiban igaz is hogy az MS megint nagyot akart csak túl korán lépett. Egyszerűen az akumulátortechnológiánk kritikán alulluli és nem tudjuk meghajtani az i szériás procikat sem huzamosabb ideig.
Ezután jött a surface 2 ami már jó lenne csak mivel nem iSurface nem kell senkinek. Hiába van az office support meg hasonlók. Valamit az is közre játszik hogy nem sok embernek van Win 8 as pc je ugyanis az emberek egyszerűen nem cserélték le a régi oprendszereiket. Már szerencsére az Xp kezd kihalni de még mindig sok az Xp huszár zombigép tulajdonos akik váltig állítják hogy jóaz. Ezen az sem segít ha Win7 re váltanak mert az meg nem erre készült. Meg ugye az embereknek nem tetszenek az újjítások és mint a csempén is meg az amúgy tök felesleges start gombon is egyhuzamba megy a hiszti.Mert ugye gondolomén unamában mindenki a start gombot nyomogatta csak hogy ugráljon valamia képernyőn.

Ezekhez meg hozzájön az hogy az MS mocskosul bealudt szallagon szállította 2 évente az új oprendszereket és office csomagokat és közben elfelejtette észrevenni hogy az okostelefon hirtelen elterjedt. Ezáltal lemaradt a kezdésről. És mivel a mobil gyártóknak haladni kelett nem volt sok választásuk. Maradt a simbian ami nokia cucc volt vagy az akkori android amire már akkor is azt mondták hogy ez kuka mert a simbian közelében sincs és hogy ki fog halni a piacról. Ekkor azt felkarolta a Google és irdatlan mennyiségű erőforrást pumpált bele és odadta a gyártóknak ingyen és ezek után elterjedt mint a parlagfű és már kikirtani sem lehetne. A hétköznapi ember megveszi mert nincs más csak a szifon az meg drága, a modding huszárok meg egyszerűn orgazmusviharban vannak hogy kétnaponta új romot rakhatnak fel és hogy ez mennyire jó.
Röviden és tömören kb ennyi a történet. De ha megfigyeled az integráció folyik ezerrel OneDrive erre jó példa a wp 8.1 et pedig már 80% ban ugyan úgy lehet programozni mint az RT-t. Reméljüka wp9 el megoldódik a dolog.
Ha a jelenlegi wp8 és 8.1 es telefonokat updatelni lehet rá akkor nagyot fogn dobni a dolgokon. Személyes véleményem szerint jelenleg az MS nem teheti meg hogy ne legyen frissíthető ugyanis akkor megint tovább osztja a piacot. De ezt majd ők eldönti meg meg háborgunk :)
ui.: Elnézést a sok és ért de nem javítom :P .

(#43189) hülyegyerek válasza gege547 (#43188) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ezeket a dolgokat te elhiszed ? Nem nagyon van x86-os telefon ? Tényleg ? A win 8-at meg nem rakják tabletekre, mert nem divat a 64-128 Gb-os háttértár ? Mesélj még kérlek !

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#43190) Clemi


Clemi
veterán

Lenyomtam a telefon torkán a HR-t, most töltődik megint de! Elsőre hiába vártam az azonosító SMS-t a telefon nem jelzett, és nem is fértem hozzá, mert nem engedett taskot váltani, míg a kód beírását várta. Továbbléptem, hogy majd később, de szembesültem azzal, hogy utólag az istennek se jöttem rá, hogy hogyan lehet a szinkronizálást elindítani.
Mindegy, toltam egy újabb HR-t és a közben megérkezett azonosító kódot felírtam. Mikor megint elért odáig, hogy kéri a kódot azt választottam, hogy már van kódom. Nosza beírtam a korábbit, mire elkezdett prüszkölni a rendszer, hogy az nem jóóóóóó közben meg egy ismeretlen számról bejövő hívás érkezett. Kívácsian felvettem, mire egy gépi hang üdvözöl és elkezdi diktálni az azonosító kódom :Y Találkoztatok már ilyennel? Na mindegy beírtam a kapott kódot, és elkezdődött a szinkronizálás.
Pár perc alatt megkaptam a fő képernyőt és valóban ahogy ígérték, még a csempék is, sőt a beállított háttér is ugyanaz lett, mint mielőtt a HR-t elindítottam. Ezután már csak pár kisebb beavatkozás kellett na és megvárni míg az összes program vissza települ és voila.

Viszont a tárterület ellenőrzés mutat nekem egy majdnem 800 Mb-os egyéb állományt. Egy szinte szűz rendszeren mi a frász lehet az vajon? A friss HR után, és amíg települtek vissza a programok, volt egy olyan is, hogy "beállítások" és az 970 MB volt, de az eltűnt.

(#43191) Sungoo válasza Clemi (#43190) üzenetére


Sungoo
addikt

Mihez kell azonosító kód? :F

(#43192) kezman válasza Sungoo (#43191) üzenetére


kezman
őstag

Tiszta telefonnál mikor először adod meg a fiókod, az elsődleges címedre küld egy kódot, azt kell beírnod csak ezután kezd szinkronizálni :C

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#43193) Clemi válasza Sungoo (#43191) üzenetére


Clemi
veterán

HR után, mikor bejelentkeztél az MS fiókba, csak akkor kezdi a személyes adatokat leküldeni a telefonra, ha biztonsággal azonosítottad magad. Ehhez a belépés után meg kell adni a telefonszám utolsó 4 számjegyét, amit a regisztrációkor megadtál. Ha ezt bírtad, akkor a megadott számra sms-ben kapsz egy kódszámot, amit be kell írni a telefonba.

(#43194) Sungoo válasza Clemi (#43193) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez igaz a Google fiókra is?

(#43195) Clemi válasza Sungoo (#43194) üzenetére


Clemi
veterán

Passz. Ott nem tárolok névjegyet, oda nem szinkronizálok.

(#43196) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

1320-assal 8.1-en ha megnyitom a here drive-ot, vagy a mapset, azonnal kidob a főképernyőre. A 820-al nem volt ilyen gond, bár azt a bugfix óta nem próbáltam. Tapasztalt valaki hasonlót ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#43197) Sungoo válasza Clemi (#43195) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem meg csak az van, még a droidból. :)

(#43198) kezman válasza Clemi (#43193) üzenetére


kezman
őstag

Nekem egy Google fiók van megadva nem telszám, és erre a címre küldi a kódot, egyébként ugyan az a procedúra :D

hülyegyerek: itt írta valaki hogy törölte térképet, újra letöltötte és utána jó lett ,

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#43199) gege547 válasza hülyegyerek (#43189) üzenetére


gege547
tag

ÖÖ igen de ha nem hiszed el tess: Magyar viszonylatban netes ajánlatok alapján a 64-128 gb os tabletekből összesen 83 ajánlatot adott ki tekintve hogy max 8 gigásból 400 db, 16 gigásból 270, 32 gigásból 77 darabot. Szerintem bőven mondhatom azt hogy nem divat 64-128 gb os tableteket csinálni (Itt megjegyzem hogy nálam jelenleg 49 giga foglalt a rendszermeghajtón és az oprendszeren kívül nem sok minden van oda telepítve). Ráadásul a 64 gigásak is 100 ezer körüli árról indulnak ami mocskos drága ha engem kérdezel. Egyszerűen nem éri meg. Ha erős 3d kell akkor minimum laptop (vagy Surface 2 pro) ha hurcolni is akarod, a többi funkciót meg ellátja egy okostelefon is. Az x86 nál tévedtem sajnálom nem foglamaztam pontosan. A lényeg hogy habár a mobil processzorok fejlődése lenyűgöző de szerintem még mindig nem elég gyorsak.

(#43200) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok! L520-am csak akkor jelzi az ertesitéseket ha wifi-n van a telefon. Kivéve a nem fogadott hivásokat és sms-t. Ha van wifi semmi gond, jön minden.
Korlátlan a mobilnet, van mindig térerő us neki, 90%-ban H+ van kiirva.
HR még nem volt.

Valaki valami ötlet?

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.