Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) lappy válasza csemberlen (#6400) üzenetére


lappy
őstag

akkor átfogalmazom - nem ajánlott termék részemről

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6402) Atomgeszi válasza lappy (#6401) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Legjobb mikor az ügyfél bevasarol ezekből és büszkén meséli, hogy csak be kéne építeni őket. :DDD

(#6403) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Hali! Jelenleg 16A van házunkban+ vezérelt 16A. Szerettem volna 32A-ra bővíteni a nem vezéreltet,de akit kérdeztem villanyszerlőt, az azt mondta,hogy nem lehet. Szerinte nekem már megvan az ingyenes 32A,csak ha fizetek az amperenkénti bővítésért,akkor lehet.Igaz lehet ez,vagy csak le akart húzni némi plusz lóvéval?Nem igazán találtam választ a neten. Köszi,aki érdemben tud segíteni!

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#6404) lappy válasza bohoc71 (#6403) üzenetére


lappy
őstag

a hír igaz

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6405) PROTRON válasza bohoc71 (#6403) üzenetére


PROTRON
addikt

Ilyenkor a pontosabb ha felmész az eon.hu-ra, kikeresed hogy melyik régióban vagy és hogy ott hova kell beküldeni a "Teljesítménybővítés igénybejelentés kisfeszültségen" nyomtatványt, a főoldalon a letölthető nyomtatványoknál kell leszűrni a teljesítménynövelésre.
"Igénybejelentő" személye mindig a tényleges felhasználó, meghatalmazás esetén is az eredeti felhasználó az igénybejelentő, nem a meghatalmazott.

Az hogy elindítasz egy igénybejelentőt még nem jelenti automatikusan hogy végig is kell csinálni. Magánszemélyként is elindíthatod, nem kötelező hogy a regisztrált szerelő indítsa el.
Azt azért pontosan bele kell írni hogy jelenleg légvezeték vagy földkábeles a bekötésed és hogy a jövőben melyiket szeretnéd. Ha cserélni kell a földkábeles drágább és több idő megszervezni.

Aztán területtől függően 1-2-8-10 héten belül küldenek a megjelölt email címedre egy válaszlevelet, benne egy "Műszaki-gazdasági tájékoztató" (röviden MGT)doksival, amihez a jelszó a felhasználó születési dátuma.

Ebben leírják az első oldal alján hogy pusztán amperenként kell-e fizetned a Te esetedben és ha igen összesen mennyit kérnek, meg még megtippelik hogy ha kábelcsere kell, akkor az mennyibe fog kerülni.
Figyelem amit itt leírnak, az a regisztrált szerelő mérőhely szabványosítás költségén FELÜLI összeg!!!
Ami az MGT-ben szerepel azt a hálózati cégnek kell kifizetni, nem a regisztrált szerelődnek.

Nálam pl Budapest belváros lakás, volt nappali 1x25A-em, kértem nappalira bővítést 1x32A-re, meg "H" tarifa bekötést 1x16A-re és csak 1x kiszállási díjat kértek 13,5k forint értékben. Ha amperenként kérnek, akkor az a 32A feletti részre él asszem br. 5k/amper.
Tehát pl a Te esetedben 80k körülről indulhat ha kérnek.

Ha aláírod és emailben válaszlevélben visszaküldöd nekik, akkor hivatalosan elfogadtad és 1 éved van a mérőhelyi munkát az általad felkeresett regisztrált szerelővel megcsináltatni.

Ha nem tettszik az összeg, nem küldöd vissza 3 hónapon belül, akkor törlik a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6406) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Budapesten egy panel lakásban kell ideiglenesen élnem.
Holnap hoznak egy szárítógépet, viszont olyan gondban vagyok, hogy csak 10A kismegszakítók vannak, szóval ennyit bír kb a hálózat.
Arra a konnektorra kötném a szárítógépet, ahol durván 1A-t "használnak" el az egyéb készülékek szóval 9 még maradna. Szerintetek el kell bírnia ennek a csodának?

Megelőzöm az ötleteket és leírom, hogy sajnos nincsen lehetőség a hálózat korszerűsítésére, mert a főbérlő inkább a BMW-re költi :DD . Még földelés sincsen csak a konyhában és a fürdőben, így a szárítógép nem földelt aljzatba lenne kötve. Lehet gond?

(#6407) Pkc83 válasza dzsampi (#6406) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia.

Amennyiben a szárítógép 2kw-nál kisebb teljesítményű akkor elvileg elbírja.
A földelés hiánya meg mindig gond, főleg olyan készülékeknél amik nem kettős szigetelésűek.

(#6408) sambenez válasza dzsampi (#6406) üzenetére


sambenez
addikt

A gép adatlapja szerint milyen kell neki?

(#6409) PROTRON válasza dzsampi (#6406) üzenetére


PROTRON
addikt

Amennyire tudom a szárítógépek általában nem terhelnek 9A-el, max 6-8 között pár percig, a többi időben 4-5.
Szerk: visszavonom, ránéztem egyre és az épp 2700W-ot, azaz kb 12A-t ír. Pontos típusra keress rá és nézd meg annak a gyártói adatlapját, a max "Teljesítmény/Power" oszd el 230-al.
A 9A az ahogy írják 2000W alatti érték esetén működhet.

Viszont mivel egy szárítógépben belül fém dob van, mindenképp fontos lenne földelt dugaljba dugni.
Nem a folyosóra fog kerülni a szárítógép?
Mert akkor viszonylag olcsó megoldás lehetne, hogy a bejáratnál lévő elosztóban kialakítani egy új leágazást földeléssel, arról a megszakítóról amiről az a dugalj jár ahová eleve bedugnád.
Erre az új leágazásra az elosztónál felrakni egy lengő dugaljat és abba egy 10 méteres hosszabbítót amit elviszel a szárítógépig.
Így tovább költözéskor gyakorlatilag mindent tovább tudnál vinni ha tényleg ennyire segg a főbérlő.
Viszont az elosztóban való turkáláshoz jobb lenne villanyszerelő havert áthívni.

Van ÁVK / Fi relé egyáltalán abban az elosztóban? Ha nincs akkor legalább erre az új leágazásra be kéne rakni egyet, mert a földelés önmagában csak a veszélyhelyzetek egy részével szemben véd, a Fi relé tovább csökkenti a kockázatokat.
Jó lenne az egész lakást Fi relével védeni, de nem minden régi hálózaton marad bekapcsolva a Fi relé, van hogy az alapból régi hálózat miatt folyton leold.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6410) dzsampi válasza PROTRON (#6409) üzenetére


dzsampi
junior tag

+ #6407 Pkc83
+ #6408 sambenez

Ez a gép energiacímkéje:

Ez a géphez tartozó link: [link]

Kicsit kiegészítem az egészet. Földelés van az előszobában, a konyhában és a fürdőben is.
Annyi a baj, hogy ezekbe a földelt dugókba már vannak fogyasztók dugva bőven.

Egy üres konnektor van, ami külön egy 10A-es kismegszakítóhoz tartozik. Ez a fürdőben van és elég ritkán használjuk, de oda be kellene húznom egy hosszabbítót és valahogy a falon elvezetni, úgy hogy nem fúrok (azt sem lehet :D ). + kérdés, hogy a fürdőszobai pára mennyire jó ebben az esetben.

Egyébként a földelés hiánya mit okozhat? Sajnos egyáltalán nem értek a témához.
Fi relé az van az egészre úgy látom.

Nagyon köszönöm nektek :R

[ Szerkesztve ]

(#6411) tothjozsi96 válasza dzsampi (#6410) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A szárítógép nem nagy fogyasztó, nem is értem miért kérdezte meg bárki is a fogyasztását. Egyértelmű hogy 10A-el el fog menni.

(#6412) Vladi válasza dzsampi (#6410) üzenetére


Vladi
nagyúr

1,69 kWh ezt írja a leginkább fogyasztó programra. Persze ebből a számból az nem derül ki, hogy indulásnál amikor forgatni kezd mennyi a max áramfelvétele. :F

próbáld ki a legkímélőbb és leginkább fogyasztó programmal is.

Az biztos, hogy a nemtommi is melegedni fog.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6413) dzsampi válasza Vladi (#6412) üzenetére


dzsampi
junior tag

Van egy fogyasztásmérőm. Rákötöm és az kiírja majd :) a földelést meg valahogyan megoldjuk a napokban szerintem hosszabbítóval. Addig használjuk anélkül. Remélem nem lesz gond, de kisbaba mellett muszáj lesz használni.

(#6414) tyielow válasza dzsampi (#6413) üzenetére


tyielow
aktív tag

Mi beruháztunk egy 4 emeletes ikeás szárítóra, kisbaba mellé. Mosipelusozunk, és nem kellett 380k szárítógép :N De hát kinek a bmw, kinek a szárító

YouTube: toty1ka

(#6415) dzsampi válasza tyielow (#6414) üzenetére


dzsampi
junior tag

akkora a lakás mint egy barlang :D alig férünk el. Ha kinyitom a szárítót, akkor nem férünk el. Az ára miatt nem szerettem volna kirakni, de mindegy. Tudtam, hogy valakinek szemet szúr.

(#6416) tothjozsi96 válasza tyielow (#6414) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Biztos jó lehet bent a lakásban ennyi pelenkát szárítani. :K

(#6417) sambenez válasza dzsampi (#6410) üzenetére


sambenez
addikt

700W a fogyasztása, benne van a manualban, bőven elég a kismegszakító.
Azzal meg nem kell foglalkozni, kinek mi a véleménye az áráról. ;]

(#6418) dzsampi válasza sambenez (#6417) üzenetére


dzsampi
junior tag

Köszönöm szépen!

Sajnos ezt látom nap mint nap.
Nem vagyok milliárdos, pl. erre a gépre fél éve gyűjtünk. Úgy vagyok vele, hogy inkább megveszem később, de legyen olyan amit szeretnék. Mindegy, hogy mennyibe kerül. Most tudom, hogy a piacon a top 5 gép közül választottam, de inkább top 3 és nem kell azon aggódni, hogy fele akkora ruhákat veszek ki, mint amit berakok. Így vagyok mindennel. Ha az enyém lenne a lakás már végig lenne húzva 3*2,5-ös rézkábellel, meg lenne minimum 3 * 16A de inkább 32.
A most épülő házunkba 32 alatt nincs is kismegszakító. :R

(#6419) Pkc83 válasza tothjozsi96 (#6411) üzenetére


Pkc83
őstag

"A szárítógép nem nagy fogyasztó, nem is értem miért kérdezte meg bárki is a fogyasztását. Egyértelmű hogy 10A-el el fog menni."

Ebben az esetben szerintem ez nem a te topikod. :U

(#6420) dzsampi


dzsampi
junior tag

Még annyit írjatok le kérlek, hogy mi történhet ha földelés nélkül használjuk. Megrázhat?

Köszönöm!

(#6421) tothjozsi96 válasza Pkc83 (#6419) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hagyjuk már hogy kinek a topikja. Ha életedbe volt már szárítógéped akkor nem reagáltál volna az üzenetemre. 2 órás program, jól megpakolva fogyaszt nálam 1,5kWh-t. Akkor nehogy már a 10A-es kismegszakítóról ne menjen el...

(#6422) sambenez válasza tothjozsi96 (#6421) üzenetére


sambenez
addikt

Ez pl 2700W-os, ennek is elég a 10A?

(#6423) dzsampi válasza sambenez (#6422) üzenetére


dzsampi
junior tag

én vagyok a hibás. Bocsánat. Nem írtam, hogy húszivattyús

(#6424) Pkc83 válasza dzsampi (#6420) üzenetére


Pkc83
őstag

Például az is előfordulhat igen. Én egyszer figyelmetlenségből földelés nélküli elosztót használtam a számítógépemhez és azt vettem észre,hogy "csipked" amikor hozzáérek. Legyen elég annyi,hogy a fázisceruza világított a számítógépházhoz érintve. Tehát semmiképpen sem javasolt úgy használni. Egy tv vagy dvd lejátszó esetében például nem lenne "fontos" mert azok kettős szigetelésűek(a dugvillán eleve nincs földelés),de mindenhez ami földelt gyakorlatilag kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#6425) tothjozsi96 válasza sambenez (#6422) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Amit a srác linkelt az hőszivattyús, ez meg egy régebbi, kondenzációs gép.

(#6426) sambenez válasza dzsampi (#6423) üzenetére


sambenez
addikt

Semmi gond, ezért kérdeztük meg az adatait, ami a kolléga szerint felesleges volt.

(#6427) sambenez válasza tothjozsi96 (#6425) üzenetére


sambenez
addikt

Amikor a kérdés elhangzott még nem volt linkelve.
Szóval lásd be hülyeséget írtál, és haladjunk tovább.

(#6428) tothjozsi96 válasza sambenez (#6427) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mi nem hangzott el? A kérdés után írta, #6410
Egyébként meg ha rajtam kívül bárki vette volna a fáradtságot, ott a műszaki adatlapban hogy pillanatnyi maximális felvétele 700W. "Összteljesítmény"-nek van megjelölve. Egyébként ez egy A+++-os gép, azért nehogy már ne menjen el 10A-ről. Nálam a Beko szárítógép ami csak A++, az most 800W-ot eszik, ez a plafon. De leírtam van szárítógépem, van vele tapasztalatom. Nem tudom miért nem hihető el az, hogy elég a 10A-es kismegszakító.

(#6429) Pkc83 válasza tothjozsi96 (#6421) üzenetére


Pkc83
őstag

Nem az a lényeg,hogy nekem volt e vagy nem, hanem,hogy ez nem az a fórum ahol megérzésre adunk tanácsot. Láttam én már például sütőt is ami 9kw-os volt és nem ipari. Szerinted honnan kellene tudnom,hogy milyen szárítógépe van a kérdezőnek? Az meg,hogy a tied elmegy 10A-el senkit nem érdekel mert nem azt kellene a kérdezőnél működtetni hanem a sajátját. Erről ennyit.

(#6430) sambenez válasza tothjozsi96 (#6428) üzenetére


sambenez
addikt

Ne zavarjon, hogy a kérdés a #6406-ban hangzott el, és mire a #6410 elérkezett már feltettük a kérdést a fogyasztásról.

(#6431) N.otorious válasza dzsampi (#6420) üzenetére


N.otorious
senior tag

Ha hiba van, igen.

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#6432) PROTRON válasza tothjozsi96 (#6428) üzenetére


PROTRON
addikt

"A szárítógép nem nagy fogyasztó, nem is értem miért kérdezte meg bárki is a fogyasztását."

Ez echte veszélyes megszólalás, mert Te maga is írod később egy másik felvetésre hogy

"Amit a srác linkelt az hőszivattyús, ez meg egy régebbi, kondenzációs gép."

Tehát az első visszakérdéseknél amik a legelső #6406-(!!4!!4)os hozzászólásra születtek és amiket nagy dirrel-durral lefikáztál, még senki sem tudhatta hogy milyen technológiájú gép és mint látod vannak 2700W-os gépek is forgalomban.

Nem fogalmaznék olyan erősen hogy nem a Te topikod, de az is igaz hogy ahogyan Te elsőre reagáltál ezzel a "nem is értem miért kérdezte bárki is" szöveggel, az maga volt a kiáltás a masszív letorkollásért.
Ha a kérdező nem linkeli a tényleges adatlapot vagy típust, akkor mindig is meg kell kérdezni hogy biztosan jó tanács szülessen.
Az hogy a kérdező utána belinkelte egy boltnak a prospektusát, nem elegendő, mert nem a gyártói adatlap lett belinkelte, a boltok mindig fenn tartják a jogot a tévedésre.

Az hogy más rákeres az adatlapra és megtalálja a házifeladatot, az a másiknak az idejébe kerül.

BTW mint láthatod én is úgy emlékeztem hogy 4-5A-nél többre nem lesz szüksége, de elbizonytalanítottak a jelenleg fogalomban lévő gépek.
És még annyit is hozzátennék hogy a hsz-eidben kevered a fogyasztást a terheléssel. Nem az a lényeg hogy hány kWh-t ír a gyártó, hanem hogy maximális terhelésnél adott pillanatban mennyi a max teljesítmény igény ami a kismegszakítón átfolyik, nehogy levágjon.

#6410 dzsampi
Azért megtennéd hogy befotózod azt az elosztót? Nem minden Fi relé ami annak látszik. ;)

A földelés és Fi relé együttes értelme:
hogyha a gépen belül bármi hiba keletkezik pl 1millióból 1x a forgás miatti rezgésektől kicsúszik a betápláló fázis vagy épp nulla vezető és hozzáér a belső fém dobhoz amiben a ruhák vannak, feszültség alá kerülhet a dob.
Amikor kiveszed a ruhát, hiába kapcsolod ki a gépet mivel a hiba a kikapcsoló gomb előtti, így a dob még mindig feszültség alatt van. Ilyenkor ha például(de nem kizárólag) két kézzel két oldalról megfogod, párhuzamosan belekerülsz a hálózatra és megrázhat az áram. Pl papucsban vagy.
Mivel a testedből kilépve az áram a nulla vezetéken keresztül visszajut a Fi reléhez, az nem fog levágni, hisz a hálózat egy eleme vagy amin keresztül megy az áram és a Fi relé nem esik ki az egyensúlyi állapotából.
Ezért kell a földelő vezető az elosztótól behúzni az adott dugaljig, mert ugyanebben a szituációban a dugvillán keresztül a fém dob be van kötve a földelésbe.
Tehát egy nulla vagy fázis vezető hiba esetén az áram a földelő vezetőn keresztül távozik, ami hibát a Fi relé érzékel és megszakít.

De persze ez csak az egyik hiba lehetőség, sokféle lehet még, pl beázhat a víztől maga a kötési pont, ott is csak akkor vág le biztosan a Fi relé ha végig van húzva földelés. Egyébként 50-50% hogy eléri-e a szivárgó áram a hibahatárt.

Ezért javasoltam hogy az elosztónál azt az 1 db kismegszakítóról indított fázis és persze kikeresni a hozzá tartozó nulla vezetőre + új földelő vezető a fő földelő sínről rá lehet kötni egy dugvillát, aztán kihúzni egy 10m-es hosszabbítót a szárító-mosogatógéphez.
Aztán kiköltözéskor gyakorlatilag mindent tovább tudtok vinni magatokkal, már csak az egyebeket kell megoldani hogy ne akadályozzon a napi életvitelben.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6433) PROTRON


PROTRON
addikt

Direkt a dupla hsz.
Mivel általában mérnökként dolgozom, néha besegítek a céges nagyobb kivitelezésekbe, elosztó szerelésekbe, fővezeték munkálatokba, így sose kellett még magamnak átalakítanom régi 4 db T8-60 cm 18W-os neon-fénycsöves armatúrát LED csövesre.
Mindig csak kollégák mondták milyen egyszerű, de eljött ez is, ez a fajta [link]
Eredeti kiépítésben a bekötési ponton ott egy kondi, amiről van leágaztatva a 2 neononként 1-1 trafó csak a fázison, innen nézve pedig sorba vannak kötve a foglalatok. Ha jól vettem ki az egyik gyújtós valójában a nulla irányból van sorba kötve nem is a fázisból.

Na most mikor felmásztam, akkor derült ki hogy előzőleg már LED csövekkel szerelte valaki és az ahhoz kapott startert alkalmazta, de egyébként semmit sem kötött át az eredeti kialakításból.
Engem már úgy kértek meg a cserére, hogy ezek a LED csövek villódzanak bizonyos esetekben felkapcsoláskor, ilyenkor mindig még1x le-felkapcsolják. Továbbá minden második halványabban világít.

Azt hittem hogy a kondi és a trafó okozza, de amikor ezeket megkerültem mert ugye LED csövek saját trafóval vannak szerelve, így 230-ra kötjük, azután is villódznak.
Jól gondolom hogy továbbra is a soros bekötés és a 0,25-ös vezeték együttes eredménye miatt villódzanak?

Igazából csak azért érdekel hogy legközelebb mire figyeljek. Itt most teljes csere lesz végig játszva ahol mindegyik át vezetékezem párhuzamos bekötésre, 2-vel már végeztem ott az új LED-ek nem villódznak.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6434) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok!

mcu kábel cső nélkül mehet falban? Arra gondolok, hogy elgipszelve, vakolva. Ha igen miért, és ha nem miért nem?

köszi.

The Mechanic

(#6435) lappy válasza FlashLed (#6434) üzenetére


lappy
őstag

H07V-U, száraz helyiségekben, üzemekben, kapcsoló és elosztó berendezésekhez, védőcsőben a vakolatra, vagy a vakolat alá, valamint védett elhelyezéssel, világítótestekhez.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6436) FlashLed válasza lappy (#6435) üzenetére


FlashLed
senior tag

Köszönöm!

viszont a kérdésem továbbra is az: cső bélkül miért nem használható? Reakcióba lép a pvc szigetelés valamivel, vagy miért kell a plusz védőcső? Értem a szabványt, meg, hogy így kéri a gyártó. A miért érdekelne.

The Mechanic

(#6437) hNp88 válasza FlashLed (#6434) üzenetére


hNp88
aktív tag

nem mehet, mert a gyártói előírása tiltja. ennek oka valószínűleg az, hogy a vakolat (általában savas) közege kikezdheti a vezeték szigetelését.

gyakorlatilag már sokszor futottam bele, hogy MCU/MKH vezetéket elvakoltak, de semmi baja nem volt... legutóbb egy földelés elmenő 10-es MKH-ját cibáltam ki a falból vagy 5 méter hosszan, védőcső ohne. :DDD sokat kibírnak azért ezek a vezetékek. mindenesetre nem ildomos. :U

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#6438) PROTRON válasza FlashLed (#6434) üzenetére


PROTRON
addikt

A védőcső elfúrás ellen ugyan nem ad valós mechanikai védelmet, de legalább egy hajszálnyi esélyt ad arra hogy odébb lökje zárlat nélkül a vezetéket. Ha csak el van vakolva abból szép zárlatok lehetnek, mert x év múlva senki se fogja tudni mi hol megy.

A vezetékek szigetelésén keresztül is mindenképp szivárog valamennyi áram, ha vakolat alá gipszeled könnyebben elszivárog. Ha nem veszed észre és meg sérül a vezeték telepítéskor, vagy csak elvékonyodik a szigetelés, még jobb.
Idővel azért ezek a műanyag szigetelések is el tudnak öregedni, pláne ha a terhelhetőséghez közel vannak használva, a sok felmelegedés-gyors kihűlés ciklus miatt idővel elfáradhat az anyag és elkezd kirepedezni.

Amúgy szakmán belül elég sok a vita, de biztonságilag általános hogy legalább kettős szigetelésű kiskábelt fektetünk védőcső nélkül vakolat alá. A kábel lehet belül 1 eres, de legalább kettős szigetelés kell.

Ha véletlen leugrik a vakolat, alatta ott a vezeték, belekakad egy izgő-mozgó gyerkőc és megrázza az áram a megsérülő vezetéktől az hagyján hogy ki fog börtönbe menni, de ki fogja visszahozni az életet?

1x-es szigetelésűt csak védőcsőben akárhol.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6439) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Ez a CSP21.ES054 ez egy teljesértékű szekrény, igaz? [link]
Látom hogy Onlinevill-en épp elérhető, [link]
Nálam inkább az ár a döntő, minthogy holnap itt legyen. Ezzel a Kujbuselektro-val van valakinek tapasztalata?

Üdv.

(#6440) hNp88 válasza PROTRON (#6438) üzenetére


hNp88
aktív tag

"A vezetékek szigetelésén keresztül is mindenképp szivárog valamennyi áram, ha vakolat alá gipszeled könnyebben elszivárog."

ebből szokott az lenni, hogy há' állandóan lemen a Fi-relé, a szomszéd jóska meg kiköti, aztán megy a csodálkozás, hogy dik há ráz a vakolat... :W

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#6441) lappy válasza tothjozsi96 (#6439) üzenetére


lappy
őstag

teljesen normális bolt, nincs velük gond

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6442) csemberlen válasza FlashLed (#6434) üzenetére


csemberlen
őstag

MCu az vezeték egyszeres szigeteléssel. Szabvány szerint 2szeres szigetelés kell mindenhova. Ami cső, vagy csatorna. MMCu mehet vakolat alá közvetlen.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6443) Madwe


Madwe
nagyúr

És falon kívül vezetetett vezetékre is igaz? Ott is szabvány a kétszeres szigetelés? Garázsban a 3 fázisos 5-erűt falon kívül vezette villanyos (részünkről kinézetre rendben volt, nem érdekel ott) s fogalmam sincs hogy hányszorosan szigetelt, de cső nélküli az fix :)

[ Szerkesztve ]

(#6444) Bdanyy válasza 313313 (#6306) üzenetére


Bdanyy
addikt

És mindig ki kell várni a 6-8 hónapot?

Most jelenleg senki (eon, villanyszerelő, klímás) sem tudja, hogy mennyi bővítést kell kérni ehhez a 4 klímához (1 már fent van, de átkerülne h-ra, 3 új még érkezik), illetve hogy egyáltalán bírja-e a rendszer. Élmény az ügyfélszolgálatra bemenni a szolgáltatóhoz, ahol konkrétan semmilyen kérdésre nem tudnak válaszolni, csak annyit, hogy az augusztusban lejelentettekre sem tudnak még reagálni annyira el vannak havazva, de szerintük bemondásra lehet kérni a bővítést, nem kell hozzá a pontos típus meg darabszám. És inkább bővítsünk felül, mert iszonyú sokáig tart míg lemegy az egész, és utána lehet csökkentést kérni. (BP)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#6445) lappy válasza Madwe (#6443) üzenetére


lappy
őstag

mert olyan a kábel szerkezet, hogy kettős szigetelésű pl.: MT kábel (H05VV-F)

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#6446) PROTRON válasza Bdanyy (#6444) üzenetére


PROTRON
addikt

Lényegében amire reagáltál, ott a kolléga nem az amper bekötésedre írta a választ, hanem a klímák mennyiségére és típusára. Hogy hány amper van a mérőóránál arra nem reagált. Ezt az ampert kell arra méretezni, hogy a később felkerülő klímákat is elbírja a betáp.

Tehát ki lehet kérni a 4 klíma ellátásához elegendő ampert az EON-tól most azzal az 1 klímával amit már tutira telepíteni fognak. Egyelőre csak ennek az adatlapját és a telepítés kitöltött formanyomtatványait tudod beadni.
Aztán amikor telepítette a klímás a ttöbbi klímákat, akkor az eredeti MGT-re amire megtörtént a "H" tarifa bekötés, arra válaszemailben, beleírva az eredeti ügyszámot és a címet, megírod hogy az alábbi klímák kerültek még fel melyek szintén megfelelnek a "H" tarifa feltételeknek, mellékeled az adatlapokat és az egyenként kitöltött "H" tarifa nyomtatványokat az egyes gépekhez.

Ha ellenőrzéskor eltérést találnak, az általad elküldött email alapján már tudsz mire hivatkozni, hogy nem rajtad múlt.

Vagy még jobb ha ügyfélszolgálatra beviszed és ott adod le, mert arról tudsz kérni a helyszínen lepecsételt papírt hogy átvették. És ezt a papírt dugod az ellenőr orra alá.

1 klímának kell a 10A, de 2 klímához legtöbb helyen elegendő a 16, ez alapján 3-hoz se kell 20-nál több, 4-hez is elég lehet a 25, de ha biztosra akarsz menni akkor 32A.
A modern klímák lasan pörögnek fel, nem rántják meg fullra fél sec alatt max teljesítményen a hálózatot, így normál körülmények között szépen eloszlik a terhelés, váltogatva fognak kicsit feljebb-kicsit lejjebb állni. Persze turbó mód az lehet más.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6447) dzsampi


dzsampi
junior tag

Még egy dolog, amiben a segítségeteket kérem. A földelt aljzatból egy 10m-es hosszabbíton húzom a szárítógéphez a kábelt. Elég a 3x1,5-es hosszabbító? Gondolom a falban is az van.
ezt néztem ki: https://eloszto-hosszabbito.arukereso.hu/mentavill/3-plug-10m-switch-335536-p633614457/

írják a szárítógép könyvében hogy ne használjon hosszabbítót. Ez miért lehet?

(#6448) Bdanyy válasza PROTRON (#6446) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszönöm szépen!
Akkor ezek szerint úgy kell bekötni a klímát, hogy még nem tudjuk kipróbálni, mert nem lesz a h tarifának tervezett vezetékben áram. (Majd hosszabbítóval használjuk addig :D )

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#6449) PROTRON válasza Bdanyy (#6448) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem hivatalosan, de igen, így szoktuk, amíg nincs "H" tarifa addig ideiglenesen hosszabbítóról járnak a klímák.
Ilyenkor a végleges kábelezés kerül kialakításra, a végleges "H" tarifa elosztóval.
Az elosztóba bekerül a jövőbeni "H" tarifás óra irányából egy kismegszakító, ebbe bekötésre kerül a végleges vezeték. Ezt lekapcsoljuk amíg nincs "H" tarifa.
Emellé bekerül még 1 kismegszakító párhuzamosan, amibe a hosszabbító kerül bekötésre.
ÉS ezekkel párhuzamosan kerül be a FI relé az elmenő klíma körre.
Amikor jönnek a "H" tarifát bekötni az időpontot napokkal előre leegyeztetik, akkor az ideiglenes hosszabbítót áramtalanítás után mind a két végén ki kell kötni. Csak szólni kell időben a villanyásznak hogy nehogy véletlen bent maradjon az ideiglenes bekötés, mert akkor a villanyszerelőt megruházzák büntikével...a biztos megoldás ha az ideiglenes kismegszakítót is kiszereli, az még 1-2 perc.

Fontos, a klímát kikötés előtt már legalább fél -1 órával le kell állítani majd kikapcsolni hogy legyen ideje saját magát elrendezni mielőtt elveszitek tőle a tápot.

Így csak fél napra lesz hideg a klíma hiánya miatt.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6450) Bdanyy válasza PROTRON (#6449) üzenetére


Bdanyy
addikt

:R

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.