Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) PROTRON válasza UnSkilleD (#7548) üzenetére


PROTRON
addikt

Akkor lehet a legjobb ha az elejénél kezdjük.
Tegyél fel ide fotót a mérőóráról, meg az elosztóról is.
További kérdés:
van-e elektromos bojler? Pl annak lehet simán behúzták direktbe az egyik kismegszakítóról a tápot, mert lehet anno volt másik méróra a lakáshoz csak a bojlernek, ami mérőóra leszerelésre került, de a kiépített bojler tápot később így oldották meg.

Az egyfázisú ÁVK a megbízhatóbb típusokból van hogy feleannyiba kerül, ellenben az egyszeri laikust át tudják verni vele, mondván "há ott az ÁVK, védve' van a lakás, ne tessék félni"...aztán meg pl valójában a dugaljak fele is nincs védve vele...

Az is elképzelhető hogy jelenleg nem is használod a másik két fázist, mert pl elosztóban le van szigetelve és nincs is rákötve semmit elmenő.

De tényleg ezernyi variáció lehet.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7552) PROTRON válasza g.peter23 (#7550) üzenetére


PROTRON
addikt

Pontosan milyen "LED"-et akarsz működtetni.
Elhiszem hogy fárasztó, de tényleg ezerféle gyártmány van. Tényleg rengeteg féle megoldással próbálkoznak a gyártók, ami lehet nálad pont a fordítottját eredményezi.

Amennyire tudom a legtöbb, kapacitív. De a pontos típus alapján biztosat lehet írni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7553) UnSkilleD válasza PROTRON (#7551) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

[kép] [kép]

nincs bojler, biztos hogy használom mert ha kint a három közül valamelyiket lenyomom akkor bizonyos dolgok nem működnek/konnektorban nincs áram stb

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#7554) demars válasza UnSkilleD (#7553) üzenetére


demars
addikt

A képek és a leírásod alapján 3 fázisod van. Azért van 2 pólusú (1 fázisú) FI relé beépítve, mert csak a fürdőszobát védi. Ez nem rossz elgondolás, hiszen a fürdő vizes, párás helység (anno ezekbe húztak védőföldet, a száraz szobákba nem :W )
Van, volt gondod? Vagy csak most szúrtad ki?
Ha nincs semmi gond a rendszereddel egy egyszerű átalakítás a lakás elosztóban sokat segíthet.
Át kell nézni az elosztót, ha minden rendben van, be kell építeni a lakás többi részére egy 3 fázisú AVK-t. Ha a fürdő külön van védve, az nem baj, sőt, mivel párás helység még előny is.
Egyébként érdemes egy teljes átnézést, felülvizsgálatot is kérni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#7555) PROTRON válasza UnSkilleD (#7553) üzenetére


PROTRON
addikt

Na igen, ahogy a kollega írja, ott a megfejtés a feliratokban, csak ugye eredetileg nem tetted hozzá hogy feliratozva van. :D

Sok ismerősömnél ez a helyzet, hogy a szobákban lévő konnektorokba anno nem lett behúzva földelés.
Mármint amikor "felújítás" címszóval a villanyász csak lecserélte a konnektorokat, azt a laikusoknak nem magyarázta el érthetően (vagy le is szarta) hogy továbbra is földeletlen konnektorok vannak, így jelenleg tök mind1 hogy túlfeszültség levezetős hosszabbítót használ, ugyanúgy nincs védve az adott PC-je.
Ugye úgy okoskodtak a "szakik" anno hogy úgy is mindenki műanyag házas dolgokat használ PL TV, minek oda földelés...aztán ha valakit megharap az áram akkor meg megy a sajnálkozás, meg a felhasználó hibáztatása.
De ha felvetem hogy földelés, akkor meg nincspííííz az újrahúzáshoz...

Pedig korrektül szerparált a hálózatod, simán mehetne mellé az a 3F Fi relé ahogy a kollega is írja, de ennek feltétele hogy be is legyen húzva a földelés legalább a szobák dugaljaihoz.

A Fi relé teljeskörü működésének biztosításához kell a földelés a dugaljakban, különben a hiba lehetőségeknek csak egy részével szemben fog védeni.

No meg ehhez 4 modul hely is kell az elosztóban, lehet nem fér már bele, akkor lebontani és újravezetékezni az idő.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7556) lappy válasza PROTRON (#7555) üzenetére


lappy
őstag

Ha nincs már elég hely az elosztóban akkor tesz fel egy 4 modulos falon kívüli elosztót par db sorkapocs meg egy kis vezeték es kész ha minden adott hogy védett legyen a hálózat
Persze ez csak találgatás mert nem látom mi van ott tényleg

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7557) UnSkilleD válasza demars (#7554) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

köszi mind a kettőtöknek a magyarázatot, így már értem

említettétek hogy lehetne a mostani mellé tenni még egy avkt és akkor azzal jó lenne de nem biztos hogy elfér mert nincs 4 hely
én úgy vagyok ezzel hogy a mostani avkt simán kivágom onnan úgyis csak fos AC karakterisztikájú és akkor annak a helyére mehet be, úgy csak 2 plusz hely kell az új 4 pólusúnak, annyi meg van

ez az elgondolás is jó nem?

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#7558) lappy válasza UnSkilleD (#7557) üzenetére


lappy
őstag

persze megoldást jelent ha még nem is lesz szeparálva a hálózat, de legalább védett lesz
(bár egy ki átalakítást igényel az elosztó)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7559) Atomgeszi válasza Peter668 (#7527) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Újabb kérdés.
Adott ez a 4 lámpás impulzusvezérléses történet.

Van egy másik kültéri világítás, amit szintén relézek úgy, hogy lehet kapcsolni távirányítóról, illetve a nagykapu motor vezérlésében is van egy relé, ami 90 másodpercig meghúz.
Tehát a kültéri világítást egy általam berakott relé vezérli
Ezt a relét lehet kapcsolni távirányítóval, kültéri kapcsolóval, illetve a nagykapu mozgása is 90 mp időrelét indít rá.

A 4 impulzusos lámpa közül egyet szeretnék vezerélni a kinti relével.

Ezzel csak az a gondom, hogy az udvar külön relén van, a garázs külön relén van. Tehát én elhozhatom a kinti udvari relé szálat, hogy azzal rámegyek az impulzus relé kimenetére, de akkor mi van az eltérő föld nulla résszel? Tehát, hogy a föld nullát teljesen másik fi reléről kapja, mint amiről a fázis jön. Így gondolom le fog oldani a firelé, mert hát nem onnan vettem a nullát.
Most ezt megint pluszban relézni kellene akkor?

(#7560) demars válasza UnSkilleD (#7557) üzenetére


demars
addikt

Jó lesz, viszont nézd át az elosztót, illetve ahogy korábban írták szükséges a dugaljaknál a védőföld.
Ha pedig kevés a hely, elosztó csere/bővítés.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#7561) Peter668 válasza Atomgeszi (#7559) üzenetére


Peter668
csendes tag

Egy rajz sokat segítene hogy mit szeretnél csinálni.

Ha több FI relé van akkor azok elmenő áramköreit nem szabad keverni, mert valamelyik, vagy mindegyik mindig le fog oldani.

[ Szerkesztve ]

(#7562) PROTRON válasza UnSkilleD (#7557) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja AC nem illdomos oda.
Én jobb szeretem a Hűtőnek is, a vizes helyiségnek is meg a lakás többi részének is külön ÁVK-kat rakni, hogy ne kavarjanak be egymásnak.
De persze ez csak akkor válik égetővé ha elutaztok és 2 hét elteltével dobhatsz ki mindent a hűtőből, mert a szobában valami leverte az 1 db fő védelmet. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7563) N.otorious válasza PROTRON (#7562) üzenetére


N.otorious
senior tag

Három fázisnál, fázisonként is lehet rakni ÁVK-t, vagy illik háromfázisút berakni?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#7564) Audience válasza N.otorious (#7563) üzenetére


Audience
aktív tag

Ha a nullákat tudod megfelelően kezelni, egymástól szeparáltan használhatsz egyfázisú reléket is, de ekkor nem lehet 3 fázisú fogyasztód!

(#7565) lappy


lappy
őstag

rúdföldelőre milyen csatlakozó elemet szoktatok tenni 16mm2 vezeték csatlakozáshoz?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#7566) demars válasza lappy (#7565) üzenetére


demars
addikt

J Pröpster
16-os ZS végére préselsz szemes sarut, azt pedig a bilincset rögzítő csavarra teszed, anyával rögzíted.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#7567) Audience válasza lappy (#7565) üzenetére


Audience
aktív tag

Én ilyet -> LINK

(#7568) Atomgeszi válasza Peter668 (#7561) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, közben átgondoltam.
Ezt is relézni kell.

(#7569) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Valaki rakott már ilyen csapfedeles Asfora-t?
Arra lennék kíváncsi hogy a fedele az rugós megoldás, vagy milyen fajta? Mennyire jó ez a szerelvény?

Nekem ez beltéri dugaljnak kellene, viszont jó volna ha nem törne le pár év után az összes fedél. Van egy kültéri Schneider dugaljam, [link] kb. 2 éve van fenn de minden felnyitásnál aggódok hogy ne törjön le, borzasztó szar benne az a gyári rugó, annyira feszes az egész, meg olyanokat recseg ropog..

Amit fentebb linkeltem az beltérbe lenne és sorolva. Egy tároló helyiségbe lenne, nem biztos hogy van szükség a csapfedélre, de itt tervezek majd keverni habarcsot is, szóval valamilyen szinten jobb lenne hogyha minden csapfedeles lenne és akkor biztos hogy nem adódna később probléma ebből.

Köszönöm.

(#7570) PROTRON válasza N.otorious (#7563) üzenetére


PROTRON
addikt

Szabad rakni.
Viszont az elmenő hálózaton, ha párhuzamosan futnak az áramkörök az egyes elágazó-kötődobozoknál nagyon-nagyon észnél kell lenni, nehogy felcseréld az eltérő fázison lévő Fi relékhez kapcsolódó vezetékeket.
Illik dobozonként feliratozni is(leágazás+fázis szám), hogy ha később más nyúl hozzá nehogy gond legyen.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7571) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

sima otthoni felhasználásnál van értelme 4,5kA kismegszakító helyett 6kA verziót venni?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#7572) PROTRON válasza UnSkilleD (#7571) üzenetére


PROTRON
addikt

Illene kiszámolni a zárlati áramokat és az alapján dönteni. :)
BTW általánosságban azért elmondható hogy nem mind1 hogy családi ház, vagy panel ház 8. emelet, ez utóbbi esetben pl sok városi helyszín esetén a kisebb is bőven túlméretezett matematikailag.
Míg családi háznál nem mind1 az utcai közcélú hálózat kiépítése.

Társasházi lakásoknál én is sokszor 4,5kA-eseket pakolok, mert elfelejtkezem jobbat venni.
De családi házaknál mindig berendelem a 6kA-eseket, aztán ha leég akkor majd utána számolok. Egyébként alig 500 huf / db különbségről beszélgetünk, egy kisebb lakás elosztó esetén kb 5-8k huf összesen a különbség...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7573) JóGéza válasza UnSkilleD (#7571) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Tudományos alapon nézd meg, hogy a szolgáltató milyet rakott. Hátha ők figyelembe vették, hogy mit tud a hálózatuk az adott vételezési ponton.

(#7574) PROTRON válasza JóGéza (#7573) üzenetére


PROTRON
addikt

Ezt sürgősen el kell felejteni, nincs idejük bármit is figyelembe venni. :)
Meg aztán általánosságban kérdezte, nem azt hogy családi ház, vagy társasházi lakás, mely utóbbi esetben a társasházé a lépcsőházi felszálló hálózat, nem elektromos szolgáltató tulajdonú.

A szolgáltató bevásárol 1 milla darabot, amelyikből épp jó áron tud szerezni, azt annyi, mindenüvé azt rakják és beválllaják a kockázatot, mondván a kiselosztóban kell legyen védelem, azt pedig a rendszerhasználó kötelessége körültekintően kiépíttetni megfelelő szaktudású szakemberrel. Tehát a szolgáltató hárít minden felelősséget.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7575) Peter668 válasza PROTRON (#7574) üzenetére


Peter668
csendes tag

Azért szolgáltatói oldalaon jellemzően 10ka-s típusok vannak beépítve, én ilyennekkel találkoztam.

(#7576) Audience válasza PROTRON (#7572) üzenetére


Audience
aktív tag

Én minden esetben felrakok szakaszoló Gg/Gl olvadóbetétet a mért fővezetékre és ebben az esetben elég a kisebb! Az olvadó mindig tudja a fizikát, ha van túlfeszültség levezető akkor is kötelező elem.

-véleményem szerint!-

(#7577) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata az alábbi oldalcsípővel kapcsolatban?
MILWAUKEE 180mm

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7578) 313313 válasza dewil666 (#7577) üzenetére


313313
addikt

Én kisebbet használok lassan 1,5 éve. Plombazsinort szépen viszi, nekem bevált.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7579) 313313 válasza Peter668 (#7575) üzenetére


313313
addikt

MVM már csak 6000kA kismegszakítókat rak....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7580) ViZion válasza dewil666 (#7577) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt konkrétan nem ismerem, de a márka egyéb cuccai kiválóak, amikkel találkoztam. Mondjuk nem nagyüzemileg használom, de sztem arra alkalmas.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7581) dewil666 válasza ViZion (#7580) üzenetére


dewil666
őstag

313313
ViZion

Én is úgy gondolom, hogy nem lehet rossz minőségű.
Köszönöm szépen a segítséget! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7582) PROTRON válasza 313313 (#7579) üzenetére


PROTRON
addikt

Kössz a megerősítést.

#7575 Peter668

Az elmúlt 3 évből itt van 2-3 ezernyi helyszíni felmérés fotó, de tény hogy kizárólag Budapestről tudok meríteni. Itt simán teljesen változatos az összkép, még nagyjából hasonló évjárat esetén is. Sőt azért látni még 30 éves példányokat, 3kA jelöléssel. :D

Az áramszolgáltatói kismegszakítót elvileg csak évente 1, de inkább kevesebb alkalommal kéne kapcsolni, innentől kezdve hogy nem feladata a fő védelem, arról a rendszerhasználónak kötelessége gondoskodni a saját üzemeltetésében álló rendszer esetén.
Így az áramszolgáltató ott spórol ahol csak tud, mert a 6 és 10-es kmsz-ek között azért sokszor elég erőteljes ugrás van ha nem sikerül nagy mennyiségben olcsón leszerződni...ha meg sikerül, akkor megér 1-2 kérdést vajon miért engedett az árból a szállító. :D

Most megnéztem, nálam is 6-osakat raktak tavaly októberben.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7583) demars


demars
addikt

Hali
Egy "érdekes" anomáliával találkoztam hétvégén. Tanácsot kérnék, mert az ügyfél most tőlem vár magyarázatot és megoldást.
Elvállaltam egy be nem fejezett munkát, ami gyakorlatilag a kapcsolók felszerelése (váltók, keresztváltók, redőnykapcsoló). Az összes dugalj már be volt építve, elosztó kész, szépen feliratozva, napelemes rendszer működik.
Végeztem a munkával (nem volt nehéz, de más után dolgoztam, így először kicsengettem minden szálat).
Új építésű Leier beton ház (Még nem láttam ilyet. Előre tervezve az összes doboz, lámpa, stb)
A megbízó valamennyire ért a villamossághoz, ő szerelte be a dugaljakat (mint kiderült emiatt vesztek össze a villanyszerelő-vel és otthagyta őket).
A megbízó multiméterrel ellenőrizte a dugaljakat aztán szólt (már pont pakoltam), hogy miért mér 190-200 V feszt a szerelvények keretén?!
(Két AVK van beépítve, vezeték csupaszitásnál N és PE összeért, FI oldott azonnal, tehát működik)
Mértem gyorsan én is Maxwell multival! Mindenhol mutatott potenciál különbséget! :F
Keret és védőföld között, N és PE között is. 190V, 70V, 1,5V
Kapcsolónál a kereten és egy dugalj védőföldje között is 190V ot mutatott a műszer.
Kézzel fogtam, fogtuk, semmi, szóval nem ráz, nem csíp.
Schneider Sedna szerelvények. Úgy tudom (és úgy láttam) a rögzítő fém keret az független a védőföld bekötéstől.
Mi a fenét mértem??? (Egy falon kiszedtem az összes dugaljat, átnéztem a bekötéseket, nem csípte meg a rögzítő köröm se a fázist, se a nullát, ellenben nulla és pe ha össze érintettem FI azonnal oldott)
A beton falazat okozhatja (gyári vasalt elemek, )?

Szerk. Elosztóba nem néztem bele. 3 fázisú betáplálás

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#7584) Peter668 válasza 313313 (#7579) üzenetére


Peter668
csendes tag

Jajjjj........bocsánat én még ilyennel nem találkoztam, ezek az új idők.....

Mellékelve egy nem túl régi társasházi cserénél felrakott kismegszakító az 10ka.

(#7585) Peter668 válasza PROTRON (#7582) üzenetére


Peter668
csendes tag

Direkt nem akartam 30 éves mérőhelyekre hivatkozni, mert tudom mik kerültek fel, sőt még nálam is a régi Bakony művek remeke van fent, igaz hogy van előtte un "NKI" azaz NH 0 betét 50 vagy 63 A már nem tudom.

Fentebb linkeltem egy nem túl régi cserét az még 10ka, de mára múlté ez is.
Láttam kolléga mutatta szintén fentebb hogy már csak 6ka az új kismegszakító a mérő alatt, akkor ha jól gondolom haladunk visszafelé a védelmek teljesítményében.... :DD

Azért volt arra példa múlban hogy nem tudott mit kezdeni a mérő alatti kismegszakító a zárlati árammal, és jobb esetben soha többet nem lehetett visszakapcsolni....

(#7586) 313313 válasza Peter668 (#7584) üzenetére


313313
addikt

A mi kocsinka is van még 10kA-es bizti, de nem sok... A A képen, amit beraktam az NKM-es kismegszakító 4-5 éves rendelés legalább, MVM-ként ugyan ezt a Tracont kapjuk...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7587) Peter668 válasza 313313 (#7586) üzenetére


Peter668
csendes tag

Akkor ez a GE feketebárány....pedig csak 2 éves ;)

Mi más felhasználásnál találkoztunk a Tracon kismegszakítókkal, nem részletezem, de a kollégák újraszerelték a fűtési szekrényt, más gyártó termékeivel.

(#7588) 313313 válasza Peter668 (#7587) üzenetére


313313
addikt

Az én autóm oldalára MVM van írva, amit mutattál azt meg EON-os autóból vették ki, illetve 2 éve még Elműsből...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7589) Peter668 válasza 313313 (#7588) üzenetére


Peter668
csendes tag

Így van, Elműsből került ki.

(#7590) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Az mitől lehet a villany fűtéses bojler esetén hogy hétköznap többször is fűti vizet(nappal és éjszaka is), míg hétvégén csak éjszaka és estére mindig el fogy a meleg víz?
Eon. , éjszakai áram. HAJDU Aquastic AQ 80 ErP bojler. fűtőszál és anód rud, tőmítések most lettek benne cserélve. minden évben szét kell szedni, mert annyira kemény a víz.
:R

WOT: kissio

(#7591) tothjozsi96 válasza Dr.Én (#7590) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Ez érdekes. Vezérelt (éjszakai) áramról megy a bojler? Nálunk pont hogy hétvégén, és főleg vasárnap egész nap ráadják az áramot, tehát sokkal többször van rajta áram, vasárnap biztosan.

Hogyha vezérelt áramról megy, akkor a szolgáltatót meg kellene keresni és jelenteni. Lehetséges hogy a mérőórával vagy valami egységgel van probléma amit ők tudnak cserélni és nem így fog működni. De mondom én csak a személyes példámat tudom mondani, és itt a környékünkön vasárnap egész nap rá van adva az áram.

(#7592) PROTRON válasza Dr.Én (#7590) üzenetére


PROTRON
addikt

Én azt valószínűsítem hogy az adott körzetben nappal a szomszédok annyira leterhelik a vezérelt hálózatot, hogy nem nagyon kapcsolják rá a Te készülékedet. Ezt jó lenne ellenőrizni.
Valszeg csak a minimálisat kapja nap közben, 3-4 óránként 30-30 percet, ami melegedést a főzés környékén el is használjátok.
Maxra van tekerve a termosztátja?
Kövi hétvégén ki lehetne próbálni hogy szombat reggel 8-kor feltekered maxra, hátha akkor amikor épp kap áramot akkor minél tovább kihasználja amit csak ki lehet facsarni és még nem robban fel.
Persze hétközben erre nincs szükség, mondjuk macera folyton állítgatni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7593) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, szeretném megérteni, hogy mi miért van a mérőszekrényünkben. Dupla szekrény de csak a bal oldali mérőhely van használatban (3x20A van). A földelőszondától bemegy a PE az órába, ezért gondolom valahol ott van szétválasztva a PEN mivel az órától már PE és N vezetékeket látok jönni. Úgy látom, hogy az órától lejön a 3 fázis, mennek tovább a ház felé illetve az ÁVK-ra. Lejön még egy PE és egy N amik szintén mennek tovább a ház felé (az N megy az ÁVK felé is). Eddig azt hiszem értem de az nem világos, hogy az órától még lejön egy PE és N vezeték is, a sín jobb oldalára. Miért jönnek azok még pluszban?
A második PE onnan továbbmegy a szekrénybe szerelt dugaljakhoz, ezért gondolom az óránál össze van kötve a másik PE-vel de a második N nem megy sehova, akkor miért van egyáltalán?
Laikus vagyok, lehet nem jól írtam ezt-azt, nézzétek el nekem légyszi. :) Az is lehet, hogy ennek ilyennek kell lennie, csak most néztem meg jobban és nekem fura.
(kieg.: az az alsó fehér kábel még nincs bekötve, kapuhoz megy majd)
Képek: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#7594) Dr.Én válasza PROTRON (#7592) üzenetére


Dr.Én
veterán

Már maxra van téve. Hogy hétvégén minél tovább legyen meleg víz hétvégén. De tény hogy nem állítgatom hétvége és hétköznap.
Eon-t hívjam vajon?
Szombat és vasárnap igyekszem alaposan tesztelni :R

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#7595) bluemirage válasza Peter668 (#7584) üzenetére


bluemirage
őstag

Egy éve cserélték, Mosonmagyaróvár. Már itt sem a hanyatló nyugat terméke van beszerelve :D... hanem egy méltán népszerű remek márka, abból is 6 kA.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#7596) PROTRON válasza Matthew (#7593) üzenetére


PROTRON
addikt

Még 1 kép azért sokat segítene, egy nagy totál az egész elrendezésről, hogy jól gondoljuk-e a mérőhely jellegét.

Szerintem:
Jobb oldalt látod hogy lejön 3 db fázis vezető, az elvileg kombinált mérőhelyed, második tarifás mérőórájától, ami jelenleg ugye nincsen üzemben.
Előírás hogy tarifánként kell külön PE és N vezetékezést hozni, ezért jön le a második nulla és PE is, azok majd a második tarifához fognak kelleni.
Oké hogy gyárilag 4 pólusú sorkapcsokat használtak, tehát lehetne 1 sorkapocsból indítani mind a két innen tovább induló tarifa PE vezetőit, de a szolgáltató hivatalosan megköveteli a tarifánkénti bonthatóságot és ellenőrizhetőséget.
A nullát gondolom érted miért kell tarifánként külön-külön.

Szerintem azért innen vitték a dugaljhoz a földelést, mert ez volt közel, nem akartak bal szélről hozni megint vezetékeket. A dugaljak a nulllát az AVK-ról kapják, a fotón látszanak is a zöld vezetékek között a nullák.

Az mondjuk ismét fura hogy ha ott van a gyári 4 pólusú zöld sorkapocs, akkor miért raktak be még 1 1x1-es kapcsot és kötötték arra az elmenő PE vezetéket.

Ahogyan az is vicces hogy a jobb szélén lévő PE 1x1-es kapocsnál a 16-os PE vezeték kapcsába beleerőszakolták a dugalj PE-ket is. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#7597) 313313 válasza bluemirage (#7595) üzenetére


313313
addikt

Ahogy nézem EON-nál is alap a B. Lassan elkopik akkor a C karakterisztika mindenhonnan...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7598) tothjozsi96 válasza Dr.Én (#7594) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Eddig nem volt ezzel probléma?

(#7599) Dr.Én válasza tothjozsi96 (#7598) üzenetére


Dr.Én
veterán

Kb más fél hónapja vettem észre, elsőre gondoltam arra hogy a sok vízkő miatt van kevés meleg víz. Úgy hogy szét szedtem, kitakarítottam, fűtőszál csere, anód cere nagygenerál. aztán után továbbra is fent áll a meleg víz hiány . Úgy hogy így kezdtem vizslatni

WOT: kissio

(#7600) tothjozsi96 válasza Dr.Én (#7599) üzenetére


tothjozsi96
addikt

De ez csak hétvégén jelentkezik?
Hányan használjátok ezt a bojlert?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.