Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#7438) Dany007 válasza Noddy (#7435) üzenetére


Dany007
veterán

Bocs, hogy nem tudtam folytatni, amit elkezdtem, de pont bannoltak 3 órára, azután pedig nemigazán voltam netközelben.
Akkor annyiban maradhatunk, hogy úgyse fogjuk tudni meggyőzni egymást. És érted, hogy mire gondolok. Ez már nekem elég. :)

Mitől ember az ember, azt már talán sok okos ember próbálta és talán válaszolta is meg.
Én biztos kevés vagyok hozzá, hogy meghatározzam.
De ami az én véleményem szerint megkülönböztet minket másoktól, az a szellemi képesség.
Ilyen például az Istenbe vetett hit. Nemtom erre akartál-e kilyukadni, de ez is egy szempont lehet szerintem.
A szellemi képesség alatt pedig azt értem, hogy pusztán a tudásunk (szellemi / agyi képességeinknek köszönhetően) segítségével képesek vagyunk túllépni a fizikai korlátainkon. A természet adta fizikai és biológiai korlátokon. Persze a szellemi képesség is egyfajta természet adta dolog. De más élőlény egyáltalán nem, vagy csak minimális módon képes ilyesmire.
Gondolok itt arra, hogy a tudomány (heh na megint...) segítségével meghosszabbítottuk az életünket, kényelmesebbé tettük a környezetünket. Képesek vagyunk felfedezni, kutatni olyan dolgokat, amiket az alap fizikai adottságainkkal képtelenek lennénk, ezt pusztán a szellemi képességeinknek köszönhetjük.
Kb ilyesmi az én meglátásom.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.