Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Candy: AOOSTAR WTR PRO – NAS, alkoss, gyarapíts
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: MárkaLánc
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- eBay-es kütyük kis pénzért
Új hozzászólás Aktív témák
-
ekkold
őstag
válasz
GreenIT
#2480
üzenetére
Ha nem csak paranoia, akkor: Jelszócsere, úgy hogy mindenhol más jelszó legyen használatban, a jelszavak megfelelő erősségűek legyenek, és ne legyenek eltárolva a PC-n. Ha másképp nem megy fel kell írni egy papír alapú noteszba. A levelezés webfelületről menjen https-el, a levelezőprogramok hekkelhetők, a jelszavak ne legyenek lementve.
A virtuális gépről netezésnek elég nagy a gépigénye. Érdemes lenne egy második oprendszer a PC-re, pl. az xubuntu linuxot, 80 éves édesanyám is simán és kapásból tudta használni a win után. Arra pedig nem nagyon vannak vírusok, és pár perc feltelepíteni. A win is megmaradhat mellette fő rendszernek. Az xubuntunak bőven elég egy 10Gb körüli particiót meghagyni - sőt nem is muszály telepíteni, akár pendrájvról is lehet futtatni, még úgy is elfogadható sebességgel tud működni. Ha a pendrájvon ISO fájlból indul, akkor gyakorlatilag kinyírhatatlan, igaz akkor nem tárol el semmit a böngészésből (pl. a kedvencek menüt sem).
További hasonló lehetőség a hirens boot CD legújabb változata, ami win10 alapú, de a hülyeségek nagy része ki van dobva belőle, és van egy használható startmenűje.
További lehetőség, ha egy tetszőleges CD / DVD-ről futtatható Oprendszer (xubuntu erősen ajánlott), lemezkép fájlja (.ISO) fel van másolva a winyóra, és megfelelő boot managerrel el lehet indítani az ISO fájlból. Erre a célra én a grub4dos-t használom. Pl. a saját PC-men a nativan tepeített Win7 és Xubuntu linux mellett van vagy 7 indítható ISO fájl is (és ez könnyen bővíthető). Ez tök kényelmes dolog, hogy nem kell betenni DVD-ket a meghajtóba, és SSD-ről villámgyorsan indulnak az ISO-k. Ha extra biztonságos környezet kell, akkor ez is jó alternatíva lehet.
Persze ha a PC elég erős hozzá, akkor a virtualbox is jó megoldás. A virtuális gépről időnként kell egy exportot csinálni, amiből bármikor visszaállítható.
Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- iPhone topik
- Véleményes teszt bizonygatja mennyit ér a Macbook Neo 8 GB RAM-ja
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Mégsem lesz Sony autó
- Melyik tápegységet vegyem?
- Mesterséges intelligencia topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Last Epoch
- Crimson Desert
- További aktív témák...
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Lenovo 13w Yoga 2in1 Gen 2 AMD Ryzen 3 7330U 8 GB RAM 256 GB SSD Premium garancia FHD IPS TOUCH
- Lenovo Thinkpad P15 Gen 2 - 82 akkuciklus - 27% ÁFÁS - 0373BE
- AKCIÓ! szinte RAM áron adom! MSI Vector GP78 HX13V i7-13700HX RTX4080 32GB DDR5 1TB QHD240 1 év gari
- AKCIÓ! ASUS B560M i5 11400 64GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB ZALMAN S2 TG CHIEFTEC 750W
- Thrustmaster TMX Force Feedback Kormány szett 3 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
