Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) bobek72 válasza whbear (#27950) üzenetére


bobek72
tag

Nálam sem tud bejelentkezni

(#27952) aicon válasza whbear (#27950) üzenetére


aicon
senior tag

Erre is gondok vannak a Reengerrel

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#27953) zeon.hu válasza whbear (#27950) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam ok, elég sok kimenő és bejövő hívásom volt vele ma délután is.

#?*@&!

(#27954) whbear válasza zeon.hu (#27953) üzenetére


whbear
senior tag

Chan_PJSip Registrations

Reenger/sip:sip.nordtelekom.hu:5060 Reenger Rejected
Szerk :
Most már megy itt is.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27955) zeon.hu válasza whbear (#27954) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nézem, hogy itt 4 óra körül jelezték a problémákat.
Nálam kicsivel előtte és utána is volt kimenő hívás.
Érdekes, mert általában mindenkit érint.

#?*@&!

(#27956) tibor23


tibor23
senior tag

Mostanában több helyről is hallom, hogy probléma van a Voip számok hívásával (pl. Ephone), aminek az oka, hogy a felhasználási helyen nincs publikus IP cím, a szolgáltató NAT-olt IP címet oszt tovább. Ilyenkor lehet hívni gond nélkül, de a bejövő hívások bizonytalan, hogy végződnek vagy nem. Ha az ügyfél reklamál, fix IP címet ajánlanak borsos áron. Nagyon érdekelne, hogy az ügyfél kérhet-e díjmentesen normális publikus IP címet a szolgáltatótól, és a szolgáltató megtagadhatja-e a kérést? Vagy van-e olyan szolgáltató, ahol ez lehetséges? Bár adott helyen általában nincs sok választási lehetőség. A Telenor mobilinternetje milyen IP címet oszt?

(#27957) p.t.r válasza tibor23 (#27956) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Nekem a torrentem nem volt aktív a Nat miatt. Telefonon elmondtam nekik (digi), hogy ip kamerámat nem tudom használni emiatt, szó nélkül megkaptam a publikus ip-t. Kb. 2 perc múlva, már aktív is lettem.

(#27958) whbear válasza tibor23 (#27956) üzenetére


whbear
senior tag

Telenor NET APN publikus IP, ONLINE APN natolt IP. A hívásfogadásra a legmegbízhatóbb módszer a push alkalmazása. ( Bria, Groundwire vagy 3CX saját klienssel és Firebase saját push server.)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27959) neopeti


neopeti
tag

Ma kipróbáltam a

discountvoip és a stuntcalls -ot
2 appal.
Ugyanazokkal a beállításokkal csak ki-be léptem.

Discountvoippal tök szarul hallott a másik fél mind a 2 voip appal.
Stuntcalls tök jó hangos volt mind a 2 voip appal.

Létezik , hogy nem is a voip alkalmazás a szar?

(#27960) Somatom válasza tibor23 (#27956) üzenetére


Somatom
veterán

Kb. két éve küzdöttem meg a Telenor -ral. Pontosabban, csak addig volt küzdelem, amíg eljutottam egy technikushoz. Elsírtam neki a bánatomat, és két perc alatt átrakott net apn -re. Azóta van a feltöltősömön publikus IP -m. Ez ügyfél szinten szerepel az "aktámban", így tarifacsomag váltásoknál is megmaradt. Épp ma reggel kértem egy Click 1GB -ot. Teszteltem egy webszerverrel, és működik az elérés. Akár dyndns -re is regelhetném.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27961) tibor23 válasza whbear (#27958) üzenetére


tibor23
senior tag

Nem igazán tudom mi ez a PUSH. Amúgy nem droidos appokhoz kell megoldás, hanem Fritzbox-hoz.

(#27962) tibor23


tibor23
senior tag

Reenger nem áll a helyzet magaslatán, kell majdnem egy perc mire a hívottat kicsengeti.

(#27963) zeon.hu válasza tibor23 (#27962) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hmm, tényleg, mondjuk nálam pont fél perc kellett neki.

#?*@&!

(#27964) whbear


whbear
senior tag

Reenger hol megy hol nem. Ezen kívül bizonyos számokat nem kapcsol. Dellmont egyik hívás tökéletes utána a következő vállalhatatlan nagy késés és rossz minőségű a hang. Akár Voipdiscount akár Stuntcalls vagy ActionVoip. Fixen van regisztrálva Freepbx-ben tehát nem a net változott alatta. CallWithUs bizonyos vezetékes számokra nem kapcsolt csak PSTN plannal ami többe került mint a Domino Most. Support által is megerősítve, 25 USD visszautalva. Rebtel most emelt duplájára. Ephone jól működik de drága. Fonio szintén. Lassan csak a Skype használható normálisan viszont nincs SIP. Nincs jövője a Voip-nek?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27965) jozsi968


jozsi968
tag

Sziasztok!
Gondoltam, szólok!
Ha a voip egyenlegetek feltöltését tervezitek, előbb tekintsétek meg a hívásdíj táblázatot, ugyanis változtak az árak. / Jó irányba! / :) [link]
A jelenlegi legkedvezőbb hívásdíj magyar mobil irányba 0.005 € , azaz kevesebb mint 2 Ft , a CallingCredit-nél.
:DD

(#27966) Zeki válasza jozsi968 (#27965) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elég baba az a 2Ft, de mivel a vezetékes is annyi, ki tudja meddig akciós.

(#27967) KTU válasza jozsi968 (#27965) üzenetére


KTU
addikt

Nem biztos hogy jó ötlet leváltani a DiscountVoip-ot.
Összehasonlító oldal, mobil hívás sorrendben, de a vezetékes is itt a legolcsóbb.

CallingCredit

Hungary [non-EU-callerid] (Landline) Ft 1.563 Ft 1.984

Hungary (Landline) Ft 1.563 Ft 1.984

Hungary [non-EU-callerid] (Mobile) Ft 7.813 Ft 9.922

Hungary (Mobile) Ft 1.563 Ft 1.984

CheapBuzzer

Hungary (Landline) Ft 1.563 Ft 1.984

Hungary [non-EU-callerid] (Landline) Ft 1.563 Ft 1.984

Hungary [non-EU-callerid] (Mobile) Ft 4.688 Ft 5.953

Hungary (Mobile) Ft 3.125 Ft 3.969

DiscountVoip

Hungary (Landline) SuperDeal!** Ft 0.3571 Ft 0.4536

Hungary [non-EU-callerid] (Landline) SuperDeal!** Ft 0.3571 Ft 0.4536

Hungary (Mobile) Ft 3.5714 Ft 4.5357

Hungary [non-EU-callerid] (Mobile) Ft 3.5714 Ft 4.5357

Ferenc. kiderítette mi a különbség.

Még olyan Dellmont-hoz nem regisztráltam ahol más lenne a non-EU-callerid árazása,
ezért ezt sajna nem tudom biztosan. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27968) Zeki


Zeki
nagyúr

Duration..........Charge
00:02:50 ........€ 0.015

Netto 0.005 Eurocentet számláz a callingcredit ( hazai mobilt hívtam). Igaz mobilevoippal kissé mélyebb a hang.

[ Szerkesztve ]

(#27969) Stanlee válasza whbear (#27964) üzenetére


Stanlee
őstag

A VoIP nem egyenlo Dellmont-tal. A VoIP-nek igenis van jovoje, csak ha nem engedhetek meg magamnak egy draga szolgaltatot, akkor rossz minosegu hivasok is becsusznak. A Dellmont-ot ugy kell elkepzelni, hogy a piacrol osszevasarolja a leheto legolcsobban a feles perceket mindenfele szolgaltatoktol. Ami fix naluk az a sajat hw es azok elerhetosege. Az ismeretlen resze a hivasnak a dellmont szerverei utani resz. Lehet, hogy az egyik jominosegu hivas egy europai nagykereskedon megy keresztul es direktben vegzodtet, de a kovetkezo hivas mar lehet, hogy egy azsiai vonalon megy keresztul, es jut vissza az EU-ba.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27970) whbear válasza Stanlee (#27969) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm. Ezzel meg is válaszoltad miért van az, hogy az egyik hívás jó, utána a következő nagyon rossz minőségű.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27971) vg válasza jozsi968 (#27965) üzenetére


vg
addikt

Frankó, köszi. :R

(#27972) tibor23 válasza whbear (#27970) üzenetére


tibor23
senior tag

Ez szerintem sem magyarázza meg hullámzó, időnként / nagyon gyakran tragikus hangminőséget. Akár a holdról is vásárolhatnak perceket, akkor is jó minőségűnek kellene lennie.

Ettől még nálam a Voip továbbra is jó opció, ha valamelyik szolgáltató kiesik, van helyette 2-3 tartalék. A Reenger mobilra, és DV vezetékesre és külföldre hangminőségben és árban is szinte tökéletes.

Tudnál adni valami linket ehhez a Voip Push-hoz, hogy legalább képben legyek mi ez?

(#27973) whbear válasza tibor23 (#27972) üzenetére


whbear
senior tag

Ez a push úgy működik, hogy a kliens nincs állandóan bejelentkezve a SIP szerverre hanem push üzenetre ébred fel. A Push szerver van bejelentkezve állandóan. Ezért gyakorlatilag nincs fogyasztás. A Groundwire és a Bria esetében be lehet állítani ezt a módot. Szükség van hozzá a kliens oldalról push szerverre. Ez egy külön szolgáltatás ezért lett PL. a Bria havidíjas. Ha telepítesz egy 3CX központot az tudja kezelni a Google Firebase push szervereket.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#27974) Zeki


Zeki
nagyúr

Nagy kár hogy a rebtel árat emelt.
Annak legalább konstans jó volt a hangminősége.
Most mobilevoippal használom ezt a callingcreditet, nem túl meggyőző. Néha ki sem csörög. Újra kell hívni.
Oké sokára fogy el a zseton róla, de aligha töltöm fel újra.
Ennél még az immmr is jobb, ott legalább ingyen hívok és tudom, hogy sokszor nem csörög ki, de felveszik és jobb utána a hang minősége. Ezzel túl dörmögős.

(#27975) milenda


milenda
tag

Sziasztok!
Pár hónapja már kérdeztem, akkor nem kaptam választ, talán most. A weben belépve a Dellmont-fiókomba azt látom, hogy "Your PIN code is: xxxx". Mi ez a PIN kód, hol és mire használhatom?

(#27976) Zeki válasza milenda (#27975) üzenetére


Zeki
nagyúr

passz.

(#27977) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Én mobilon használok voip hívásokat, 1,5 éve a Stuntcalls-t. Most néztem rá, szerintem emelkedtek az áraik.
Most mi az ajánlott voip szolgáltató? Az ár mobil irányba érdekes nekem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27978) Zeki válasza embe (#27977) üzenetére


Zeki
nagyúr

callingcredit

(#27979) embe válasza Zeki (#27978) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Ha jól értelmezem, akkor ez az EU-n kívüli/belüli hívást különbözteti meg? Itt az a lényeg hogy a hívott fél hol tartózkodik? :B

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27980) covers


covers
csendes tag

Sziasztok!Pár napja vettem előfizetést reengere
2 napig jól is ment wifiről majd semmi "No response from server".és nem kapcsol nem jelentkezik be
Mizu droiddal használom de Zoiperrel is kipróbáltam és ugyanez...
Ma szintén rápróbáltam wifiről ugyanez,majd ha telon wifit kikapcsolom és mobilnetről megy akkor gond nélkül bejelentkezik-lehet telefonálni vele.
Valaki tudja okát?Köszönöm segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#27981) edk- válasza embe (#27979) üzenetére


edk-
őstag

Az számít, hogy a küldött hívóazonosító EU-s országbéli-e.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#27982) Zeki válasza embe (#27979) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a lényeg, hogy ha magyar (EU-s) számmal regisztrálsz be (azt küldi el hívásazonosítóként), akkor az olcsóbb percdíjakat számolja.

(#27983) embe


embe
nagyúr

Köszi Urak a válaszokat! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27984) 4Grider válasza covers (#27980) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az biztos, hogy nem Reenger-oldali a probléma megoldása, mivel mobilnetről működik. A leggyakoribb gond az szokott lenni, hogy a felhasználónál a routolást ellátó eszköz is használja ugyanazt a portot, amit a reenger felé használnia kellene (mert mondjuk voip telefont ad az adott internet-szolgáltató is). Ilyenkor a szolgáltatói eszköz bridge módba tétele és saját router használata lehet a megoldás. De még az sem kizárt, hogy az internet-szolgáltató blokkolja a voip-ot (bár nem tehetné).

(#27985) KTU válasza covers (#27980) üzenetére


KTU
addikt

A Reengert pár hete feltöltöttem:

Magyarország Lebeszélhető percek: 104 Csomag lejárata: 2018-05-18

Kár volt.

Ezeket a számokat nem tudom hívni Reengerről.
az NKM Földgázszolgáltató Zrt.
+36 1 474 9999
+36 20 474 9999
+36 30 474 9999
+36 70 474 9999

OFSZ Fizetési Kapu:
+36 1 574 4664
+36 1 999 2222

Ha valaki tesztelné. :R

Tesztelni szoktam saját mobil / vagy Fonio hívással, azok néha működnek.
Szörnyű bizonytalan a működése, nem csak androidról, Gigaset-ről is.
A többi jól működik, még a CallingCredit is, most sokat telefonálok HU. mobil irányba.
HU telefonszám, USA cím, Ft 1.563, Ft 1.984

Reengert használtam még ingyen saját hálóban, de a bizonytalansága miatt cserélem ippi-re,
a Neophone-t (mivel megszűnik), Linphone-ra.
ippi a regisztráció mellé (külön kérés nélkül) adja az iNum számot, ami ingyen telefonálást biztosít CallCentric irányba, itt külön kérni kell az iNum számot (pár kattintás),
ill. az iNumot ingyen lehet hívni Dellmot account-okról.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27986) KTU


KTU
addikt

Most vettem észre hogy CallingCredit-ről nem mennek ki a hívások iNum számokra.
pl. teszthívás 00883510001196512
DiscountVoip-ról működik.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27987) 4Grider válasza KTU (#27985) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem a nemzeti gázsíboló pesti száma működik.
Az OFSZ (legyen az bármi is) 503-as hibát ad.

(#27988) KTU válasza 4Grider (#27987) üzenetére


KTU
addikt

Köszi!

Az NKM Földgázszolgáltató Zrt. számai már nekem is jó.
Az OFSZ-nél valami nagyobb zűr van, nem csak a telefonos szerverei nem mennek.
De a számlákhoz se férek hozzá.
:W

Sajna nekem a Reenger bizonytalan kategóriába csúszott.
Egyre több a kimaradás.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27989) zeon.hu válasza covers (#27980) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam sem szereti a Zoiper - Reenger páros a wifi -> mobilnet oda - vissza váltást.
Viszont a teljes alkalmazás leállítás és újraindítás megoldja, E-Robottal csináltam meg.
Itt leírtam a parancsot, azóta rendesen működik.

#?*@&!

(#27990) tibor23 válasza KTU (#27985) üzenetére


tibor23
senior tag

A kedvedért feláldoztam 2,5Ft-ot a Reenger oltárán. Az első szám azonnal kicsöngött és belépett a géphang...

Amúgy én és a család csak mobil számokat hívunk vele már több, mint egy éve. Kb. 1 hete volt, hogy csak fél-egy perc után csengett ki, de más hibát én nem tapasztaltam. kb. 3 hetente töltöm, van rajt forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#27991) kiskkas válasza Zeki (#27978) üzenetére


kiskkas
tag

Lehet a Gruondwirevel használni, és ha igen milyen beállitással?

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#27992) KTU válasza kiskkas (#27991) üzenetére


KTU
addikt

Acrobits és Groundwire beállítása, ez a régi felület, de az elnevezések alapján úgy gondolom menni fog.

Title / Fiók név:
szabadon választható név

Domain / Szervercím:
sip.callingcredit.com

Username / Felhasználói név és Password / Jelszó:
amit regisztráláskor megadtál

Display name:
Felhasználói név, amit regisztráláskor megadtál.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#27993) kiskkas válasza KTU (#27992) üzenetére


kiskkas
tag

Köszönöm KTU. A beállitás igy nagyon könnyen összejött. Remélem a hang is kifogástalan lesz német felé.

Xiami Note 10 5G . iPlay-40 pro

(#27994) Jamcsabi


Jamcsabi
tag

Egy olyan androidos VoIP kliensre (ingyenes) lenne szükségem, amiben lehet sip urit tárcsázni. Sajnos a Zoiperben már nem lehet betűket beírni (ha jól emlékszem korábbi verziókban még lehetett). Tudtok segíteni?

(#27995) Zeki válasza Jamcsabi (#27994) üzenetére


Zeki
nagyúr

Talán a csipsimple de már nagyon rég használtam.

(#27996) herdsman12 válasza Jamcsabi (#27994) üzenetére


herdsman12
őstag

Media5-fone, de úgy látom 2018.08.31.-től vége (EOL).

(#27997) neopeti


neopeti
tag

Akkor úgy tűnik nem mindegy hol fizetsz elő.

Nálam a stuntcalls tökéletes.
Ólcsóbb a discountvoip de ott elég gagyi a hangminőség.
Meg ahogy olvasom a callingcredit is gagyi.
Akkor maradok a stuntcalls-nál

(#27998) zeon.hu válasza Jamcsabi (#27994) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem használok sip uri-t, de a Zoiper-be (1.53-as verzió nálam) ha beírni nem is lehet, de beilleszteni igen, egy próbát megérhet.

#?*@&!

(#27999) vg válasza neopeti (#27997) üzenetére


vg
addikt

A callingcredit megy jól, nem gagyi. Jól halljuk egymást, minden nap beszélek 10 percet rajta.

(#28000) Zeki válasza vg (#27999) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor lehet az én telómmal nem teljesen okés a mobilevoip. Az első sikeres hívás sokszor csak másodikra jön össze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.