Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16651) run4fun válasza fero02 (#16650) üzenetére


run4fun
tag

Túlmelegedésre nem gyanakszom, processzor és gpu is csak pár hónaposak, nagytakarítás 2 hete történt a házikóban. Alaplapra sem gyanakszom, néhány hónapja vettem újonnan.
Műszeres mérésről írnál bővebben? Mivel, hogyan végezhető?

(#16652) 04ahgy válasza run4fun (#16651) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Műszerrel (DVM, kézi multiméter, stb.) végezhető. A kimenetekre kell a mérőcsúcsokat kapcsolni...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16653) totyino77


totyino77
tag

Sziasztok szolnokon keresek tápegység javitó szakembert

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#16654) fero02 válasza totyino77 (#16653) üzenetére


fero02
veterán

Feladtad? :U ;] :DDD

(#16655) 04ahgy válasza totyino77 (#16653) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Vajon ki vállaja a javítást, főleg, hogy ismerjük a táp előéletét, és tudjuk, hogy mókolva volt... :U

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16656) pirate777


pirate777
csendes tag

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni. Adva volt egy amd x2 4000+ cpu, amd hd7770 vga -val, 2hdd, dvdrw és mindezt egy chieftec 410 es tápegység hajtotta probléma nélkül éveken keresztül. Most lecseréltem az alaplapot, processzort (intel pentium g3420) és a memóriákat (hdd és dvdrw is új, de a számuk nem változott). Elméletileg az új konfig kevesebbet fogyaszt, mint a régi, de játék közben mégis lekapcsol a gép. Az alaplapon található egy 8 pines -es csatlakozó, ahová a tápon lévő 4 pinest csatlakoztattam (a boltban azt mondták a proci nem fogyaszt sokat, nem kell átalakító sem, csatlakoztassam a laphoz a 4 pines tápcsatit a megfelelő helyre). A memóriákat memtest86 -tal teszteltem. A kérdés az lenne, hogy mi lehet a probléma? Egy 4->8 pin tápátalakító megoldhatja a problémát? Esetleg a tápot kell cserélni? Az új proci TDP értéke alacsonyabb, 410w -nak elegendőnek kellene lennie.

thx

(#16657) belaazallat válasza pirate777 (#16656) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Korábban egy kérdésemre didyman fórumtárs ezt válaszólta:

"A 4 tűs csati teljesítménykerete 196W (16A maximum), ami CPU felől 170-180W körüli tartós fogyasztást enged meg. Ebbe elég sok dolog bele szokott férni, a prescott-ok is belefértek :-) , 4 magos gépek a q9000-esekkel simán benne vannak még nagy tuninggal is."

Tehát ha a táppal minden rendben, nem ez a probléma!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#16658) M@rdel válasza pirate777 (#16656) üzenetére


M@rdel
őstag

és milyen vga-d van?
általában ő a legnagyobb fogyasztó a gépben. :)

és a táp pontos típusa is fog kelleni, hogy a szakértők tanácsot adjanak.

[ Szerkesztve ]

(#16659) Matisz77


Matisz77
aktív tag

Hali erre valaki ötlet? [link]

(#16660) M@rdel válasza Matisz77 (#16641) üzenetére


M@rdel
őstag

rossz a kapcsolód! :D

viccen kívül megnézném műszerrel, és a 24 pines csatit is, hátha ki van nyúlva a hüvely

[ Szerkesztve ]

(#16661) Matisz77 válasza M@rdel (#16660) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Vettem egy tesztert ma megnézem vele!

(#16662) pirate777 válasza M@rdel (#16658) üzenetére


pirate777
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Akkor rendszerinformációk

Gigabyte b85m d3h + intel pentium g3420 + gigabyte hd7770 vga + 2x 4gb crucial 1600 + chieftec atx-410-212 + 2x wd hdd + samsung dvdrw

a táp eléggé régi, olvastam róla nemrégiben, h vmi tervezési probléma van vele (viszont azt is h nem veszélyes a gépre)... mindenesetre a régi gépben gond nélkül ment

[ Szerkesztve ]

(#16663) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

Üdv Mindenkinek!
Érdeklődnék.
Van egy Cooler Master Silent Pro 600 tápom (20 üzemóra kb.), ami Pentium C2Duo 3.0 Ghz konfig alá van téve.
Csak netezgetek és a táp elég forró, alig tudok hozzáérni a hátlapi rácshoz.
Ez természetes?
Nem szeretném a melegre fogni.
Télen tuti megoldott a szoba fűtése! :)

[ Szerkesztve ]

(#16664) M@rdel válasza pirate777 (#16662) üzenetére


M@rdel
őstag

Hát nem hiszem, hogy a 7770 a 80W-tal megterhelő lenne neki. CPu-val kb 130-140W+HDD-k, de játék közben nem megy mindkettő.
Elméletileg bírnia kellene, bár csak max 240W a 12V-s terhelése a tápnak. És ki tudja mennyit gyengült az évek során.
Legegyszerűbb ha másik kölcsön táppal kipróbálnád, ha van rá mód.
Egyébként készenléti áramkör hibásak ezek a tápok, nekem is volt. Ha elromlik a gépet nem bántja.

[ Szerkesztve ]

(#16665) Matisz77 válasza M@rdel (#16660) üzenetére


Matisz77
aktív tag

Teszteltem minden kábelnél zöld jelzést adott kivéve a -5 V mert az nem világított de ha jól tudom akkor annak ne mis kell az új tápoknál! Visszadugtam mindent és indult is a gép! Egyenlőre nincs ötletem mi lehet a gond!

(#16666) pirate777 válasza M@rdel (#16664) üzenetére


pirate777
csendes tag

Köszi

Egyelőre szereztem egy új chieftec ctg 600 -ast tesztelni, ha működik jól, akkor marad is. Úgy tudom ez ajánlott táp itt a fórumon.

(#16667) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

hello
Van egy pár éves Chieftec ctg-500-80p tápom, 1x volt már szervízben. Nemrég még egy amd x4 gépben volt, ott nem volt vele gond. Most i5-4590 mellett használnám, a proci rendesen fut, framerate gond nincs, azonban egér mozgatásánál érezni játékokban hogy darabos a kép. Már minden mást próbáltam kizárni, hőfokok rendben stress test alatt is, több alaplappal, ram kittel és egerekkel is próbálkoztam. A proci igpu-val is pontosan ugyanaz a jelenség tapasztalható, mint az nvidia kártyával, win xp/7/8 és SteamOS-linuxon is, régi és új driverekkel egyaránt. Hiába van mondjuk betonstabil 100FPS egy játékban, mozgás közben jóval kevesebbnek érezni.
Így most még az új proci gyanusítgatása előtt még a tápra gondolok, létezhet ilyen jelenség, ha kevés a táp? sajnos ezt pont nem tudom másikkal kipróbálni.
köszi

/s

(#16668) M@rdel válasza pirate777 (#16666) üzenetére


M@rdel
őstag

Igen, megbízható ajánlott táp.
Én is ilyet vettem 550-st, amikor már nem bírtam halgatni az xfx csattogását.

wjbhbdux. Szerintem nem. De várj egy szakértőre.

[ Szerkesztve ]

(#16669) M@rdel válasza wjbhbdux (#16667) üzenetére


M@rdel
őstag

Még eszembe jutott.
Ha amd konfigod volt, nem lehet, hogy 1,65V a ramjaid?
Amenyire tudom az intel nem szereti.

(#16670) turorudi válasza Mészi Zoli (#16663) üzenetére


turorudi
aktív tag

Az nem természetes, ha a rács is alig érinthető meg. Az 70 fok környéke csak a szellőző szekciónál.

(#16671) wjbhbdux válasza M@rdel (#16669) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Próbáltam 1.5-ös rammal, meg 1.65 1.5-re állítottal is, nem volt erre a gondra hatással. Kizárásos alapon vagyok ott, hogy csak a táp vagy a CPU lehet a hiba forrása, de elég nehezen behatárolható a dolog, mert a gép teljesítményével/megbízhatóságával nincs gond emellett. Ugyanakkor a tápom már kipróbáltam egy másik hasonló gépben és ott nem jelentkezett ilyesmi, inkább a cpu felé hajlok, csak gondoltam bekérdezek ide.

/s

(#16672) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok egy kérdésem lenne.A +3.3V ágon a bioszban vagy az Aida64 el 3.4v ugrál.Minőségi tápom van ugye ez még nem gond. :F

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#16673) moha21 válasza kasa85 (#16672) üzenetére


moha21
addikt

Kis utánaolvasással rájöhetnél, hogy a bios által közölt érték nem mérvadó.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16674) kasa85 válasza moha21 (#16673) üzenetére


kasa85
őstag

Köszönöm ezt én is tudtam,de azért meg kérdezem legalább nem lappang a topik,és megnyugvásnak jól jön a segítség akkor is,ha sejtem.Multiméterrel kell rá mérni,de azt mondták valós értéknek is megfelel a lap leszabályozza a minőségi táp meg levédi a túlfeszültséget. :)

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#16675) 04ahgy válasza kasa85 (#16674) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"azt mondták valós értéknek is megfelel a lap leszabályozza a minőségi táp meg levédi a túlfeszültséget."

Ezt gyorsan felejtsd el!

(#16662) pirate777: semmi baja a tápnak, egész egyszerűen nem haswell kompatibilis. Csoportszabályzott. 5V-on is kéri a terhelést, ahol nincs, ez a gond. Nem kapcsol le, ha 50W-tal az 5V-ot leterheled.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16676) kasa85 válasza 04ahgy (#16675) üzenetére


kasa85
őstag

Értelék állítólag ez még normális magasabb ne legyen.Pc szervízt,és a Hardverkert azt mondták hiba határon belül van.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#16677) moha21 válasza 04ahgy (#16675) üzenetére


moha21
addikt

Lehet arra gondoltak, hogy a 3,4 V még amúgy is beleférne az 5%-ba.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16678) kasa85 válasza moha21 (#16677) üzenetére


kasa85
őstag

Löszi nekem is azt mondták telefonon :) :) :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#16679) Vladi


Vladi
nagyúr

Sziasztok!

Nézzétek már meg ezt a képet: link
ez egy régi compaq táp, azt hiszem. Azt nem tudom, hogy a fehér "folyás" az mi rajta?
Teljesen szilárd, mindenhol van egy kicsi. Ez gyárilag ilyen, vagy megadta magát. Addig nem
kapcsolom be, amíg nem mondotok rá valamit. :R

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16680) vd1992 válasza Vladi (#16679) üzenetére


vd1992
tag

Használd nyugodtan, gyárilag ilyen, csak ragasztó.

(#16681) Vladi válasza vd1992 (#16680) üzenetére


Vladi
nagyúr

Értem, köszi! :R

Mondjuk elég gány gyártás. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16682) vd1992 válasza Vladi (#16681) üzenetére


vd1992
tag

Az összes táp ilyen belül, nincs ezzel semmi gond.

(#16683) 04ahgy válasza Vladi (#16681) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem gány. Rögzíti az alkatrészeket. Direkt ilyen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16684) pirate777 válasza M@rdel (#16668) üzenetére


pirate777
csendes tag

Több nap hibamentes tesztelés után azt hiszem kijelenthető, hogy a régi tápegységnek van valami hibája. Az új cgt-600 kiválóan vizsgázott, ezért megtartom. Ha a régi táp nem lenne rossz, a teszt után még akkor is elgondolkodnék az új megtartásán, hihetetlen mennyivel halkabb lett a gép (pedig azt hittem a chieftec 410 halknak számít, de ennek tényleg nincs semmi hangja).

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#16685) 04ahgy válasza pirate777 (#16684) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem rossz a régi, csak a karakterisztikája és a szabályozási jellege nem teszi megfelelővé a mostani konfigodhoz, ami meg épp olyan fogyasztást mutat, amit a tápod nem bír. Nem mert sok, hanem mert speciális, változott a hét évvel ezelőtti viszonyokhoz képest.
Egy PIII dual procis gépet ugyanúgy elvinne most is, mint akkor.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16686) Grózi


Grózi
veterán

Tudom Urak,hogy ez nem a kifejezetten a "Mit bír a tápom topic"-de megköszöném ha megerősítenétek vagy cáfolnátok abban a hitemben,hogy egy Corsair CX500M(alkalmi vétel,tudom sokkal jobb is van) elbír a következő konfiggal:
I5 4690K(picit húzva),7950 DC2T,1hdd,1odd,1ssd,5db 14-es venti.
Előre is köszönöm és bocs az OFF-ért!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16687) Old fox


Old fox
tag

Hali!
A hiba megoldva rendeltem 2 IC-t, 1 beletéve, s műkszik hibátlanul. :C

:R :R

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#16688) sziada5925 válasza Old fox (#16687) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Lehet tudni, hogy milyen hibát produkált javítás előtt?
Van nálam is most egy ilyen típusú táp, még nem néztem bele, de hátha egyezik a bajuk... :)

Üdv: Ádám

(#16689) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Sziasztok!
Van egy Corsair VS650-es tápom(tudom, nem a legcsöndesebb és nem nagy szám, de akkoriban a tápokat még nem nagyon ismertem), és ma elkezdett "zümmögni". Olyasmi hangot adott ki, mint egy ózongenerátor, akkor is, ha ki volt a táp kapcsolva(de csendesebben). Megmértem egy androidos hangmérővel(nem a legjobb, de csak ez volt), és 3-4 db(decibel)-vel volt hangosabb, mint a szoba alapzaja.
Mivel ezelőtt nem viselkedett így, ezért lehet, hogy a tegnap esti áramszünet a hibás(hirtelen elment az áram, fél perc múlva visszajött pár mp-re, majd 5 percig megint nem volt).

Akkor már nem lehet hallani a zümmögést, ha megy valamilyen zene, és a ventik fullon(3db FD SSR2, FD3K potijával). Háznak egy FD3K van. Nincs agyonterhelve, a hardvereim sem nagy fogyasztásúak (eszerint 350w alatt fogyaszt maximum).

Na, az a kérdés, hogy veszélyes lehet-e a gépemre, vagy hogy ezért érdemes-e gariztatni(Ipon-ból fél éve vettem újonnan, 2019-ig érvényes a garancia).

Előre is köszönöm!

Off:
Tápnak a Seasonic S12II 520/620w-t, M12II 520w-t, FSP 400/500/600w Aurum S Gold-ot, a Corsair CX750(M)-et, és az XFX TS/Pro-kat nézegettem.

[ Szerkesztve ]

(#16690) DR|FTK|NG válasza DR|FTK|NG (#16689) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Úgy tűnik, hogy megoldódott. Pontosabban, most nem ad ki semmilyen idegesítő hangot.

(#16691) Old fox válasza sziada5925 (#16688) üzenetére


Old fox
tag

Igen.
Nem indult a táp.
(P-on alacsony feszültségen volt)

[ Szerkesztve ]

Csörögj rám, mielőtt személyesen keresnél, vagy ha valami gondod van.

(#16692) sziada5925 válasza Old fox (#16691) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Köszi! Úgy néz ki nálam más lesz a gond. :)

Üdv: Ádám

(#16693) Vekko


Vekko
aktív tag

Ha van egy pár hetes FSP Raider 550W táp, ami gépterhelés esetén (elég 10 perc is) jóval hangosabb de még utána se áll vissza halk állapotba, az miért lehet?

(#16694) asvald válasza Vekko (#16693) üzenetére


asvald
senior tag

Gondolom jól leterhelted + a nagy melegek is közben játszhatnak mivel nem tudja visszahűteni magát rendesen vagy olyan gyorsan amennyire Te szeretnéd

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#16695) Vekko válasza asvald (#16694) üzenetére


Vekko
aktív tag

Futott pl. 10 percig a wow, annyira nem leterhelő. Ha a vga, processzor stb visszatud hűlni 30-40 fokra pár perc alatt, akkor a táp miért nem leállítás nélkül?

(#16696) asvald válasza Vekko (#16695) üzenetére


asvald
senior tag

Előfordulhat ,hogy a tápban rossz a vezérlő . vagy szimplán ez az üzemi hőmérséklet ,és a velejáró zaj normális , amúgy az fsp rider család híres arról , hogy hamar zajosak lesznek a ventik benne

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#16697) harusakura1


harusakura1
tag

Sziasztok!

Adott egy Chieftec ctg-500-80pb tápom. Úgy gondolom, hogy elég jó minőségű, ezért is vettem ezt. Egy ASUS M5A-78L-M USB3-as lapot hajt benne fx-6300 + egy hdd. Tehát nincs agyon használva :).
Mivel ciripelős ezért Windowsban levettem energiatakarékosra a beállítást és így leszabályozza a proci órajelét és ez által nem annyira hallható. Tegnap éjszaka bekapcsolva hagytam egy friss Windows telepítéssel + 3 WoW futott. Reggel arra keltem, hogy hallottam két csippanást, majd miután bekapcsoltam a monitort sajnos láttam, hogy az alaplapom beépített "Anti Surge" fícsörje lekapcsolta a gépet, mert a tápom elméletileg ingadozó feszt adott, vagy micsoda. (Bővebben el tudjátok olvasni asuséknál, hogy mire jó ez a feature). Tehát a kérdésem az lenne, hogy akkor ez most mehet vissza garanciára vagy nem? Mert jelenleg is erről a gépről írok és eddig semmi baj. KB fél éves se a táp.

[ Szerkesztve ]

Megdobállak vadkörtével!

(#16698) 04ahgy válasza harusakura1 (#16697) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Inkább kontakthiba volt, mint táp probléma. Az ATX 24pin csati szokott feszülni, az érintkezői meg kilazulnak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16699) harusakura1 válasza 04ahgy (#16698) üzenetére


harusakura1
tag

Rendben, köszönöm a választ :)

Megdobállak vadkörtével!

(#16700) Vekko válasza asvald (#16696) üzenetére


Vekko
aktív tag

Üzeminek halkabbnak kéne lennie leírása alapján. Szerinted pozitív lenne ha gép belseje felé fordítanám a hűtőjét? Talán úgy több levegőhöz jutna (alul redőnyös rácsokon tudja csak szívni), elöl úgyis arra fúj a venti. Annyi, hogy felette meg egy r9 280 van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.