Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17451) рэтяощ válasza 04ahgy (#17449) üzenetére


рэтяощ
csendes tag

Most csak az fsp van nálam, de mielőtt kicseréltük volna megnéztem nincs-e megégve, de arra nem figyeltem, hogy laza lenne-e. Gondolom olyasmire gondolsz mint mikor lötyögnek a szálak a molexbe. Ma megyek haverhoz, ő használta addig a gs600-at. Majd nézek nála is fesz. értékeket. Illetve ha mégis laza lenne valamelyik szál a 24 pinesen az okozhat ilyen alacsony és ingadozó feszt? Illetve tudom valahogy javítani? Gari már lejárt rajta.

Megesik, hogy a kígyó is elesik, mondta a kobra és eldölt jobbra.

(#17452) 04ahgy válasza рэтяощ (#17451) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hasonlóra gondolok, igen, ki van tágulva a két fém érintkező és rossz kontaktot ad. Lehet cserélni is, de finoman visszahajlítgatni is, ha ez a helyzet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17453) рэтяощ válasza 04ahgy (#17452) üzenetére


рэтяощ
csendes tag

Visszacseréltük. Havernál is néztünk egy tesztet a gs-el sajnos nála is ingadozik a 12v, de nem annyira és nem esik annyira le, mint az én gépembe, ennek valószínűleg az az oka, hogy az övé egy 2 éves alkatrészekből álló konfig, kedvezőbb fogyasztási mutatókkal. Megnéztem amúgy a csatifejbe a szálak végét, semmi különös nincs egyformán "zárt" mindegyik.

Megesik, hogy a kígyó is elesik, mondta a kobra és eldölt jobbra.

(#17454) рэтяощ


рэтяощ
csendes tag

Tudom, hogy nem ide illő kérdés de kinéztem egy fsp hexa 500-t. Jo döntés lenne?

Megesik, hogy a kígyó is elesik, mondta a kobra és eldölt jobbra.

(#17455) Skeleton01


Skeleton01
aktív tag

Üdvözlet! A következő lenne a problémám: adatlapomon látható konfig szabálytalan időközönként, de főként terhelés közben újraindul (nem azonnal, volt, hogy több óra után), + nemrég előfordult bekapcsoláskor, hogy a ventik felpörögtek, aztán se kép, se hang, végül későbbi próbára indult sikeresen. A proci,vagy a táp lenne a fő gyanúsítottam, mivel a vga, ram páros hibátlanul megy másik gépben, lap pedig cserélve lett, ennek ellenére semmi változás. A táp 12V-on osztott ágon tud 2 x 17A-t, lehetséges hogy ez kevés a rendszernek, miközben az elvileg többet kajáló, korábbi FM2-es X4 760K procimat gond nélkül vitte?

(#17456) рэтяощ válasza 04ahgy (#17452) üzenetére


рэтяощ
csendes tag

Elnézést kérek a sok re üzenet miatt, de most úgy néz ki, hogy megvan a hiba forrása.
Annak ellenére, hogy ránézésre jónak tűntek a pin-ek a csatifejben mégiscsak összébb nyomogattam őket egy tű hegyével. Mindet, és újra teszt, egy nagyon stabil 12v-t sikerült elérni amely nem ingadozik, és nem is esik 12v alá, sosem gondoltam volna, hogy ez ilyen problémát okozhat, a gép lassan 5 éve van összerakva, meglepődtem hogy ilyen is van.
04ahgy köszönöm a segítséget, megmentettél egy potya táptól. :R

Megesik, hogy a kígyó is elesik, mondta a kobra és eldölt jobbra.

(#17457) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Van egy regi p4-es letoltogepem es neha betolteskor ujraindulgat, aztan mikor elkapja, akkor utana jo. Mivel hallgatoztam, azt vettem eszre, hogy mikor a proci dolgozik es tolti be a winfost, altalaban akkor dobja el magat. A hwinfoval lekertem a tapfeszultsegeket es ezt tapasztaltam:

Idle allapotban:

Leterhelve pedig:

Eleg kevesnek tunnek ezek nekem, szerintetek ez okozhatja a rebootokat?

[ Szerkesztve ]

(#17458) 04ahgy válasza рэтяощ (#17456) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Örülök, és köszi a visszajelzést. Szerencsére nem mostanában láttam ATX csatit először. :) A kábelköteg elvezetésekor próbáld úgy rendezni, hogy minél hosszabb rész egyenesen, hajlítás nélkül menjen a csatiba. A merev vezetékek feszítik oldalirányban a kis érintkező lemezeket, és olyankor tágul ki. Amúgy jó táp lett volna a Hexa 500 is. ;)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17459) 04ahgy válasza Lauda (#17457) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem helyesen kiolvasott értékek. A szoftveres mérés nem mérés. Milyen a mostani táp abban a konfigban?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17460) Lauda válasza 04ahgy (#17459) üzenetére


Lauda
félisten

Egy regebbi chieftec HPC-360-202. :)

(#17461) 04ahgy válasza Lauda (#17460) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Huhúúúú. Nagyon jó táp volt anno, de nem mai csirke. Megnézném a kondenzátorait, lehet, hogy púposak. A készenléti kör kondijai a legtöbb esetben, a primer oldali kisebb csatolókondikkal egyetemben vizuális elváltozás hiányában is cserére szorulnak a típusnál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17462) Lauda válasza 04ahgy (#17461) üzenetére


Lauda
félisten

Csak abbol gondoltam, hogy lehet adni valamennyire a hwinfo adatainak, hogy a jatekos pcnel tokeletesek a feszultseg adatok, valahonnan csak veszi oket es valtoznak is a terheles fuggvenyeben. Persze ha te azt mondod, hogy ettol fuggetlenul ezek semmit sem ernek, en elhiszem, mert egyaltalan nem ertek hozza. A tapot majd atnezem, meg van egy masik 750-es chieftekem, ami eddig vitte az asztalit, majd lehet kiprobalom azzal mit csinal. Csak az a baj, hogy most 1-2 honapja megint nem csinalta ezt a rebootolast, szoval hiaba teszem be a tapot, nem tudom, hogy az volt-e a baj. Raadasul azota is megy es tolt le, szoval x akta.

04ahgy Annak a tapnak ez a pontos tipusa:

Chieftec CFT 750-14-C

[ Szerkesztve ]

(#17463) 04ahgy válasza Lauda (#17462) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Belenézni azért lehet a kis HPC-be. Ha tele van pupult kondival, nincs kérdés.

A 750-es nagy Chifinek amúgy jobb a hatásfoka, lehet azzal kellene üzemeltetni, ha 0-24-ben letölt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17464) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

Ha játék közben egyszerűen leáll a gép, akkor a táp nem bírja a terhelést?

Játék Dirt 3

Asrock 970 Extreme3
Phenom II X4 945
Radeon HD 5670 1Gb
Ram 4Gb Kingston Hyperx
Gigabyte 420w[link]

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#17465) 04ahgy válasza laceb (#17464) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Visszakapcsolható utána, vagy kell egy áramtalanítás is? Ha visszakapcsolható, akkor mindig kevesebbet megy csak a következő kikapcsolásig?

A CPU-t mivel hűtöd?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17466) laceb válasza 04ahgy (#17465) üzenetére


laceb
tag

Visszakapcsolható!Megy rendesen,csak a Dirt 3-nál csinálja ezt.Nemrég telepítettem.Most megfigyeltem, hogy kb. a harmadik verseny után száll el.Az olyan 10 perc játék.
A proci a saját gyári hűtőjével megy.
:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#17467) zenonn87


zenonn87
csendes tag

Sziasztok!
Az ismerősöm gépében kiégett a tápegység egy cirka 6 éves gépben. Mondtam nekik, hogy cserélni kell sajnos. Mondták, hogy a fiuktól van két még régebbi leselejtezett számítógép nézzem meg, hogy abból át lehet-e szerelni.
Szétszedés után, egyikben kívülről és belülről gyorsan átnézve pont olyan táp van mint a 6 évesben (egy ellenállást láttam csak 2 centivel odébb a nyákba ágyazva). Igazi eltérést csak abban látok, hogy az újabban a ventilátor az alaplapról kapja az áramot és SATA tápdugója van, míg a régebbinek Molex. Az ismerősök egy szerény nyugdíjból élő pár, ezért új gép megterhelő lenne számukra.
Arra gondoltam, hogy az újabb csatlakozót levágom és átkötöm a régi tápra. A régiről értelemszerűen levágom az egyik Molex csatlakozót és odaforrasztom az újat, majd leszikszalagozom.

A kérdés, van-e olyan dolog, ami miatt ezt ne lehetne megtenni? A két táp terhelhetősége is azonos 550W. Azt viszont nem tudom, hogy a régebbi tartalmaz-e biztonsági protokollt meghibásodás / túlmelegedés esetére, hogy lehet megállapítani?
Köszi előre is a segítséget!

(#17468) donmackó


donmackó
őstag

Üdv! Mi baja van annak a tápnak ami terheléskor leáll, és csak áramtalanítás után kapcsolható be megint a gép? Haver pc-je ezt produkálja és kért hogy nézzem már meg neki, de sajna ilyent még én sem láttam.

Release the cable hounds!

(#17469) 04ahgy válasza donmackó (#17468) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valamelyik védelem akár valós akár fals érték észlelése miatt élesedik.

(#17466) laceb: 3szálon indíts prime95 in-place largeFFT tesztet, valamint mellette egy FurMark Xtreme Burning mode is menjen. Ha ezt bírja, akkor nem a táp a gyenge. Ha nem bírja, akkor a táp kezdi feladni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17470) donmackó válasza 04ahgy (#17469) üzenetére


donmackó
őstag

És hogy lehet megtudni hogy melyik? Én mondjuk a túlterhelésre tippelnék, mert a bios szerint elég kevés a 12 volt feszültsége. De ezt még ki kell mérnem multiméterrel.

Release the cable hounds!

(#17471) 04ahgy válasza donmackó (#17470) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mondjuk így lehet kimérni azt, amit ki tudsz. Következtetni lehet azonban csak. A PS223 PSU Supervisor IC-nek a 3,3V-os komparátora adja be a kulcsot gyakran. Ezt a táp szétszedésével is csak ilyen mérésekben gyakorlottak tudják kimérni, megfelelő műszerezettséggel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17472) donmackó válasza 04ahgy (#17471) üzenetére


donmackó
őstag

Akkor ez részemről tárgytalan. Max annyit teszek hogy mérem műszerrel a 12 és 5 voltos ágat miközben adok neki valami stessz tesztet. Ha leesik a feszültség akkor valószínűleg tényleg túlterhelt a táp. Köszi a segítséget.

Release the cable hounds!

(#17473) 04ahgy válasza donmackó (#17472) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, pontosan ennyit tudsz tenni, és már ez is sokszorosan meghaladja még az átlag fórumozó erőfeszítéseit is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17474) donmackó válasza 04ahgy (#17473) üzenetére


donmackó
őstag

:R

Menne az IC csere is ha biztosra tudnám hogy az a baja, cuccom van hozzá (szoktam itthon ilyesmit csinálni hobbiból) meg konyítok is valamit hozzá a szakmámból adódóan (villanyreszelő ampervadász póznamókus). Csak utálom azokat a szűk helyeket a tápokban (nem fér hozzá épp az ujjam stb.), mert töredelmesen bevallom ha csipesszel kell dolgozni elkezd remegni a kezem.

Release the cable hounds!

(#17475) powerray


powerray
tag

Sziasztok!
Lenne egy igen érdekes problémám, amire sehol nem találtam még választ. Nem csak VGA hiba, táp is!
Van a gépemben egy új GTX 970-es kártyám, de néha még alapjáraton is a kép elmegy majd visszajön pár perc múlva. Arra gondoltam biztos a táp szórakozik.
FSP Raider 750W - Vettem egy tápkábel tesztelőt és a 24-pines kábelt teszteltem vele, ahol elvileg égnie kellene a leírás szerint az összes jobboldali LEDnek, de a -5V-os nem ég és a 12Vos is narancssárgán(ennek nem biztos van jelentősége). Sajnos a 8-pines PCIe tápot nem tudom megmérni vele, nem megy bele.
Nem tudom most, hogy hol érdemes keresni a hibát még, és mit gariztassak.

(#17476) 04ahgy válasza powerray (#17475) üzenetére


04ahgy
nagyúr

ATX 2.x szabványra építő táppal sosem fog a -5V égni, mert nincs a tápban. Az esetleg szemet szúrhat, hogy az ATX csatlakozóban egy kábel helye üres.

A megadott hibádnak amúgy nem sok köze van a táphoz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17477) tpetya


tpetya
csendes tag

Sziasztok a következő gondom van, van egy FSp Raider 550-es tápom és a mai nap során csak az egyik videokártya kábellel volt hajlandó bekapcsolni a gépem most bekapcsol bármelyik van bedugva de ha cserélem a kábelt akkor mindig kattan egyet bekapcsoláskor. Mikor vásárlás után először kapcsoltam be akkor is kattant 2-3x. Mi lehet vele a gond vagy ez normális jelenség?

(#17478) 04ahgy válasza tpetya (#17477) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ööööö, nem lehet, hogy a csatlakoztatást variálva új VGA-t érzékel a gép, és a boot folyamatnak kezd neki többször (ilyenkor ki bekapcsol, ami bizony kattanással jár), majd úgy ad csak képet. Ha nem bolygatod, elsőre indul.

A modern alaplapok (Z87, Z97, X79, X99) többször, újraindulós ciklusban érzékelik a VGA-t.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17479) tpetya válasza 04ahgy (#17478) üzenetére


tpetya
csendes tag

És ez is lehet normális hogy ugyanígy kattog ha pl a videokártya kimenetét cseréltem bekapcsolás előtt HDMI-ről DVI-ra?.

(#17480) 04ahgy válasza tpetya (#17479) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tisztázzuk már ezt a kattogást! Kattog, vagy 2-3 újraindulási ciklust csinál, amit te kattogásként élsz meg?

Csinálj már légyszi videót, mert nem egy tápot és konfigot láttam ezidáig, de elképzelni sem tudom, mi az amit te hibának vélsz.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17481) tpetya válasza 04ahgy (#17480) üzenetére


tpetya
csendes tag

No kicsit jobban ránéztem a dologra és a hangos kattanás nem is a tápból jön hanem a merevlemezből.

(#17482) 04ahgy válasza tpetya (#17481) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az is lehet még normális és abnormális is, ha meg régebbi Samsung, akkor firmware-t kell rajta frissíteni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17483) RaGi91


RaGi91
senior tag

Üdv!

Lap: Gigabyte GA-H55M- UD2H rev.1.3
Proc: I7 870 @ 3.2 Ghz
Ram: Kingmax 8Gb DDR3 @ 1600 Mhz
Táp: Be Quiet Straight Power E5-650W
Régi vga: Nvidia Gtx 550ti 1GB

Vettem egy új gépházat(Zalman Z9 Plus) és egy garis használt VGA-t (Sapphire Dual-X R9 280X 3GB).
Először nem tudtam bejutni windowsba se az új vga-val, ill. a gépházba 4-ből 1 ventillátor ment.
A vga tápcsatlakozását 1x6pin PCIE és 2xMolex-->8Pin adapterrel oldottam meg.
A tápom +12V-os vonala 4rail-re van osztva egyenként 18A. A 2 molexet 1-1 különálló kábelre dugtam (remélem 2 külön rail-en vannak).

Időközben sikerült bejutni windowsba az új kártyával és 2 ventillátor megy a 4-ből.
Az a 2 ventillátor nem forog (Ledek világítanak), amit a Táp "Fan" (fekete fehér) kivezetéseire kötök. (hőmérékletszabályzós lenne)? Ha meg is pöckölöm, akkor is csak lassan forognak.
2 ventillátort a számítógépházba épített Molex->2Fan adapterjébe dugtam, így azok mennek.
A gépházamba 21 °C van.

Hogy bírjam működésre a másik 2 ventit? A táppal lenne valami baj? Az erejének elégnek kellene lennie.
Molexre már nem igazán akarok kötni semmit, ill. Molex->3pin fan adapterem sincs.

Valaki hozzáértőnek esetlen van valami ötlete? :R

(#17484) 04ahgy válasza RaGi91 (#17483) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, a táp ventikimente hőfokszabályzott, csak meleg esetén fog nagyobb fordulatra kapcsolni. Kösd a ventit az alaplapra, vagy szerezz be molex-3pin ventiadaptert.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17485) pluhi


pluhi
tag

Üdv!

Enermax 525w pro82+, gép terhelés alatt kikapcsol, azonnal indítható. Túlmelegedés kizárva a gép többi részén. A táp ventije is megy, szal gondolom az se akar megfőni. 3 év 3 hónapos amúgy, naná, hogy 3 év gari volt rá.
Még egy adalék, pár napja éreztem némi amperszagot fél percig a szobában, de nem sikerült rájönnöm honnan jön, pedig szaglásztam a gép körül is. Nyitva volt az ablak, gondoltam kintről származik, nem foglalkoztam vele. Akkor nem csinált semmi furát a gép, az első leállás másnap volt. Rögtön beugrott a dolog...
Mire tippeltek, mi szállhatott el benne? Majd szétszedem és rakok fel képeket is.

(#17486) 04ahgy válasza pluhi (#17485) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Meg szétszedés előtt a konfigod is töltsd ki az adatlapodon.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17487) pluhi válasza 04ahgy (#17486) üzenetére


pluhi
tag

Épp nyakig a gépben vagyok, a táp már kizárva, Enermax most megúszta. Úgy néz ki a deszka haldoklik.

(#17488) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

Újabb kérdés:
A táp "vinnyogó sivítását" okozhatják kiszáradt/púpos kondik?
Köszi a választ előre is.

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17489) 04ahgy válasza unclefucka (#17488) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A körülményektől függ. A legtöbb esetben a sípolás oka: [link]. A kiszáradt kondik inkább általános rendszerinstabilitást, később lekapcsolgatást, majd teljes üzemképtelenséget okoznak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17490) unclefucka válasza 04ahgy (#17489) üzenetére


unclefucka
senior tag

Köszi. :R

OK, a cicergés az más, azt már csak az újoncok nem tudják, hogy normális jelenség. :)

Itt most az van, hogy, amikor áramot kap, akkor szó szerint visít az 5Vvsb meg 3,45V és persze rövidzárral sem indul a táp.

Inkább az érdekel, hogy érdemes-e a nyilvánvalóan látszóan púpos kondikon kívül mást is megnézni/cserélni, mert látszólag más baja nincs.

Rendszer stabilitásra nem volt panasz amíg ment, egyszer csak nem indult be többé és visított.

(régebbi PFC-s, fordulatszám szabályzós 300-as FSP, AOpen bőrben)

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17491) 04ahgy válasza unclefucka (#17490) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jah, így más a leányzó fekvése. A HPC-420-302DF is sípolt, ha megpupult benne a készenléti kondi. Első körben cseréld a púposakat és a vele megegyező nem púposakat is azonos értékű Low-ESR típusokra, aztán majd meglátjuk, hogy reagál.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17492) unclefucka válasza 04ahgy (#17491) üzenetére


unclefucka
senior tag

Az az érdekes abban, amit írtál, hogy az összes vele megegyező értékű és típusú is púpos lett, de a készenléti köré volt a legdurvább. Így mindenképpen cserés a dolog.
Ezen kívül még a 5V-os ág pufferje adta meg magát, de az valószínűleg azért, mert körbe van véve a vezetékekkel és nem szellőzött kellően.
THX :R

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17493) Hyosung


Hyosung
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene nekem. A problémám a következő: a gépem nagy terhelés hatására újraindul. Diablo 3-nál vettem észre, de csak akkor indul újra, ha 4-en játszunk multiban. Reprodukálható a hiba rögtön, ha Aida64-el stabilitástesztet csinálok és közben MSI Kombustort elindítok. <-- ekkor még nem indul újra, csak akkor ha indítok egy Chrome böngészőt, de akkor rögtön ahogy betölt a böngésző, újraindul a gép.

A gép frissen lett újrapasztázva: processzor, VGA, északi és Déli híd is. Ezek előtt is produkálta a hibát, ezért is lett pasztázva minden, mert melegedésre gyanakodtam. Noctua NT-H1-es pasztát használtam.

Amit kipróbáltam: memóriák cserélgetése a slotokban mindenféle permutációban, mindent lehúztam az alaplapról (winyó, optikai meghajtó) azonban a hiba maradt. Tápegységem 3 éves múlt pár napja.

Gépem:

CPU típusa DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)
Alaplap neve MSI P31 Neo V2 (MS-7392)
Memória GeiL 2x2 GB Ultra DDR2 800 MHZ
Videokártya Gainward GeForce GTX 550 Ti
SSD KINGSTON SV300S37A120G ATA Device
Winchester Samsung HD502HJ
Tápegység Chieftec CTG-500 80P

Én tápegységre gyanakszom, mert néztem a feszültség értékeket is és a 12V-os ág 12,408-ról lemegy 11,968 V-ra.

Várom az ötleteiteket. Remélem tudtok segíteni. Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#17494) unclefucka válasza Hyosung (#17493) üzenetére


unclefucka
senior tag

Milyen multimétert használsz, ami ilyen pontosan méri a 12V-ot?
Mert, ha BIOS értékekre hagyatkozol -> szoftveres mérés, az sose pontos!
Ja és ha mégis egy jófajta multival mérted ki a "11,968 V-ot", az még midig jónak számít amúgy.

Ettől függetlenül ennek a tápnak ezzel a konfiggal el kell bírnia, úgyhogy a teljesítménnyel nem lehet gond.
A hibajelenség pontosabb behatárolásához: [link] és [link] ezekre a műveletekre is szükség lesz.

Illetve a konfig nem egy mai darab, így az is lehet pl., hogy a csatlakozók elporosodtak (RAM). Az újrapasztázás dicséretes, de mindig elég, néha kellhet egy alaposabb takarítás is, ami megszünteti a rendszer instabilitásokat.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#17495) Hyosung válasza unclefucka (#17494) üzenetére


Hyosung
csendes tag

Aida64 érzékelő részét használtam, nincs multiméterem sajnos. Gép patyolat tiszta belül, minden ki lett takarítva, olyan mintha most raktam volna össze dobozból a gépet. Újraindul a gép, tehát nem leáll, hanem olyan mintha egy resetet nyomnék rajta. Kipróbálom ezt a tesztet és írok.

[ Szerkesztve ]

(#17496) Hyosung


Hyosung
csendes tag

Na lefutott az általad linkelt teszt. Elindítottam a Prime95-öt, és ahogy elindult a Furmark teszt azonnal resetelt a gép. Táp baj lesz ugye? 3 évet bírna egy Chieftec táp? Tudom a konfig nem mai darab de nekem Diablo 3 és a régebbi játékok (Age of Empires széria) valamint néha Dead Space tökéletesen kielégíti a játékok iránti szenvedélyem.

(#17497) adam12221


adam12221
tag

Üdv a népnek!

Izagából nem tudom, mennyire Off a dolog, de szeretném felhívni a figyelmet egy hibára, hátha megelőzhetek vele pár "meleg" helyzetet.

Szóval ma reggel sikerült szereznem némi apróért egy Lenovo ThinkCentre 97027EG masinát, elég gyászos állapotban: [link]

A táp típusa Jersey CP4-420WS, és sajnos ahogy utánanézem, másnál is történt már hasonló baleset: [link]

Ezek után gondoltam nem ártana kicsit hírt adni a dologról, ki tudja, hány gépben ketyeg még ilyen időzített bomba.

Van még pár kép, tessék szörnyülködni :)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Holnap boncolok, megpróbálok rájönni, mi lehetett a ludas pontosan, bár a belsejében nagyrészt csak hamu,és kormos, elszenesedett alkatrészek maradtak. :(

A slussz poén a dologban az, hogy az alaplap, a ramok, és a proci is túlélte, de még az optikai egységből is faragtam működőt egy fejhibás donor segítségével. :))

[ Szerkesztve ]

(#17498) 04ahgy válasza Hyosung (#17496) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A 2012-2013 körüli CTG-500-80P tápoknak van egy ilyen meghibásodása sajnos. Táp hiba lesz.

adam12221: Az szépen kiégett.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17499) Hyosung válasza 04ahgy (#17498) üzenetére


Hyosung
csendes tag

Köszönöm a megerősítést. Az utódjáról mi a véleményed: Corsair CX500M-et néztem ki.

(#17500) 04ahgy válasza Hyosung (#17499) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Itt írtam le a véleményem a CX szériáról: [link].

Nyugodtan beszerezheted!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.