Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) E.Kaufmann válasza PROTRON (#6500) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Prosztata :DDD ( koromnál fogva nem sokáig fogok én se röhögni ezen :( )

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6502) Vladi válasza E.Kaufmann (#6501) üzenetére


Vladi
nagyúr

link. !

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6503) E.Kaufmann válasza Vladi (#6502) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:R Van is most egy érintett ismerős, a sok gyógyszer után hátha segít.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6504) demars


demars
addikt

Üdv.
Elektrikstore webshop melyik futárcéggel küldi a termékeit?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#6505) csemberlen válasza demars (#6504) üzenetére


csemberlen
őstag

Régebben Express One volt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6506) 313313 válasza demars (#6504) üzenetére


313313
addikt

Nekem szeptemberbe a Sprinter hozta ki, de előtte is ők voltak.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6507) demars válasza 313313 (#6506) üzenetére


demars
addikt

Köszi, ez jó hír! (Neked is csemberlen) :R
MPL ne legyen, katasztrofális banda :(

Ott volt legjobb áron mcu meg kismegszakító, nagy áremelést jósolnak januárra, így betáraztam öcsémnek (lassan kezdjük a ház szerelését). K.va árak lettek, 192k lett csak a 1,5 mcu meg a kmsz, AVK :Y néhány extrát ugyan behúztam (rcbo) de azt beépítem máshol, ha itt nem kell.
Ha esetleg valakinek lenne jó áron 2,5 mcu, kötőelem (wago) "feleslegbe" írjon pü t.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#6508) 313313 válasza demars (#6507) üzenetére


313313
addikt

Az nem is sok, én 3 éve vásároktam be a házunkhoz, 80 konnektor kb 25-30 kapcsoló, 10 internetes aljzat, takaró elemek, elosztó, fí relé, kismegszakító, túlfesz védő 6-7*100m 1,5 mm2 mzu, 9-11*100m 2,5mm2 mzu, 40-50m 10mm2 mkh, némi gégecső (325-350m), 100db sorolható 65-ós doboz, 10db 100m es doboz, 10db 10*10-es doboz, utp kábel, wagók, földelőrúd, ...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6509) demars válasza 313313 (#6508) üzenetére


demars
addikt

Ez csak a kezdet :DDD szerelvények még sehol. Műanyag cuccokat helyben veszem (terjedelmük miatt). Betáp, meg a ház kb 1/3 részének a szerelése kész (igazából minden készen volt, de Öcsi elvált, bővítette a házat, új asszony meg variálja a dolgokat, konyhában. Meg ugye az új részt most kezdjük).
Nagyobb elosztó kell, szóval van már beépítve egy rakat kmsz, meg egy db AVK, ezt bővítjük.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#6510) tutis


tutis
őstag

106-os alternatív kacsoló elé kellene beiktatnom egy smart switch kapcsolót.

Ez a bekötési rajza

A kapcsolók így helyezkednek el, a bal oldali alsó kapcsoló elé menne a switch

Van behúzva két szál NULL, annak megvan a helye a switchben. A többit viszont nem tudom hogy kössem, mert a kapcsoló rajzán mindkét falikapcsolóból megy szál a kis switchbe, amit nem tudok értelmezni..
(Tudom hívjak villanyszerelőt :) De szeretem magam megoldani a dolgokat..)
le tudná írni valaki a kötési ábrát?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#6511) lappy válasza tutis (#6510) üzenetére


lappy
őstag

A rajz alapján az 1 meg a 4 megy a switch-be az S1 és S2 be

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6512) 313313 válasza tutis (#6510) üzenetére


313313
addikt

Pedig egyszerű, ott a rajz is.
L IN-be adsz egy állandó fázist, L outból viszed a fázist a lámpába/lámpákba. Jobb oldali N-be nullát kötsz az elosztóból, balból húzod a nullát a lámpába.
S1-be bekötöd az egyik 106-ost, onnan megy a két játszó szál a másik 106-ba. S2-be meg bekötöd a második 106-os kapcsolót.
Vezetékezni azért ezt-azt át kell hozzá....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6513) PROTRON válasza E.Kaufmann (#6501) üzenetére


PROTRON
addikt

Rossz az aki rosszra gondol, simán pöskölés utáni kézmosás során még arcot mos az ember, esetleg a sliccer akadozik...
Azt elfejetettem írni hogy a ledszalag folytatódik a fürdőbe, tehát a fürdőbe belépéskor nem kapcsolok kézzel villanyt ha csak kis dolog van. Ha a mozgásérzékelő lekapcsol, akkor sötét lesz a fürdőbe, ahol még nincs kapcsoló a tükörvilágításon...folyamatban van. :D

Tudom így az előszobán áthaladva feleslegesen világít további 6-7 percig a led szalag a fürdőben is.
Persze jobb megoldás ha a fürdőbe is kerül 12V mozgásérzékelő, csak amikor a mostani elromlott épp nem találtam a boltokban azóta meg nem foglalkoztam vele.
Eredetileg olcsóságra ment a projekt, a kis legszalagok ingyen voltak, a fényük éjszaka meg nem zavaró, mennyezet világításra lettek orientálva.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6514) tutis válasza 313313 (#6512) üzenetére


tutis
őstag

most szépen elmondtad a rajzot amit köszönök, de a valóság sajnos nem ez.
Nem tudok plusz vezetéket behúzni, itt kezdődik az alap felállás.
egyáltalán be lehet-e kötni váltókapcsolóhoz, úgy hogy az egyik előtt legyen, de ugye nem tudok plusz vezetéket áthúzni a másik kapcsolóhoz. Nem is tudom kell-e egyáltalán.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#6515) N.otorious válasza tutis (#6510) üzenetére


N.otorious
senior tag

Most mind a két kapcsolót egy smarttal szernél vezérelni?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#6516) PROTRON válasza tutis (#6514) üzenetére


PROTRON
addikt

Tehát műszakilag:
A két fizikai kapcsoló között kell hogy legyen 2 szál vezeték, hogy amikor az egyik zár, a másik oldal szakítani tudjon. Így lehet a legegyszerűbben megoldani a folyosó két végéről kapcsolást.
Az egyik kapcsolóhoz a fix betáp oldalnak be kell érkeznie, hogy végig tudjon haladni a másik kapcsolóhoz.
Ebből a másikból pedig a lámpához a kapcsolás eredménye miatt kell egy fix vezeték.
És ilyenkor jön a bonyodalom, hogy dehát eredetileg csak 2 db vezetéknek alakították ki a helyzetet hisz csak sima kapcsolók voltak 1-1 lámpához.
Az odáig oké hogy az egyikhez megy egy fix be irányba, a másik vezetéket fel lehet használni a 2 kapcsoló közötti "kommunikációs" szakaszhoz, de honnan lesz 3. vezetékem a két kapcsoló közötti kommunikáció másik ágához?
Ami másik kapcsolótól a kapcsolás eredménye megy tovább a lámpához, akár visszafele.
1 db vezetékkel nem tudod megoldani azt, hogy amikor az egyik szál szakít a másik külön szál bezárjon.

Ha nincs lehetőséged a lámpához elmenő vezetéken kívül a 2 fizikai kapcsoló közé fizikailag második dedikált "átkötő kummunikációs" vezetéket behúzni a kötődobozokon át direktbe, akkor ezzel a smart kapcsolóval nem vagy előrébb.

Ez a smart kapcsoló annyit csinál hogy a kötődoboztól az első kapcsolóig elmenő vezetéket kiiktatja azért, hogy távolról is tudjál kapcsolni, és ugyanúgy várja a vezérlő jelet a második váltókapcsolótól. A két kapcsoló közötti vezetékezésbe nem szól bele.
Erre kérdeztél rá eredetileg, hogy ezt hogyan kösd be.

Nem írtad eredetileg hogy olyan helyen akarsz váltókapcsolós megoldást kialakítani ahol korábban nem volt váltókapcsoló rendszer 2 db kapcsolóval és a kötési pontok között 3 szál vezetékkel.

Ha a cél a lokális váltókapcsolós és távolról is kapcsolható megoldás kialakítása, akkor ahhoz rádió vagy wifi vezérelt rendszer kell.
Ott a "központi" egység bekerül a lámpa leágazó vezetékébe, azt kapcsolja,
A régi kapcsolók helyére kerülnek rádióvezérlős kapcsolók, ezek a kapcsolási jelet vezeték nélkül küldik a központi egységnek.
Ehhez nem kell átvezetékezni, hisz a rádióvezérelt kapcsolókhoz csak 2 szál kell kapcsolónként.

Amihez 3 vezeték kell, oda 3 vezeték kell, ezt nem lehet megúszni.

Másik megoldás hogy ha van lehetőség az elektromos elosztóig visszavezetékezni a kapcsolások eredményét, akkor ott mágneskapcsolózni a lámpához elmenő áramkört.

Akkor a minden egyes kapcsoló csere nyomógombra, amelyek amikor megnyomod őket 1 db vezérlő impulzust küldenek az elmenő vezetékre, amelyet visszavezetékeztél az elosztóhoz, így nem kell a kapcsolók/nyomgombokhoz elmenő vezetékeket újrahúzni, csak a kötődobozok között kell megoldani hogy legyen külön "kommunikációs" gerinc az elosztóig.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6517) tutis válasza PROTRON (#6516) üzenetére


tutis
őstag

jelen pillanatban is váltókapcsolós a villany, pontosan úgy van bekötve ahogy az alternatív kapcsolás ábrán van. Ide kellene plusz egy szál?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#6518) 313313 válasza tutis (#6517) üzenetére


313313
addikt

Nem bántásból, de ha tényleg ennyire nem értesz hozzá, engedd el és hívj szakembert még nem lesz valami baj.
Ahhoz, hogy működjön, amit szeretnél, új vezetékeket is ki kell húzni és át kell alakítani a váltókapcsolást is...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6519) Vladi válasza tutis (#6517) üzenetére


Vladi
nagyúr

De végül is, milyen működés lenne a cél? Van egy lámpád, amit 2 kapcsolóval kapcsolsz. Mit csinálna az intelligens kapcsoló? letilt éjszakára, vagy mi a feladat?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6520) N.otorious válasza Vladi (#6519) üzenetére


N.otorious
senior tag

Vladi: Lehet automatizálni, lehet távolról vezérelni.

tutis: szerintem két smart kapcsolóra van szükséged, hogy ne keljen + vezetéket behúzni.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#6521) Vladi válasza N.otorious (#6520) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nade mit? :F Akkor 3 irányból akar kapcsolni?

Azon gondolkodtam, hogy ezt valahogy a lakáselosztóba kéne betennie.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6522) PROTRON válasza tutis (#6517) üzenetére


PROTRON
addikt

A kapcsoló bekötését a gyártó arra az esetre feltételezi, amikor a váltókapcsolód ugyanabból a kötődobozból kapja az első betápláló vezetéket, ahova a második kapcsolóból a kapcsolt, utolsó vezeték visszaérkezik.
Ha ez nem adott, akkor új vezetéket kell kiépíteni a megfelelő helyekre.
Mivel nem ismerem a típust, nem merek a gyártói ajánlástól eltérőt ajánlani.
A lényeg hogy az első kapcsolóhoz elmenő, a második kapcsolótól visszajövő és a lámpához elmenő fázis-nulla vezetékeket 1 kötődobozban kell összehozni.

Tehát másképpen leírva, fontos hogy a kötözgetések idejére áramtalanítani kell:
van az első kapcsoló. Abba belemegy 1 vezeték külön, ami nem megy tovább a másik kapcsolóhoz.
Ez a vezeték valahol a kapcsoló fölött egy kötődobozból indul. Ezt ki kell kötni a dobozban a betáplálási pontból és át kell kötni a smart kapcsoló S1 kapcsára.
Ami vezeték a második kapcsolótól a lámpához tart, azt a vezetéket kell kikötni a kapcsoló feletti kötődobozban az elmenő oldalon, át kell kötni a smart kapcsoló S2 kapcsára.
Ennek a lényege: a továbbiakban a kapcsolók nem normál 230-as fázist vagy a nullát szakítják, hanem a smart kapcsoló küldi a kommunikációs "'jelet" és az is várja vissza a zárt állapotot. Ez persze lehet hogy szintén 230V, nem tudom.

Ezt követően kell a smart kapcsolónak mint elektromos fogyasztónak betápláló 230V-ot és nullát adni, hogy mint elektromos berendezés tudjon működni.
Ezt követően kell a lámpához elmenő 230V fázis és a nulla vezetékeket(mind a kettőt) kikötni a kötődobozban és átkötni a smart kapcsoló kimenő oldalára.

Ha a fent említett vezetékeket nem tudod jelenleg 1 dobozba összehozni, akkor új vezeték kell.
Ha a dobozok messze vannak egymástól, akkor lehet vésni kell vagy kábel csatornázni a dobozok között.

#6521 Vladi
Sok lakásban sajnos nem úgy építették ki az eredeti rendszert, hogy ez utólag bontás nélkül megoldható legyen.
Ezért szerintem a rádiós nyomógombok egy jó megoldás lehetnek pl az ilyenek:

[link]

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6523) tutis válasza PROTRON (#6522) üzenetére


tutis
őstag

köszi, így már értem.
Vladi a cél az alexa (tuya integráció, többi szoba meg van oldva wifis kapcsolóval, csak ehhez a váltókapcsolóhoz nem találtam normális méretű wifis kapcsolót, mert mellette meg egy sima kapcsoló van, és dupla foglalatú kellene, meghatározott mérettel..
Megnézem a kábelezést, ha nem megy akkor van 2 okoskapcsolóm, 1-1 megoldás lesz valszeg

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#6524) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Fali dugaljnál nagyjából mindegy, hogy a vezetékbekötés csavaros vagy rugós nem? Vagy azért ott is inkább a rugósat preferálnátok az "önszorító" hatása miatt?

(#6525) lappy válasza csubuka (#6524) üzenetére


lappy
őstag

amelyik neked szimpatikus, de ha alu a vezeték akkor inkább csavarost ajánlom

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6526) csubuka válasza lappy (#6525) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm. Nem alu, de ha éppen sokeres rézről volna szó, akkor lehet a rugós jobb nem? Csavaroshoz kötelező/erősen célszerű lenne érvéghüvelyezni felteszem...

(#6527) lappy válasza csubuka (#6526) üzenetére


lappy
őstag

ha sodrott akkor érvég és csavarosba tenném csak

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6528) csubuka válasza lappy (#6527) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm értem :R . Közben rájöttem, hogy ami itt van típus, ez a Niloé, ott annyira nem is válogathatok. Dugaljak közül egyedül a csapfedelesek meg az IP44-sek rugós vezeték rögzítésűek... A "simákból" nemigen látok rugósat.

[ Szerkesztve ]

(#6529) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Úgy látszik tényleg jó bolt a Kujbus, vagy pedig csak szerencsém van. 9 munkanapja adtam le a rendelésem, és már postázták is a Csatári CSP21.ES054 szekrényem. Ennek nagyon örülök! Kérdeztem itt a helyi boltba hogy tudnak-e hozatni, mondták hogy igen, de ők fél éve nem kaptak ilyen szekrényt, úgyhogy ennek tudatába inkább online rendeltem, és talán szerencsém lesz. Remélem jól be van csomagolva. Magyar Posta a kiszállító.

(#6530) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Megjött a Csatári szekrény!

De így! [kép] [kép] [kép] [kép]
Ez csak szerintem nem elfogadható így?

Leszakad a pofám. Persze otthon se voltam.

(#6531) sambenez válasza tothjozsi96 (#6530) üzenetére


sambenez
addikt

Alapvetően igazad van. De.
Ilyenkor érdemes átgondolni, egy alapvetően nehezen beszerezhető dologról van szó (legalábbis nekem ez jött le abból amit írtál).
Igazából ez csak esztétikai probléma a működést nem befolyásolja. Szóval lehet jobb ilyenkor nyelni egyet és nem foglalkozni vele.

(#6532) hNp88 válasza tothjozsi96 (#6530) üzenetére


hNp88
aktív tag

sajnos lehet már a gyárból így jön ki, nem ékszeres dobozban tartják ott sem a raktárban :(

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#6533) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Köszönöm srácok! Jeleztem, mondták hogy kicserélik de szerintük felesleges mert hogy 2 hét múlva így fog kinézni. Mondom a boltosnak hogy ez karcos, nem retkes. De akkor is azt mondta hogy 2 hét múlva ilyen lesz a másik is. Kértem hogy érdemesen csomagolják be. Meglátjuk majd. Elvileg kicserélik. Én élőbe nem láttam még, csak ezeket a képeket kaptam. Pont az esztétika miatt választottam ezt. Ez nekem nem fér bele. :(

(#6534) 313313 válasza tothjozsi96 (#6533) üzenetére


313313
addikt

A sérelmezett fele nem pont földbe lesz?

Nállunk cégnél is kb így szállítják az összes műanyag szekrényt...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6535) demars válasza tothjozsi96 (#6530) üzenetére


demars
addikt

Ez szerintem nem gáz.
Igazad van, hogy ennyi pénzért vigyázhatnának rá és jobban be kellene csomagolni, de ahogy látom a piszkos, karcos sarok az pont az alja, szóval lehet, hogy valóban nincs értelme cserélni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#6536) tothjozsi96 válasza 313313 (#6534) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Képről láttam, ez a fele pont látszana.

(#6537) tothjozsi96 válasza demars (#6535) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Sajnos nem, ez pont a felső, látszó része.
A csere termékre kértem hogy ha lehet, kartonozzák be. Azt ígérték hogy be lesz, meglássuk.

(#6538) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! 50 éves panellakás. A 3-ból az egyik kismegszakító örökre lekapcsolt. Hiába nyomom vissza a gombot nem ugrik a helyére. Az összes kismegszakító EB 15, 250 V, 6 A, KGMSZ 420,111.
Ez a típus már megszűnt? Arukereson nem találtam.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6539) lappy válasza tknof1871 (#6538) üzenetére


lappy
őstag

Ami itt látható az mind cserélni kell ilyen mar nem kapható kb 30-40éve es ha szereznèl is akkor sem megbízható már

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6540) tknof1871 válasza lappy (#6539) üzenetére


tknof1871
őstag

Üdv! Köszönöm a választ!
Még néhány kérdés.

EON minősített villanyszerelőt kell találnom, ugye jól gondolom?

Most nem tudok egy teljes lakás villamoskorszerűsítést megfizetni. Vezetékcserék meg minden. 1-2 éve néztem árakat. Ha ilyen kismegszakító (vagy ma már automatának hívják?) már nem létezik, akkor ezt a dobozt is ki kell cserélni. Hu, most nem vagyok képben az árakkal, de kell egy új doboz, szerintem sokat nem emeli az anyagárat, ha olyan dobozban lesznek a kismegszakítók, amibe majd valamikor később Fi relé is kerülhet. Az összes, a képen látható 3 kismegszakítót cserélni kell a lakásban. Sz.rt nem akarok, mert ez az 1 lakásom van. Nem akarom, hogy leégjen.
Mekkora kiadásra számítsak? Szerelő kiszállás + munkadíj + 3 új kismegszakító + doboz a kismegszakítóknak.

A lakásajtónál az előszobában vannak a kismegszakítók. Ugye nem kell az egész lakást bejárnia a villanyszerelőnek?

Mennyi ideig tarthat a szerelés? A hűtőszekrény miatt kérdezem. Tekerjem le a maximális legalacsonyabb leghidegebb hűtésre mielőtt megérkezik a villanyszerelő?

Mit kellene még tudnom, mire kellene még felkészülnöm? Ezt tiszta para. Az utolsó néhány hónapom Murphy törvénye szerint történt. Rengeteg pénzt költöttem (szerelő, ügyvéd, stb.) különböző problémák elhárítására.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6541) Vladi válasza tknof1871 (#6540) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem, szerintem ezt mezei is megcsinálja neked. A plafon 100k, ez alatt megúszod. Anyag+szerelés.
A lakáselosztó cseréjével is már előrébb vagyg, de igen, előbb-utóbb az egész házat vezetékelni kell. Ez 5-10Khuf/nm-el kalkuláld.

Demost az milyen, hogy be kell járnia? Kosz van vagy mi? :DDD

A hűtő tart valameddig hideget, nem? max 1-2 óra az elosztó csere.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6542) sambenez válasza Vladi (#6541) üzenetére


sambenez
addikt

Nem kell hogy kosz legyen. Én sem szeretem amikor egy idegen végignézi mi van a lakásomban.

(#6543) Vladi válasza sambenez (#6542) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fura ez nekem. Jó mondjuk nekem mindre van ismerős, meg haver aki kijön.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6544) sambenez válasza Vladi (#6543) üzenetére


sambenez
addikt

Lehet fura, de én meg már hallottam olyat, hogy a tippadó valamilyen szerelő volt.
Nem kell egy idegennek látni milyen műszaki eszközök vannak egy lakásban.

(#6545) tknof1871 válasza Vladi (#6541) üzenetére


tknof1871
őstag

Nem, szerintem ezt mezei is megcsinálja neked. A plafon 100k, ez alatt megúszod. Anyag+szerelés.

De ha EON minősített villanyszerelő csinálja az ugye nem hátrány. Ezen nem spórolhatok, a villany nem játék. Rákerestem a Google-ban. A városban találtam egy villanyszerelőt, aki 5 értékelésből 5 csillag. Rákerestem az EON oldalán és EON minősített. A Google szerint szombaton is 08:00-20:00 nyitva van.

A lakáselosztó cseréjével is már előrébb vagyg, de igen, előbb-utóbb az egész házat vezetékelni kell.
Ne! Az egész házat? 15 lakás van ebben a panelházban! Én csak azt az egyet tudom kifizetni amiben élek. :DDD

K.b.szott rendetlenség van. Nem elektromos szerelés, másfajta van félkész állapotban mert én csinálom. Minden szanaszét. A jogi ügyem és egy másik ügy papírjait/dossziéit szét kellett szedni. Évekre visszanyúló ügyek. Máshogy már nem látom át. Ezért a nagyobbik szobában mindenfelé fontos dokumentumok. A vasalódeszkát is most erre használom.
A védőföldelés miatt be kellene járnia a lakást? Ellenőrizni kell, hogy megvan? Védőföldelés csak a konyhában és a fürdőszobában van. 50 éve úgy gondolták a szocializmusban a szobákba nem kell védőföldelés. Az a hanyatló nyugat ópiuma vagy mi.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6546) csemberlen válasza tknof1871 (#6545) üzenetére


csemberlen
őstag

Regisztrált szerelők elsősorban mérőhellyel foglalkoznak. Elosztó csere után minden dugaljat, lámpatestet ellenörizni kell, sőt elötte is. Elosztó cserénél magára adó ( magát védő)villanyszerelő betesz FI relét, már csak a szabványok miatt is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6547) 313313 válasza csemberlen (#6546) üzenetére


313313
addikt

Plusz lemér mindent is, készít ÉV jegyzőkönyvet, ami ekkora volumenű munkánál kötelető.
Lakáselosztó anyag kb 20-25k minőségi cuccokból, munkadíj 30-50k, papír, 40-50k egyéb mérések, hibás/életvesélyes dolgok cseréje...
Szerintem ezt 200k alatt nem vállalja el senki se... kérni kell mindenről papírt, szerződést, hogy mit mért csinál...
Ha annyira szar a helyzet épeszű villanyszerelő nem nyúl hozzá, csak szabványosítás+teljes újraszerelés....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#6548) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Lehúztam a védőfóliát a szekrényről, azért vannak itt olyan karcolások is, amiket eddig nem láttam a fólia miatt, [link] Szerintem ez gáz.

(#6549) lappy válasza tothjozsi96 (#6548) üzenetére


lappy
őstag

Hát... Értem én hogy zavar de semmi/senki nem garantálja hogy a cseredarab jobb állapotban lesz. és ahogy en tudom mostanában nehezen lehet szekrényhez jutni, a másik hogy a fene se fogja ezt nézni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6550) tothjozsi96 válasza lappy (#6549) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kértem a bolti eladót, hogy érdemesen csomagolják be, legalább kartonpapírba vagy valamibe. Ez a buborékfólia semmitől nem véd meg, így jött meg, [kép] Szerinted, ez így jó?

Most ráhúztam a fóliát amibe érkezett, le sem ér az aljáig. Akkor azt faszán becsomagolták igaz?

Itt tudod azzal van a probléma hogy lehet másnak kis összeg egy ilyen szekrény ára, viszont nekem nagyon nem. És hogyha nem 3-5 évre veszel egy ilyen szekrényt, hanem mondjuk az elkövetkezendő 30 évben nem szeretnél hozzányúlni, akkor nem biztos hogy jó kiindulási pont egy olyan szekrény ami össze van cseszve. De kinek mi. Én nem egy sérült szekrényt rendeltem, remélem megértesz.

Az hogy ki nézi, ki nem, az megint teljesen mindegy. Itt tények vannak, az a tény hogy ez egy sérült szekrény, a hirdetésben nem ez szerepelt és én semmiféle kedvezményt nem kaptam érte, ugyanúgy kifizettem ahogy a többi ember, és szerintem ez nem elfogadható. Veszel egy új autót és van rajta egy picike horpadás, az hol fér bele? Teljesen mindegy hogy miről van szó, ami új, és drága, az ne legyen szar.

Kértem hogy érdemesen csomagolják be, ha az is össze lesz cseszve akkor az is megy vissza és adják vissza a pénzem és felejtsük el egymást. De ha már hibásan van becsomagolva a termék és így utazik 500km-ert, szerintem ott nem lehet kérdés hogy sérül-e, és ez a fajta fólia semmitől nem védi meg. Az hogy melyik villanyszerelő melyik ügyfelének telepít ilyen ütött-kopott valamit, az már legyen az ő dolga, meg azé akinek ez megfelel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.