Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#405) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

''A föld lapos dologról jut eszembe, hogy egyszer hallottam egy jó gondolatot:
Ézs 18,3. Föld kerekségének minden lakói és földnek lakosai meglássátok, mikor a hegyeken zászló emelkedik, és halgassatok, ha kürt szól!
''
a #333. hsz-ből, amit nem én írtam.

Akkor a Föld kerek? Vagy Isten nem sugallt igazat? Szó szerint kell venni, nem vitás, tessék szó szerint venni. Műholdak és űrhajósok márpedig nincsenek. A szénizotópos mérés nem pontos, a doppler effektus sem számít, a mikrohullámú háttérsugárzásról nem is beszélve. És akkor még nem említettem a sok ősember leletet, neandervölgyi, stb, stb. Az évmilliárdokkal ezelőtt kihalt állatfajok tetemei.

Azt mondja meg valaki, hogy Isten számára 24 óra miért kiemeltebb, mint 1milliárd év? Tudtommal az időegységek is ember alkotta dolgok, mint minden mérték. És Istennek pihennie kéne? Elfárad? Az is elég téves gondolat szerintem, hogy időben cselekszik. Hisz mint írtam sokszor, ő az idő felett áll. És nem kell neki belépni ebbe a világba alárendelni magát az időnek, hogy valamitteremtsen, napok alatt. Még az idő keletkezése előtt mindent megoldott. Ugyanis az időt ő alkotta. Ami érdekes, hogy meg tudjuk mondani, 13 milliárd évvel ezelőtt megalkotta az időt. Lehet, hogy már előtte, vagy párhuzamosan is alkotott, lehet, hogy folyamatosan világokat alkot különböző paraméterekkel. Lehet, hogy valahol visszafelé folyik az idő, valahol két idődimenzió van, stb. Nem érdemes Istent emberként értelmezni. Isten nem egy szakállas magas ember, aki néha lenyúl a földre és idepottyant egy Ádámot és Évát. Ez eléggé rajzfilm kategória.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.