Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17351) fero02 válasza béke (#17350) üzenetére


fero02
veterán

1: szoftveres mérés, nem mérés!
2: szerinted ha ezek a feszültség értékek igazak lennének egyáltalán bekapcsolna a gép?
3: driver és játék minden esetben és minden teszt alkalmával ugyanazok voltak?

(#17352) béke válasza fero02 (#17351) üzenetére


béke
aktív tag

szia igen a driverek ugyan azok voltak játék volt más is.

Az értékek ugrándoznak de maximum a -12V -6-7V. a +12V pedig maximum 6-7V szokott lenni a program szerint.

Van mérő eszközöm csak nem tudom pontosan hova kellene dugni melyik adja a -12 illetve +12 a tápegység csatinal.

Alá írás :)

(#17353) fero02 válasza béke (#17352) üzenetére


fero02
veterán

Alap, hogy különböző verziójú (akár régebbi, akár ójabb) driverekkel is ki kell próbálni ilyen esetben. Ha az adott driver bugos, akkor hiába van alatta másik hardver, nagy valószínűséggel ott is elő fog jönni a hiba.

Ne foglalkozz vele, mert hibás értékeket mutat. Használj multimétert. Itt van, hogy hol és milyen értékeket kell mérj.

(#17354) béke válasza fero02 (#17353) üzenetére


béke
aktív tag

Köszönöm meglesem így is...
most újra telepítés után nem produkál hibát minden holminak a legfrissebb a driver-e még korai örülni de reméljük nem lesz baj, a tápegységre azért kíváncsi vok lesz időm elmeek a mérőm-ért faternál van és ki mérem.
köszi a választ és az infókat egyenlőre minden jót!. :R

Alá írás :)

(#17355) Spirit


Spirit
őstag

Kezembe akadt egy 2 éve meghalt tápom.
Corsair TX650W v2 alatt megszűnt az áram(túlfesz nem volt). Újraindításkor néhány tizedmp-re bekapcsol, majd letilt valamelyik védelme. Ezután teljes áramtalanításig már meg se moccan.

Kérdésem az lenne,hogy házilag, egy multival, forrasztópákával lehet-e eredményre jutni, van-e valakinek bármi tippje, vagy dobjam ki?

(#17356) tornas válasza Spirit (#17355) üzenetére


tornas
őstag

Az alaplapi lila és a fekete drótok között van +5V? Illetve a fekete és a zöld drótok között hány voltot mérsz?

Első tippem a szekunder oldali elko száradás lenne. De ha pl. a vezérlő IC szállt el, akkor már "nagyobb" a baj.

"Kérdésem az lenne,hogy házilag, egy multival, forrasztópákával lehet-e eredményre jutni, van-e valakinek bármi tippje, vagy dobjam ki?"

Lehet velük eredményt elérni...pl. végig méred a félvezetőket. De mivel egy pillanatra elindul így valszeg azok rendben lesznek.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17357) Spirit válasza tornas (#17356) üzenetére


Spirit
őstag

Lila-fekete között 5,13V-os stand-by fesz. szépen megvan.
Fekete és zöld között 0.00V.

(#17358) dark2


dark2
tag

Sziasztok!

Egy olyan FSP 400W táp (PNF azt hiszem), ami valószínűleg villámot fogott, javítható-e, illetve ha igen, érdemes-e?
Annyit tudok, hogy a számítógép villámlós vihar alatt be volt kapcsolva és mikor ránéztek, már állt. A táp nem indul, szaga nincs, tápteszterre dugva semmi életjelet nem ad és mikor belenéztem, szemre nem láttam fizikai sérülést, égést, stb.
(Másik táppal a gép azóta is hibátlanul megy és semmi nem ment tönkre benne).

(#17359) tornas válasza Spirit (#17357) üzenetére


tornas
őstag

Az már elég komoly baj, ha a zöld és a fekete között 0 V-ot mérsz. Könnyen lehet, hogy a Supervisor IC-je megdöglött. De ne legyen igazam...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#17360) fero02 válasza dark2 (#17358) üzenetére


fero02
veterán

Villámos dolgok esetén sosem lehet se jót, se rosszat mondani, mert nem lehet megjósolni, hogy hol és mit okozhatott. Lehet csak egy biztosíték, lehet egy varisztor, egy greatz híd, stb, stb...

(#17361) dark2 válasza fero02 (#17360) üzenetére


dark2
tag

Akkor ez az én szempontomból kuka vagy eladni valakinek alkatrésznek.
Köszi az infót.

(#17362) annonmi


annonmi
tag

Üdv,

Jelenleg egy Chieftec CTG450A táp van a gépemben. Most cseréltem Alaplapot és memóriákat.
MSI 970 Gaming
X4 955
8GB DDR3
HD5830
TT V3 Ház+4 Swif2 házhűtő

Csere után leültem játszani kicsit 20 perc után leállt a gép, csak a power led villogott, táp lekapcs, újraindítás, prime95 és furmark elindítva CPU:58°C VGA:70 10 perc futtatás után, majd ismét leáll ugyan úgy. Szétszedtem gyorsan, a tápon a venti működik lehet is érezni, azonban a tápon alig bírom tartani a kezem olyan meleg. A táp túl van terhelve vagy és védelem miatt leállítja magát? Semmi más nem változott a gépben csak a lap és ram.
Szerintetek is táp a baj? Ha igen akkor valami megbízható hasonlóan halk vagy halkabb tápot tudtok ajánlani?

Diablo 3 - NMI#2665

(#17363) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok
Haveromnak lenne problémája táppal. Uncsijától kapott egy (3-5 éves) Chieftec GPS-400AA-101A tápot, állítólag csak azért cserélte ki, mert újat akart, tehát jól működött vele a gép.
Namost a probléma, hogy bekötötték, és a hangfal elkezdett pattogni egyfolytában, gondolom a táp áramfelvétele miatt. A régi táppal értelemszerűen nem volt ilyen gond.
Elrontottak valamit bekötésnél, vagy a táppal van valami ?

:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#17364) 04ahgy válasza Pete55555 (#17363) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Most akkor melyik táppal van gond? Ellentmondásos a hozzászólásod.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17365) Pete55555 válasza 04ahgy (#17364) üzenetére


Pete55555
addikt

Igaz, rosszul írtam. Lényeg, hogy a Chieftec táp a szar, még be sem kapcsolják a gépet, csak áram alá helyezik, és pattog a hangszóró. Eddig nem csinálta.

...Szeretem leracsniztatni...

(#17366) 04ahgy válasza Pete55555 (#17365) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az földelési probléma lesz jó eséllyel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17367) Pete55555 válasza 04ahgy (#17366) üzenetére


Pete55555
addikt

Dupla, bocsi :W

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#17368) Pete55555 válasza 04ahgy (#17366) üzenetére


Pete55555
addikt

Továbbítottam, köszi :R

Bár nem értem, ha a házzal érintkezik, akkor hol máshol lehet a hiba...

Azt mondja haver, hogy rázott is amúgy a gép eddig is, meg az új táppal is.

...Szeretem leracsniztatni...

(#17369) 04ahgy válasza Pete55555 (#17368) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Azt mondja haver, hogy rázott is amúgy a gép eddig is, meg az új táppal is."

Az földelési probléma lesz jó eséllyel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17370) D4lamia


D4lamia
csendes tag

Üdv mindenki!
Adott egy corsair cx600-as tápom, a probléma pedig az hogy egyszerűen mikor bekapcsolom a gépet ma már 10-ből 7-8 szor azonnal lekapcsol egy sípolással ami több mint valószínű a tápból jön, mivel speaker nincs bekötve az alaplapomra... eddug nem is sejtettem, hogy a táp lehet , hosszas olvasgatás után jöttem rá, hogy a fagyások is emiatt lehetnek amik random szerűek illetve terhelés alatt pl: gta v max 15-20percet megy egyhuzamban és fagy a gép a hang pedig beakad és kávédaráló hangokat ad ki ha éppen úgy kapja el. Előző vga-val és az előző cpu-val is ezt produkálta már korábban is , viszont akkor még ritkábban jött ez elő.
Jól gondolom, hogy cserés lesz a corsair?

(#17371) totga@


totga@
csendes tag

Sziasztok Mindenki!

Úgy alakult, h a konfigomban eddig remekül muzsikáló be quiet! dark power pro 650w táp nagyon úgy néz ki, h megadta magát. Randomszerűen lehetett a gépet csak elindítani, illetve ugyanígy újraindulásokat is produkált. Azóta vettem itt a pH!-n egy Enermax tápot egy kollégától, de a régit tán meg szeretném javíttatni ha lehet, jó lesz az még valamire jeligével. Szerintetek foglalkozik ilyesmivel valaki manapság?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

If it's not Boeing, I'm not going.

(#17372) D4lamia


D4lamia
csendes tag

Ma jobban megnézegettem a dolgokat, nem a tápom, hanem a HDD-m adja a sípoló hangot, de ha lehúzom akkor is ugyan ez a hiba marad, ami megvolt a cpu és a vga csere előtt is... raktam a gépbe egy régebbi 775-ös pentium D processzort amivel hibátlanul ment a gép, de még mindig fenn áll a hiba... táp vagy processzor lehet? esetleg a lap...

(#17373) popey37


popey37
addikt

700w-os hypro tápomat kellene megjavitani tudtok rá valakit? már ha érdemes.
egyik naprol a másikra megállt és a halálba vitte magával az alaplapomat is

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#17374) Macsugape


Macsugape
csendes tag

Sziasztok!

Az történt, hogy ment a gép ... be volt dugva a gép, hangfal, monitor... stb...
Konnektorból egy kisebb pukkanás... lecsapta az áramot, minden megy azóta, csak a gép nem kapcsol be...

Cooler Master G650M tápegység... néhány hónapos... max 5... van garancia meg stb... csak nem tudom az érvényes-e ilyesmire, illetve ebben az esetben teljesen biztos, hogy a táp meghalt? Továbbá okozhatott a gépben más kárt is?

Köszi előre is!

(#17375) 04ahgy válasza Macsugape (#17374) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kis eséllyel okozott másban kárt. Ez garis probléma, vidd vissza legalább egy bevizsgálásra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17376) rumos XIII válasza Macsugape (#17374) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Ha kihúzod a tápot, vársz, majd vissza, akkor sem reagál?
Nekem is szokott ilyen lenni, és akkor helyreáll

(#17377) 04ahgy válasza rumos XIII (#17376) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Neki nem bekapcsoláskor (hidegen és töltetlen kondikkal), hanem menet közben csapta le. Ez APFC zárlat gyanú.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17378) Macsugape


Macsugape
csendes tag

Most kihúztam egy 10 percre, illetve le is kapcsoltam a kapcsolóját, de semmi reakció...

iPON-nál vásároltam az alkatrészeket amúgy... nem tudom, hogy ott milyen a garancia ügyintézése...?

(#17379) Macsugape


Macsugape
csendes tag

Köszönöm szépen amúgy a segítségeteket!

Még annyi, hogyha úgy van holnap milyet vegyek helyette???

(#17380) 04ahgy válasza Macsugape (#17379) üzenetére


04ahgy
nagyúr

FSP Raider 550.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17381) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

A páciens egy FSP 300PNF.
A hiba az, hogy rövidzárral elindul és adja a feszültségeket, de alaplapra dugva nem hajlandó beindulni.
Az egyetlen dolog, ami "történt" vele, hogy állt egy darabig.
Ez mi lehet?

Üdv.: M

Szerk.: Nagyon keveset futott, tartaléknak vettem.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17382) 04ahgy válasza unclefucka (#17381) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A készenléti kör gyengélkedhet. Alaplapra kötve a lila-fekete közt mekkora feszültséget mérsz?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17383) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Heló!

Segítséget szeretnék kérni.

Új albérletbe költöztem, és egy eddig nem tapasztalt jelenség kínoz. Billenőkapcsolós elosztóról megy a gép, monitor, hangfal, nyomtató. Ha felkapcsolom az elosztót (még semmi nincs elindítva), levágja a biztosítékot.
Kiszedtem a tápot, az is önmagában le tudta verni. Ugyan arról a konnektorról porszívó simán működik.

A hiba eseti, kb. 6-ból egyszer. Viszont ha elindul, akkor stabilan működik, több óra terhelésteszttel is.
Mi lehet a problémás láncszem? Táp? Biztosíték? Elosztó?

A táp: FSP 600 80BPN

Köszi a segítséget!! :R

Nem szotkam hibázni.

(#17384) 04ahgy válasza fererencz89 (#17383) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Semmi nem problémás, csak nem megfelelő karakteriszikákkal rendelkeznek a kölcsönható elemek. A táp hidegen bekapcsolva nagy áramlökést produkál, amíg a kondenzátora feltöltődik, ezt nem tolerálja a kismegszakító. Ugyanilyen értékű, C karakterisztikájú kismegszakítót kell a jelenlegi (valószínűleg B-s) helyett villanyszerelővel beépíttetni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17385) fererencz89 válasza 04ahgy (#17384) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nagyon köszönöm, meg is nézem majd, miféle van otthon! :)
:R

Nem szotkam hibázni.

(#17386) unclefucka válasza 04ahgy (#17382) üzenetére


unclefucka
senior tag

Köszi a választ, lemérem a hétvégén, ha lesz időm, akkor hét közben.
A lila, ha jól sejtem, akkor az az 5Vvsb lesz, és ha 4V, akkor már gáz van, 5,2V-nál több meg nem nagyon szokott lenni. 4,8-5,2 közötti gondolom még jó?
Ez a táp 2,5A-t tud ezen az ágon, így nem valószínű, hogy egy mezei 7805 lenne betéve ide, így esélyes lehet, hogy valami nagyobb gubanc van.
Ok, mérek, aztán megírom a további helyzetet.
:R

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17387) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

CM Silent Pro 600-as táp tulajdonosa vagyok már legalább 5-6 éve. Nagyon jó táp, de az utóbbi időben zavarni kezdett a hangja, egy csendes szobában túl nagy alaphangot ad akkor is, ha üresjáratban van (75-80W) a gép, tiszta megkönnyebbülés, amikor kikapcsolom. (ezt egy előlapi panelen látom, ami még a táp előtt méri az áramfelvételt)

Van lehetőség valamilyen átalakításra (pl venti csere), vagy moddolásra, hogy csökkenteni tudjak a hangján?
Tökéletesen működik, de tanulás közben zavaró ez a hangos alaphang.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#17388) 04ahgy válasza A_ScHuLcZ (#17387) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ilyen venti van benne elvileg, ugyanilyet kellene szerezned: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17389) unclefucka válasza A_ScHuLcZ (#17387) üzenetére


unclefucka
senior tag

A venti csere sem lehetetlen, de ahhoz rendesen bele kell nyúlni a tápba; forrasztani kell, ha nem csatis a venti csatlakozása. Ott van továbbá, hogy megfelelőnek kell lennie a csere darabnak is.

A javasolt inkább a ventilátor "felújítása"
Egy füst alatt lehet portalanítani is a táp belsejét.

A ventilátor felújításához viszont darabokra kell szedni és újra zsírozni/olajozni azt.
Ehhez én speciel horgász orsókhoz árult teflonos kenőzsírt használok, ha csúszócsapágyas a venti.
A golyós csapágyasokat max. WD40-el kezelem, de azoknál macerásabb a hang eltüntetése, ha már egyszer elkezd zörögni.

Viszont a művelet elég kényes, úgyhogy, ha nem vagy biztos benne, inkább ne kezd el.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17390) beerhunter10


beerhunter10
újonc

sziasztok, a kérdésem a következő: a tápegységem a számítógép bekapcsolásakor halk, szinte alig hallani, de egy jó fél óra, 40 perc elteltével iszonyúan hangos lesz, ilyenkor ha kicsit megmozgatom elmúlik ez a hang és újra 30-40 perc múlva visszatér, van amikor több idő van amikor kevesebb mondjuk 10 perc is elég neki hogy hangos legyen. attól függetlenül csinálja ezt hogy mit csinálok a gépen hiszen volt hogy csak interneteztem és akkor kezdte el és van amikor játék közbe. erre a problémára szeretnék valami megoldást találni hiszen nagyon irritáló. továbbá ez a probléma előjött körülbelül 1 éve is mikor új volt a táp, de akkor újraindítás után többet nem jött elő a probléma egészen máig. válaszokat előre is köszönöm, remélem valaki tud segítséggel szolgálni.

(#17391) 04ahgy válasza beerhunter10 (#17390) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Milyen tápegységed van? FSP Hexa (a régi verzió)?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17392) beerhunter10


beerhunter10
újonc

Cooler Master B-series 500w

[ Szerkesztve ]

(#17393) 04ahgy válasza beerhunter10 (#17392) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ventilátorprobléma lesz valószínűleg, a leírásod alapján.

Ha garis ---> gariztasd.
Ha nem garis, szedd szét, olvasd le a venti típusát. Megzsírozhatod amennyiben siklócsapágyas, vagy szerezz be ugyanolyat, ha golyós.

Fontos, a szétszedést csak legalább fél nap teljesen áramtalanított állapot után kezdd el, és csak saját felelősségre. Ha nem értesz egy kicsit sem ilyesmihez, inkább fordulj szakemberhez!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17394) unclefucka válasza 04ahgy (#17382) üzenetére


unclefucka
senior tag

Hali!

Megmértem az 5Vvsb-t és hát sajnos 3V, ami legkevésbé sem jó. :(
Javítható ez?

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17395) 04ahgy válasza unclefucka (#17394) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, általában egy púpos kondit kell cserélni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17396) unclefucka válasza 04ahgy (#17395) üzenetére


unclefucka
senior tag

Az jó, a készenléti kőrben két puffer van, ami a ludas lehet, bár nem látszanak púposnak, de mit tudjuk ez semmit nem jelent. Köszi, megpróbálom.
Csak az a rohadt takony ne lenne odafolyatva, amitől nem lehet tisztességesen kiszedni az alkatrészeket.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17397) 04ahgy válasza unclefucka (#17396) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Cseréld mindkettőt, ugyanolyan értékű, low-ESR típusra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17398) unclefucka válasza 04ahgy (#17397) üzenetére


unclefucka
senior tag

Volt itthon bontott kondim, bejött. :D
Mindig is tudtam, hogy érdemes bontani a cuccokat.
A kettő közül, amit kiszedtem, az egyik egy kicsivel púposabb volt, mint a másik, de inkább kicseréltem mindkettőt. Köszi. :R :R
Az ASUS A7V333 lapom azonban még mindig halott, de az Abit KT7A viszont megy. (retrózok)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17399) Necrolyth


Necrolyth
csendes tag

Sziasztok!

Igazából nem tudom, hogy ide vagy a videokártya rovatba írjak, de hátha itt kapok segítséget. Szóval tavaly nyáron vettem egy FSP Raider 550-es tápot (80+ silver verzió) a következő konfigba:
ASUS B85-M-G
Core i5 4570 (3,6 Ghz)
Sapphire R9 280X Tri-X OC
8 GB DDR3 RAM
WD Caviar Black 1TB HDD
Samsung 120 GB SSD

Pár hónapja vettem észre, hogy játék közben a videokariból fémes zizegés jön, nem magas visítás, "tekercs sírás", vagy nem tudom, hogy fordítják a coil whine-t mert azt 3Dmarkkal kipróbáltam, inkább elektromos zaj. Nem hangos és igazából csak a gép közelében hallani, fejhallgatóval pedig egyáltalán nem, de azért aggaszt. Először a tápra gyanakodtam, de levettem a gép oldalát, belehallgattam és a táp csendes volt. Azért gondoltam, hogy ide írok, mert azt hallottam, hogy a táp okozhat ilyet, ha a 12 voltos ágon nem stimmel valami a noise/ripple értékekkel, amit sajnos szintén nem tudom, hogy fordítanak. :(
Annyi lenne csak a kérdésem, hogy más tapasztalt-e hasonlót és, hogy ez mekkora kockázat, mert nem szeretnék most új videokarit venni.

(#17400) 04ahgy válasza Necrolyth (#17399) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Itt a részletes magyarázat, nem rendellenes a jelenség: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.